جمع بندی اعتماد به سايت های همسريابی جهت ازدواج موقت

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
اعتماد به سايت های همسريابی جهت ازدواج موقت

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان ضمن حفظ امانت، جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم، با نام کاربری "مدیر ارجاع سؤالات" درج می شود:

نقل قول:

سلام
یه مشکلی دارم که می دونم مشکل خیلی از جوون های مذهبی هست.
من خودم 17 سالم هست و امسال هم کنکور دارم.جدیدا تو اینترنت با چند تا سایت آشنا شدم که صیغه های ساعتی ارایه می دن.البته برای خانم های غیر یایسه شرط غیر دخول رو گذاشتن.
راستش خود سایت فیلتر هست ولی توش شماره موبایل و شماره حساب و اسامی تمام آدم هایی که کار می کردن رو داشت.
سایت مذهبی هست.اولش هم با سخنان مقام رهبری شروع می شه و توش پر از آیات و روایات هست برای صیغه.
نظر شما چیه؟آیا مراجعه به این جور سایت ها درسته؟

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیـد

سلام
از اعتماد و ارتباطتان صمیمانه سپاسگزارم.
می فهمم که شرایط سختی دارید. از یک سو غریزه جنسی به شما فشار می آورد و از سوی دیگر شرایط لازم برای ازدواجِ دائم ندارید. صیغه که در متون دینی از آن، با عنوان «ازدواج موقّت» یاد می شود، برای افرادی که در شرایط خاصّی قرار دارند، جایز است. اما همین صیغه در مواردی از آن نهی شده است. به عنوان مثال: "علي بن يَقطين" گويد: از امام كاظم (علیه السلام) در باره ازدواج موقّت (صیغه) سؤال كردم و ايشان فرمود:«ما أنت وذاك؟ قد أغناك الله عنها» یعنی «خدا تو را از ازدواج موقّت (صیغه) بی نیاز ساخته، چه كاری با آن داری؟» (وسايل الشيعه، جلد14، صفحه449(.
از 12 تا 19 سالگی سنّ نوجوانی است. شما اکنون در سنّ نوجوانی قرار دارید. درست است که از نظر شناختی، قدرت بسیاری پیدا کرده اید و بهتر از گذشته می توانید مطالب را درک کنید؛ ولی حقیقت این است که در این سنّ نیاز دارید که توانایی های خود را گسترش دهید و «تجربه بیشتری» کسب نمایید. افراد زیادی در سنّ شما به دلیل نداشتن تجربه دچار مشکلات پیچیده ای شده اند و سالهای بسیاری از عُمر خود را تلف نموده اند.
در مورد اعتماد به سایت های اینترنتی باید بگویم: در فضای مجازی، اعتماد گوهری بسیار کمیاب است. زیرا محیط اینترنت ویژگی های خاص خودش را دارد؛ از جمله اینکه در این محیط مجازی هرشخصی می تواند به هر شکلی که مایل است خودش را معرفی کرده و با دیگران ارتباط برقرار کند. این مسأله در مورد افرادی که سایتی را تأسیس می کنند نیز صادق است. یعنی هر فردی می تواند از هر گوشه دنیا سایتی را راه اندازی کرده و برای جلب اعتماد کاربران از چند حدیث و تصویر افرادِ محترم (مانند:مقام معظّم رهبری و سایر عُلمای ارجمند) سوءاستفاده نماید. صِرف قرار دادنِ آیات و روایات و تصویر چند فرد محترم در سایت و ارائه مشخّصات چند نفر که معلوم نیست واقعی باشد، نشان دهنده نیّتِ خیرخواهانه مؤسّسان سایت نمی باشد.
در مورد خانم هایی که مشخصاتشان در این سایت ها درج شده نیز باید بگویم:
نمی توان برای شناخت اخلاق و روحیّاتِ خانم به مشخّصاتی که در سایت ارائه شده اعتماد نمود. چه بسا آقایی برای کسب درآمد نامشروع با پروفایل و مشخصات یک خانمْ عضوِ سایت شده باشد یا خانمی که شرایط صیغه ندارد (مثلا متأهل است) برای کسب درآمدْ خود را حاضر به صیغه معرفی نماید. پس نمی توان برای شناختِ خانمِ واجد شرایطِ صیغه به اطلاعاتِ سایت اعتماد نمود.
به دلیل وجود نقاط ضعفی که در بالا به مواردی از آنها اشاره شد، در سایتهای همسر یابی موارد مختلفی از سوء استفاده و وارد آوردن صدمات مالی و آبرویی به افراد دیده شده است. یک درصد احتمال دهید خانمی که آمادگی خود را برای صیغه اعلام می کند، متأهل (شوهردار) باشد. علاوه بر گناه کبیره ای که به دلیل ارتباط نامشروع و علم به متأهل بودنِ خانم گریبانگیرتان می شود، به احتمال بسیار قوی دچار مشکلاتِ بسیارِ قانونی و قضایی خواهید شد.
با توجه به آن چه گفته شد، به نظر مي رسد ازدواج موقت (صیغه) براي شما که نوجوانِ دانش آموز هستید، به صلاح نباشد. بهترين راه برای حلّ مشکلتان اين است كه از طريق ورزش، پرداختنِ بسیار زیاد به مطالعه، از بین بردنِ وقت های خالی و رعايت مسايل اخلاقی سعي كنید غريزه جنسی خويش را مهار سازید و اگر احساس نياز شدیدی نمودید، با مشورت با والدینتان زمينه ازدواج دايم را برای خود فراهم نمایید.

سلام
به نظرم این سایتها قابل اعتماد نیستند
ولی ممکن است از این طریق مورد مناسب پیدا شود...
لذا اگر خواستید اقدام کنید تمام جوانب را در نظر بگیرید...
اگر امکان دارد از طریق خانواده اقدام کنید.
ولی اگر امکانش نیست میتوانید از دوستان و همکاران کمک بگیرید تا موردی برایتان معرفی کنند...
حتی میتوانید به دفاتر ازدواج و طلاق بروید شاید فرجی حاصل شد..
شاید اصلا موردش جلویتان قرار گرفت... پس باید راهش را یاد بگیرید و پا پیش بگذارید..یکی از همکارانم در این مورد استاد است و چند سال است طلاق گرفته و با ازدواج موقت روزگار میگذراند...
ولی باید فکر همه جایش را بکنید از خرج و برجش و پیوستگی نیاز جنسی و .. البته این مواردی که من سراغ دارم اصلا خرج آنچنانی هم نکردند ...

بنده توصیه میکنم اصلا به فکر صیغه ساعتی نباشید..
ازدواج موقت طولانی تر و به قول امروزی ها دوستی خیلی بهتر از صیغه ساعتی است...
ولی اگر چاره ای نیست چاره ای هم جز ساعتی نمیماند..

جمع بندی

پرسش:

هفده ساله هستم و امسال باید در کنکور شرکت کنم. به تازگی در اینترنت با چند سایت برای صیغه آشنا شدم. سایت ها فیلتر شده اند. در سایت ها مشخصات افرادی که سایت را راه اندازی کرده اند، به همراهِ شماره تلفن همراه و شماره حسابشان درج شده است. این سایت ها مذهبی هستند. در آنها سخنان مقام معظّم رهبری، به همراهِ آیات و روایاتِ مربوط به صیغه نوشته شده است.
نظرتان در مورد این سایت ها چیست؟ آیا می توان به آنها اعتماد کرد و به آنها مراجعه نمود؟

پاسخ:

می فهمم که شرایط سختی دارید. از یک سو غریزه جنسی به شما فشار می آورد و از سوی دیگر شرایط لازم برای ازدواجِ دائم ندارید. صیغه که در متون دینی از آن، با عنوان «ازدواج موقّت» یاد می شود، برای افرادی که در شرایط خاصّی قرار دارند، جایز است. اما همین صیغه در مواردی از آن نهی شده است. به عنوان مثال: "علي بن يَقطين" گويد: از امام كاظم (علیه السلام) در باره ازدواج موقّت (صیغه) سؤال كردم و ايشان فرمود:«ما أنت وذاك؟ قد أغناك الله عنها» یعنی «خدا تو را از ازدواج موقّت (صیغه) بی نیاز ساخته، چه كاری با آن داری؟»(1).
از 12 تا 19 سالگی سنّ نوجوانی است. شما اکنون در سنّ نوجوانی قرار دارید. درست است که از نظر شناختی، قدرت بسیاری پیدا کرده اید و بهتر از گذشته می توانید مطالب را درک کنید؛ ولی حقیقت این است که در این سنّ نیاز دارید که توانایی های خود را گسترش دهید و «تجربه بیشتری» کسب نمایید. افراد زیادی در سنّ شما به دلیل نداشتن تجربه دچار مشکلات پیچیده ای شده اند و سالهای بسیاری از عُمر خود را تلف نموده اند.
در مورد اعتماد به سایت های اینترنتی باید بگویم: در فضای مجازی، اعتماد گوهری بسیار کمیاب است. زیرا محیط اینترنت ویژگی های خاص خودش را دارد؛ از جمله اینکه در این محیط مجازی هرشخصی می تواند به هر شکلی که مایل است خودش را معرفی کرده و با دیگران ارتباط برقرار کند. این مسأله در مورد افرادی که سایتی را تأسیس می کنند نیز صادق است. یعنی هر فردی می تواند از هر گوشه دنیا سایتی را راه اندازی کرده و برای جلب اعتماد کاربران از چند حدیث و تصویر افرادِ محترم (مانند:مقام معظّم رهبری و سایر عُلمای ارجمند) سوءاستفاده نماید. صِرف قرار دادنِ آیات و روایات و تصویر چند فرد محترم در سایت و ارائه مشخّصات چند نفر که معلوم نیست واقعی باشد، نشان دهنده نیّتِ خیرخواهانه مؤسّسان سایت نمی باشد.
در مورد خانم هایی که مشخصاتشان در این سایت ها درج شده نیز باید بگویم:
نمی توان برای شناخت اخلاق و روحیّاتِ خانم به مشخّصاتی که در سایت ارائه شده اعتماد نمود. چه بسا آقایی برای کسب درآمد نامشروع با پروفایل و مشخصات یک خانمْ عضوِ سایت شده باشد یا خانمی که شرایط صیغه ندارد (مثلا متأهل است) برای کسب درآمدْ خود را حاضر به صیغه معرفی نماید. پس نمی توان برای شناختِ خانمِ واجد شرایطِ صیغه به اطلاعاتِ سایت اعتماد نمود.
به دلیل وجود نقاط ضعفی که در بالا به مواردی از آنها اشاره شد، در سایتهای همسر یابی موارد مختلفی از سوء استفاده و وارد آوردن صدمات مالی و آبرویی به افراد دیده شده است. یک درصد احتمال دهید خانمی که آمادگی خود را برای صیغه اعلام می کند، متأهل (شوهردار) باشد. علاوه بر گناه کبیره ای که به دلیل ارتباط نامشروع با علم به متأهّل بودنِ خانم گریبانگیرتان می شود، به احتمال بسیار قوی دچار مشکلاتِ بسیارِ قانونی و قضایی خواهید شد.
با توجه به آن چه گفته شد، به نظر مي رسد ازدواج موقت (صیغه) براي شما که نوجوانِ دانش آموز هستید، به صلاح نباشد. بهترين راه برای حلّ مشکلتان اين است كه از طريق ورزش، پرداختنِ بسیار زیاد به مطالعه، از بین بردنِ وقت های خالی و رعايت مسايل اخلاقی سعي كنید غريزه جنسی خويش را مهار سازید و اگر احساس نياز شدیدی نمودید، با مشورت با والدینتان زمينه ازدواج دايم را برای خود فراهم نمایید.

پی نوشت:
1: وسايل الشيعه، جلد14، صفحه449

موضوع قفل شده است