صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: راهنمایی برای انتخاب رشته در کنکور سراسری

علاقه
    حفظ و تفسیر قرآن.ریاضیات
    نوشته
    12
    حضور
    23 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    49

راهنمایی برای انتخاب رشته در کنکور سراسری

با عرض سلام.
    همونطور که باخبرید چند روزه نتایج کنکور اعلام شده.من رتبه ی 2000منطقه 3 را کسب کردم.البته در رشته ریاضی.علاقه ی شدیدی به رشته ی ریاضیات و کاربرد ها دارم.اما میگن اصلا بازار کار نداره.ولی برای من مهم نیست.قصد دارم به امید خدا تا دکتری پیش برم.اصلا رشته های مهندسی را نمی پسندم.شاید به دلیل عدم شناخت یا علاقه ی زیاد به ریاضی باشه.سر در گم شدم .لطفا کمکم کنید.

2. صلوات ها 7

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,511
    حضور
    174 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58280

با نام و یاد دوست

راهنمایی برای انتخاب رشته در کنکور سراسری

کارشناس بحث: استاد راهنما

5. صلوات

نوشته
    756
    حضور
    25 روز 30 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3674

نقل قول نوشته اصلی توسط fmt نمایش پست ها
    با عرض سلام.
    همونطور که باخبرید چند روزه نتایج کنکور اعلام شده.من رتبه ی 2000منطقه 3 را کسب کردم.البته در رشته ریاضی.علاقه ی شدیدی به رشته ی ریاضیات و کاربرد ها دارم.اما میگن اصلا بازار کار نداره.ولی برای من مهم نیست.قصد دارم به امید خدا تا دکتری پیش برم.اصلا رشته های مهندسی را نمی پسندم.شاید به دلیل عدم شناخت یا علاقه ی زیاد به ریاضی باشه.سر در گم شدم .لطفا کمکم کنید.
    با عرض سلام و ادب خدمت شما خواهر گرامی
    امیدوارم نکاتی را که خدمتتون عرض میکنم راهگشا باشد
    در انتخاب رشته باید به چند نکته توجه داشته باشید که عبارتند از:

1. میزان تاثیر گذاری رشته انتخابی به اهداف اصلی شما در زندگی چرا که مهم آنست که اینگونه موارد و وسایل ما را بهتر به هدفهای اصلی برساند.
    2. علاقه و استعداد شما نسبت به رشته انتخابی ،چراکه نداشتن علاقه یا استعداد ممکن است در مسیر تحصیل سبب سردی شما نسبت به درس و حتی رها کردن درس و تحصیل شود.
    3. توانایی خود را در نظر بگیرید.
    4. میزان نیاز خود به درآمد حاصل از شغل رشته مورد نظر را در نظر بگیرید چراکه در صورتی آینده شغلی مهم می باشد که شما نیاز مبرم به درآمد حاصل از آن داشته باشید.با توجه به اینکه شما از خانم هستید و به طبع در آینده به امید خداوند ازدواج خواهید نمود به نظر می رسد از این جهت مشکل خاصی نداشته باشید و بهتر است بیشتر به علاقه خود توجه نمایید.
    5. مشکلاتی که در فرایند تحصیل و در مقاطع بالاتر در مسیر تحصیل در رشته انتخابی وجود دارد را در نطر بگیرید.
    6. شناخت و آگاهی کافی نسبت به رشته های انتخابی بدست آورید و با متخصصین در این زمینه(رشته های انتخابی) و فارغ التحصیلان آنها مشورت نمایید.
    7. نسبت به واحدهای اصلی انتخابی در هر رشته شناخت پیدا نمایید
    8. علاقه خود را کامل بررسی نمایید و با شناخت وارد هر رشته شوید.

امید است به انتخاب مناسب بتوانید در مسیر زندگی و رسیدن به اهداف اصلی خود موفق تر باشید.
    در صورت وجود هر گونه سوال یا ابهامی در خدمتم.
    در پناه قرآن و عترت موفق باشید
    یا علی

7. صلوات ها 4

نوشته
    1,118
    حضور
    37 روز 21 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3880

ریاضی کاربردی اخرش یا معلمی یا استاد.اگه این دوتا شغل را دوس داری که هیچی اگه نداری برو حسابداری یا رشته های مدیریت اگه مهندسی دوست تداری.
    غم، مگر جز خاطر من، منزل و ماْوا نداری؟

خوش بیا...خوش بیا...آسوده بنشین، بر دلم
    گر جا نداری…!

9. صلوات ها 2

علاقه
    .
    نوشته
    312
    حضور
    30 روز 7 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    4
    گالری
    2
    صلوات
    2316

سلام

خدا قوت

به نظر بنده توی اینترنت یا پرس و جو از کسانی که این رشته رو خوندن ، به شما کمک زیادی میکنه

که هم نسبت به رشته دقیقا مطلع بشید و هم بدونید در آینده چی پیش میاد.

اولین فاکتور: علاقمندی هست، نه تنها به خود ِ رشته، بلکه به آینده ی رشته،

یعنی بر فرض باید ببینید به تدریس علاقه دارید یا نه.

حتما همه جوانب رو در نظر بگیرید

http://s5.picofile.com/file/81512909...50d8dd89_l.jpg

متحول شدن زندگی شما فقط در گرو یک نفر است :

خــودتان !

11. صلوات ها 4

نوشته
    2,612
    حضور
    71 روز 7 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    218
    صلوات
    6002

نقل قول نوشته اصلی توسط fmt نمایش پست ها
    با عرض سلام.
    سلام خواهری
    همین که سردرگم شدی یعنی یه جایی تو علاقه ات شک کردی !
    ان شاءالله هر چی خیره همون بشه برات.
    اینجا رو بخون (‌شایدم خونده باشی ) کلیک کنید.

آنچه را که در مزرعه ذهن خود کاشته‌اید درو خواهید کرد
    «You will reap what you plant in your minds farm»

13. صلوات ها 3

علاقه
    تفکر
    نوشته
    1,131
    حضور
    58 روز 23 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    2204

سلام ...
    من چند تا چیز رو بهت بگم :

1- ریاضی که در درون دبیرستان میخونی با ریاضیاتی که در درون دانشگاه میخونی ... فیزیکی که در درون دبیرستان میخونی با فیزیکی که در درون دانشگاه میخونی زمین تا آسمون فرق داره .
    2- مهمترین اولویتت رو بزار رویه رشته تحصیلی ... بهت پیشنهاد میکنم یکی از دو رشته ( مهندسی کامپیوتر سخت افزار یا نرم افزار ) و ( یا رشته الکترونیک ) بری ... کافی هست یک بار روزنامه رو باز کنی متوجه میشی که نسبت به رشته هایه دیگه بازار کار خیلی بهتری داره .
    3- الان مهندس کامپیوتر ( برنامه نویس سی شارپ ) با دو سال سابقه کار در تهران پایه حقوقش تقریبا 1.5 میلیون به بالاست و یا متوسط 5 سال سابقه کار حقوقشون به 3 میلیون تومن هم میرسه و چون واقعا علمشون بدرد میخوره ... مهتاج کارفرما نمیشن و خیلی راحت میتونن جایه دیگه فعالیت کنن .
    4- و مهمترین مساله ای که میخواستم بهت بگم .

اولویت اول و آخرت رو بزار رشته دانشگاهی . میدونم که ممکن هست نظرم رو نظره اشتباهی بدونی ولی واقعا و اکیدا بهت پیشنهاد میکنم این توصیه من رو جدی بگیری .

اگر مثلا دانشگاه امیرکبیر تهران ( یا صنعتی شریف ) ریاضی کاربردی یا شیمی کاربردی قبول شدی و در دوقوز آباد و یا پیام نور رشته ای مثلا ( کامپیوتر . الکترونیک . معماری . حقوق و ... ) قبول شدی ...

شک نکن ...
    برو دوقوز آباد ( کامپیوتر . الکترونیک . معماری . حقوق) رو بخون و یا اینکه برو پیام نور همین رشته ها رو بخون ولی نرو یه دانشگاه خیلی خوب و مثلا یه رشته ای مانند ( صنایع و شیمی و ریاضی کاربردی و ... ) رو بخونی ....

چون در نهایت اگر شما کامپیوتر و الکترونیک و یا ... بخونی در نهایت مهندس کامپیوتر و یا الکترونیک میشی ..... و این خیلی مهمتر از این هستش که شیمی یا صنایع خونده باشی ...

در نهایت بعد از فارغ التحصیلیت میتونی کار کنی ... رشد کنی و خودت رو بالا بکشی و حقوقی برای خودت داشته باشی ... ولی رشته هایی مانند شیمی و صنایع و ریاضی کاربردی هیچ کاره میشی ... حتی اگر از بهترین دانشگاه هم فارغ التحصیل شده باشی ...

مهندسی کامپیوتر . الکترونیک . معماری . پیام نور به نظره من ارجهیت داره مثلا به شیمی یا ریاضی کاربردی امیرکبیر تهران .

15. صلوات ها 2

نوشته
    1
    حضور
    51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات:
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط مارینر نمایش پست ها
    سلام ...
    من چند تا چیز رو بهت بگم :

1- ریاضی که در درون دبیرستان میخونی با ریاضیاتی که در درون دانشگاه میخونی ... فیزیکی که در درون دبیرستان میخونی با فیزیکی که در درون دانشگاه میخونی زمین تا آسمون فرق داره .
    2- مهمترین اولویتت رو بزار رویه رشته تحصیلی ... بهت پیشنهاد میکنم یکی از دو رشته ( مهندسی کامپیوتر سخت افزار یا نرم افزار ) و ( یا رشته الکترونیک ) بری ... کافی هست یک بار روزنامه رو باز کنی متوجه میشی که نسبت به رشته هایه دیگه بازار کار خیلی بهتری داره .
    3- الان مهندس کامپیوتر ( برنامه نویس سی شارپ ) با دو سال سابقه کار در تهران پایه حقوقش تقریبا 1.5 میلیون به بالاست و یا متوسط 5 سال سابقه کار حقوقشون به 3 میلیون تومن هم میرسه و چون واقعا علمشون بدرد میخوره ... مهتاج کارفرما نمیشن و خیلی راحت میتونن جایه دیگه فعالیت کنن .
    4- و مهمترین مساله ای که میخواستم بهت بگم .

اولویت اول و آخرت رو بزار رشته دانشگاهی . میدونم که ممکن هست نظرم رو نظره اشتباهی بدونی ولی واقعا و اکیدا بهت پیشنهاد میکنم این توصیه من رو جدی بگیری .

اگر مثلا دانشگاه امیرکبیر تهران ( یا صنعتی شریف ) ریاضی کاربردی یا شیمی کاربردی قبول شدی و در دوقوز آباد و یا پیام نور رشته ای مثلا ( کامپیوتر . الکترونیک . معماری . حقوق و ... ) قبول شدی ...

شک نکن ...
    برو دوقوز آباد ( کامپیوتر . الکترونیک . معماری . حقوق) رو بخون و یا اینکه برو پیام نور همین رشته ها رو بخون ولی نرو یه دانشگاه خیلی خوب و مثلا یه رشته ای مانند ( صنایع و شیمی و ریاضی کاربردی و ... ) رو بخونی ....

چون در نهایت اگر شما کامپیوتر و الکترونیک و یا ... بخونی در نهایت مهندس کامپیوتر و یا الکترونیک میشی ..... و این خیلی مهمتر از این هستش که شیمی یا صنایع خونده باشی ...

در نهایت بعد از فارغ التحصیلیت میتونی کار کنی ... رشد کنی و خودت رو بالا بکشی و حقوقی برای خودت داشته باشی ... ولی رشته هایی مانند شیمی و صنایع و ریاضی کاربردی هیچ کاره میشی ... حتی اگر از بهترین دانشگاه هم فارغ التحصیل شده باشی ...

مهندسی کامپیوتر . الکترونیک . معماری . پیام نور به نظره من ارجهیت داره مثلا به شیمی یا ریاضی کاربردی امیرکبیر تهران .
    سلام.منم موافقم.من خودم عاشق ریاضی بودم وبارتبه خوبی توی یکی ازمعتبرترین دانشگاههای کشور لیسانس ریاضی کاربردی گرفتم ولی الان بیکارم ومیخوام ارشدنرم افزارشرکت کنم.اصلارشته ریاضی روپیشنهادنمیکنم چون خیلی سخته اصلاقابل مقایسه باریاضی دبیرستان نیست.خیلی هادکترای ریاضی دارن ولی باحقوق کم تو دانشگاههای ...دارن تدریس میکنن واصلاراضی نیستن.بازم تصمیم باخودته.

17. صلوات

نوشته
    10
    حضور
    6 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    31

سلام دوست عزيز. من خودم تجربی هستم ولی چند روز پیش توی تلویزیون مشاوری ميگفت که ریاضی جزو لاینفک رشته های دانشگاهی رشته ی ریاضی دبیرستان است،فقط غلظتش کم وزیاد ميشه.پس اگه دنبال بازار کار هستی میتونی رشته های ديگه رو هم بررسی کنی تا هم به عشقت برسی وبازار کار انشاءالله.

علاقه
    خدا
    نوشته
    230
    حضور
    22 روز 7 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1565

سلام
    به نظر من خیلی بیشتر تحقیق کنین....
    من هم اونموقع همین حرفا رو میزدم و باوجود اینکه راحت رشته داروسازی یا پزشکی قبول میشدم البته نه تو دانشگاههای مادر ولی یه رشته علوم پایه انتخاب کردم تو یکی از بهترین دانشگاه های کشور.....
    چون دانشگاه خیلی برام مهم بود....
    الان پشیمون نیستم اما وقتی میبینم هیچ جا فرقی بین یه دانشگاه خوب با یه دانشگاه معمولی قایل نمیشند ناراحت میشم
    رشته های علوم پایه از رشته هایی هست که واقعا تو دانشگاه سخته و زحمت زیادی میخواد(برخلاف دیدی که عموم مردم نسبت به علوم پایه دارند..) و متاسفانه تو ایران بهایی نداره((((((براهمینه که به هیچ جا نمیرسیم چون به پایه بها نمیدیم و میخوایم مهندسی و پزشکی مون رو درست کنیم بنابراین به قول یکی از اساتید ما ساختمون وقتی پایه شو محکم نکنی حالا هرچقدر هم که طبقات بالاشو خوب ساخته باشی هیچ ارزشی نداره...اما خب کشور ما تا به این حرف برسه زمان میبره)))))
    البته بازهم به علاقه تون برمیگرده.
    و این رو هم بگم که...
    من هم رشته ریاضی بودم و باوجود اینکه رتبه خوبی تو کنکور اوردم اما به همین دلیلی که شما فرمودین(یعنی از بازار کار رشته های مهندسی خوشم نمیومد .باوجود اینکه خیلی خیلی درس های مهندسی مکانیک و کلا ریاضی رو دوست داشتم اما تغییر رشته دادم)
    خیلی خیلی تحقیق کنید و اینده تون رو تو 4سال دیگه ان شالله مجسم کنید ببینید بازهم همین نظر رو خواهید داشت 4سال دیگه....
    امیدوارم بهترین تصمیم رو بگیرید و موفق باشید...
    ویرایش توسط دوست دارم خدااا : ۱۳۹۴/۰۵/۰۷ در ساعت ۱۳:۳۲

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

20. صلوات ها 2

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)