صفحه 1 از 13 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: توجه کنید" ای دختری که با یه پسر دوستی و بهت گفته دوستت دارم" یه لحظه گوش به حرفم بده

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,197
    حضور
    144 روز 15 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    3158
    صلوات
    44207

توجه کنید" ای دختری که با یه پسر دوستی و بهت گفته دوستت دارم" یه لحظه گوش به حرفم بده

بسم الله الرحمن الرحیم

توجه کنید" ای دختری که با یه پسر دوستی و بهت گفته دوستت دارم" یه لحظه گوش به حرفم بده

چرا دوست پسر ( دوست دختر ) داری ؟

.

چون مد شده ! ، همه دارند منم دارم

.

همه صف کشیدن دارند خودشون رو از پشت بام میندازند پایین ! میگن مد شده ! میوفتیم میریم بهشت

منم برم بندازم ؟ عقل خودم رو کجا جا گذاشتم؟

.
    .
    .

اون دخترهایی که فکر میکنند یه پسری دوستشون داره و باهاشون دوست هست
    توجه کنید !
    .
    توجه کنید !
    .

صدا میاد ؟
    .

اینا شمارو واسه چند روز میخوان تا به نیاتشون برسند
    به قولی خوش باشند

توجه دارید ؟

خیلی دقت کنید و با هر جمله دوستت دارم نبازید

حدود 90 درصد موارد اینطوره

ویرایش توسط ابوالفضل : ۱۳۹۴/۰۵/۱۴ در ساعت ۲۲:۴۵
    مـــرغ باغ ملکوتم
    دورم از عـــــالم خاک

توجیه یه دختر محجبه برای نشر عکس خود
    دوس دارم عکسم را برای تبلیغ حجاب منتشر کنم !

کلیک کنید

2. صلوات ها 27

3.  

نوشته
    882
    حضور
    20 روز 18 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    1
    گالری
    17
    صلوات
    2369

با عرض سلام، بنده لازم دونستم مطلبی رو در مورد اونچه که ارسال کردید، بیان کنم:

نقل قول نوشته اصلی توسط ابوالفضل نمایش پست ها

به نظر این حقیر، برای نقد یک جنبش، باید آن جنبش را به درستی سنجید، و سپس به نقد آن پرداخت، خاصه اگر جنبش مورد نظر، جنبش شیطانی سکولاریزاسیونِ جامعه باشد. این مسئله که شما بیان کردید، هر چند در بخشی از پسرهای جامعۀ غیرمذهبی، یعنی پسرهایی که از یک سو دل در گرو سنتها دارند و از یک سو تسلیم شهوات هستند، صدق می کند، ولی مثالهای نقض آن بسیار زیاد است.

در فضای غیرمذهبی، دوستی می تواند درگاهی باشد برای ازدواج، یعنی به دوستی با بهانۀ مقدمه ای برای آشنایی جهت ازدواج می نگرند. در واقع، در جامعۀ غیرمذهبی، دخترانی مصداق داستان فوق هستند که در پی یک دوستی به راحتی خود را در اختیار دوست پسرشان قرار می دهند، ولی دستۀ دیگری هم هستند که خود را حفظ می کنند و به جای حریمهای اسلامی، برای خودشان حریمهای عرفی تعریف می کنند، و هر پسری، تا مرز عرفی خودش می تواند پیش بیاید، و آن پسری می تواند به وصالشان برسد که فقط خواهان دوستی نباشد، بلکه رسماً ازدواج کند، و گرنه رابطه در حدّ دو تا کافی شاپ و پارک رفتن و دست دادن، باقی خواهد ماند. چنین دخترهایی، برای پسرهای غیر مذهبی، جزء «این عروسکا که هر روزاسباب بازی یه نفر میشن» محسوب نمیشن، مگر اون پسری که به دلیل ریشه های مذهبی دوستی رو مصداق فسق و فجور میدونه! برای سایر بخش غیرمذهبی جامعه، اگر دختر خطوط قرمز عرفی رو حفظ کنه، مشکل ازدواج پیش نمیاد. اون پسر غیرمذهبی هم اینطوری خودشو توجیه میکنه: «همونطور که قبل از ازدواج خطوط قرمز رو حفظ کرده، بعد از ازدواج هم حفظ خواهد کرد.»

.

.

چون مُد شده؟ واقعاً شما فکر می کنید که دختر و پسرهای اهل دوستی، به دلیل مُد بودن هست که با جنس مخالف دوستی می کنن؟ واقعاً از چندتاشون یک چنین دلیلی رو شنیدید؟ باز هم برای نقد یه چیزی رو گفتید که یک در هزار هم ممکن نیست، بشه براش یک مثال پیدا کرد!! البته شاید یکی بگه: «این همه آدم دوست دختر(پسر) دارن، چرا گیر دادی به من؟» ولی منظورش این نیست که به تبع اکثریت دوستی کرده ام، بلکه منظورش این است که «مگه دیواری کوتاهتر از دیوار من گیر نیاورده ای؟»!

اینا شمارو واسه چند روز میخوان تا به نیاتشون برسند
    به قولی خوش باشند

توجه دارید ؟

خیلی دقت کنید و با هر جمله دوستت دارم نبازید

شاید 90 درصد پسرها واقعاً اینطوری باشن! الله اعلم، ولی از دید یک دختر غیرمذهبی، نمیشه غذا نخوری چون ممکنه غذا حاوی میکروبی مرگبار باشه، به همین خاطر فکر می کنن که با حفظ خطوط قرمز خودشون، اون پسرها بدون ازدواج نمیتونن به «نیاتشون برسند».

البته دغدغۀ شما قابل تقدیره، ولی بهتره بخش سکولار جامعه رو درست بشناسید، تا نقدهای دقیقتری رو وارد کنید.

ما آزموده‌ایم در این شهر بخت خویش, بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش.

5. صلوات ها 10

اناالعبد آنلاین نیست. همکار اجرایی بخش آرشیو و عرفانهای کاذب

علاقه
    هیچی ... کاش بتونم بنده باشم..هیچی نمیخوام دیگه
    نوشته
    1,049
    حضور
    37 روز 11 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    47
    صلوات
    7340

سلام

جمله ی اون متنه بسیار زیبا بود .. واقعا همینطوره .. حداقل خود من که خیلی برخوردم به این افراد .. یکیشو فقط مثال میزنم...

دقیقا همین حرف و به یکی از همسایه های قدیمی زدم ... کسی که خیلی با دخترا بودش ...

بحث ازدواج شد بهش گفتم چرا ازدواج نمیکنی؟ .. بعد گفتم چه تیپ دختری رو برای ازدواج میخوای بگیری؟

باورتون میشه چی گفت؟

گفت یک پوشیه زن میخوام بگیرم ... گفتش من دختر چادری دوست دارم .. برای ازدواج میرم سراغ اونا

طرح ترک رذائل اخلاقی و انجام فضائل اخلاقی برای نزدیکتر کردن ظهور امام زمان (عج) ... این هفته قرائت یک صفحه قرآن هر روز http://www.askdin.com/showthread.php...356#post819356

انسان
    هرچند هم که عبادتش بسیار باشد، نباید مغرور گشته و خیال کند که به کمال نهایی خویش راه یافته است، بلکه باید بداند که انسان تا زنده است، هدف تیر شیطان و نفس اماره است و درهرحال باید خود را ضعیف و محتاج به مدد و کمک حضرت حق ببیند.

7. صلوات ها 11

اناالعبد آنلاین نیست. همکار اجرایی بخش آرشیو و عرفانهای کاذب

علاقه
    هیچی ... کاش بتونم بنده باشم..هیچی نمیخوام دیگه
    نوشته
    1,049
    حضور
    37 روز 11 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    47
    صلوات
    7340

نقل قول نوشته اصلی توسط tazkie نمایش پست ها
    اگر دختر خطوط قرمز عرفی رو حفظ کنه، مشکل ازدواج پیش نمیاد. اون پسر غیرمذهبی هم اینطوری خودشو توجیه میکنه: «همونطور که قبل از ازدواج خطوط قرمز رو حفظ کرده، بعد از ازدواج هم حفظ خواهد کرد.»
    سلام
    با این جملتون مخالفم .. جملتون بوی دوستی قبل ازدواج جهت آشنا شدن البته با رعایت خطوط قرمز رو میده ...

کاملا با آشنایی قبل ازدواج بدون اطلاع والدین مخالفم .

یکی از کاربران اینجا هم این اتفاق افتاده براشون حیف دیگه نمیاد نت تا تعریف کنه قضیشو ...

دلیل:

1- باعث میشه احساسات و عواطف بر عقل غلبه کنه و نتونن تصمیم عاقلانه و منطقی بگیرن ...
    2-ممکنه یه کم آآشنا بشن بعد پسره بزنه زیرش یا سو استفاده کنه ...
    3-فرض کنین این پسر نشد اون پسر ، اون نشد یکی دیگه .. تا کی میخوان همش آشنایی قبل ازدواج بصورت مخفیانه داشته باشن؟؟؟

آشنایی قبل ازدواجم میخوان داشته باشن باید رسمی و در قالب اطلاع خونواده ها باشه

چون مُد شده؟ واقعاً شما فکر می کنید که دختر و پسرهای اهل دوستی، به دلیل مُد بودن هست که با جنس مخالف دوستی می کنن؟
    با این حرفتون موافقم ... بخواطر مد نیست .. البته هستن یه عده که میبینن دوستاشون با دختر رفیقن اینا هم دوست میشن کم نیارن مثل همون قلیان و سیگار کشیدن ...
    اما اکثریت اینطور نیستن ... دلیل دوستی رو خیلیا میدونن چیه برای همین واردش نمیشم ...

طرح ترک رذائل اخلاقی و انجام فضائل اخلاقی برای نزدیکتر کردن ظهور امام زمان (عج) ... این هفته قرائت یک صفحه قرآن هر روز http://www.askdin.com/showthread.php...356#post819356

انسان
    هرچند هم که عبادتش بسیار باشد، نباید مغرور گشته و خیال کند که به کمال نهایی خویش راه یافته است، بلکه باید بداند که انسان تا زنده است، هدف تیر شیطان و نفس اماره است و درهرحال باید خود را ضعیف و محتاج به مدد و کمک حضرت حق ببیند.

9. صلوات ها 9

علاقه
    اردک؛ نوزاد رسیده و تپل و ضربه گیر دار!؛ کرانچی تند آتشین در کنار یار! :))
    نوشته
    1,176
    حضور
    59 روز 7 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    16
    صلوات
    6348

سلام علیکم

البته خدای نکرده تو این فضا ها نیستم ها...

ولی دلیلشو اشتباه گفتین....

به خاطر مد دوست دختر(دوست پسر ندارن).... به خاطر احساس نیازشون دوست جنس مخالف دارن...

من که آدم آگاهی نیستم... و نمی تونم مقصر تعیین کنم... قدیم کی اینجوری بود...با وجود اینکه از نظر حجاب آزادی بود... عفت و حیا 100 برابر بود...

حالا باز بهتره که عقلا بیان بگن چرا اینجوری شده.... منم استفاده می کنم...

اینکه میاین دلیل این کار ها رو می گین "مد شده"... به نظرم صورت مسئله اصلی پاک می شه...

نیاز دارن... مثل آب و غذا....

سلام عامو
    بنده هیچ مسئولیتی راجع به مطلبی که نوشتم قبول نمی کنم و فقط نظر شخصی خودم بوده که بار ها دستخوش تغییر و تکامل شده
    چون زیاد نمیام اینجا ، اینو گفتم که فردای روزگار آثار ما تاخر یقه منو نگیره

11. صلوات ها 7

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,197
    حضور
    144 روز 15 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    3158
    صلوات
    44207

به نظر این حقیر، برای نقد یک جنبش، باید آن جنبش را به درستی سنجید، و سپس به نقد آن پرداخت، خاصه اگر جنبش مورد نظر، جنبش شیطانی سکولاریزاسیونِ جامعه باشد. این مسئله که شما بیان کردید، هر چند در بخشی از پسرهای جامعۀ غیرمذهبی، یعنی پسرهایی که از یک سو دل در گرو سنتها دارند و از یک سو تسلیم شهوات هستند، صدق می کند، ولی مثالهای نقض آن بسیار زیاد است.

در فضای غیرمذهبی، دوستی می تواند درگاهی باشد برای ازدواج، یعنی به دوستی با بهانۀ مقدمه ای برای آشنایی جهت ازدواج می نگرند. در واقع، در جامعۀ غیرمذهبی، دخترانی مصداق داستان فوق هستند که در پی یک دوستی به راحتی خود را در اختیار دوست پسرشان قرار می دهند، ولی دستۀ دیگری هم هستند که خود را حفظ می کنند و به جای حریمهای اسلامی، برای خودشان حریمهای عرفی تعریف می کنند، و هر پسری، تا مرز عرفی خودش می تواند پیش بیاید، و آن پسری می تواند به وصالشان برسد که فقط خواهان دوستی نباشد، بلکه رسماً ازدواج کند، و گرنه رابطه در حدّ دو تا کافی شاپ و پارک رفتن و دست دادن، باقی خواهد ماند. چنین دخترهایی، برای پسرهای غیر مذهبی، جزء «این عروسکا که هر روزاسباب بازی یه نفر میشن» محسوب نمیشن، مگر اون پسری که به دلیل ریشه های مذهبی دوستی رو مصداق فسق و فجور میدونه! برای سایر بخش غیرمذهبی جامعه، اگر دختر خطوط قرمز عرفی رو حفظ کنه، مشکل ازدواج پیش نمیاد. اون پسر غیرمذهبی هم اینطوری خودشو توجیه میکنه: «همونطور که قبل از ازدواج خطوط قرمز رو حفظ کرده، بعد از ازدواج هم حفظ خواهد کرد.»

با سلام

اکثریت دوستی ها یا به ازدواج ختم نمیشوند یا اگر ختم شدند اون زندگی بنوعی رضایت بخش نمیشه یه سری مشکلاتی بعدا بوجود میاد

مثلا پسری رو فرض کنید که تازه رفته دانشگاه و یکی رو دوست گرفته برای ازدواج !

کارش رو توجیه میکنه به ایمد اینکه 10 سال باهاش ازدواج کنه !

مذهبی و غیر مذهبی هم نداره .

چون مُد شده؟ واقعاً شما فکر می کنید که دختر و پسرهای اهل دوستی، به دلیل مُد بودن هست که با جنس مخالف دوستی می کنن؟ واقعاً از چندتاشون یک چنین دلیلی رو شنیدید؟ باز هم برای نقد یه چیزی رو گفتید که یک در هزار هم ممکن نیست، بشه براش یک مثال پیدا کرد!! البته شاید یکی بگه: «این همه آدم دوست دختر(پسر) دارن، چرا گیر دادی به من؟» ولی منظورش این نیست که به تبع اکثریت دوستی کرده ام، بلکه منظورش این است که «مگه دیواری کوتاهتر از دیوار من گیر نیاورده ای؟»!

حالا این من باب مثال بود چون اکثرا ممکن هست جوابشون این باشه

ما میدانیم که نیات مختلفی پش پرده است
    مـــرغ باغ ملکوتم
    دورم از عـــــالم خاک

کلیک کنید

13. صلوات ها 6

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,197
    حضور
    144 روز 15 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    3158
    صلوات
    44207

نقل قول نوشته اصلی توسط یا‌رقیه نمایش پست ها
    سلام علیکم

البته خدای نکرده تو این فضا ها نیستم ها...

ولی دلیلشو اشتباه گفتین....

به خاطر مد دوست دختر(دوست پسر ندارن).... به خاطر احساس نیازشون دوست جنس مخالف دارن...
    سلام

این دلیل هست که ما بیان کردیم ؟

این یعنی اینکه نباید بدون تفکری کاری رو انجام بدهیم

یه مثال هست
    مـــرغ باغ ملکوتم
    دورم از عـــــالم خاک

کلیک کنید

15. صلوات ها 4

علاقه
    نوشته
    1,176
    حضور
    59 روز 7 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    16
    صلوات
    6348

نقل قول نوشته اصلی توسط یا‌رقیه نمایش پست ها
    اینکه میاین دلیل این کار ها رو می گین "مد شده"... به نظرم صورت مسئله اصلی پاک می شه...

نیاز دارن... مثل آب و غذا....
    ادامش اینکه...

حالا یه کسی خیلی اعتقاداتش سفت و محکم نیست... وارد این فضا ها می شه....

یکی هم مثل من سعی... سعی می کنه که تقوا داشته باشه.... فقط سختی می کشه... نمی گم خدا جبران نمی کنه ها... ولی قیمتش چیه؟... بهترین ایام عمرم... جوونیم ... به تنهایی بگذره... ببینید چقد جوون هستن که دپرس شدن...

سلام عامو
    بنده هیچ مسئولیتی راجع به مطلبی که نوشتم قبول نمی کنم و فقط نظر شخصی خودم بوده که بار ها دستخوش تغییر و تکامل شده

17. صلوات ها 2

علاقه
    نوشته
    1,176
    حضور
    59 روز 7 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    16
    صلوات
    6348

.

این دلیل هست که ما بیان کردیم ؟
    آره دیگه... به نظرم همینو گفتین...

یه مثال هست

مثال.... مثالتون خیلی خطا داره... مثالتون دور از واقعیت بود...

سلام عامو

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,197
    حضور
    144 روز 15 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    3158
    صلوات
    44207

بسم الله الرحمن الرحیم

این نکته رو بگم که بنده اینجا تاپیک سوالی باز نکردم

لذا اینجا در مورد علل دوستی و ... حرف نمیزنیم

حالت هشداری داره
    .

لذا پست های غیر مرتبط رو حذف میکنم

برای بحث سر بزنید به انجمن دختر و پسر

پست هارو نقل قول نزنید
    ویرایش توسط ابوالفضل : ۱۳۹۴/۰۵/۰۶ در ساعت ۱۹:۳۱
    مـــرغ باغ ملکوتم
    دورم از عـــــالم خاک

کلیک کنید

20. صلوات ها 3

صفحه 1 از 13 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)