توجه کنید" ای دختری که با یه پسر دوستی و بهت گفته دوستت دارم" یه لحظه گوش به حرفم بده

تب‌های اولیه

128 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
توجه کنید" ای دختری که با یه پسر دوستی و بهت گفته دوستت دارم" یه لحظه گوش به حرفم بده

بسم الله الرحمن الرحیم

چرا دوست پسر ( دوست دختر ) داری ؟

.

چون مد شده ! ، همه دارند منم دارم

.

همه صف کشیدن دارند خودشون رو از پشت بام میندازند پایین ! میگن مد شده ! میوفتیم میریم بهشت

منم برم بندازم ؟ عقل خودم رو کجا جا گذاشتم؟

.
.
.

[HL]اون دخترهایی که فکر میکنند یه پسری دوستشون داره و باهاشون دوست هست
توجه کنید !
.
توجه کنید !
.

صدا میاد ؟
.

اینا شمارو واسه چند روز میخوان تا به نیاتشون برسند
به قولی خوش باشند

توجه دارید ؟

خیلی دقت کنید و با هر جمله دوستت دارم نبازید

حدود 90 درصد موارد اینطوره[/HL]

با عرض سلام، بنده لازم دونستم مطلبی رو در مورد اونچه که ارسال کردید، بیان کنم:

ابوالفضل;714077 نوشت:

به نظر این حقیر، برای نقد یک جنبش، باید آن جنبش را به درستی سنجید، و سپس به نقد آن پرداخت، خاصه اگر جنبش مورد نظر، جنبش شیطانی سکولاریزاسیونِ جامعه باشد. این مسئله که شما بیان کردید، هر چند در بخشی از پسرهای جامعۀ غیرمذهبی، یعنی پسرهایی که از یک سو دل در گرو سنتها دارند و از یک سو تسلیم شهوات هستند، صدق می کند، ولی مثالهای نقض آن بسیار زیاد است.

در فضای غیرمذهبی، دوستی می تواند درگاهی باشد برای ازدواج، یعنی به دوستی با بهانۀ مقدمه ای برای آشنایی جهت ازدواج می نگرند. در واقع، در جامعۀ غیرمذهبی، دخترانی مصداق داستان فوق هستند که در پی یک دوستی به راحتی خود را در اختیار دوست پسرشان قرار می دهند، ولی دستۀ دیگری هم هستند که خود را حفظ می کنند و به جای حریمهای اسلامی، برای خودشان حریمهای عرفی تعریف می کنند، و هر پسری، تا مرز عرفی خودش می تواند پیش بیاید، و آن پسری می تواند به وصالشان برسد که فقط خواهان دوستی نباشد، بلکه رسماً ازدواج کند، و گرنه رابطه در حدّ دو تا کافی شاپ و پارک رفتن و دست دادن، باقی خواهد ماند. چنین دخترهایی، برای پسرهای غیر مذهبی، جزء «این عروسکا که هر روزاسباب بازی یه نفر میشن» محسوب نمیشن، مگر اون پسری که به دلیل ریشه های مذهبی دوستی رو مصداق فسق و فجور میدونه! برای سایر بخش غیرمذهبی جامعه، اگر دختر خطوط قرمز عرفی رو حفظ کنه، مشکل ازدواج پیش نمیاد. اون پسر غیرمذهبی هم اینطوری خودشو توجیه میکنه: «همونطور که قبل از ازدواج خطوط قرمز رو حفظ کرده، بعد از ازدواج هم حفظ خواهد کرد.»

ابوالفضل;714077 نوشت:

.

.

چون مُد شده؟ واقعاً شما فکر می کنید که دختر و پسرهای اهل دوستی، به دلیل مُد بودن هست که با جنس مخالف دوستی می کنن؟ واقعاً از چندتاشون یک چنین دلیلی رو شنیدید؟ باز هم برای نقد یه چیزی رو گفتید که یک در هزار هم ممکن نیست، بشه براش یک مثال پیدا کرد!! البته شاید یکی بگه: «این همه آدم دوست دختر(پسر) دارن، چرا گیر دادی به من؟» ولی منظورش این نیست که به تبع اکثریت دوستی کرده ام، بلکه منظورش این است که «مگه دیواری کوتاهتر از دیوار من گیر نیاورده ای؟»!

ابوالفضل;714077 نوشت:

به قولی خوش باشند

توجه دارید ؟

حدود 90 درصد موارد اینطوره

شاید 90 درصد پسرها واقعاً اینطوری باشن! الله اعلم، ولی از دید یک دختر غیرمذهبی، نمیشه غذا نخوری چون ممکنه غذا حاوی میکروبی مرگبار باشه، به همین خاطر فکر می کنن که با حفظ خطوط قرمز خودشون، اون پسرها بدون ازدواج نمیتونن به «نیاتشون برسند».

البته دغدغۀ شما قابل تقدیره، ولی بهتره بخش سکولار جامعه رو درست بشناسید، تا نقدهای دقیقتری رو وارد کنید.

سلام

جمله ی اون متنه بسیار زیبا بود .. واقعا همینطوره .. حداقل خود من که خیلی برخوردم به این افراد .. یکیشو فقط مثال میزنم...:Narahat az:

دقیقا همین حرف و به یکی از همسایه های قدیمی زدم ... کسی که خیلی با دخترا بودش ... :samt:
بحث ازدواج شد بهش گفتم چرا ازدواج نمیکنی؟ .. بعد گفتم چه تیپ دختری رو برای ازدواج میخوای بگیری؟
:dohkhtar:

باورتون میشه چی گفت؟:khejalat:

گفت یک پوشیه زن میخوام بگیرم ... گفتش من دختر چادری دوست دارم .. برای ازدواج میرم سراغ اونا:Gol:

tazkie;714084 نوشت:
اگر دختر خطوط قرمز عرفی رو حفظ کنه، مشکل ازدواج پیش نمیاد. اون پسر غیرمذهبی هم اینطوری خودشو توجیه میکنه: «همونطور که قبل از ازدواج خطوط قرمز رو حفظ کرده، بعد از ازدواج هم حفظ خواهد کرد.»

سلام
با این جملتون مخالفم .. جملتون بوی دوستی قبل ازدواج جهت آشنا شدن البته با رعایت خطوط قرمز رو میده ...
:no:
کاملا با آشنایی قبل ازدواج بدون اطلاع والدین مخالفم .
:ok:

یکی از کاربران اینجا هم این اتفاق افتاده براشون حیف دیگه نمیاد نت تا تعریف کنه قضیشو ...:Sham:

دلیل::hamdel:
1- باعث میشه احساسات و عواطف بر عقل غلبه کنه و نتونن تصمیم عاقلانه و منطقی بگیرن ...
2-ممکنه یه کم آآشنا بشن بعد پسره بزنه زیرش یا سو استفاده کنه ...
3-فرض کنین این پسر نشد اون پسر ، اون نشد یکی دیگه .. تا کی میخوان همش آشنایی قبل ازدواج بصورت مخفیانه داشته باشن؟؟؟

آشنایی قبل ازدواجم میخوان داشته باشن باید رسمی و در قالب اطلاع خونواده ها باشه:Gol:

tazkie;714084 نوشت:
چون مُد شده؟ واقعاً شما فکر می کنید که دختر و پسرهای اهل دوستی، به دلیل مُد بودن هست که با جنس مخالف دوستی می کنن؟

با این حرفتون موافقم ... بخواطر مد نیست .. البته هستن یه عده که میبینن دوستاشون با دختر رفیقن اینا هم دوست میشن کم نیارن مثل همون قلیان و سیگار کشیدن ...:Gol:
اما اکثریت اینطور نیستن ... دلیل دوستی رو خیلیا میدونن چیه برای همین واردش نمیشم ...
:samt:

[="Microsoft Sans Serif"][="Indigo"]

ابوالفضل;714077 نوشت:

سلام علیکم

البته خدای نکرده تو این فضا ها نیستم ها...

ولی دلیلشو اشتباه گفتین....

به خاطر مد دوست دختر(دوست پسر ندارن).... به خاطر احساس نیازشون دوست جنس مخالف دارن...

ابوالفضل;714077 نوشت:

من که آدم آگاهی نیستم... و نمی تونم مقصر تعیین کنم... قدیم کی اینجوری بود...با وجود اینکه از نظر حجاب آزادی بود... عفت و حیا 100 برابر بود...

حالا باز بهتره که عقلا بیان بگن چرا اینجوری شده.... منم استفاده می کنم...

اینکه میاین دلیل این کار ها رو می گین "مد شده"... به نظرم صورت مسئله اصلی پاک می شه...

نیاز دارن... مثل آب و غذا....[/]

tazkie;714084 نوشت:
به نظر این حقیر، برای نقد یک جنبش، باید آن جنبش را به درستی سنجید، و سپس به نقد آن پرداخت، خاصه اگر جنبش مورد نظر، جنبش شیطانی سکولاریزاسیونِ جامعه باشد. این مسئله که شما بیان کردید، هر چند در بخشی از پسرهای جامعۀ غیرمذهبی، یعنی پسرهایی که از یک سو دل در گرو سنتها دارند و از یک سو تسلیم شهوات هستند، صدق می کند، ولی مثالهای نقض آن بسیار زیاد است.

در فضای غیرمذهبی، دوستی می تواند درگاهی باشد برای ازدواج، یعنی به دوستی با بهانۀ مقدمه ای برای آشنایی جهت ازدواج می نگرند. در واقع، در جامعۀ غیرمذهبی، دخترانی مصداق داستان فوق هستند که در پی یک دوستی به راحتی خود را در اختیار دوست پسرشان قرار می دهند، ولی دستۀ دیگری هم هستند که خود را حفظ می کنند و به جای حریمهای اسلامی، برای خودشان حریمهای عرفی تعریف می کنند، و هر پسری، تا مرز عرفی خودش می تواند پیش بیاید، و آن پسری می تواند به وصالشان برسد که فقط خواهان دوستی نباشد، بلکه رسماً ازدواج کند، و گرنه رابطه در حدّ دو تا کافی شاپ و پارک رفتن و دست دادن، باقی خواهد ماند. چنین دخترهایی، برای پسرهای غیر مذهبی، جزء «این عروسکا که هر روزاسباب بازی یه نفر میشن» محسوب نمیشن، مگر اون پسری که به دلیل ریشه های مذهبی دوستی رو مصداق فسق و فجور میدونه! برای سایر بخش غیرمذهبی جامعه، اگر دختر خطوط قرمز عرفی رو حفظ کنه، مشکل ازدواج پیش نمیاد. اون پسر غیرمذهبی هم اینطوری خودشو توجیه میکنه: «همونطور که قبل از ازدواج خطوط قرمز رو حفظ کرده، بعد از ازدواج هم حفظ خواهد کرد.»

با سلام

اکثریت دوستی ها یا به ازدواج ختم نمیشوند یا اگر ختم شدند اون زندگی بنوعی رضایت بخش نمیشه یه سری مشکلاتی بعدا بوجود میاد

مثلا پسری رو فرض کنید که تازه رفته دانشگاه و یکی رو دوست گرفته برای ازدواج !

کارش رو توجیه میکنه به ایمد اینکه 10 سال باهاش ازدواج کنه !

مذهبی و غیر مذهبی هم نداره .

tazkie;714084 نوشت:
چون مُد شده؟ واقعاً شما فکر می کنید که دختر و پسرهای اهل دوستی، به دلیل مُد بودن هست که با جنس مخالف دوستی می کنن؟ واقعاً از چندتاشون یک چنین دلیلی رو شنیدید؟ باز هم برای نقد یه چیزی رو گفتید که یک در هزار هم ممکن نیست، بشه براش یک مثال پیدا کرد!! البته شاید یکی بگه: «این همه آدم دوست دختر(پسر) دارن، چرا گیر دادی به من؟» ولی منظورش این نیست که به تبع اکثریت دوستی کرده ام، بلکه منظورش این است که «مگه دیواری کوتاهتر از دیوار من گیر نیاورده ای؟»!

حالا این من باب مثال بود چون اکثرا ممکن هست جوابشون این باشه

ما میدانیم که نیات مختلفی پش پرده است

یا‌رقیه;714100 نوشت:
سلام علیکم

البته خدای نکرده تو این فضا ها نیستم ها...

ولی دلیلشو اشتباه گفتین....

به خاطر مد دوست دختر(دوست پسر ندارن).... به خاطر احساس نیازشون دوست جنس مخالف دارن...

سلام

این دلیل هست که ما بیان کردیم ؟

این یعنی اینکه نباید بدون تفکری کاری رو انجام بدهیم

یه مثال هست

[="Microsoft Sans Serif"][="Indigo"]

یا‌رقیه;714100 نوشت:
اینکه میاین دلیل این کار ها رو می گین "مد شده"... به نظرم صورت مسئله اصلی پاک می شه...

نیاز دارن... مثل آب و غذا....

ادامش اینکه...

حالا یه کسی خیلی اعتقاداتش سفت و محکم نیست... وارد این فضا ها می شه....

یکی هم مثل من سعی... سعی می کنه که تقوا داشته باشه.... فقط سختی می کشه... نمی گم خدا جبران نمی کنه ها... ولی قیمتش چیه؟... بهترین ایام عمرم... جوونیم ... به تنهایی بگذره... ببینید چقد جوون هستن که دپرس شدن...[/]

[=Microsoft Sans Serif]

ابوالفضل;714077 نوشت:

.

ابوالفضل;714105 نوشت:
این دلیل هست که ما بیان کردیم ؟

آره دیگه... به نظرم همینو گفتین...

ابوالفضل;714105 نوشت:
یه مثال هست
[=Microsoft Sans Serif]
مثال.... مثالتون خیلی خطا داره... مثالتون دور از واقعیت بود...

بسم الله الرحمن الرحیم

این نکته رو بگم که بنده اینجا تاپیک سوالی باز نکردم

لذا اینجا در مورد علل دوستی و ... حرف نمیزنیم

حالت هشداری داره
.

لذا پست های غیر مرتبط رو حذف میکنم

برای بحث سر بزنید به انجمن دختر و پسر

پست هارو نقل قول نزنید

ابوالفضل;714102 نوشت:
اکثریت دوستی ها یا به ازدواج ختم نمیشوند یا اگر ختم شدند اون زندگی بنوعی رضایت بخش نمیشه یه سری مشکلاتی بعدا بوجود میاد

شما میگویید اکثریت به ازدواج ختم نمیشه! و اون تعدادیم میشه مشکلات دارن!
درحالی که جایی برای 10 درصد هم نذاشتید....بگید 90 درصد موارد...
زیرا ازدواج هایی سراغ دارم که 4.5 سال بدون اطلاع خانواده دوست بوده اند!رابطه جنسیم داشته اند!
ازدواج کردند و چند سالیه بچه دار شده اند و خوشبختم هستند!(خوشبختی نسبیه نمیتونیم بگیم بدبخت شدن یا نشدن)

ابوالفضل;714077 نوشت:

سلام وقت بخیر
شرمنده قربان این حرف 100% اشتباه هست و اصل جریان چیز دیگری است

انسان فطرتا موجودی کمال طلبه و همیشه می خواد که به کمال بالاتری برسه و آرامشش رو تو کمال بالاتر میدونه. بعضی ها کمالشون رو تو پول و ثروت میدونن به همین دلیل همیشه دنبال پول میرن ولی اگه یه زمانی به همه ی دنیا دسترسی پیدا کنن چون میبینن که بیشتر از اون امکان نداره صد در صد اموال رو پس میزنن و عشقها و دوستی هایی که قبل از ازدواج رخ میده و هر روز وابستگی هاشون به هم بیشتر میشه چون کمال و خواستشون رو تو وصالِ به همدیگه میبینن غالبا بعد از وصال چون طرف مقابلشون رو ناقص میبینن و کمالی بالاتر از اون رو نمیتونن از همدیگه انتظار داشته باشن به همین دلیل همدیگه رو پس میزنن. حتی جمله ایی هست که (به گمانم از ارسطوست): ازدواج گورستان این عشق هاست. ولی عشقی که بعد از ازدواج و بعد از وصال تو طرفین به وجود میاد غالبا هر روز بیشتر میشه و به همین سادگی همدیگه رو پس نمیزنن...

ابوالفضل;714077 نوشت:

سلام
تا حالا نشنیده بودیم بگویند چون مد شده ما هم داریم!

با نام خدا

دلایلش رو مطرح کنم :

چرا یه پسر یا دختری میره سراغ دوستی با جنس مخالف ؟

1. ارضای نیاز جنسی ( عدم ایمان کافی و کنترل نکردن این غریزه و ول کردن به امان خدا)

2 . کمبود محبت خانوادگی و گدایی محبت از دیگران

3. گرایش به فرهنگ غربی و مادی گرایی ( فرهنگ فروشی)

4. تبعیت از دوستان

5. پایبند نبودن به اصول اخلاقی اسلامی و نااگاه بودن به اسیب های ارتباط

6 . جهالت و خام بودن

7. به دلیل ازدواج در 6 سال بعد ( توجیه)

و حالا موارد دیگر . . .

سلام به همه

م.ح.;714133 نوشت:
ولی عشقی که بعد از ازدواج و بعد از وصال تو طرفین به وجود میاد غالبا هر روز بیشتر میشه و به همین سادگی همدیگه رو پس نمیزنن...

شدیداً مخالفم

اناالعبد;714093 نوشت:
با این جملتون مخالفم .. جملتون بوی دوستی قبل ازدواج جهت آشنا شدن البته با رعایت خطوط قرمز رو میده ...
کاملا با آشنایی قبل ازدواج بدون اطلاع والدین مخالفم
داداش اشتباه برداشت کردید
خانم "تزکیه" نه چیزی رو تایید کردند و نه رد. ایشون فقط موضوع رو از دید افراد غیرمذهبی بررسی کردند. دقت بفرمایید:

tazkie;714084 نوشت:
در فضای غیرمذهبی، دوستی می تواند درگاهی باشد برای ازدواج، یعنی به دوستی با بهانۀ مقدمه ای برای آشنایی جهت ازدواج می نگرند (مینگرند.... ، نه مینگرم). در واقع، در جامعۀ غیرمذهبی، دخترانی مصداق داستان فوق هستند که در پی یک دوستی به راحتی خود را در اختیار دوست پسرشان قرار می دهند، ولی دستۀ دیگری هم هستند که خود را حفظ می کنند و به جای حریمهای اسلامی، برای خودشان حریمهای عرفی تعریف می کنند، و هر پسری، تا مرز عرفی خودش می تواند پیش بیاید، و آن پسری می تواند به وصالشان برسد که فقط خواهان دوستی نباشد، بلکه رسماً ازدواج کند، و گرنه رابطه در حدّ دو تا کافی شاپ و پارک رفتن و دست دادن، باقی خواهد ماند. چنین دخترهایی، برای پسرهای غیر مذهبی، جزء «این عروسکا که هر روزاسباب بازی یه نفر میشن» محسوب نمیشن، مگر اون پسری که به دلیل ریشه های مذهبی دوستی رو مصداق فسق و فجور میدونه! برای سایر بخش غیرمذهبی جامعه، اگر دختر خطوط قرمز عرفی رو حفظ کنه، مشکل ازدواج پیش نمیاد. اون پسر غیرمذهبی هم اینطوری خودشو توجیه میکنه: «همونطور که قبل از ازدواج خطوط قرمز رو حفظ کرده، بعد از ازدواج هم حفظ خواهد کرد.»
اتفاقاً بسیار عالی و کامل توضیح دادند. ضمن اینکه من کلاً این دو واژهء مذهبی و غیرمذهبی رو چندان قبول ندارم. بخصوص اینکه ما این دو لفظ رو بیشتر بر مبنای ظاهر افراد به اونها اختصاص میدیم

اما چاره ای نیست! برای اینکه در کلامِ ما تفکیکی صورت بگیره و مخاطب متوجه بشه که روی سخن ما بیشتر به کدام سمت جامعه معطوف شده ، از این دو واژه بطور قراردادی استفاده می کنیم

tazkie;714084 نوشت:
البته دغدغۀ شما قابل تقدیره، ولی بهتره بخش سکولار جامعه رو درست بشناسید، تا نقدهای دقیقتری رو وارد کنید
این افراد لزوماً سکولار نیستن. من افراد مذهبی هم زیاد میشناسم که قبل از ازدواج با هم آشنا شدن. گر چه معمولاً نوع و حد این روابط خیلی کمتر و پایین تر از روابط غیرمذهبی هاست. ولی به هر حال وجود داره

اگه هر کسی فقط این جمله تو ذهنش نبود که مادر و خواهرش فقط ناموس نیستن و روی دخترای دیگه هم غیرت داشت.این مشکل کمتر میشد.ولی مشکل اینجاست :به خاطر تهاجم فرهنگی خیلی غیرتها کم شده.خیلی ها هم دیدم که میگن اگه همسرمون قبل ازدواج با کسی باشه مشکلی نداریم.مهم اینه بعد ازدواج وفادار بمونه.یا میگن تنه خودشونه هرکاری دوست دارن بکنن زن که فقط ابزار مرد نیست.که البته اینها را باید گرفت و...

mohsen1990;714162 نوشت:
اگه همسرمون قبل ازدواج با کسی باشه مشکلی نداریم

کسی که قبلا با کسی بوده! میاد ازدواج!این حرفو میزنه بهش میگین بی غیرت؟
این حرفو نزنه میگین چجور واسه ازدواج ترگل ورگل میخوای؟
این حرفو بزنه میشه بی غیرت!
بالاخره چی بگه ایشون؟:Gig:

mohsen1990;714162 نوشت:
خاطر تهاجم فرهنگی خیلی غیرتها کم شده

این رو قبول دارم چنان چه افرادی وجود دارند دنبال روابط جنسی زوج به زوج یا دو سه نفره هستند(دو زوج متاهل) !!!!!عجب!

ابوالفضل;714077 نوشت:
به قولی خوش باشند

توجه دارید ؟

سلام بله من در یه مورد که صد در صد هم اعتماد کردم در دانشگاه شهرمون این رو با چشمان خودم دیدم
که مثلا با من صمیمی بود و خیلی بهش انس گرفتم
اما چند روز بعد فهمیدم با یکی دیگه از یه رشته دیگه دوست شده و عاقبتش هم این شد حراست دانشگاه و ... اخراج شدند
من نمیدونستم اینقدر افکار بعضیها اونوریه!!!

mohsen1990;714162 نوشت:
اگه هر کسی فقط این جمله تو ذهنش نبود که مادر و خواهرش فقط ناموس نیستن و روی دخترای دیگه هم غیرت داشت.این مشکل کمتر میشد.

کامل موافقم!

mohsen1990;714162 نوشت:
دیدم که میگن اگه همسرمون قبل ازدواج با کسی باشه مشکلی نداریم.مهم اینه بعد ازدواج وفادار بمونه.

چند وقت پیش یه چیزی شنیدم که تا دو روز هَنگ کرده بودم!!

واسه دختر یکی از دوستای خانوادگیمون خواستگار اومده بود، نشستن حرف زدن و ... بعد دختره از پسره پرسیده: قبلا دوست دختر داشتین؟ پسره گفته: نه!

دختره برگشته به مامانش گفته پس این به درد ازدواج نمیخوره!!!!!

با نام خدا

نمی خواستم موضوع زیاد قاتی پاتی بشود و حالت بحثی داشته باشد.

هدف صرفا هشدا و یه تلنگر بود .

نه بحث پیچیده >
.

ولی چون جنجالی هست زدیم خط بحث
.

هرچه دل تنگت میخواهد بگو

.
.
.

خلاصه کلام رو عرض کنم :

دوستی پسر و دختر در دین اسلام یک مورد نهی شده هست و اشکال دارد . به دلیل پیامدهای نامناسبی که میتونه داشته باشد

و دلیل اصلی هم اینکه زمینه ساز گناه هست ( در اکثر موارد)

.

دوستی در خیابان و پارک ( محیط بیرون)

دوستی اینترنتی هم از این قائده مستثنی نیست

دختران قربانی پیشنهادهای دروغین

کافی است نگاهی به صفحات حوادث روزنامه های صبح و عصر بیندازیم تا با هجومی از اخبار حوادث مرگباری که در گوشه کنار کشور می افتد، روبرو شویم. از قتل و تجاوز گرفته تا دزدی و آدم ربایی و خیانت. این بزه ها از عوامل متفاوتی نشات می گیرند که یکی از این عوامل دوستی های خیابانی است که در ابتدا به بهانه ازدواج اتفاق می افتد اما در بیشتر موارد نه تنها به ازدواج ختم نمی شود بلکه پایانی جز فاجعه در پی نخواهد داشت. پس بهتر است به جای فریب دادن خودمان و جامعه از راه خرد و آگاهی به این روابط جهت دهیم نه این که تصور کنیم با کنار گذاشتن این بحث یا پیش کشیدن احکام مذهبی که ما را از برقراری هرگونه رابطه ای منع می کند، چنین مشکلاتی بخودیخود حل خواهند شد.

دوستی های خیابانی معمولا از سنین مدرسه شروع می شود و دختران و پسران با ورود به سنین بلوغ و نوجوانی، دوستی با هم سالان غیر هم جنس خود را تجربه می کنند. البته در مواردی هم دختران با پسرانی بزرگتر از خود طرح دوستی می ریزند که در چنین شرایطی میزان آسیب زایی این روابط افزایش پیدا می کند. نوجوانان در این سنین به دلیل درک محدودی که از زندگی و خطرات پیش رو دارند در معرض خطرات بسیاری قرار می گیرند که گاه تمام آینده و زندگیشان را تباه می کند. در جامعه بسته کنونی و با وجود انواع مختلف مشکلات اجتماعی افراد زیادی هستند که در صدداند از راه دوستی پوششی بر مشکلات جنسی خویش بگذارند.به این مناسبت این افراد با شخصی طرح دوستی ریخته و چون ناچارند این فرد را رام خواسته های خود کنند به او پیشنهاد ازدواج می دهند.اما با گذشت زمان همه چیز را انکار می کنند.غافل از اینکه فرد مقابل ناچار است تجربه یک شکست بزرگ را در زندگی تحمل کند. و متاسفانه در جامعه ما این موضوع باب شده و اینجاست که کلمه ارتباط را در اذهان عمومی زشت و منفور می کند. در نهایت هم این دختران هستند که همواره قربانی این روابط شوم می شوند و آینده شان را فدای لحظه ای غفلت می کنند.

[HL]دوستی هایی که به همه چیز ختم می شوند جز ازدواج![/HL]

معمولا آغاز روابط میان دختر و پسر با پیشنهاد پسران برای آشنایی بیشتر و سرانجام ازدواج اتفاق می افتد. در این میان دختران هم با ساده لوحی این پیشنهاد دروغین را قبول می کنند در میانه های راه به دلیل وابستگی عاطفی که برایشان پیش می آید با اعتماد بی جا یا از سوی پسران مورد تجاوز قرارمی گیرند یا خود تن به خواسته نامشروع آنها می دهند و عفت و پاکی که مهم ترین ارزش وجودیشان است را از دست می دهند. از سویی اگر طرف مقابلشان تن به ازدواج ندهد که در بیشتر موارد نمی دهد، دختر در خطر یک زندگی بی بند و بار غیر اخلاقی قرار می گیرد و آینده خود را تنها برای یک رابطه خیابانی، تباه می کند.این نظام آموزش و پرورش و اولیای مدرسه هستند که باید با نشان دادن خطرات این دوستی ها دانش آموزان را در مقابل خطر آنها مصون نگه دارند. البته اولیای مدرسه باید در نظر داشته باشند که این آگاهی بخشی به معنای برخورد های سلبی در مقابل خطاهای دانش آموزان نیست

[HL]دختران نمی دانند پسران به خاطر هوس دوست می شوند[/HL]

متاسفانه یکی از مهم ترین دلایلی که باعث ایجاد دوستی های خیابانی و در ادامه فجایع و بزه های مختلف می شود این است که دختران نمی دانند پسران تنها برای هوسبازی است که وارد این روابط دوستی می شوند و همین پسرها زمانی که تصمیم به ازدواج می گیرند، از خانواده هایشان می خواهند که دختری که مورد پسندشان است از فامیل و دوست و آشنا انتخاب کند که حتی الامکان آفتاب و مهتاب هم ندیده باشند. این ساده لوحی برخی از دختران است باعث می شود فریب حرف های رنگارنگ برخی از پسران را بخورند و تن به روابطی بدهند که عاقبتی جز پشیمانی ندارد

[HL]اولیای مدرسه باید نوجوانان و جوانان را آگاه کنند[/HL]

از آنجا که آغاز روابط دوستی میان دختران و پسران سنین نوجوان و زمانی تحصیل در مدارس است، این نظام آموزش و پرورش و اولیای مدرسه هستند که باید با نشان دادن خطرات این دوستی ها دانش آموزان را در مقابل خطر آنها مصون نگه دارند. البته اولیای مدرسه باید در نظر داشته باشند که این آگاهی بخشی به معنای برخورد های سلبی در مقابل خطاهای دانش آموزان نیست. به عنوان مثال رویه ای که سال ها ناظم های مدارس به خصوص مدارس دخترانه در پیش گرفته اند این است که زمانی که از روابط دانش آموز دختری با جنس مخالف آگاه می شوند به اطلاع والدین دانش آموز می رسانند تا با روش های تنبیهی او را از این مسیر متوقف کنند. در حالی که باید پذیرفت این نوجوانان با این روش سلب اعتماد شده و یاد می گیرند در هیچ زمانی از مشاور و یا کادر آموزشی کمک نگیرند.در این میان دختران هم با ساده لوحی این پیشنهاد دروغین را قبول می کنند در میانه های راه به دلیل وابستگی عاطفی که برایشان پیش می آید با اعتماد بی جا یا از سوی پسران مورد تجاوز قرارمی گیرند یا خود تن به خواسته نامشروع آنها می دهند و عفت و پاکی که مهم ترین ارزش وجودیشان است را از دست می دهند

[HL]رسانه باید نقش آگاهی بخشی داشته باشد[/HL]

از سوی دیگر رسانه به خصوص رسانه ملی در خصوص آگاهی بخشی نوجوانان و جوانان از پیامدهای دوستی های خیابانی بسیار تاثیر گذار است. متاسافانه در دهه های اخیر به دلیل ممیزی ها شدید، تلویزیون نتوانسته آن طور که باید وارد بحث دوستی های خیابانی بشود و به طور صریح پیامدهای جبران نشدنی این روابط را به نوجوانان و جوانان به خصوص دختران گوشزد کند. در موارد محدودی هم تلویزیون به این مسائل پرداخته معمولا شاهد اعتراضاتی بوده است. اما مدیران رسانه ملی باید بیش از پیش به صورت صریح به عواقب روابط و دوستی های خیابانی اشاره کنند و در قالب سریال ها برنامه مستند جوانان را از خطراتی که تهدیدشان می کند، آگاه سازند.

منبع : تبیان

با دختره طرح دوستی میریزه !

چطور ؟

7 سال بعد اگر موقعیت و شرایط جور شد حتما ازدواج میکنیم ! . . . هــ .... ..ف .ت ســـــال بعد !

ما خبر نداریم 1 دقیقه دیگه زنده هستیم یا نه ؟

7 سال بعد !!

.
.

دختره با طرف چت میکنه . چرا ؟

اقا پسر گفته دوستت دارم و 5 سال دیگه حتما ازدواج میکنیم !

یا تو یا هیچ کس دیگه !

پنج ســـــال دیگر . . .

.

الله اکبر !

فتامل

دقت کنید

[="Navy"]درسته که دوستی دختر و پسر به هیچ وجه توجیه شرعی نداره و نباید انجام بشه

ولی
آش به این شوری که شما میگید هم نیست

همه دختر و پسراکه بیرون دوست میشن اصلا اینجور که شما میگید نیستن که هر روز با یکی باشن یا غیرت نداشته باشنو ...
باز بگم نمیخوام بگم کار درستیه ها نه ... فقط میگم اونا هم همه گرگ بیابون نیستن

حالا غیر از این پسرهای لش تو خیابون که صبح تا شب دنبال دختر ها هستن یا دختر هایی که فقط برای همین از خونه میان بیرون

به جرات میگم بین جوونای عادی جامعه نه موارد خط بالا اکثر دوستی ها به قصد ازدواج هست (منظورم دوستی های بیشتر توی دانشگاههاست نه خیابون) و مثلا پسر دنبال این نیست امروز با این دختر باشه و فردا با یکی دیگه . واقعا میخوان برن برای ازدواج فقط راه اشتباهه و وقتی میرن جلو میفهمن به درد هم نمیخورن که دیره و شدیدا وابسته شدن.
اصولا اینهمه شکست عشقی که بین جوونا هست برای همینه که اینا جزو مواردی که شما گفتی نیستن و آدمای کاملا معمولی هستن مثل من و شما

بین جوون های مذهبی و یا دختر های چادری هم پیش میاد این دوستی ها
هرچند کمتر و البته کنترل شده تره

اینجور برخورد های فله ای بجز اینکه بخوایم خودمونو خیلی مقدس نشون بدیم و بگیم وای من چقدر خوبم و بقیه بدن هیچ چیزی پشتش نیست و هیچ باری از روی دوش جامعه بر نمیداره
برای یک سایت بزرگی مثل اسک دین اینجور تاپیک ها واقعا مایه خجالته
با تیتر ای دخترو پسر گوش به حرفم بده طرف میاد تو تاپیک و بجز توهین به قشر وسیعی از جوون ها هیچی توش نیست نه راه کاری نه توصیه علمی ای
فقط یه سری توهین و تهمت میشنوه و میره بیرون:spam:

(البته جناب استارتر به نظرم کلا سیستمشون همینه که همرو با یه چوب بزنن ، تو تاپیک لباس آقایان هم ما کلی توضیح دادیم منظور پوشش کاملا سالم و شرعیه و ... میان میگن کسی که یقشو تا کجا باز میزاره و زنجیر میندازه باز میگیم منظورمون این نبود و دوباره توضیح میدیم باز میان جواب میدن کسی که شلواره پاره پوره میپوشه از همون مدلا که به کسی که چادر سرش نیست هرچقدرم که حجابش خوب باشه و مانتو گشاد باشه باز پشت سرش میگن همون بیحجابه. حالا اینجام همینطور . از نظر ایشون هرکی شرایط یجوری شد و با یکی دوست شد دیگه آشغالترین فرد جامعس)[/]

اناالعبد;714093 نوشت:
سلام
:no:
کاملا با آشنایی قبل ازدواج بدون اطلاع والدین مخالفم .

یکی از کاربران اینجا هم این اتفاق افتاده براشون حیف دیگه نمیاد نت تا تعریف کنه قضیشو ...

:Sham:

دلیل:

:hamdel:
1- باعث میشه احساسات و عواطف بر عقل غلبه کنه و نتونن تصمیم عاقلانه و منطقی بگیرن ...
2-ممکنه یه کم آآشنا بشن بعد پسره بزنه زیرش یا سو استفاده کنه ...
3-فرض کنین این پسر نشد اون پسر ، اون نشد یکی دیگه .. تا کی میخوان همش آشنایی قبل ازدواج بصورت مخفیانه داشته باشن؟؟؟

آشنایی قبل ازدواجم میخوان داشته باشن باید رسمی و در قالب اطلاع خونواده ها باشه

:Gol:

با این حرفتون موافقم ... بخواطر مد نیست .. البته هستن یه عده که میبینن دوستاشون با دختر رفیقن اینا هم دوست میشن کم نیارن مثل همون قلیان و سیگار کشیدن ...:Gol:
اما اکثریت اینطور نیستن ... دلیل دوستی رو خیلیا میدونن چیه برای همین واردش نمیشم ...
:samt:

با سلام. بنده از حال و هوای ذهنیت بخش سکولار کشور صحبت کردم. نگفتم درست میگن.

ابوالفضل;714102 نوشت:
با سلام

مثلا پسری رو فرض کنید که تازه رفته دانشگاه و یکی رو دوست گرفته برای ازدواج !

کارش رو توجیه میکنه به ایمد اینکه 10 سال باهاش ازدواج کنه !

مذهبی و غیر مذهبی هم نداره .

اولاً نگفتم دوستیشون به قصد ازدواجه، ولی خطوط قرمزی دارن که تا وقتی خواستگاری رسمی و نامزدی رخ نده، نمیذارن طرف از اون عبور کنه. البته دختری که اجازۀ عبور رو بده بیچاره میشه!

ثانیاً این از دید قشر غیرمذهبی امر بدی نیست! به دوستیهای مقدماتی به چشم تجربه و شناخت جنس مخالف نگاه می کنن، تا بالاخره یکی رو پیدا کنن که مناسبه.

Reza-D;714158 نوشت:
(مینگرند.... ، نه مینگرم)

خیر من چنین نگرشی ندارم. ولی قشر مذهبی چنین نگرشی داره.

Reza-D;714158 نوشت:
این افراد لزوماً سکولار نیستن. من افراد مذهبی هم زیاد میشناسم که قبل از ازدواج با هم آشنا شدن. گر چه معمولاً نوع و حد این روابط خیلی کمتر و پایین تر از روابط غیرمذهبی هاست. ولی به هر حال وجود داره

منظور از سکولار، افرادی هست که خود را ملزم به انجام دستورات دین نمی دونن، و ربطی به ظاهر نداره. فردی که اجماع علما بر تحریم دوستی و دستور قرآن بر ازدواج نکردن با زنان اهل دوستی رو رعایت نکنه، مشخصاً خودشو ملزم به اسلام ندونسته.

tazkie;714402 نوشت:
با سلام. بنده از حال و هوای ذهنیت بخش سکولار کشور صحبت کردم. نگفتم درست میگن.

خوبه .. البته یکی از قصد های من این بود که ممکنه طرف متن شما رو بخونه و نتیجه بگیره که
آره ممکنه اینکار هم بد نباشه .. یعنی با رعایت خطوط قرمز بره قبل ازدواج جهت آشنایی دوست بشه.
برای همین آفت این کار و نوشتم که بعدش اون متن رو هم بخونه و آفت های اینکار و هم ببینه
:ok::Gol::Gol::Gol:

سلام
اخه این چه کاریه رفقا
بنده خدا برادر ابولفضل زحمت میکشن و متن مینویسن و میزارن شما هی ایراد بگیرید که فلان قسمت،این جوره اون جوره کی گفته کی نگفته
به اصل متن توجه کنید
به معنی متن توجه کنید:ok:
به قول شاعر که میگهههههه
ای برادر قصه چون پیمانه است معنی اندر وی مثال دانه است

ابوالفضل;714156 نوشت:
با نام خدا

دلایلش رو مطرح کنم :

چرا یه پسر یا دختری میره سراغ دوستی با جنس مخالف ؟

1. ارضای نیاز جنسی ( عدم ایمان کافی و کنترل نکردن این غریزه و ول کردن به امان خدا)

2 . کمبود محبت خانوادگی و گدایی محبت از دیگران

3. گرایش به فرهنگ غربی و مادی گرایی ( فرهنگ فروشی)

4. تبعیت از دوستان

5. پایبند نبودن به اصول اخلاقی اسلامی و نااگاه بودن به اسیب های ارتباط

6 . جهالت و خام بودن

7. به دلیل ازدواج در 6 سال بعد ( توجیه)

و حالا موارد دیگر . . .

سلام
بنظرتون بهتر نیست که تر و خشک رو باهم نسوزونید؟؟؟
بنظر حقیر که خیلی عالی میشه...
قدیمیا رو خدا سلامت کنه؛
خوب گفتند که؛
"بِش بارماخ بیر اولماز"
یعنی پنج تا انگشت هیچ کدوم شبیه هم نیستند و البته یکی نیستند
همشون باهم دیگه فرق دارند

mohsen1990;714162 نوشت:
خیلی ها هم دیدم که میگن اگه همسرمون قبل ازدواج با کسی باشه مشکلی نداریم

چرا باید مشکلی داشته باشن ؟ اصلا چرا باید دنبالش برن ؟
کجای دین گفته نبش قبر کنیم کل کارهای قبل یه فرد بکشیم بیرون ؟
شاید توبه کرده
شاید خیلی بهتر بود
شاید از 100دیندار بهتر شد
نمیتونیم کسی رو به خاطر رفتار قبلش متهم کنیم چون مثلا غیرت داریم
ولی میتونیم ختم کلام کنیم تا دیگه تکرار نشه

سن ازدواج پایین اوردن و پسر مخصوصا بدون شناخت با بدن دختر ازدواج کنه مشکلات خودشو داره نمیتونیم منکر این بشیم
تا حدی میشه که مورد عذاب والدین میشه

نمیتونیم منکر این بشیم.... من به شدت در خانوادهای مذهبی خوب دارم میبینم
دختر کمی متوجه موضع قدرتش در احساسات میشه پسر به راحتی زیر دستش میشه
در حدی که گاها خانواده پسر ارزو میکنن پسرشون 4تا دختر میدید یا خیلی مذهبی باشن قسمش میدن بیا برو متعه کن که پسر هم با جبهه گیری شدیدی خانواده رو کنار میزاره
شما کارشناسان محترم که همه نوع ارتباط را منع میکنید و هر چیزی رو میگید فساد میاره حتی صحبت کمی دوستانه

راهکارتون چیه واقعا ؟

شروین;714392 نوشت:
درسته که دوستی دختر و پسر به هیچ وجه توجیه شرعی نداره و نباید انجام بشه

ولی
آش به این شوری که شما میگید هم نیست

همه دختر و پسراکه بیرون دوست میشن اصلا اینجور که شما میگید نیستن که هر روز با یکی باشن یا غیرت نداشته باشنو ...
باز بگم نمیخوام بگم کار درستیه ها نه ... فقط میگم اونا هم همه گرگ بیابون نیستن

حالا غیر از این پسرهای لش تو خیابون که صبح تا شب دنبال دختر ها هستن یا دختر هایی که فقط برای همین از خونه میان بیرون

به جرات میگم بین جوونای عادی جامعه نه موارد خط بالا اکثر دوستی ها به قصد ازدواج هست (منظورم دوستی های بیشتر توی دانشگاههاست نه خیابون) و مثلا پسر دنبال این نیست امروز با این دختر باشه و فردا با یکی دیگه . واقعا میخوان برن برای ازدواج فقط راه اشتباهه و وقتی میرن جلو میفهمن به درد هم نمیخورن که دیره و شدیدا وابسته شدن.
اصولا اینهمه شکست عشقی که بین جوونا هست برای همینه که اینا جزو مواردی که شما گفتی نیستن و آدمای کاملا معمولی هستن مثل من و شما

بین جوون های مذهبی و یا دختر های چادری هم پیش میاد این دوستی ها
هرچند کمتر و البته کنترل شده تره

اینجور برخورد های فله ای بجز اینکه بخوایم خودمونو خیلی مقدس نشون بدیم و بگیم وای من چقدر خوبم و بقیه بدن هیچ چیزی پشتش نیست و هیچ باری از روی دوش جامعه بر نمیداره

برای یک سایت بزرگی مثل اسک دین اینجور تاپیک ها واقعا مایه خجالته
با تیتر ای دخترو پسر گوش به حرفم بده طرف میاد تو تاپیک و بجز توهین به قشر وسیعی از جوون ها هیچی توش نیست نه راه کاری نه توصیه علمی ای
فقط یه سری توهین و تهمت میشنوه و میره بیرون:spam:

(البته جناب استارتر به نظرم کلا سیستمشون همینه که همرو با یه چوب بزنن ، تو تاپیک لباس آقایان هم ما کلی توضیح دادیم منظور پوشش کاملا سالم و شرعیه و ... میان میگن کسی که یقشو تا کجا باز میزاره و زنجیر میندازه باز میگیم منظورمون این نبود و دوباره توضیح میدیم باز میان جواب میدن کسی که شلواره پاره پوره میپوشه از همون مدلا که به کسی که چادر سرش نیست هرچقدرم که حجابش خوب باشه و مانتو گشاد باشه باز پشت سرش میگن همون بیحجابه. حالا اینجام همینطور . از نظر ایشون هرکی شرایط یجوری شد و با یکی دوست شد دیگه آشغالترین فرد جامعس)

شدیدا موافقم....
اما جناب استارتر میخوان موضوع رو از نیمه خالی لیوان نشون بدن تا خطرات برای افراد نشون داده بشه ......
مثال:
وااااااااای این پودر مودرای بدنسازیو نخوریا؟سرطان میگیری!حناق میگیرب!درد میگیری!آخرشم بچه دار نمیشی میمیری!
واقعیت:داروهایی هستند به صورت امپول که استرویید هستند و مضره(اونم مصرف بالاش)!اما پودر ها در صورت اصل بودن چیز خاصی نداره!شیر خشک و کمی مواد ویتامینیه!

خلاصه در دانشگاه ها گاها افراد مذهبی هم میرن با خانومی دوس میشن! تا به ی همفکری واسه ازدواج برسن!(مذهبی منظورم نماز میخونه روزه میگیره ظاهرشم معمولی عرفیه)
و با این همه بحث هوس و...! توهین به اون جوونای خوب هم میشه!
نمیدونم چرا چارتا بچه فشن که شماره میدن دائم و متلک میگن تو چشم میان! ولی کسانی که خانواده دار هستند و دوست میشن و صحبت(بدون هیچ تماس فیزیکی) دارند بحث نمیشن!
واقعا فکر میکنید همه دوستی ها به رابطه جنسی ختم میشه؟:Moteajeb!:
میری دانشگاه ی مدت دوستی در حیطه قوانین داری! و صحبت میکنی!تو کافی شاپ اس ام اس تلفن و...!
از خودت میگی از خودش میگه! به نقطه نظر رسیدی! میری خواستگاریش! نرسیدی خدانگهدار!نفر بعدی!
این مثه خواستگاریس! این نشد نفر بعدی!
البته قبول دارم عمدتا چنان فاز عشق و عاشقی بر میدارن که نمیتونن بگن خدانگهدار!

سید محمد جواد;714418 نوشت:
چرا باید مشکلی داشته باشن ؟ اصلا چرا باید دنبالش برن ؟
کجای دین گفته نبش قبر کنیم کل کارهای قبل یه فرد بکشیم بیرون ؟
شاید توبه کرده
شاید خیلی بهتر بود
شاید از 100دیندار بهتر شد
نمیتونیم کسی رو به خاطر رفتار قبلش متهم کنیم چون مثلا غیرت داریم
ولی میتونیم ختم کلام کنیم تا دیگه تکرار نشه

دقیقا....
بابا اصلا کسی که خودش با کسی بوده قبلا!
چرا باید بگه مشکلی نیست بشه بی غیرت؟
"این آقا درکو فهمش بالاس نمیره دنبال ترگل ورگل" بده؟؟؟؟
تازه ممکنه اصلا دست طرف هم بهش نخورده باشه و فقط با اس ام اس دوست بوده باشن!

monji-sec;714460 نوشت:
دقیقا....
بابا اصلا کسی که خودش با کسی بوده قبلا!
چرا باید بگه مشکلی نیست بشه بی غیرت؟
"این آقا درکو فهمش بالاس نمیره دنبال ترگل ورگل" بده؟؟؟؟
تازه ممکنه اصلا دست طرف هم بهش نخورده باشه و فقط با اس ام اس دوست بوده باشن!

اصلا دست خورده

بعدش مومن شده دیندار شده خوب شده
مگر ادعای مسلمانی نداریم ؟ خب چطور در زمینه صیغه زنها باید غیرت رو بزارن کنار ؟؟
ایشون هم غیرت بزارن کنار بخاطر یک مسلمان در راه خدا همراهیش کنن
کجا دین گفته دختری که باکره نیست نجس هست و یا حق داشتن ازدواج درست رو نداره ؟

در ایران .. اینجا خر و خرما و خدا را همه با هم میخواهند

[="DarkSlateBlue"]سلام

شروین;714392 نوشت:
اینجور برخورد های فله ای

فله ای نیست. در تمام جملات ایشان از کلماتی استفاده کرده بودند که نشانگر این بود که اکثریت این مدلی هستند نه همه

ابوالفضل;714363 نوشت:
یکی از این عوامل دوستی های خیابانی است که در ابتدا به بهانه ازدواج اتفاق می افتد اما در بیشتر موارد نه تنها به ازدواج ختم نمی شود بلکه

ابوالفضل;714363 نوشت:
دوستی های خیابانی معمولا از سنین مدرسه شروع می شود و دختران و پسران با ورود به

ابوالفضل;714363 نوشت:
در معرض خطرات بسیاری قرار می گیرند که گاه تمام آینده و زندگیشان را تباه می کند

ابوالفضل;714363 نوشت:
با وجود انواع مختلف مشکلات اجتماعی افراد زیادی هستند که در صدداند از راه دوستی پوششی

ابوالفضل;714363 نوشت:
معمولا آغاز روابط میان دختر و پسر با پیشنهاد پسران برای آشنایی بیشتر و سرانجام ازدواج اتفاق می افتد

ابوالفضل;714363 نوشت:
اگر طرف مقابلشان تن به ازدواج ندهد که در بیشتر موارد نمی دهد

ابوالفضل;714363 نوشت:
یکی از مهم ترین دلایلی که باعث ایجاد دوستی های خیابانی

یعنی شما منکر این هستید که اکثر موارد اینجوری هستند؟؟؟؟؟؟
خب جناب ابوالفضل هم به اکثریت اشاره داشتند!!!:khandeh!:[/]

[="DarkSlateBlue"]

monji-sec;714457 نوشت:
نمیدونم چرا چارتا بچه فشن که شماره میدن دائم و متلک میگن تو چشم میان! ولی کسانی که خانواده دار هستند و دوست میشن و صحبت(بدون هیچ تماس فیزیکی) دارند بحث نمیشن!
واقعا فکر میکنید همه دوستی ها به رابطه جنسی ختم میشه؟

سلام. نسبت اون چارتا فشن به اون ادمای خانواده دار 90به 10 است . حتی فکر کنم بیشتر.
90درصد بیشتر به چشم میان یا ده درصد؟
بهتره در مورد 90درصد افرادی که اینجورین و بدبخت میشن بحث کنیم یا ده درصدی که اینجوری نیستن و خوشبخت میشن؟
عقل شما چی میگه؟[/]

asad;714468 نوشت:
سلام

فله ای نیست. در تمام جملات ایشان از کلماتی استفاده کرده بودند که نشانگر این بود که اکثریت این مدلی هستند نه همه

یعنی شما منکر این هستید که اکثر موارد اینجوری هستند؟؟؟؟؟؟
خب جناب ابوالفضل هم به اکثریت اشاره داشتند!!!:khandeh!:

نه موضوع اینه گاها خود بنده یا اطرافیامون جزو اون دسته خوبش هستن بهمون برمیخوره:Nishkhand:

سلام

چه تاپیک قشنگی

به نظر من دوستی اشکالی نداره اگه زیر نظر خانواده باشه

اونایی هم که یواشکی دوستی میکنن به خاطر خانوادشون هست که راضی نمیشن

بلاخره هر کسی نیاز هایی داره ... سن ازدواج هم که رفته بالا ....

بعضی جونا هم دوس دارن حد اقل نیاز عاطفیشون رو رفع کنن

( طرف بحثم اونایی نیستن که نیاز جنسیشون رو هم رفع میکنن )

یکی از دوستان گفتن اونایی که دوستی میکنن بعد ازدواج به مشکل میخورن

چه تضمینی هست دوستی نشه بعد ازدواج مشکلی هم پیش نیاد ؟

حالا با دوستی بیشتر میشه طرف رو شناخت ( نمیگم کامل )

ضمنا این بهتر نیست که مشکلاتی که بعد ازدواج برای هر

خانواده ای پیش میاد ( چه دوس باشی چه نباشی ) با کسی حل کنی که دوسش داری؟

با کسی حل کنی که 40...50 درصد از اخلاقاشو میشناسی ؟

البته نظرات متفاوتن ولی من آشنایی قبل ازدواج رو صلاح میدونم

asad;714472 نوشت:

سلام. نسبت اون چارتا فشن به اون ادمای خانواده دار 90به 10 است . حتی فکر کنم بیشتر.
90درصد بیشتر به چشم میان یا ده درصد؟
بهتره در مورد 90درصد افرادی که اینجورین و بدبخت میشن بحث کنیم یا ده درصدی که اینجوری نیستن و خوشبخت میشن؟
عقل شما چی میگه؟

آخه الان دیگه مثه قبل نیس....
اون اوائل که رواج پیدا کرده بود!بین فشن و این بچه قرتیا بود! تو خیابون شماره میدادن!
(الان دختری تو خیابون ازت شماره نمیگیره حتی اون خانم بدکارشم تو خیابون نمیگیره قبلش ی اشنایی مختصر میخاد تا دوست شه باهات)
الان شده دانشگاه....گاها طرف 30 سالشه!با خانمی 25 ساله دوست میشه!خب این معلومه واسه ازدواجه دیگه از فشار و بالا رفتن سن خسته شدن! خانواده هم هیچ کار نتونسته کنه!موهاش شده مثه دندوناش!........
خانم بالای 22 سال هم کم کم شانس ازدواجش کم میشه!مجبوره تیپ بزنه دانشگاهی جایی با یه اقا اشنا شه تا سنش بالا تر نره!

monji-sec;714473 نوشت:
نه موضوع اینه گاها خود بنده یا اطرافیامون جزو اون دسته خوبش هستن بهمون برمیخوره

چه حرفیه....
نمیشه که به خاطر اینکه نکنه یکی بهش بر بخوره از واقعیت فرار کنیم و دربارش صحبت نکنیم!!!!!
بعدم اگر به قول دوستان منظور جناب ابوالفضل فله ای بود باید به اون دسته بربخوره نه اینکه وقتی داره در مورد اکثریت صحبت میکنه بهمون بر بخوره! واضحه که عده ای ممکنه توی دسته ی خوب باشن

سلام
دوستی هرچقدر هم که کنترل شده باشه نمیتونه وابستگی ایجاد نکنه.
و وابستگی یعنی ندیدن و نشنیدن
واگه به ازدواج ختم نشه یعنی صدمات روحی جبران ناپذیر(من کاری به بحث مذهبیش هم ندارم از نظر روحی تبعات خیلی خوبی نداره...کاش به جای پافشاری روی عقاید اشتباهمون یکم بیشتر در این رابطه فکر میکردیم)

من كاملا مخالفم چه براي زنها و چه براي مردها . هرچند كه اكثر آقايون فكر مي كنند براي خودشون اشكال نداره دوست دختر داشته باشند . به عقيده من اين خيانت به همسر آينده محسوب مي شه .....

[="DarkSlateBlue"]

monji-sec;714476 نوشت:
آخه الان دیگه مثه قبل نیس....

منظور شما چیه؟
یعنی منکر این هستید که اکثریت دوستی ها به نیات پلید انجام میشود؟

monji-sec;714476 نوشت:
(الان دختری تو خیابون ازت شماره نمیگیره حتی اون خانم بدکارشم تو خیابون نمیگیره قبلش ی اشنایی مختصر میخاد تا دوست شه باهات)

قدیما این همه وسایل ارتباطی تصویری نبود واسه همین هر غلطی میکردن تو همون خیابون میکردن و در واقع چاره ای نداشتن! امروز که الا ماشاالله ... همه چی ردیفه... دیگه اگرم کسی تو خیابون شماره نمیده یا نمیگیره نه اینکه نخواد اینکارو بکنه نه... بلکه افت داره که این کارو بکنه ... در واقع این روش منسوخ شده اس تقریبا... روش جدید جایگزین شده...[/]

roz1017;714474 نوشت:
بلاخره هر کسی نیاز هایی داره ... سن ازدواج هم که رفته بالا ....

سلام
بخواطر سخت گیری خونواده ها رفته بالا...یکم توقعشونو کم کنن ان شاءالله درست میشه .. :ok::Gol:

roz1017;714474 نوشت:
یکی از دوستان گفتن اونایی که دوستی میکنن بعد ازدواج به مشکل میخورن

چه تضمینی هست دوستی نشه بعد ازدواج مشکلی هم پیش نیاد ؟

درصد اونایی که قبل ازدواج دوستی میکنن و به مشکل بر میخورن بیشتره ... میتونین از جناب حامی و
مشاوران بپرسید .. نمیدونم دکتر فرهنگ رو میشناسید یانه .. ایشون تو صحبتهاشون اشاره کردن به
درصد بالایی که بعد عاشق شدن ازدواج می کنن و به مشکل بر میخورن:Gol:

roz1017;714474 نوشت:
حالا با دوستی بیشتر میشه طرف رو شناخت ( نمیگم کامل )

تو دوستی نمیشه همون 50 درصد طرف رو شناخت میدونین برای چی؟:Gol:
چون خصوصا خانم ها احساسی هستن ... وابسته میشن ...:ok:
نمیتونن عاقلانه و منطقی تصمیم بگیرن ...
حالا اگر پسری سو استفاده کرد ازش چی؟ :Gol:
تو همین سایت پسره اومده میگه دو ماه فقط از طریق پیامک ارتباط داشتیم
بعد میخواستم برم خواستگاریش بهم جواب منفی دادن..
الان ضربه شدیدی خورده .. نمازشو ترک کرده... ایمانشو داره از دست میده
میگه چرا خدا من و به اون دختر نرسوند... فقط دو ماه اونم پیامکی در ارتباط بودن
:Gol:

ارتباط قبل ازدواج باعث میشه وابستگی و دلبستگی بوجود باد اگر به هم نرسن ضربه بخورن حتی اگه
بهم برسن چون احساسی تصمیم گرفتن ممکنه بعضی از نکات بد همدیگر و ارزیابی نکنن و بعدا به مشکل بر بخورن ...

monji-sec;714476 نوشت:

الان شده تو فیسپوک و چت روم ها و...
بخشیش هم درسته تو دانشگاهه :ok:

[="Navy"]من یک مادرم وبا یک عمرتجربه که از اطرافم به دست آوردم من نوجوونیم زمانیم رو دوران دفاع ازمیهن گذروندم جوونایی که به قصد ازدواج بادختری دوست می شدندیا با مخالفت خانواده هاشون روبه رو می شدند یا پسر به خاطر همسر برادر شهیدش قید دخترو می زد اگرم به سختی برمی خوردند این سرکوفت برسر دختر بود که خودت این مسیرو انتخاب کردی اما الان که پسرا راحت وتن پرور شدند البته بعضی معتقدند وقتی هر روز می تونیم بایکی باشیم چرا خودومونو توهچل ازدواج بیاندازیم وقتی خودشون هفت خط بشن دیگه به کسی اعتماد نمی کنند پس چرا توراهی که خدا حرام کرده وارد بشیم وحلال خدارو حرام کنیم .[/]

دوست دارم خدااا;714482 نوشت:
سلام
دوستی هرچقدر هم که کنترل شده باشه نمیتونه وابستگی ایجاد نکنه.
و وابستگی یعنی ندیدن و نشنیدن
واگه به ازدواج ختم نشه یعنی صدمات روحی جبران ناپذیر(من کاری به بحث مذهبیش هم ندارم از نظر روحی تبعات خیلی خوبی نداره...کاش به جای پافشاری روی عقاید اشتباهمون یکم بیشتر در این رابطه فکر میکردیم)

من كاملا مخالفم چه براي زنها و چه براي مردها . هرچند كه اكثر آقايون فكر مي كنند براي خودشون اشكال نداره دوست دختر داشته باشند . به عقيده من اين خيانت به همسر آينده محسوب مي شه .....

وقتی توی یک رابطه فقط کلام و اس ام اس بوده نمیدونم خیانت بوده یا نه:Moteajeb!:
اصولا زمانی خیانت معنی میکنه! که شما با پایبند بودن به همسرتون و ازدواجتون!برین دنبال خانم دیگر.........

monji-sec;714489 نوشت:
وقتی توی یک رابطه فقط کلام و اس ام اس بوده نمیدونم خیانت بوده یا نه:Moteajeb!:
اصولا زمانی خیانت معنی میکنه! که شما با پایبند بودن به همسرتون و ازدواجتون!برین دنبال خانم دیگر.........

به نظر من از همین الان که ادم مجرده نسبت به همسر اینده ش مسول هست........
من که همیشه تا بخوام کوچیک ترین حرفی با نامحرم بزنم همسر اینده م میاد تو ذهنم و سعی میکنم رعایت کنم
البته بهتون حق میدم براتون عجیب باشه و حرفای منو نپذیرید و حرفاتون رو رد نمیکنم(ان شالله چند سال دیگه متوجه صحبتهای من و دوستانی که مخالفند میشید)
تنها حسن این روابط تجربه هست اونم تجربه ای که به قیمت یک عمر عذاب وجدان تمام میشه ...(تازه من فقط و فقط اینجور درنظر میگیرم که فقط اس ام اس بوده ها)
متاسفانه ما تا خودمون چیزی رو تجربه نکنیم برامون درس عبرت نمیشه البته جسارت به شما نباشه خطاب به خودم میگم....

جناب monji-sec....به عنوان یه خواهر بهتون میگم شما حرف هیچ کس رو گوش نده ....حرف هیچکی
کاملا جدی میگم.(چه مذهبیاش چه غیر مذهبیاش چه متعصبا چه باسوادا .بی سوادا.....)
هرچی خدا میگه گوش بده...
باهاش حرف بزن اگه ته دلتون به این نتیجه رسیدین که کار خوبیه حتما دنبالش برید....(فقط باخودتون رو راست باشین)(با این دید هم فکر کنید که 50درصد ممکنه خدا دوست داشته باشه و 50 درصد نه....)(نه اینکه از الان بگید خب دیگه خدا نگفته رابطه بانامحرم بده یا برعکس بگید خدا گفته بده دیگه چرا من فکر کنم)
برخلاف نظر خیلی ها بهتون میگم واقعا قصد ندارم بگم حرف من درسته ....شایدم من اشتباه کنم
فقط ازتون خواهش میکنم اگر به نتیجه ای خلاف نتیجه من رسیدید حتما به من هم بگید چون دوست دارم کاری که خدا دوست داره رو انجام بدم

دوست دارم خدااا;714500 نوشت:
جناب monji-sec....به عنوان یه خواهر بهتون میگم شما حرف هیچ کس رو گوش نده ....حرف هیچکی
کاملا جدی میگم.(چه مذهبیاش چه غیر مذهبیاش چه متعصبا چه باسوادا .بی سوادا.....)
هرچی خدا میگه گوش بده...
باهاش حرف بزن اگه ته دلتون به این نتیجه رسیدین که کار خوبیه حتما دنبالش برید....(فقط باخودتون رو راست باشین)(با این دید هم فکر کنید که 50درصد ممکنه خدا دوست داشته باشه و 50 درصد نه....)(نه اینکه از الان بگید خب دیگه خدا نگفته رابطه بانامحرم بده یا برعکس بگید خدا گفته بده دیگه چرا من فکر کنم)
برخلاف نظر خیلی ها بهتون میگم واقعا قصد ندارم بگم حرف من درسته ....شایدم من اشتباه کنم
فقط ازتون خواهش میکنم اگر به نتیجه ای خلاف نتیجه من رسیدید حتما به من هم بگید چون دوست دارم کاری که خدا دوست داره رو انجام بدم

من که در شرف ازدواج از همین طریق هستم! منتها مدتی پنهانی!(1 سال بدون تماس فیزیکی)
سپس یک سالی هست خانواده خودم در جریانن و با دختر مورد نظر مادرم در تماسه روزانه!
انشالله چند ماه دیگه میخوایم بریم خواستگاریش:ok:
وقتی این رابطه خوب خودم رو میبینم که داره به ازدواج کشیده میشه و فقط در حد تماس و اس ام اس بوده!
قابل درک نیست که این روابط بده!
ولی منکرش هم نمیشم....
(منظورم با شما نیستا کلی میگم دنبال نصیحتو پند نیستم جوون بیشتر فک کن اینجور روابط اله بله نرو خواستگاری و...چون با آشنایی 2 ساله دارم میرم...)

فردی که از همه نظر 2 ساله بدون اختلافی با همیم رو ول کنم! یک خانم غریبه رو بگیرم که نمیشناسم خصوصیاتش چیه!
تضمینی هست ایشون بعدا با من سازگار بشه؟
خلاصه برای کسی تجویزش نمیکنم!
و از طرفی نمیگم بده!
ریسکه...بعضی وقتا مثه ریسکای تجاری!یهو زندگیت از این رو به اون رو میشه و میلیونر میشی!

اناالعبد;714403 نوشت:

خوبه .. البته یکی از قصد های من این بود که ممکنه طرف متن شما رو بخونه و نتیجه بگیره که
آره ممکنه اینکار هم بد نباشه .. یعنی با رعایت خطوط قرمز بره قبل ازدواج جهت آشنایی دوست بشه.
برای همین آفت این کار و نوشتم که بعدش اون متن رو هم بخونه و آفت های اینکار و هم ببینه
:ok::Gol::Gol::Gol:

اگر ملاک دین نبود و خدا نهی نکرده و عقوبت اخروی نداشت، این مسیر بهترین راه رسیدن به همسر بود، زیرا به بهترین نحو در دنیا امتحان خودش رو پس داده، و طبیعی ترین روال برای ازدواج در همه جای دنیاست، ولی خب همه چیز در دنیا تموم نمیشه!

tazkie;714402 نوشت:
خیر من چنین نگرشی ندارم. ولی قشر مذهبی چنین نگرشی داره
سلام
منم که همین رو گفتم :Gig:
خوندید اصلاً پست بنده رو؟! گفتم که:
Reza-D;714158 نوشت:
خانم "تزکیه" نه چیزی رو تایید کردند و نه رد. ایشون فقط موضوع رو از دید افراد غیرمذهبی بررسی کردند

اون قسمت رو هم با تاکید به حرف شما نوشتم که منظور شما این هست که افراد غیرمذهبی با چنین دیدی مینگرند (و نگفتید خودم مینگرم که کسی بگه این نظر شما بوده)

tazkie;714402 نوشت:
منظور از سکولار، افرادی هست که خود را ملزم به انجام دستورات دین نمی دونن، و ربطی به ظاهر نداره. فردی که اجماع علما بر تحریم دوستی و دستور قرآن بر ازدواج نکردن با زنان اهل دوستی رو رعایت نکنه، مشخصاً خودشو ملزم به اسلام ندونسته
اگر اونطور بخوایم حساب کنیم که بجز معصومین(ع) و بزرگانی مثل آیت الله بهجت ، بقیه کلهم سکولار هستیم...! چون با این دیدی که شما دارید ، اگر کسی ولو یک گناه انجام بده ، سکولار به حساب میاد! چرا که بر سر هر گناهی اجماع هست که اون گناه گناهه!

خواهر گرامی ، سکولار کسی هست که کلاً دین رو قبول نداره ، نه اینکه در برخی احکام خطا و کوتاهی کنه! انجام یک یا چند خطا یا گناه ، به معنای بی دینی نیست
از طرفی ، افراد هستند که اصلاً با کسی دوست نمیشن و تمام شرایط ازداجشون همونی هست که اسلام میگه
چادر میزنن (پسر باشن ریش میذارن) ، نماز میخونن و روزه میگیرن. اما مثلاً غیبت میکنن یا بد اخلاق هستن

واژهء غیرمذهبی به کسی که

غیبت میکنه یا بداخلاقه ، بسیار بیشتر میخوره ، تا کسی که با جنس مخالف دوست میشه
چون اگر ملاک دین باشه ، گناهی مثل غیبت حتی از زنا هم بیشتره ، چه برسه به صرف دوستی
ولی در جامعه به افراد گروه اول گفته میشه مذهبی! و به گروه دوم غیرمذهبی!

monji-sec;714501 نوشت:
من که در شرف ازدواج از همین طریق هستم! منتها مدتی پنهانی!(1 سال بدون تماس فیزیکی)
سپس یک سالی هست خانواده خودم در جریانن و با دختر مورد نظر مادرم در تماسه روزانه!
انشالله چند ماه دیگه میخوایم بریم خواستگاریش:ok:
وقتی این رابطه خوب خودم رو میبینم که داره به ازدواج کشیده میشه و فقط در حد تماس و اس ام اس بوده!
قابل درک نیست که این روابط بده!
ولی منکرش هم نمیشم....
(منظورم با شما نیستا کلی میگم دنبال نصیحتو پند نیستم جوون بیشتر فک کن اینجور روابط اله بله نرو خواستگاری و...چون با آشنایی 2 ساله دارم میرم...)

فردی که از همه نظر 2 ساله بدون اختلافی با همیم رو ول کنم! یک خانم غریبه رو بگیرم که نمیشناسم خصوصیاتش چیه!
تضمینی هست ایشون بعدا با من سازگار بشه؟
خلاصه برای کسی تجویزش نمیکنم!
و از طرفی نمیگم بده!
ریسکه...بعضی وقتا مثه ریسکای تجاری!یهو زندگیت از این رو به اون رو میشه و میلیونر میشی!

صرفا فقط حرفام از تجربه بود و امیدوارم خوشبخت بشید:ok:.ولی بهتره برا کسی تجویزش نکنید...
زمان خیلی تجربه ها رو بهتون نشون میده و قطعا 1روز به حرف من میرسید.

tazkie;714084 نوشت:
چون مُد شده؟ واقعاً شما فکر می کنید که دختر و پسرهای اهل دوستی، به دلیل مُد بودن هست که با جنس مخالف دوستی می کنن؟ واقعاً از چندتاشون یک چنین دلیلی رو شنیدید؟

لااقل خود من چندین بار از طرف دوستام اینطوری مسخره شدم که چرا دوست دختر ندارم...

موضوع قفل شده است