جمع بندی ولیمه عروسی ( استفاده از سي دي به جاي كارت دعوت عروسي)

تب‌های اولیه

14 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ولیمه عروسی ( استفاده از سي دي به جاي كارت دعوت عروسي)

سلام و عرض ادب
یک راهنمایی و مشورت میخوام از شما.
جناب حامی بنده حدود دو ماه دیگه انشالله مراسم عروسیمه.
من با همسرم به توافق رسیدیم که یا بریم مشهد یا کربلا و بعد از برگشت یک ولیمه ساده به خانواده خودمون و بزرگان فامیل مثل عمو و زن عمو ها بدیم.
من به خانوادم گفتم که دختر عمو دختر دایی ها رو دعوت نکنیم چون میخوایم یه مراسم ساده باشه اما خواهرام همه میگن که این کار خیلی زشته چون تو رفتی همه عروسی ها خوردی حالا اگه نگیری پشتت حرف راه میوفته که چقدر گدا بودن که شام ندادن.
واقعا من نمیدونم چیکار کنم اگر بخوایم عروسی بگیریم باید قرض کنیم یا وام بگیریم اما ولیمه ساده رو خودمون میتونیم بدیم.
بنظرتون چیکار کنم؟
ممنون

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

قابل توجه:

موضوع جهت بحث و تبادل نظر میان کاربران باز گذاشته می شود.

خواهشمندم فقط در موضوع اصلی تاپیک مطلب ارسال نمایید

و از هرگونه بحثهای حاشیه ای و نیز گفتگوهای دونفره خودداری نمایید.

با تشکر

:Gol:

سوگل;714022 نوشت:
واقعا من نمیدونم چیکار کنم اگر بخوایم عروسی بگیریم باید قرض کنیم یا وام بگیریم اما ولیمه ساده رو خودمون میتونیم بدیم.

سلام و رحمت الله
مشکل سادگی مراسمه یا زیاد شدن هزینه ناشی از تعداد زیاد؟(یعنی فک می کنید اگر تعداد زیاد باشه نمیشه ساده برگزار بشه؟)
میتونه همون ولیمه ساده باشه برای تعداد بیشتری:Gig:

سوگل;714022 نوشت:
سلام و عرض ادب
من با همسرم به توافق رسیدیم که یا بریم مشهد یا کربلا و بعد از برگشت یک ولیمه ساده به خانواده خودمون و بزرگان فامیل مثل عمو و زن عمو ها بدیم.
من به خانوادم گفتم که دختر عمو دختر دایی ها رو دعوت نکنیم چون میخوایم یه مراسم ساده باشه اما خواهرام همه میگن که این کار خیلی زشته چون تو رفتی همه عروسی ها خوردی حالا اگه نگیری پشتت حرف راه میوفته که چقدر گدا بودن که شام ندادن.
بنظرتون چیکار کنم؟
ممنون

سلام
خب من نظرم اینه اگه واقعا با تعداد زیاد و شام و پذیرایی ساده تر نمیتونین برگزار کنین همون ولیمه ساده رو بگیرین...
اگه فامیلها اهل حرف در آوردن و پشت سر طرف حرف زدن باشن هرطور مراسم بگیرین بازم حرف در میارن ...

شما زندگی خودتونو بکنین به حرف مردم اهمیت ندین .. مهم اینه که با خودتون خوب باشین .. :Gol:

سوگل;714022 نوشت:
سلام و عرض ادب
بنظرتون چیکار کنم؟
ممنون

ان شالله مبارکتون باشه و خوشبخت بشین:Gol:
به نظر من بهترین تصمیم رو گرفتین...:ok:
اگر بخواین به حرف مردم باشین چه مراسم عروسی بگیرید چه نگیرید حرف خودشونو میزنند..(متاسفانه):Ealam:

با سلام منم همین مشکل رو دارم. ولی خیلی راحت برنج و مرغ بگیرید خودتون درست کنید یا آشپز بگیرید بیشتر از دستی ۶ هزار ت نمیشه . و توی خونه بگیرید . تالار نگیرید. میوه هم چند مدل ساده . ولی دیگه باید عروسی هر کی که رفتید باید اونو دعوت کنید شایسته نیست.ان شالله خوشبخت بشید خدا جور میکنه. معمولا طرفای ما شیراز همه گل عروسی میدن که تقریبا خرج هایی که میکنبد نصفش جبران میشه

به نظر من
سادگی خیلی خوبه ولی اینکه افراد نزدیکی مثل دختر دایی و دختر خاله رو نگید توهین هست و از بحث سادگی خارج میشه . ممکنه حتی باعث قطع رحم بشه

اگر تعداد خیلی زیاده میتونید از هر خانواده یک نماینده دعوت کنید. من دیدم کسایی که فامیل های خیلی بزرگی دارن از هر خانواده یک نماینده دعوت میکنن و از بقیه عذر خواهی میکنن

سلام بر شما
ممنون كه در بحث شركت كرديد و تشكر از افرادي كه مطالعه مي كنند
من از طرف انجمن مشاوره و دوستان بزرگوار سايت به شما تبريك عرض مي كنم ان شاالله كه زندگي معنوي و با نشاط و پربركتي داشته باشيد
كسي نظر ديگري ندارد؟
چند نكته من بگم اگر دوستان سخني دارند بشنويم در آخر جمع بندي مي كنم
خب وليمه دادن مستحب است
صله رحم هم مي شود
ولي چيزي كه مهم است اين است كه بايد شرايط مالي و امكانات پذيرايي را در نظر گرفت.
يعني پذيرايي نبايد طوري باشد كه شما اول زندگي گرفتار دردسرو قرض سنگين و..شويد. و نشاطتان را بگيريد.
بسياري از خانواده واقعا از ترس سخنان مردم و ديگران زير بار مخارج سنگين مي روند و به خاطر خدا هر مقدار مي توانيد دعوت كنيد و از تشريفات زياد كم كنيد. به قل معروف در دهن مردم را نميشه بست هر طوري باشد حرف و حديث دارد.
چه بسا اقوام از روش شما الگو بگيرند ولي مي توانيد برنامه هايي داشته باشيد كه نگويند مذهبي ها عزا و عروسي برايشان فرقي ندارد در عين حال گناه هم نشود
برخي از كارها ابتكاري است

مثلا شما مي توانيد به جاي كارت دعوت، از [HL]سي و يا كليپ [/HL]و فلش كارت و مداحي و سخنراني درباره ازدواج كمك بگيريد و خودتان در ضمن كليپ صوتي جملاتي از خانواده دعوت كنيد براي عروسي و براي ديگران هم كه نمي توانيد دعوت كنيد.
خدا را چه ديديد شايد دوستان هنرمند اين سايت هم كمك تان كردند مطالب و فلش كارت هاي جذابي تهيه كنيد و سخنراني ها خوبي گلچين كنيد با مداحي هاي عالي و جذاب

شادمانه - مجموعه سرودهاي مذهبي راديو معارف

width: 270

[TD="colspan: 2"]35000 ریال[/TD]
[TD="colspan: 2 align: center"][/TD]

• مخاطب اثر: عمومی

• سیستم عامل مورد نیاز: windows XP - VISTA-SEVEN

• نوع محصول :MULTIMEDIA
  • تولید کننده: موسسه آوای مهر کوثر ایمان-رادیو معارف

• نوع و تعداد حامل ها : 1 CD

• نوع بسته بندی : ولت
  • نوع و مدت گارانتی: گارانتی تعویض کالا در صورت وجود مشکل 7 روز پس از تحویل کالا
توضیحات محصول:

مداحي جشن ميلاد ائمه اطهار حضرت محمد(ص) ‌حضرت زهرا(س) ، حضرت علي(ع) و ... – انواع موسيقي هاي شاد (مذهبي، سنتي و ... با موضوعات اخلاقي، بهار،‌ حماسي)

حضرت پيامبر صلوات الله علیه و آله:

1. امشب دو مه دميده در مكه و مدينه- سعيد حداديان

2. اهل عالم مژده احمد آمده- سعيد حداديان

3. ای نثار ماه رويت- سعيد حداديان

4. شد آسمانها غرق نور- محمد رضا طاهری

5. يا رسول الله يا محمد- محمد رضا طاهری و...

ازدواج امام علی علیه السلام:

1. علی علی يا زهرا- حسن خلج

2. به لب های همه بود اين زمزمه-حسن خلج

3. خدا شاهد عقد علی شده داماد پيغمبر- محمود کریمی و...

امام زمان(عج):

1. ای پسر مرتضی يوسف زهرا بيا- حسن خلج

2. زير سايه طاق نصرت با يه آينه و آب و قرآن- محمد رضا طاهری

3. آخرين عشق كامل محك حق و باطل- محمود كريمی و...

امام حسن علیه السلام، امام حسين علیه السلام، حضرت اباالفضل علیه السلام، حضرت زينب سلام الله علیها، حضرت علی اکبر علیه السلام، امام سجاد علیه السلام، حضرت معصومه سلام الله علیها.

اخلاقي:

1.شيردوست شاهرخ - گيلكی

2. محمدرضا تنها - سرشار از سرود از نغمه تار و پود

3. گروه بسوی فردا - ای يوسف خوشنام ما خوش می روی در بام ما

بهـــــار:

1. گروه محراب - ز كوی يار مي آيد نسيم باد نوروزی

2. گروه محراب - باد بهاری وزيد از طرف مرغزار

3. گروه محراب - خواب روا نيست به صبح بهار

4. گروه سحر - عيدآمد عيدآمد...تمام جهان را فرا گرفت

حمــاسـی:

1. محمدجواد شوهانی - محلی كردی

2. فرهاد برنجان - ايران ايران ای جان جان من

3. فريبرز دانايی - آذری و...
مركز فروش :‌اينجا

[="Tahoma"][="DarkGreen"]عروسی شاد حلال

جهت نمایش تصویر با اندازه اصلی 1293x1828 پیکسل کلیک کنید

[/]

تبریک میگم عزیزم.:Gol::Kaf:ان شالله خوشبخت بشین.:hamdel:واسه مامجرداهم دعاکنی یادت نره هااااااا:ok:
به حرف مردم توجه نکن.مهم خداست

پرسش:
من با همسرم به توافق رسیدیم که یا بریم مشهد بعد از برگشت یک ولیمه ساده به خانواده و بزرگان فامیل بدیم. اگر بخوایم عروسی بگیریم باید قرض کنیم یا وام بگیریم اما ولیمه ساده رو خودمون میتونیم بدیم.
بنظرتون چیکار کنم؟

پاسخ:
سلام بر شما، ممنون كه در بحث شركت كرديد و تشكر از افرادي كه مطالعه مي كنند
من از طرف انجمن مشاوره و دوستان بزرگوار سايت به شما تبريك عرض مي كنم ان شاالله كه زندگي معنوي و با نشاط و پربركتي داشته باشيد
وليمه دادن مستحب است. از سويي ديگر نوعي صله رحم هم هست. ولي چيزي كه مهم است اين است كه صاحب مراسم بايد به جيب خود نگاه كند شرايط مالي و امكانات پذيرايي را در نظر بگيرد. اگر بتوانيد همه را دعوت كنيد و مراسمي خداپسندانه بگيريد خيلي خوب است ولي اگر برايتان مقدور نيست از بستگان درجه اول شروع كنيد به بعد تا هر ميزان كه توانايي مالي شما اجازه مي دهد. پذيرايي نبايد طوري باشد كه شما اول زندگي گرفتار دردسر و قرض سنگين و..شويد و نشاطتان را بگيريد. بسياري از خانواده واقعا از ترس سخنان مردم و ديگران زير بار مخارج سنگين مي روند. شما به خاطر خدا هر مقدار مي توانيد دعوت كنيد و از تشريفات زياد كم كنيد. به قل معروف در دهن مردم را نميشه بست هر طوري باشد حرف و حديث دارد.
چه بسا اقوام از روش شما الگو بگيرند ولي مي توانيد برنامه هايي داشته باشيد كه نگويند مذهبي ها عزا و عروسي برايشان فرقي ندارد در عين حال گناه هم نشود
برخي از كارها ابتكاري است؛ مثلا شما مي توانيد به جاي كارت دعوت، از سي و يا كليپ و فلش كارت و مداحي و سخنراني درباره ازدواج كمك بگيريد و خودتان در ضمن كليپ صوتي جملاتي از خانواده دعوت كنيد براي عروسي و براي ديگران هم كه نمي توانيد دعوت كنيد.
فاجعه نسازيم
خيلي از عوامل شادي خود بودن است يعني شما شرايط خودتان را بايد در نظر بگيريد نه اين كه به خاطر حرف مردم حال خودتان را خراب كنيد. ما نياز به «تأييد اجتماعي» داريم و نبايد اسير آن باشيم اگر بگوييم مردم پشت سرم حرف مي زنند فاجعه است در واقع با اين «تفسير» از يك واقعه ذهنمان را آشفته كرده ايم به جاي اين كه بگوييد اگر همه دعوت نشوند فاجعه است بگوييد چه خوب بود مي توانستم همه را دعوت كنم. ان شاالله خداوند كمك كند و روزي دهد به تدريج همه را مهمان مي كنم.
به ياد داشته باشيد كه
اين حوادث و رويدادهاي زندگي نيست كه ما را آشفته مي كند بلكه تفسير آنها است كه ما را مضطرب مي كند.[1]

اسلام دين بي تكلف
تكاليف الهى، بيش از توان انسان نيست. اسلام، دينِ آسانى است، نه سخت‏گيرى. در قران مي خوانيم «لاَ يُكَلِّفُ اللّهُ نَفْسًا إِلاَّ وُسْعَهَا؛ خدا هيچ كس را جز به اندازه‏ى توانش تكليف نمى‏كند.»[2] در آيات ديگر نيز فرموده است: «وَ مَا جَعَلَ عَلَيْكُمْ فِى الدِّينِ مِنْ حَرَج؛ بر شما در اين دين سختى قرار نداد »[3] و «یُرِیدُ اللَّهُ بِكُمْ الْیُسْرَ وَلَا یُرِیدُ بِكُمْ الْعُسْرَ؛خداوند براى شما آسانى مى‏خواهد و براى شما دشوارى نمى‏خواهد»[4] پيامبر اسلام (صلى الله عليه وآله) نيز فرموده است: من به دين آسان و سهل مبعوث شده‏ام؛ بنابراين وقتي بناي خداوند بر آسنا گيري است چرا ما با تشريفات و رسوم اضافي و پر زحمت زندگي عادي خودمان را پر مشقت كنيم.

حد و اندازة تلاش ميزبان در تكريم مهمان و پذيرايي او چه اندازه بايد باشد؟ آيا جايز است بيش از توان، خود و خانواده‌اش را به زحمت اندازد و مانند برخي مردم براي حفظ آبروي خود پيش مهمانان، خود را با انواع مشكلات مانند قرض گرفتن فرش و مبل از همسايه و سفارش غذاهاي گران و متنوع از رستوران به زحمت اندازد؟ پيامبر اكرم(ص) پاسخ اين پرسش را چنين مي‌دهند: «هيچ‌كس نبايد بيش از توانش، خود را براي مهمان به زحمت اندازد» [5]

معرفي يك سي دي شاد
شادمانه - مجموعه سرودهاي مذهبي راديو معارف (براي تهيه و دانلود به سايت راديو معارف رجوع كنيد)

نيز رك: http://www.askdin.com/thread51313-4.html

1. شادي در خانواده، محمدرضا عابدي، نشر مطالعات خانواده، تهران، رك: ذهنتان را عوض كنيد، ميتو مك كي، ترجمه مريم كاوياني،نشر آيينه دانش، قم.

[=Calibri]1. 2. بقره /286

[=Calibri]2. 3. حج/78

[=Calibri]3. 4. بقره /185

[=Calibri]4. 5. كنز العمال في سنن الاقوال و الافعال، متقي الهندي، ح 25876.

موضوع قفل شده است