از ظاهر زنم بعد از دو سال و نیم هنوز خوشم نیومده

تب‌های اولیه

99 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
از ظاهر زنم بعد از دو سال و نیم هنوز خوشم نیومده

با سلام
بدبختی های من دقیقا از ابان ماه سال 91 شروع شد :
من بالاخره بعد از مدت 29 سال از مجردی تصمیم گرفتم ازدواج کنم و لذا با توجه به روحیه مذهبی که داشتم وارزوهای معنوی که از ازدواج داشتم تصمیم گرفتم یک زن طلبه انتخاب کنم و هرچقدر هم روحیاتم را بررسی میکردم به هیچ وجه راضی نمیشدم با غیر طلبه ازدواج کنم
خلاصه از طریق چند نفر واسطه سفارش پیدا کردن یک گزینه مناسب با روحیاتم کردم و دقیقا انچه لازم بود به واسطه ها سپردم وگزینه های مختلفی رو هم پیشنهاد دادند که با شرایط من سازگار نبودند ومن رد میکردم تا اینکه زن یکی از دوستام که خودش هم طلبه بود یک دختر طلبه رو برام معرفی کردن و توضیحاتی هم درباره با ویزگی های خوب ظاهری وباطنیش برام گفتن ولی از انجایی که من خیلی ادم حساس ودقیقی بودم با مراجعه به متون دینی و سفارش بزرگان دین تصمیم گرفتم مراحل اشنایی روم دقیقا متناسب با شرع و شرط عقل جلو ببرم و حتی در این راه مدام دعا ونماز استخاره میخواندم و از خدا طلب خیر میکردم و مدام ذکر توکلت علی الله و حسبنا الله ونعم الوکیل و افوض امری الی الله میخواندم و با دوستم واز طریق هماهنگی با خانمش تصمیم گرفتیم دختره رو به صورت نامحسوس در یک جایی مشاهده کنم طوری که طرف متوجه نشه و بالاخره همین کار رو هم کردیم ولی من خوب ندیدمش البته قد و اندازه و ظاهرش تقریبا همان چیزی بود که من میخواستم و حجابش هم خیلی متین و خوب بود ولی صورتش رو درست ندیدم و لذا تصمیم گرفتم طی یک ملاقات نیم ساعته و با هماهنگی واسطه دختره رو ببینم و هم دختره من روببینه که فقط برای دیدن ظاهر همدیگه بود و خلاصه روز موعود فرا رسید ومن و دختره همدیگه رو دیدیم دو سه سوال هم ازهم پرسیدیم و من دختره رو پسندیدنم ولی دختره که هنوز نپسندیده بود قرار یک ملاقات دیگه و پرسیدن سوالاتش ازمن کرد و بعد از قرار ملاقات دوم دختره هم پسندید و قرار شد ما به خواستگاری بریم و ما هم به خواستگاری رفتیم و بعد از هماهنگی های لازم قرار شد ما 15 روز جهت اشنایی بیشتر صیغه محرمیت بخونیم و بعد عقد کنیم

خلاصه همه چیز به خوبی پیش میرفت تا اینکه روز هفتم از محرمیت که ما تا قبلش فقط از طریق تلفن با هم در تماس بودیم بالاخره همدیگه رو در خانه دختره از نزدیک و بدون حجاب دیدیم و دقیقا همین لحظه شروع غصه ها و بدبختی های من بود چون من دقیقا خودم رو در چاهی میدیدم که دیگه دیگه امیدی به نجات از اون نبود چون اصلا و به هیچ وجه ظاهر دختر بدون حجاب با حجاب مساوی نبود و با حجاب در حقیقت دختری دیگه بود و حجاب کلیه معایبش رو پوشش داده بود و بدون حجاب یک دختر لاغر و استخوانی و صورتش هم اصلا مناسب نبود ومن اون روز تا مرز سکته پیش رفتم ولی با توجه به احساسات شدید و مهربانیهای دختر وخانواده اش و ویزگی های شخصی و محیطی خانواده خودم که من ادم بسیار عاطفی هستم و حاضر نیستم به هیچ وجه قلب پدر ومادرم و دختره و خانواده اش رو بشکنم ناخواسته وبا اکراه تمام دختره رو عقد کردم
این درحالی بود که من 30 سال بود که دخترهای زیادی رو رد کرده بودم که خیلی زیباتر از این بودند و زندگی برای من و دختر روز بروز داره سیاه تر میشه و من به هزار جور گناه و خیانت کشیده شدم و دیگه بخاطر اینکه از خدا طلب خیر کرده بودم و خدا کمکم نکرد ازش بسار شاکی هستم و حو صله نماز هم ندارم چون ظاهر برام مهم بود حداقل میخواستم مهر طرف تو دلم بشینه
دختره از لحاظ عاطفی بسیار مهربون و با تقواست و هیچ کاری رو هم بدون اجازه من انجام نمیده و دعا وعبادتش هم ول نمیشه و بسار خوش رو وخوش اخلاقه تا جایی که در این مدت همه اقوام به من غیطه میخورن ولی خوب من اصلا از ظاهرش خوشم نمیاد و الان یک سال ونیمه دارم فیلم بازی میکنم و دیگه دارم خسته میشم و من معنی عشق و ازدواج و ماه عسل و دوران زیبای نامزدی رو نفهمیدم و دختره رو هم از داشتن یک دوران نامزدی خاطره انگیز با بی تفاوتی هام نسبت بهش محروم کردم و خودش هم الان داره کم کم میفهمه وزندگی در کنار من براش زهر شده چون من تا الان حتی کنار یک پارک هم باهاش نرفتم ولی دختره با اینکه قلبا در عذابه ولی همیشه بخاطر رضای خدا با من و خانوادم مهربونه و احتراممم میذاره ولی با ابن وجود من اصلا از ظاهرش خوشم نمیاد و مدام دارم جهت ارضای نیاز جنسیم به ناموس مردم نگاه میکنم و این مسئله هم برای من اصلا مفهمومی نداره که اگه طرف اخلاقش خوب باشه ظاهرش هم برات قشنگ میشه خلاصهاینکه بدبخت شدم سیاه ترین دوران عمرم دوران ازدواجم بود لعنت بر چادر لعنت بر حجاب من خیال میکردم اگه من قیافه این دختر رو با چادر و بدون چادر به شما نشون بدم به من حق میدید اصلا دلم نمیخواد از این دختر بچه دار بشم چه آرزوهایی داشتم قبل از ازدواج همه ارزوهایی معنوی ارزوی حفظ قران اروزیی داشتن بچه ای امام زمانی من نمیدونستم که امکان زشت رویی دختری در زیر چادر هم وجود داره همه اش گفتم خدا خدا و خدا هم هیچ کمکی به من نکرد من دیگه با اون بچه شاداب قبل ازدواج خیلی فاصله دارم با این زن هیچ محفل ومجلسی نمیتونمشرکت کنم چون اون رو با دخترهای چادری دیگه مقایسه میکنم حالم ازش به هم میخوره شاید شما بگید طلاقش بده اما این برای من از زندگی با او سحتره چون من دلم میخواست خوشبخت بشم در بین دوستان وفامیل وهمکاران سرم بلند باشه حالا همه دارن به من میگن خوش به حالش با یک دختر طلبه خوب داره زندگی میکنه اما نمیدونن که من درون چه رنجی دارم زندگی میکنم تمام زشتی های این دختر در زیر چادر مخفی بود بخاطر همین دارنم میگم لعنت بر چادر اصلا من بخاطر دلم با این دختر ازدواج نکردم بخاطر اینکه دل پدر ومادر و خونواده دختر رو نشکونم با اون ازدواج کردم الان طوری شده که از قیافه پدر دختر نفرت دارم اما در حضورش به رو خودم نمیارم الا ن حدود سه ساله که دارم فیلم بازی میکنم تف به این سرنوشت تف به این عاقبت

حالا من با این شرایط چطور باید زندگی کنم ؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

قابل توجه:

موضوع جهت بحث و تبادل نظر میان کاربران باز گذاشته می شود.

خواهشمندم فقط در موضوع اصلی تاپیک مطلب ارسال نمایید

و از هرگونه بحثهای حاشیه ای و نیز گفتگوهای دونفره خودداری نمایید.

با تشکر

:Gol:

shahneshin;709970 نوشت:

لذا با توجه به روحیه مذهبی که داشتم وارزوهای معنوی که از ازدواج داشتم تصمیم گرفتم یک زن طلبه انتخاب کنم
هم میخاستی خشکل باشه هم مذهبی باشه.هم خوش اخلاق و ... ایا خودتونم همه ی اینا را یه جا داشتین؟
shahneshin;709970 نوشت:
خیال میکردم اگه من قیافه این دختر رو با چادر و بدون چادر به شما نشون بدم به من حق میدید
خب بگو تو خونه هم چادر سرش کنه.که عیباشو نبینی.بیرونم که چادر سرش میکنه پس چرا میگی بیرونم نمیتونی بری باش!
shahneshin;709970 نوشت:
شاید شما بگید طلاقش بده
اگه بگیم طلاق بده.بخاطر اینه که اونو بیشتر بدبخت نکنی.نه به خاطر شما.
shahneshin;709970 نوشت:
اما این برای من از زندگی با او سحتره چون من دلم میخواست خوشبخت بشم در بین دوستان وفامیل وهمکاران سرم بلند باشه
میخاستی قیافه همسرتو ببینن و به به و چه چه کنن!
shahneshin;709970 نوشت:
حالا همه دارن به من میگن خوش به حالش با یک دختر طلبه خوب داره زندگی میکنه
الانم که دارن تعریف میکنن!اها شما میخاستی از ظاهرش تعریف کنن نه اخلاقش.ببخشید حواسم نبود.
shahneshin;709970 نوشت:
از قیافه پدر دختر نفرت دارم
به اون دیگه چکار داری.میخاستی اونم مانکن باشه.با خوانواده کوکوشانل ازدواج میکردی.همه طراح مد هستن

shahneshin;709970 نوشت:
حالا من با این .شرایط چطور باید زندگی کنم ؟
مگه همسرتون ارایش نمیکنه براتون؟با ارایش که قیافه ها خیلی فرق میکنه.یه سرچ تو گوگل بزن قیافه قبل و بعد ارایش را ببین چه میکنه این ارایش.میتونه بره اروبیک یوگا رقص تا اندامش خوب بشه.اگرم پولداری دو تا عمل بکنه قیافش خوب میشه.اینجوری یه زن خوشکل خوش اندامه خوش اخلاق و... داری.

جناب حامی رفته گل بچینه من جواب می دم

shahneshin;709970 نوشت:
دختر لاغر و استخوانی

شما باختی. می دونی چرا؟
چون قبلش باید مینداختی ترازو ، ببینی چاق و چله هست یا نه.:khaneh:

یه توصیه :یه کم بهش برس چاق و چله بشه.
بفرستش وزنه برداری. اخرش میشه قهرمان المپیک:khandeh!:

من اخرش نفهمیدم شما دنبال چی هستی؟
ولی ناراحت شدم

هوالباقی

سلام
خیلی متاسف شدم (‌ بیشتر از 99.9 ٪ دلم به حال خانوم سوخت )
خدایا همه جوان های ما ان شاءالله ازدواج موفقی داشته باشند
و تا بهشت همراه و همسفر هم باشند. آمین.

[="Arial"][="Navy"]مقصر خانومتونه بايد تو روز خواستگاري كمي ازادتر حجاب ميكرد چادر نازك ميپوشيد تا اندامش مشخص بشه مادر شما هم بايد يك جلسه بي حجاب اين دختر رو ميديد[/]

[="Arial"][="Navy"]ولي اينكه اخلاقش خوبه و اينكه چه نعمتي داريد و ازش بي خبر هستيد رو چند سال ديگه ميفهميد اون موقع كه خيلي ظواهر بي ارزش ميشه
البته نميشه إنكار كرد كه ظاهر زن خيلي مهمه
من خودم مرد زشت رو تحمل نميكنم مردها هم كه بدتر
اوني كه ميگه قيافه واسش مهم نيست شعاره
البته زيبايي نسبيه مهم همون به دل نشستنه
[/]

[="Navy"]دوست عزیز واقعا نصیحت کرد بیجا توسط بقیه فایده ای نداره و هیچکس نمیتونه درک کنه شمارو. اگه مشکل فقط لاغری هست یک دکتر تغذیه مشکل شمارو حل میکنه چون صورت که همون صورته احتمالا شما با اندام ایشون مشکل دارید. لاغری های بیش از حد معمولا نشون از یک بیماری هست مثل تیروئید. به دکتر مراجعه کنید ان شاالله نتیجه میگیرید. قبل از هر تصمیمی حتما دکتر برید تا مطمئن بشید راه حلی نیست و بعدا نگید میشد درستش کرد.
ضمنا دوستانی که تو یه تاپیک دیگه همین بحث رو داشتیم که باید به ظاهر حتما توجه کرد ولی میگفتین ظاهر اصلا مهم نیست ، به تجربه دیگران توجه کنید و احساسی برخورد نکنید
البته من مطمئنم مشکل ایشون با دکتر تغذیه حل میشه ان شاالله
[/]

[="Arial"][="Navy"]يه سوال شما چرا ميگي قيافه اش هم بده مگه نميگي ديدمش قبل ازدواج؟![/]

shahneshin;709970 نوشت:
حالا من با این شرایط چطور باید زندگی کنم ؟

بنام خدا
1- در اسلام دارد که هنگام خاستگاری یک زن دختر را ببینه و برای مرد شرح بده و شما اینکار رو نکردی . خودت مقصری
2- شما که قیافه برات مهمه هنگام خاستگاری باید خوب دختر را ور انداز میکردی و نکردی . خودت مقصری
3- در زندگی اگر چشمتون پاک بود هرگز نمیفهمیدی که همسرتون زشته و حداکثر همسرتون برات زیبا جلوه نمیکرد . ( دلیلش اینست که انسان مادامیکه چشمش زیبا را نبینه زشت را تشخیص نمیدهد و کسیکه چشمش از زیبایی های مختلف پر باشد کسیکه زیبا نباشد را زشت میبیند ) شما اگر نمینوشتی که فیلم میبینی هم ، بنده مینوشتم چشمت رو پاک کن زنت برات زیبا میشه . خودت خیلی خیلی خیلی مقصری
4- به همسرتان بگویید ارایش کنه . اگر تا حالا نگفتین خودت مقصری
5- قیافه اش رو که دیدین بدتون اومد باید مشاوره میکردین و نکردین . خودت مقصری
6- اینجا نمیتونم توضیح بدم که تمام زیبایی در انچه شما نوشته ای خلاصه نمیشود .
7- الان اگر کوچکترین بی محلی به دختر کنین عذاب دنیا و اخرت رو دارین

تنها راه حل شما : چشمتون رو پاک کنین . سر پایین . به هیچ کس نگاه نکنین
اونوقت ببینین زندگی تون در کنار یک همسر مهربان و با ایمان چقدر شیرین میشه

به نام خدا

با سلام:

اگر قبل از ازدواج بود شرایط متفاوت می شد و شما می توانستید زیبایی ظاهری این خانم را بر اخلاق و معنویتشان ترجیح بدهید

اما الان سه سال است ازدواج کرده اید پس به این سادگی نمی توانید از ازدواجتان انصراف بدهید،پیشنهاد می کنم:

1-اینقدر راجع به ظاهر ایشان فکر نکنید و به خودتان تلقین نکنید که همسرم زیبا نیست.

2-باید بدانید زیبایی یک امر نسبی است و ایشان شاید نسبت به خیلی ها زیباتر باشند

3- لاغری درد بی درمان نیست می توانند وزنشان را زیاد کنند

4-ظاهرشان را با آرایش در حضور شما می توانند زیباتر کنند

5- اصل برای انسان معنویت و سیرت و اخلاق اوست این جهات را مرتب برای خودتان بزرگ کنید و روی آن تمرکز کنید

6- اگر یک زن زیبا و بداخلاق و ...داشتید خوب بود؟می توانستید یک لحظه با او زندگی کنید؟

7-شدیدا از مقایسه ایشان با دیگران پرهیز کنید

ان شاالله احساستان تغییر کند و هم شما و هم ایشان طعم خوشبختی را بچشید.

به نظر من 99.9 درصد مقصر شمایید
اولا که دختری که هم طلبه باشه هم اخلاقیاتش خوب باشه هم ظاهرش و تمام و کمال باشه توی دنیا نداریم
دوما شما خودتون آیا هم اخلاقیاتتون خوبه هم ظاهرتون؟
سوما باید قبل از ازدواج به مادرتون میگفتید قیافه ی خانومتون رو ببینن
الان هم برید ببینید اگه با آرایش و عمل جراحی و رژیم های خاص و دکتر تغذیه وضع خانومتون درست نشد دیگه چاره ای ندارید دیگه

حامیا یک چاره ا ی اندیشه کن
چاره ای در کار این بیچاره کن
او نداند بی کمالِ پر جمال
عاقبت گردد برای او وبال
او چه داند قدر حلوا و شکر ؟
غافل است از عقل وایمان وهنر
او کنون در مستی خال و خط است
او اسیر شهوت رسم چت است
قدر آن بانوی با عقل و کمال
نیست معلوم جوان بی همال
او چه داندچهره ی لیلی چه بود
با کمالش قلب مجنون را ربود
نیست زیبای فقط در چشم ولب
هست زیبای به رفتار و به گب
خود بگفتی او پر از مهر و و فاست
پس چرا قلبت ز مهر او جداست ؟
عشق خود را روی باطن باز کن
در فضای معرفت پر واز کن
چشم باطن بین خدا را بنده است
چشم ظاهر بین یقین شرمنده است .

عن الباقر عليه السّلام: حدّثني جابر بن عبد اللَّه أنّ النّبيّ (ص)قال: من تزوّج امرأة لمالها و كله اللَّه إليه، و من تزوّجها لجمالها رأى فيها ما يكره، و من تزوّجها لدينها جمع اللَّه له ذلك.(1)
امام باقر از رسول خدا روایت می کند : کسی که با زنی به خاطر مال او ازدواج کند، خدا او را با مالش وامی گذارد (و آن مال دردی از وی دوا نخواهد کرد و جز وزر و وبال برای او نخواهد بود) و کسی که با زنی به خاطر زیبایی او ازدواج کند ، در (رفتار و شخصیت آن زن ) چیزی خواهد دید که وی را ناخوشایند خواهد بود و کسی که با زنی به خاطر دینش ازدواج کند، خدا زیبایی و مال را هم نصیب وی خواهد کرد.
ِعَنْ أَبِي عَبْدِ اللَّهِ (ع) قَالَ إِذَا تَزَوَّجَ الرَّجُلُ الْمَرْأَةَ لِجَمَالِهَا أَوْ مَالِهَا وُكِلَ إِلَى ذَلِكَ وَ إِذَا تَزَوَّجَهَا لِدِينِهَا رَزَقَهُ اللَّهُ الْجَمَالَ وَ الْمَالَ(2)
امام صادق فرمود: هر گاه کسی با زنی به خاطر مال یا زیبایی اش ازدواج کند ، خدا او را به مال و زیبایی او وامی گذارد ( و این مال و زیبایی برای او مفید نخواهد بود)ولی اگر به خاطر دینش با او ازدواج کند ، خدا زیبایی و مال را هم به او خواهد داد.
در شرح و توضیح این دو روایت ممکن است گفته شود:
زیبایی و جمال هم یک واقعیت خارجی است و هم یک تصور ذهنی. بعضی افراد هستند که زیبایی آنها مورد اتفاق است و همه کس آنها را زیبا می شمارد اما بعض چهره ها هستند که زیبایی آنها اتفاقی و مورد اجماع نیست و با توجه به سلیقه های مختلف، متفاوت است. بسیار دیده ایم و دیده اید افرادی که به نظر ما زیبا نیستند. اما معشوق همسر خود هستند و واقعا به او عشق می ورزد و حاضر نیست او را با زیبا چهره دیگری عوض کند.
علاوه برای زیبا بودن فقط تناسب چهره و اندام کافی نیست. زیرا چه بسیار زیباهای جسمی که به خاطر زشتی های اخلاقی و رفتاری ای که دارند ، اصلا مورد توجه نیستند. بلکه منفورند و چه بسیار افرادی که زیبایی جسمی و اندامی زیادی ندارند. اما زیبایی های روحی و اخلاقی و فکر و رفتاری آنها کاملا این نقص را پوشانده و محبوب همگان ساخته است.
نکته سوم سنتی است که در آفرینش است که زیبارویان هرزه و بی قید به زودی زیبایی خود را از دست می دهند و زشت و کریه می شوند. ولی با عفت و حیا و پوشیدگی زیبایی هم با گذشت زمان می ماند و هم بیشتر می شود. زیرا خود عفت و پوشش مناسب زیبایی آورند.
بنا بر این شما وقتی با کسی به خاطر ایمان و حیا و عفتش ازدواج کردی ، این ایمان و حیا و عفت او را محبوب شما می گرداند و زشتی های جسمی اش برای شما کم اهمیت شده و به چشم شما نمی آید و چون محبوب شماست ، چشمتان فقط زیبایی هایش را می بیند و او هم با حیا و عفت و پوشیدگی اش ، زیبایی اش را حفظ کرده و با گذر زمان و به قول معروف با جاافتادن، این زیبایی ها بیشتر هم می شود.
بنا بر این معجزه خاصی رخ نمی دهد. بلکه معجزه همیشگی ایمان و تقوا و دینداری است که پیوسته اتفاق می افتد و سنت تغییر ناپذیر خداوند است.
البته منظور روايت اين نيست كه شما به ظاهر همسرتان اهميت ندهيد. بلكه مراد اين است كه تمام هم و غم شما زيبايي ظاهر نباشد. از اين رو ازدواج با دختري كه ظاهرش را نمي پسنديد اشتباه است.

پی نوشت ها:
1. شیخ طوسی، تهذيب‏الأحكام، تهران، اسلامیه، 1365 ش، ج 7، ص 39.
2. کلینی، کافی، تهران، اسلامیه، 1363 ش، ج 5، ص 333.

