مدیریت و اکراه

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مدیریت و اکراه

با سلام
قرار است یک آموزشگاهی برپا شود و اینجانب علیرغم اینکه تمایل ندارم قرار است مدیر آموزشگاه شوم (دیگران اصرار می کنند چون اغلب شرایط را دارم)... اما یکی از شرایط اینست که فرد مدیر باید دارای حداقل 3 سال سابقه مدیریت داشته باشد؛ بنده این شرط را ندارم
فردی که برای راه اندازی این آموزشگاه تلاش می کند نامه نوشته است بدین معنا که بنده 3 سال سابقه مدیریت دارم.
با وجود اینکه هدف آموزشگاه سودجویی نیست آیا درآمدی که بنده بعنوان مدیر بدست می آورم اشکال شرعی دارد؟
چنانچه اشکال داشته باشد و بنده بطور رایگان آنجا کار کنم از نظر شرعی چگونه است؟
مقلد حضرت آیت الله خامنه ای (حفظه الله)

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

مترصد;709090 نوشت:
با سلام
قرار است یک آموزشگاهی برپا شود و اینجانب علیرغم اینکه تمایل ندارم قرار است مدیر آموزشگاه شوم (دیگران اصرار می کنند چون اغلب شرایط را دارم)... اما یکی از شرایط اینست که فرد مدیر باید دارای حداقل 3 سال سابقه مدیریت داشته باشد؛ بنده این شرط را ندارم
فردی که برای راه اندازی این آموزشگاه تلاش می کند نامه نوشته است بدین معنا که بنده 3 سال سابقه مدیریت دارم.
با وجود اینکه هدف آموزشگاه سودجویی نیست آیا درآمدی که بنده بعنوان مدیر بدست می آورم اشکال شرعی دارد؟
چنانچه اشکال داشته باشد و بنده بطور رایگان آنجا کار کنم از نظر شرعی چگونه است؟
مقلد حضرت آیت الله خامنه ای (حفظه الله)

عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

در فرض سؤال اگر توانایی و دانش لازم را برای کار یاد شده داشته باشید ، مانعی ندارد و درآمد شما حلال است.

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم[/]

موضوع قفل شده است