صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: از اینکه این همه به اعتقاداتم بی احترامی میشه دیگه خسته شدم

علاقه
    هنر و ورزش
    نوشته
    239
    حضور
    9 روز 19 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1027

اشاره از اینکه این همه به اعتقاداتم بی احترامی میشه دیگه خسته شدم

سلام توروخدا یکی تکلیف منو روشن کنه خیلی ناراحتم خیلی اعصابم داغونه بگین واقعا تو همچین شرایطی کار درست چیه ؟
    ببینید من تو شهر کوچیکی زندگی میکنم محل کارم دوره مجبورم چند دقیقه رو با ماشین برم تا محل کارم
    بعد من هیچ وقت سوار ماشین شخصی نمیشم حتی اونای که تقریبا دیگه اشنا هستن وبارها دیدم تو ایستگاه مسافر میزنن
    ولی پیش اومده گاهی مجبور شدم چون تاکسیهای خط تا یه ساعاتی کار میکنن بدعدش مسافرا مجبورن با شخصیا برن
    من تا حالا تو هر تاکسی نشستم اکثرا اهنگهای غیر مجاز میزارن میزارن ومن همیشه با احترام بهشون گفتم که خاموش کنن
    اکثرا با اکراه وبا یه نگاه بد که کلی فحش توش دیده میشد این کارو میکردن خیلیا عده ای هم بی گوش ندادن فقط کمی صداش کم کردن
    از اونجا که من بهش دت از اهنگاهای غیر مجاز نفرت دارم واعصابم خورد میکنه نمیتونم اون چند دقیقا مسافت اونا رو تحمل کنم
    همین اعتراض من باعث شد اکثر رانندها وقتی بیام سر ایستگاه بد نگام میکنن خیلیاشون هم مسخرم میکنن با صدای بلند حرفایی میزنن که میدونم منظوروشن با منه
    و این واقعا داره منو اذیت میکنه حتی یه بار تو یه تاکسی نشسته بودم یه راننده اومد از لج من ضبط روشن کرد وصداش زیاد کرد با اینکه ماشین خودش نبود
    چون من تو با ماشین خودش یه بار رفتم بهش گفتم روشن نکنه دیگه میشناخت.
    مسیر من طولانی واگر نه به خدا پیاده میومدم وهیچ وقت سوار هیچ ماشینی نمیشدم که این همه به خودم وبه اعتقادم بی احترامی نشه
    همین امروز با یکی از رانندها که خواهر بی تربیتش هم همراش بود دعوام شد سر همین مسئله چون اهنگ خیلی زشت ومبتذلی گذاشته بود و
    من خواستم صداش کم کنه تا من اینو گفتم خواهرش از لج من صداش زیاد کرد گفت دوست ندارین برین ماشین دربست کنید براتون اهنگ نزاره ما دوست داریم بشنویم
    خلاصه گفتم خانم من مسافرم واینجا راننده موظفه به نظر من احترام بزاره شما کاره ای نیستین خلاصه کلی بهم توهین کرد و من مجبور شدم وسط راه اونم نصف شب پیاده بشم
    گاهی با خودم میگم بیخیال بزار منم مثل بقیه بی اهمیت باشم بزارهر اهنگی میخوان گوش بدن ولی واقعا تحملش برام سخته
    یه راه حل درست بهم نشون بدین تکلیف ادمهای مثل ما با این اعتقادات چیه اونم در این شرایط؟ تا کی باید شاهد بی احترامیاشون باشم؟
    من یه دخترم واقعا سخته بخوام هر روز با یه راننده بحثم بشه سر این مسئله. اونم ادمهای بی منطق که هیچ ادب وتربیت برخورد حتی با یه مسافر اونم خانم رو ندارن
    میگم بنده خدا شما دارین نون من مسافر میخورین باید به نظر من احترام بزارین میگن راضی نیستی برو دربست کن. الان مدتیه واقعا دیگه اعصاب برام نمونده سر این موضوع
    ویرایش توسط ساعت شنی : ۱۳۹۴/۱۲/۰۲ در ساعت ۱۱:۰۹
    آدمی درآغوش خدا غمی نداشت پیش خدا حسرت هیچ بیش و کمی نداشت دل از خدا برید و در زمین نشست صدبار عاشق شد و دلش شکست.

به هر طرف نگاه کرد راهش بسته بود یادش آمد یک روز دل
    خدا را شکسته بود.

2. صلوات ها 25

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58293

با نام و یاد دوست

از اینکه این همه به اعتقاداتم بی احترامی میشه دیگه خسته شدم

کارشناس بحث: استاد نشاط

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۴/۰۴/۲۸ در ساعت ۱۱:۰۳

5. صلوات ها 9

نوشته
    1,156
    حضور
    28 روز 20 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6861

بنام بهترین محبوب عالم هستی
    با سلام و تحیت
    اینکه در مورد اعتقاداتتون این قدر محکم هستید، و دوست ندارید به راحتی مرتکب گناه بشوید آفرین بر شما.
    اما در مورد این قضیه یک حکم شرعی دارد و یک برخورد اخلاقی،شما در حد وسع تذکر اخلاقی را دادید و به وظیفه خودتان عمل کردید،اما اگر آنها رعایت نکنند آنها خودشان مقصر هستند،و گناهی به گردن شما نیست.
    اما حکم شرعی:
    شرعا استماع( یعنی گوش کردن همراه با خواست و ارداه فرد باشد) حرام است.
    در این قضیه اگر صدا به گوشتان برسد و شما قصدتون گوش کردن نباشد(و علاقه و انگیزه ای نداشته باشید)شرعا حرامی مرتکب نشده اید.
    (این مساله را ،حتی برای آرامش و یقین بیشتر می توانید از هر مرجعی که مقلدش هستید بپرسید.)
    (و بنده طبق نظر فقها این موضوع را بیان کرده ام)
    پس خودتان را اذیت نکنید.
    در این مسیر رفت و امد همیشگی که دارید، می توانید برای اینکه حواستان به آنها نباشد.این کارها را انجام دهید:
    1.مطالعه کنید(از کتاب هایی که خیلی کوچک هست،استفاده کنید،در حقیقت این مساله باعث می شود حواستون نسبت به صدا نباشد)
    2.اگر برایتان مقدور هست از صوت های (مثل مداحی،سخنرانی و...) مناسب با هندزفری گوشی استفاده کنید.
    3.به دعا یا ذکر مشغول شوید.

و چند تذکر:
    1.به نگاه آنها اصلا اهمیت ندهید.
    2.سعی کنید رفتارتان با ادب و محترمانه باشد .(با انها بحث نکنید،اگر واقعا دنبال بحث خوب هستند و برایتان روشن شد که دنبال حقیقت موضوع هستند ،می توانید شما از نگاه فقهی و علمی این موضوع را مطالعه و بعد با حوصله و باحفظ ادب و احترام مساله را توضیح دهید.یا به شخص دیگری که او را آگاه در این مسائل می دانید ارجاع دهید.)
    (این بندگان خدا هم ،این موضوع حرام بودن را یا نمی دانند و یا نمی فهمند،از اینکه تذکر دادید،دیگر شما غیر از آن وظیفه ای ندارید،پس به حال خودشان رها کنید.)
    3.در تمام شرایطی که شما احساس می کنید با اعتقاداتتون سازگاری نداردسعی کنید آن چیزی که وظیفه شماست انجام بدهید، فراتر از آن رفتاری را(خارج از وظیفه شماست) مرتکب نشوید.
    4.آرامش خودتان را حفظ کنید.
    البته در برخی از شرایط می توان تصمیم خاصی گرفت که با باور شما هم خوانی داشته باشد. ،مثلا با تغییر محیط کار،تغییر دوستان و سکوت و...(البته این تصمیم ها بهتر است با تدبیر و همراه با مشورت باشد)

ویرایش توسط نشاط : ۱۳۹۴/۰۴/۳۰ در ساعت ۱۰:۲۲

7. صلوات ها 22

نوشته
    1,118
    حضور
    37 روز 21 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3880

1-شکایت کن.2-هندزفری بزار توگوشت.مثلا قران بزار.
    غم، مگر جز خاطر من، منزل و ماْوا نداری؟

خوش بیا...خوش بیا...آسوده بنشین، بر دلم
    گر جا نداری…!

9. صلوات ها 12

نوشته
    1,415
    حضور
    42 روز 17 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6338

نقل قول نوشته اصلی توسط *آبی بیکران* نمایش پست ها
    من یه دخترم واقعا سخته بخوام هر روز با یه راننده بحثم بشه سر این مسئله. اونم ادمهای بی منطق که هیچ ادب وتربیت برخورد حتی با یه مسافر اونم خانم رو ندارن
    میگم بنده خدا شما دارین نون من مسافر میخورین باید به نظر من احترام بزارین میگن راضی نیستی برو دربست کن. الان مدتیه واقعا دیگه اعصاب برام نمونده سر این موضوع
    شما که تذکر میدید ( که البته یه بار دو بار تذکر بده گوش کرد چه خوب نکرد دیگه وظیفه ایی نداری قرار نیست روزی صد بار به مردم تذکر بدید ) دیگه چرا جر و بحث میکنید
    توی شهرهای کوچک سریع مردم انگشت نما میشن و این برای یه دختر اصلا خوب نیست
    داری کاری میکنی که لجشون رو در بیاری و اونا رو با خودت دشمن کنی بخصوص که اکثر راننده ها فرهنگ درست و حسابی هم ندارند
    یک دفعه برمیگردند رفتار ناشایستی میکنند یا حرفی بهت میزنن این وسط فقط خود شما ضرر میکنی و بدتر انگشت نما میشی
    در ضمن راننده حق داره شما مسافرید دوست ندارید سوار نشید اگر هم سوار میشید دیگه حق نداری برای دیگران تعیین تکلیف کنی شما هستی که باید با این شرایط بسازی
    سعی کن اگر برات مقدوره سرویس بگیری باهاش هم قبلش صحبت کن در طی مسیر آهنگ نزاره ( تازه اگر طرف گوش بده )
    وگرنه سعی کن خودت رو مشغول کنی تا صدای آهنگ رو نشنوی نه اینکه مرتب هم اعصاب خودت رو خرد کنی هم اعصاب دیگران رو !!!!!

11. صلوات ها 6

نوشته
    882
    حضور
    20 روز 18 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    1
    گالری
    17
    صلوات
    2369

سلام توروخدا یکی تکلیف منو روشن کنه خیلی ناراحتم خیلی اعصابم داغونه بگین واقعا تو همچین شرایطی کار درست چیه ؟
    ببینید من تو شهر کوچیکی زندگی میکنم محل کارم دوره مجبورم چند دقیقه رو با ماشین برم تا محل کارم
    بعد من هیچ وقت سوار ماشین شخصی نمیشم حتی اونای که تقریبا دیگه اشنا هستن وبارها دیدم تو ایستگاه مسافر میزنن
    ولی پیش اومده گاهی مجبور شدم چون تاکسیهای خط تا یه ساعاتی کار میکنن بدعدش مسافرا مجبورن با شخصیا برن
    من تا حالا تو هر تاکسی نشستم اکثرا اهنگهای غیر مجاز میزارن میزارن ومن همیشه با احترام بهشون گفتم که خاموش کنن
    اکثرا با اکراه وبا یه نگاه بد که کلی فحش توش دیده میشد این کارو میکردن خیلیا عده ای هم بی گوش ندادن فقط کمی صداش کم کردن
    از اونجا که من بهش دت از اهنگاهای غیر مجاز نفرت دارم واعصابم خورد میکنه نمیتونم اون چند دقیقا مسافت اونا رو تحمل کنم
    همین اعتراض من باعث شد اکثر رانندها وقتی بیام سر ایستگاه بد نگام میکنن خیلیاشون هم مسخرم میکنن با صدای بلند حرفایی میزنن که میدونم منظوروشن با منه
    و این واقعا داره منو اذیت میکنه حتی یه بار تو یه تاکسی نشسته بودم یه راننده اومد از لج من ضبط روشن کرد وصداش زیاد کرد با اینکه ماشین خودش نبود
    چون من تو با ماشین خودش یه بار رفتم بهش گفتم روشن نکنه دیگه میشناخت.
    مسیر من طولانی واگر نه به خدا پیاده میومدم وهیچ وقت سوار هیچ ماشینی نمیشدم که این همه به خودم وبه اعتقادم بی احترامی نشه
    همین امروز با یکی از رانندها که خواهر بی تربیتش هم همراش بود دعوام شد سر همین مسئله چون اهنگ خیلی زشت ومبتذلی گذاشته بود و
    من خواستم صداش کم کنه تا من اینو گفتم خواهرش از لج من صداش زیاد کرد گفت دوست ندارین برین ماشین دربست کنید براتون اهنگ نزاره ما دوست داریم بشنویم
    خلاصه گفتم خانم من مسافرم واینجا راننده موظفه به نظر من احترام بزاره شما کاره ای نیستین خلاصه کلی بهم توهین کرد و من مجبور شدم وسط راه اونم نصف شب پیاده بشم
    گاهی با خودم میگم بیخیال بزار منم مثل بقیه بی اهمیت باشم بزارهر اهنگی میخوان گوش بدن ولی واقعا تحملش برام سخته
    یه راه حل درست بهم نشون بدین تکلیف ادمهای مثل ما با این اعتقادات چیه اونم در این شرایط؟ تا کی باید شاهد بی احترامیاشون باشم؟
    سلام.

اولاً لازمۀ احترام عقاید شما، عمل به عقاید شما نیست. احترام و بی احترامی مفهوم دقیق خودشو داره. البته بی احترامی به خودتون رو تا حدودی قبول دارم که شده.

ثانیاً حلال و حرام خدا، مبنایش در بد آمدن و خوش آمدن خلق نیست. به نظر میرسه شما خودتون در ضمیر ناخودگاه خودتان یا به تعبیری که جدیداً میگن در بخش هیجانی خودتون، یک نگاه منفی به این آهنگها دارید که باعث میشه به کل از اونها حس نفرت اداشته باشید، و این باعث میشه که به طور اتوماتیک اذیت بشید!

اینو از این حیث میگم که شما اگر نمی خواید گوش بدید ولی اون فرد آهنگ میذاره، تا جایی که من می دانم، شما گناهی مرتکب نمیشید، اون بخشش که شما اذیت میشید، دیگه بر میگرده به هیجانات شما!

ثالثاً جالبه که از بیانتون بر میاد که شما برای اینکه خودتون اذیت نشید یا به قول خودتون به عقایدتون بی احترامی نشه میگید، این تذکر رو ارائه می کنید! خب می تونید نیتتون رو اصلاح کنید و از جهت امر به معروف و نهی از منکر، اینکارو بکنید.

رابعاً دستورات دین همه با هم معنی دارن. همان دینی که گفته آهنگ غنادار گوش نده، دعوت به صبر و مقاومت هم کرده. شما راه درست رو بشناس و وقتی شناختیش دیگه نباید تمسخر دیگران باعث ناراحتی شما بشه. یک جمله ای در تواریخ از حضرت عیسی نقل شده که خوشحال باشید اگر به خاطر من به شما دشنام می دهند. شما به خاطر خدا و اهل بیت قدم بردار، اگر در این راه تحقیر و توهین هم دریافت کردی، باید خوشحال هم بشی.

ما آزموده‌ایم در این شهر بخت خویش, بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش.

13. صلوات ها 6

اناالعبد آنلاین نیست. همکار اجرایی بخش آرشیو و عرفانهای کاذب

علاقه
    هیچی ... کاش بتونم بنده باشم..هیچی نمیخوام دیگه
    نوشته
    1,049
    حضور
    37 روز 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    47
    صلوات
    7340

سلام
    سلام
    دوستان پاسخ رو دادن .. من هم نظر و پیشنهادم رو میگم

اول اینکه شما تذکر رو دادین و نهی از منکر و انجام دادین .. پس وظیفتونو انجام دادین ..

پس خودتون رو مشغول کنین تو ماشین چون شنیدن با گوش دادن فرق میکنه ..

اگر آهنگ رو میشنوین فقط و علاقه ای بهش ندارین ان شاء الله گناهی بر شما نیست طبق فتوای مرجع

دوم اینکه اگر یکبار یا دوبار تذکر دادین و میبینین تاثیر نداره دیگه ندین چون قضیه بدتر میشه و بیشتر لج میکنن ...

سوم اینکه از هندزفری طی سفر استفاده کنین یا مشغول مطالعه بشین.

بدونین که متاسفانه حرمت افراد مذهبی تو دوره الان کم رعایت میشه .. یعنی تعدادی افراد هستند که از عمد میخوان اذیت کنن.

این مسأله از همون اول خلقت بوده بوده و همه ی مومنین در طول تاریخ مورد آزار و اذیت عده ای قرار گرفتن .

پس خدا رو شکر کنین که شما جزو اون افرادی نیستین که باعث آزار و اذیت دیگران میشن .

طرح ترک رذائل اخلاقی و انجام فضائل اخلاقی برای نزدیکتر کردن ظهور امام زمان (عج) ... این هفته قرائت یک صفحه قرآن هر روز http://www.askdin.com/showthread.php...356#post819356

انسان
    هرچند هم که عبادتش بسیار باشد، نباید مغرور گشته و خیال کند که به کمال نهایی خویش راه یافته است، بلکه باید بداند که انسان تا زنده است، هدف تیر شیطان و نفس اماره است و درهرحال باید خود را ضعیف و محتاج به مدد و کمک حضرت حق ببیند.

15. صلوات ها 9

نوشته
    111
    حضور
    6 روز 10 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    350

حرف شما حقه ، هم از لحاظ شرعی و هم از لحاظ اخلاقی ، ولی شما پافشاری زیادی انجام میدی و این مشکل ساز میشه .
    تصور کن شما راننده هستی و مداحی گذاشتی و گوش میدی ، مسافر میگه کمش کن حوصله ندارم ، عکس العمل شما ؟!

17. صلوات ها 6

نوشته
    106
    حضور
    6 روز 2 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    378

بار اول که متوجه شدین درخواست شما با جواب منفی رو به رو میشه چرا برای رانندگان دیگر ادامه دادین؟؟
    بهتر بود از همون اول به جای اینکه مستقیما راننده را مجبور به عوض کردن ترانه کنید، درخواست می کردید صدای اون رو کم کنه، اینجوری اگر می فهمید ترانه رو خودش عوض می کرد در غیر این صورت لااقل صداش کم می شد.

یک سوال شرعی:
    آیا نهی از منکر این خانم از راننده آقا اصلا صحیح است؟
    أَمْ حَسِبْتُمْ أَن تَدْخُلُوا الْجَنَّةَ وَلَمَّا يَأْتِكُم مَّثَلُ الَّذِينَ خَلَوْا مِن قَبْلِكُم مَّسَّتْهُمُ الْبَأْسَاءُ وَالضَّرَّ‌اءُ وَزُلْزِلُوا حَتَّىٰ يَقُولَ الرَّ‌سُولُ وَالَّذِينَ آمَنُوا مَعَهُ مَتَىٰ نَصْرُ‌ اللَّـهِ أَلَا إِنَّ نَصْرَ‌ اللَّـهِ قَرِ‌يبٌ

19. صلوات ها 4

نوشته
    61
    حضور
    1 روز 5 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    330

سلام
    کارشناس و دوستان جوابای کامل دادن!
    من فقط چیزی ک ب ذهنم میرسه اینکه شما ی هندزفری تو گوشت بذار! و یا کلا غرق فکر شو! یا... منظورم اینه ک کلا بیخیال اطرافت شو... حساسیتت باید کمتر شه... الان اون راننده ها نقطه ضعف شمارو میدونن و میخوان از همین راه وارد شن و عذابت بدن... شما راهشونو سد کن با بی محلی! حتی اگه صدای ضبطشون تو کل جاده پخش شد شما جوری رفتار کن ک انگار نمیشنوی!
    و ی موضوع دیگه اینکه.. ب نظرم در شان ی خانوم نیس ک بخواد با آقایون مختلف! کل کل کنه... چون این موضوع علاوه بر بعد فرسایشی ک برای شما داره! باعث میشه اونا وقیح تر شن! کما اینکه خودتم گفتی یکیشون اومده ضبطو روشن کرده با اینکه ماشین مال خودش نبوده....
    باید بی تفاوتی سیر کنی تا حساسیتی ک روت بوجود اومده از بین بره... و متاسفانه تا اون موق ی کمم اذیت میشی....
    تحمل کن عزیزم...
    خدای خوبم فقط تو آغوش خودته که آرومم....
    هیچ وقت آغوشتو ازم دریغ نکن....
    باشه؟

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری