صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تفاوت بین دو مومن برای حاجت گرفتن از خدا و عدالت خداوند

نوشته
    968
    حضور
    16 روز 10 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1947

اشاره تفاوت بین دو مومن برای حاجت گرفتن از خدا و عدالت خداوند

بنام خدا...با سلام...من یک مسلمان هستم بیش از ده بار قران را ختم کردم...و نمازهایم قضا نشده است و 25 سال سن دارم...دوستی دارم که 23 سال سن دارد یکبار هم قران را ختم نکرده است اما نماز قضا ندارد و ازارش به مورچه هم نرسیده است و خیلی پسر خوبی است و اصلا گناه کبیره انجام نمیدهد....
    اما من در زندگی 6 سالی میشد که گناه کبیره زیادی داشتم...اما منم ازارم به مورچه نرسیده.... از طرفی کمک های مادی و معنوی که من به نیازمندان و مظلومین کردم اون نکرده نماز شبایی که من خوندم اون نخونده ....پس با این وضعیت ایا من بهتر نیستم نزذ خدا.... خدایی درست قضاوت کنید درسته گنه کبیره داشتم ولی بخلق خدا زیاد کمک کردم و قران خوندم دوستم حتی یکبار هم ارزش قائل نشده کتاب خدا رو ختم کنه...حالا برم اصل مطلب...
    .من 6 سال پیش در دانشگاه عاشق دختری شدم که بهر دری زدم بهش نرسیدم...و از درس و زندگی افتادم...این دوست من نیز دقیقا 4 سال پیش در دانشگاه عاشق دختری شد...ما هر دو بچه شهرستانیم من و دوستم از یک شهریم و هر دو در دانشگاه عاشق شدیم و کیس مورد نظرامون نیز هر دو از تهران هستند.
    ..یعنی مشابه هم هست خواسته هامون...حالا من فک می کنم با توجه به چیزی که از هم می دونیم از ایمان هم می دونیم وضع من نزد خدا بهتره...درسته بازم خدا می دونه ولی چیزی که ظاهر و باطن قضییه نشون داده من بهتر بودم از دوستم....حالا من هنوزم نرسیدم به فرد مورد علاقم ولی دوستم رسیده ازدواج هم کرده تموم شده رفته پی کارش.... ایا این انصافه...من کاری ندارم که خدا به اون چرا داده ها...ان شا الله به هر کی پایین تر از منه و بالا تر از منه عطا کنه....من که بخیل نیستم اما می گم ایا این عدالته چرا بمن نداده...حالا قبلنا با کافر خودمو مقایسه می کردم که هم سایمون کافره خدا بهش زن داده بمن نداده...می گم کافر هیچی..حتما خدا نمی خواد صداشو بشنوه بهش میده و چیزی هم که صلاحش بوده نداده بهش حتما و یا فردی در شان خودش داده بهش..و اون دنیا کافر عذاب میبینه بسبب اعمال زشتش...دیگه با مسلمون خودمو مقایسه کردم واقعا چرا حاجت با ایمان پایین تر رو داده بمن نداده...واقعا مومن واقعی کیست و چگونه حاجت روا شویم
    ویرایش توسط سیده راضیه : ۱۳۹۴/۰۹/۰۱ در ساعت ۱۳:۴۷

2. صلوات ها 4

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    174 روز 22 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58312

با نام و یاد دوست

تفاوت بین دو مومن برای حاجت گرفتن از خدا و عدالت خداوند

کارشناس بحث: استاد صالح

5. صلوات

نوشته
    273
    حضور
    1 روز 18 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1185

با سلام به شما دوست عزیز
    در سوال نسبت طولانی خود دو سوال اساسی مطرح شده است یکی عدالت خداست و یکی موانع استجابت دعا، اما در ضمن آنها مقایسه ای میان خود و دوستتان کرده اید که لازم است ابتدا دو نکته عرض شود:

نکته اول
    هرچقدر تشابهات شما و دوستتان زیاد باشد نمی توانید به تفاوتهائی که خدای حکیم در شما قرار داده است آگاهی یابید! به عبارتی دیگر، داده های الهی به شما خلاصه در یک خواسته (ازدواج با فرد مورد نظر) نمی شود.
    آیا دوست شما تمام آنچه شما دارید دارد؟ از والدین و بستگان و خلق و خوی و دین و تقوایشان گرفته تا محیط خانواده و فرهنگ حاکم بر آن، از طرز تفکر شما و استعداد ذاتی و قوای بدنی و روحیه اجتماعی و صبر بر مشکلات و ... تمامی آنچه بعنوان هدیه الهی مطرح است، آیا می توانید نعمات همه جانبه الهی را بشمارید، اگر توانستید آنگاه می توانید مقایسه صحیحی میان خود و دوستتان داشته باشید.

نکته دوم
    آیا خواسته شما (ازدواج با فرد مورد نظر) به صلاح هست یا به عبارتی بهتر آیا دقیقا هماهنگ با همه داده های الهی به شما هست؟
    چه موقع می توانید جواب منطقی به این سوال بدهید؟
    قطعا وقتی که تمام آن نعمات را بشناسید و بشمارید، جواب قطعا منفی است! پس قضاوت بیجائی است اگر ادعا کنید ازدواج با آن فرد حتما به نفع شماست، و وقتی نمی توان به قطعیت رسید نمی توان زبان به گلایه گشود که چرا به من کمتر دادند؟؟!!

ویرایش توسط صالح : ۱۳۹۴/۰۵/۰۴ در ساعت ۱۹:۰۰

7. صلوات ها 6

نوشته
    273
    حضور
    1 روز 18 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1185

اما دو سوال شما:

ابتدا عدالت خدا:
    نقل قول نوشته اصلی توسط nothing نمایش پست ها
    ایا این عدالته چرا بمن نداده... واقعا چرا حاجت با ایمان پایین تر رو داده بمن نداده
    عدالت در برابر ظلم است، ریشه ظلم عجز و فقر و جهل است، حال کدامیک از این سه در خدا وجود دارد؟
    همه ظلم و تجاوزها ریشه در عجز و جهل و فقر دارد در حالیکه خدا غنی بالذات بوده و ذاتا عالم و قادر است که انه علی کلشئ قدیر.

در مواقعی که این سوالات به ذهن شما خطور می کند با خودتان اوصاف خدا را بخوانید تا او را از هرچه نقص است مبرا کنید، یا قادر و یا عالم و غنی و یا معطی و ....

ویرایش توسط صالح : ۱۳۹۴/۰۵/۰۴ در ساعت ۱۹:۵۶

9. صلوات ها 4

نوشته
    273
    حضور
    1 روز 18 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1185

دیگری استجابت دعا

و چگونه حاجت روا شویم
    در اینجا به خلاصه ای از موانع استجابت دعا اشاره می شود:

۱- نشناختن جهت و راه دعا
    ۲- وقت نشناسى
    ۳- وفا نکردن به عهد نسبت به خداوند
    ۴- ایمان و یقین ناکافى
    ۵- شرک در دعا
    ۶- همراه نبودن صلوات در دعا
    ۷- نیت آلوده
    ۸- سنگ دلى
    ۹- ناممکن و نامشروع بودن
    ۱۰- سرگرم محرمات و لهو و لعب بودن
    11- اصرار نکردن در دعا

حال اگر کسی شرائط استجابت دعا را انجام دهد، بدون شک جواب می گیرد. این جواب گاهی عین خواسته دعا کننده است و گاهی چون به صلاح نیست خداوند بهتر از آن را در دنیا و آخرت نصیبش می کند خداوند هیچ گاه بندگانش را فراموش نمی کند.

موفق باشید.

11. صلوات ها 5

نوشته
    968
    حضور
    16 روز 10 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1947

نقل قول نوشته اصلی توسط صالح نمایش پست ها
    پس قضاوت بیجائی است اگر ادعا کنید ازدواج با آن فرد حتما به نفع شماست، و وقتی نمی توان به قطعیت رسید نمی توان زبان به گلایه گشود که چرا به من کمتر دادند
    سلام مجدد...خیلی ممنون از پاسخ هایتان...اول اینکه به فرض ازدواج با او بصلاح من نیست و خیر من درش نیست...خب الان چی دارم....نرسیدن به او صلاح منه...خب اینکه بدتره...اگه واقعا صلاح من نیست بهش برسم این چه صلاحیه که نرسیدنش عذابش بیشتر از رسیدنشه...هر روز عذاب بکشم مگه میشه یه چیز انقدر دوریش عذاب اور باشه و صلاحت درش نباشه اصلا ممکن نیست....اگر می گفتید شاید عذاب خدا باشه بسبب گناهانم می شد بپذیرم ولی اینکه صلاح در اون نباشه بعید می دونم درست باشه...مثلا من تشنه اب هستم چون به اب نرسیدم بگم صلاحم نیست درسته شما هم حکم قطعی ندادید و شاید و احتمال را در نظر گرفتید ولی بهر حال چیزی که واضحه اینه که من به این دختر نرسم گویا تا اخر عمر تنها هستم من که نمی تونم خودمو گول بزنم الان 6 سال می گذره اگه فرد دیگه ای صلاح بود میشد...یه بچه وقتی از مادرش دور میشه فقط مادر خودشو می خواد نه زن بابا...منم همین وعضم دلبستگی که پیدا کردم فقط نفسم اون دختر رو می خواد نه هر فرد دیگری...قطعا 6 سال خون دل خوردن من گواه خوبی بر این ماجراست که شهوت نیست و عشق است...پس همه چیز نشان می دهد صلاح من در این است یا قاطع قضاوت نکنم 90 درصد بر این است صلاح من بر این ازدواج است وگرنه تا اخر عمر تنهام چون من خودمو می شناسم که با کسی دیگه نمی تونم باشم چی بگم....

