صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: از کجا همسر برای ازدواج موقت پیدا کنم؟

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,517
    حضور
    175 روز 2 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58316

از کجا همسر برای ازدواج موقت پیدا کنم؟

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

با سلام
    مراجع مي فرمايند اگر كسي به دليل نداشتن همسر به گناه بيفتد واجب است ازدواج - دائم يا موقت - كند.

من 25 ساله ام به دليل بيماري و نداشتن شرايط ازدواج دائم تا سال ها نمي توانم ازدواج دائم بكنم؛ براي يافتن همسر موقت چه طور بايد اقدام كنم؟ از كجا بدانم همسرم آلوده به بيماري مانند ايدز و... نيست؟

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

2. صلوات ها 6

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,517
    حضور
    175 روز 2 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58316

با نام و یاد دوست

از کجا همسر برای ازدواج موقت پیدا کنم؟

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 5

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 18 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

قبلا مركز مطالعات و پاسخ به شبهات (حوزه علميه) در بخش مشاوره و تربيت مشغول بودم.
    روزي پزشكي تماس گرفتند و خيلي مؤدبانه گفتند
    من جواني هستم مقيد و سالها است با هر سختي اي بود با اين همه اختلاط ناجوري كه در خانواده و دانشگاه بوده است خودم را حفظ كرده ام و......
    گفتم خب ببخشيد ميشه ازتون بپرسم الان چه انتظاري از من داريد و براي چه تماس گرفته ايد؟
    گفت: راستش براي درس خواندن نمي توانم تا سالها ازدواج كنم و شرايط و امكاناتم جور نيست.مي خواستم لطف كنيد براي ازدواج موقت موردي به من معرفي كنيد كه گناه نكنم.
    گفتم: خب ورزش و... هنوز حرفم شروع نشده بود كه گفت به پير به پيغمبر نمي خواهم گناه هم كنم و آلوده شود. صبر و روزه و ورزش و فعاليت هاي ذهني و علمي و...هم جواب نمي دهد ديگر.
    گفت: واقعا خيلي خوب است كه بين گناه جنسي دو ازدواج موقت دومي را انتخاب كرده ايد و خيلي عالي است كه از همان ابتدا دنبال ازدواج موقت راه نيفتاده ايد.
    گفت: خب چه كنم؟
    گفتم: خب اينجا كه تماس گرفته ايد يك مركز پژوهشي است و كار اجرايي نمي كند.
    گفت: به خدا ثواب دارد. كاري كنيد تا من خودم را حفظ كنم و آلوده نشوم بعد از اين همه سختي.
    گفت: ازدواج موقت هم مانند ازدواج دائم است بنگاه دارد در ازدواج دائم با پرس و جو كيس همتايي خود را مي يابيد در اين ازدواج همين طور.
    لحن سخنش تغيير كرد و گفت: يعني كمك نمي كنيد؟!
    گفتم: متوجه عرايض بنده نشديد؟ اينجا مركز پژوهشي است.
    با عصبانيت داد زد: خودتون تموم كمال استفاده مي كنيد نوبت ما كه مي رسه اين حرف ها را مي زنيد و چند دري وري بارم كرد.
    گفتم: هر چه دل تنگت خواهد بگو مثل ما آش نخورده و دهن سوخته است.

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۴/۰۴/۳۰ در ساعت ۰۵:۱۳
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 8

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 18 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

درباره ازدواج موقت به طور كامل بحث هاي زيادي شده و جنگ و خونريزي هاي زيادي صورت گرفته است
    به نظرم بعد از به نتيجه رسيدن مذاكرات 6( 5+1) مخالفان و موافقان اين ازدواج بايد به توافقاتي برسند ولي خانم ها بايد يك جا بعد از توافق تحريم ها را برداند

9. صلوات ها 11

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 18 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

اگر تسامحا بگوييم همه آقايان و خانم هاي متدين ازدواج موقت را با شروطي قبول دارند
    سؤالي مطرح است كه براي همان عده كه واقعا لازم است اين ازدواج را داشته باشند و گناه نكنند چه راهكاري سراغ داريد؟
    چه طوري افرادي كه ازدواج موقت به حد ضرورت برايش رسيده و اگر اين ازدواج را نكند گرفتار آلودگي مي شود (نه هوسراني) بايد كيس مطلوب را بيابد؟
    راهكار شما چيست؟
    افرادي كه تمايل ندارند اينجا مطلبي بنويسند مي توانند برايم خصوصي بفرستند بنده اينجا نقل قول مي كنم.

11. صلوات ها 5

نوشته
    719
    حضور
    23 روز 11 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    28
    صلوات
    3066

به دفتر خانه های ازدواج و طلاق مراجعه کنید. معمولا دفتر خانه ها کار وساطت برای ازدواج موقت رو انجام میدهند. البته نه همه دفترخانه ها
    فقط صیغه نامه محضری برای جلوگیری از تضییع حقوق خانم فراموش نشه

13. صلوات ها 5

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 18 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

زبان بدن
    معروف است كه فرد معتاد كه عطش مواد دارد متوجه مي شود كه چه كسي اهل مواد است اين فرد در يك مجلس ختم يا عروسي با مهماناني روبه رو مي شود كه بار اول است آنها را مي بيند
    دقيقا يك ربع اول مي بينيد او نيست. بعدا متوجه مي شويد كه سريع شناسايي كرده كي ساقي است و با هم ديگر رفته براي خودسازي
    يك روز يك مراجع حضوري داشتم كه تجربه ازدواج موقت داشت. در حين گفتگو بحث از بادي لنگويج شد. گفت چه بحث جالبي است. گفتم چه طور مگه؟
    گفت: من به دلايلي نياز داشتم ازدواج موقت كنم. وقتي دنبال خانمي براي ازدواج موقت مي گشتم. شنيده بودم در مثلا بعد از ظهر 5شنبه در فلان قبرستان خانم هايي براي ازدواج موقت حاضر مي شوند. وقتي رفتم خانمي را ديدم كه يك لحظه نگاهي به من كرد. خيلي با حيا و عفاف از كنارم رد شد. سراغش رفتم و گفتم: خانم خيلي عذر مي خوام. خانم در حالي كه سرش را پايين گرفته بود منتظر سخنم بود. گفتم: من دنبال ازدواج مدت دارم مي خواستم ببينيم شما اين شرايط را داريد؟
    خانم گفت: بله.
    البته برخي از افراد هم دوهزارتومانيشان كج است و به سيگنال ها توجه ندارند. مردي بود كه نياز به ازدواج موقت داشت و به دليل فقر شديد و نداشتن امكانات و پدر مادر عليل نتوانسته بود ازدواج كند از من پرسيدم چه كنم؟ گفتم برو فلان جا. افرادي كه نياز به اين ازدواج داشته باشندمشخص است. اين آقا رفته بود ناشيانه به خانمي گفته بود ببخشيد شما شرايط ازدواج موقت را داريد: آن خانم هم رگباري فحش سيستر و مادر حواله اش كرده بود
    ....
    البته بحثم زبان بدن بود و هرگز تجويز نمي كنم كسي اين طور به خانمي پيشنهاد ازدواج موقت بدهد.

15. صلوات ها 9

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 18 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

نقل قول نوشته اصلی توسط شروین نمایش پست ها
    به دفتر خانه های ازدواج و طلاق مراجعه کنید. معمولا دفتر خانه ها کار وساطت برای ازدواج موقت رو انجام میدهند. البته نه همه دفترخانه ها
    اين راه خيلي مطمئن است
    در فايل مصاحبه با يك عاقد سخن از عاقدي است كه در استان اصفهان عملا در كارت خود زده ازدواج دائم و موقت. دلائل خود را بيان كرده است
    به نظرم بد نيست سخنان اين عاقد را بخوانيد
    يكي از نكاتي كه ايشان مي گفت بحث مسدود كردن سوء استفاده ها بود مي گفت: افراد شياد خانم هايي را به ازدواج موقت خود در مي اورند ولي چون مدرك و سندي ندارند و جايي هم ثبت نيست و زن هم از انگهاي عرفي مي ترسد اصلا نمي رود شكايت كند كه اين آقا مهريه ام را نمي دهد.
    يا اين كه شكايت نمي كند كه اين آقا از من قرض گرفته و پولم را نمي دهد.

17. صلوات ها 4

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 18 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

19. صلوات ها 3

نوشته
    1,118
    حضور
    37 روز 21 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3880

نقل قول نوشته اصلی توسط شروین نمایش پست ها
    من در زمان جاهلیت دنبال این روش رفتم.بعضی از دفترخونه دار ها میخاستن کتکم بزنن.میگفتن مگه ما ****.من خودم دور و برم خیلی مطلقه میشناسم.که بعضیشون رابطه ی خوبی با من دارن.ولی خب ادم جرئت نمیکنه بهشون پیشنهاد بده.حتی من که بین رفیقام ادم پررویی هستم هم نمیتونم.البته در مورد قبلن میگم.الان که میدونم چه خطراتی داشت ازدواج موقت خوشحالم که انجام ندادم.و الان با خیال راحت ازدواج دائم میکنم.یکی از مضرات همین بیماری هست که راه حلش پیدا کردن مورد مناسب از بین فامیل هست.یکی بدیاش اینه که طرف مقابلت دیگه نخاست ادامه بده باهات .بعدش تو میمونی و یه تجربه و فکری که همش در مورد رابطت مشغوله و صحنه هاشوبه یادت میاره.اون موقع اگه نتونستی فرد دیگه ای را پیدا کنی لطمه میخوری.یکی دیگه از ضررهاش مربوط میشه به موقعی که ازدواج دائم کردی.میتونی تضمین بدی اون موقع تنوع طلب نمیشی؟!میتونی تضمین بدی همسرتو با همسرصیغه ایت مقایسه نکنی؟! و ...
    غم، مگر جز خاطر من، منزل و ماْوا نداری؟

خوش بیا...خوش بیا...آسوده بنشین، بر دلم
    گر جا نداری…!

21. صلوات ها 5

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۰۵/۲۱, ۱۴:۲۶ : 5

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری