جمع بندی ایا واقعا جوان ایرانی افسرده است؟؟ایا واقعا ملت ایران افسرده است ؟؟؟

تب‌های اولیه

257 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ایا واقعا جوان ایرانی افسرده است؟؟ایا واقعا ملت ایران افسرده است ؟؟؟

با سلام
عرض ادب و احترام
طاعات و عبادات همه اسک دین های عزیز قبول درگاه حق ان شاء الله

دوستان حتما سخنان دیروز مقام معظم رهبری در افطاری دانشجویان را شنیده اید یا خوانده اید؟؟
جمله ای که بنده می خواهم ازاین سخنرانی برداشت کرده و مورد بحث بگذاریم
جملات ارزشمندی بود که در مورد جوان ایرانی فرمودن

که جوان ایرانی بانشاط ترین جوان دنیاست و افسرده نیست

دوستان به نظرتان
چرا غرب با امارهای جعلی سعی در افسرده نشان داده جوان ایرانی دارد؟؟؟
چرا غرب مدام به کوش ما می خواند که شما ملت افسرده ای هستید؟؟
چرا برخی مسئولین در صدا و سیما به مردم می خواهند بقبولانند که ما ملت افسرده ای هستیم؟؟

منتظر نظرات ارزشمند دوستان هستیم

محراب;706919 نوشت:

هرچند آنطور که از فرمایشات حضرتعالی برمی آید شما بیشتر منتظر نظرِ موافق با نظر خودتان از دوستان هستید
پس از نظر مخالف بنده بهیچ وجه خوشحال نخواهید شد و منو بی اطلاع و نا آگاه خواهید دانست اما
نظر این حقیر اینست که بلی جوانِ ایرانی غمگین، نا امید و تا حدی هم افسرده است. آمار بالای بیماریهای روانی در کشور را ببینید. اینکه آستانه ی تحملِ مردم کوچه و خیابان آنقدر پایین آمده که به اندک چیزی به همدیگه میپرند (آمار بالای نزاع های خیابانی رو هم حتما ببینید) دو سطر پایین رو گوگل کنید تا به اخبارش برسید
ثبت رکورد هر دقیقه یک نزاع در پزشکی قانونی ایران
روزانه ۱۶۱۶ ایرانی در نزاع‌ مجروح می‌شوند

و تازه اینا تنها شامل مواردیست که منتهی به جرح شده اند و پرونده در پزشکی قانونی تشکیل شده، موارد دعواهایی که با پا درمیانی ختم بخیر میشود یا درگیریهای لفظی را هم اضافه کنید میبینید وضع چندان هم مطلوب نیست

اما [HL]دو راهکار عمده حل مشکلات و معضلات کشور توسط مسئولین[/HL]

1- تکذیب اصل مشکل!!
2- اینکه چنین چیزی نیست و اینها القای دشمن است!!

خوبه این غرب هست که ما همه چیو بندازیم گردن اون
بگیم القا میکنه ، القا میکنه

محراب;706919 نوشت:
جوان ایرانی بانشاط ترین جوان دنیاست و افسرده نیست

سلام بر شما....تا حدی صحبت های شما را قبول دارم....
اما جوانی که 24 ساعت پای تبلت داره چت میکنه با نشاط ترین جوان نیست و تو چاردیواری حبس شده!
نیازی به امار ها نداریم.....
بنده دوستانم را ک میبینم کافیه...
مشکلات زندگی ...بیکاری ...مشکل ازدواج....کمبود امکانات تفریحی....قرار گرفتن در تنگنا ......(چون جوان ایرانی کشورشو با تفریحات غربی میخواد مقایسه کنه و ناکام میمونه میشینه ی گوشه غصه میخوره که چرا ما تو کشورمون ی پارک و باشگاه درست حسابی نداریم(خیلیا حسرت چیزای دیگه رو میخورن نداریم ک بماند)

حرف آقا درست ! جوون ایرانی غیرت داره و توی اون هوای گرم غیرتش رو به رخ می کشه ! ولی بقیه روز چکار میکنه ؟ به عنوان نمونه کسایی که میشناسم بهترین کاری که میکنن مسجد رفتن و بقیه روز پشت کامپیوتر مثل من نشستن فکر ازدواج Smile کار هم که فقط منحرف کردن ذهن هست و تاثیری روی روحیات نداره داره ؟؟ منی که هیچ کسی رو برای درد و دل ندارم چطور بگم افسرده نیستم ؟ افرسدگی هم انواع مختلفی داده حتما ! نمیگم افسردم ! ولی بعضی شرایط افسردگی رو دارم ، توش شهر جز قهوه خانه و پارک های پر شده از معتادین جای تفریح دیگه ای مگه هست ؟ خوب ها لاید گیم نت (فخش خونه) .... من که ذهن بیمارم به جایی نمیرسه فقط میشینم خونه و مطالعه میکنم ....

ببخشید ملت همچین شاد شنگول و گل بلبل هم نیستند و انچنانی که اون اشغالها و شبکهای چرت میگن هم افسرده نیستند
کلا در ایران معیار درستی برای پژوهش این زمینه وجود ندارد زیرا ملت اعتقادی به روانشناسی و... ندارند
ولی در جامعه ما پرخاشگری و بی اعصابی کم نیست
فهمیدنش هیچ خرجی نداره یه روز وقت گذراندن در تاکسی و اتوبوس مشخص میکنه ...رانندگیهای داخل شهر و درگیریهای ملت
اما مقابل این جریان هم کم نیست
افطار هر روز فضای سبزهارا ببینید چقدر خانواده خوشحال و شاد مشغول افطاری در محیطی باز هستند و چقدر با ارامش .....

و اما امار کلی و جهانی که براحتی نمیشه گفت اینها صرفا توطئه دشمن است و غرب !!!

گفت و گو نیوز:سایت فوربس، فهرست شاخص موفقیت لگاتوم را که کشورهای دنیا را بر اساس امکانات و شادی رتبه بندی کرده، منتشر کرده است.

شادترین کشورهای دنیا

1. نروژ
بندر برگن در نروژ بسیار زیبا و آرامش بخش است. این کشور اسکاندیناویی مقام نخست را در میان شادترین کشورهای دنیا کسب کرده است. این کشور همچنین مقام نخست پایتخت اجتماعی و مقام دوم در اقتصاد را به خود اختصاص داده است.

2. دانمارک
دانمارک برای چهارمین سال پی در پی مقام دوم شادترین کشور دنیا را به خود اختصاص داده است. این کشور از نظر کارآفرینی و موقعیت شغلی مقام نخست را دارد و دومین پایتخت اجتماعی دنیاست.

3.سوئد
سوئد از مقام هفتم در سال 2009 میلادی به مقام سوم در سال جاری میلادی صعود کرده است. این کشور، مقام دوم در کارآفرینی و فرصت های شغلی را دارد.

4. استرالیا
امسال، استرالیا به عنوان چهارمین کشور شاد دنیا، دومین کشور از نظر آموزش و سومین کشور برای آزادی های فردی معرفی شده است.

5.نیوزیلند
نیوزیلند، پنجمین کشور شاد دنیا است و مقام نخست را در حوزه آموزش و مقام دوم را برای آزادی های فردی و نوع حکومتش دارد.

6. کانادا
کانادا از نظر شاد بودن رتبه ششم و از نظر آزادی های فردی رتبه نخست را در جهان دارد.

7. فنلاند
این شکور هفتمین کشور شاد دنیا و سومین کشور از نظر کارآفرینی و موقعیت های شغلی و امنیت است.

8. هلند
هشتمین کشور شاد دنیا، رتبه ششم پایتخت اجتماعی و سلامت دنیا را نیز دارد.

9. سوئیس
سوئیس نهمین کشور شاد و نخستین کشور از نظر اقتصاد و حکومت است. این کشور همچنین در مقام 32 از نظر آموزش قرار دارد.

10.ایرلند
دهمین کشور شاد دنیا مقام چهارم را برای آزادی های فردی دارد.

11. لوکزامبورگ
امسال نخستین بار است که لوکزامبورک در فهرست کشورهای شاد و موفق دنیا قرار می گیرد. این کشور، در مقام 11 و بالاتر از ایالت متحده قرار گرفته است. همچنین از نظر سلامت و بهداشت نخستین کشور دنیا و از نظر آموزش مقام 42 را به خود اختصاص داده است.

12. ایالت متحده
بعد از ده سال قرار داشتن در مقام دهم، ایالت متحده آمریکا به جایگاه دوازدهم جدول سقوط کرده است. این ایالت مقام 14 دنیا را برای آزادی های فردی و مقام دوم را برای سلامت و بهداشت دارد.

13. انگلستان
ایالت پادشاهی انگلیس، ششمین کشور از نظر کارآفرینی و موقعیت های شغلی و هفتمین کشور برای نوع حکومتش است.

14. آلمان
آلمان، مقام 14 به طور کلی، پنجم برای سلامت و بهداشت و ششم برای اقتصاد دنیا را دارد.

15. ایسلند
اگرچه این کشور از نظر اقتصادی در رتبه 61 است اما نخستین کشور دنیا از نظر امنیت و اطمینان است.

16.اتریش
سرزمین آلپ، مقام 16 شادترین کشور دنیا و 10 سلامت دنیا را دارد.

17.بلژیک
بلژیک آخرین کشور اروپایی در فهرست 20 کشور برتر دنیاست. حدس بزنید کدام کشور آسیایی در رتبه بعدی قرار دارد؟

18.هنگ کنگ
این کشور بالاترین رتبه را میان کشورهای آسیایی به خود اختصاص داده است. این کشور از نظر فنی هچنان بخشی از چین است. هنگ کنک سال گذشته میلادی در مقام 18 دنیا از نظر امنیت قرار داشت اما امسال به مقام پنجم صعود کرده است.

19. سنگاپور
سومین کشور دنیا از نظر اقتصادی است.

20. تایوان
تایوان آخرین کشور شاد دنیا در فهرست 20 گانه شاخص موفقیت لگاتوم است که فوربس آن را منتشر کرده است. در ادامه 20 کشور غمگین دنیا را نام برده ایم.

غمگین ترین کشورهای دنیا

1. جمهوری آفریقای مرکزی
این کشور در رتبه آخر، یعنی رتبه 142 فهرست شاخص موفقیت لگاتوم قرار گرفته است. جمهوری آفریقای مرکزی پایین ترین سطح آموزش در نیا را دارد. علیرغم داشتن منابع طبیعی این کشور فقیرترین و غمگین ترین کشور دنیاست.

2. جمهوری کونگو
کونگو در رتبه 141 فهرست شاخص موفقیت لگاتوم قرار گرفته است و دومین کشور فقیر و غمگین دنیاست.

3. افغانستان
چندین سال جنگ مردم این کشور را در فقز و بدبختی نگه داشته است.

4.جمهوری چاد
این کشور در آفریقای مرکزی واقع شده است و رتبه 139 را در شاخص موفقیت لگاتوم دارد.

5.هایتی
رتبه 138 و پنجمین کشور فقیر و غمگین دنیاست. زمین لرزه سال 2010 میلادی حدود 316 هزار نفر از مردم این کشور را کشت و هنوز هزاران نفر از مردم در چادر زندگی می کنند.

6. بروندی
بروندی، در همسایگی رواندا، همچنان از خشونت های فرقه ای میان دو قوم هوتو و توتسی رنج می برد.

7. توگو
رتبه کلی این کشور، 136 است و این کشور در قلب تجارت برده های آفریقای غربی قرار دارد. این کشور تا پیش از جنگ جهانی اول، مستعمره آلمان بود. ردر این کشور به هیچ وجه قوانین حقوق بشر رعایت نمی شود و امنیت وجود ندارد.

8. زیمباوه
این کشور از نظر اقتصاد و حکومت در مقام آخرین کشور دنیا قرار دارد.

9. یمن
یمن در جنوب کشور عربستان سعودی واقع شده است.

10. اتیوپی
با داشتن 91 ملیون نفر جمعیت، این کشور پس از نیجریه دومین کشور پرجمعیت آفریقا است.

11. پاکستان
این کشور مجهز به سلاح هسته ای، بسیار سرکش و چموش است. اسامه بن لادن سال گذشته در این کشور کشته شد.

12. عراق
هنوز هم ترس از جنگ در این کشور حاکم است. جنگ باعث عقب افتادگی این کشور، فقر و ناراحتی های آن شده است.

13. لیبری
کشور لیبری شصت و هشتمین پایتخت اجتماعی دنیاست اما از نظر شادی در رتبه 130 قرار دارد.

14. آنگولا
خوزه ادواردو، از 37 سال پیش که این کشور استقلال خود را به دست آورد، رئیس جمهور این کشور است و قول داده بود کشور خود را پس از جنگ داخلی بازسازی کند و 10 سال پیش تمام شد.

15.سیرالئون
جمهوری سییرالئون در غرب آفریقا قرار دارد. در میان شادترین مردم دنیا رتبه 128 – یعنی پانزدهین کشور غمگین دنیا – را دارد. این کشور بیشترین منابع طبیعی همچون الماس، تیتانیوم و هیروکسید آلومینیوم را دارد.

16.گینه
این کشور آفریقای غربی، رتبه 127 را دارد اما به طرز جالبی، از نظر آزادی های فردی چهل و چهارمین کشور دنیاست.

17. ساحل عاج
جنگ انتخاباتی در سال 2011 میلادی منجر به ایجاد جنگ داخلی در این کشور شد.همین مساله کنترل کشور را دچار آسیب کرد و اکنون در جایگاه 126 در جدول شادترین مردم دنیا قرار گرفته است.

18. سودان
این کشور در نتیجه جنگ های داخلی به دو بخش سودان جنوبی و شمالی تقسیم شده است. این کشورهای نوپا بر سر زمین های نفت خیز با هم در جنگ هستند این کشور رتبه 125 از نظر شادی و 138 از نظر امنیت را دارد.

19. موزامبیک
مستعمره سابق کشور پرتغال در رتبه 124 شادترین کشور دنیا قرار گرفته است.

20. نیجریه
آخرین کشور غمگین دنیا، نیجریه است. ده ها سال است که ثروت هایی همچون نفت و گاز در این کشور هدر می روند. به تازگی نیز جنگ ها و خشونت های فرقه ای در نیجریه اوج گرفته است.

ایران نیز در رتبه 115 قرار گرفت و از 84 به 115 تنزل یافت. هم چنین ترکیه در رده ی 77 و آذربایجان در رده ی 116 ام جدول قرار گرفتند.

IMAGE(<a href="http://images.khabaronline.ir//images/2015/4/15-4-25-8573happiness-index-150424b-02%20" rel="nofollow">http://images.khabaronline.ir//images/2015/4/15-4-25-8573happiness-index-150424b-02%20</a>(2).jpg)

IMAGE(<a href="http://images.khabaronline.ir//images/2015/4/15-4-25-85326happiness-index-150424b-02%20" rel="nofollow">http://images.khabaronline.ir//images/2015/4/15-4-25-85326happiness-index-150424b-02%20</a>(1).jpg)

بله غربی ها نیت خوبی از اعلام این آمارو ارقامها ندارند
اما این دلیل نمیشه که هرچی اونا میگن ما انکار کنیم
از نظر من هم افسردگی توی ایران زیاد شده
اما به دلایلی خبر گذاری های رسمی پوشش نمیدند

یاحق

[=arial]با سلام
عرض ادب و احترام
درمورد امار دوست عزیزم عرض نمایم که
بنده به هیچ عنوان به امار های چنین کشورها و مراکزی اعتقاد ندارم و البته با دلیل
[=arial]

زیرا معیار و شاخص بین جوامع اسلامی مخصوصا ایران اسلامی با معیار و شاخص با جوامع غربی یکی نیستند
به عبارتی اگر درجوامع غربی معیار شادی جوانان را حضور در شب نشینی ها و پارتی ها مختلط و تعداد کاباره های سطح شهر و مصرف قرص های روان گردان و مشروبات الکلی و ....می دانند
درجوامع اسلامی معیار نشاط مردم حضور در برنامه های معنوی است مثل ماه رمضان و اعیاد و.....

طبق معیارهای جوامع غربی هیئتها و عزاداری ها و گریه کردن به اهل بیت و سرمزار رفتن ها و هفتم و چهلم و....ها از عوامل افسردگی است ولی طبق شاخص های اسلامی جوانان ایرانی با حضور مراسم عزاداری ها و هئیت ها به خودسازی مشغول اند و روح خود را تعالی می بخشند و این از عوامل نشاط است

طبق معیارهای جوامع غربی نشاط را فقط در جسم انسان می دانند و به روح و تعالی ان کاری ندارند ولی طبق شاخص های اسلامی روح انسان است که باید متعالی شود و هر چقدر روح انسان نزدیک به خدا می شود و تقرب به الی الله دارد انسان بانشاط تر می شود
طبق این تعالیم الابذکر الله تطمین القلوب است و قلب ها با یاد خدا ارامی می گیرد و ارامش قلبی موجب نشاط است ولی طبق شاخص های جوامع غربی انسان با دوری از خدا ونزدیکی به گناه است که با نشاط تر می شود

در جوامع اسلامی انسان هرچقدر از جنس مخالف فاصله می گیرد(((به معنای روابط نامشروع و گناه)))) متعالی تر می شود زیرا امرخدا است و دین اسلام ولی در جوامع غربی در فیلم ها و برنامه و رمان ها و .......دختر و پسرهایی را که دوست از نوع جنس مخالف قبل از ازدواج نداشته باشد را انسانهایی ناتوان و افسرده و غیر اجتماعی معرفی می نمایند و همچنین لذتهای جنسی و تنوع در ازدواج و همجنس و غیر همجنس و حیوان .......را موجب نشاظ می دانند

و هزاران دلیل از این دست را می توان شمرد و نوشت که معیارهای سنجش افسردکی و نشاط در جوامع غربی با جواع اسلامی مخصوصا ایران اسلامی یکی نیست
[=arial black]خب وقتی معیارها یکی نیست چگونه انتظار دارید که شما طبق معیارهای انها در رتبه های بالا قرار بگیرد؟؟

ادامه دارددددددد

محراب;707018 نوشت:
زیرا معیار و شاخص بین جوامع اسلامی مخصوصا ایران اسلامی با معیار و شاخص با جوامع غربی یکی نیستند
به عبارتی اگر درجوامع غربی معیار شادی جوانان را حضور در شب نشینی ها و پارتی ها مختلط و تعداد کاباره های سطح شهر و مصرف قرص های روان گردان و مشروبات الکلی و ....می دانند
درجوامع اسلامی معیار نشاط مردم حضور در برنامه های معنوی است مثل ماه رمضان و اعیاد و.....

دوست گرامی و عزیز سلام
حرف شما در نگاه کلی کاملا درست است ولی معیار این پژوهش این نبوده هست
در ادامه بنده معیارهای اصلی را برای شما میگذارم .....
شبتان خوش:Gol:

محراب;707018 نوشت:
[=arial]با سلام
عرض ادب و احترام
[=arial]

طبق معیارهای جوامع غربی هیئتها و عزاداری ها و گریه کردن به اهل بیت و سرمزار رفتن ها و هفتم و چهلم و....ها از عوامل افسردگی است ولی طبق شاخص های اسلامی جوانان ایرانی با حضور مراسم عزاداری ها و هئیت ها به خودسازی مشغول اند و روح خود را تعالی می بخشند و این از عوامل نشاط است

طبق معیارهای جوامع غربی نشاط را فقط در جسم انسان می دانند و به روح و تعالی ان کاری ندارند ولی طبق شاخص های اسلامی روح انسان است که باید متعالی شود و هر چقدر روح انسان نزدیک به خدا می شود و تقرب به الی الله دارد انسان بانشاط تر می شود
طبق این تعالیم الابذکر الله تطمین القلوب است و قلب ها با یاد خدا ارامی می گیرد و ارامش قلبی موجب نشاط است ولی طبق شاخص های جوامع غربی انسان با دوری از خدا ونزدیکی به گناه است که با نشاط تر می شود

در جوامع اسلامی انسان هرچقدر از جنس مخالف فاصله می گیرد(((به معنای روابط نامشروع و گناه)))) متعالی تر می شود زیرا امرخدا است و دین اسلام ولی در جوامع غربی در فیلم ها و برنامه و رمان ها و .......دختر و پسرهایی را که دوست از نوع جنس مخالف قبل از ازدواج نداشته باشد را انسانهایی ناتوان و افسرده و غیر اجتماعی معرفی می نمایند و همچنین لذتهای جنسی و تنوع در ازدواج و همجنس و غیر همجنس و حیوان .......را موجب نشاظ می دانند

و هزاران دلیل از این دست را می توان شمرد و نوشت که معیارهای سنجش افسردکی و نشاط در جوامع غربی با جواع اسلامی مخصوصا ایران اسلامی یکی نیست
[=arial black]خب وقتی معیارها یکی نیست چگونه انتظار دارید که شما طبق معیارهای انها در رتبه های بالا قرار بگیرد؟؟

ادامه دارددددددد

درسته....اما بعضی چیز ها هم هست که شرعی مشکل نداره ولی رعایت نمیشه!
مثلا یه شهروند امریکایی یا المانی حتی چینی یا ژاپنی (برخورد داشتم دو سه بار)شب 10 12 میخوابه!صبح 6 پامیشه!
میره نیم ساعت میدوعه! میاد ابمیوه و صبونشو میخوره!میره دنبال کاراش!
جوون ایرانی جدیدا 7 صبح میخوابه! 4 عصر پامیشه! ای وای کارام موند! این یعنی استرس و عدم نشاط ذهنی!
خیلی از ایرانیا میگن وای چ روزا زود میگذره! بله!شما از 6 صبح پاشو! روزا برات طولانی میشه! تو تا 4 عصر خوابی نمیفهمی دنیا چ خبره!
یا امکانات دیگری نظیر زمین بازی مصنوعی!
استادیوم درست حسابی که در سطح مسابقات جهانی نداریم....درحالی که تو محله های المان هر محله ی زمین چمن مصنوعی هست!
خب بنده ببینم زمین چمن مصنوعی هست تشویق نمیشم برم فوتبال بازی کنم؟ مجبورم بیام کوچه تو خاکو .....!
یا مثلا ی شهربازی خوب مشهد هست یه تهران! مردم میتونن برن شهربازی های خوب(منظورم امکانات درست حسابیشه وگرنه همه جا هست)
یا ورزش شنا پیامبرم توصیه کردن!! نساط اورترین ورزشه! ولی ی استخر استاندارد نیست ک نری و ابش آلوده یا....!
مشکل اشتغال زایی! جوون وقتی کار نداره افسرده میشه!میگه این همه سال درس خوندم واس چی؟ استرس میگیره!استرس به بدنش فشار میاره و کم کم پژمرده میشه!
اکثر جوونارو میبینی بیحال! بابا صاف وایسا!سینتو بده جلو!ستون فقرات راست!
من اصلا غرب رو تایید نمیکنم بحث من با حقوق شرعی یک ملته ک میتونه شادشون کنه....ب
ه خدا مردم میتونن شاد باشن!و
الیبالو دیدین؟بعد برد میریزن خیابون شادی! مردم شادی ندیدن! دوس دارن با برد تیمشون خوشحالی کنن! و چقدر ذوق میکنن دیده اید؟درحالی که این عادی ترین شادی یک ملت میتونه باشه!

محراب;706919 نوشت:
[=arial]با سلام
عرض ادب و احترام

دوستان حتما سخنان دیروز مقام معظم رهبری در افطاری دانشجویان را شنیده اید یا خوانده اید؟؟

دوستان به نظرتان
چرا برخی مسئولین در صدا و سیما به مردم می خواهند بقبولانند که ما ملت افسرده ای هستیم؟؟

سلام من نظراتو نخوندم شاید تکراری باشه نظرم Smile
اگه باشه پس تاییدیه بر حرف دوستان...
نمیدونم کاری به آمار و ارقام ندارم
من توی جمع دوستای خودمو نگاه میکنم همه افسرده ن....
انقدر مشکل ریخته سر جوونا که واقعا دل و دماغی واسشون نمونده
خانواده هاشونم درگیرن
قبل ازدواج یه جور بعدش یه جور دیگه
من خیلی ازدوستام حتی بعد ازدواجم دچار افسردگی شدن!
نمیدونم شاید اگه مسئولین م کمی دغدغه هاشون باملت مشترک بود اونام لااقل کمی حس میکردن...

البته گاهی حتی اینم لازم نیست
فقط کمی احساس داشته باشی و انسانیت سرت بشه از درد مردم تو هم دردت میاد
من گاهی مشکلات بچه های همین سایتو میخونم تاچند روز بهش فکر میکنم و واقعا ناراحت میشم از شنیدنشون
اصلا ملت ایران افسرده م نباشنا مستعدن واسه افسردگی ...
هرچند فکر کنم شما منظور دیگه ای داشتین از طرح این پرسش
ولی به نظر من که الان دیگه لبخندها مصنوعی شده و خندیدنو فراموش کردن مردم سرزمین من ...

معیار غم و شادی باید اینا باشه:
میزان جرایم، اعتیاد، طلاق،خودکشی ، بداخلاقی و امید به زندگی و ...
نه کاباره و پارتی و ...

yaHosseinDS;707046 نوشت:
امید به زندگی
این
یدونه رو میشه فهمید راحت....یک پیرمرد 60 ساله تو ایران میگه پام لبه گوره!
درحالی که یک پیرمرد المانی در سن 75 سالگی یادش میوفته بره دانشگاه!
واقعا 60 سال فکرشو کنید سن زیادیم نیست.........

با عرض سلام

مقام معظم رهبری حرف بی پایه و اساس نمیزنند که دوستان.

بهتره قبل از اینکه قضاوت کنید ببینید اصل مطلب چی بوده.

صحبت مقام معظم رهبری درباره جوانانی بود که در عرصه های گوناگون مملکتی فعالند. مشخصه که اینگونه تعریف کردن از جوانان یعنی تشویق آنان و از طرفی هم برانگختن حس اعتماد به نفس و تلاش و کوشش در آن عده ای که کمتر از این روحیه و نشاط برخوردارند...

مشخصه که همه جوانان ایرانی از این روحیه و همت والا برخوردار نیستند اما از نظر تربیتی مطرح کردن نقایص انسانها و کوباندن آنها هم صحیح نیست و تاثیر نامطلوب دارد... پس لزومی نداره که ما چنین توقعی را از یک آدم حکیم و عالمی مثل رهبرمان داشته باشیم
[=arial]
رهبر انقلاب با اظهار خرسندی عمیق و قلبی از دیدار با دانشجویان،
حضور پرشور، پرانگیزه و با نشاط دانشجو و جوان ایرانی در عرصه مسائل گوناگون کشور را مسئله ای مهم و نقطه مقابل گزارشهایی خواندند که برخی مراکز مغرض آماری درباره افسردگی جوان ایرانی ارائه می دهند.

ایشان خاطرنشان کردند: این دروغ محض و خباثت آمیز، بهانه ای برای تجویز آزادیهای مبتذل است.

حضرت آیت الله خامنه ای جوان ایرانی را از با نشاط ترین، فعالترین و سرزنده ترین جوانان دنیا برشمردند و در مقابل، آمار بالای خودکشی جوانان اروپایی را نشانه افسردگی در دنیای غرب دانستند.

ایشان قتل حدود 80 کودک در حمله چند سال قبل یک جوان اروپایی و همچنین گرایش بالای جوانان اروپایی به عضویت در داعش برای خودکشی از طریق عملیات انتحاری را نمونه هایی از افسردگی جوان اروپایی خواندند و در مقابل تأکید کردند:

جوان ایرانی که با زبان روزه و پس از شب زنده داری شب قدر، برای راهپیمایی روز قدس در گرمای شدید تابستان به خیابان می آید، سرزنده و با نشاط و فرسنگها از افسردگی به دور است.

من خودمو دارم میگم و به بقیه کاری ندارم
من هم یکی از جوون های این مملکتم
از لحاظ درونم، یعنی امید به آینده ، امید به یک برتر و بالاتر از همه چیز ، آرامش درونی به خاطر ایمان ( هرچند ظاهری ) به خدا و پیامبران و ائمه اش و .... و این جور موارد مسلمه که هیچ کس توی دنیا به یه بچه شیعه نمیرسه
مثل اکثر جوون های خارجی به پوچی نمیرسم

ولی
ولی من هم آدمم
من معصوم نیستم
دلم شادی بیرونی هم میخواد
دلم رفاه میخواد
دلم کار میخواد
دلم زن و زندگی خوب میخواد
دلم امکانات میخواد
حداقل دلم باید خوش باشه به اینکه مدیران و مسئولان کشور هوای من جوون رو دارند نه اینکه هرچند وقت یه بار خبر از اختلاص ها بیاد و توی خیابون پورشه و ... ببینم
خلاصه دلم پره ! یه کتاب باید نوشت !!!

Serat;707053 نوشت:
حضرت آیت الله خامنه ای جوان ایرانی را از با نشاط ترین، فعالترین و سرزنده ترین جوانان دنیا برشمردند و در مقابل، آمار بالای خودکشی جوانان اروپایی را نشانه افسردگی در دنیای غرب دانستند.

با حرف های شما موافقم:Gol:
علت خودکشیشون رو هم بنده تحقیق کردم دیدم عدم غایت نهاییه!
یعنی یک جوان اروپایی تمام لذت های دنیا رو میبره!اخرش میبینه لذتی نمونده و افسرده میشه خودکشی میکنه......
روح و جسم نیاز به هدف داره وقتی به تمام اهداف و لذت های دنیوی برسی زندگی بی معنی میشه!
و چه بسا اسلام بهترین دین و راه و روش برای جلوگیری از بی مزگی زندگیه............

[="Purple"]

Serat;707053 نوشت:
با عرض سلام

مقام معظم رهبری حرف بی پایه و اساس نمیزنند که دوستان.

بهتره قبل از اینکه قضاوت کنید ببینید اصل مطلب چی بوده.

صحبت مقام معظم رهبری درباره جوانانی بود که در عرصه های گوناگون مملکتی فعالند. مشخصه که اینگونه تعریف کردن از جوانان یعنی تشویق آنان و از طرفی هم برانگختن حس اعتماد به نفس و تلاش و کوشش در آن عده ای که کمتر از این روحیه و نشاط برخوردارند...

مشخصه که همه جوانان ایرانی از این روحیه و همت والا برخوردار نیستند اما از نظر تربیتی مطرح کردن نقایص انسانها و کوباندن آنها هم صحیح نیست و تاثیر نامطلوب دارد... پس لزومی نداره که ما چنین توقعی را از یک آدم حکیم و عالمی مثل رهبرمان داشته باشیم

رهبر انقلاب با اظهار خرسندی عمیق و قلبی از دیدار با دانشجویان،
حضور پرشور، پرانگیزه و با نشاط دانشجو و جوان ایرانی در عرصه مسائل گوناگون کشور را مسئله ای مهم و نقطه مقابل گزارشهایی خواندند که برخی مراکز مغرض آماری درباره افسردگی جوان ایرانی ارائه می دهند.

ایشان خاطرنشان کردند: این دروغ محض و خباثت آمیز، بهانه ای برای تجویز آزادیهای مبتذل است.

حضرت آیت الله خامنه ای جوان ایرانی را از با نشاط ترین، فعالترین و سرزنده ترین جوانان دنیا برشمردند و در مقابل،

آمار بالای خودکشی جوانان اروپایی را نشانه افسردگی در دنیای غرب دانستند.

ایشان قتل حدود 80 کودک در حمله چند سال قبل یک جوان اروپایی و همچنین گرایش بالای جوانان اروپایی

به عضویت در داعش برای خودکشی از طریق عملیات انتحاری را نمونه هایی از افسردگی جوان اروپایی خواندند و در مقابل تأکید کردند:

جوان ایرانی که با زبان روزه و پس از شب زنده داری شب قدر، برای راهپیمایی روز قدس در گرمای شدید تابستان به خیابان می آید، سرزنده و با نشاط و فرسنگها از افسردگی به دور است.

اصلاحیه: من حرفاشونو نشنیدم منظورم از مسئولین بی دغدغه رهبر نبودن
اتفاقا شاید تنها کسی که واقعا دغدغه ملت رو دارن رهبر عزیزمونه ...
کلا نظرمو درباره افسردگی جوونا گفتم و حتی نظراتم نخوندم ....

محراب;707018 نوشت:
[=arial]با سلام
عرض ادب و احترام
[=arial]

ادامه دارددددددد

شما تست های معتبر روانشناسی را در اینترنت موجود هست در این سایت بگذارید و بعد ببینید ما واقعا افسرده ایم یا نه.

محراب;707018 نوشت:
خب وقتی معیارها یکی نیست چگونه انتظار دارید که شما طبق معیارهای انها در رتبه های بالا قرار بگیرد؟؟

عرض سلام و احترام خدمت شما و تشکر از مطرح نمودن این بحث ارزشمند

بله همینطوره معیارها فرق میکنه به این دلیل که انسانها دقیقا برای رفع افسردگیست که رو به لذات مادی میاورند. یعنی اون کشورهایی که بیشتر به مسائل جنسی و اعتیاد به مشروبات الکی و تفریح رو میاورند دلیلش وجود افسردگی است.

هر کسی دنبال درمان دردش میره اونها هم با این مسائل است که میخواهند دردشون را تسکین بدهند.

خود ما مسلمانها تا زمانیکه غرق در معنویاتیم اصلا احساس افسردگی نمیکنیم. کافیه از خدا و ذکر خدا کمی غافل بشیم تا افسردگی در درون ما هم نفوذ کنه و درمانش را هم به اشتباه در لذات مادی و گرایش به جنس مخالف و موسیقی ببینیم...

Serat;707073 نوشت:
عرض سلام و احترام خدمت شما و تشکر از مطرح نمودن این بحث ارزشمند

بله همینطوره معیارها فرق میکنه به این دلیل که انسانها دقیقا برای رفع افسردگیست که رو به لذات مادی میاورند. یعنی اون کشورهایی که بیشتر به مسائل جنسی و اعتیاد به مشروبات الکی و تفریح رو میاورند دلیلش وجود افسردگی است.

هر کسی دنبال درمان دردش میره اونها هم با این مسائل است که میخواهند دردشون را تسکین بدهند.

خود ما مسلمانها تا زمانیکه غرق در معنویاتیم اصلا احساس افسردگی نمیکنیم. کافیه از خدا و ذکر خدا کمی غافل بشیم تا افسردگی در درون ما هم نفوذ کنه و درمانش را هم به اشتباه در لذات مادی و گرایش به جنس مخالف و موسیقی ببینیم...

افسردگی زمانی اتفاق می افته که احساس می کنید تنها هستید. حالا شما چطوری با خدا تنهایی خود را از بین می برید؟

yaHosseinDS;707075 نوشت:
افسردگی زمانی اتفاق می افته که احساس می کنید تنها هستید. حالا شما چطوری با خدا تنهایی خود را از بین می برید؟

سلام

کسیکه بدستورات خدا عمل کنه که تنها نمیمونه. اونهایی تنها میمونن که ازدواج رو سخت میگیرن

Serat;707087 نوشت:
سلام

کسیکه بدستورات خدا عمل کنه که تنها نمیمونه. اونهایی تنها میمونن که ازدواج رو سخت میگیرن

شاید بشه با خرج کم ازدواج کرد و گفت ازدواج کردن سخت نیست اما نمیشه گفت زندگی بعد از ازدواج خوبه. لااقل به حد اکثریت نگاه کنیم تا ببینیم چطوری زندگیشان را می چرخانند.

خیلی نمیشه گفت نماز و روزه یعنی شاد بودن...خیلی از مسلمونا وقتی افسرده میشن بنیاد گرا تر میشن و برای رهایی ار احساس کشنده گناه و ناامیدی به دین پناه میبرن...
این موضوع ثابت شده است

محراب;706919 نوشت:

دوستان به نظرتان

سلام علیکم و رحمه الله

هرقدر سبک زندگی ما از سبک زندگی اسلامی بیشتر فاصله بگیرد افسردگی شیوع بیشتری در سطح جامعه پیدا میکند.

عقیده و فرهنگی که لذت گرائی را اصل قرار میدهد بواسطه محدود بودن لذات و عوارض افراطی گری در لذت به افسردگی خواهد خورد این مساله اثبات شده علمی و امری روشن است .

لذا مدام در حال یافتن هیجانات و لذات جدید هستند تا بن بست اشباع لذت و برخورد با حقیقت پوچی و بی هویتی در جامعه اشان اتفاق نیفتد .

حال وضعیت ما چگونه است ( طبعا اینجا بحث اقتصادی مطرح نیست ) ؟ ما اگر هوشمند باشیم و عقاید و الگوها و سبک زندگی اسلامی را به جامعه بازگردانیم و در زندگی خود داشته باشیم به آرامش معنوی و اعتدال در لذت میرسیم .

حقیقت امر این است که درست است که تخریب اقتصادی و فرهنگی و اعتقادی در جامعه ما اتفاق افتاده و آسیب های جدی به روحیه عمومی بواسطه تغلب ارزشی وارد کرده ولی با اینحال بواسطه اینکه این جامعه به انحطاط کشیده نشده و تمایل خانواده ها و جوانان به سلامت فرزند بر اساس معیارها و ارزش های اسلامی زیاد است ما مشکلات غربی ها را نداریم لذا اهم مشکلات جوانان ما شده تشکیل خانواده و ازدواج ( گزاره ای از اعتدال در لذت ) .

این جامعه درست است از آسیب هائی زنج میبرد ولی هرگز افراد در آن به اندازه افراد در جوامع سرمایه داری و معیارهای ارزشهای آن دچار افسردگی و احیانا خودکشی نمیشوند.

این آمارها را کسی ننوشته که دلش به حال دشمنش سوخته باشد در حالیکه او حتی یک دوست واقعی هم نمیتواند داشته باشد .

یاحق

[="Navy"]آخه معیار شادی فرق میکنه (شادی واقعی و شادی کاذب)
با یکی بحث میکردیم سر اینکه مردم ایران افسردن
گفتم رو چه حسابی اینو میگی
گفت خودت نگاه کن همش عزا و مردم پایه عزا و گریه هستن
ولی هیچ تفریحی نیست تو کشور
گفتم ینی چی باید باشه که نیست ؟ سینما نیست ؟ پارک نیست؟ورزشگاه نیست؟استخر ، کوه ، دریا ، جنگل ؟ کنسرت موسیقی و ...
فقط کاباره و کازینو نیست
گفت همینا ، آدم دلش میگیره میره یه دیسکو دلش باز میشه
گفتم پس اصل اختلاف معلوم شد چیه
اون عزا برای ما عین شادیه
نشاطی که بعد گریه تو یه عزا خصوصا برای امام حسین ع به ما دست میده تو تو هیچ دیسکویی نمیتونی پیداش کنی
و غمی که بعد از شرکت تو یه مجلس گناه (تازه نه در حد دیسکو) به ما دست میده تو تو هیچ عزایی بهت دست نمیده :Narahat az::Narahat az:
[/]

[="Tahoma"]

محراب;706919 نوشت:

نمی‌دونم چرا یه دفعه یاد این سخنان حسن روحانی در خراسان شمالی افتادم:
«ما همچنین ملتی شاد و مردمی زنده می‌خواهیم. در این استادیوم ورزشی وقتی نام امام هشتم برده می‌شود روحتان پرواز می‌کند و احساسات خود را نشان می‌دهید و اینجا سراسر معنویت و اخلاق می‌شود. همینجا اگر قطعه موسیقی نواخته شود و شما شاد شوید اشکالی دارد؟»

[="Purple"]

شروین;707207 نوشت:
آخه معیار شادی فرق میکنه (شادی واقعی و شادی کاذب)
با یکی بحث میکردیم سر اینکه مردم ایران افسردن
گفتم رو چه حسابی اینو میگی
گفت خودت نگاه کن همش عزا و مردم پایه عزا و گریه هستن
ولی هیچ تفریحی نیست تو کشور
گفتم ینی چی باید باشه که نیست ؟ سینما نیست ؟ پارک نیست؟ورزشگاه نیست؟استخر ، کوه ، دریا ، جنگل ؟ کنسرت موسیقی و ...
فقط کاباره و کازینو نیست
گفت همینا ، آدم دلش میگیره میره یه دیسکو دلش باز میشه
گفتم پس اصل اختلاف معلوم شد چیه
اون عزا برای ما عین شادیه
نشاطی که بعد گریه تو یه عزا خصوصا برای امام حسین ع به ما دست میده تو تو هیچ دیسکویی نمیتونی پیداش کنی
و غمی که بعد از شرکت تو یه مجلس گناه (تازه نه در حد دیسکو) به ما دست میده تو تو هیچ عزایی بهت دست نمیده :Narahat az::Narahat az:

اون آدم شادی رو نمیخواسته یه چیزای دیگه رو میخواسته ...
به نظر من این شادی معنوی که میگن در اصل شادی نیست ...
سبک شدنه... آرامشه ...
آدم بعد مناجات یا روضه گریه میکنه و تخلیه روانی میشه
و حاصلش یه آرامش روانیه علاوه بر اینکه توکــــــــــــــل و صبــــــــــــر و امیـــــــــــــــــد آدمم خیلی زیاد میشه ...
یه جمله هس از خودمم :Nishkhand:که میگه :
نمیدونم چه سریه که درددل با هزار نفر قد یه لحظه درددل با خدا آرومت نمیکنه!!!![/]

با نشاط و با تحرک بودن دلیل میخواهد و اصلی ترین دلیل آن، تصویر روشن از آینده است.

کدام جوان ایرانی حتی میتواند تصوری از آینده مشخص و روشن داشته باشد؟
جوان ایرانی مدام در استرس و اضطراب آینده است.

چه کسی میتواند در ایران به شما 20 درصد تضمین دهد که پس از اتمام تحصیلات حتما شغل مناسب به دست خواهید آورد؟

چه کسی هست که به فکر و اضطراب دوران قبل و بعد از سربازی نباشد؟

کنسرت و اردوی مختلط بخوره توی سر من. یک جوان فقط نیاز به این دارد که حداقل 50 درصد بتواند احتمال دهد آینده برایش روشن و قابل پیش بینی باشد.
یکی از آشنایان دورمان در یکی از کشورهای اروپایی پسرش را به مدرسه فوتبال میفرستد تصاویری که از آن ها دیدم بسیار جالب توجه بود.

کیفیت ، تمیزی و مرتب بودن لباسی که تن آن بچه 12 ساله بود را من تن بازیکنان تیم ملی فوتبال خودمان نمیبینم!

کیفیت چمن و امکاناتی که آن بچه های 12 ساله در آن تمرین میکردند، 2 برابر امکانات تیم ملی فوتبال ما بود!

خلاصه اونجا شما در هر چیزی استعداد داشته باشی، کاملا شرایط شکوفا کردنش فراهم هست.
اما اینجا کاملا شرایط کور کردنش فراهم است.

میگویید اینجا هم تفریحات زیادی وجود دارد؟

استخر؟! قیمت بلیط آن را لطفا اعلام کنید. (اصلا کاری با نظافت و کیفیت استخرها نداشته باشیم!)

ورزشگاه؟ کدام ورزشگاه؟! در شهر ما یک ورزشگاه (فوتبال، تنیس) بیشتر وجود ندارد که آن هم تنها مخصوص یک عده خاص است.

البته باشگاه بدنسازی زیاد است. هر کوچه یک باشگاه بدنسازی دارد! اما وارد محیط آنها بشوید، میفهمید اکثرا چه کسانی با چه تربیت و شخصیتی آنجا تمرین میکنند.
در ضمن دارو و دواهایی هم که ممکن است به جوانان ساده لوح بخوراند که جای خود دارد.

سینما؟ سینما قیمت بلیط آن خوشبختانه بسیار مناسب است. اما خیلی از اینهایی که میگویند بروید سینما تفریح کنید با سینمای ایران و فیلم های آن هم مشکل دارند!

کنسرت؟ قیمت بلیط های آن که سرسام آور است. اگر بلیط هم تهیه کنیم باز هم مشکلاتی وجود دارد. مثلا امام جمعه مشهد افرادی که به کنسرت میروند را هوسباز و شهوتران خوانده. پس کنسرت هم مشکل شرعی دارد.

خوب حالا باید چه کار کرد؟ خیلی راحت میروید در پارک ها یک قلیان تهیه میکنید و پدر ریه خودتان و دیگران را هم در می آورید. هیچ امام جمعه ای هم فتوا نمیدهد که قلیان نکشید. قیمت آن هم بسیار مناسب است.

البته ممکن است یک عده بگویند زمان قدیم اصلا تفریحی وجود نداشته. باید خدمتشان عرض کنم شما نمیتوانید زمان قدیم را با زمان حال مقایسه کنید. اگر هم خیلی به زمان قدیم علاقه دارید و به آن اعتقاد دارید،خوب از تکنولوژی های جدید مانند ماشین، اینترنت، تلویزیون، تلفن همراه و... استفاده نکنید.

در این زمانه اگر تفریحات سالم برای جوانان ایجاد نکنید اینقدر فساد هست که دذگیر آنها شوند.

اصلا فکر کنید تفریح هم نخواهیم. شما یک دلیل بیاورید که یک جوان باید شاد با نشاط و با تحرک باشد. (آن هم شادترین و بانشاط ترین)
موفق و موید باشید.

[="Navy"]

Mohammad-Za;707236 نوشت:
با نشاط و با تحرک بودن دلیل میخواهد و اصلی ترین دلیل آن، تصویر روشن از آینده است.

کدام جوان ایرانی حتی میتواند تصوری از آینده مشخص و روشن داشته باشد؟
جوان ایرانی مدام در استرس و اضطراب آینده است.

چه کسی میتواند در ایران به شما 20 درصد تضمین دهد که پس از اتمام تحصیلات حتما شغل مناسب به دست خواهید آورد؟
.
.
.
.
سینما؟ سینما قیمت بلیط آن خوشبختانه بسیار مناسب است. اما خیلی از اینهایی که میگویند بروید سینما تفریح کنید با سینمای ایران و فیلم های آن هم مشکل دارند!

کنسرت؟ قیمت بلیط های آن که سرسام آور است. اگر بلیط هم تهیه کنیم باز هم مشکلاتی وجود دارد. مثلا امام جمعه مشهد افرادی که به کنسرت میروند را هوسباز و شهوتران خوانده. پس کنسرت هم مشکل شرعی دارد.

خوب حالا باید چه کار کرد؟ خیلی راحت میروید در پارک ها یک قلیان تهیه میکنید و پدر ریه خودتان و دیگران را هم در می آورید. هیچ امام جمعه ای هم فتوا نمیدهد که قلیان نکشید. قیمت آن هم بسیار مناسب است.

حالا شما یک دلیل بیاورید که یک جوان باید شاد با نشاط و با تحرک باشد.
موفق و موید باشید.

دوست عزیز کسی منکر وجود مشکلات در کشور نیست
ولی باور کنید کشور های دیگه هم مشکلات دارن . شاید جنس مشکلاتشان مثل ما نباشد ولی دارند و گاها حاد تر از ما
در مورد قیمت بلیط که فرمودید چون اطلاع دارم میگم
در کشور های اروپایی برای رفتن به یک کنسرت یا مسابقه فوتبال گاها تا 10 درصد از حقوق ماهیانتون رو باید پرداخت کنید
و اونجا هم پرداخت چنین مبلغی سخته
تازه اینها درصورتیه که رفتن به کنسرت و ... رو از مصادیق شاد بودن بدونیم

در مورد چشم انداز آینده جوونها :
متاسفانه جوونهای ما تن پرور شدن و منتظر هستن بعد از فراغت از تحصیل یه میز مدیریتی بدن بهشون بگن لطفا بفرمایید مدیریت این کارخونه رو به عهده بگیرید
طرف لیسانس گرفته میگه من حاضر نیستم با این مدرک مثلا برم کارگری
اینه که بیکار میمونه
بله در این صورت کسی تضمین نمیده بیکار نمونه
ولی اگه حاضر باشه هر کاری بکنه و کم کم رشد کنه بیکار نمیمونه
وگرنه اگه از همون اول شروع به یک کار سطح پایین بکنه بالاخره زندگی رو میگذرونه

البته اینها نفی کننده مشکلات موجود و وظایف حکومت نیست .[/]

[="Purple"]

amirabdi;707259 نوشت:
این از اول انقلاب بوده که مسئولین کلا مشکلات کشور رو نادیده میگرفتن و تقصیر غرب مینداختن و آمار هاش رو جعلی میخونن...
میگید ایران افسرده نیست؟
یه سر به محضر خونه ها بزنید ببینید آمار طلاق چقدر بالاست
هنوزم میگید ایران افسرده نیست؟
یه سر به آمار ورود لوازم آرایشی به ایران بزنید که رتبه ی اول رو داریم و این نشون از اعتماد به نفسمون هست(این دیگه آمار داخلیه)
داداشم ایران آمار بیشترین مصرف کننده از فیل.تر شکن و بازدید از سایت های پ و رن رو داره (آره وضعمون انقدر خرابه)
هنوزم اصرار دارید ایران افسرده نیست؟
امید به زندگی توی ایران رسیده به 50 سال (طبق آمار های داخلی و خارجی) ولی توی کشور های پیشرفته بالای 100 سال هستش
بازم میگید ایران افسرده نیست؟
بیشترین آمار سانسور محصولات فرهنگی برای ایرانه
بازم قبول نمیکنید که ایران افسرده ست؟
ایران جزء پایین رتبه ترین کشور ها از نظر مکان های تفریحی هستش

باز خوبه که این آمریکا هستش که این آمار های دروغ رو بندازیم گردنش...
به جای اینکه انقدر بگیم نه دروغه نه جوون های ما خیلی شاد هستند جزء شادترین ملت هستند بیاییم یکم کمتر دروغ بگیم و بیشتر سعی کنیم کشورمون رو درست کنیم
جوونا توی کشورمون دلیلی برای زنده موندن ندارن،نه کار درست حسابی نه شرایط برای ازدواج نه کیفیت زندگی خوب...
یکی باید ده پونزده سال کار کنه تا تازه حقوقش به یه سطح خوبی برسه ولی توی مملکت های خارجی...

این مسئله فقط درمورد قیمت بلیط صدق میکنه اونم چون بهترین خواننده های دنیا میرن براشون کنسرت میذارن نه مث ما که شجریان بیاد دوتا های و هوی کنه بره
بقیه ی چیزهاشون معقوله،حقوق زندگی شون هم بهتر از ماست،مشکلاتشون هم کمتر از ماست

مشکل ما اینه که هنوز قبول نداریم کشورمون مشکل داره و میگیم ما از همه ی کشورها بهتریم

دیگه انقدرم سیاه نمایی نکنین!!!
میدونین مشکل ما چیه؟؟؟ اینه که جوونا مون فک میکنن غربیا توی بهشتن و اینا ته ته جهنم...
شاید امکانات زیاد باشه ... شاید رفاه بیشتر باشه ...
ولی به چه قیمتی؟؟؟؟
رفاه قسطی!!!!!
هیچی از خودشون ندارن!!!!
جوونای ما هلاک و کشته مرده اونورن ولی نمیدونن اگه برن مث کارگرای افغانی باهاشون برخورد میشه
دایی دوستم مخ بود به خاطر اینکه فکر میکرد اینور قدرشو نمیدونن رفت آمریکا
الان به نظرتو چیکار کنه اونور خوبه؟؟؟
عکاسی میکنه واسه دراوردن خرجش
بااینکه اینور رو هوا میزدنش!
بعضی وقتا حتی حاضریم عزت نفس مونم ازدست بدیم تا فقط کمی شبیه غربیا بشیم
آخه دیگه غرب زدگی تابه کجا؟؟؟؟[/]

rainygirl;707268 نوشت:

دیگه انقدرم سیاه نمایی نکنین!!!
میدونین مشکل ما چیه؟؟؟ اینه که جوونا مون فک میکنن غربیا توی بهشتن و اینا ته ته جهنم...
شاید امکانات زیاد باشه ... شاید رفاه بیشتر باشه ...
ولی به چه قیمتی؟؟؟؟
رفاه قسطی!!!!!
هیچی از خودشون ندارن!!!!
جوونای ما هلاک و کشته مرده اونورن ولی نمیدونن اگه برن مث کارگرای افغانی باهاشون برخورد میشه
دایی دوستم مخ بود به خاطر اینکه فکر میکرد اینور قدرشو نمیدونن رفت آمریکا
الان به نظرتو چیکار کنه اونور خوبه؟؟؟
عکاسی میکنه واسه دراوردن خرجش
بااینکه اینور رو هوا میزدنش!
بعضی وقتا حتی حاضریم عزت نفس مونم ازدست بدیم تا فقط کمی شبیه غربیا بشیم
آخه دیگه غرب زدگی تابه کجا؟؟؟؟

شوخی میکنی؟
بهترین رتبه فنی رو فامیل ما آورد مکانیکی! رفته تو شرکت بنز دست به کار شده! ماهی 8 میلیون به پول ایران حقوق!
ایران این بنده خدا آخرش چیکاره میشد؟
ی مغازه قسطی!کنار خیابون پنچری میگرفت:Khandidan!:! فکر کردیم یبرن استخدامش میکنن؟

نه سیاه نمایی کنیم نه خوب نمایی!
به نظرتون این همه نخبه تو کشور همه سر کارن؟ میدونید همه نخبه ها دارن فرار میکنن؟ علتش چی میتونه باشه؟ اگه امکانات نباشه نمیره امریکا مطمئن باشین!
میدونید اینجا علمو آخر میدونن؟
یک معلم ایران حقوقش از ی کارگر بیشتره؟ میدونستید تو امریکا یک معلم حقوق سالیانش 38 میلیونه؟ درحالی ک یه معلم ایرانی حقوق سالانش زیره 15 میلیونه!
به معلمی شغل انبیا اینقدر بی بهاییم؟

در ضمن کی گفته مثه کارگر افغانی باهاشون رفتار میشه؟ شما ی چیزی شنیدی!
اولا افغانیا تو ایران از مردم عادی پولدار ترن!(ی سر ب قم و مشهدو ...بزن میفهمی گوشی اپل دارن همشون)
دوما امریکایی ها از ایرانیا به شدت خوششون میاد! شما کافیه یبار با چند نفر خارجی صحبت داشته باشی این قضیه رو متوجه میشی!
میدونستی چندتا استاد دانشگاه ایرانی تو خارجن؟اینا کارگر افغانین؟

[="Purple"]

monji-sec;707281 نوشت:
شوخی میکنی؟
بهترین رتبه فنی رو فامیل ما آورد مکانیکی! رفته تو شرکت بنز دست به کار شده! ماهی 8 میلیون به پول ایران حقوق!
ایران این بنده خدا آخرش چیکاره میشد؟
ی مغازه قسطی!کنار خیابون پنچری میگرفت:Khandidan!:! فکر کردیم یبرن استخدامش میکنن؟

نه سیاه نمایی کنیم نه خوب نمایی!
به نظرتون این همه نخبه تو کشور همه سر کارن؟ میدونید همه نخبه ها دارن فرار میکنن؟ علتش چی میتونه باشه؟ اگه امکانات نباشه نمیره امریکا مطمئن باشین!
میدونید اینجا علمو آخر میدونن؟
یک معلم ایران حقوقش از ی کارگر بیشتره؟ میدونستید تو امریکا یک معلم حقوق سالیانش 38 میلیونه؟ درحالی ک یه معلم ایرانی حقوق سالانش زیره 15 میلیونه!
به معلمی شغل انبیا اینقدر بی بهاییم؟

در ضمن کی گفته مثه کارگر افغانی باهاشون رفتار میشه؟ شما ی چیزی شنیدی!
اولا افغانیا تو ایران از مردم عادی پولدار ترن!(ی سر ب قم و مشهدو ...بزن میفهمی گوشی اپل دارن همشون)
دوما امریکایی ها از ایرانیا به شدت خوششون میاد! شما کافیه یبار با چند نفر خارجی صحبت داشته باشی این قضیه رو متوجه میشی!
میدونستی چندتا استاد دانشگاه ایرانی تو خارجن؟اینا کارگر افغانین؟

من که هرکسی رو دیدم موفق نبوده Fool
شما به چشم دیدین؟؟؟ آواز دهل شنیدن از دور خوش است....[/]

شروین;707238 نوشت:
در کشور های اروپایی برای رفتن به یک کنسرت یا مسابقه فوتبال گاها تا 10 درصد از حقوق ماهیانتون رو باید پرداخت کنید

10 درصد؟ من حاضرم یک استادیوم با استاندارد بین المللی باشه تو ایران! حقوق یک ماهمو بدم واسه ی مسابقه!
واسه ی استادیوم قرضاه ازادی 20 هزار تومن والا زیاده! آدم هرچیزی اندازه ارزشش پول میده! سقفاش تمام چکه میکنه زمستون!
سقف پارسال ریخت...

شروین;707238 نوشت:
دوست عزیز کسی منکر وجود مشکلات در کشور نیست
ولی باور کنید کشور های دیگه هم مشکلات دارن .

این ک اونا مشکلات دارند دلیلی نداره ما هم داشته باشیم!
پدر به فرزندش میگه چرا تجدید شدی؟میگه بابا بقیه بچه ها هم همه تجدید شدن! این توجیه درسته؟
خب بقیه تجدید اوردن تو چرا اوردی؟
بقیه کشورا مشکلات دارند چرا ما داشته باشیم؟؟؟؟؟؟؟؟

شروین;707238 نوشت:
متاسفانه جوونهای ما تن پرور شدن و منتظر هستن بعد از فراغت از تحصیل یه میز مدیریتی بدن بهشون بگن لطفا بفرمایید مدیریت این کارخونه رو به عهده بگیرید
طرف لیسانس گرفته میگه من حاضر نیستم با این مدرک مثلا برم کارگری

د نه دیگه!
از اولش گوش مردم میخونن برین درس بخونین ی شغل ابرو مند داشته باشین بشینین پشت میز!
خب از اولش مسئولین بگن درسم بخونی هیچی نمیشی!
قراره بری کارگریا؟بدبخت تکلیفشو میدونه میره 15 سالگی کارگری!
چرا باید فوق لیسانس بگیره بره کارگری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چرا باید 20 میلیون هزینه ترم دانشگاه بده آخرش بره کارگری؟
یعنی شما میگی ی نخبه رتبه 2 رقمی بره کارگری؟ پس این همه سال زحمت کشیده واسه کاری که آخرش با روی سیاه بره خواستگاری؟

[="Navy"]

amirabdi;707259 نوشت:
این از اول انقلاب بوده که مسئولین کلا مشکلات کشور رو نادیده میگرفتن و تقصیر غرب مینداختن و آمار هاش رو جعلی میخونن...
میگید ایران افسرده نیست؟
یه سر به محضر خونه ها بزنید ببینید آمار طلاق چقدر بالاست
یه سر به آمار ورود لوازم آرایشی به ایران بزنید که رتبه ی اول رو داریم و این نشون از اعتماد به نفسمون هست(این دیگه آمار داخلیه)
داداشم ایران آمار بیشترین مصرف کننده از فیل.تر شکن و بازدید از سایت های پ و رن رو داره (آره وضعمون انقدر خرابه)
هنوزم اصرار دارید ایران افسرده نیست؟
امید به زندگی توی ایران رسیده به 50 سال (طبق آمار های داخلی و خارجی) ولی توی کشور های پیشرفته بالای 100 سال هستش
بازم میگید ایران افسرده نیست؟
بیشترین آمار سانسور محصولات فرهنگی برای ایرانه
بازم قبول نمیکنید که ایران افسرده ست؟
ایران جزء پایین رتبه ترین کشور ها از نظر مکان های تفریحی هستش

باز خوبه که این آمریکا هستش که این آمار های دروغ رو بندازیم گردنش...
به جای اینکه انقدر بگیم نه دروغه نه جوون های ما خیلی شاد هستند جزء شادترین ملت هستند بیاییم یکم کمتر دروغ بگیم و بیشتر سعی کنیم کشورمون رو درست کنیم
جوونا توی کشورمون دلیلی برای زنده موندن ندارن،نه کار درست حسابی نه شرایط برای ازدواج نه کیفیت زندگی خوب...
یکی باید ده پونزده سال کار کنه تا تازه حقوقش به یه سطح خوبی برسه ولی توی مملکت های خارجی...

این مسئله فقط درمورد قیمت بلیط صدق میکنه اونم چون بهترین خواننده های دنیا میرن براشون کنسرت میذارن نه مث ما که شجریان بیاد دوتا های و هوی کنه بره
بقیه ی چیزهاشون معقوله،حقوق زندگی شون هم بهتر از ماست،مشکلاتشون هم کمتر از ماست

مشکل ما اینه که هنوز قبول نداریم کشورمون مشکل داره و میگیم ما از همه ی کشورها بهتریم

دوست عزیز منکه در اول و آخر پستم گفتم کسی منکر وجود مشکلات نیست
ما خودمونم همینجا داریم زندگی میکنیم

چون بحث ، بحث مقایسه ایران با کشور های دیگس :

بیشترین درصد طلاق نسبت به ازدواج در کشور های مختلف
https://en.wikipedia.org/wiki/Divorce_demography
جدول رو بر اساس درصد چیدمان کنید
میبینید که ایران به ته جدول میره . تازه این در شرایطی هست که اولا آمار ازدواج و طلاق در ایران کاملا ثبت میشه و در کشور های دیگه طرف اصلا ممکنه ازدواج نکنه . باهم زندگی میکنن بعد جدا میشن که جایی هم ثبت نمیشه. با این وجود وضعیت ایران از بسیاری از کشور ها از جمله بلژیک ، پرتغال ، اسپانیا،فرانسه ، آمریکا،سوییس ف روسیه،کانادا،اتریش ،سوئد،انگلیس،دانمارک،فنلاند،اتحادیه اروپا،نروژ ، استرالیا ،هلند،ایسلند، ژاپن ، کره،اسرائیل ، ایتالیا ، ترکیه و ..... بهتر هست
در مورد بیشترین مشاهدات پورن :
برای سه کیوورد مهم و پر کاربرد
http://www.familysafemedia.com/pornography_statistics.html

برای اولین کیوورد ایران جزو ده کشور نیست در حالی انگلیس ، ایرلند ، نروژ و کانادا هستن
کیوورد دوم هم ایران جزو ده کشور نیست
در کیوورد سوم ایران 9 ام هست
و این در حالیه که این کیوورد ها به دلیل کلی بودن توسط کشور هایی مثل ایران سرچ میشن چون جوونها به زبان انگلیسی آشنایی ندارن و بیشترین میزان سرچ رو توسط ایرانیا داره و مثلا یک آمریکایی و یک انگلیسی اصلا از این کیوورد ها استفاده نمیکنه و از لغات تخصصی تر استفاده میکنه که اگر اونها در امار بیاد نتایج زیر و رو میشه

در مورد لوازم آرایش :
به نظر من بیشتر شبیه یک فرهنگ غلطه تا افسردگی

در مورد فیلتر شکن:
طبیعیه هر وقت فیلتر باشه فیلتر شکن هم هست و دلیلی بر افسردگی نیست
خود من عادت دارم همیشه وی پی ان میخرم درصورتی که اصلا به سایتهای .... کاری ندارم . فکر نمیکنم این هم دلیلی بر افسردگی باشه
ضمن اینکه مطمئن باشید در این زمینه هم ایران بیشترین امار رو نداره

امید به زندگی :
طبق آخرین آمار که مربوط به اطلاعات سال 2013 هست امید به زندگی در ایران 74 سال هست نه 50 سال و بعید میدونم توی 2 سال 24 سال افت کرده باشه
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_life_expectancy

سانسور :
تا منظور از سانسور چی باشه
اگه منظور سانسور سایتهای مستهجن و صحنه های ناجور فیلم هاست که اصلا کار بدی نیست .

در مورد امکانات تفریحی چیزی پیدا نکرده . چه خوب چه بد

با این تفاسیر اگه این مواردی که شما شمردین مصادیق افسردگی هست باید در افسرده ترین بودن ایران یه تجدید نظری کرد[/]

rainygirl;707290 نوشت:

من که هرکسی رو دیدم موفق نبوده Fool
شما به چشم دیدین؟؟؟ آواز دهل شنیدن از دور خوش است....

بله گفتم ک شرکت بنز داره کار میکنه هر 2 ماه میاد ایران !
پسر عمه مادرم هم رتبه 7 ریاضی اورد با رتبه 6 ریاضی ک یک دختر خانوم بود دارن امریکا مفت درس میخونن با بهترین امکانات!
و چند تا شرکت بزرگ هنوز یک سال نیست رفتن بهشون پیشنهاد کار داده! ماهی 10 میلیون تومن! تازه اگر فوق لیسانسشو بگیره بالای 12 میلیون حقوقش میشه !
این میموند ایران ته تهش چقدر میگرفت؟2 میلیون؟4 میلیون؟5 میلیون؟بابا این ک کمه!عیب نداره خدا بزرگه قناعت کن چیش کمه؟!
خواستید اسناد رو میکنم!
یک عده هستند زیاد بزرگ نمایی میکنن مردم غرب زده میشن!
یه عده هستند زیاد خراب میکنن مردم غرب گریز میشن!

[="Purple"]

monji-sec;707284 نوشت:
این یکیو خوب اومدی.......
بعدشم کدوم کنسرت؟مگه چند وقت پیش نبود امام جمعه ها دستور بسته شدن کنسرت های مجاز برج میلاد رو هم دادن؟
بابا وزارت ارشاد تایید کرده مجازه!!!!!!!عجب...........
اصلا من منظورم دیسکو پارتی کنسرت نیست!پست های قبلیم گفتم حقوق یک ملت از نظر رفاهی!تو روحیه افراد تاثیر گزاره!
اصلا میدونید دغدغه کنکور و اینده یک جوون رو 20 سال شکسته تر میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اولا که ما ته این خطی هستیم که شما اولش وایستادین...
این دغدغه ها مال همه س همه م تجربه کردن....
درسته کسی نمیگه کمبـــــــــــود نیست ، هست که اگه نبود وضعمون این نبود!
ولی میدونین مشکل کجاست مشکل مقایسه کردناس....
مشکل دیدن ظرفیت ها و امکانات اونور و نادیده گرفتن خودمونه
اونام همینو میخوان .... میخوان انقدر تبلیغ کنن و از کشورشون واسه جوونای ما یه رویا بسازن که تمام نابغه هامونو جذب کنن و کشور پیشرفتی نداشته باشه تو هیچ زمینه ای....
میخوان فرهنگ مارو تغییر بدن ...
مشکل اینه که هی میگیم اونا اینو دارن اونو دارن ما نداریم ...
نمیایم بگیم خیلی از همین چیزایی که اونا دارن باعث شده به پوچی برسن ...
نمیایم ببینم چقدر از جوونا شون به اعتیاد مشروب و هزارتا چیز دیگه آلوده شدن...
نمیایم ببینیم تو یه سال چندتا کشتار توسط بچه هاشون توی مدارس صورت میگیره...
شادی بی هدف والبته کاذب !!! چیزیه که غربیا خودشون توش دست وپا میزننو واسه کشورای جهان سوم تجویز میکنن
که البته تو غرب این شادی بیشتر میره سمتی که دین ما کلا نهی کرده و باهاش مخالفه![/]

شروین;707299 نوشت:

دوست عزیز منکه در اول و آخر پستم گفتم کسی منکر وجود مشکلات نیست
ما خودمونم همینجا داریم زندگی میکنیم

چون بحث ، بحث مقایسه ایران با کشور های دیگس :

بیشترین درصد طلاق نسبت به ازدواج در کشور های مختلف
https://en.wikipedia.org/wiki/Divorce_demography
جدول رو بر اساس درصد چیدمان کنید
میبینید که ایران به ته جدول میره . تازه این در شرایطی هست که اولا آمار ازدواج و طلاق در ایران کاملا ثبت میشه و در کشور های دیگه طرف اصلا ممکنه ازدواج نکنه . باهم زندگی میکنن بعد جدا میشن که جایی هم ثبت نمیشه. با این وجود وضعیت ایران از بسیاری از کشور ها از جمله بلژیک ، پرتغال ، اسپانیا،فرانسه ، آمریکا،سوییس ف روسیه،کانادا،اتریش ،سوئد،انگلیس،دانمارک،فنلاند،اتحادیه اروپا،نروژ ، استرالیا ،هلند،ایسلند، ژاپن ، کره،اسرائیل ، ایتالیا ، ترکیه و ..... بهتر هست
در مورد بیشترین مشاهدات پورن :
برای سه کیوورد مهم و پر کاربرد
http://www.familysafemedia.com/pornography_statistics.html

برای اولین کیوورد ایران جزو ده کشور نیست در حالی انگلیس ، ایرلند ، نروژ و کانادا هستن
کیوورد دوم هم ایران جزو ده کشور نیست
در کیوورد سوم ایران 9 ام هست
و این در حالیه که این کیوورد ها به دلیل کلی بودن توسط کشور هایی مثل ایران سرچ میشن چون جوونها به زبان انگلیسی آشنایی ندارن و بیشترین میزان سرچ رو توسط ایرانیا داره و مثلا یک آمریکایی و یک انگلیسی اصلا از این کیوورد ها استفاده نمیکنه و از لغات تخصصی تر استفاده میکنه که اگر اونها در امار بیاد نتایج زیر و رو میشه

در مورد لوازم آرایش :
به نظر من بیشتر شبیه یک فرهنگ غلطه تا افسردگی

در مورد فیلتر شکن:
طبیعیه هر وقت فیلتر باشه فیلتر شکن هم هست و دلیلی بر افسردگی نیست
خود من عادت دارم همیشه وی پی ان میخرم درصورتی که اصلا به سایتهای .... کاری ندارم . فکر نمیکنم این هم دلیلی بر افسردگی باشه
ضمن اینکه مطمئن باشید در این زمینه هم ایران بیشترین امار رو نداره

امید به زندگی :
طبق آخرین آمار که مربوط به اطلاعات سال 2013 هست امید به زندگی در ایران 74 سال هست نه 50 سال و بعید میدونم توی 2 سال 24 سال افت کرده باشه
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_life_expectancy

سانسور :
تا منظور از سانسور چی باشه
اگه منظور سانسور سایتهای مستهجن و صحنه های ناجور فیلم هاست که اصلا کار بدی نیست .

در مورد امکانات تفریحی چیزی پیدا نکرده . چه خوب چه بد

با این تفاسیر اگه این مواردی که شما شمردین مصادیق افسردگی هست باید در افسرده ترین بودن ایران یه تجدید نظری کرد

ویکی پدیا یک مرجع دست نویسه و هرکسی که کمی با اینترنت آشنا باشه میتونه از دید خودش مقاله بذاره کمی سرچ کنید کم ارزش ترین منبع تحقیقاتیه پایه و اساس درستی نداره:Gol:

[="Purple"]

monji-sec;707300 نوشت:
بله گفتم ک شرکت بنز داره کار میکنه هر 2 ماه میاد ایران !
پسر عمه مادرم هم رتبه 7 ریاضی اورد با رتبه 6 ریاضی ک یک دختر خانوم بود دارن امریکا مفت درس میخونن با بهترین امکانات!
و چند تا شرکت بزرگ هنوز یک سال نیست رفتن بهشون پیشنهاد کار داده! ماهی 10 میلیون تومن! تازه اگر فوق لیسانسشو بگیره بالای 12 میلیون حقوقش میشه !
این میموند ایران ته تهش چقدر میگرفت؟2 میلیون؟4 میلیون؟5 میلیون؟بابا این ک کمه!عیب نداره خدا بزرگه قناعت کن چیش کمه؟!
خواستید اسناد رو میکنم!
یک عده هستند زیاد بزرگ نمایی میکنن مردم غرب زده میشن!
یه عده هستند زیاد خراب میکنن مردم غرب گریز میشن!

ولی من شنیدم همه امکانات در اختیارشونه حقوق بالایی میگیرن ولی همه چی قسطیه
و اگه نتونن پرداخت کنن خونشون گروی بانکه و بانک برمیداره ....
ضمن اینکه هزینه های زندگی توی خارج خیلی بالاست ...
یکی از دوستانم که انگلیس زندگی میکرد میگفت انقدرررر گرونه که ما حتی توان خرید میوه رو نداشتیم
بااینکه پدرش استاد دانشگاه بود....
و این درحالی بود که ما اون زمانی که اینارو تعریف میکرد گونی گونی میوه رو میریختیم دور!
اصلا یکی از برنامه های ماه عسل تو همین دوهفته پیش کسایی رو آورده بودن که چند سالی اونجا زندگی کرده بودن میتونین حرفاشونو گوش کنین شاید نظرتون عوض شد!!!![/]

[="Navy"]در مورد پست هایی که در مورد زندگی در مثلا آلمان دادید .
خب اگه کسی بگه وضع کار و درآمد در ایران مثلا از آلمان بهتره که معلومه اطلاعاتی نداره
من خودم 1 سال عراق کار میکردم.
حقوق پایه یک مهندس تازه فارغ التحصیل اونجا به پول ما حدود 5 تومنه در صورتی که تو ایران من بعد از 6-7 سال سابقه تازه بهش رسیدم
تازه اون عراقه . مشخصه حقوق در ایران به ریاله و هزینه به دلار .

اصل بحث سر اینه که ایران به نظر شخص بنده افسرده ترین کشور نیست. چون جامعه ایران کاملا متفاوت با تمام جوامع دیگه هست و نباید با یک معیار مقایسه بشن
ضمن اینکه شما یهو میای ایرانو با آلمان مقایسه میکنی. ینی یهو با صنعتی ترین کشور دنیا

من بیش از 10 تا فامیل بسیار نزدیک دارم که در انگلیس،آلمان،هلند،ایتالیا، کانادا و آمریکا زندگی میکنن
هیچکدوم هم خیلی نخبه نبودن و دارن همون کارای ایرانشونو اونجا انجام میدن مثل آرایشگری و حسابداری و ...
خدایی از نظر مالی خیلی بهتر از ایرانشونه ولی
ولی ولی
همشون غیر از یکیشون که شدیدا معتقد و مذهبیه و مجبور در زندگی در ایتالیاس بقیشون همه داغون از نظر روحی
بچه ها از والدین جدا ، والدین همه با هم مشکل پیدا کردن ، عصبی و پرخاشگر
اینکه میگم همه واقعا همشون ها
و این مشکلات براشون اونور پیش اومده و همشونم 15-20 ساله اونجان
شما دوستتو نبین دو روزه رفته
بزار 10 سال بمونه ، ازدواج کنه و بچه دار شه اونوقت قضاوت کن
اکثر کسایی که دورو برمونن و اونور هستن فقط جلوی ما ظاهر سازی میکنن وگرنه از دلشون فقط خدا خبر داره[/]

سلام

من با نظر همه ی دوستان موافقم
چرا جای دوری بریم...
میتونم به جرئت بگم که من تا یه سال پیش واقعا خوشحال شاد و شنگول از زندگی و همه چیز راضی بودم و واقعا هدف برام تعریف شده بود...
اما از وقتی پای کنکور اومد وسط همه چی خراب شد حتی میتونم بگم من یه سال از بهترین سالای زندگیمو تو سن ۱۸ سالگی از دست دادم
مجبور شدم از همه ی خوشیام بگذرم تا بتونم اخرش یه رتبه ابرومند بیارم تا بتونم به هدفم برسم
ولی الان که منتظر جواب کنکور هستم میبینم همه ی زحمتام بیخود بود اینقد ناامیدم که حد نداره[emoji17]

اخه من نمیفهمم چرا اینجوری با زندگی جوونا بازی میکنن؟!!

الان که کنکور برای همه شده منبع درآمد هر کسی به هر نحوی که شده داره از کنکور یه پولی درمیاره.....

اگه جامعه واقعا به فکر شادی جووناس باید این کنکور مزخرفو حذف کنه

rainygirl;707302 نوشت:
این دغدغه ها مال همه س همه م تجربه کردن....

مگه گفتم مال منه؟

rainygirl;707302 نوشت:
درسته کسی نمیگه کمبـــــــــــود نیست ، هست که اگه نبود وضعمون این نبود!

تا قبول نکنیم مشکلات چیه نمیتونیم کمبودو برطرف کنیم!

rainygirl;707302 نوشت:
مشکل دیدن ظرفیت ها و امکانات اونور و نادیده گرفتن خودمونه

شما چند نمونه از امکانات و ظرفیت های اینور رو توضیح بدین برای یک جوون.

rainygirl;707302 نوشت:
اونام همینو میخوان .... میخوان انقدر تبلیغ کنن و از کشورشون واسه جوونای ما یه رویا بسازن که تمام نابغه هامونو جذب کنن و کشور پیشرفتی نداشته باشه تو هیچ زمینه ای....

تا چیزی نداشته باشی آدم تبلیغ نمیکنه!
شما 10 تا از نخبه هارو نام ببر تو ایران تو رفاهن!نمیخواد 2 تا! علم میخوای چیکار؟اون دنیا ازت در مورد نماز روزه میپرسن علم کیلو چنده؟برو نمازتو بخون برو...!

rainygirl;707302 نوشت:
میخوان فرهنگ مارو تغییر بدن ...

میخوایم امکاناتو جبران کنیم نذاریم فرهنگمون تغییر کنه!

rainygirl;707302 نوشت:
مشکل اینه که هی میگیم اونا اینو دارن اونو دارن ما نداریم ...

وقتی ی بچه اسباب بازی نداره به پدر مادر میگه فلانی اینو داره اونو داره من ندارم!داره حقیقتو میگه!چون با چشمش میبینه!

rainygirl;707302 نوشت:
نمیایم بگیم خیلی از همین چیزایی که اونا دارن باعث شده به پوچی برسن ...

نمیایم بگیم خیلی از چیزایی که ماها داریم باعث شده جوونا به غرب گرایی برسن!

rainygirl;707302 نوشت:
نمیایم ببینم چقدر از جوونا شون به اعتیاد مشروب و هزارتا چیز دیگه آلوده شدن...

نمیایم بگیم خیلی از جوونای ایرانی از بی ازدواجی معتاد به خود ارضایی شدن!

rainygirl;707302 نوشت:
نمیایم ببینیم تو یه سال چندتا کشتار توسط بچه هاشون توی مدارس صورت میگیره...

نمیایم ببینیم تو ایران چندتا سقط جنین و قتل جنین صورت میگیره!

rainygirl;707302 نوشت:
شادی بی هدف والبته کاذب !!! چیزیه که غربیا خودشون توش دست وپا میزننو واسه کشورای جهان سوم تجویز میکنن

ما شادی با هدف میخواهیم و البته بی کذب! چیزی که خودمون توش دستو پا نمیزنیم ولی برای جوونا تجویز میکنیم!

rainygirl;707302 نوشت:
که البته تو غرب این شادی بیشتر میره سمتی که دین ما کلا نهی کرده و باهاش مخالفه!

منم همینو میگم!
نه غرب رو بکنیم بت! غرب زده شیم!
نه امکانات خودمونو بالا ببریم بگیم اونجا هیچی نیست!
تا کی دروغ بگیم به خودمون؟
من اصلا بحث با حجابو مشروبو ..ندارم! من امکانات یک زندگی رفاهی رو میگم ک ی جوون نداره!باعث میشه پشتش خم شه!

[="Navy"]

monji-sec;707303 نوشت:
ویکی پدیا یک مرجع دست نویسه و هرکسی که کمی با اینترنت آشنا باشه میتونه از دید خودش مقاله بذاره کمی سرچ کنید کم ارزش ترین منبع تحقیقاتیه پایه و اساس درستی نداره:Gol:

شما یکی از این مقالاتی که گذاشتمو ادیت کن . اگر یک روز ادیتت دووم آورد هرچی گفتی درسته .
ویکی پیدا درسته که یک دانشنامه آزاده ولی نمیتونی توش مطلب بدون سند بزاری چون توسط ویراستار های کنترل میشه .
خصوصا مطالب بسیار مهمی مثل لینک هایی که بهتون دادم .
من خودم بچه کف ویکی پدیام[/]

rainygirl;707313 نوشت:
اصلا یکی از برنامه های ماه عسل تو همین دوهفته پیش کسایی رو آورده بودن که چند سالی اونجا زندگی کرده بودن میتونین حرفاشونو گوش کنین شاید نظرتون عوض شد!!!!

اولا من غرب زده نیستم و اول های تاپیک نظرمو دیدین!
من وسنمو دوست دارم اسلام دینو ایمونمه! ولی حقوق شرعیمم میخوام!حقوق ملی!امکانات برای یک جوون ک قراره پایه های ایران باشه!
بنده ماه عسل نگاه نمیکنم!
چون مجری که زیر پاش ماشین 600 میلیونی باشه نمیتونه فقیر رو درک کنه!(اثبات میکنم ماشین 600 میلیونیو خواستین)
دوما شما جرعت داری تو صدا و سیما برنامه زنده بگی غرب خوبه؟
هروقت جرعت داشتی من قبول میکنم...........

محراب;706919 نوشت:
[=arial]با سلام
عرض ادب و احترام

دوستان به نظرتان

ما که هرجا میریم چه تو اینترنت چه تو واقعیت یا برامون روزه میخونن که گریه کنیم یا میان درمورد خون شهیدان حرف میزنن.
به نظرتون با این وضع ما افسرده به حساب نمیایم؟

هو الغالب

سلام

من که ارزوم اینه که به خارج اسباب کشی کنم و بعد پدر مادرم رو هم ببرم اونجا زندگی کنیم

فقط نمیدونم کدوم کشور برای یه خانم متدین خوب هست

شروین;707317 نوشت:
در مورد پست هایی که در مورد زندگی در مثلا آلمان دادید .
خب اگه کسی بگه وضع کار و درآمد در ایران مثلا از آلمان بهتره که معلومه اطلاعاتی نداره
من خودم 1 سال عراق کار میکردم.
حقوق پایه یک مهندس تازه فارغ التحصیل اونجا به پول ما حدود 5 تومنه در صورتی که تو ایران من بعد از 6-7 سال سابقه تازه بهش رسیدم
تازه اون عراقه . مشخصه حقوق در ایران به ریاله و هزینه به دلار .

اصل بحث سر اینه که ایران به نظر شخص بنده افسرده ترین کشور نیست. چون جامعه ایران کاملا متفاوت با تمام جوامع دیگه هست و نباید با یک معیار مقایسه بشن
ضمن اینکه شما یهو میای ایرانو با آلمان مقایسه میکنی. ینی یهو با صنعتی ترین کشور دنیا

من بیش از 10 تا فامیل بسیار نزدیک دارم که در انگلیس،آلمان،هلند،ایتالیا، کانادا و آمریکا زندگی میکنن
هیچکدوم هم خیلی نخبه نبودن و دارن همون کارای ایرانشونو اونجا انجام میدن مثل آرایشگری و حسابداری و ...
خدایی از نظر مالی خیلی بهتر از ایرانشونه ولی
ولی ولی
همشون غیر از یکیشون که شدیدا معتقد و مذهبیه و مجبور در زندگی در ایتالیاس بقیشون همه داغون از نظر روحی
بچه ها از والدین جدا ، والدین همه با هم مشکل پیدا کردن ، عصبی و پرخاشگر
اینکه میگم همه واقعا همشون ها
و این مشکلات براشون اونور پیش اومده و همشونم 15-20 ساله اونجان
شما دوستتو نبین دو روزه رفته
بزار 10 سال بمونه ، ازدواج کنه و بچه دار شه اونوقت قضاوت کن
اکثر کسایی که دورو برمونن و اونور هستن فقط جلوی ما ظاهر سازی میکنن وگرنه از دلشون فقط خدا خبر داره

آها این شد ی چیزی!
بله اونا اخلاقی صفرن!
وفا دلسوزی پدر مادر ندارن! دین درست حسابی ندارند!
ولی قبول داری رفاهیو وضع اقتصادی بهترن!
حداقل ادم بهش برنمیخوره دارن بهش میقبولانن که غرب بی پولن!:Gol:

*شیوا*;707336 نوشت:
هو الغالب

سلام

من که ارزوم اینه که به خارج اسباب کشی کنم و بعد پدر مادرم رو هم ببرم اونجا زندگی کنیم

فقط نمیدونم کدوم کشور برای یه خانم متدین خوب هست

ایران بهترین جا هستش!
چرا فرار کنیم؟
میمونیم ایران با نظام مقدس جمهوری اسلمی رو آباد میکنیم!
همین جوونا همت کنن کنار همین نظام و ولایت فقیه به شکوفایی میرسیم!
رهبری دلسوز داریم! دینی خوب داریم! برنامه زندگیو داریم!
فقط نقاط ضعف رو باید از بین ببریم!

monji-sec;707341 نوشت:
ایران بهترین جا هستش!
چرا فرار کنیم؟
میمونیم ایران با نظام مقدس جمهوری اسلمی رو آباد میکنیم!
همین جوونا همت کنن کنار همین نظام و ولایت فقیه به شکوفایی میرسیم!
رهبری دلسوز داریم! دینی خوب داریم! برنامه زندگیو داریم!
فقط نقاط ضعف رو باید از بین ببریم!

تا بخوایم نقاط ضعف رو از بین ببریم فکر کنم خودمون جلوتر از بین رفتیم

به نظر من مملکتی که منابع طبیعیش زیاد هرگز به ارامش دست نخواهد یافت همیشه ......

[="Purple"]

monji-sec;707337 نوشت:
آها این شد ی چیزی!
بله اونا اخلاقی صفرن!
وفا دلسوزی پدر مادر ندارن! دین درست حسابی ندارند!
ولی قبول داری رفاهیو وضع اقتصادی بهترن!
حداقل ادم بهش برنمیخوره دارن بهش میقبولانن که غرب بی پولن!:Gol:

من نگفتم غرب بی پوله !!!!
گفتم شما سایر امکانات اینجارو نمی بینین و به امکانات مادی گیر دادین ...
کشوراییی که از هرلحاظ تامیین پول وامکانات رفاهی نداشته باشن میخواین افغانستان داشته باشه؟[/]

[="Purple"]

monji-sec;707354 نوشت:
واقعا پوزش میطلبم :Gol: دو طرف به همراه بقیه میخوایم دلایل افسردگی رو بررسی کنیم دعوا نداریم که دو تا هموطن هستیم که نقطه نظرات خاص خودمونو داریم:ok:
بحث اصلیمم این بود کمی هم به علم بها بدیم!
کسانی ک تو کار وقفن!حضارن مسجد بسازن مدرسه نسازن!
بابا پولتو بده مدرسه بساز! مسجد هم جای خودش!
نماز جای خودش!

بله ...
البته هر چیزی در جای خودش ...
اگر کمبود مدارس م رفع بشه ولی آموزش درستی درکار نباشه باز فرقی نمیکنه
مشکل اینه ایرانیا تعادل رو یاد نگرفتن یا افراط میکنن یا تفریط ...[/]

وقتی کار نداریم چی کار کنیم، الان بخندم، خوشحالی کنم. :Ghamgin:

حوانی که کار نداشته باشه، بدبخت ترینه، مگه حدیث نداریم که تمام بدی های جهان به سمت جوان بیکار هجوم میارن.

البته به نظرم این آمار و ارقام هم قابل اعتماد نیستند، چون خودم رشته ام روان شناسیه این و میگم. خیلی از مسائل رو مثل شادی درونی رو نمیشه با این پرسشنامه ها سنجید.

رنگین;707360 نوشت:
وقتی کار نداریم چی کار کنیم، الان بخندم، خوشحالی کنم. :Ghamgin:

حوانی که کار نداشته باشه، بدبخت ترینه، مگه حدیث نداریم که تمام بدی های جهان به سمت جوان بیکار هجوم میارن.

البته به نظرم این آمار و ارقام هم قابل اعتماد نیستند، چون خودم رشته ام روان شناسیه این و میگم. خیلی از مسائل رو مثل شادی درونی رو نمیشه با این پرسشنامه ها سنجید.

شما حالا خانمی!
فوقش شوهر میکنی زیاد ضروری نیست واست!
خانمای غربی موفقن سرکار !اول شوهراشون کار دارن!بعد زنا هم میرن سرکار........:Ghamgin:
موضوع قفل شده است