صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا باید دین داشته باشیم؟ اهمیت داشتن دین چیست؟

نوشته
    31
    حضور
    18 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    67

اشاره چرا باید دین داشته باشیم؟ اهمیت داشتن دین چیست؟

سلام خدمت دوستان وکارشناسان عزیز...

دوستان من اخیرا" ب مشکل جدی برخوردم....از اول اعتقاداتم سست بود اخیرا بدترم شده تا جایی که همه مشکلاتمو از جانب خدا میبینم.....

بگذریم که دردهام خ زیادن..

حالا که ب مشکل برخوردم و با خدا لج کردمو زندگیم روزبروز داغون تر میشه میخام واقعن خدارو بشناسم..چون همه میگن عادله و فلان ولی من هیچ خوبی ندیدم..

نمیدونستم از کجا شرو کنم..گفتم اول از این سوال ها شرو کنم..که چرا باید هر انسانی ی دینی داشه باشه..دین ایرانیا اسلام ..بعضیا یهودی مسیحی و ....

دین واقعن لازمه برای زندگی؟اگه لازمه چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چرا باید تابع دینی باشیم...؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

و بین همه ادیان چرا اسلام؟؟

من واقعن نیاز دارم ب راهنمایی هاتون....حالم خیلی بده لطفا کمکم کنید...
    ویرایش توسط سیده راضیه : ۱۳۹۴/۰۵/۱۲ در ساعت ۱۷:۳۸

2. صلوات ها 8

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,519
    حضور
    175 روز 1 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58315

با نام و یاد دوست

چرا باید دین داشته باشیم؟ اهمیت داشتن دین چیست؟

کارشناس بحث: استاد مسلم

5. صلوات ها 2

علاقه
    مولا و مقتدای آزادمردان جهان، امیرالمومنین(ع)
    نوشته
    2,035
    حضور
    57 روز 12 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4550

نقل قول نوشته اصلی توسط پائیز نمایش پست ها

دوستان من اخیرا" ب مشکل جدی برخوردم....از اول اعتقاداتم سست بود اخیرا بدترم شده تا جایی که همه مشکلاتمو از جانب خدا میبینم.....

حالا که ب مشکل برخوردم و با خدا لج کردمو زندگیم روزبروز داغون تر میشه میخام واقعن خدارو بشناسم..چون همه میگن عادله و فلان ولی من هیچ خوبی ندیدم..

نمیدونستم از کجا شرو کنم..گفتم اول از این سوال ها شرو کنم..که چرا باید هر انسانی ی دینی داشه باشه..دین ایرانیا اسلام ..بعضیا یهودی مسیحی و ....

با سلام و احترام

نمی دانم به خاطر مشکلات و سختی های زندگی است یا نه اما از لحن کلام شما روشن است که کاملا احساساتی وارد گفتگو شده اید، از خدا کینه به دل گرفته اید، و نعمتهای فراوانی که خداوند به شما داده است را نمی بینید و او را به بی عدالتی محاکمه می نمایید، خدایی که نعمت هایش قابل شمارش نیست:
    «وَ إِنْ تَعُدُّوا نِعْمَتَ اللَّهِ لا تُحْصُوها إِنَّ الْإِنْسانَ لَظَلُومٌ كَفَّارٌ»؛ . و اگر نعمت هاى خدا را شماره كنيد، هرگز نمى‏توانيد آنها را به شماره آوريد. مسلماً انسان بسيار ستمكار و ناسپاس است‏ (ابراهیم-34)
    و علی رغم ناسپاسی انسان در آیه مشابه، خود را در مقابل این ناسپاسی آمرزنده و مهربان معرفی می کند:

«وَ إِنْ تَعُدُّوا نِعْمَةَ اللَّهِ لا تُحْصُوها إِنَّ اللَّهَ لَغَفُورٌ رَحيمٌ»؛ و اگر نعمت هاى خدا را شماره كنيد، هرگز نمى‏توانيد آنها را به شمار آوريد يقيناً خدا بسيار آمرزنده و مهربان است‏ (نحل-18)

و اگر سختی هم هست به خاطر ساختار دنیاست که به خوبی هایش جز با تحمل مشکلات نتوان رسید:
    «إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ يُسْراً»، بى‏ترديد با هر سختی، آسانى است‏.(شرح-5 و 6)

من از شما خواهش می کنم که با نگرش کنجکاوانه اما منطقی به بحث ادامه بدهیم، و نگذارید احساسات و عواطف احتمالی که به هر دلیلی علیه خداوند و دین شکل گرفته در تصمیم گیری عقلانی شما دخالتی داشته باشد، همچنین اگر موافق باشید ابتدا به اصل ضرورت دین بپردازیم و پس از حصول نتیجه مشترک به این مسئله بپردازیم که چرا در میان ادیان مختلف، اسلام را دین حق می دانیم.
    پیشاپیش از بذل لطف و عنایت شما ممنونم.

در مورد اصل نیاز بشر به دین باید بگویم، دین از جهات مختلف ضرورت دارد:

اول: بیان آنچه که دست عقل به آن نمی رسد

عقل تمام خوبی ها را درک نمی کند، مثلا سمیع و بصیر بودن خداوند را درک نمی کند، یا با توجه به ضرورت معاد اگرچه عقل اصل وجود آن را درک می کند، اما نمی تواند از جزئیات آن، و راه سعادت در آن به طور کامل مطلع شود، شکی نیست که توصیف جزئیات بهشت و جهنم که عقل بدان دسترسی ندارد نقش اساسی در تعدیل رفتار انسان و صدور اعمال نیک از او دارد.
    علاوه بر اینکه اگر بشر بخواهد زندگى متعادلى داشته باشد، نياز به قانونى دارد كه در آن حقوق همه انسان ها رعايت شده باشد. هيچ جامعه اى نمى تواند بدون قانون، بطور متعادل زندگى كند، و اين قانون را بشر نمى تواند تعيين كند، زيرا بشر از اين قانون سود مى برد و به سود خود و اقوام و قبيله و طبقه و. . . گرايش بيشترى دارد.
    اگر بشر، واقعاً بخواهد يك قانون جهانى وضع كند بايد اين قانون از دو شرط برخوردار باشد:
    اول: قانون گذار، شناخت کامل از انسان داشته باشد.
    دوم: هیچ سود و منفعت شخصى از این قانون نبرد.
    اين دو شرط در دين موجود است، اما در قوانين بشرى نيست. به سازمان ملل كه نمايندگان صد و نود و چهار كشور در آنجا جمع شده اند، بنگريد. همه كشورها، عاقل ترين افراد خود را به آن جا مى فرستند، ولى تا به حال نتوانسته اند يك گره از مشكلات بشر باز كنند. چون اولا انسان شناس نيستند و ثانیا هر كدام مى خواهند به نفع دولت خود كار كنند نه به نفع بشريت و انسانيت.(پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سبحانی)

دوم: تقویت آنچه دست عقل به آن می رسد
    حتی اگر عقل برای بشر کافی باشد باز آمدن انبیائی که با گفتار و آموزه های خود، مردم را به سوی آنچه عقلشان درک می کند سوق می دهند (اگر نگوییم ضرورت دارد) حداقل بهتر از نیامدن آنهاست، پس خداوند حکیمی که عقل بر وجود و حکمت او گواهی می دهد هرگز آمدن انبیاء و آموزه های آنها را مغفول نمی گذارد و نسبت به آن بی تفاوت نمی شود. به همین خاطر است که متکلمین اسلامی تکالیف شرعیه را لطف و یاری کننده تکالیف عقلیه می دانند.(کشف المراد، علامه حلی، ص348)
    امام علی(ع) نیز می فرمایند: «فَبَعَثَ فِيهِمْ رُسُلَهُ ... يُثِيرُوا لَهُمْ دَفَائِنَ‏ الْعُقُول‏»؛(نهج البلاغه(صبحی صالح)، خطبه اول، ص43) خداوند پیامبرانش را فرستاد تا گنجینه های مدفون شده عقل را آشکار سازند.
    علاوه بر این که همین قوانین اجتماعی بشر که حاصل عقل و تفکر خود انسان ها است، بدون دین ضمانت اجرایی ندارد، قوای نظامی و حکومت مى تواند جلوى قانون شكنى های آشکارا را بگيرد. اما جلوگيرى از قانون شكنى هاى پنهان، كار این قوا نيست بلكه كار مذهب و اعتقاد به خدا است. اعتقاد به دين، بخشى از قوانين را در نهان اجرا مى كند. مثلا اگر سيم لختى كه نيروى برق در آن جريان دارد در اينجا باشد، چه كسى حاضر است دستش را به آن بزند؟ هيچ كس. چرا؟ چون مى داند دست زدن همان و مرگ هم همان.
    اگر انسان يقين كند كه اين عمل، ظاهر و باطن دارد; اگر بداند دزدی، ظاهر آن طلا و نقره است و باطن آن آتش است، هرگز مال مردم را نمى خورد؛(پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سبحانی) این دین است که به بشر میگوید:
    «انّ الَّذِينَ آمَنُواْ وَلَمْ يَلْبِسُواْ إِيمَانَهُم بِظُلْم أُوْلَئِكَ لَهُمُ الأَمْنُ»؛ تنها آنها كه ايمان آوردند، و ايمان خود را به ظلم و ستم آلوده نکردند (در قیامت) امنیت خواهند داشت و آنها هدايت‏يافتگانند.(انعام-82)

سوم: تربیت و پرورش در کنار تعلیم و آموزش
    روشن است که مسئله تربیت و پرورش در کنار آموزش اهمیت بسزایی دارد، فضايل انسانى در سايه اعتقاد به خدا، وابستگى انسان به خدا و اعتقاد به اين كه بعد از دنيا، زندگى ديگرى هست پرورش مى يابد.
    چرا بشر مى خواهد سقط جنين را قانونى كند؟! چون دچار بى عفتى است. عفت گلى است كه بستر آن، نفس دخترى است كه از خدا بترسد. اگر ترس از خدا داشته باشد عفت در گلستان او رشد مى كند. آدم ثروتمند نيز هر روز بر ثروت خود نمى افزايد; بلكه مقدارى به ديگران مى دهد.( پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سبحانی)
    این پرورش نیاز به مربی پرورش یافته و برنامه بدون نقص دارد، لذا پیامبر(ص) می فرمایند:
    «إِنَّمَا بُعِثْتُ لِأُتَمِّمَ مَكَارِمَ الْأَخْلَاق‏»؛ برانگيخته شدم براى تکمیل اخلاق نيك‏.(بحارالانوار، علامه مجلسی، ج16، ص210)
    بشر که از دین جدا شد دیگر ترمزی ندارد، برای رسیدن به شهوات و امیال درونی اش دست به هر کاری می زند، از زنده به گور کردن دختران، تا تصویب قانون برای هم جنس بازی و...
    تنها دین است که می تواند با آموزش و پرورش اخلاقی بشر را در مسیر درست قرار داده و از چنین انحرافاتی باز دارد.

چهارم: معنا بخشیدن به زندگی

یکی دیگر از مهم‏ترين كاركردهاى اساسى دين تبيين معناى زندگى است. هر انسانى از خود مى‏پرسد كه اين زندگى براى چيست؟ درد و رنج و مرگ و ميرها چه معنا دارد؟ و در مجموع آيا جهان ارزش زيستن دارد يا نه؟ يافتن پاسخى صحيح در برابر اين پرسش‏ها زندگى‏ساز است و ناكامى در برابر آن زندگى سوز. دين با تبيين جاودانگى، حكمت و هدفمندى هستى و جهت گيرى رو به خير و كمال و تعالى آن، در پرتو تدبير خداوند حكيم و رحمان و رحيم، خرد پذيرترين و دلپسندترين معنا از حيات انسان و جهان را به دست مى‏دهد.
    امروزه نقش دین در بهداشت و سلامت روان مورد تاکید بسیاری از اندیشمندان در این حوزه شده است، به عنوان مثال «كارل يوستاويونگ» در اهميت اين مسأله مى‏نويسد: «در ميان همه بيمارانى كه در نيمه دوم حياتم با آنها مواجه بوده‏ام، يكى هم نبوده كه مشكلش در آخرين وهله، چيزى جز مشكل يافتن يك نگرش نسبت به حيات باشد. با اطمينان مى‏توان گفت كه همه آنان از آن رو احساس بيمارى مى‏كرده‏اند كه چيزى را كه اديان زنده هر عصر، به پيروان خود، عرضه مى‏دارند، از دست داده‏اند و هيچ يك از آنان قبل از يافتن بينش دينى خود، شفاى واقعى نيافته است». (دين و چشم اندازهاى نو، پيير آلستون، ملتون يينگر، محمد لگنهاوزن، ترجمه غلامحسين توكلى، ص 163، انتشارات دفتر تبليغات اسلامى قم، بوستان كتاب قم،. 1376 به نقل از پرسمان)
    همچنین «ويلر» معتقد است كه فرد مذهبى از طريق اعتقادات دينى بر مشكلات چيره مى‏شود و از طريق اعمال مذهبى و شركت در مراسم دينى به شبكه وسيع حمايت‏هاى اجتماعى متصل مى‏شود. «ميدور» نيز اظهار مى‏دارد كه وابستگى دينى چون بديل ديگر متغيرهاى مؤثر بر سلامت روان مانند وضعيت اقتصادى و حمايت‏هاى اجتماعى عمل مى‏كند و منجر به كاهش شيوع افسردگى مى‏شود. (شواهد پژوهشى در رابطه بين وابستگى مذهبى و افسردگى، دكتراحمدعلى نوربالا، (مقاله) اسلام و بهداشت روان، مجموعه مقالات، ج 1، ص 20- 17، معارف، چاپ اول، قم، 1382، به نقل از پرسمان)
    ویلیام جیمز نیز میگوید: « «ايمان يكى از قوايى است كه بشر به مدد آن زندگى مى كند، فقدان كامل آن در حكم سقوط بشر است» (آرامش روانى و مذهب، دكتر صفدر صانعى، ص 6، پيام اسلام، چاپ ششم، قم، 1350 به نقل از پرسمان)

در پایان عرض می کنم حقیقتا از بابت مشکلاتی که عرض می کنید در زندگی دارید متاسفم و امیدوارم ضمن برطرف شدن آنها، بتوانیم با صحبت متقابل از نظر اعتقادی هم به نتیجه قابل قبول دست پیدا کنیم.
    با تشکر

چرا باید دین داشته باشیم؟ اهمیت داشتن دین چیست؟

«امام علی(سلام الله علیه): مَنْ أَصْلَحَ أَمْرَ آخِرَتِهِ أَصْلَحَ اللَّهُ لَهُ أَمْرَ دُنْيَاهُ»
    نهج البلاغه، کلمات قصار، شماره 89

((هر کس آخرتش را اصلاح کند، خداوند دنیایش را اصلاح خواهد کرد))

7. صلوات ها 6

اناالعبد آنلاین نیست. همکار اجرایی بخش آرشیو و عرفانهای کاذب

علاقه
    هیچی ... کاش بتونم بنده باشم..هیچی نمیخوام دیگه
    نوشته
    1,049
    حضور
    37 روز 11 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    47
    صلوات
    7340

سلام
    دوست عزیز سعی میکنم خیلی روان توضیح بدم ...

ببینید شما وقتی میخوای درس بخونی برای درست و زمان و همه چی برنامه ریزی میکنی .. وقتی میخوای ازدواج کنی یا
    زندگی با نظمی داشته باشی برنامه ریزی میکنی ... پس یک برنامه باعث میشه کارت با نظم و خیلی لذتبخش باشه و نتیجه بهتری میگیری ...

خب ادیانی که شما گفتی هرکدوم یه سری برنامه دارن برای اینکه تو زندگیت نظم داشته باشی ... برای اینکه زندگی آرامش بخشی داشته باشی...

پس فهمیدیم که برای اینکه یه زندگی خوب و آرامش بخشی داشته باشیم به برنامه نیاز داریم ... ادیان یه سری برنامه آوردن باید ببینیم کدوم یک از برنامه ها کاملترن...

طبق تحقیقات که بحثشم مفصله چون باید یک یک ادیان مورد بحث قرار بگیره به این نتیجه رسیدیم که ادیان غیر از اسلام تحریف شده و اصل اونها کامل نیستن...

برنامه ی اسلام بهترین برنامه اس نسبت به برنامه ی ادیان دیگر...کامل تره ...

اگه دوس داشتید اثبات این که ادیان دیگه تحریف شده و ناکامل هستش رو در پروفایلتون ادامه میدم ..

من فقط اینجا خواستم اثبات کنم ما به برنامه و دین نیاز داریم برای اینکه زندگی شاد و سالم و آرومی داشته باشیم ...

طرح ترک رذائل اخلاقی و انجام فضائل اخلاقی برای نزدیکتر کردن ظهور امام زمان (عج) ... این هفته قرائت یک صفحه قرآن هر روز http://www.askdin.com/showthread.php...356#post819356

انسان
    هرچند هم که عبادتش بسیار باشد، نباید مغرور گشته و خیال کند که به کمال نهایی خویش راه یافته است، بلکه باید بداند که انسان تا زنده است، هدف تیر شیطان و نفس اماره است و درهرحال باید خود را ضعیف و محتاج به مدد و کمک حضرت حق ببیند.

9. صلوات ها 8

نوشته
    31
    حضور
    18 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    67

سلام خیلی ممنون
    متشکرم..

مسلم عزیز یکم خلاصه توضیح بده ..من از لحاظ روحی روانی تمرکز ندارم داغونم نمیتونم متن هارو کامل بخونم...مثل اناالعبد روانتر بفرمایی ممنون میشم...ببخشید

پس دین هست تا چیزایی که عقل بهشون نمیرسه رو بگه..ب زندگیمون معنا ونظ_____م ببخشه.چیزایی که عقل درکشون میکنه رو روشنتر بکنه...اموزش رفتارهای درست...

درسته تا اینجاش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بله اینو شنیدم که اسلا م از بقیه ادیان کاملتره..تا حدودی قبول هم دارم.نمیونم چرا!!!!!!!!!!!

من الات 7 ماهم مونده از سربازی..میخام تو این مدت..البته کمتر ب ی چیزایی برسم ..حداقلش این باشه که بتونم خدا رو بشناسم دوسش داشته باشم و بدبینیم نسبت ب خدا ازبین بره..چون میخام بعد حدمت زندگی کنم..

11. صلوات ها 3

اناالعبد آنلاین نیست. همکار اجرایی بخش آرشیو و عرفانهای کاذب

علاقه
    هیچی ... کاش بتونم بنده باشم..هیچی نمیخوام دیگه
    نوشته
    1,049
    حضور
    37 روز 11 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    47
    صلوات
    7340

سلام خیلی ممنون
    متشکرم..

مسلم عزیز یکم خلاصه توضیح بده ..من از لحاظ روحی روانی تمرکز ندارم داغونم نمیتونم متن هارو کامل بخونم...مثل اناالعبد روانتر بفرمایی ممنون میشم...ببخشید

پس دین هست تا چیزایی که عقل بهشون نمیرسه رو بگه..ب زندگیمون معنا ونظ_____م ببخشه.چیزایی که عقل درکشون میکنه رو روشنتر بکنه...اموزش رفتارهای درست...

درسته تا اینجاش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بله اینو شنیدم که اسلا م از بقیه ادیان کاملتره..تا حدودی قبول هم دارم.نمیونم چرا!!!!!!!!!!!

من الات 7 ماهم مونده از سربازی..میخام تو این مدت..البته کمتر ب ی چیزایی برسم ..حداقلش این باشه که بتونم خدا رو بشناسم دوسش داشته باشم و بدبینیم نسبت ب خدا ازبین بره..چون میخام بعد حدمت زندگی کنم..
    سلام مجدد
    خدا رو شکر که دنبال حق هستی ... خیلی خوبه ...

بله تا اونجاشو درست گفتین ...

من سعی میکنم تا اونجایی که امکان داره همه چیز و ساده و روان بگم هرجاشو مشکل داشتین وارد جزییات میشیم ...

خب ... از کجا شروع کنیم؟

اثبات خدا ؟... اثبات یگانه بودن خدا ؟... چرا نماز؟ .... چرا روزه؟ .... اصلا ما برای چی آفریده شدیم؟ .... اثبات معاد؟ ....اثبات پیامبران و امامان؟....اثبات قرآن؟... در مورد کدومش صحبت کنیم؟
    سوالاتون رو بپرسین

طرح ترک رذائل اخلاقی و انجام فضائل اخلاقی برای نزدیکتر کردن ظهور امام زمان (عج) ... این هفته قرائت یک صفحه قرآن هر روز http://www.askdin.com/showthread.php...356#post819356

انسان
    هرچند هم که عبادتش بسیار باشد، نباید مغرور گشته و خیال کند که به کمال نهایی خویش راه یافته است، بلکه باید بداند که انسان تا زنده است، هدف تیر شیطان و نفس اماره است و درهرحال باید خود را ضعیف و محتاج به مدد و کمک حضرت حق ببیند.

13. صلوات

نوشته
    31
    حضور
    18 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    67

ممنونم...تشکر از راهنمایی هاتون....

پیامبر و امامان نه اصلن..فعلا نه

ما برای چی آفریده شدیم؟

اثبات خدا ؟.

البته نمیدونم چرا اما خودم میدونم خدا هست وجود داره..حس میکنم یکی هست..شاید چون مشکلاتمو از خدا میبینم میگم هس که بدبختم کرده..نیدونم....

میخام بدونم چرا باید اسلام رو انتخاب کرد.انجام اعمال گفته شده در ادیان مختلف مخصووووصا" اسلام سخته..وقت میخاد

چرا باید وقت بذاریم....

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــ
    چون نیاز به نظم و برنامه داریم باید تابع دینی باشیم درسته؟؟؟؟

15. صلوات ها 3

علاقه
    دشمن شناسی - سرودن شعر
    نوشته
    6,131
    حضور
    136 روز 13 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    19225

شاید چون مشکلاتمو از خدا میبینم میگم هست
    سلام
    از شما ممنونم چون شما باعث شدید معنای این جمله از قرآن رو بهتر بفهمم:
    إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ يُسْرًا =به درستی که همراه با سختی ، گشایش است

آن حرفی که بین مردم خریدار دارد حرف حق نیست
    بلکه حرفی است که با
    داد گفته شود. چه حق باشد ، چه نباشد

17. صلوات ها 2

نوشته
    312
    حضور
    17 روز 10 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1181

همه مشکلاتمو از جانب خدا میبینم.....

همه میگن عادله و فلان ولی من هیچ خوبی ندیدم..
    متاسف شدم
    میفهممت چون منم دقیقا مثل شمام
    پس حدس میزنم بدونم مشکلت چیه

19. صلوات

علاقه
    اهل البيت عليهم السلام،فلسفه،عرفان،ادبيات،فيزيك،مطالعه
    نوشته
    4,988
    حضور
    133 روز 11 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    21820

به نام خدا

با سلام

بیشتر این مشکلات فکری مربوط به عقاید غلطی است که راجع به تقدیر و سرنوشت و رابطه اراده و اختیار انسان

با زندگیش و با خداوند،در ذهن ما تزریق شده است.

ابتدا باید گفت چرا همه ی مشکلاتتان را از ناحیه خدا می بینید؟

این عقیده که همه ی بدبختی های زندگی از او ناشی می شود چیست؟

این عقیده را با چه استدلالی با چه زمینه ای به دست آوردید؟

تا این مشکل حل نشود...........

الهی هب لی کمال الانقطاع الیک

و أنر ابصار قلوبنا بضیاء نظرها الیک

21. صلوات

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری