سگ در خانه و وسواس به خانه

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سگ در خانه و وسواس به خانه

سلام خسته نباشید

من دختر 20ساله هستم که به مدت چندماه یه سگ کوچیک تو یه اتاق جداگونه داشتیم اما من شدید وسواس پیدا کردم نسبت به خونه.سگ رو بیرون کردیم و همه چیزو شستیم.اما باز احساس کثیفی میکنم و با نصرف دارو اروم میگیرم.چیکار کنم این احساس از ذهنم بیرون بره....خسته شدم ازبس وسایلامو شستم پوست پشت دستم زخم شدن...

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

[="Tahoma"][="DarkGreen"]سلام خدمت شما خواهر گرامي
آيا قبل از اين هم خودتان يا بستگان نزديك تان اضطراب و وسواس داشتيد؟
بيشتر نگران بهداشت هستيد يا پاكي نجسي؟
نظر روان پزشك چه بود و الان چه داروهايي مصرف مي كنيد؟
[/]

مطالعه كنيد
پرسش: شوهرم در خانه سگ نگاه مي‌دارد و حتي او را در حمام مي‌شويد. گاهي شراب نيز مي‌خورد. روايات بسياري در مذمت نگاه داشتن سگ و مذمت خوردن شراب و شراب‌خور و فروشنده و سازندة آن و هم‌نشين شراب‌خور وارد شده است.
الف) آيا زندگي با اين فرد براي من اشكال شرعي ندارد؟
ب) اگر نه، چگونه با او زندگي كنم؟ چون همه‌چيز را نجس مي‌كند. آيا من از باب عسر‌و‌‌حرج مي‌توانم به طهارت بي‌اعتنا باشم و تكليفم ساقط شود؟
پاسخ:
الف) اگر مسلمان معصيت‌کار است، ادامة زندگي با او حرام نيست؛ هر‌چند ازدواج با چنين شخصي نهي شده است.
ب) در حد مقدور، رعايت طهارت و نجاست بنماييد و اين‌گونه مشکلات حکم اجتناب از نجاست را رفع نمي‌کند.
سيد محمدتقي علوي و محمدحسين قديري، مشاوره زیر گنبد فیروزه ای،ج1،

سؤال4:
در خلال مشاوره
با افرادی مواجه می‌شویم که مبتلا به وسواس هستند برخی از این افراد مقید به احکام اسلام هستند ولی در خانواده‌ای زندگی می‌کنند که دیگران اهل رعایت طهارت نیستند ومثلا سر سفره مشروب دارند سگ در منزل و اتاق ها نگهداری می‌کنند آن را حمام می‌برند و... این افراد وسواسی اگر بخواهند رعایت کنند واقعا بیماریشان شدید می شودو افسردگی هم به آن اضافه می‌شود: - تکلیف این افراد وسواسی چیست که مجبورند باآنها زندگی کنند آیا از باب عسر و حرج نمی‌توانند به آنها اهمیت ندهند و مرتب درحال شستشو نباشند؟ - افراد سالمی که با این خانواده زندگی می‌کنند چطور؟ اگربخواهند حساس شوند اینها هم دچار بیماری وسواس می‌شوند؟

آیت ­الله مکارم شیرازی:ایشان تنها به آن مقداری که به زحمت نمی­ا فتندپرهیز کنند و بیش از آن تکلیفی ندارند.[1]

[/HR] [1] . استفتاء مؤلف از سایت آیت الله مکارم شیرازی، به نقل از كتاب بي خيال درماني، محمدحسين قديري.

موضوع قفل شده است