جمع بندی در جواب کسانی که میگن چرا رهبر کاری نمی کنه؟

تب‌های اولیه

14 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
در جواب کسانی که میگن چرا رهبر کاری نمی کنه؟

سلام خسته نباشید امیدوارم جای خوبی سوالم رو گفته باشم
سوالم در مورد اینه که من میخوام به عنوان یه شخص انقلابی با مردممون صحبت کنم و اونا رو بتونم با صحبت کردن با دلیل قانع کنم

کسانی زیادی هستن که به رهبر عزیزمون گیر میدن و میگن
چرا کاری نمیکنه؟
مگه رهبر نیست چرا حرفش رو گوش نمیدن؟
این همه دزدی و اختلاس چرا؟
تا این حد که میگن اگه نمیتونه بره کنار؟

و این یه حقیقت تلخه که وقتی ما به عنوان کسانی که پشت رهبرمون ایستاده ایم اگه نتونیم جواب منطقی بدیم وضع خیلی بدتر از اینا میشه
و من هر چی صحبت میکنم و میگم مثلا مسئولین تابع سخنان رهبری نیستند و بعضیاشون خوب نیستن و... و میگن چرا بر کنارشون نمیکنه؟
یا میگن اگه این دزدی ها نبود الان ما با پولش میتونستیم نفری دویست میلیون داشته باشیم و بعد میگن چرا رهبر کاری نکرد؟
و کلا در مورد همه چیز من میخوام باشون صحبت کنم و اونا میگن رهبر یه مملکته باید مشکلات رو حل کنه و من هر جوری که می خوام باشون صحبت کنم اونا یه حرفی مثل همین خرابیهایی که تو کشورمون هست میزنن و منم بشون میگم مشکل رهبرمون نیست و باز میگن اگه رهبره پس چرا کاری نمیکنه مثلا برکنارشون کنه یا.....
حقیقتا من خیلی ناراحتم و فشار زیادی رو دارم تحمل میکنم که چرا نمیتونم باشون بحث کنم و اونا رو قانع کنم.
لطفا بگین چیکار کنم
ایا باید مطالعه کنم؟ ایا باید کاری کنم ؟
در ظمن این تاپیک رو هم مطالعه کرده ام:
http://www.askdin.com/group123-discussion2706.html#top ولی من اطلاعاتی بسیار بسیار بیشتر می خوام
بی صبرانه منتظرتون هستم

خیلی وقت ها پیش اومده ناخواسته وارد چنین بحثی شدم
ولی واقعا هرچی فکر کردم جوابی نداشتم

دقیقا همین حرفا که :
اگه رهبر واقعا رهبره ، پس باید طوری به مدیرا و زیر دستی ها نظارت کنه که مشکلات جامعه حل بشه
اگه هم نمیتونه یا زیر دستی ها گزارش دقیق نمیدن و یا به حرفش گوش نمیدن پس چرا نمیره کنار

خیلی مشتاقم دلایل قانع کننده ای به این افراد بدم

سوال بنده هم هست عزیزان.....
رئیس جمهور زیاد قدرت نداره باز میشه قانع شد...
ولی فک کنم رهبر قدرت تمام باشه تو جامعه...البته اطلاعات درستی ندارم تو سیاست ....
ممنون میشم ی نظر کلی بگین در مقابلش ایستادگی کنیم....
خیلی جاها این حرفارو میزنن آدم دفاعی نداره بکنه از رهبر و کشورش!
ی توضیحی بدین تا بتونیم کوبنده جوابشون رو بدیم این افراد فرصت طلب رو:Gol:

سلام علیکم
خوش حالم اینقدر دقدقه ی نظام و حضرت اقا رو دارید،جای سپاس و شکرگزاری دارد.

mehdibe;706812 نوشت:
ایا باید مطالعه کنم؟ ایا باید کاری کنم ؟
در ظمن این تاپیک رو هم مطالعه کرده ام:
http://www.askdin.com/group123-discussion2706.html#top ولی من اطلاعاتی بسیار بسیار بیشتر می خوام
بی صبرانه منتظرتون هستم

تقریبا بیشتر جواب در همون موضوع که بنده گذاشتم هست
اما یه نظر کلی هست که میگه این کارا وظیفه رهبری نیست
وظیفه ی دولت هاست،درست رهبری قدرت تمام است اما اگر رهبری در کار دولت ها دخالت کند چه فرقی با شاه دارد؟میگن حرف،حرف رهبر است و رییس جمهو اختیاری ندارد و اقا هر کاری بخوهد میکند.
خب اگر اینکار هارو که رهبری بخواهد انجام دهد چرا دیگر رییس جمهور انتخاب میکنیم؟
بگیم همه رو اقا انتخاب کنن و ادم های خوب بزاره

رهبری فقط میتواند تذکر دهد،اجرا دست دولت هاست اگرحضرت اقا در کار دولت دست ببرد به انتخاب مردم بی احترامی میشود به نظر مردم بی احترامی میشود یعنی که مردم دولتی ناشایست انتخاب کردن،شما فکر کن مثلا رییس جمهور فلان کار و دستور داده انجام دهد یکهو جضرت اقا بیاد بگوید انجام ندهید این کار درستی نیست،ببینید چه هم همه ای میشود در بین مردم!!!
برای هر کاری یک وزارت، یک مسعول وجود داره
این اختلاس ها رو قوه ی قضاییه باید خوب عمل کند و مجازات سخت قرار دهد تا کسی جرعت نکند انجام دهد قوه باید سفت بگیرد
رهبری یا امام نمی تواند آدم بدها را قلع و قمع کند.اگر حضرت امام بنی صدر را زود قلع و قمع می کرد هیچکس نمی توانست در تاریخ به قانونمند بودن این کشور احترام بگذارد و می گفتند اینها هر کسی را که مطابق سلیقه-شان نباشد از دم تیغ می گذرانند. ولی بنی صدر را آنقدر نگه داشت تا حرمت قانون بالا رود تا در آینده بتوان به این قانون تمسک جست و اختلافات زیادی با قانون نباشد. خیلی‌ها انتظار داشتند که رهبری خلاف قانون عمل کند و انتخابات را باطل کند. آقا می فرمود چه دلیل قانونی ای وجود دارد ما این کار را کنیم. امام هم همین کار را کرد آقای‌هاشمی رفسنجانی می گفت من چند بار پیش امام گریه کردم که بنی صدر را عزل کنید ولی امام قبول نکرد. آخر هم فرمودند چون قدرت استیضاح دارید بروید و با استیضاح رئیس جمهور را عزل کنید. بنی صدر طرفدار داشت و اگر طرفداران خود را به خیابان می آورد. طرفداران او ۸۰ درصد بودند و طرفداران حزب الله ۲۰ درصد! اگر اینها به خیابان‌ها می آمدند تا مجلس شورای اسلامی کاری می کرد او قتل‌ها و شورش‌ها را انجام داده بود داشت از کشور خارج می شد.امام بنی صدر را طبق قانون عزل کردند. نگه داشتن بنی صدر توسط حضرت امام باعث بالا رفتن هوش مردم شد و آن‌ها رشد کردند در حالیکه امام با اشاره قبلا از بنی صدر حرف زده بود مردم باید می گرفتند.

به انهایی که چنین حرف یمزنن بگویید برن یه بار وظایف رهبری رو مطالعه بکنن بعد بیان بحث
وظایف رهبری

امیرالمومنین یار خیانتکار خود را نمی-توانست اعدام کند.بخشی از مشکلات ما این است که مردم رشد کافی ندارند و بخشی مربوط به این است که برخی از مسئولین اول خوب اند ولی بعدا بد می شوند.
پس چطور باید جلوی آدم‌های بد را گرفت؟ از طریق کودتا از بالا؟ نه از طریق هوشیاری مردم. لذا آقا به هوشیاری و بصیرت بسیار توجه دادند.در جواب آن جوانی که منتقد صدا و سیما بود باید بگویم درست است که صدا و سیما را رهبری گذاشته، امیرالمومنین و پیامبر هم خیلی‌ها را گذاشتند که رفتارهای بدی داشتند اما خودشان انتظار داشتند مردم جلوی آنها را بگیرند. اگر رئیس صدا و سیما هم آدم خوبی باشد مگر او می تواند فیلم بسازد؟ فیلم را فیلمنامه نویس داریم. ما چند تا فیلمنامه نویس داریم که عمیقا مسائل دینی را بفهمند و قدرت این را داشته باشند آنها را به یک مجموعه خوب تبدیل کنند؟ آقا که خود نمی تواند خودش فیلمنامه بنویسد. مگر آقا مثل شهید احمدی روشن متخصص مسائل هسته ای است یا مثل احمدی مقدم متخصص موشک است.اگر این‌ها نبودند مگر مقام معظم رهبری می توانست با ۳-۴ دستور موشک هوا کند؟! انتصاب بدون متخصص ممکن نیست.

قابل توجه دوستانی که مطالعه نکردن،حتما مطالعه فرمایید تا بیشتر جواب این سوال رو در اینجا بخوانید

حتما بخوانید

:Lflasher:اگر مقام معظم رهبری مشکلات را می دانند پس چرا انها را حل نمی کنند!!؟؟

:Lflasher:اگر هم از مشکلات خبر ندارد که خیلی بد است،رهبرمملکت مشکلات را ندانند!!!

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد کریم

mehdibe;706812 نوشت:
سلام خسته نباشید امیدوارم جای خوبی سوالم رو گفته باشم
سوالم در مورد اینه که من میخوام به عنوان یه شخص انقلابی با مردممون صحبت کنم و اونا رو بتونم با صحبت کردن با دلیل قانع کنم

کسانی زیادی هستن که به رهبر عزیزمون گیر میدن و میگن
چرا کاری نمیکنه؟
مگه رهبر نیست چرا حرفش رو گوش نمیدن؟
این همه دزدی و اختلاس چرا؟
تا این حد که میگن اگه نمیتونه بره کنار؟
و این یه حقیقت تلخه که وقتی ما به عنوان کسانی که پشت رهبرمون ایستاده ایم اگه نتونیم جواب منطقی بدیم وضع خیلی بدتر از اینا میشه
و من هر چی صحبت میکنم و میگم مثلا مسئولین تابع سخنان رهبری نیستند و بعضیاشون خوب نیستن و... و میگن چرا بر کنارشون نمیکنه؟
یا میگن اگه این دزدی ها نبود الان ما با پولش میتونستیم نفری دویست میلیون داشته باشیم و بعد میگن چرا رهبر کاری نکرد؟
و کلا در مورد همه چیز من میخوام باشون صحبت کنم و اونا میگن رهبر یه مملکته باید مشکلات رو حل کنه و من هر جوری که می خوام باشون صحبت کنم اونا یه حرفی مثل همین خرابیهایی که تو کشورمون هست میزنن و منم بشون میگم مشکل رهبرمون نیست و باز میگن اگه رهبره پس چرا کاری نمیکنه مثلا برکنارشون کنه یا.....
حقیقتا من خیلی ناراحتم و فشار زیادی رو دارم تحمل میکنم که چرا نمیتونم باشون بحث کنم و اونا رو قانع کنم.
لطفا بگین چیکار کنم

با سلام وعرض ادب خدمت همه عزیزان
متاسفانه برخی وشاید اکثریت هنوز جایگاه رهبری را درست نشناخته اند، با وجود تقسیم وظایف هنوز هم برخی رهبری را متهم به دیکتاتوری می کنند واز طرف دیگر برخی می گویند چرا جلوی فسادها را نمی گیرد؟!
رهبر مملکت در ارگانها وسازمانهای زیر مجموعه خود تلاش می کند بهترین افراد را انتخاب کند یعنی بهترین فرد موجود ودر طول مسئولیت نیز طبق قانون از جمله ماده110 قانون اساسی برعملکرد آنها نظارت داشته ونمی گذارد آنها از اصول وآرمانهای کشور عبور کنند. که یکی از مصادیق این مساله ارگانهای نظامی است که پیشرفت کشور در این زمنیه فوق العاده بوده است.
یا در صدا وسیما هنوز هم صدا وسیمای ایران پاکترین است وخیلی از رذائل اخلاقی که در رسانه های دنیا امری عادی است هنوز در سایه رهبری نظام در رسانه های رسمی جمهوری اسلامی جایی ندارد. د رعین حال که ایده آل نیست چون بازیگر وهنر مند ارزشی کم است واینجا نباید تقصیر را گردن رهبر انداخت چون رهبر کلاس تربیت بازیگر ندارد ومتخصص این فن نیست که تک تک بازیگران را خود تربیت کند. بلکه باید دلسوزان این هنر تلاش کنند وکسانی از اهل دغدغه که در این زمینه استعداد وذوق دارند مثل شهید آوینی تلاش کنند تا هنر اسلامی احیاء شود.
یا در مساله اقتصاد اگر بانک ها براساس قوانین مصوب کشور عمل کنند فساد اقتصادی پیش نمی آید ولی مشکل زمانی بوجود می آید که مسئولان خلاف قوانین وبر اساس روابط عمل می کنند وبرخی افراد در سیستم های بانکی رسوخ کرده وتسهیلات سرسام آور می گیرند یکی با رئیس بانک آشناست، دیگری توصیه شده یک مقام بالا است.
رهبر مسئولیت دارد که نظارت داشته باشد تا قوانین درست اجرا شود عمل دیگر اینقدر نیروی ساخته شده بی غل وغش ندارد که همه کارمندان بانک ها را تامین کند ودر عین حال اگر قرار باشد همه این کارها را رهبر انجام دهد دیگر رئیس جمهور، نمایندگان مجلس ودیگر مسئولان برای چی انتخاب می شوند؟!
بقیه موارد هم از این قبیل است.
در عین حال که متاسفانه خیلی ها نیمه پر لیوان را نمی بینند. کشوری که خائنان داخلی دارد واز طرف دیگر کل دنیا عزم خود را بر نابودی آن قرار داده است. وانواع تحریمها بر او تحمیل می شود ولی همین کشور در صحنه های مختلف علمی وتکنولوژی پیشرفت کرده وبا بزرگترین وپیشرفته ترین کشورها مقابله می کند چرا دیده نمی شود وهمه اینها در سایه حسن مدیریت ولی فقیه است.
حل مشکلان سران قوا که اگر کیاست ومدیریت رهبری نباشد برخی اوقات سایه هم را با تیر می زنند نمی گذارد کشور دچار هرج ومرج ونزاعهای سیاسی شود.
مدیریت کشور وحفظ استقلال آن د رمقابل تهدیدهای داخلی که کم هم نیست خود افتخار دیگری در پرونده رهبری است.
مدیریت فتنه های داخلی مثل 18 تیر سال 78 ویا فتنه 88 که قصد براندازی نظام ونابودی انقلاب اسلامی را داشتند با خرابکاری های عمومی از درخشان ترین جلوه های مدیریت رهبری است.
هر کس قصد نقد و بررسی عملکرد دارد اولا باید خوبی ها وایرادات را با هم ببینید. بعد با د رنظر گرفتن استعداد داخلی وشرایط سیاسی و خرابکاری های موجود قضاوت کنند که آیا رهبری چقدر در مدیریت کشور موفق عمل کرده است.

من خودمم جونم واسه رهبری در میره و همش ازشون دفاع میکنم ولی واقعا جوابی واسه این سوال ندارم که لااقل خودمو قانع کنه:Ghamgin:

hameda;707771 نوشت:
من خودمم جونم واسه رهبری در میره و همش ازشون دفاع میکنم ولی واقعا جوابی واسه این سوال ندارم که لااقل خودمو قانع کنه

سلام
جوابی که ما به سوال دادیم می توانید ایراد واشکالاتش را بیان کنید. من هم مثل شما جونم برای رهبری در میره ولی مساله از نظر شخص بنده حل شده است. ما وظیفه داریم جایگاه رهبری را برای مردم تبیین کنیم ودر عین حال خدمات ومدیریت ایشان در عرصه های مختلف وپیشرفت های صورت گرفته را بیان کنیم. وجلوی سیاه نمایی ها را بگیریم.

بعضی ها بدون اجازه ی ماهواره حتی فکر هم نمی کنن!

الان میگن "اگه فلانی رهبره چرا به همه نظارت نمی کنه!!! چرا برکنارنمی کنه!!! چرا تذکر نمیده!!!! چرا چی چرا چی"

حالا کافیه رهبر، یکیو مستقیم برکنار کنه
فوری همونها میگن :
"عه! چرا رهبر داره تو همه چی دخالت می کنه! این که دیکتاتوریه!!! حتما اونو برداشته فامیلهاشو بذاره!!! اگه اینجوری نیست چرا اینو فقط برکنار کرد!؟ چرا اونو برکنار نکرد؟! اونم خلافکار بود دیگه!!!"
و مزخرفاتی از این قبیل

مدیریت زیبا وفوق العاده مقام معظم رهبری:
مدیریت حضرت آقا در طول این 26 سال فوق العاده بوده است بطوری که در مواقع زیاد جلوی انحراف مسیر جامعه بالاخص دولتها را بسوی سکولاریسم ونظامهای غربی گرفته ونقش های دشمنان که با حساب وکتاب دقیق برنامه ریزی می شود را نقش برآب کرده است.
شما به سخنان مشاهیر جهان عظمت وبزرگی رهبر انقلاب را به خوبی می توانید ببینید از جمله خانم رایس وزیر امور خارجه سابق آمریکا که گفته بود آقای خامنه ای رهبر ایران می تواند نقشه هایی را که در طولانی مدت وبا صرف هزینه های زیاد انجام گرفته است نقش برآب کند. به لینک زیر توجه کنید:
http://www.nooreaseman.com/forum285/thread47058.html

[=B Mitra]
بسم الله الرحمن الرحیم

[=B Mitra]

حتی اینا هم میفهمن
.
.
.

:!!!:
.
.
.

http://nama.jamejamonline.ir/Newspreview/2012465511381302437

[FLV]http://nama.jamejamonline.ir/Media/Video/1394/04/19/635721350056638638.mp4[/FLV]

اولا اینکه میگن رهبری ایران دیکتاتوریه خیلی حرف مضحکی میزنن چون به قول امام خمینی ولایت فقیه محصورترین ولایت هاست چون محصوره در فقه شیعه ست و ولی فقیه تو هیچ لحظه ایی نمیتونه طبق میل خودش کاری رو انجام بده و هر کاری انجام میده باید طبق فقه باشه و براساس فقه شیعه بر شیعیان حکومت کنه.
ثانیا این اشکالاتی که میکنن قبوله که تو جامعه هست ولی آیا تا وقتی ما مردم نخواهیم و از رهبرمون تبعیت نکنیم رهبر میتونه کاری انجام بده؟ جامعه رو ما تشکیل میدیم و رهبر هدایت کننده ی اونه. حضرت آقا این همه می فرماین جهاد مقاومتی چند درصد ما به حرف آقا عمل کردیم؟ آیا تصمیم گرفتیم که همه چیز رو ایرانی بخریم؟ فرمودن اصلاح الگوی مصرف چند درصد تصمیم گرفتیم نسبت به این حرف قدمی برداریم؟ و نسبت به تولید نسل این همه تاکید کردن آیا کسانی که شرایطش رو داشتن تصمیمی نسبت به حرف آقا گرفتن؟ بیشترمون فقط نسبت به حضرت آقا ادعا داریم ولی زیاد حرکتی نشون نمیدیم. دولت و اعضای دولت رو هم ما خودمون تشکیل میدیم یکیمون مدیره و یکیمون کارمنده و ...وقتی از ما بخاری بلند نشه حضرت آقا نمیتونه کاری انجام بده. تو جنگ صفین که یکی از نقطه های عطف تاریخ اسلام حساب میشه چی شد؟ آیا امیرالمونین میتونست کاری کنه؟ حضرت فرماندهی رو بدست داشت ولی وقتی بین مردم چند تا انگل وجود داشت همه جیز رو خراب کردن؟ بعد از صفین چقدر حضرت از مردم خواست که برای جهاد آماده شن ولی وقتی مردم نخواستن نمیشه. آیا این ها به ضعف حضرت برمیگرده؟
و یا حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله همه ی پایه های حکومت حضرت امیرالمومنین رو محکم کرده بود ولی وقتی چند تا الدنگ تخلف کردن کل برنامه های حضرت رو به هم ریختن آیا این به عدم تدبیر حضرت برمیگرده؟
هر چند وضعیت جامعه ی ما مثل اون زمان ها نیست و مردم ما نسبت به اون زمان خیلی خیلی بهتره و درجه ی ایمانشون خیلی بالاتره ولی وقتی تو جامعه چند تا افراد بد باشه ویروسش میگیره و تنها رهبر نیست که باید با این افراد مقابله کنه بلکه همه افرادی که از دستشون برمیاد باید با این افراد مقابله کنن.

پرسش:
در جواب کسانی که می گویند رهبری در مقابل فسادها و اشکالات نهادهای تحت نظر خود، و سایر ارگانها کاری انجامی می دهد، چه جوابی باید داد؟

پاسخ:
رهبر مدیر ارشد نظام است. و دیدبانی است که نمی گذرد نظام از ریل حرکتی خود خارج شود. ممکن است، این قطار در حال حرکت انحراف پیدا کند. ولی مدیریت عالی نظام اجازه نمی دهد از مسیر اصلی و اصول کلی خود خارج شود.
یک نهضت و حرکت اصلاحی در جامعه به چهار چیز نیاز دارد:
1- رهبر
2- پیام
3- یاران
4- آمادگی عمومی
انقلاب ایران تا بحال از نظری رهبری و پیام، عالی حرکت کرده است. بطوری که پیام انقلاب به دنیا هم رسیده و بیداری اسلامی که در سال های اخیر بر پا شده است. و موجب سقوط دیکتاتورهایی شد. از آثار همین پیام بوده، که خود توضیح مفصل می خواهد.
پیام انقلاب عمل به اسلام و زنده نگه داشتن احکام و معارف دینی بوده که این انگیزه و هدف هنوز هم وجود دارد. و در این زمینه پیشرفت های خوبی صورت گرفته است. اما جای کار زیاد دارد. مخصوصا در مراکز علمی بالاخص حوزه و دانشگاه. و پیام انقلاب از همان اول استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی بوده است. که هنوز هم مردم ما در راهپیمایی ها همین شعار را سر می دهند. استقلال و آزادی که برای پیاده کردن احکام نورانی اسلام که موجب آزادی انسان از اسارت نفس و طاغوت زمان می شود.

اما از نظر آمادگی عمومی، باید گفت مردم ایران همیشه در صحنه بوده و هیچوقت پشت رهبری را خالی نکرده اند. و هر موقع لازم بوده خودجوش در دفاع از انقلاب و آرمانهای آن به خیایانها آمده و نقشه دشمنان را خنثی کرده اند. که بارزترین آنها در این اواخر قیام مردم در 9 دی سال 1388 بوده است.
اما از نظر یاران باید گفت، رهبران نظام ما همیشه در مضیقه بوده اند. چون برخی از خواص که در پست های کلیدی نظام بوده اند و برخی سوابق درخشانی در قبل انقلاب و بعد آن داشته اند. در مواقع حساس مثل فتنه 88 با حرکت و یا سکوت خود، ضربه سنگینی به نظام و رهبری وارد کردند.
در عین اینکه در یک نظام رهبر مملکت به نیروهایی توانمند در عرصه های مختلف علمی، سیاسی، هنری، اجتماعی و ... دارد، که باید اعتراف کنیم رهبر ما از داشتن یاران خوب در اکثر این عرصه های محروم است.

از جنبه دفاعی و نظامی که رد شویم، در عرصه سیاست، سینما و هنر، حوزه و دانشگاه و ... دست رهبری خالی است.
سینما و هنر که بیشتر حرکت سکولار دارد تا اسلامی، و افکار موجود در گردانندگان آن بیشتر تمایل به غرب دارد تا معارف اسلامی، و نگه داشتن چنین فضایی در شرایط فعلی خود هنری بزرگ است که رهبر ما داشته است. چون هنوز هم که هنوز است سینمای ایران در دنیا پاک ترین سینما ست. و اگر کسی آنرا با رسان های دنیا و قبل انقلاب مقایسه کند. به نتیجه فوق اعتراف خواهد کرد.

در عالم سیاست، بنده هر قدر فکر کردم. واقعا کسی که از هر جهت ایده آل برای ریاست جمهوری باشد تا بحال پیدا نکرده ام. هر کسی جایی ایراد اساسی دارد. بنابر این در عالم سیاست دست رهبری خالی تر از جاهای دیگر است.
در دانشگاه که با وجود تاکیدات مستمر رهبری برای عدم برپایی اردوهای مختلط و مراسم های موسیقی و ... هنور کسی گوشش بدهکار نیست. بگذریم از اینکه نظام درسی دانشگاههای ما غیر اسلامی است. و بر اساس نظام درسی غرب که تجربه گراست می باشد.
در حوزه علمیه هم که ایشان سالهاست، داد می زنند باید روش درسی حوزه و کتاب های آن تغییر کند. ولی کو گوش شنوا.

در چنین فضایی اگر موفقیت های نظام اسلامی را در عرصه های علمی که متوسط 13 برابر دنیاست. در عرصه تکنولوژی با کشورهای بزرگ دنیا رقابت می کند. مثل انرژی هسته ای و ساخت ماهواره، تربیت دانشمندانی که در عرصه های طبی سرآمد هستند. و در برخی موارد مثل سلول های بنیادین جزء چهار کشور مستقل و تولید کننده می باشد.
در عرصه نظامی که امروز به اعتراف دوست و دشمن کشوری که جلوی گروه های افراطی در منطقه را گرفته با وجود کمک های کشورهای دنیا، ایران می باشد.

خلاصه کلام اینکه اگر بر اساس امکانات موجود و خیانت های کلانی که برخی در نهادهای مهم انجام می دهند در نظر بگیریم. این رهبری فوق العاده است. و این چیزی است که شخصیت های سرشناس و سیاستمداران بزرگ دنیا بر آن اذعان دارند.

موضوع قفل شده است