نداشتن اهداف مشخص در تحصیل

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نداشتن اهداف مشخص در تحصیل

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

بسم الله الرحمن الرحیم

با عرض سلام و خسته نباشید

بنده در مقطع کاردانی رشته کامپیوتر ( فناوری اطلاعات (IT) ) در حال تحصیل هستم.
متاسفانه بنده دچار سردرگمی هستم و اهداف مشخصی از ادامه تحصیل ندارم مثلا اینکه دقیقا مشخص نیست که میخوام تا کارشناسی, کارشناسی ارشد و .... بخوانم و یا درباره شغلی که باید در آینده داشته باشم که نمیدونم باید شغلم چی باشه و غیره.
لطفا اگر کارشناسان و کاربران محترم می توانند راه های کاربردی ارائه دهند تا بتوانم انجام دهم و اگر کسی در رابطه با این رشته آشنایی و یا تجربه ای داره لطفا ارائه بده تا بتوانم استفاده کنم.

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید :Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امین

سلام

بهترین کسانی که میتونن شما رو راهنمایی کنن اونایی هستن که در این رشته تحصیل کردن و به یه جایی رسیدن. لذا بهتره بگردی چنین افرادی رو پیدا کنی و ازشون بخوای راه و چاه رو بهت نشون بدن. البته ممکنه خیلی ها هم توی این رشته موفق نباشن و بهت بگن این چه رشته ایه و ...؛ اما شما نباید به صرف همین گفته ها پاپس بکشی. چون توی همه رشته ها حتی پزشکی هم چنین افرادی پیدا می شن. همونطور که گفتم بگرد و افراد موفق این رشته رو پیدا کن و ازشون نقشه راه بگیر و با انگیزه ادامه بده.

پست رو باز میذارم تا از تجربه دوستانی هم که توی این رشته هستن استفاده کنیم.

پیروز و سربلند

سلام

از ابتدا به چه دلیل/منظور این رشته رو انتخاب کردید؟

آینده ای رو توی ذهنتون ترسیم کردید یا خیر؟

به این رشته علاقه داشتید؟ یا استعداد؟ یا اینکه فقط چون نمره قبولی براش اوردید رفتید؟ ...

فکر میکنم این سوالات مهمی هست که باید از خودتون بپرسید و به خودتون جواب بدید.

سلام دوست عزیز،من رشته ام نرم افزاره و به درخواست مدیر ارجاعات به این پست رسیدم.
تجربه و آشنایی خوبی با مباحث نرم افزاری دارم و تخصصم برنامه نویسی سی شارپ هست و امیدوارم یه زمانی وقتم آزاد بشه تا با همکاری محتوایی دوستان اسک دین، بتونم برای این فروم نرم افزار ارزنده‌ای رو ارائه بدم.
سوالتون رو بهتره در مکان مناسبش مطرح کنید، اینجا یک فروم خوبه ولی یک فروم خوب مذهبی!
این وبسایت منه:
www.voidmain.ir
از طریق فرم تماس با من دغدغه‌ای و مشکلی که داری رو با آرامش کامل و تا حد امکان با جزئیات بیان کن تا ان شاءا... ببینیم خدا قراره چه چیزی از زبان بنده به شما منتقل کنه.
(تا حد امکان همه قسمتهای تماس با من رو پر کنید چون در ارائه نوع پاسخ تاثیر گذار هست).
یا علی...

سلام دوست گرامی

یکی از رشته هایی که بیشترین بیکاری رو داره کامپیوتره!
نمیدونم شما چند سالتونه.
اجازه بدید دید شما رو نسبت به کار و تحصیل باز کنم:

تحصیل --> شما در شرایط عادی و بهترین حالت در 22سالگی لیسانس رو میگیرین (اگه از کاردانی فارغ التحصیل بشین). حالا باید برای کنکور ارشد خودتون رو آماده کنید. It یکی از کم ظرفیت ترین و پر متاقضی ترین رشته ها برای ارشد هست. از حول و حوش 30هزارنفری که در کنکور ارشد شرکت می کنند فقط رتبه های حول و حوش 200 اون هم تحت شرایطی خوبه. تازه اگه ارشد قبل بشی از اونجایی که ساختار آموزشی ارشد با دوره های قبل خیلی فرق می کنه شاید مشکلاتی پیش بیاد. در هر صورت پس از دوسال خون جگر خوردن (در بهترین حالت) ارشدت رو میگری میشی 24 ساله. بعد بیاد با ظرفیت خیلی خیلی محدود دکتری و آزمونش و مصحبه ش رو ... دست و پنجه نرم کنی. اگه قبول بشی تازه کارت شروع شده. حول و حوش 4سال هم در حالت خوب دکتری زمان میبره میشی 28 ساله. تازه دکترات رو گرفتی ولی لزوما شغل نداری!!!
تو این 28سال خیلی ها نه کار دائمی می کنند و نه ازدواج. چون نمی رسند. مخصوصا 2سال ارشد و 4سال دکتری. وقتی پیدا نمی کنند برای این کارها.
به نظرم شما خودتو نگاه کن. اگه کشش تحصیلی و توان فکریت از 90درصد دانشجوهای آی تی کشور بالاتره بیا برای ادامه تحصیل. اگه نه به هیچ وجه همچین کاری رو نکن. به جاش میتونی کار کنی

کار ---> لیسانست رو بگیر. تو دو سال کاردانی و دو سال لیسانس، به جایی که برای درسایی وقت بذاری که خیلی هاشون اون فایده ای رو که باید داشته باشن ندارن، بشین سابقه کاری برای خودت جمع کن. اگه از برنامه نویسی خوش میاد برو سراغش، اگه از شبکه خوشت میاد برو سراغش، ... . 4سال واقعا کار کن اگه نمیخوای درس بخونی. واقعا کار کن.

معمولاً افرادی که ازم برای ادامه تحصیل مشورت میخوان این طوری جوابشون رو میدم.

موضوع قفل شده است