13. صلوات

نوشته
    968
    حضور
    16 روز 10 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1947

- نشناختن جهت و راه دعا
    خدایی از هر راهیی دعا کردم زجه زدم به درگاه خدا نشد که نشد

- وقت نشناسى
    وقت نشناسی یعنی چی...اگه منظور اینه که زوده والا جوونیمون داره تموم میشه عمرم که مثل باد می گذره نامرد ایست نمی کنه

- وفا نکردن به عهد نسبت به خداوند
    اره خب من به عهدیای وفا نکردم بین خودمو و خدا ولی خب عوضش به بسیاریش وفا کردم ...هرقدرم بد باشم خدایی انقدر بد نیستم که حق زندگی معمولی رو با فردی که می خوام نداشته باشم اونم بعد 6 سال گریه و زاری بدرگاه خدا

ایمان و یقین ناکافى
    والا ایمان و یقینم خوب بود همه رو دارم کم کم از دست می دم الان دیگه نماز شب نمی خونم در صورتی که ده سال می شد می خوندم....ده سال کی باورش میشه

شرک در دعا
    خدا رو شکر شرک در کارم نبوده تا حالا

همراه نبودن صلوات در دعا
    دروغ نگم رکورد دار صلوات شاید من باشم...یه سری یادمه این صلوات شمارا هست دیجیتالیه کوچیه مثل انگشتر وصل میشه رو انگشت...انقدر صلوات فرستادم تا عددش رسید به 99999 و دیگه جا نداشت عدد بندازه

نیت آلوده
    والا من نیتم خالصه خدا رو شکر بخاطر زندگی می خواستم این دختر رو و پا رو نفسم گذاشتم و تا این سن با یک نامحرم هم در ارتباط نبودم

سنگ دلى
    سنگ هم از غم من اب و نرم میشه

ناممکن و نامشروع بودن
    یه ازدواج مشروع و کاملا ممکن فقط با یک اشاره خداوند همین

سرگرم محرمات و لهو و لعب بودن
    این یکی رو خدایی دارم...خب من که معصوم نیستم قرار نیست کامل پاک باشیم تا دعا مستجاب بشه...9 مورد قبلی رو ببینید همش خوب بودم خب اینو بد باشم یعنی همش پرید نیمه پر لیوان چی میشه پس...قبول من 6 سال یا بیشتر گناه کبیره داشتم خب خوبی هام هم خیلیه این به اون در اصلا نمی گم خوبی بیشتر دارم فقط می گم در

اصرار نکردن در دعا
    خدا شاهده انقدر اصرار کردم دیگه هم بخدا هم به اون دختر هر دو محلم نمی دن چه کار کنم دیگه....یادمه حدیثی خوندم اگه فردی اصرار کنه در طلب حاجت خدا حتما حتما بهش میده...ولله دهنم مو در اورد انقدر با گریه و التماس بخدا زانو زدم و در خواست دادم و حاجت خواستمو بی نتیجه بود...جالبه مدام بدتر میشه بجای بهتر شدن ...حداقل بهتر نمیشه یه امیدی بگیرم
    واقعا بریدم....جالب تر اینه با اینکه خیلی از این وضع ناراضیم ولی همیشه در جواب بخدا گفتم خدایا من بازم دوستت دارم و بهترین فرد در زندگیم خودتی و بس و همیشه مدیونتم...و من و اون دختر و همه عالم متعلق به توست و ندی بمن هم چیزی از خودتو ندادی برای خودت بوده دوست نداشتی بدی ولو بی دلیل..خلاصه قانع هم هستم ولی بازم خدا نمی ده قربونش برم

15. صلوات

علاقه
    اهل البيت عليهم السلام،فلسفه،عرفان،ادبيات،فيزيك،مطالعه
    نوشته
    4,988
    حضور
    133 روز 11 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    21819

.من 6 سال پیش در دانشگاه عاشق دختری شدم که بهر دری زدم بهش نرسیدم..
    به نام خدا

با سلام

در اصلی در دل آن دختر خانم بوده که شاید به روی شما بسته باشد،اگر اینطور است سراغ درهای دیگر رفتن بی فایده است.

در غیر این صورت(اگر این رابطه محبت دو طرفه هست) نا امید نشوید و به تلاش در کنار دعا ادامه دهید.

الهی هب لی کمال الانقطاع الیک

و أنر ابصار قلوبنا بضیاء نظرها الیک

17. صلوات

علاقه
    کلا کارای هنری ....
    نوشته
    5,239
    حضور
    302 روز 1 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    356
    صلوات
    19623

بنام خدا...با سلام...من یک مسلمان هستم بیش از ده بار قران را ختم کردم...و نمازهایم قضا نشده است و 25 سال سن دارم...دوستی دارم که 23 سال سن دارد یکبار هم قران را ختم نکرده است اما نماز قضا ندارد و ازارش به مورچه هم نرسیده است و خیلی پسر خوبی است و اصلا گناه کبیره انجام نمیدهد....
    اما من در زندگی 6 سالی میشد که گناه کبیره زیادی داشتم...اما منم ازارم به مورچه نرسیده.... از طرفی کمک های مادی و معنوی که من به نیازمندان و مظلومین کردم اون نکرده نماز شبایی که من خوندم اون نخونده ....پس با این وضعیت ایا من بهتر نیستم نزذ خدا.... خدایی درست قضاوت کنید درسته گنه کبیره داشتم ولی بخلق خدا زیاد کمک کردم و قران خوندم دوستم حتی یکبار هم ارزش قائل نشده کتاب خدا رو ختم کنه...حالا برم اصل مطلب...
    .من 6 سال پیش در دانشگاه عاشق دختری شدم که بهر دری زدم بهش نرسیدم...و از درس و زندگی افتادم...این دوست من نیز دقیقا 4 سال پیش در دانشگاه عاشق دختری شد...ما هر دو بچه شهرستانیم من و دوستم از یک شهریم و هر دو در دانشگاه عاشق شدیم و کیس مورد نظرامون نیز هر دو از تهران هستند.
    ..یعنی مشابه هم هست خواسته هامون...حالا من فک می کنم با توجه به چیزی که از هم می دونیم از ایمان هم می دونیم وضع من نزد خدا بهتره...درسته بازم خدا می دونه ولی چیزی که ظاهر و باطن قضییه نشون داده من بهتر بودم از دوستم....حالا من هنوزم نرسیدم به فرد مورد علاقم ولی دوستم رسیده ازدواج هم کرده تموم شده رفته پی کارش.... ایا این انصافه...من کاری ندارم که خدا به اون چرا داده ها...ان شا الله به هر کی پایین تر از منه و بالا تر از منه عطا کنه....من که بخیل نیستم اما می گم ایا این عدالته چرا بمن نداده...حالا قبلنا با کافر خودمو مقایسه می کردم که هم سایمون کافره خدا بهش زن داده بمن نداده...می گم کافر هیچی..حتما خدا نمی خواد صداشو بشنوه بهش میده و چیزی هم که صلاحش بوده نداده بهش حتما و یا فردی در شان خودش داده بهش..و اون دنیا کافر عذاب میبینه بسبب اعمال زشتش...دیگه با مسلمون خودمو مقایسه کردم واقعا چرا حاجت با ایمان پایین تر رو داده بمن نداده...واقعا مومن واقعی کیست و چگونه حاجت روا شویم
    باسلام
    خب نمیدن که
    باید بگیری
    دوستتون رفته گرفته
    شما نشستی بدن
    تو نوشته هاتون نداده رو چندبار تکرار کردید.
    ویرایش توسط اللیل والنهار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۵ در ساعت ۰۸:۵۳
    درستکار آسوده است، بی گناه بی باک، خیانتکار ترسان و بدهکار هراسان است.
    امام حسین (ع)

تفاوت بین دو مومن برای حاجت گرفتن از خدا و عدالت خداوند

نوشته
    1,017
    حضور
    40 روز 6 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    26
    صلوات
    3623

واقعا مومن واقعی کیست و چگونه حاجت روا شویم
    سلام

در جواب سوالت من یه نظر عامیانه بدم اینکه خدا به دل اون طرف از دید خودش نگاه میکنه نه از دید و تفکر خود بنده

یعنی نگاه میکنه ببینه چه خصایصی که اون خوشش نمیاد در اون بنده نیست بعد به همون اندازه کمکش میکنه

مثلا یکی خوش اخلاق هست اما زیاد مذهبی نیست رو نسبت به کسی که بد اخلاق هست و مذهبی ترجیح میده

گمون کنم یعنی

20. صلوات

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری