جمع بندی شما جای من بودید چه کار می کردید؟ (اصرار همسر به مسافرت در ماه رمضان)

تب‌های اولیه

14 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
شما جای من بودید چه کار می کردید؟ (اصرار همسر به مسافرت در ماه رمضان)

همسرم اصرار داره این 4 روز تعطیلی (از پنجشنبه تا یکشنبه به خاطر عید فطر)را بریم مشهد ولی من دوست ندارم روزهام را بخورم و برم زیارت امام رضا.چی کار کنم؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

بسمه تعالی
با سلام و احترام خدمت شما خواهر محترم
اینکه شما نسبت به وظایف دینی حساس و ملزم هستید جای خوشحالی دارد ، و در حقیقت نوعی از الطاف الهی است.
حس پاکتان را نسبت به گرفتن روزه و بهره مند شدن از فیوضات الهی برای ما قابل درک است.
اما این موضوعی را که شما مطرح کرده اید در صورتی که مشکل خاصی نباشد،هیچ ایرادی ندارد،می توانید بروید مسافرت و از لحاظ شرعی هم کار حرامی نیست،به نظر می رسد همسرتان با توجه به موقعیت کاری خودشان چنین پیشنهادی را داده اند،اصرار بر عدم پذیرفتن هم خیلی منطقی نیست.

البته با توجه به مکروه بودن مسافرت در ماه رمضان(البته به قصد فرار باشد و الا به خاطر امر دیگری باشد حتی کراهت هم ندارد)

در صورتی که امکان سفر بعد از ماه رمضان باشد،می توانید شرایط سفر را به بعد واگذار کنید،منتها می بینید که شوهرتان خیلی اصرار و علاقه دارد در این تعطیلات باشد،به نظرم تردید و شک معنی ندارد.(رفتید ما را هم دعا کنید)
(انشالله بعدا این چند روزی از اخر رمضان را قضا می کنید،حواستان باشد اگر بعد از اذان ظهر سفر کنید باید روزه همان روز را بگیرید،مگر اینکه قبل از اذان ظهر حرکت کنید که در این صورت روزه خورده می شود(( منتها در بیرون از شهر نه در منزل،مثلا صبحانه را بخورید و راه بیافتید،این شرعا جایز نیست)) و بعدا قضا واجب خواهد شد)

سلام دوست خوبم به نظر منم بهتره قبول کنید وبرید مسافرت
شما که برای فرار از روزه نمیرید
به خاطر مساله ای که گناه نیست با همسرتان مخالفت نکنید این مساله باعث می شود محبوبیت وصمیمیت شما کم شود
به نظرم اگر به نیت اطاعت از همسرتان این کار را بکنید خداهم راضی ترهست

فقط رفتید مشهد برای ما هم دعا کنید

[="Navy"]بعضی وقتها همسرتون واقعا درحال روحی بدی قرار دارن که ممکنه شما متوجه اون نشید یا اصلا حال روحی بدی ندارن ولی نیاز شدید به یک مسافرت یا زیارت دارن .
و از طرفی فکر این رو میکنند که اگر این چند روز تعطیلی رو از دست بدهند شاید تا چند ماه چنین فرصتی بدست نیاد .
شما که کار حرامی قرار نیست انجام بدید . مطمئن باشید شاد کردن دل همسرتان باتوجه به اینکه سفر زیارتی هم هست و همچنین نیاز به انجام عمل حرامی هم از سمت شما نیست خیلی خدا پسندانه تر هست .
پیشاپیش زیارت قبول :ok:
[/]

من جای شما بودم با همسرم مشورت میکردم که اگه ممکنه بعد رمضان بریم

اگه قبول نمیکرد میرفتیم مشهد

بعد رمضان قضاش رو میگرفتم

اگه رفتین سلام منم به آقا برسونید :Gol:

30ساله;707180 نوشت:
ریم مشهد

رفتیدماروهم دعاکنیدوسلاممونوبه اقابرسونید:Gol:

30ساله;707180 نوشت:
همسرم اصرار داره این 4 روز تعطیلی (از پنجشنبه تا یکشنبه به خاطر عید فطر)را بریم مشهد ولی من دوست ندارم روزهام را بخورم و برم زیارت امام رضا.چی کار کنم؟

آقای محترم برای نظر خانمتان هم احترام قائل باشید :Ealam:

نیاید مشهد

سلام
مسافرت خوش بگذره
سوغاتی فراموشتون نشه :ok:

خوش به حالتون،حتما برید ما رو هم دعا کنید
با بیست و هشت سال سن هنوز که هنوزه خانواده سر هر تعطیلی اجبار میکنه که پاشو بریم شمال

خوش به حالتون
کاش همه مشکلا مثل مشکل شما بود
رفتید حرم نایب الزیاره باشید از طرف ما
دعا کنید، همه ی مجردای اسک دین،به زودی(نهایتا تا یکی دوماه دیگه،بیشتر از این نشه) متاهلی بیان زیارت

[="Arial"][="Blue"]

بنت الحسین;708499 نوشت:
قبلا در رساله خوندم که مسافرت در دهه آخر ماه رمضان حتی برای فرار از روزه کراهت ندارد

سلام دوستان گرامی این مطلب در رساله وجود نداره وبا مطلب دیگری در ذهن من اشتباه شده[/]

سلام
بالاخره حرکت کردین به سمت مشهد یا نه؟
:Gig:
احتمالا اومدن مشهد ... چون خبری از استارتر تاپیک نیست
:ok:

ولی همچنان که برخی دوستان گفتن اشکالی نداشت ایشون بیان مشهد و بعدا روزشون رو قضا کنن ...:Gol:

پرسش:
همسرم در این اواخر ماه رمضان اصرار دارد به مسافرت مشهد برویم، به نظر شما من چه کار کنم، بنده دوست دارم روزه ام را بگیریم، لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ:
موضوعی را که شما مطرح کرده اید در صورتی که مشکل خاصی نباشد، هیچ ایرادی ندارد، می توانید بروید مسافرت و از لحاظ شرعی هم کار حرامی نیست، به نظر می رسد همسرتان با توجه به موقعیت کاری خودشان چنین پیشنهادی را داده اند، اصرار بر عدم پذیرفتن هم خیلی منطقی نیست.
البته با توجه به مکروه بودن مسافرت در ماه رمضان (البته به قصد فرار باشد و الا به خاطر امر دیگری باشد حتی کراهت هم ندارد.)

در صورتی که امکان سفر بعد از ماه رمضان باشد، می توانید شرایط سفر را به بعد واگذار کنید، منتها می بینید که شوهرتان خیلی اصرار و علاقه دارد در این تعطیلات باشد،به نظرم تردید و شک معنی ندارد.
انشالله بعدا روزه های از دست رفته ر را قضا می کنید، حواستان باشد اگر بعد از اذان ظهر سفر کنید باید روزه همان روز را بگیرید، مگر اینکه قبل از اذان ظهر حرکت کنید که در این صورت روزه خورده می شود «منتها در بیرون از شهر نه در منزل، مثلا صبحانه را بخورید و راه بیافتید، این شرعا جایز نیست» و بعدا قضا واجب خواهد شد.

نتیجه گیری: به طور کلی مسافرت کردن حرام نیست، منتها در صورتی که امکان موکول کردن مسافرت برای زمان دیگر مقدور نیست، می توانید با درخواست همسرتان موافقت کنید.

واژگان کلیدی: همسر، روزه، مسافرت

موضوع قفل شده است