ایرانی یعنی....... ادعا!!!!

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ایرانی یعنی....... ادعا!!!!

با سلام خدمت اسک دینی های عزیز
شاید عنوان مطلب کمی دوستان رو ناراحت کرده باشه ، ولی لطفاً تا آخر مطلب رو بخونید

عنوان تاپیک ، جملهء خبری نیست. بلکه کنایه ای هست که ما ایرانی ها مدام درمورد خودمون میگیم
حتماً شما هم مشابه چنین جملاتی رو شنیدید (یا حتی خودتون گفتید)

کاری نیست که ایرانی از پس اون برنیاد
ایرانی ها بهترین مردم دنیا هستن
زن ایرونی تکه......!
فرهنگ غنی ایرانی فلان و فلان است
مردم ایران فهیم ترین مردم جهان هستن
و...........

موضع من نه رد این جملات هست و نه تایید اونها. اما در مورد غلوی که در این جملات هست شدیداً نقد دارم!
نقد به اینکه چرا خوبی ها و بدی های خودمون رو با هم نمی بینیم؟ مگر نه اینکه مسلمان باید مدام نفس خودش رو پای محاسبه بکشه؟
اصلاً چه اشکالی داره؟ این همه از خودمون تعریف می کنیم ، بذارید یه بار هم بدی های خودمون رو بگیم ببینیم چیزی به اسم ظرفیت رو تا چه حد داریم

خب ، بریم سراغ خصوصیات منفی ایرانی های بی همتا!

1 - غرور
یکی از نکات عجیب درمورد ایرانی ها اینه که تقریباً تمامی اونها در رشته های پزشکی ، فقه ، حدیث شناسی ، مهندسی صنایع ، خلبانی ، فیزیک ، شیمی ، تاریخ ، زیست و..... استاد هستن! بطوری که تقریباً نمیتونید از زبان یک ایرانی بشنوید که بگه:
نمی دانم
عجیب تر اینکه نه تنها در هر زمینه ای اظهار نظر میکنن ، بلکه درصورت پی بردن به خطا ، حاضر نیستن حرف هیچکسی رو بپذیرن ، حتی متخصصین همون رشته رو!

2 - حسادت
یعنی کافیه یه نفر موفق بشه. به شکل عجیبی مردم ایران در همون زمینه دلسوز میشن و از سر همین دلسوزی! اون شخص رو به باد انتقاد (بخوانید تخریب) میگیرن و البته تمام سعیشون رو میکنن که این تخریب به شکلی باشه که اون شخص دیگه هرگز نتونه قد راست کنه! عجیب اینکه در بخش هایی که افراد موفق پیدا نمیشن ، شما کمترین دلسوزی و دقت نظر از مردم ایران نمی بینید ، بلکه این انتقادها ، توجه ، دلسوزی و دقت نظر ، تنها در موضوعاتی گل میکنه که یکی دو نفر موفق شده باشن!
یعنی مدیونید اگه فکر کنید این انتقادها و دلسوزی های ظاهری از حسادته! :Cheshmak:

3 - حزب باد
وقتی ببینن نونشون تو دست "الف" هست ، میشن طرفدار "الف". وقتی ببینن نونشون تو طرفداری از "ب" هست ، میشن طرفدار "ب"
تا جناب مدیر سایت نیومدن حروف بالا رو رمزگشایی بنمایند ، همینقدر توضیح کافیه :Nishkhand:

4 - برچسب زدن
اوففففففففففف....... این یکی رو که دیگه توش استاد هستن! به جملات زیر و بعد برچسب های ایرانی ها دقت بفرمایید:
ای وَل = بچه قرتی جلف! این از اونهاست که باید مامانش کفشاشو ببنده!
اجرت با سید الشهدا = اوه! اوه! از اون بسیجی های آدمفروشه!!!
زور همیشه جواب نمیده = برو سبزکی! برو خس و خاشاک! معلومه دُمِت به کجا بنده!
دوستان نماز خوبه = راستش رو بگو ماهی چند از بالا میگیری دین رو تبلیغ کنی؟ مزدور!

5 - تحقیر دیگران
احتمالاً با این جملات کاملاً آشنا هستید. بخصوص تو چت روم ها خیلی استفاده میشن:
شما که سواد نداری مگه مجبوری حرف بزنی؟!
تو میخوای به من یاد بدی که معنی این جمله چیه؟
شما اول برو دیکتهء کلمه رو یاد بگیر بعد بیا اظهار نظر کن!
هر کی بلند شده برای ما شده دانشمند!
عزیزم این چیزایی که شما الان داری میگی برا ما خاطره شده

6 - قضاوت
اوخ! اوخ! اوخ! یعنی آتیش جهنم به قوت همین خصوصیت ایرانی هاست که مدام گرمتر میشه!
ایرانی ها درمورد تمام افراد قضاوت میکنن. درمورد مسلمون ، کافر ، با دین ، بی دین ، بزرگ ، کوچیک ، زن ، مرد ، دکتر ، مهندس ، بازیگر ، فوتبالیست ، روحانی ، مسجدی ، خواننده ، مجری ، معلم و.........!
طرف داره تو خیابون با یه خانم حرف میزنه: اِه این همون پسره ست که میاد مسجد سر کوچه؟! ای بابا اینم که از اوناشه!
شب یه ماشین میاد دختر همسایه رو پیاده میکنه: بیچاره پدر و مادرش! این همه زحمت کشیدن خانم بره دانگاه ، اون وقت خانم رفته دنبال حا......!!! لا اله الا الله!!
((یعنی این لا اله الا اللهِ آخرش منو کشته...! بابا مؤمن...! بابا در محضر خدا...! تو که شیطان رو تیکه پاره کردی که...!))
حتی گاهی جای خدا می شینن و درمورد بهشت و جهنم افراد هم قضاوت میکنن. یعنی آماری که مردم ایران درمورد بهشتی و جهنمی شدن افراد در اختیار دارن ، امام زمان(عج) با علم الهی خودشون ندارن!

7 - غیبت
میدونم الان همتون با قاطعیت دارید میگید:
آقا رضا..... غیبت؟! اونم بین ایرانی ها؟! مگه میشه؟! مگه داریم؟! کو؟! کِی؟! کی؟! کجا؟!
منم با شماها موافقم. این یکی رو تو هیچ ایرانی نمیشه پیدا کرد :Khandidan!:

ایرانی هستیم و به ایرانی بودنمون افتخار می کنیم
ما همون هایی هستیم که شاه رو بیرون کردیم
ما همون هایی هستیم که 8 سال زیر خون و آتش مقاومت کردیم
من هم تمام اینها رو می دونم

اما نباید یادمون بره که گاهی به خودمون فکر کنیم. به اعمالمون ، به رفتارمون ، به خطاهامون ، به گناهامون

همچنین یادمون باشه ، ابلیس هم چندهزار سال خدا رو عبادت کرد و در میان فرشتگان جای گرفت. اما روزی که گفت:
من برترم ، شد: شیطان رانده شده

!....Up
!....Up
!....Up

قبول دارم ... حرف حق جواب نداره ...

واقعا یدونه صلوات کمه:Gol::Kaf:

موضوع قفل شده است