صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تعبیر خوابم مرگ است ؛ یعنی من به زودی می میرم؟

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58293

اشاره تعبیر خوابم مرگ است ؛ یعنی من به زودی می میرم؟

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

با سلام خدمت دوستان و کارشناسان محترم

من چند شب خوابی دیدم که برام عجیب بود، امروز که تعبیرش رو از توی نت که پیدا کردم نوشته بود که تعبیرش مرگه!

من یه دخترم و از روزی که این خواب رو دیدم زندگی ام به هم ریختهتعبیر خوابم مرگ است ؛ یعنی من به زودی می میرم؟

الان برام این سوال پیش اومده:

اگر کسی خوابی ببینید که تعبیر آن مرگ باشد، بر فرض اینکه این تعبیر خواب صحیح باشد؛ باید چه کار کرد؟

یعنی قراره من به زودی بمیرم؟!!!!

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید
    ویرایش توسط یا عالی : ۱۳۹۴/۰۶/۰۹ در ساعت ۱۲:۱۹

2. صلوات ها 12

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58293

با نام و یاد دوست

تعبیر خوابم مرگ است ؛ یعنی من به زودی می میرم؟

کارشناس بحث: استاد بصیر

5. صلوات ها 7

نوشته
    1,483
    حضور
    25 روز 18 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    2
    گالری
    1
    صلوات
    7713

باسلام و عرض ادب
    هر تعبیری خوابی که در نت یا کتابهای تعبیر خواب نوشته شده درست نیست هر چند که بعضی از آنها درست هم هستند
    به علاوه، خواب را باید معبر، تعبیر کند نه این که خودمان تعبیرش کنیم و برای این که خوابی تعبیر شود، نیاز به آگاهی از شرایط خواب، عواملی که در خواب برایمان پیش آمده، فضای خواب، زمان و چگونگی آن می باشد. شاید آنچه را که شما در خواب دیده اید، واقعا تعبیرش، مرگ نباشد، گاهی یک نکته کنار خوابی که دیده ایم، تعبیر را عوض می کند و شما خودتان نمی توانید نکات ظریف در خواب را تشخیص بدهیدو توجه به آن نکات ظریف، در تعبیر و نتیجه ی تعبیر خواب، بسیار موثر هستند.
    در ثانی فرض کنید تعبیر خوابتان چیز خوبی نبوده باشد، اگر هم چنین بود، با دادن یک صدقه و خوشحال کردن خداوند متعال با عمل خیر، می توانید اثر آن خواب و تعبیر آن را به سمت خیر بگردانید و جای نگرانی هم وجود ندارد.

تعبیر خوابم مرگ است ؛ یعنی من به زودی می میرم؟

7. صلوات ها 21

اناالعبد آنلاین نیست. همکار اجرایی بخش آرشیو و عرفانهای کاذب

علاقه
    هیچی ... کاش بتونم بنده باشم..هیچی نمیخوام دیگه
    نوشته
    1,049
    حضور
    37 روز 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    47
    صلوات
    7340

سلام
    تا اون جایی که میدونم این تعبیر خوابا مربوطبه شخص خاصی بوده الان اومدن تو کتابا نوشتن ...

خواب هرکس باید پیش معبر تعبیر بشه .. این کتابها تعبیر خوبی برای خواب نیستن ..
    فرض کنید یه فردی خواب عقرب دیده رفته پیش ابن سیرین بعدش ابن سیرین براش تعبیری کرده اونوقت
    اومدن همون تعبیر و تو کتاب نوشتن .
    . یه جا دیده بودم دو نفر یه خواب مشابه دیده بودن اما معبر برای یکیشون
    یه تعبیری داشت برای یکی دیگشون تعبیر دیگری ..

بعدش همانطور که کارشناس گفتن زمان و مکان هم مهمه ...

مثلا خواب بچه و دیوانه و کسی که مسته و کسی که شبش غذای چرب خورده درست نیست .. البته استثنائاتی هم داریم...

شما بایدبرین پیش معبر و خوابتونو دقیق براش تعریف کنین

یه جا حدیث دیده بودم که پیامبر (ص) فرموده بودند : (مضمونش این بود) خواب را همانطورکه تعبیر کنید اتفاق می افتد .. پس خوابتان رو به بهترین وجه و
    نیکوترین وجه تعبیر کنید .. برای همین وتی یکنفر میگه خواب دیدم میگن ان شاءالله که خیره

ویرایش توسط اناالعبد : ۱۳۹۴/۰۵/۰۳ در ساعت ۱۳:۱۰
    طرح ترک رذائل اخلاقی و انجام فضائل اخلاقی برای نزدیکتر کردن ظهور امام زمان (عج) ... این هفته قرائت یک صفحه قرآن هر روز http://www.askdin.com/showthread.php...356#post819356

انسان
    هرچند هم که عبادتش بسیار باشد، نباید مغرور گشته و خیال کند که به کمال نهایی خویش راه یافته است، بلکه باید بداند که انسان تا زنده است، هدف تیر شیطان و نفس اماره است و درهرحال باید خود را ضعیف و محتاج به مدد و کمک حضرت حق ببیند.

9. صلوات ها 13

علاقه
    در اغوش خدا بودن
    نوشته
    730
    حضور
    30 روز 16 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    4828

سلام و عرض ادب

با اجازه از محضر استاد بصیر و تشکر از توضیحات کامل و مفید ایشون ، فکر میکنم مطالعه ی روایات زیر هم برای شما مفید باشند.

نقل است كه: مردی به امام صادق(علیه السلام) عرض کرد: در خواب دیدم كه به تو گفتم: چه اندازه از عمرم مانده؟ و تو با دست اشاره

به پنج كردى و دلم بدان گرفتار شده، فرمود: تو از من چیزى پرسیدى كه جز خدای عزّ و جلّ کسی جواب آن را نداند.‏(آسمان و جهان،

ترجمه كتاب السماء و العالم بحار، ج‏5، 151) بنابر این روایت چیزهایی از قبیل عمر افراد را نمی توان از طریق خواب حدس زد زیرا علم آن

تنها در اختیار خداست رسول خدا بارها می فرمود من که پیامبر خدا هستم نمی دانم آیا تا لحظه ای دیگر زنده هستم یا نه! پس اگر

کسی به جهت خوابی نگران شد به خدا توکل کند و صدقه بدهد و دیگر به آن نیندیشد.

امام باقر علیه السلام فرمود که رسول خدا بسیار می فرمود: ِإنَّ رُؤْیَا الْمُؤْمِنِ تُرَفُّ بَیْنَ السَّمَاءِ وَ الْأَرْضِ‏ عَلَى رَأْسِ صَاحِبِهَا حَتَّى یُعَبِّرَهَا

لِنَفْسِهِ أَوْ یُعَبِّرَهَا لَهُ مِثْلُهُ فَإِذَا عُبِّرَتْ لَزِمَتِ الْأَرْضَ فَلَا تَقُصُّوا رُؤْیَاكُمْ إِلَّا عَلَى مَنْ یَعْقِل (بحارالأنوار الجامعة لدرر أخبار الأئمة الأطهار، ‏ج58،

174)‏؛ خواب مؤمن میان آسمان و زمین می چرخد بالاى سر خواب بیننده تا خودش آن را براى خود تعبیر كند یا دیگرى، و چون تعبیر شود

به زمین چسبد، خوابتان را نگوئید جز به كسى خردمندبه همین جهت کسی که زیرک باشد خواب خود را خود تعبیر خوب خواهد کرد و به

کسی نخواهد گفت: شنیدم أبو الحسن علیه السّلام می فرمود: بسا خواب بینم و آن را تعبیر كنم، خواب همان طور باشد كه تعبیر شود.

(روضه کافی، 335)

خواب‌ غيرمعصوم حجت شرعي ندارد. گاهي کسي ذهنش خالي است خوابي مي‌بيند که قابل‌تعبير هم است اما کسي که درگير

يک‌سري مسائل است و فکرش مشغول است، خواب‌هايش قابل تعبير نيستند و خيلي از دانشمندان امروز هم مي‌گو‌يند وقتي فکر

مشغول باشد اتفاقات روز در خواب با کمي ‌اضافات مرور مي‌شود. ما خواب‌هاي قرآني داريم اما مُعبرهاي آن انبيا هستند. خواب‌هايي در

روايات داريم که مُعبرهايش معصومين هستند.

پس تعبیر به خوب کنید ، صدقه بدید ، توکل کنید و دیگه نگران نباشید.

http://uupload.ir/files/5sey_img](16).gif
    ای
    پادشــــه خوبــــــــــان داد از غم تنهایـی
    دل بی تو به جان امد
    وقت است که باز ایی

اَللّهُمَّ اَرِنِی الطَّلْعَةَ الرَّشیدَةَ وَ الْغُرَّةَ الْحَمِیدَةَ

اَللّهُمَّ بَلِّغ مَوْلانا صَاحِبَ الزَّمان

11. صلوات ها 16

نوشته
    895
    حضور
    12 روز 19 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3646

80 درصد خواب های افراد عادی تعبیر خاصی نداره!
    عوامل روحی!فکرو خیال!پرخوری!خستگی بیش از حد.....
    دردیدنش نقش داره و عملا تعبیری براش نیست..........
    بگو چند جمعه گذشتی ز خوابت؟ چه اندازه در ندبه ها زاری یابی؟
    به شانه کشیدی غم سینه اش را؟ و یا چون بقیه تو سربار یاری؟

13. صلوات ها 11

نوشته
    61
    حضور
    1 روز 5 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    330

سلام
    فک نمیکنم هرکسی هر خوابی ببینه تعبیر داشته باشه! خیلی از خوابای ما اصن تعبیر ندارن!
    از طرفیم خوابو ک با کتاب تعبیر خواب یا نت تعبیر نمیکنن! اگه خیلی خواب خاصی باشه باید معبر تعبیر کنه...
    شما هم ب زندگیت برگرد... کمتر غصه بخور... هممون ی روز میمیریم اما شما مطمئن باش تعبیر خوابت مردن نیس :)
    خدای خوبم فقط تو آغوش خودته که آرومم....
    هیچ وقت آغوشتو ازم دریغ نکن....
    باشه؟

15. صلوات ها 8

نوشته
    388
    حضور
    149 روز 17 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    9
    صلوات
    2815

سلام
    اصلا نمیشه به کتاب های تعبیر خوابی که وجود داره تکیه کرد.
    من هم یک بار خوابی دیدم که طبق اون کتاب ها تعبیرش این میشد که تا سه روز دیگه بیشتر زنده نیستم. و الان چندین سال از اون خواب میگذره و من هنوز زنده ام

17. صلوات ها 7

نوشته
    1,118
    حضور
    37 روز 21 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3880

نقل قول نوشته اصلی توسط بال نمایش پست ها
    سلام
    اصلا نمیشه به کتاب های تعبیر خوابی که وجود داره تکیه کرد.
    من هم یک بار خوابی دیدم که طبق اون کتاب ها تعبیرش این میشد که تا سه روز دیگه بیشتر زنده نیستم. و الان چندین سال از اون خواب میگذره و من هنوز زنده ام
    نشون میده عزراییلم حریفت نشده رشوه دادی بهش.من خودم چندسال پیش خاب دیدم میمیرم.واقعا هم اتفاق افتاد.این خانمم فکرکنم تا الان مرده.با توجه به گزارشات رسیده سوال مال چند روز پیشه.
    غم، مگر جز خاطر من، منزل و ماْوا نداری؟

خوش بیا...خوش بیا...آسوده بنشین، بر دلم
    گر جا نداری…!

19. صلوات

نوشته
    29
    حضور
    2 روز 8 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    171

سلام .
    یه روز مادربزرگم برای من تعریف می کرد که در شبی خواب دید به او می گویند روز یک شنبه می میری! او خواب را باور کرد و با مردم خداحافظی کرد. روز یک شنبه که شد هنگام ناهار قسمتی از ماهی که خورده بود در گلویش گیر کرد و نزدیک بود بمیرد. اما توانستند آن را از گلویش در بیاورند. ایشان پس از گذشت چند سال از آنان اتفاق به من می گوید : من در آن زمان زیاد صدقه می دادم.

شاید صدقه های فراوان مانع مرگش شده باشد!
    پیشنهاد می کنم با مد نظر داشتن راهنمایی های دوستان در این تاپیک شما نیز این کار را انجام دهید شاید اثر گزار باشد.
    این صاحبنا؟!

21. صلوات ها 6

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۴/۰۶/۱۳, ۱۶:۲۷ : 2

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری