جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اخبار سایبری ایران و جهان+روزنامه روزنامه... اسک دین نیوز+خبرای تازه....

 1. #1

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۴
  نوشته
  895
  حضور
  12 روز 19 ساعت 8 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  3609

  اخبار سایبری ایران و جهان+روزنامه روزنامه... اسک دین نیوز+خبرای تازه....
  درود.
  واسه آشنایی بیشتر کاربران با اقسام سایبری و اخبار روز جهان.
  تصمیم گرفتیم در این تاپیک مهمترین خبر های سایبری رو جهان رو به اشتراک بگذاریم!
  و کاربرا با اطلاعات روز سایبری آشنا بشن

  بدو بیا روزنامه دارم آخرین خبر اسک دین نیوز
  ****
  شما هم میتونید اخبار سایبری رو به اشتراک بذارین.
  اما با ذکر منبع .
  (اگر خبر تلفیقی باشه و ویرایش شده منبع نمیخواد)
  همچنین خبر هایی که شایعه نباشه

  بگو چند جمعه گذشتی ز خوابت؟ چه اندازه در ندبه ها زاری یابی؟
  به شانه کشیدی غم سینه اش را؟ و یا چون بقیه تو سربار یاری؟

 2. صلوات ها 11


 3. #2

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۴
  نوشته
  895
  حضور
  12 روز 19 ساعت 8 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  3609  یوز ایرانی!اما لنگان لنگان

  گفتنی است وجود جویشگر های بومی و ملی از ضرورتهای اجتناب ناپذیر دست یابی به اینترنت ملی و راه اندازی شبکه ملی اطلاعات است و به نوعی بر استقلال اطلاعاتی کشور دلالت دارد اما باید در پیشبرد این هدف ارزشمند به تاثیرات دوگانه تیغ دوبله ای تحت عنوان حمایت اقتصاد
  اخبار سایبری ایران و جهان+روزنامه روزنامه... اسک دین نیوز+خبرای تازه....


  چند سالی است که موضوع راه اندازی موتورجستجوی ملی نقل محافل رسانه ایست.به گزارش سایبربان به نقل از گروه فضای مجازی گرداب در همین راستا پروژه هایی با حمایت وزارت ارتباطات و فناوری ارتباطات توسط چند شرکت خصوصی مانند «پارسی جو» و «یوز» راه اندازی شده است.
  مساله لزوم استفاده از جویشگر های ملی در بسیاری از کشورها از زمانی ضرورت یافت که اخباری مبنی بر دستکاری نتایج جستجوها در راستای اهداف خاص توسط جویشگرهای مطرح بین المللی علی الخصوص گوگل منتشر گردید. اتهاماتی همچون دستکاری پیشنهاد ها، دستکاری نتایج یعنی اولویت دادن به سایتهای مورد علاقه خود گوگل و غربی ها در نتایج نخست مانند یوتیوب و ... ؛جاسوسی کردن از اطلاعات شخصی کاربران، و تجاوز به حریم خصوصی افراد.
  بر این اساس برخی از کشورهای دنیا با ساخت موتورهای جستجوی ملی برای کاهش تاثیر گوگل در فضای مجازی کشور خود کوشیده اند. به طوریکه بر اساس برخی از آمارهای اعلامی 76درصد کاربران چینی از baidu (موتورجست‌وجوی بومی چین) استفاده می‌کنند. 70 درصد کاربران کره‌ای از NAVER کره استفاده می‌کنند. 60 درصد کاربران روسی ازYandex استفاده می‌کنند و 52 درصد کاربران چک از Seznam.czچک استفاده می‌کنند.
  اما پیرامون کشورمان باید گفت طبق برخی آمارها ایرانیان روزانه 25 میلیون بازدید از گوگل دارند و ایران چهارمین رتبه استفاده‌کنندگان از گوگل را دارد؛ در حالیکه مردم آلمان، فرانسه، ایتالیا، چین و ... در رده‌های 10 به بعد هستند. و طبق گفته علی انصاری معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران در حال حاضر 150 میلیارد تومان درآمد گوگل از سرچ ایرانی هاست.

  صرف نظر از همه اینها آنچه برای کاربران اهمیت بالایی دارد مساله جستجوی صحیح و مناسب در میان صفحات وب فارسی زبان و ارائه نتایج برتر به ترتیب اولویت نه به ترتیب علاقه مندی های اقتصادی شرکت گوگل است! چیزی که یک جویشگر بومی در صورت طراحی و مدیریت صحیح در آن موفق تر از نمونه خارجی خواهد بود و اگر چنین نبود قطعا پروژه جستجوگرهای بومی در کشورهای پیشرفته شکست می خورد و نتایج موفقی بدست نمی آورد.
  از همین رو ورود کشورمان به عرصه طراحی جویشگرهای بومی به امری اجتناب ناپذیر تبدیل شد که ضرورت آن، بر کسی پوشیده نیست و لذا ایران نیز هرچند با تاخیر برای داشتن یک پویشگر بومی، گام برداشت.در این میان یوز به عنوان جویشگر ملی بیش از سایرین مورد توجه رسانه ها قرار گرفت و وزیر ارتباطات نیز در مراسم آغاز به کار آن، در 27 بهمن ماه 93 حضور یافت. توجه رسانه ای به این جویشگر در حد همان روزهای افتتاحیه باقی ماند و پس از آن، کمتر خبری پیرامون آن رسانه ای شد. شاید این عدم توجه رسانه ای از آن جهت بود که اتفاق خاص و خیره کننده ای پیرامون آن، رخ نداد.
  یوز که به لطف موج خبری ایجاد شده، تا اواخر اسفند ماه 93 یعنی یک ماه پس از افتتاح به رنک داخلی 119 بر اساس آمار سایت الکسا دست یافته بود پس از یک ماه سیر نزولی به خود گرفت و اکنون پس از چهار ماه از آن روز به رتبه داخلی 628 سقوط کرده است!
  اخبار سایبری ایران و جهان+روزنامه روزنامه... اسک دین نیوز+خبرای تازه....

  یوز در نخستین روزهای سال نود و چهار به رتبه 119 در بین سایتهای ایرانی دست یافت.

  اخبار سایبری ایران و جهان+روزنامه روزنامه... اسک دین نیوز+خبرای تازه....
  رتبه الکسای یوز در 31 تیرماه 1394 به رتبه 628 در میان سایتهای ایرانی رسید.

  هر چند رتبه الکسا در بسیاری از موارد، معیار مناسبی برای ارزیابی نیست اما در مورد جویشگرها (از نوع عمومی و نه تخصصی) و به صورت کلی تر سرویس دهنده ها موضوع کاملا برعکس است. چرا که این رتبه، نشان دهنده میزان توجه کاربران به سرویس مد نظر است.
  مسئولین امر در پاسخ به این کاهش توجه کاربران، موضوع راه اندازی فازهای بعدی این جویشگرها را پیش می کشند. اما اگر قرار است سرویس های درخور توجه و متفاوت (به عنوان مزیت نسبی آنها در مقایسه با موتورجستجوهای جهانی) در فازهای بعدی ارائه شود، راه اندازی زودهنگام آنها معنی ای جز فرار کاربران از این سرویس نخواهد داشت. کاربرانی که اکنون کسب رضایت مجدد آنها با توجه به دید منفی ای که به این سرویس پیدا کرده اند (بر اساس آنچه که در فاز یک دیده اند) کاری دشوارتر از قبل است.
  اما موج جدید توجه رسانه ای و اخبار پیرامون جویشگرهای بومی، از چند روز پیش و با انتشار خبری مبنی بر پایان مهلت حمایت مالی از جوشگر های ملی در رسانه ها آغاز شد. و به فاصله یک هفته پس از درج این خبر بار دیگرموتور جستجوی یوز رسانه ای شد اما نه در راستای ارائه خدمات به کاربران بلکه در راستای تمدید اخذ حمایتهای دولتی!
  در حقیقت خبر دوازدهمین نشست شورای راهبری جویشگر بومی در حالی منتشر شد که موضوع نشست بررسی "گزارش پیشرفت طرح، گزارش از بررسی پیشنهادهای واصل شده در فراخوان، گزارش آخرین وضعیت جویشگر یوز و مدل کسب‌ و کار آن" و شرایط ادامه حمایت از پروژه های ناتمام جویشگر های ملی عنوان شد.
  در این جلسه ادامه حمایت از جویشگر یوز منوط به ارائه طرح کسب و کار از سوی این شرکت خصوصی به شورا دانسته شد.علاوه بر آن چه که در سطرهای نخست این نوشتار پیرامون اهمیت و ضرورت راه اندازی جویشگرهای بومی بیان شد، وجود این جویشگر ها از ضرورت های اجتناب ناپذیر دست یابی به اینترنت ملی و راه اندازی شبکه ملی اطلاعات نیز می باشد و به نوعی بر استقلال کشور دلالت دارد اما باید در پیشبرد این هدف ارزشمند به تاثیرات دوگانه تیغ دوبله ای تحت عنوان حمایت اقتصادی توجه ویژه داشت.
  حمایت اقتصادی را همواره تیغ دودمی می دانند که اگر درست به کار گرفته شود، سبب رشد و شکوفایی و اگر به صورت غلط از آن استفاده شود سبب شکل گیری نهادهای ناکارآمد و هزینه بر ملی می گردد. اتفاق شومی که در صنایع خودرو سازی ایران افتاد، این صنایع با وجود آنکه از عمری بیشتر از صنایع خودرو سازی کره و عمری به مراتب کمتر از صنایع خودرو سازی چین برخوردارند، هرگز نتوانستند سهمی قابل توجه در بازارهای بین المللی را به خود اختصاص دهند و یا حتی مشتری داخلی را از محصولات و خدمات خود راضی نگاه دارند زیرا حجم حمایت اقتصادی ازاین شرکتها بقدری زیاد بوده که با عرضه محصولات بی کیفیت نیز توان ادامه حیات اقتصادی و رقابت با خودرو های وارداتی را داشته و نیازی به ارتقا کیفیت نداشته اند.
  کارشناسان بر این باورند که پروژه های عظیمی مانند پروژه پویشگرهای بومی تا رسیدن به نقطه مطلوب برای درآمدزایی نیاز به حمایت دولتی دارند و در این موضوع شکی نیست.اما باید توجه ویژه داشت که فازبندی های مختلف این طرح ها و افتتاح انها از یک سو و ارائه بودجه های دولتی به آنها با یکدیگر تناسب داشته باشد؛ چرا که در صورتی که حمایت های اقتصادی موجود از پروژه جویشگر های بدون قید و شرط ادامه یافته و این حمایت ها برحرکت به جلو برای ارائه سرویس های جدید و جذب مخاطب و در نهایت بر خودکفایی این طرح ها دلالت نکند، در آینده از پروژه جویشگرهای بومی جز چند سازمان احتمالا عریض و طویل و فاقد خروجی که تنها مصرف کننده بودجه های دولتی باقی می مانند چیزی حاصل نخواهد شد. و در صورتی که حمایت های مالی پیش از رسیدن به نقطه مطلوب، متوقف شود نیز منجر به پروزه ای نیمه تمام و بلااستفاده خواهد شد که به مرور زمان به فراموشی سپرده خواهد شد؛ بلایی که بر سر سایر پروژه هایی از این دست آمده است یوز به لطف موج خبری ایجاد شده، تا اواخر اسفند ماه 93 یعنی یک ماه پس از افتتاح به رنک داخلی 119 بر اساس آمار سایت الکسا دست یافته بود پس از یک ماه سیر نزولی به خود گرفت و اکنون پس از چهار ماه از آن روز به رتبه داخلی 628 سقوط کرده است
  بگو چند جمعه گذشتی ز خوابت؟ چه اندازه در ندبه ها زاری یابی؟
  به شانه کشیدی غم سینه اش را؟ و یا چون بقیه تو سربار یاری؟

 4. صلوات ها 6


 5. #3

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۴
  نوشته
  895
  حضور
  12 روز 19 ساعت 8 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  3609  اهمیت امنیت سایبری عربستان برای مقامات آمریکایی

  اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا در سخنان خود در جمع مقامات سعودی بر تقویت روابط امنیتی بین دو کشور ازجمله امنیت سایبری تأکید کرد.
  اخبار سایبری ایران و جهان+روزنامه روزنامه... اسک دین نیوز+خبرای تازه....


  وزیر دفاع آمریکا دیروز پس از گفت‌وگو با مقام‌های سعودی، اظهار داشت «قدرت تهاجمی ایران» تهدیدی مشترک قلمداد می‌شود.
  عربستان سعودی نیز برای غلبه بر آنچه آن را نفوذ منطقه‌ای ایران می‌داند، وارد همکاری مشترک با آمریکا شده است. ریاض نگران است که توافق هسته‌ای با ایران، فشارهای بین‌المللی و نیز تحریم‌ها علیه ایران را بردارد و در چنین وضعیتی ایران این فرصت را پیدا می‌کند تا فضای بیشتری را برای حمایت از متحدان خود در درگیری‌های «نیابتی» ازجمله در یمن و سوریه در اختیار بگیرد.
  از زمان به قدرت رسیدن «سلمان بن عبدالعزیز» در عربستان از ماه ژانویه، ریاض موضع سخت‌گیرانه‌ای در منطقه دنبال می‌کند؛ رژیم سعودی مناطق مختلف یمن را با هدف برگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس‌جمهور فراری و مستعفی یمن بمباران می‌کند و حمایت خود را از تروریست‌هایی که علیه نظام سوریه می‌جنگند، تشدید کرده است.
  وزیر دفاع آمریکا در سخنانی در رابطه با دیدارش از عربستان اظهار کرد که گفت‌وگوهایش با مقام‌های سعودی در «جده» بر مسائلی ازجمله تقویت روابط امنیتی، دفاع موشکی، امنیت سایبری، امنیت دریایی و نیروهای عملیات ویژه متمرکز بود. این در حالی است که سران کشورهای حاشیه خلیج‌فارس در نشست «کمپ‌دیوید» در ماه مه بر لزوم تحقق این تعهدات تأکید کردند.
  عربستان سعودی در بسیاری از صنایع خود، مستعمره کشورهایی نظیر آمریکا محسوب می‌شود و به‌طور صد در صد واردکننده تجهیزات و محصولات است. صنایع سایبری نیز ازجمله این محصولات است و طی سالیان گذشته آمریکایی‌ها به بهانه مبارزه با کشورهایی نظیر ایران سیطره و نفوذ خود را بر عربستان گسترش داده‌اند.
  منبع: تسنیم
  بگو چند جمعه گذشتی ز خوابت؟ چه اندازه در ندبه ها زاری یابی؟
  به شانه کشیدی غم سینه اش را؟ و یا چون بقیه تو سربار یاری؟

 6. صلوات ها 5


 7. #4

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۴
  نوشته
  895
  حضور
  12 روز 19 ساعت 8 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  3609  زمان بازنشستگی XP فرا رسید

  مایکروسافت به طور کامل به پشتیبانی امنیتی از سیستم‌عامل محبوب XP خاتمه داد.
  اخبار سایبری ایران و جهان+روزنامه روزنامه... اسک دین نیوز+خبرای تازه....


  180 میلیون کاربر سیستم‌عامل XP در دنیا، بعد از اعلام خبر اتمام پشتیبانی امنیتی شرکت مایکروسافت از این سیستم‌عامل در معرض خطر حمله هکرها قرار گرفتند. 14 جولای امسال، مایکروسافت اعلام کرد که نرم‌افزار امنیتی Microsoft Security Essentials را دیگر به‌روزرسانی نخواهد کرد.
  البته این عدم پشتیبانی مایکروسافت از حدود یک سال و نیم پیش آغاز شده بود اما بعد از اعمال فشار از جانب برخی از شرکت‌های بزرگ دنیا و حجم کثیری از کاربرانی که همچنان از سیستم‌عامل XP استفاده می‌کردند، این شرکت اعلام کرد که به برخی از کاربران، بسته‌های به‌روزرسانی این نرم‌افزار را ارائه می‌کند. پشتیبانی محدود مایکروسافت از تعدادی از کاربران در دنیا تا جولای امسال ادامه پیدا کرد و پس‌ازآن شرکت در بیانیه‌ای رسماً اعلام کرد که دیگر این سیستم‌عامل را پشتیبانی نخواهد کرد. از مدت‌ها پیش مایکروسافت تلاش می‌کند تا نسخه‌های جدیدتر سیستم‌عامل‌های خود را با نسخه‌های قدیمی جایگزین کند، اما هنوز تعدادی از کاربران نسخه‌های قدیمی را انتخاب می‌کنند.
  مایکروسافت در بیانیه‌ای در این رابطه به کاربران خود اعلام کرده است:«اگر شما همچنان در حال استفاده از سیستم‌عامل XP بر روی رایانه‌های خود هستید، لازم است بدانید که رایانه‌های شما از این پس نسبت به حمله هکرها، آسیب پذیر خواهد بود. همچنین این شرکت دیگر مرورگر اینترنت اکسپلورر 8 را نیز پشتیبانی نخواهد کرد، بنابراین اگر شما برای جستجو در اینترنت از این مرورگر استفاده می‌کنید، با تهدیدات جدی امنیتی مواجه خواهید شد. سیستم‌عامل‌های XP همچنان بر روی رایانه‌های شما در سراسر جهان فعال خواهند بود اما دیگر امن نیستند. شما می‌توانید از سایر نرم‌افزارهای امنیتی برای حفظ امنیت رایانه‌های خود استفاده کنید اما هیچ‌کدام از آنها قادر نخواهند بود تا نقاط ضعف رایانه شما را به طور کامل برطرف کنند.»
  قطعاً این تصمیم مایکروسافت با واکنش حجم کثیری از کاربران در سراسر دنیا مواجه خواهد شد، چرا که بسیاری از کاربران رایانه در دنیا هنوز از سیستم عامل XP بهره می‌برند و در صورتی که بخواهند سیستم عامل‌های دیگری نظیر سیستم عامل 8.1 یا 10 را جایگزین نمایند، باید ساختار سخت افزاری رایانه خود را نیز تغییر دهند که این موضوع برای تعدادی از کاربران در دنیا به راحتی مقدور نخواهد بود. لازم به ذکر است که بسیاری از شبکه‌های دولتی و بانکی نیز در نقاط مختلف جهان از سیستم عامل XP بهره می‌برند که ایجاد تغییرات سخت افزاری و نرم افزاری در آنها، وقت و هزینه زیادی را طلب می‌کند.

  سایبربان
  بگو چند جمعه گذشتی ز خوابت؟ چه اندازه در ندبه ها زاری یابی؟
  به شانه کشیدی غم سینه اش را؟ و یا چون بقیه تو سربار یاری؟

 8. صلوات ها 3


 9. #5

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۴
  نوشته
  895
  حضور
  12 روز 19 ساعت 8 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  3609  ادعای ترند میکرو مبنی بر عملیات روس‌ها علیه ناتو

  ترند میکرو در خبری مدعی شده است که هکرهای روسی با استفاده از یک آسیب‌پذیری روز صفرم جاوا به کشورهای تحت پیمان ناتو و همچنین اهداف مختلف آمریکایی حمله کرده و مشغول جاسوسی از آنها هستند.
  اخبار سایبری ایران و جهان+روزنامه روزنامه... اسک دین نیوز+خبرای تازه....


  بر اساس گزارش اخیر شرکت امنیتی Trend Micro گروهی از جاسوسان سایبری به نام "pawn storm" که احتمالاً وابسته به دولت روسیه هستند، با استفاده از یک آسیب‌پذیری روز صفرم در زبان برنامه‌نویسی جاوا یک حمله سایبری به مواضع ناتو و شرکت‌های دفاعی آمریکایی را صورت داده‌اند.
  در آوریل گذشته نیز اتهام انجام یک حمله سایبری علیه کاخ سفید و ناتو به این گروه روسی نسبت داده شده است. اکسپلویت کیت مذکور بر روی نسخه جاوای 8 یافت شده که در ماه آوریل منتشر شده است. لازم به ذکر است که این بدافزار فقط بر روی نسخه 8 جاوا متمرکز شده و تأثیری بر روی نسخه‌های قبلی این زبان برنامه‌نویسی ندارد.
  Trend Micro ادعا می‌کند که گروه Pawn Storm که با نام APT28 نیز شناخته می‌شود، از سال 2007 میلادی اعلام موجودیت کرده و حملاتی را علیه اهداف مختلف دولتی صورت داده است. همچنین این گروه متهم است که حملاتی را نیز علیه شورای اقتصادی آسیا-اقیانوسیه انجام داده است. شرکت ترند میکرو در گزارش خود عنوان کرده که این آسیب‌پذیری را به شرکت Oracle گزارش کرده است و شرکت در حال بررسی راهکاری برای رفع آن است.
  کارشناسان امنیتی معتقد هستند که گروه Pawn Storm به دولت روسیه تعلق دارد و علاقه‌مند به جاسوسی از اهدافی نظیر صنایع دفاعی، نظامی، ارگان‌های دولتی و نهادهای خبری است و در این راه از بدافزارهای خاصی استفاده کرده است که رواج کمتری در بین هکرها دارد.


  سایبر بان نیوز
  بگو چند جمعه گذشتی ز خوابت؟ چه اندازه در ندبه ها زاری یابی؟
  به شانه کشیدی غم سینه اش را؟ و یا چون بقیه تو سربار یاری؟

 10. صلوات ها 2


 11. #6

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۴
  نوشته
  895
  حضور
  12 روز 19 ساعت 8 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  3609  میزان آمادگی کشورها در برابر حملات سایبری

  یک مؤسسه‌ی تحقیقاتی و سازمان بین‌المللی مخابرات، میزان آمادگی کشورها در برابر حملات سایبری و میزان امنیت سایبر آن‌ها را نشان دادند.
  اخبار سایبری ایران و جهان+روزنامه روزنامه... اسک دین نیوز+خبرای تازه....


  به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان، مؤسسه‌ی تحقیقاتی ای بی آی ریسرچ (ABI Research) و سازمان بین‌المللی مخابرات (ITU) اخیراً گزارشی را به نام "Global CyberSecurity Index" ارائه کردند که در آن میزان آمادگی کشورها در برابر حملات سایبری نشان داده شده است؛ اما قبل از نگاهی به این گزارش توضیح مختصری در مورد این مؤسسه و سازمان ضروری به نظر می‌رسد.
  ITU یکی از سازمان‌ها وابسته به سازمان ملل است که وظیفه‌ی مدیریت استفاده‌ی جهانی از طیف رادیویی، بهبود زیرساخت‌های ارتباطی در کشورهای توسعه‌یافته و کمک به توسعه و هماهنگ کردن استانداردهای فنی را بر عهده دارد.
  مؤسسه‌ی تحقیقاتی ABI Reserch، یک مؤسسه‌ی آمریکایی است که از سال ۱۹۹۰ شروع به کار کرد و در زمینه‌ی ارتباطات و فناوری‌های نوظهور فعالیت می‌کند. این مؤسسه مدعی است که تحلیل‌ها و گزارش‌های آن سالانه بسیاری از سیاست‌گذاران را بهره‌مند‌می کند.
  جامعه‌ی آماری این گزارش، آفریقا، آمریکا، کشورهای عرب، آسیا و اقیانوسیه، اروپا و دولت‌های غیرمستقل هستند. معیارهای رتبه‌بندی در این گزارش، اقدامات قانونی، فنی و سازمانی، ظرفیت‌سازی جامعه (که روشی است برای شناسایی موانعی که بر سر راه اهداف وجود دارد) و همکاری‌های بین‌المللی ذکر شده است.
  در این گزارش، آمریکا و کانادا در رتبه‌های اول و دوم آمادگی در برابر حملات سایبری قرار دارند. بعد از آن‌ها، استرالیا، مالزی و عمان به‌طور مشترک مقام سوم را در اختیار دارند. رتبه‌ی چهارم نیز نصیب نیوزلند و نروژ شده است. رتبه‌ی پنجم نیز به انگلیس، برزیل، استونی، آلمان، هند، ژاپن و کره جنوبی اختصاص داده شده است. ایران نیز در رتبه‌ی نوزدهم همراه با بنگلادش، قبرس، غنا، لیبی، پاناما، پرتغال و عربستان قرار دارد.
  کشورهای اروپایی با توجه به این گزارش، بیشترین میزان تصویب قوانین برای جلوگیری از دسترسی غیرقانونی به اطلاعات را دارند. گزارش مذکور بیان می‌کند که دولت‌ها بدون اجرای اقدامات فنی و داشتن ظرفیت‌ها برای تشخیص و پاسخگویی به حملات، هنوز نسبت به تهدیدات سایبری آسیب‌پذیر هستند.
  یکی دیگر از نکاتی که در این گزارش آمده، این است که جوامع با همه‌ی پیشرفت‌هایی که داشته‌اند هنوز در زمینه‌ی آگاهی بخشی عموم در حوزه‌ی امنیت سایبری و آموزش‌های دقیق در این مسئله عقب هستند.
  اخبار سایبری ایران و جهان+روزنامه روزنامه... اسک دین نیوز+خبرای تازه....اخبار سایبری ایران و جهان+روزنامه روزنامه... اسک دین نیوز+خبرای تازه....


  این آمار به نظر بنده درسته.....زیرا بنابر سطح آگاهی افراد عادی جامعه از خطرات هک شدن و...هم دخیله....
  بگو چند جمعه گذشتی ز خوابت؟ چه اندازه در ندبه ها زاری یابی؟
  به شانه کشیدی غم سینه اش را؟ و یا چون بقیه تو سربار یاری؟

 12. صلوات


 13. #7

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۴
  علاقه
  PHP-ASP.NET-C-C#-C++-HTML-HACK-SECURITY
  نوشته
  17
  حضور
  11 ساعت 10 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  14

  ویندوز xp برای ارتش آمریکا به روز رسانی می شود!
  ویندوز XP برای ارتش آمریکا به روز رسانی می شود

  پس از این اقدام مایکروسافت، ارتش آمریکا اسناد محرمانه‌ای به‌دست آورده که در آن‌ها در خصوص لزوم حمایت مستمر مایکروسافت، آسیب‌پذیری سیستم‌ها و حمله‌ی احتمالی هکرها هشدار داده شده است. انتقال از ویندوز XP به دیگر سیستم‌های عامل در ارتش آمریکا از سال 2013 آغاز شده است؛ اما سرعت این انتقال کافی نبوده و در حال حاضر حداقل 100 هزار رایانه با ویندوز XP در این سازمان در حال فعالیت هستند.براساس قرارداد بین مایکروسافت و ارتش آمریکا، این شرکت به‌روزرسانی‌های امنیتی‌اش برای ویندوزXP، مایکروسافت آفیس2003 و ویندوز سرو 2003 را صرفا برای این مجموعه ادامه خواهد داد. «استیون دیویس»، افسر اطلاعات ارتش آمریکا در این‌باره گفته است: "ارتش آمریکا متکی بر تعدادی از برنامه‌های ویندوز XP است و تا زمانی که این برنامه‌ها از رده خارج نشوند، این روند ادامه دارد." دیویس در ادامه‌ی سخنان‌اش می‌گوید: "ارتش به‌سرعت در حال به‌روزرسانی رایانه‌های‌اش سیستم‌های ‌عامل‌ جدیدتر است. با این حال می‌دانیم که این فعالیت تا سال 2017 ادامه خواهد داشت و هنوز 100 هزار سیستم با سیستم‌عامل ویندوز XP در ارتش به‌خدمت گرفته می‌شوند."

  برگرفته شده از:einsteinom.blog.ir

  در فضای مجازی امنیت تنها یک کلمه بیش نیست !

  http://up.iranwebfa.ir/uploads/14063..._777777777.gif

 14. صلوات ها 2


 15. #8

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۴
  نوشته
  895
  حضور
  12 روز 19 ساعت 8 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  3609  به گزارش سایبربان
  تنها یک پیامک برای هک 950 میلیون اندروید

  به دلیل آسیب‌پذیری Stagefright در سیستم‌عامل اندروید، با یک پیامک می‌توان گوشی‌های هوشمند را در اختیار گرفت.
  اخبار سایبری ایران و جهان+روزنامه روزنامه... اسک دین نیوز+خبرای تازه....


  به گزارش واحد متخصصین سایبربان، سیستم‌عامل اندروید گوگل دارای آسیب‌پذیری Stagefright است که به هکر اجازه می‌دهد با فرستادن یک پیامک، با کمترین ریسک ممکن، سامانه قربانی را به‌طور کامل در اختیار بگیرد.
  حدود 95 درصد سیستم‌عامل‌های اندروید موجود از نسخه 2.2 تا 5.1 دارای این آسیب‌پذیری هستند که تعداد آن‌ها حدود 950 میلیون می‌شود.
  بر اساس گزارش محققان امنیتی، این‌یکی از بدترین آسیب‌پذیری‌ها در تاریخ اندروید حساب می‌شود و در اصطلاح به آن مادر همه آسیب‌پذیری‌های اندروید می‌گویند!
  آسیب‌پذیری Stagefright کتابخانه مدیا اندروید را هدف گرفته است که مسئول پردازش فایل‌های مدیا است. این کتابخانه تاکنون دارای 7 آسیب‌پذیری است که مربوط به موتور پردازش مدیا بانام Stagefright است.
  اخبار سایبری ایران و جهان+روزنامه روزنامه... اسک دین نیوز+خبرای تازه....
  هکرها تنها با یک پیامک مالتی مدیا به سامانه اندرویدی می‌توانند کنترل کامل آن را به دست بگیرند.
  بگو چند جمعه گذشتی ز خوابت؟ چه اندازه در ندبه ها زاری یابی؟
  به شانه کشیدی غم سینه اش را؟ و یا چون بقیه تو سربار یاری؟

 16. صلوات


 17. #9

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۴
  نوشته
  895
  حضور
  12 روز 19 ساعت 8 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  3609  توان پاسخ به حملات سایبری را داریم

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به توجه بودجه دفاعی آمریکا به جنگ سایبری علیه ایران و سه کشور دیگر گفت: توجه به این موضوع حاکی از آن است که آمریکا قصد حمله سایبری دارد اما بداند ایران جواب قاطع خواهد داد.
  اخبار سایبری ایران و جهان+روزنامه روزنامه... اسک دین نیوز+خبرای تازه....


  به گزارش واحد بین الملل سایبربان؛ عوض حیدرپور شهرضائی با اشاره به اینکه در لایحه دفاعی آمریکا پنتاگون درخصوص راه‌اندازی جنگ سایبری علیه رقبای این کشور از جمله ایران ملزم شد، تاکید کرد: وقتی آنها برای این کار بودجه ای را در نظر می گیرند معنا و مفهومش این است که آمریکا قصد دارد بر علیه این کشورهای رقیب جنگ سایبری به راه اندازند.

  نماینده مردم شهرضا در مجلس نهم شورای اسلامی با بیان اینکه جنگ در فضای سایبری جدی است، اظهار داشت: پرداختن به جنگ سایبری در بودجه دفاعی آمریکا علیه کشورهایی مانند ایران، روسیه، چین و کره شمالی این نگرانی را به وجود می آورد که آنها قصد آفند سایبری را دارند. اگر چنین اتفاقی برای فضای سایبری ایران بیافتد، جمهوری اسلامی ایران قاطعانه پاسخ آنها را می دهد.

  وی با تاکید بر اینکه ایران توانایی آنکه پاسخ قوی و محکمی به آنها بدهیم را دارد، گفت: این گونه رفتارها که علیه کشورها برای فضای جنگ سایبری صورت می گیرد، امری است نا پسند که از طرف همه کشورها محکوم می شود.

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد : ایران توانایی آن را دارد که به طور جدی در مقابل جنگ سایبری بیاستد و پاسخ قاطع دهند.

  به نوشته روزنامه واشنگتن پست، در میان انبوه مواد و تبصره‌های هزار و سیصد صفحه‌ای "قانون اختیارات دفاع ملی آمریکا (NDAA)"، که روز سه‌شنبۀ هفته جاری به تصویب نمایندگان رسید، ماده‌ای وجود دارد که خواستار تلاش وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) برای افزایش توان جنگ سایبری این نهاد و جلوگیری از بروز کارزار عظیم این کشور با رقبای آن در فضای مجازی شده است.

  در بند ۱۶۴۶ لایحه مذکور، بطور مشخص از کشورهایی نظیر ایران، روسیه، چین و کره شمالی بعنوان رقبایی نام برده شده است که فرماندهی سایبری پنتاگون باید بیش از همه در مقابل آنها از آمادگی بالایی برخوردار باشد.

  منبع:
  خبرگزاری مجلس شورای اسلامی

  بگو چند جمعه گذشتی ز خوابت؟ چه اندازه در ندبه ها زاری یابی؟
  به شانه کشیدی غم سینه اش را؟ و یا چون بقیه تو سربار یاری؟

 18. صلوات ها 2


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود