جمع بندی تناقض در خلقت (زن مایه آرامش و از بین برنده آرامش)

تب‌های اولیه

94 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تناقض در خلقت (زن مایه آرامش و از بین برنده آرامش)

یه چیزی که چن وقت پیش به ذهنم رسید اینه که چرا جنس مونث باید آرامش بیشتری داشته باشه و تازه،بتونه با بدحجابی و عرضه کردن اندامش آرامش مردهارو بگیره؟ینی هم ارامش داشته باشه و هم بتونه ارامش بقیه رو بگیره!

این موضوع وقتی عجیبتر میشه که مرد مجبور باشه به خاطر آرامشی که زنها ازش گرفتن با یه زن ازدواج کنه و یه عمر مسئولیت روی دوشش باشه!!!!!!

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد مسلم

hameda;708487 نوشت:
یه چیزی که چن وقت پیش به ذهنم رسید اینه که چرا جنس مونث باید آرامش بیشتری داشته باشه و تازه،بتونه با بدحجابی و عرضه کردن اندامش آرامش مردهارو بگیره؟ینی هم ارامش داشته باشه و هم بتونه ارامش بقیه رو بگیره!

این موضوع وقتی عجیبتر میشه که مرد مجبور باشه به خاطر آرامشی که زنها ازش گرفتن با یه زن ازدواج کنه و یه عمر مسئولیت روی دوشش باشه!!!!!!

با سلام و احترام

آنچه که در قرآن کریم به عنوان آرامش آمده است، آرامشی دو طرفه است، یعنی زن و شوهر برای یکدیگر مایه آرامش هستند:

«وَ مِنْ آياتِهِ أَنْ خَلَقَ لَكُمْ مِنْ أَنْفُسِكُمْ أَزْواجاً لِتَسْكُنُوا إِلَيْها وَ جَعَلَ بَيْنَكُمْ مَوَدَّةً وَ رَحْمَةً إِنَّ في‏ ذلِكَ لَآياتٍ لِقَوْمٍ يَتَفَكَّرُون‏» (روم-21)
و يكى از آيات او اين است كه براى شما از خود شما همسرانى خلق كرد تا به سوى آنان ميل كنيد و آرامش گيريد و بين شما مودت و رحمت قرار داد و در همين آيتها هست براى مردمى كه تفكر كنند.

پس در مقابل آرامشی که جنس مونث از همسر به دست می آورد، جنس مذکر نیز هم چنین است، اما اینکه با بدحجابی و عرضه خودش می تواند آرامش را از مردها بگیره بحث جدایی است، بالاخره این دو جنس به یکدیگر نیازمند هستند و برای یکدیگر دارای جاذبه و کشش هستند، و لذا همان طور که این وصال در چارچوب شرعی و ازدواج منجر به آرامش می شود، در مقابل با روابط خارج از چارچوب شرع و غیر عرفی استرس و اضطراب را به دنبال خواهد داشت، و این خود یکی از فلسفه های تحریم زنا است.(تفسیر نمونه، آیت الله مکارم شیرازی، ج12، ص104)

پس پاسخ به قسمت سوم سوال شما هم روشن می شود که مرد در قبال مسئولیتی که در خانه بر عهده می گیرد خودش نیز به دنبال کسب آرامش است، علاوه بر اینکه اگر زن و شوهر توقعات خود را کاهش داده و در سختی های زندگی همراه و هم راز باشند دیگر این جداانگاری از بین می رود و اینطور نیست که یکی به آرامش برسد و یکی بار مسئولیت را به دوش بکشد.

نتیجه این که سوال شما اگرچه در برخی موارد صحیح است اما این مشکل مربوط به رفتار خود زن و مرد می شود. اما در چارچوب آنچه که اسلام تعریف نموده است هرگز چنین اختلاف و تبعیضی در آرامش پدید نمی آید، بلکه در جامعه با رعایت حریم حجاب و عفاف توسط خانم ها و حتی خود آقایان، و همچنین در خانواده با سازگاری و کاهش توقعات و انتقال آرامش به همسر دیگر همه به آرامش می رسند.

مسلم;710062 نوشت:

با سلام و احترام

آنچه که در قرآن کریم به عنوان آرامش آمده است، آرامشی دو طرفه است، یعنی زن و شوهر برای یکدیگر مایه آرامش هستند:

«وَ مِنْ آياتِهِ أَنْ خَلَقَ لَكُمْ مِنْ أَنْفُسِكُمْ أَزْواجاً لِتَسْكُنُوا إِلَيْها وَ جَعَلَ بَيْنَكُمْ مَوَدَّةً وَ رَحْمَةً إِنَّ في‏ ذلِكَ لَآياتٍ لِقَوْمٍ يَتَفَكَّرُون‏» (روم-21)
و يكى از آيات او اين است كه براى شما از خود شما همسرانى خلق كرد تا به سوى آنان ميل كنيد و آرامش گيريد و بين شما مودت و رحمت قرار داد و در همين آيتها هست براى مردمى كه تفكر كنند.

پس در مقابل آرامشی که جنس مونث از همسر به دست می آورد، جنس مذکر نیز هم چنین است، اما اینکه با بدحجابی و عرضه خودش می تواند آرامش را از مردها بگیره بحث جدایی است، بالاخره این دو جنس به یکدیگر نیازمند هستند و برای یکدیگر دارای جاذبه و کشش هستند، و لذا همان طور که این وصال در چارچوب شرعی و ازدواج منجر به آرامش می شود، در مقابل با روابط خارج از چارچوب شرع و غیر عرفی استرس و اضطراب را به دنبال خواهد داشت، و این خود یکی از فلسفه های تحریم زنا است.(تفسیر نمونه، آیت الله مکارم شیرازی، ج12، ص104)

پس پاسخ به قسمت سوم سوال شما هم روشن می شود که مرد در قبال مسئولیتی که در خانه بر عهده می گیرد خودش نیز به دنبال کسب آرامش است، علاوه بر اینکه اگر زن و شوهر توقعات خود را کاهش داده و در سختی های زندگی همراه و هم راز باشند دیگر این جداانگاری از بین می رود و اینطور نیست که یکی به آرامش برسد و یکی بار مسئولیت را به دوش بکشد.

نتیجه این که سوال شما اگرچه در برخی موارد صحیح است اما این مشکل مربوط به رفتار خود زن و مرد می شود. اما در چارچوب آنچه که اسلام تعریف نموده است هرگز چنین اختلاف و تبعیضی در آرامش پدید نمی آید، بلکه در جامعه با رعایت حریم حجاب و عفاف توسط خانم ها و حتی خود آقایان، و همچنین در خانواده با سازگاری و کاهش توقعات و انتقال آرامش به همسر دیگر همه به آرامش می رسند.

من جوابمو نگرفتم هنوز.
زن حتما آرامش بیشتری داره که میتونه آرامش بده.اما از یه طرف با بدحجابی آرامش بقیه رو میگیره.ینی بقیه هم آرامش کمتری دارن هم یه نفر آرامششونو میگیره در حالی که واسه زنها برعکسه.این عدالت نیست به نظرم.

این مسئله ذهن منم چند ماه پیش کاملا درگیر کرده بود و سوال منم هست. و پاسخ کارشناس محترم هم قانع کننده نبود.

در اصل به نظرم این یه نقطه ضعف برای مردها محسوب میشه، در حالیکه همچین نقطه ضعفی در خانمها وجود نداره !!!!؟

پیام.;710397 نوشت:
این مسئله ذهن منم چند ماه پیش کاملا درگیر کرده بود و سوال منم هست. و پاسخ کارشناس محترم هم قانع کننده نبود.

در اصل به نظرم این یه نقطه ضعف برای مردها محسوب میشه، در حالیکه همچین نقطه ضعفی در خانمها وجود نداره !!!!؟

آ قربون آدم چیزفهم:khandeh!::hamdel:

hameda;708487 نوشت:

سلام
اگه راضیتون می کنه مرد هم همین طوره
هم امنیت داره، هم میتونه امنیت بقیه رو بگیره هم زن مجبوره به خاطر امنیتی که مردها ازش گرفتن با یه مرد ازدواج کنه.

hameda;708487 نوشت:
ینی هم ارامش داشته باشه و هم بتونه ارامش بقیه رو بگیره!

سوال شما مثل این می مونه که آدم بگه چطور این زبانی که حرف های مفید و ارزشمند میزنه و ذکر خدا میگه، توانایی گفتن دروغ و غیبت و تهمت هم داشته باشه؟

kobram;710401 نوشت:
سلام
هم امنیت داره، هم میتونه امنیت بقیه رو بگیره هم زن مجبوره به خاطر امنیتی که مردها ازش گرفتن با یه مرد ازدواج کنه.

خب زن به اندازه ی پول یه خونه و ماشین و ... مهریه میگیره یه عمر شوهرش براش کار میکنه به شوهرش میگه اینو میخوام اونو میخوام :khandeh!: ولی ازدواج واسه مرد چی داره به غیر از مسئولیت؟

رنگین;710402 نوشت:
سوال شما مثل این می مونه که آدم بگه چطور این زبانی که حرف های مفید و ارزشمند میزنه و ذکر خدا میگه، توانایی گفتن دروغ و غیبت و تهمت هم داشته باشه؟

بحثو منحرف نکنید لطفا اینجا بحث رعایت عدالت بین زن و مرده.

hameda;710403 نوشت:
خب زن به اندازه ی پول یه خونه و ماشین و ... مهریه میگیره یه عمر شوهرش براش کار میکنه به شوهرش میگه اینو میخوام اونو میخوام :khandeh!: ولی ازدواج واسه مرد چی داره به غیر از مسئولیت؟

خودتون که گفتید، آرامش
البته اگه آدم توی زندگیش دنبال گروکشی باشه هیچ وقت آرامش پیدا نمی کنه
چون زندگی معامله نیست

kobram;710407 نوشت:
خودتون که گفتید، آرامش
البته اگه آدم توی زندگیش دنبال گروکشی باشه هیچ وقت آرامش پیدا نمی کنه
چون زندگی معامله نیست

خب برمیگردیم سر خونه اول
چرا زن آرامش مردو بگیره تا مرد با یه زن ازدواج کنه و یه عمر زیر بار مسئولیت باشه؟:Nishkhand:

hameda;710404 نوشت:
بحثو منحرف نکنید لطفا اینجا بحث رعایت عدالت بین زن و مرده.

این منحرف کردن بحث نیست، من بر اساس سوالی که نوشته بودید جواب دادم، و تناقض و دو بعدی بودن انسان در همه زمینه ها کاملا مشهوده، انسانی که می تونه به کسی کمک کنه،می تونه کسی رو هم از بین ببره.

این دو بعد و قطب های خوب و بد که حالا در بعد جنسیتی این طوری خودشون رو نشون میدن، با آرامش دهی و آرامش گیری.

رنگین;710411 نوشت:
این منحرف کردن بحث نیست، من بر اساس سوالی که نوشته بودید جواب دادم، و تناقض و دو بعدی بودن انسان در همه زمینه ها کاملا مشهوده، انسانی که می تونه به کسی کمک کنه،می تونه کسی رو هم از بین ببره.

این دو بعد و قطب های خوب و بد که حالا در بعد جنسیتی این طوری خودشون رو نشون میدن، با آرامش دهی و آرامش گیری.

چن بار گفتم.این وسط مرد مجبوره زیر بار یه مسئولیت سنگین بره ولی زن چی؟اینقدر گنگ بود سوال؟

hameda;710410 نوشت:
خب برمیگردیم سر خونه اول
چرا زن آرامش مردو بگیره تا مرد با یه زن ازدواج کنه و یه عمر زیر بار مسئولیت باشه؟:Nishkhand:

چرخه است؟
kobram;710401 نوشت:
سلام

همین نیازهاست که باعث میشه آدما بتونن در کنار همدیگه و با همدیگه زندگی کنن، نه فقط توی خانواده که توی جامعه
وگرنه با دید شما اگه نگاه کنیم که هیچکس نه تنها ازدواج نمی کنه که هیچ قدمی برای کسی برنمیداره
وحتی اگه آدما توی درگیری و جنگ و نزاع با همدیگه کشته نشن با ازدواج نکردن نسلشون منقرض میشه

hameda;708487 نوشت:

سلام علیکم

شاید بظاهر دختران آرامش بیشتری داشته باشند اما در حقیقت آرامش دختر و پسر در چارچوب ازدواج بدست میاید.

میفرماید:

وَ مِنْ آياتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکُمْ مِنْ أَنْفُسِکُمْ أَزْواجاً لِتَسْکُنُوا إِلَيْها وَ جَعَلَ بَيْنَکُمْ مَوَدَّةً وَ رَحْمَةً إِنَّ في‏ ذلِکَ لَآياتٍ لِقَوْمٍ يَتَفَکَّرُونَ21 سوره روم

و از جمله نشانه هاى او این است که براى شما از جنس خودتان همسرانى آفرید تا در کنارشان آرامش یابید و میان شما الفت و رحمت برقرار ساخت

در این آیه میتوان گفت خطاب هم به زنان است و هم به مردان. یعنی از نشانه های اوست که برای شما ( مردان و زنان ) همسری از جنس خودتان آفرید تا در کنارش آرام بگیرید .

پس بحث آرامش در حیطه ازدواج زن و مرد مطرح میشه نه خارج از آن و با این حساب تناقضی مطرح نیست. شاید بفرمایید برای بعضیها این آرامش حاصل نمیشه. جواب اینست که هدف الهی از ازدواج رسیدن زن و مرد به آرامش است

پس بدون ازدواج در ناآرامی به سرمیبرند ، همانطور که جنابعالی هم فرمودید

حال اگر پس از ازدواج این هدف حاصل نشد یعنی یک ناآرامی به آرامش تبدیل شد اما ناآرامی دیگری بوجود آمد که حاصل این پیوند بود، این دیگر به عملکرد غلط انسانها برمیگردد نه اینکه اشکالی در خلقت وجود داشته باشد

در مورد مساله به دوش کشیدن مسوولیت هم دقیقا هدف الهی از این جاذبه و مودتی که بین زن و مرد قرار داده ، همان به دوش کشبدن بار مسوولیت است...

hameda;710412 نوشت:
چن بار گفتم.این وسط مرد مجبوره زیر بار یه مسئولیت سنگین بره ولی زن چی؟اینقدر گنگ بود سوال؟

از آنجا که نسل بشرنباید نابود شود، زن علاوه بر اینکه مسوولیت حفظ اموال مرد و اداره منزل را بعهده میگیرد باید به پرورش و تربیت اولاد بپردازد و فرزندانی تربیت کند که از نظر عقیدتی مومن و از لحاظ جسمانی صحیح و سالم باشند...

اینکار مسولیت بسیار خطیری است اما متاسفانه بعضی خانمها زیر بار این مسوولیت نمیروند یا درست از عهده آن بر نمیایند به این دلیل که هدفشان را گم کرده اند

hameda;708487 نوشت:

سلام
به نظر من اصلا فرض شما در سوالی که پرسیدید زیر سواله! از کجا و رو چه حسابی میگید خانم ها آرامش بیشتری دارند؟ به نظر من یه قسمتی از آرامش از امنیت بدست میاد که خب مسلما تو هر شرایطی مرد به خاطر قوه قهریه که داره احساس امنیت بیشتری داره تا یک خانم، یک خانم تو موقعیت هایی که احساس خطر کنه خیلی بیشتر از یک مرد آرامششو از دست میده!
پس با توجه به صحبت بالا یک مرد هم میتونه با تهدید امنیت یک خانم خیلی راحت آرامششو ازش بگیره!
واما جواب قسمت دوم صحبت شما: مردها فقط چون زن ها با بد حجابی آرامششون رو ازشون گرفتن ازدواج میکنن؟یعنی اگه تو جامعه همه حجاب رو رعایت کنن هیچ مردی دیگه ازدواج نمیکنه؟ نه اینطور نیست. میل و گرایش به جنس مخالف در ذات انسان وجود داره و صرفا به دلیل بی حجابی نیست، البته بد حجابی مسلما باعث تحریک بیشتر این حس میشه

hameda;708487 نوشت:
یه عمر مسئولیت روی دوشش باشه!!!!!!

به نظرم دیدگاهت نسبت به ازدواج نیاز به آچار کشی اساسی داره :khandeh!:

Serat;710443 نوشت:
از آنجا که نسل بشرنباید نابود شود، زن علاوه بر اینکه مسوولیت حفظ اموال مرد و اداره منزل را بعهده میگیرد باید به پرورش و تربیت اولاد بپردازد و فرزندانی تربیت کند که از نظر عقیدتی مومن و از لحاظ جسمانی صحیح و سالم باشند...

اینکار مسولیت بسیار خطیری است اما متاسفانه بعضی خانمها زیر بار این مسوولیت نمیروند یا درست از عهده آن بر نمیایند به این دلیل که هدفشان را گم کرده اند

زن مسئولیت حفظ و ضبط اموال مرد رو داره:ghash:

عاصی;710456 نوشت:
سلام
به نظر من اصلا فرض شما در سوالی که پرسیدید زیر سواله! از کجا و رو چه حسابی میگید خانم ها آرامش بیشتری دارند؟ به نظر من یه قسمتی از آرامش از امنیت بدست میاد که خب مسلما تو هر شرایطی مرد به خاطر قوه قهریه که داره احساس امنیت بیشتری داره تا یک خانم، یک خانم تو موقعیت هایی که احساس خطر کنه خیلی بیشتر از یک مرد آرامششو از دست میده!
پس با توجه به صحبت بالا یک مرد هم میتونه با تهدید امنیت یک خانم خیلی راحت آرامششو ازش بگیره!
واما جواب قسمت دوم صحبت شما: مردها فقط چون زن ها با بد حجابی آرامششون رو ازشون گرفتن ازدواج میکنن؟یعنی اگه تو جامعه همه حجاب رو رعایت کنن هیچ مردی دیگه ازدواج نمیکنه؟ نه اینطور نیست. میل و گرایش به جنس مخالف در ذات انسان وجود داره و صرفا به دلیل بی حجابی نیست، البته بد حجابی مسلما باعث تحریک بیشتر این حس میشه

به نظرم دیدگاهت نسبت به ازدواج نیاز به آچار کشی اساسی داره :khandeh!:

الان فک میکنم خیلی فراتر از سؤال رفتیم.اینجوری به خیلی چیزای دیگه مربوط میشه و بحث کش پیدا میکنه.:khandeh!:
فرمودید اگه یه مرد یه خانم رو تهدید کنه،ببینید وجدانا توی زندگی روزمره چند درصد مردها این کارو میکنن؟ولی از اونطرف چند درصد زنها بدحجابن؟
درسته که اگه همه ی زنها باحجاب باشن بازهم مردها مرتکب ازدواج میشن:khaneh:
اما زنها با بدحجابی عرصه رو واسه جوونای مجرد تنگ میکنن تا فشار بیشتری بیاد بهشون و مجبور بشن ازدواج کنن.

hameda;710460 نوشت:
درسته که اگه همه ی زنها باحجاب باشن بازهم مردها مرتکب ازدواج میشن اما زنها با بدحجابی عرصه رو واسه جوونای مجرد تنگ میکنن تا فشار بیشتری بیاد بهشون و مجبور بشن ازدواج کنن.

ببینید جناب hameda مشکل اساسی دیدگاه شما این است که بین رفتار انسان ها و تعالیم دین خلط کرده اید، ما هرگز از رفتار انسان ها دفاع نمی کنیم، من اگر اینجا حضور دارم برای دفاع از دین است، نه توجیه عملکرد انسان ها، دقت بفرمایید، آنچه که دین به دنبال آن است ایجاد حس آرامش در زندگی برای همه انسان ها در جامعه و خصوصا خانواده، لذا خواستار تلاش مرد در بیرون از خانه و فراهم نمودن رفاه اقتصادی و اجتماعی برای همسر و فرزندانش بوده، و از آن طرف از زن خانواده توقع دارد با ایجاد فضای آرام و فراهم نمودن محیطی صمیمی در درون خانواده و همچنین پرورش فرزندان و تأمین خواسته های مرد، محیطی آرام و بدون اضطراب را در خانه برای همسرش فراهم سازد.
لذا شما اگر در خصوص اندیشه و تعالیم دین سوال دارید روشن بفرمایید، اما اگر در خصوص رفتارهای انسان ها مثل بدحجابی زنان و یا ناسازگاری برخی آنان با شوهر در درون خانواده سوال دارید، ما هم با شما موافق هستیم که در چنین فضایی، امنیت اجتماعی در جامعه، و آرامش پایدار در خانواده محقق نخواهد شد، اما این ربطی به ساختار آفرینش انسان، و تعالیم دین ندارد.

مسلم;710490 نوشت:
ببینید جناب hameda مشکل اساسی دیدگاه شما این است که بین رفتار انسان ها و تعالیم دین خلط کرده اید، ما هرگز از رفتار انسان ها دفاع نمی کنیم، من اگر اینجا حضور دارم برای دفاع از دین است، نه توجیه عملکرد انسان ها، دقت بفرمایید، آنچه که دین به دنبال آن است ایجاد حس آرامش در زندگی برای همه انسان ها در جامعه و خصوصا خانواده، لذا خواستار تلاش مرد در بیرون از خانه و فراهم نمودن رفاه اقتصادی و اجتماعی برای همسر و فرزندانش بوده، و از آن طرف از زن خانواده توقع دارد با ایجاد فضای آرام و فراهم نمودن محیطی صمیمی در درون خانواده و همچنین پرورش فرزندان و تأمین خواسته های مرد، محیطی آرام و بدون اضطراب را در خانه برای همسرش فراهم سازد.
لذا شما اگر در خصوص اندیشه و تعالیم دین سوال دارید روشن بفرمایید، اما اگر در خصوص رفتارهای انسان ها مثل بدحجابی زنان و یا ناسازگاری برخی آنان با شوهر در درون خانواده سوال دارید، ما هم با شما موافق هستیم که در چنین فضایی، امنیت اجتماعی در جامعه، و آرامش پایدار در خانواده محقق نخواهد شد، اما این ربطی به ساختار آفرینش انسان، و تعالیم دین ندارد.
من که تو ارسال اول تاپیک عرض کردم،من به دنبال توجیه تناقضی که در خلقت وجود داره هستم.

[="Arial Narrow"][="Indigo"]سلام

به نظر من سوالتون از پایه اشکال داره

کی گفته خانم ها آرامش دارن؟

اصلا شما تا حالا با همون خانم های بد حجاب صحبت کردین؟ اصلا تا حالا فک کردین چرا بدحجاب شدن؟

مگه کسی که ذهن و روح سالمی داشته باشه میاد خودش رو به همه عرضه می کنه؟

شما چون خانم نیستید فقط یه طرف قضیه رو می بینید

اتفاقا بعضی از این خانمای بدحجاب سر مسائلی آرامششون رو از دست می دن که شما فکرشم نمی تونید بکنید

پس شک نکنید این خانما از آقایون و خانمای با حجاب به مراتب آرامششون کمتره

یعنی شما باور دارید کسی بیاد آرامش کل جامعه رو بگیره و بعد خدا آرامش اون رو نگیره؟!!!!

در مرحله بعدی هم شما نگاهتون به ازدواج اشتباهه، شما خیلی راحت می تونید با ازدواج به آرامش برسید، به آرامشی که مطمئن باشید با مجرد موندن حتی در شرایطی که تمام خانمها با حجاب باشن نمی تونید برسید

فقط شرطش درست انتخاب کردنه، شرط شناخت ویژگی های دو طرفه، شرطش احترام گذاشتن به نظرات همدیگست، شرطش گذشته...

همه ی این شروطم وقتی کسی رو دوست داشته باشی عمل کردن بهش لذت بخشه و هرگز به عنوان بار مسئولیت بهش نگاه نمی کنیم

بنظرم اگه شما بیشتر آدما رو بشناسید و بیشتر راجع به ازدواج و مزایای اون تحقیق کنید، احتمالا خیلی زیباتر به همه چی نگاه می کنید[/]

hameda;710498 نوشت:
من که تو ارسال اول تاپیک عرض کردم،من به دنبال توجیه تناقضی که در خلقت وجود داره هستم.

اما مسائلی چون بدحجابی و بار مسئولیت و... که مطرح فرمودید ربطی به خلقت ندارد تا موجب تناقض شود! در اصل آفرینش دو جنس مخالف یا باید به سمت یکدیگر تمایل داشته باشند یا نداشته باشند، اگر نداشته باشند، ادامه نسل بشر ممکن نبود، واگر تمایل داشته باشند باید با عواملی چون حجاب و... حریم نگه داشت که مربوط به رفتار بشر می شود، نه چگونگی آفرینش.

مسلم;710519 نوشت:
اما مسائلی چون بدحجابی و بار مسئولیت و... که مطرح فرمودید ربطی به خلقت ندارد تا موجب تناقض شود! در اصل آفرینش دو جنس مخالف یا باید به سمت یکدیگر تمایل داشته باشند یا نداشته باشند، اگر نداشته باشند، ادامه نسل بشر ممکن نبود، واگر تمایل داشته باشند باید با عواملی چون حجاب و... حریم نگه داشت که مربوط به رفتار بشر می شود، نه چگونگی آفرینش.
بذارید یه مثال بزنم.
فرض کنید یه مدیر به دلایل نامعلوم به کارمند 1 ماهانه 2 میلیون تومن میده به کارمند 2 ماهانه 1 میلیون.اون وقت کارمند 1 بیاد و سد راه کارمند کارمند2 بشه نزاره همون 1 میلیون تومن رو بگیره.شما اسم این رو چی میزارید؟

hameda;710521 نوشت:
بذارید یه مثال بزنم.
فرض کنید یه مدیر به دلایل نامعلوم به کارمند 1 ماهانه 2 میلیون تومن میده به کارمند 2 ماهانه 1 میلیون.اون وقت کارمند 1 بیاد و سد راه کارمند کارمند2 بشه نزاره همون 1 میلیون تومن رو بگیره.شما اسم این رو چی میزارید؟

اسمشو میذارم مثالی که از خود سوال پیچیده تر بود! :samt:

عاصی;710529 نوشت:
اسمشو میذارم مثالی که از خود سوال پیچیده تر بود! :samt:

والا دیگه نمیدونم چجوری بگم

با سلام من هم با سرکار خانم کنیز بی نشان وهمینطور جناب مسلم موافقم .پوشش خانمها ربطی به آرامش اونها نداره .من خیلی از خانمها رامی شناسم هر موقع اضطراب دارندومی خواهند از اضطرابشون کاسته بشه آرایش می کنند . خیلی از خانمهای مجرد یا حتی متاهل هم اصلا نمی دونند با این پوششون ممکنه مردی آرامش اون بهم بخوره چون مرد نیستندو شناختی هم از مردان ندارند خیلی از خانمها فقط برای به روز بودن وشیک شدن این پوششو دارند

hameda;710521 نوشت:
بذارید یه مثال بزنم.

بنده دقیقا متوجه وجه تمثیل نشدم!! اما بر فرض که این مثال رو بپذیریم سوء عملکرد اون کارمندی که ماهانه 2میلیون میگیره و نمیگذاره اون کارمند 1میلیونی حقوقش رو بگیره چه ربطی به مدیر داره؟!! خصوصا در جایی که مدیر نمیخواد اختیار رو از کارمندانش سلب کنه و همچنین اونها رو از تضییع حقوق همدیگه نهی کرده باشه.
پس می بینید که در مثالی هم که شما بیان فرمودید بحث برمیگرده به رفتار اون کارمندها.

مسلم;710571 نوشت:
بنده دقیقا متوجه وجه تمثیل نشدم!! اما بر فرض که این مثال رو بپذیریم سوء عملکرد اون کارمندی که ماهانه 2میلیون میگیره و نمیگذاره اون کارمند 1میلیونی حقوقش رو بگیره چه ربطی به مدیر داره؟!! خصوصا در جایی که مدیر نمیخواد اختیار رو از کارمندانش سلب کنه و همچنین اونها رو از تضییع حقوق همدیگه نهی کرده باشه.
پس می بینید که در مثالی هم که شما بیان فرمودید بحث برمیگرده به رفتار اون کارمندها.

خب مگه خداوند عادل نیست؟اون مدیره ممکنه عادل نباشه و حکیم نباشه اما خداوند که عادل و حکیم هست.

[="Navy"]

hameda;710577 نوشت:
خب مگه خداوند عادل نیست؟اون مدیره ممکنه عادل نباشه و حکیم نباشه اما خداوند که عادل و حکیم هست.

خدا عادله . ولی دنیا جای اجرای کامل عدالت نیست . اگه قرار بود همه چیز اینجا ۱۰۰٪ باشه که امتحان و عقوبت معنایی نداشت[/]

hameda;710577 نوشت:

در فرضی که بیان نمودم لطمه ای به عدالت مدیر وارد نمیشود، چون او کارمندان را از اختلاف نهی فرموده است.

از این مثال بگذریم، شما روشن بفرمایید از خداوند توقع دارید برای حل مشکل چه بکند؟

1- اختیار را از زن و مرد سلب کند؟ این که شدنی نیست که خداوند زن و مرد را مجبور به رعایت آرامش یکدیگر کند.
2- زن را از این که آرامش مردان را بر هم بزند نهی کند، و مرد را نیز همچنین؟ خب نهی کرده است.

غیر از این دو کار دیگری باید می کرد؟ اگر موردی مد نظرتان هست بفرمایید

مسلم;710586 نوشت:
در فرضی که بیان نمودم لطمه ای به عدالت مدیر وارد نمیشود، چون او کارمندان را از اختلاف نهی فرموده است.

از این مثال بگذریم، شما روشن بفرمایید از خداوند توقع دارید برای حل مشکل چه بکند؟

1- اختیار را از زن و مرد سلب کند؟ این که شدنی نیست که خداوند زن و مرد را مجبور به رعایت آرامش یکدیگر کند.
2- زن را از این که آرامش مردان را بر هم بزند نهی کند، و مرد را نیز همچنین؟ خب نهی کرده است.

غیر از این دو کار دیگری باید می کرد؟ اگر موردی مد نظرتان هست بفرمایید

نه خب لااقل آرامش میداد به یکی قدرت آرامش گرفتن رو میداد به اون یکی:khaneh:

بستگی داره خب..دختر داریم تا دختر...دختر خوب پیدا کن باهاش ازدواج کن ببین چه ارامشی بهت میده...اما خب کمه.

Serat;710443 نوشت:

سلام
با صحبت استارتر تاپیک بطور کلی موافق نیستم. ولی اینایی که گفتید هیچکدوم وظیفهء زن نیست تا جایی که میدونم
یعنی کلاً زن اصلاً هیچ وظیفه ای نداره. حالا اینکه زنها خودشون یک سری کارها رو انجام میدن یه بحث دیگه ست. ولی از نظر قانونی هیچ وظیفه ای ندارن

hameda;708487 نوشت:

سلام

باز خوبه زنها با صد قلم ارایش ارامش مردهارو میگیرن

ولی ببیشتر مردها بدون ارایش (با زیبایی ظاهری) ارامش خانم هارو از بین میبرند و خانم ها نمیتونن باهاشون ازدواج کنن:khaneh:

Reza-D;710725 نوشت:
سلام
با صحبت استارتر تاپیک بطور کلی موافق نیستم. ولی اینایی که گفتید هیچکدوم وظیفهء زن نیست تا جایی که میدونم
یعنی کلاً زن اصلاً هیچ وظیفه ای نداره. حالا اینکه زنها خودشون یک سری کارها رو انجام میدن یه بحث دیگه ست. ولی از نظر قانونی هیچ وظیفه ای ندارن

اصلا آدمی نیستم که طرفدار مردسالاری و این حرفا باشم ولی حداقل تا اونجا که میدونم وظیفه زن تربیت و پرورش درست فرزندان هست.

پیام.;710736 نوشت:
اصلا آدمی نیستم که طرفدار مردسالاری و این حرفا باشم ولی حداقل تا اونجا که میدونم وظیفه زن تربیت و پرورش درست فرزندان هست.

این یه وظیفهء دو طرفه ست برای مرد و زن در قبال فرزند
صحبت من روی حقوق متقابل هست

برای زن فقط دو وظیفه تعریف شده = ارضای نیاز جنسی مرد - اجازه گرفتن از مرد برای خروج از خانه

اولی که به نظر من معنایی نداره چون نیاز جنسی یه چیز دو طرفه ست
دومی هم درسته که حقی برای مرد هست. اما در عمل سود خاصی برای مرد نداره. مگر اینکه مردی عقده ای باشه و بخواد از راه این حق همسرش رو اذیت کنه و لذت ببره که اون موضوعش فرق میکنه

لطفاً دقت کنید که اصلاً حرف من روی سختی ها و این چیزا نیست. حرفم همونطور که گفتم روی حقوق متقابل هست

hameda;710498 نوشت:

با سلام

خیلی ساده است،شما کاملا درست می فرمائید،اصل زوجیت باید باعث آرامش شود

زن باید برای همسرش آرامش بخش باشد،اما چرا نیست(گاهی یا بیشتر از گاهی)؟

چون در کل انسانها وقتی از هدف خلقتشان دور می شوند و به اصطلاح حرکتشان در عرصه

دنیا حرکت قسری(خلاف جهت طبیعتشان) می شود تناقض ایجاد می شود.نه در خلقت که در

طبیعت و فطرت خودشان.

مثل خیلی چیزهای دیگر،خدا انسان را آفرید برای اینکه او را عبادت کند:"و ما خلقت الجن و الانس الا لیعبدون"

و آفرید تا با عبادت به یقین برسد:"واعبد ربک حتی یاتیک الیقین"

و آفرید تا در نهایت خلیفه ی او در زمین شود:"و إذ قال ربک للملائکة إنی جاعل فی الارض خلیفة"

سؤال: چقدر از مردم خدا را عبادت می کنند؟

چقدر به مقام یقین می رسند؟

چند نفر به مقام خلیفة اللهی رسیدند؟

اینها نقض غرض آفرینش توسط انسان مختاری نیست که شأن انسانیش را در حدّ یک حیوان تنزل داده است؟

حتی بدتر و فرو تر از حیوان:"اولئک کالانعام بل هم اضل"

این نقض غرض خدا نیست بلکه خداوند انسان را آزاد آفرید و صاحب اختیار تا انتخاب کند،در راه فطرت و بر سبیل حکمت خلقت راه بسپرد

یا از فطرت و طبیعت منحرف شده به سلک بهائم و صبوع در آید:"انا هدیناه السبیل إما شاکرا و إما کفورا"

بله برادر اینچنین است!!!!!!

Reza-D;710747 نوشت:
این یه وظیفهء دو طرفه ست برای مرد و زن در قبال فرزند
صحبت من روی حقوق متقابل هست

برای زن فقط دو وظیفه تعریف شده = ارضای نیاز جنسی مرد - اجازه گرفتن از مرد برای خروج از خانه

اولی که به نظر من معنایی نداره چون نیاز جنسی یه چیز دو طرفه ست
دومی هم درسته که حقی برای مرد هست. اما در عمل سود خاصی برای مرد نداره. مگر اینکه مردی عقده ای باشه و بخواد از راه این حق همسرش رو اذیت کنه و لذت ببره که اون موضوعش فرق میکنه

لطفاً دقت کنید که اصلاً حرف من روی سختی ها و این چیزا نیست. حرفم همونطور که گفتم روی حقوق متقابل هست

پس بهتره نگیم، اصلا هیچ وظیفه ای نداره! هر چند که موافق نیستم زن و مرد فقط از روی " وظیفه و اجبار" تو زندگی کاری رو برای همدیگه انجام بدن.

بهر حال..... از موضوع اصلی تاپیک دور نشیم!

حبیبه;710751 نوشت:
با سلام

خیلی ساده است،شما کاملا درست می فرمائید،اصل زوجیت باید باعث آرامش شود

زن باید برای همسرش آرامش بخش باشد،اما چرا نیست(گاهی یا بیشتر از گاهی)؟

چون در کل انسانها وقتی از هدف خلقتشان دور می شوند و به اصطلاح حرکتشان در عرصه

دنیا حرکت قسری(خلاف جهت طبیعتشان) می شود تناقض ایجاد می شود.نه در خلقت که در

طبیعت و فطرت خودشان.

مثل خیلی چیزهای دیگر،خدا انسان را آفرید برای اینکه او را عبادت کند:"و ما خلقت الجن و الانس الا لیعبدون"

و آفرید تا با عبادت به یقین برسد:"واعبد ربک حتی یاتیک الیقین"

و آفرید تا در نهایت خلیفه ی او در زمین شود:"و إذ قال ربک للملائکة إنی جاعل فی الارض خلیفة"

سؤال: چقدر از مردم خدا را عبادت می کنند؟

چقدر به مقام یقین می رسند؟

چند نفر به مقام خلیفة اللهی رسیدند؟

اینها نقض غرض آفرینش توسط انسان مختاری نیست که شأن انسانیش را در حدّ یک حیوان تنزل داده است؟

حتی بدتر و فرو تر از حیوان:"اولئک کالانعام بل هم اضل"

این نقض غرض خدا نیست بلکه خداوند انسان را آزاد آفرید و صاحب اختیار تا انتخاب کند،در راه فطرت و بر سبیل حکمت خلقت راه بسپرد

یا از فطرت و طبیعت منحرف شده به سلک بهائم و صبوع در آید:"انا هدیناه السبیل إما شاکرا و إما کفورا"

بله برادر اینچنین است!!!!!!

این که توانایی داشته باشه آرامش مرد رو بگیره که دیگه مربوط به خلقته.اینو میگم من.حالا ازش استفاده کنه میره توی همون قسر فلان و اینا ولی وجود این توانایی با وجود آرامش زن اصلا قابل توجیه نیست.

hameda;708487 نوشت:

سلام
دسته بندیا رو رعایت نکردید
چرا فکر میکنید زنایی که به قول خودتون اندامشون رو عرضه میکنن آرامش دارن؟ تنها چیزی که ندارن آرامشه.آرامششون تو یه چیزیه که دست خودشون نیست.همه آرامششون جلب توجهه که اگه نشه روانی میشن و خودشون رو پوچ میبینن چون معیار ارزش بخششون رو ندارن

پیام.;710771 نوشت:
پس بهتره نگیم، اصلا هیچ وظیفه ای نداره!
در زمینهء آرامش بخشی هیچ وظیفه ای نداره
مگر اینکه بگیم برای مرد ، آرامش یعنی
فقط رابطهء جنسی و دیگه هیچی!

مثلاً یکی از چیزایی که مرد نیاز داره اینه که وقتی خسته از سر کار میاد زنش بیاد استقبالش و غذایی براش پخته باشه و براش بیاره یا شربتی خنک بهش بده
اینها برای یه مرد خیلی لذت بخشه و اینهاست که خستگی یه مرد رو از تنش بیرون میکنه
اما زن ابداً چنین وظیفه ای نداره! :Gig:

پس بنده اشتباه نگفتم که زن در آرامش بخشی به شوهر بجز ارضای جنسی وظیفهء دیگه ای نداره

از شما که مرد هستید میپرسم. آیا تنها نیاز شما برای رسیدن به ارامش ، نیاز جنسیه؟! (برای من که نیست)

hameda;710774 نوشت:
این که توانایی داشته باشه آرامش مرد رو بگیره که دیگه مربوط به خلقته.اینو میگم من.حالا ازش استفاده کنه میره توی همون قسر فلان و اینا ولی وجود این توانایی با وجود آرامش زن اصلا قابل توجیه نیست.

سنگ معدن اورانیوم را اگر به جا و صحیح استفاده کنید از آن می توانید برق تولید کنید که باعث آرامش و آسایش زندگیتان خواهد شد

همان را اگر درست استفاده نکنید هستیتان را به باد خواهد داد(بمب اتم)

Reza-D;710790 نوشت:
در زمینهء آرامش بخشی هیچ وظیفه ای نداره
مگر اینکه بگیم برای مرد ، آرامش یعنی
فقط رابطهء جنسی و دیگه هیچی!

مثلاً یکی از چیزایی که مرد نیاز داره اینه که وقتی خسته از سر کار میاد زنش بیاد استقبالش و غذایی براش پخته باشه و براش بیاره یا شربتی خنک بهش بده
اینها برای یه مرد خیلی لذت بخشه و اینهاست که خستگی یه مرد رو از تنش بیرون میکنه
اما زن ابداً چنین وظیفه ای نداره! :Gig:

پس بنده اشتباه نگفتم که زن در آرامش بخشی به شوهر بجز ارضای جنسی وظیفهء دیگه ای نداره

از شما که مرد هستید میپرسم. آیا تنها نیاز شما برای رسیدن به ارامش ، نیاز جنسیه؟! (برای من که نیست)

منم منظورم رابطه جنسی نبود !!! من هیچ جای صحبتم نگفتم زن در زمینه " آرامش بخشی" در قبال مرد وظیفه داره. منظورم کل زندگی بود ، نه تو یک زمینه خاص. یه کوچولو سوءتفاهم شده

آرامش فقط تو یه زمینه خلاصه نمیشه. جنبه های مختلفی داره.

حالا بغیر از رابطه جنسی، یکی از مهمترین زمینه هایی که به مرد آرامش میده اینه که زنش با حیا و متین باشه و خیالش تو این مسئله ازش راحت باشه. البته حیا و متانت به نظرم اصلا فقط در حجاب خلاصه نمیشه.

جواب سوالتون تو توضیحاتم فک میکنم هست Smile

جناب hameda زن و مرد در کنار هم آفریده شدن و به صورت جفت، نه در مقابل هم ،

شما می تونی بگی چرا بدن من نیاز به غذا داره، پس مشکل از غذاست که باعث میشه من دلم غذا بخواد، غذا برای بدن ضروریه و این ضرورت خلقت انسانه،

آفرینش زن و مرد هم همینه، مرد و زن ضرورت خلقت هم هستن،

این که الان یه سری از مرد دفاع می کنن و یک سری از زن، برای اینکه این دو جنس رو در کنار هم نمی بینند و به عنوان دشمنانی فرض می کنند که باید حقوق بیشتری از هم کسب کنند،

زن و مرد در کنار هم یک سیستم رو تشکیل میدن، که هر کدوم وظایفی دارن، که این وظایف نمی تونه مشابه هم باشه،

شما با خود خلقت مرد مشکل داری، و اصلا مشکلت اینجاست که چرا مرد به زن نیاز داره.

ما در مقامی نیستیم که چرا بگیم، ولی در مقامی هستیم که آنچه خدا مقدر کرده، پذیرا باشیم.

تجربه شخصی من به شما، تا زمانی که چرا چرا می کنیم، به چیزی جز چرا نمی رسیم. سوالی که با پاسخش فرقی نداره.

الان اینجا فکر نکنم کسی بتونه اون جوابی رو که شما می خوای به بهت بده، چون سوال شما هم از نوع چرا هاست،

این مقاله می تونه در روشن شدن مفهوم آرامش بهتون کمک کنه،

http://fa.journals.sid.ir/ViewPaper.aspx?ID=189446

عاشق امام خامنه ای;710780 نوشت:
سلام
دسته بندیا رو رعایت نکردید
چرا فکر میکنید زنایی که به قول خودتون اندامشون رو عرضه میکنن آرامش دارن؟ تنها چیزی که ندارن آرامشه.آرامششون تو یه چیزیه که دست خودشون نیست.همه آرامششون جلب توجهه که اگه نشه روانی میشن و خودشون رو پوچ میبینن چون معیار ارزش بخششون رو ندارن

سلام به شما.ممنون که منظورمو متوجه شدید.
آخه متاسفانه تو جامعه ی ما خیلی از افراد مذهبی هم بدحجابن.اینو میشه توی مراسم احیای شب قدر یا عزاداریهای محرم دید که مثل بارون اشک میریزن همین خانمها.
اونوقت روحانیون میگن گناه باعث میشه آدم نتونه اشک بریزه:|
بگذریم.خلاصه اونها هم آرامش دارن،خوب هم دارن.

رنگین;710803 نوشت:
جناب hameda زن و مرد در کنار هم آفریده شدن و به صورت جفت، نه در مقابل هم ،

شما می تونی بگی چرا بدن من نیاز به غذا داره، پس مشکل از غذاست که باعث میشه من دلم غذا بخواد، غذا برای بدن ضروریه و این ضرورت خلقت انسانه،

آفرینش زن و مرد هم همینه، مرد و زن ضرورت خلقت هم هستن،

این که الان یه سری از مرد دفاع می کنن و یک سری از زن، برای اینکه این دو جنس رو در کنار هم نمی بینند و به عنوان دشمنانی فرض می کنند که باید حقوق بیشتری از هم کسب کنند،

زن و مرد در کنار هم یک سیستم رو تشکیل میدن، که هر کدوم وظایفی دارن، که این وظایف نمی تونه مشابه هم باشه،

شما با خود خلقت مرد مشکل داری، و اصلا مشکلت اینجاست که چرا مرد به زن نیاز داره.

ما در مقامی نیستیم که چرا بگیم، ولی در مقامی هستیم که آنچه خدا مقدر کرده، پذیرا باشیم.

تجربه شخصی من به شما، تا زمانی که چرا چرا می کنیم، به چیزی جز چرا نمی رسیم. سوالی که با پاسخش فرقی نداره.

الان اینجا فکر نکنم کسی بتونه اون جوابی رو که شما می خوای به بهت بده، چون سوال شما هم از نوع چرا هاست،

آخه بین انسان و غذا که قرار نیست مساوات باشه.غذا هم قرار نیست به سعادتی برسه.انسان هم قرار نیست با غذا خوردن به سعادت برسه.
اما بحث غریزه ی جنسی چیزی هست که تمام ابعاد انسان رو دربر میگیره همینطور سعادت دنیا و آخرتش رو.

من اگه جواب این سوالات رو توی این انجمن نگیرم پس به کی بگم؟به مرجع تقلید که یه ایمیل میتونم بفرستم فوقش، که اونم ممکنه نتونم مفهوم سوالم رو برسونم و در نتیجه جواب نگیرم.

حبیبه;710792 نوشت:
سنگ معدن اورانیوم را اگر به جا و صحیح استفاده کنید از آن می توانید برق تولید کنید که باعث آرامش و آسایش زندگیتان خواهد شد

همان را اگر درست استفاده نکنید هستیتان را به باد خواهد داد(بمب اتم)

چه ربطی داشت جون بیژن؟:Moteajeb!:

hameda;710858 نوشت:
چه ربطی داشت جون بیژن؟:Moteajeb!:

جاذبه های وجودی یک خانم در چهارچوب شرع و صحیح و در محدوده خانواده آرامش بخش،و اگر همین جاذبه ها خارج از این چهار چوب و غیر صحیح

استفاده شود آسیب زا و موجب سلب آرامش می گردد.(ربطش به مثال)

موضوع قفل شده است