فقط اشکم در اومد برای همسرتون
همین
مقصر هم خودتون هستین
هر کس به جای همسرتون بود الان شما رو با هزاران مرد که هر روز با همسرشان بیرون میرن
و تفریح میکنن و خوش میگذرونن و تعریف الکی میکنن و از خود دختر و خانوادش به خوبی یاد میکنن و.....
هزاران هزار معیار دیگه مقایسه میکردند
واقعا خانمی کردن تا این موقع ......
خدا خوشبختشون کنه حداقل ایشون رو به خاطر پاکیشون

ان شاءالله استاد هم بیان و ما رو هم راهنمایی کنن
عجب دردیست بی استادی

صادق;711131 نوشت:
حامیا یک چاره ا ی اندیشه کن
چاره ای در کار این بیچاره کن
او نداند بی کمالِ پر جمال
عاقبت گردد برای او وبال
او چه داند قدر حلوا و شکر ؟
غافل است از عقل وایمان وهنر
او کنون در مستی خال و خط است
او اسیر شهوت رسم چت است
قدر آن بانوی با عقل و کمال
نیست معلوم جوان بی همال
او چه داندچهره ی لیلی چه بود
با کمالش قلب مجنون را ربود
نیست زیبای فقط در چشم ولب
هست زیبای به رفتار و به گب
خود بگفتی او پر از مهر و و فاست
پس چرا قلبت ز مهر او جداست ؟
عشق خود را روی باطن باز کن
در فضای معرفت پر واز کن
چشم باطن بین خدا را بنده است
چشم ظاهر بین یقین شرمنده است
.

سلام
والا تمام مدت ک داشتم متنو میخوندم داشتم فک میکردم یعنی خانومتون انقد زشتن؟؟؟!!!!
اما ازونور چند تا مطلب هس ک میگم! البته من نه در جایگاه مشاور هستم و نه همچین ادعایی دارم! صرفا بعنوان ی کاربر معمولی نظرات خودمو میگم!
اول اینکه زیبایی ی چیز کاملا نسبی هس! ممکنه کسی در نظر من خیلی زیبا باشه اما در نظر شما معمولی! کمااینکه اینو به عینه دیدم! ب ی آقایی چند تا دختر معرفی کردم و ب نظر من چهره هاشون خوب بود! اون آقا گفتن اینا خیلی خیلی معمولین! پس این از این... و اینکه من معتقدم هیچ کسی زشت نیس و هرکسی جذابیتهای خودشو داره.... و این مجسمه های زیبایی سینمای خودمون و هالیوود همشون با ی مشت آب ب آدمای معمولی و یا حتی خیلی پایینتر از معمولی تبدیل میشن!!!
من فک میکنم اگه اون خانوم واقعا زشت بودن خونواده شما و حتما مادرتون مانع ازدواج میشدن! چون ماشالا الان مادرا و خواهرای آقایون حسابی دخترخانومو ورانداز میکنن و ی جلسه خودشون میرن ک بی حجاب ببیننش (این موضوع مخصوصا تو دخترخانومایی ک حجاب بیشتری دارن خیلی بیشتر دیده میشه)و در حقیقت مادر و خواهر آقا داماد، بعنوان چشم و گوش ایشون اقدام میکنن... ب فرض اینکه خونواده ی شما این کارو نکردن! شما میتونسین تو جلسه اشنایی از خانوم بخواین ک ی کم روشونو باز کنن و شما بتونین خوب و دقیق صورتشونو ببینین (چون اینجور ک من برداشت کردم ایشون حسابی رو میگیرن ک شما خوب نتونسین صورتشونو ببینین)....
نکته دیگه اینکه دوره صیغه واسه آشنایی بیشتره! و مطمئنا ایجاد تعهد نمیکنه! ب نظرم شما اگه واقعا الان فکر میکنین ک هنوووووووووووووز بعد اینهمه مدت چهره همسرتون براتون قابل هضم نیس! اشتباه از خودتون بوده ک تو همون صیغه (ک ایشونو دیدین) رابطه رو کات نکردین! البته نه همون موقع! چون این کار بی ادبیه مطمئنا! شما میتونسین وقتی برگشتین ب خونتون این موضوعو با مادرتون درمیون بذارین! مطمئنا ایشون خودشون راهی برای این موضوع پیدا میکردن! ک چه جوری، طوری ک دل اون دختر نشکنه بهونه ای جور کنن و قضیه با احترام و ادب تموم بشه.....
اینکه شما گفتین نیازاتونو با نگاه ب ناموس مردم رفع میکنین هم خیانت ب خودتونه هم خیانت ب همسرتون! و مطمئنا حق الناس هم ب گردنتونه! (همون کس ی کسانی ک از دیدنش حظ بصری میبرین)!
ی چیز دیگه اینکه اگه مشکل فقط لاغری همسرتونه! خیلی راحت میشه از مشاور تغذیه کمک گرفت و ایشون در عرض چند ماه، ب اندامی متناسب و مدنظر شما برسن....
در آخر من فکر میکنم شما تو اتفاقی ک براتون افتاده بیشتر از هرکسی مقصر هستین! اینکه نماز نخونین یا از چادر متنفر باشین اصلاااااااااااا تقصیرتونو ی درصد هم کم نمیکنه! چون دین ما اجازه داده ک آقا بخواد صورت خانومو خوب ببینه! و از طرف دیگه شما تو صیغه این شانسو داشتین و ازش استفاده نکردین! و بازم شما خودتون و تفکرتونو میشناختین بازم ادامه دادین و ایشونو عقد کردین و درنهایت ازدواج کردین...
مطمئنا کسی نیس ک ازدواج کنه و نخواد خوشبخت بشه و بخواد طلاق بگیره! همه ازدواج میکنن واسه داشتن ی زندگی خوب و عالی....
پس این دلیل نمیشه ک میگین میخواستین خوشبخت بشین بین همه....
نمیدونم چی بگم... اما فکر میکنم شما بیش از هرکسی (حتی بیشتر از خودتون) در حق همسرتون ظلم کردین.... ایشون میتونسن با کس دیگه ای ازدواج کنن و بیشتر از الان احساس شادی و خوشبختی کنن.....
امیدوارم کارشناس بحث بتونن کمکتون کنن جوری ک راهتونو پیدا کنین....

اینهمه نوشتم ی چیزو یادم رفت بگم...
واقعا و واقعا و واقعا اخلاق خیلی مهمه! من نمیگم قیافه مهم نیس! اما اخلاق واقعا مهمه!
قیافه ی چیزیه ک ی روزی زوال پیدا میکنه! (ب قول مادربزرگم خدابیامرز: ب خوشکلیت نناز ک ب تبی بنده!)
ب نظرم خانوم شما خیلی خوبه قدرشو بدونین.. مخصوصا ک شما انقد تلخین و ایشون مدارا میکنه.... والا داره جهاد میکنه....
بفرستینش کلاسای خودآرایی... بذارین زیباتر شه...
ی چیزی میگم و اصلا منظورم این نیس ک قیافه مهم نیستا اما بهش فکر کنین...
اگه ما با خوشکلترین دختر دنیا/ یا خوشکلترین پسر دنیا ازدواج کنیم! بعد سر یه اتفاق! مثلا تصادف یا مثلا اسیدپاشی...
همسرمون قیافشو از دست بده! و اصلاااااااااا قابل مشاهده نباشه ما چیکار میکنیم؟
نمیخوام شعار بدیم اما واقعا خیلی مهمه... وقتی با کسی علقه ازدواج میبندی، داری قول میدی ک تا اخرش پای همه چی وایسادی... همه چی....

دوست عزیز بنده شمارو درک میکنم........
مشکل اصلی شما اینه مثه بنده و خیلیای دیگه خوشگلاشو دیدی این زشته !و حقم داری!
این درست نیست که بگیم خوشگلارو نبین تا این زشت نباشه واست!
شاسی بلند سوار نشو تا پراید خوب باشه واست!
شما ک وضع خودتو میدونستی شما اشتباهت این بوده دختر رو خودت انتخاب نکردی (اگه خودت انتخاب میکردی و یکمی هم باهاش دوست معمولی میشدی جهت ازدواج الان به مشکل برنمیخوردی)
ولی خب اخلاق خانم مهمتره......
واقعا نمیدونم چی بگم!
منم مثه شمام!دوس دارم میرم بیرون با زنه آیندم بقیه بگن چ زن خوشگلی گیرش اومده(الان خیلیا فکر میکنن بی غیرتم میخوام حراجش بذارم نه.....)
اما باور کنید اصلا مهم نیست......شما کمی به ایشون محل بذارید حل میشه همه چی.......عاشق درونش باید میشدید تا از ایشون لاغرتر و زشت تر هم میگرفتین!
البته مقصر نیستین دوروبریا هم حرف زیاد میزنن!
بارها دیدم میگن واااااا این پسره آخرش شر شده این زنه رو گرفته؟
اما توجه نکن عزیز.....
خلاصه سعی کن بفرستیش باشگاه یکم چاقش کنی.....
اما خب استعدادیم هست هیکل باربی و.....
نمیدونم چی بگم راه حلیم ندارم!
چون مشکل شما اساسیه !اشتباهه جبران ناپذیری کردی......بنده خدارو گرفتی.........

mohsen1990;711122 نوشت:
مزاج کنی.

به این فک کن رفتی خواستگاری
یه ترازو هم با خودت بردی :Nishkhand:
یکی یکی همه رو وزن می کنی
همه جا به نوبت
هر کدوم سنگینه اونو بگیر:khaneh:

مزاح;711149 نوشت:
یه ترازو هم با خودت بردی
همه جا به نوبت
هر کدوم سنگینه اونو بگیر

والا قدیما بیشتر دنبال خانومهای چاق بودن الان چاق ها میترشن ! همه به دنبال باربی...:khandeh!:

بنده حس میکنم در وجود شما یک نیاز عمیق وجود داره که بصورت بهانه های مختلف بروز میکنه یعنی فکر میکنم اگر همسر شما زیبارو هم بود باز شما یه مشکلی داشتین

اون نیاز درونی شما همان نیاز به ارامش هست که فقط خدا میتونه تامینش کنه

شما با خواندن دعاها و مناجات و .... میتونید طعم ارضا شدن روحتون و سرشار شدن از ارامش رو تجربه کنید

نباید سرسری بگیرید این حرف رو ..........

[="Navy"][/]

http://www.askquran.ir/thread43107.html

اگر فرصت کردین یه نگاهی بندازین.....:ok:

shahneshin;709970 نوشت:
بدون حجاب یک دختر لاغر و استخوانی و صورتش هم اصلا مناسب نبود

دوست عزیز اولین چیزی که باعث شد دلسرد بشید لاغر بودن بود؟
چون اگه تنها همین مشکله که بهتون حق میدم !!!!!!!
چون بعضی آدما اندام و زیبایی نامناسبی دارن وقتی لاغرن
ولی وقتی یه ذره چاق میشن اصلا انگار یه آدم دیگه شدن . تپل و خوشکل !!!

راستش من خودم یه موقع مثل الان شما شده بودم و همینطور دور و برم آدم های زیادی اینطوری دیدم
اجازه بدید مجموع تجربیات خودم و دیگران رو خدمتتون عرض کنم ( خدا رو شکر الان خیلی بهتر شدم نسبت به همسرم )

• موزیک ویدئو ، فیلم های خارجی ، فیلم های ایرانی و هرچیز دیگه ای که توش تصویر خانم های آرایش کرده و خوشکل و .... داره نگاه نکنید ( شاید بگید این که خیلی سخته. درسته ولی شما زندگیتونو دوست دارید یا بعضی از این برنامه های بی محتوا؟ )
  • متاسفانه شیطان بعضی موقع ها کاری میکنه که فقط چندتا نقطه ی قوت یه زن غریبه رو ببینیم و همینطور نقاط قوت همسرمون رو نبینیم. این ویژگی هایی که شما از همسرت تعریف کردی یه جورایی آرزوی خیلی از ازدواج کرده هاست !!!
  • دوست عزیز ظاهر بعد از یه مدت طبیعی میشه و اون چیزی که میمونه همین اخلاق و ایمان و محبت و احترام همسر شماست که میمونه ( این تجربه شده توسط خیلی هاست )
  • متاسفانه اینقدر توی خیابون زن های بزک کرده ریخته که ...... . بعد میان میگن به خودمون مربوطه ! دین یه چیز شخصیه ! حالا بیایین جواب این بنده خدا رو بدید

و در آخر یه توصیه خیلی مهم دارم
حتما همسرتونو به یه کلاس ورزشی سنگین مثل والیبال یا دو میدانی و ... بفرستید بعد از چند ماه یا یه سال به شدت تفاوت رو توی اندام همسرتون احساس میکنید ( این هم تجربه شده و خیلی تاثیر داره )
در مورد لاغری هم اگه دوست داشتین بگین تا من یه راه واسه چاق شدن فوری بهتون بگم که خیلی روی چهره ی آدم تاثیر میزاره

ای بابا... نه از طراح سوال خبری هست نه از کارشناس...
حرفای کاربر "گناه کار" خیلی خوب بود...
در مورد زنای بزک کرده! درست گفتن یاد این جمله افتادم....
[=arial]بانـــــــــــــو !
پریشان استـــــــ گیسویتـــــــ ولی…
ولی پریشان تر از گیسوی تو ،
پسـری است که میخواهد نگاهــش را نگه دارد…
مگذار دلــش را پریشانی گیسوانتــــــ بلــــرزانـد …
شایــد دل او دار و نـدار بانـــوی دیگریستــــــــ ….
[=arial]«حواست باشد
فقـط به
بعد ها و دل خودتــــــــ !!! »

اول که تیتر خوندم فکر کردم نوشتی از ظاهر زنم بعد از دو سال و نیم خسته شدم یعنی اگه اینطوری بود یه جورایی قابل هضم بود ولی این که هنوز خوشت نیومده :ajab!:...
حالا دیگه واسه این حرفا دیره شاید اگه همون اول رودربایستی میذاشتی کنار نهایت دل اون دختر می شکست ولی ادامه نمیدادی و ازدواج نمی کردی بهتر بود بعدشم اینقد به حجاب و چادر اینا گیر نده ازدواج کردی باید پاش وایسی اون دختر چه گناهی داره چی بگم فقط می تونم بگم دلتو نسبت به همسرت صاف کن اینقد با چشم معمولی نبین با چشم دل ببین تا متوجه زیبایی های همسرت بشی

بدبخت دختره چه بدشانسی ای آورده

لاغر و استخونی الان مده زیاد غصه نخور یه ذره هم چاق تر بشه میشه مانکن

ببین داداش قبل محرمیت بالاخره قیافشو دیده بودی

ترحم بیجا زندگی این بیچاره رو هم خراب کرده

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

شروین;711124 نوشت:
دوست عزیز واقعا نصیحت کرد بیجا توسط بقیه فایده ای نداره و هیچکس نمیتونه درک کنه شمارو. اگه مشکل فقط لاغری هست یک دکتر تغذیه مشکل شمارو حل میکنه چون صورت که همون صورته احتمالا شما با اندام ایشون مشکل دارید. لاغری های بیش از حد معمولا نشون از یک بیماری هست مثل تیروئید. به دکتر مراجعه کنید ان شاالله نتیجه میگیرید. قبل از هر تصمیمی حتما دکتر برید تا مطمئن بشید راه حلی نیست و بعدا نگید میشد درستش کرد.
ضمنا دوستانی که تو یه تاپیک دیگه همین بحث رو داشتیم که باید به ظاهر حتما توجه کرد ولی میگفتین ظاهر اصلا مهم نیست ، به تجربه دیگران توجه کنید و احساسی برخورد نکنید
البته من مطمئنم مشکل ایشون با دکتر تغذیه حل میشه ان شاالله

سلام
بله راه حل داره

http://www.kermany.com/[/]

دلسا;711120 نوشت:
مقصر خانومتونه بايد تو روز خواستگاري كمي ازادتر حجاب ميكرد چادر نازك ميپوشيد تا اندامش مشخص بشه مادر شما هم بايد يك جلسه بي حجاب اين دختر رو ميديد

سلام
اگر دختر خودش حجابش را رقيق تر كنه ممكن است افراد مقيد و غيرتي بگويند اين دختر مقيدو با حيايي نيست. ( بيچاره اين دخترها كه نمي دانند اين جا چه كنند)
خب اين را بهتر [HL]واسطه يا مادر يا خواهر خواستگار [/HL]از دختر بخواهد محترمانه. چون ممكن است حيا اجازه ندهيد اين كار را بكند.

یه مورد دیگه که خیلی دکترهای طب سنتی روش مانور میدن و من هم از چند خانم شنیدم که تاثیر عجیبی داشته
خوردن عرق رازیانه به مدت 3 یا چهار ماه به طور مرتب روزی دو تا سه لیوان
فواید: زیاد شدن هورمون زنانه در خانم ها ( که باعث خوش فرم شدن اندام خانم می شود )
تاثیر روی زیبایی خانم
تاثیر روی دردهای ماهانه خانم
و خیلی چیزهای دیگه که بعضی دکترهای طب سنتی این عرق رو شاه داروی خانم ها میدونن توی اینترنت جستجو کنید تا بیشتر بدونید

نکته : به دلیل داشتن مقادیر زیاد هورمون زنانه به هیچ وجه مصرف زیاد این عرق برای آقایون مناسب نیست

با تشکر از کاربر sky_star برای یادآوری

shahneshin;709970 نوشت:
بدون حجاب یک دختر لاغر و استخوانی و صورتش هم اصلا مناسب نبود

سلام
شما تمام محسنات این خانم رو فراموش کردی فقط قسمت لاغر بودن براتون برجسته شده؟؟؟ این که با ورزش و رژیم حل میشه!!!
هر فردی، خانم یا آقا نقص های فیزیکی خودش رو داره کمتر یه فرد ایده آل پیدا میشه!
صورت فرد مگه با حجاب و بی حجاب تغییر می کنه؟؟؟؟
قصد توهین ندارم ولی فک نمی کنید شاید مشکل از ذهن شما باشه؟ تازه سه سال هم خودتون رو زجر دادین! بهتره حتما با مشاور صحبت کنید

شما در تمام نوشته تان آن خانم بنده خدا رو با لفظ "دختره" خطاب کردید
واقعا همون طور که خودتون گفتید فکر نمیکنم دیگه با ایشون بتونید ادامه بدید

[FLV]http://www.askdin.com/attachments/3006473972d1437508553-up2.mp4[/FLV]

کاربر "تسنیم"
ب نکته ی جالبی اشاره کردین... انگار یکی قلبمو فشار داد! Sad
وای! واقعا واسه ی زن هیچی بدتر از این نیس ک ی روز بفهمه شوهرش هیچ وقت دوسش نداشته و اگه ابراز علاقه ای هم بوده.....:dokhtar:

baran bahari;711249 نوشت:
واقعا واسه ی زن هیچی بدتر از این نیس ک ی روز بفهمه شوهرش هیچ وقت دوسش نداشته و اگه ابراز علاقه ای هم بوده.....

برای مرد هم همینطور

شما عزیز مشکلت چیزی هست که روی گفتنش اینجا نداری
در این زمینه مشاورانی هستند که کمک میکنند
زیبایی ظاهری ملاک مهمی نیست
عشق زشت ترین رو زیبا میکنه و نفرت زیبا ترین رو زشت
قابل توجه دوستانی که عشق زمینی رو نجس و ناپاک میدونند
تمام موارد جسمی که فرمودین در بدترین حالت ممکن با 14 15 میلیون به بهترین حالت ممکنه در میاد
شما عرض کردم موردی داری که با این چیزها حل نمیشه
یکی از اصلی ترین موارد در ازدواج اینه که طرفین قبول نمیکنند بخش مهمی از زندگی رفتارهای عشقی و جنسی هست
و قبول نمیکنند باید فانتزی شون رو با همسرشون در میون بزارن تا از قالب خیال دربیاد
دوستان عزیزان این مورد خیلی مهم هست بخش عظیمی از طلاقها سر این داستانها و مشابهاتش هست
تعارف و خجالت رو با همسر خودتون کنار بزارید خیلی از مشکلات حل میشه

بخش خیلی زیادی از حرفاتون رو درک میکنم. خیلی وقتها از یه همچین روزی میترسم!!!!

ولی خب یه سری مطالب هم تو توضیحاتتون قابل درک نیست!
یعنی تفاوت باحجاب و بی حجاب بودن این خانوم اینقدر زیاده؟ مگه میشه؟ شما گفتی قبل از صیغه محرمیت از چهره شون خوشت اومده ولی بعد که بی حجاب شده واویلا..... ! بیشتر خانومها بدون حجاب که خوشگلتر هم میشن!؟!!

ولی اگه مشکل اندام شون هست که اتفاقا راحت تر از چهره، این مشکل حل میشه. با چند ماه ورزش و تمرین مطمئنا میتونن به اندام متناسبی برسن.

اگر هم مشکلتون ، چیزی هست که "سید محمد جواد" عزیز گفتن، که ایشون خودشون راهنمایی های خوبی کردن.

در کل به نظرم مشکل اصلی از اونجایی که تو همون دوران صیغه محرمیت این قضییه رو با مادرتون درمیون نزاشتین. درسته که نخواستید دل پدر و مادر و خود اون دختر رو بشکونید ولی
شکستن دلشون تو اون زمان مطمئنا خیلی بهتر از این بود که چندین سال دلشون بشکنه و ناراحت بشن!!!!

بهر حال امیدوارم مشکلتون با راهنمایی های دوستان حل بشه. همیشه خوبیهای همسرتون و بدیهای زنهای نامحرم رو به خودتون یادآوری کنید.

به نظر من تو این دوره زمونه دیگه دختر زشت میتونه وجود نداشته باشه.اگه لاغره که راهکار داره.اگه ترکیب های صورت آدم زشت باشه هم میشه کوبید و از نو ساخت :||||

الان به نظر من مشکل شما یه چیز دیگه س که در قالب کلمه شاید خوب نباشه که گفته بشه

ولی حداقل یه کم به خانومت احترام بذار جلوی ماها که غریبه محسوب میشیم.آدم دختر غریبه رو هم " دختره" صدا نمیکنه چه برسه به همسرش.واقعا زشته ها.ینی خیلییی زشته :|||||||

این نشون میده که شما به خاطر ظاهر آدما بهشون احترام میذاری.اگه خانومت خوشگل بود الان اینجوری صداش نمیکردی...

وقتی خودت تام کروز بودی،انتظار آنجلینا جولی داشته باش :||||||

[="Arial Narrow"][="DarkSlateGray"]برو بابا
دلتم بخواد یک دختر اینطوری دستت بیاد

ضمنا باید به عرضت برسونم اکثرا خانومها بعد از زایمان چاقتر میشوند.

[SPOILER]هر کس دوست داشت کامنت را پاک کنه اما عقیده من در این مورد پاک نمیشه.
ما گر ز سر بریده میترسیدیم
در مجلس عاشقان نمیترسیدیم[/SPOILER][/]

[="Arial Narrow"][="DarkSlateGray"]

baran bahari;711249 نوشت:
کاربر "تسنیم"
ب نکته ی جالبی اشاره کردین... انگار یکی قلبمو فشار داد! Sad
وای! واقعا واسه ی زن هیچی بدتر از این نیس ک ی روز بفهمه شوهرش هیچ وقت دوسش نداشته و اگه ابراز علاقه ای هم بوده.....:dokhtar:

اتفاقا زن دوم من وقتی فهمید هیچ وقت دوستش نداشتم
بال دراورد[/]

[="Times New Roman"][="Black"]اگر ظاهر واست مهم بود باید همون اول درست انتخاب می کردی . ظاهر واسه همه مهمه . اما اگر چیز خاصی مد نظرت بود باید همون اول همونطور که بقیه کاربران گفتند مادرت رو می فرستادی ببینش.

به نظرم تو یه مقدار دم در آوردی.

یه دختر خوب و سالم و نجیب نصیبت شده ، حالا دنبال بهانه می گردی واسه اینکه به خودت اجازه بدی پاتو کج بزاری.

فکر میکنم تو از اونایی هستی که باید یه دختر شلیته گیرت بیاد که سر هر چیزی جیغ و داد راه بندازه و بزاره بره تا بشینی سر جات.

در مجموع از خودت و پستت و تاپیکت و تفکرت و همه چیزت حالم بهم خورد.[/]

[="Microsoft Sans Serif"][="Indigo"]سلاااااااااااااااام

نقل قول:
اصلا من بخاطر دلم با این دختر ازدواج نکردم بخاطر اینکه دل پدر ومادر و خونواده دختر رو نشکونم با اون ازدواج کردم

اِ... وااااا...:no:...

استاد حامی یه سوال: چه کسایی می تونن از سر مرام و معرفت ازدواج کنن... بععععدش پشیمون نشن؟.. به فرض اینکه کلا چنین کاری قدغن هست... تکلیف اون بنده خداهایی که یه نقصی دارن چیه؟

نقل قول:
اگه من قیافه این دختر رو با چادر و بدون چادر به شما نشون بدم به من حق میدید

یه سوال دیگه: این روال سنتی بهتر نیست که اول مادر پسر می ره دختر رو می بینه و اگه احساس کرد مورد پسند پسرشه جلسات بعدی شکل می گیره؟... مجلس که زنونه باشه قاعدتا بی حجابشو می بینه دیگه....[/]

یعنی استاد حامی ما رو یه پا کارشناس میدونن که کلا این تاپیک رو سپردن دست ما
آفرین، به خودمون ببالیم بعد از مدت ها بحث ،تونستیم جلب رضایت اساتید رو به دست بیاریم
تا اینجا که من مطالعه کردم خلاصه ی کل مطالب این شد که همه آقا رو مقصر میدونن و اینکه آقا به دنبال عدم پاسخگویی به اون چیزی که از ازدواجشون میخواسته بهانه جویی میکنن
چرا که
1-میتونستن مادرشون رو قبل از خواستگاری بفرستن و این خانم رو ببینن
2-میتونستن خودشون در دوران نامزدی این رو به مادرشون اطلاع بدن
3-میتونستن قبل از ازدواجشون یه مشاوره ی قبل ازدواج برن
4-میتونستن همون اول همه چی رو به هم بزنن
5-میتونستن دلشون الکی برای اون خانم نسوزونن و حقیقت رو بهشون بگن
6-میتونستن بعد از ازدواجشون از خانمشون بخوان که خوش پوش و با آرایش تو خونه بگردن
7-میتونستن برنامه ی غذایی برای رفع لاغری خانمشون بگیرن
8-میتونستن دیدشون رو نسبت به همسرشون تغییر بدن وفقط به زیبایی های باطنشون نگاه کنن
9-میتونستن ارتباطشون رو با خدا قطع نکنن تا این تغییر دید به وجود بیاد
و خیلی کارهای دگه میتونستن انجام بدن که خودشون نخواستن
الآن هم میتونن که با
فراهم کردن یک مشاور در امور ازدواج و یک مشاور در امور رژیم غذایی برای خودشون و خانمشون این مشکل رو حل کنن

کمی هم به خانمتون احترام بذارین از لفظ و گفتار گرفته تا رفتاردر مقابل ایشون و خانوادشون دور از انصاف هست که دل بشکونین

سلام یعنی من واقعا می خواستم سرم رو بکوبم به دیوار. چگونه یک آدم 29ساله نتونسته و نخواسته بفهمه با یک آدم چاق داره زندگی می کنه یا لاغر؟ اگر 22ساله بودید می گفتیم عاشق شدید و کور شدید اما 29ساله این قدر ناعاقلانه تصمیم بگیرد عجیب است. ببخشید این روز ها دور و برتان دختر خوشکلی چیزی ندیدیدتصادفا و اتفاقی. برادر من این حرف ها که خانمم لاغره و از این جور چیز ها بهانه ایست که در دل شما ایجاد شده است. شما خیال می کنید مرغ همسایه غاز است. دلیل شما برای سرد شدن از زندگی بسیار مسخره است. بسیار مسخره. حالا اگه زنتون بد اخلاق بود و یا دست بزن داشت یک چیزی اما شما به خاطر لاغری ایشون سرد شده اید ازشون. :Moteajeb!: تنها راه شما این است که با لاغر بودن خانمتون بسازید و بس. اگر طلاقش دهید ظلم بزرگی کرده اید و نابخشودنی. خوب می خواستی روز اول درست نگاه کنی دیگه. این هم بگم اگر بازیبا ترین دختر عالم هم ازدواج کنی یک روز برات عادی می شود و ممکن است حتی ازش بدت بیاد.

همین الان رادیو معارف برنامه مهربان باشیم داره در همین مورد صحبت میکنه که نگاه چه از زن به مرد غریبه و مرد به زن غریبه باعث میشه همسر رو با بقیه مقایسه کنیم و همیشه مرغ همسایه غازه
شما در اول از هرچیزی باید چشمتون رو کنترل کنید و بعد هم به دکتر تغذیه مراجعه کنید

حامی;711204 نوشت:
سلام
اگر دختر خودش حجابش را رقيق تر كنه ممكن است افراد مقيد و غيرتي بگويند اين دختر مقيدو با حيايي نيست. ( بيچاره اين دخترها كه نمي دانند اين جا چه كنند)

با سلام
می تونه اتفاقی جلوه بده.
موضوع اینه که بعضی دخترا خودشون سعی می کنن اگه زشتی هم هست بپوشونن که طرف نفهمه. وقتی بفهمه که دیر شده.
برای خود من پیش اومد و سریع به هم زدم چون زیبایی برام مهم بود. دختر هم چند روزی بیمارستان خوابید ولی مطمئنم الان بعد از چهار سال هر جا که هست دعام می کنه که همون موقع به هم زدم و نزاشتم تو رودربایستی زندگیش رو تباه کنم.

با عرض سلام مجدد خدمت دوستان

ببخشید که ضرب المثلی که می خوام عنوان کنم یه کم لفظش بده قصد توهین به کسی رو ندارم. اگه کسی معادل بهتری داره بگه:

در پاسخ به دوستی که فرمودند:

ابوالبرکات;711348 نوشت:
سلام یعنی من واقعا می خواستم سرم رو بکوبم به دیوار. چگونه یک آدم 29ساله نتونسته و نخواسته بفهمه با یک آدم چاق داره زندگی می کنه یا لاغر؟ اگر 22ساله بودید می گفتیم عاشق شدید و کور شدید اما 29ساله این قدر ناعاقلانه تصمیم بگیرد عجیب است. ببخشید این روز ها دور و برتان دختر خوشکلی چیزی ندیدیدتصادفا و اتفاقی. برادر من این حرف ها که خانمم لاغره و از این جور چیز ها بهانه ایست که در دل شما ایجاد شده است. شما خیال می کنید مرغ همسایه غاز است. دلیل شما برای سرد شدن از زندگی بسیار مسخره است. بسیار مسخره. حالا اگه زنتون بد اخلاق بود و یا دست بزن داشت یک چیزی اما شما به خاطر لاغری ایشون سرد شده اید ازشون. تنها راه شما این است که با لاغر بودن خانمتون بسازید و بس. اگر طلاقش دهید ظلم بزرگی کرده اید و نابخشودنی. خوب می خواستی روز اول درست نگاه کنی دیگه. این هم بگم اگر بازیبا ترین دختر عالم هم ازدواج کنی یک روز برات عادی می شود و ممکن است حتی ازش بدت بیاد.

میگن مشکل پسند آخرش پشگل پسند میشه.

خوب واقعا یهو یه نکته که از باقی معیارها اهمیتش کمتر نبوده رو از قلم میندازه گیر میافته.

یکی از روانشناسا میگن : زیبایی ممکنه عادی بشه ولی زشتی هیچ وقت عادی نمیشه.
اگر این دوستمون این رو می دونستن هیچ وقت وارد این ماجرا نمی شدن. الان هم باید مقداری خانمتون رو به ایده الاتون نزدیک کنین مقداری هم خودتون تعریفتون رو از زیبایی تغییر بدین.

موفق باشید

[="Microsoft Sans Serif"][="Indigo"]

مزاح;711149 نوشت:
یه ترازو هم با خودت بردی
همه جا به نوبت
هر کدوم سنگینه اونو بگیر:khaneh:

:ghash::shad:

[SPOILER]از همه بیشتر این برام جالبه که شما برای یه شوخی(مزاح) مجبور شدی یه نام کاربری جدید ایجاد کنی..!..

یکی بیاد زیر شونه هامو بگیره... مردم از خنده... نه دیگه اینقدرام نمردم از خنده:khandeh!:..

امان از دست این آدمای محتاط..:ok:..[/SPOILER][/]

[="Arial Narrow"][="Indigo"]یادمه یه جا خوندم اگه از خدا همسری با ویژگی های خاصی می خواید (مثلا خیلی مذهبی و ...) کنارشم ازش بخواین ظرفیتشم بهمون بده

خیلی وقتا خدا همونی که می خوایم میده ولی این ماییم که اصلا نمی دونستیم داریم چی از خدا می خوایم

متاسفانه خیلی از ماها اینجور وقتاست که امتحان میشیم و کم میاریم

حداقل به خودمون اثبات میشه که نه روحیه مذهبی داشتیم نه واقعا اونجور که ادعا میکردیم ایمان و اخلاق برامون از اولیت برخوردار بوده

نمیگم باید نسبت به ظاهر بی اهمیت باشیم، ولی خیلی چیزا دست خود ماست

اون موقع هایی که باید نگاهمون رو نگه می داشتیم و نداشتیم، اون موقع هایی که از زنای بزک کرده تو کوچه خیابون برا خودمون کلی تصور ساختیم (غافل از اینکه خدا رو شاهد میگیرم من که دخترم می دونم پشت بعضی از این چهره های آرایش کرده کیا هستن که شما تصورشم نمی تونید بکنید)

حالا اون موقع ها اینجا دارن خودشون رو نشون میدن

من خدایی نکرده قصد سرزنش ندارم، چون اعتقادم اینکه کسی رو برای هرچی سرزنش کنی خودت گرفتارش میشی

من فقط دارم کلی میگم تا اول از همه خودم برام خیلی چیزا مرور بشه

خدا نعمت رو بهتون تموم کرده، هر دختر دیگه ای بود یه دقیقه هم تحملتون نمی کرد

به نظرم اگه باهاشون حرف بزنید و ازشون بخواید که به ظاهرشون برسن با ورزش و ... با توجه به اخلاق و رفتاری که ازشون تعریف کردین حتما استقبال می کنن

بیشتر از اینم به این شیوه زندگی کردن فقط اون دخترخانم رو نابود میکنه، وقتی خدا روشکر برای مشکلتون راه حل زیاده چرا استفاده نمی کنید و به جاش به چادر و ... بد و بیراه می گید؟

خلاصه که بدونین این امتحان خداست برای شما، این نعمت بزرگ رو در اختیارتون گذاشته ببینه باهاش چجوری رفتار می کنید(یعنی واقعا همچین دختری تو این زمونه گنج محسوب میشه)

من امیدوارم که خدا بهتون کمک کنه که هم دیدتون رو اصلاح کنید هم بتونید با درایت جوری زندگیتون رو بسازید که چندوقت دیگه بیاید بگید من این زن رو با دنیا عوض نمی کنم[/]

Im_Masoud.Freeman;711328 نوشت:
[=Times New Roman]اگر ظاهر واست مهم بود باید همون اول درست انتخاب می کردی . ظاهر واسه همه مهمه . اما اگر چیز خاصی مد نظرت بود باید همون اول همونطور که بقیه کاربران گفتند مادرت رو می فرستادی ببینش.

به نظرم تو یه مقدار دم در آوردی.

یه دختر خوب و سالم و نجیب نصیبت شده ، حالا دنبال بهانه می گردی واسه اینکه به خودت اجازه بدی پاتو کج بزاری.

فکر میکنم تو از اونایی هستی که باید یه دختر شلیته گیرت بیاد که سر هر چیزی جیغ و داد راه بندازه و بزاره بره تا بشینی سر جات.

در مجموع از خودت و پستت و تاپیکت و تفکرت و همه چیزت حالم بهم خورد.

بسیار نه کم از این پست لذت بردم، بسیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــار!!!!! (با احترام و عرض پوزش از تمامی دوستان)

من به دنبال ازدواج با همسری با مشخصاتی مثل مواردی که گفتید هستم{ محجبه چادری کامل، باایمان و بااخلاق }و از فراهم نشدنش دارم عذاب میکشم و ناراحتم:Ghamgin:بعد شما که چنین همسری نصیبتون شده ناشکری میکنید؟
اگر قیافه براتون در اولویت بوده نباید از اول باهاش ازدواج میکردید.اگرم در اولویت نبوده و ایمان و اخلاق واقعا براتون مهمه که باید قیافه اش هرجور هم که باشه به چشم شما زیبا بیاد...مثلا آیا اصلا کسی هست که مادر خودش رو زشت قیافه بدونه؟ فکر نمیکنم...

یه لحظه دلم برا همه دخترا سوخت...:hey:
واقعا که.....:moteajeb:
حالم از هرچی پسر و خواستگاره بهم خورد:spam: .فکر کنم تا چند مدت به خاطر تاثیری که این تایپیک برام داشت اجازه ندم هیچ خواستگاری بیاد خونه:read:
وقتی مذهبیاش اینجوین:Moteajeb!: ....وای به حال بقیه شون:Narahat::ghati:

[=Microsoft Sans Serif]

کنیز بانوی بی نشان;711370 نوشت:
قصد سرزنش ندارم، چون اعتقادم اینکه کسی رو برای هرچی سرزنش کنی خودت گرفتارش میشی

منم احساس کردم خیلی از دوستان دارن استارتر رو سرزنش می کنن....

این اعتقاد شخصی شما نیست... کلام معصوم است!

رسولُ اللّه ِ[=Microsoft Sans Serif] صلى الله عليه و آله : مَن أذاعَ فاحِشَةً كانَ كمُبتَدِئها ، و مَن عَيَّرَ مُؤمِنا بِشَيءٍ لَم يَمُتْ حَتّى يَركَبَهُ .

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : هر كس زشت كارى و گناهى را فاش كند، مانند كسى است كه آن را انجام داده است و هر كه مؤمنى را به چيزى سرزنش كند، نميرد تا خود مرتكب آن شود.

من تشریف ببرم:farar:

موضوع قفل شده است