صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: از بیکاری رنج می برم

نوشته
    56
    حضور
    4 روز 6 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    224

اشاره از بیکاری رنج می برم

سلام و تبریک به مناسبت عید سعید فطر

من خیلی از بیکاری رنج میبرم لیسانس مهندسی دارم و الان بیکارم چطور باید خودم را سرگرم کنم؟
    ویرایش توسط ساعت شنی : ۱۳۹۴/۱۲/۰۲ در ساعت ۱۶:۰۲
    فَکَیفَ لی؟

2. صلوات ها 13

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,540
    حضور
    175 روز 7 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58325

با نام و یاد دوست

از بیکاری رنج می برم

کارشناس بحث: استاد نشاط

5. صلوات ها 7

نوشته
    1,160
    حضور
    28 روز 23 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6895

بنام بهترین خالق هستی
    با سلام و تحیت
    همین اینکه شما در جستجوی فعالیت خوب و مفیدی هستید،جای خوشحالی است.
    این یک اصل تعریف شده و قابل لمس هست که کار و تلاش و فعالیت مفید روح و روان فرد را سرحال و بشاش و با نشاط می کند.
    هر فردی در دایره زندگی خودش با یک سری موقعیت ها و ظرفیت هایی روربرو است و باید آنها را به دقت شناسایی و از آنها استفاده کافی را ببرد.کسی که از بیکاری اباء دارد و خود همین روحیه،خودش می تواند زمینه مفیدی برای فرد باشد،از هر تلاشی که ولو موقتی هم باشد،بهتر است پیگیر یک کار و یا فعالیتی باشد.
    متاسفانه گاها به خاطر کم رویی و یا به خاطر دلایل غیر منطقی از درخواست و یا حضور در یک کاری(ولو بی کلاس باشد)،انگیزه آنچنانی نیست.
    سوالات این چنینی با مشاوره حضوری و صحبت کردن و آگاهی از موقعیت فرد، باید موضوع را بررسی کرد و الا بدون حضور فقط می توان راهکارهای کلی را بیان کرد.
    آنچه برای شما از طرف ما توصیه و راهکار مفیدی است:
    1.شما یک تحصیل کرده مفیدی هستید،می توانید با نوشتن مقالات علمی و پژوهشی(در یکی از مجلات) هم بهره مادی داشته باشید و هم بهره علمی(مقالت پژوهشی هزینه خوبی دارد،حتی برخی از مراکز آموزشی اگر طرح خوب و جامعی داشته باشید حمایت مالی هم می کنند)
    2.می توانید با رجوع به مراکز مختلف یه دنبال کار پاره قوت باشید.(استادی داشتیم که پایانامه اش در همین موضوعات کاریابی بود،در نتایج تحقیقاتش (که به صورت مطالعه گروهی بود)به این نتیجه رسیده بود که افراد اگر با رزومه قوی و با خوب صحبت کردن و ملاقات با مسئول مربوطه و نشان دادن دل و جرات کار، می توانند،کار خوبی را گیر بیاورند؛درصد بیشتری طبق این مبنا موفق به پیدا کردن کار شده بودن)پس پیگیر شدن با روحیه قوی و نشاط بیشتر، امکان پیدا کردن کار بیشتر است.
    (هر چند قبول می کنم موانع بیشتری در مورد کار و اشتغال مطرح است که از دست ما خارج و از موضوع بحث ما دور هست)
    3.یا با ارداه قوی تصمیم به خواندن کنکور ارشد باشید.
    4.مقداری از ساعات را با مطالعه مشغول شوید.
    5.اگر پدرتان نیاز به کمک دارد و کاری ازادی دارد، در کنار پدر و یا بردار و ...بد نیست.
    6.یا شرایط خوبی دارید با یک سرمایه ای البته با مشورت، کاری را شروع کنید.
    7.یا با هجرت از شهر تون به یک جایی(مثلا تهرانو یا شهر بزرگ)موقتا دنبال کاری باشید.
    8.مشغولشدن به تدریس در آموزشگاهها و یا تدریس خصوصی(با زدن اطلاعیه ها در جاهای مختلف (شهرتون) و یا با اعلان کردن از طریق سایت های تبلیغاتی)
    یا یک شغلی یا حرفه ای دیگری را که علاقه دارید پیگیر باشید و سعی کنید یاد بگیرید تا بعدا امرار معاش زندگی و...
    در هر صورت ،شخص باید به ظرفیت و موقعیت زندگی خودش توجه داشته و خود را با یک کاری مشغول کند و منتظر فرصت و زدن زنگ خونه از سوی شخصی برای کار نباشد،بلکه باید خودش جستجو کند و پی گیر باشد،به دوستانش سفارش کند و...

ویرایش توسط نشاط : ۱۳۹۴/۰۵/۰۱ در ساعت ۱۲:۰۸

7. صلوات ها 8

نوشته
    1,118
    حضور
    37 روز 21 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3880

چه رشته ای؟چه گرایشی؟
    غم، مگر جز خاطر من، منزل و ماْوا نداری؟

خوش بیا...خوش بیا...آسوده بنشین، بر دلم
    گر جا نداری…!

9. صلوات

نوشته
    292
    حضور
    6 روز 3 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    999

ادامه تحصیل بده برادر
    با این وضع مملکت الان کمتر لیسانس ها کار پیدا میکنند

11. صلوات ها 3

نوشته
    61
    حضور
    1 روز 5 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    330

سلام عزیزم
    والا واسه لیسانس اصولا کار کمتر پیدا میشه! مخصوصا اگه خانوم باشه طرف...
    چون من تازگیا ک آگهی های استخدام رو میبینم! بیشتر آقا جذب میکنن! مخصوصا بانکها...
    ماشاا... تحصیلکرده ای... اگه ب درس خوندن علاقه داری ادامه بده ک حداقل سرت گرم باشه...
    اگه نه! برو دنبال ی کار هنری چیزی... چون هنر غذای روحه و خیلی موثره تو شادابیت...
    یا فعالیت ورزشی چیزی...
    و اگه بعد مالی برات مهم نیس (چون گفتی ک میخوای سرگرم باشی) و صرفا میخوای فعالیتی کنی، من بهت پیشنهاد میکنم جذب موسسات خیریه بشی... مثلا موسسات کودکان کار، یا موسسه امام علی یا .... فعالیتای این شکلی واسه بچه ها خیلی دلچسبه و از طرفی باعث دلمشغولی هم میشه و ضمن اینکه مطمئنا خیر دنیا و آخرت رو هم ب دنبال داره...
    موفق باشی
    خدای خوبم فقط تو آغوش خودته که آرومم....
    هیچ وقت آغوشتو ازم دریغ نکن....
    باشه؟

13. صلوات ها 3

نوشته
    229
    حضور
    8 روز 21 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    617

نقل قول نوشته اصلی توسط "عبد" ام آرزوست نمایش پست ها

من خیلی از بیکاری رنج میبرم لیسانس مهندسی دارم و الان بیکارم چطور باید خودم را سرگرم کنم؟
    دستور پیدا کردن کار: روز شروع این دستور صدقه بده بنیت گشایش در رزق و پیدا کردن کار!
    در روزی که کار پیدا کردی هم باید به نیت شکر صدقه بدی!

هفت بار فاتحه خوانده و ثوابش را به پیامبر و ائمه نازنین اهدا کنید!
    بعد نماز مغرب یا عشاء، دو رکعت نماز میخوانی که در رکعت اول بعد از سوره حمد، این آیه را 10 مرتبه میخوانی:
    وَ مَنْ یَتَّقِ اللَّهَ یَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً*وَیَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لا یَحْتَسِب
    و در رکعت دوم بعد سوره حمد 101 بار این آیه را میخوانی:
    و مَن یَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِکُلِّ شَیْءٍ قَدْرًا
    بعد نماز این اذکار را میگویی:
    "سبحان الله و بِحَمدِهِ سبحان الله العظیم و بحمده استغفر الله" 100 بار
    اللهم صل علی محمد و آل محمد 10 بار
    بعد سجده میکنی و 70 بار میگویی "ایاک نعبد و ایاک نستعین"
    در آخر برای کاری که میخواهی دعا میکنی! این دستور رو هر شب انجام میدی تا کار پیدا کنی!

ویرایش توسط حسبنا الله : ۱۳۹۴/۰۵/۰۲ در ساعت ۱۱:۴۶

15. صلوات ها 7

نوشته
    619
    حضور
    12 روز 13 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1766

1- اکنون فصل پذیرش مدارس است . خسته نشوید و برید هر چی مدرسه میشناسید فرم پر کنین
    2- هدف اصلی در زندگی شما باید ازدواج باشد . هیچ چیز نباید شما را از این غافل کنه .
    سر گرمی یکی از بذترین الفاظ زندگی ماست . باعث بسیاری از مشکلات ما اینست که کاری را برای سرگرمی انجام میدیم . برای اینکه حواسمون از مشکلات پرت شه .
    هرگز کاری را برای سرگرمی انجام ندیدن . قوی باشید و در زندگی هدف داشته باشید و برای هدفتان تلاش و دعا کنید .
    متاسفانه در جامعه ما بسیاری شغلهای بانوان برای سرگرمی است و نه برای بانوان و نه برای کارفرما فایده ندارد .
    مادامیکه هزینه وارد کننده (‌قیمت دلار ) ثابت میماند و هزینه تولید کننده افزایش می یابد ( تورم جامعه ) تولید کننده ورشکست خواهد شد و بیکاری رشد میکند (‌این یعنی یارانه دادن به تولید کننده خارجی ) . تجربه نشان میدهد هر راهی غیر از این (‌ افزایش قیمت ارز همگام با تورم ) بیراهه است و نتیجه نخواهد داد و روز به روز تولید کنندگان ضعیف تر میشوند . بر اساس این منطق و با نگاهی به رویکرد دولت فعلی نتیجه گیری میشود مادامیکه این دولت سر کار باشد شرائط اشتغال جامعه بدتر خواهد شد .
    افتخار به افزایش فروش نفت !

17. صلوات ها 5

نوشته
    619
    حضور
    12 روز 13 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1766

ما در بسیاری عرصه های ضروری متخصص زن کم داریم
    از پزشک متخصص زن گرفته ( که بیچاره ایم ) تا معلم
    زنم رفت دوره مهد کودک دید و رفت یک مهد کودک کاراموزی .مدام از بد رفتاری معلمای زن مهد می گفت با بچه ها !
    مادامیکه هزینه وارد کننده (‌قیمت دلار ) ثابت میماند و هزینه تولید کننده افزایش می یابد ( تورم جامعه ) تولید کننده ورشکست خواهد شد و بیکاری رشد میکند (‌این یعنی یارانه دادن به تولید کننده خارجی ) . تجربه نشان میدهد هر راهی غیر از این (‌ افزایش قیمت ارز همگام با تورم ) بیراهه است و نتیجه نخواهد داد و روز به روز تولید کنندگان ضعیف تر میشوند . بر اساس این منطق و با نگاهی به رویکرد دولت فعلی نتیجه گیری میشود مادامیکه این دولت سر کار باشد شرائط اشتغال جامعه بدتر خواهد شد .
    افتخار به افزایش فروش نفت !

19. صلوات ها 4

علاقه
    اردک؛ نوزاد رسیده و تپل و ضربه گیر دار!؛ کرانچی تند آتشین در کنار یار! :))
    نوشته
    1,176
    حضور
    59 روز 7 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    16
    صلوات
    6348

نقل قول نوشته اصلی توسط "عبد" ام آرزوست نمایش پست ها

یا خدااااااااااااااااااااااا

خواهرم بی زحمت از بیکاری رنج نبر

ما که ناسلامتی مردیم... بیکار تشریف داریم..

الان من خودم برای مادرم کتلت درست کردم... اگه خوب بشه شاید عکسشم آپلود کنم... کار از این بهتر... خدمت به خانواده...

سلام عامو
    بنده هیچ مسئولیتی راجع به مطلبی که نوشتم قبول نمی کنم و فقط نظر شخصی خودم بوده که بار ها دستخوش تغییر و تکامل شده
    چون زیاد نمیام اینجا ، اینو گفتم که فردای روزگار آثار ما تاخر یقه منو نگیره

21. صلوات ها 9

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۵/۰۶/۲۰, ۰۱:۰۱ : 2

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری