طرح ترک رذائل اخلاقی برای ظهور حضرت مهدی (عج) ♥...این هفته: فضیله ی نماز اول وقت ...♥

تب‌های اولیه

872 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
طرح ترک رذائل اخلاقی برای ظهور حضرت مهدی (عج) ♥...این هفته: فضیله ی نماز اول وقت ...♥

سلااااااااااااااااام

نمازات و عباداتتون قبول درگاه حق:khandeh!:
دوستان من ، یه پیشنهاد ... این طرح جاهای دیگه انجام شده تصمیم گرفتم اینجا هم انجام بدیم.:ok:

میخوام اگر خداوند انشاالله کمک کنه با کمک شما عزیزان هر هفته رو یک رذیله اخلاقی کار کنیم تا اشناالله بتونیم اون رذیله رو به مرور ترک کنیم ...

مثلا : قرار بزاریم این هفته رو روی غیبت کار کنیم ... از این شنبه تا هفته ی دیگه مثلا سعی کنیم غیبت نکنیم... هر وقت حواسمون نبود غیبت کردیم فوری توبه کنیم.

باز هفته ی آینده علاوه بر غیبت یه رذیله دیگه اضافه کنیم مثلا دروغ ... تا یه هفته ادامه بدیم باز یکی دیگه اضاف کنیم......

تو طول هفته هم سعی کنیم تاپیک رو فعال نگه داریم و بگیم که چقدر تونستیم موفق باشیم .. راه کار بدیم براش ...مثلا بگیم چطور از غیبت و دروغ و... فرار کنیم...

من یک جدول رذیله هم دارم که با اکسل درست شده ... برای دوستان میتونم بزارم که آخر هر شب حساب کنن ببینن چقدر تو روز موفق بودن برای خودشون تا
به مرور نگاه کنن ببینن چقدر پیشرفت داشتن ....

:hamdel:اگر دوستان موافقن که تصمیم بگیریم از این هفته یک رذیله اخلاقی رو شروع کنیممممممم ... بسم الله :hamdel::Sham:به امید فرج آقا امام زمان (عج):Sham:

فایل برنامه ی رذائل اخلاقی (اکسل) ...
برگرفته از کتاب معراج السعاده مرحوم نراقی

برای دانلود بر روی لینک زیر کلیک کنید
http://s6.picofile.com/file/81997428...9%84.xlsx.html

سلام و عرض ادب

بسیار عالی . من کاملا با پیشنهاد شما موافقم . لیست پیشنهادیتون رو بنویسید . از اسون به سخت:ok:. بسم الله

اللهم عجل لولیک الفرج

.................................................................................

اسامی دوستانی که تا صفحه 15 آمادگی خودشون رو اعلام کردن:

اناالعبد
elina822
zahra5654
رایحهٔ بهشت
دوست دارم خدااا
بلا
شهره22
شروین
من طلبه ام
m_d
طلیعه
♥♥♥ تــــــــرگل ♥♥♥
زهرا73
حبیبه
خرافه ستیز
alone star
حسـین
عاصی
S.A.J
monji-sec
معصومه جان
Ruhollah
shamime
سیب زمینی
کنیز بانوی بی نشان
رویا
فاطمه.ف
raha2020
Qazal74
rea1362
Mohammad-Za
گمنام 2
دختر با وقار
درانتظارباران
بانوی برفی
kobram
shadi 1
.yamahdi.
خداي صبور من
30ساله
حسنعلی ابراهیمی سعید
mmhamdi75
monji-sec
saharandishe
اميد پنهان
♥♡زینبِ مـَ♡ـهدی♡♥
bentolhoda
ریاح
زهرا22
مدیر محتوایی نرم افزارها
رايحه بهشتي
zahrashabani3301
راه جو
hameda
هرمانpeacefulness.199
ماه گردویی
فریاد سکوت
.raha.
Hamid_9923
اگر دوستی اسمشون تو لیست نیست ، اطلاع بدن تا ویرایش بشه. متشکرم
:Gol:

...................................................................

برنامه ی این هفته :

http://www.askdin.com/thread50420-38.html#post718406

سلام

خیلی خوبه ماتوی گروه مشق زندگی همچین برنامه ای داریم خیلی خیلی میتونه کمک کنه

کمکی ازدست من بربیاددرخدمتم ان شاءالله دوستان نتیجه ی خوبی میتونن ازاین تاپیک بگیرن

[="Tahoma"][="Navy"]هوالباقی

سلام علیکم
ان شاءالله بسم الله[/]

اللهم عجل لولیک الفرج

من به خال لبت ای دوست گرفتار شدم

چشم بیمار تو را دیدم و بیمار شدم

به سرا پرده ی عشقش نزدم دست وجود

لیک از بحر فراقش که دل آشوب شدم

به امید تعجیل در فرج آقا امام زمان (عج)
یا علی

سلام
ان شالله....خیلی طرح خوبیه:ok:
البته من چندساله تو دفتر برنامه ریزیم هرهفته یک صفحشو اختصاص میدم به این موضوع ولی اینطور که شما بیان کردید اراده ادم بیشتر میشه چون یه تصمیم گروهیه...من با پیشنهادتون موافقم
اگر براتون امکان داره اون جدول رزیله رو هم براما بذارید....ممنون
اللهم عجل لولیک الفرج

سلام طاعات قبول
عالی هست
اگه رذایل و روش های علمی و عملی ترک گناه رو هم خواستین میتونم کمکی کنم

بنده هم هستم
بسم الله

با نام و یاد خدا:ok:
دوستان انشاالله هرکس کمکی بتونه بکنه خیلی خوبه .. نظر و پیشنهاد ...
:Narahat az:
و یک چیز دیگه ای به ذهنم رسید اینکه نظرتون چیه که کسانی که
موافقن هر هفته پا به پای هم پیش بریم ، اسمشون رو اعلام کنن و
من تو یک صفحه اسمشون رو بنویسم که بدونیم کیا دارن پا به پای هم میان و وقتی
برنامه جدید اعلام شد بتونم تو پروفایلشون بهشون خبر بدم؟نظری دارید؟
:ok::Gol:

به زودی لیست پیشنهادیمو میزارم انشاءالله:okey:

[=arial]یه خبر جدیددددددددددد :tavallod:
[=arial]دوستااااااااان یه خبر خوووووووووووووب :kafkaf:[=arial]
[=arial]از هفته آینده از بین بچه های تو لیست دو نفر [=arial]قرعه کشی[=arial] میکنیم ....

فعلا برای شروع به نفر اول بعنوان هدیه ، اعضا (که تقریبا 40 نفر البته بیشتر هستیم) نفری 50 تا صلوات برای حوائج و سلامتی خودشو خونوادش میفرستیم... که تعدادمون
اگه 40 نفر باشه تقریبا 2000 تا صلوات میشه ....
:taeed:

و برای نفر دوم هر کدوم سه تا آیت الکرسی میخونیم که میشه 120 تا آیت الکرسی برای حوائجش و سلامتی خودشو خونوادش تقدیم میکنیم:yes:

پیشنهاداتتون رو توی پروفایل در خصوص هدیه ها میتونین مطرح کنین ... موفق و پیروز باشین:okey:

اناالعبد;705025 نوشت:
من یک جدول رذیله هم دارم که با اکسل درست شده ... برای دوستان میتونم بزارم که آخر هر شب حساب کنن ببینن چقدر تو روز موفق بودن برای خودشون تا

سلام
اول اینکه فکر میکنم لیست شما کامل نباشه چون گناه من از اون لیسته بیشتره:Esteghfar:

دوم اینکه من رفتم به سفارش یه فردی که تو نت خیلی بهم توجه میکنه و همه جا کمکم میکنه کتاب معراج السعاده رو خریدم و همینکار رو شروع کردم اما چون تنها بودم و شیطان لعین زورش بیشتر بود کتاب رو برا اینکه خراب نشه گذاشتم تو کمد و مخفیش کردم که کسی بر نداره
مرحوم ملا احمد نراقی نویسنده اون بوده و خیلی جالبه
اما با موسس در این زمینه موافقم اگر فردی عضو نشه بدونه ضرر کرده و منم ((

مبصر مخفی))برا اینکه کنترل انجمن رو در دست داشته باشم همه روزه لیست افرادی که سری به اینجا زدن رو مرور میکنم وای بحال اونی که نیاد
و بدا بحال کسی که بیاد بخونه و بفهمه و عمل نکنه
با شما ... بله خود شما که داری میخندی تمسخر در اسلام جایز نیست
برو بعدی

من آمادم.........[emoji2]

خیلی خوبه.من یه مدت با کتاب معراج السعاده شروع کرده بودم . ولی امان از نفس ...
روزی اندازه یه کتاب تو اینترنت مطلب میخونم ولی برای نیم صفحه از اون کتاب وقت کم میومد.ولی مدتی دوباره شروع کردم
به نظرم هر کسی روش ترک اخلاق بدش رو هم بگه . چون خیلی وقتا نمیدونیم از چه روشی ترکش کنیم.

خودم :

اول هم از عصبانیت . من خیلی عصبی میشدم . طوری که معروف بودم پیش همه .که شروین یک حرف رو فقط یک بار آروم میگه دفعه بعد با داد و بیداد
حتی بعضی وقتا بار اول با داد
همون موقع ها روش کار کردم و این مشکل رو تا حدودی حل کردم و دیگه اونجوری عصبی نمیشم
ولی باز از خودم راضی نبودم. یکی از چیزهایی که آدم رو عصبی میکنه رانندگی تو تهرانه واقعا اعصاب فولادی میخواد
منم روزی 3 ساعت تو ترافیکم
دیگه کاری به هیچ کسی ندارم . بوغ بزنه چراغ بزنه میگیرم کنار که رد شه
بهم راه نده حتی اگه حق تقدم با من باشه بجای لج بازی میزارم رد شه پشت سرش میرم
اگه کسی آرم بره وسط اتوبان بجای اینکه بوق یا چرا بزنم براش اگه راه باشه سبقت میگیرم ، نباشه منم پشت سرش آروم میرم.
خلاصه از این کارا
اولش عصبی میشدم ولی خودمو کنترل میکردم. الان اصلا عصبی نمیشم
البته راستش دیروز یه دونه عصبی شدم از دست یکی چون بد جایی گیر کرده بودم و ملت راه نمیدادن یهو از دست آخرین نفر عصبی شدم و پیچیدم جلوش ولی بعدش ناراحت شدم

دومین چیزی که دارم روش کار میکنم غیبته
خب آقایون کلا اهل غیبت نیستن زیاد
و من هم اصولا آدم کم حرفی هستم برای همین موردش کم پیش میاد (اینجارو نبینین همه جا نظر میدم ، تو دنیای واقعی لام تا کام با کسی حرف نمیزنم)
ولی توی محل کار وقتی با همکار های صحبت میکنیم پیش میاد که حرف یکی دیگرو میکشن وسط که میشه غیبت
من دو تا کار میکنم براش
اول به هیچ وجه دیگه با همکار ها صحبت خارج از کار نمیکنم حتی با آقایون
دوم اگر کسی بحث نفر دیگه ای رو وسط بکشه سه کار میکنم یکی میگم ولش کن حرفشو نزن ، دوم از طرف غایب طرفداری میکنم ، سوم محل رو ترک میکنم

سلام علیکم

من هم ان شاءالله موافقم.

درود،
طرح بسیار عالی است.
در حدیثی دیدم که از دروغ به عنوان کلید صندوقچه گناهان یاد شده بود، فکر کنم اگر اول دروغ از مجموعه رذایل حذف بشود و سپس مشتقات دروغ، آنگاه به خودی خود بعضی دیگر از رذایل مثل تهمت و ... حذف میشود.
فقط راهنمایی کنید چطور با دروغ بجنگیم؟!...

سلام پیشنهاد خوبیه بنظرم برای هر مورد مجازاتی رو هم در نظر بگیریم مثلا تو هفته ای که داریم رو غیبت کار میکنیم به ازای هر یه غیبتی که کردیم یه مبلغی رو از پولمون ورداریم بذاریم کنار به عنوان جریمه بعد این پولارو اخر کار بدیم به خیریه یا صدقه و اینا واسه گناه های دیگه هم همینطور
بسم الله ....اللهم عجل لولیک الفرج

طلیعه;707219 نوشت:
سلام پیشنهاد خوبیه بنظرم برای هر مورد مجازاتی رو هم در نظر بگیریم مثلا تو هفته ای که داریم رو غیبت کار میکنیم به ازای هر یه غیبتی که کردیم یه مبلغی رو از پولمون ورداریم بذاریم کنار به عنوان جریمه بعد این پولارو اخر کار بدیم به خیریه یا صدقه و اینا واسه گناه های دیگه هم همینطور
بسم الله ....اللهم عجل لولیک الفرج

سلام علیکم

ویا مثلا به جای مبلغ ،نمازشب چون ممکن است کسانی باشندکه وضعیت مالی خوبی نداشته باشندویا روزی که غیبت کردیم 10صفحه مثلا کتاب مطالعه کنیم ویا یک صفحه قرآن همراه با تفسیر ویا بیست دقیقه ورزش...

سخت نگیرین اگه تو اون یه هفته مرتکب شدیمم توبه میکنیم دیگه Smile
جریمه چیه دیگه :Nishkhand:
الان غیبت شروع شده؟؟؟؟؟؟؟؟
کاش
موارد جواز غیبت رو هم مطرح میکردین....

بااجازه دوستان جهت یادآوری البته:

• غیبت کردن از کسی که فسقش آشکار است مانند کسیکه آشکارا شراب بخورد آنهم درمورد همان گناه آشکار غیبتش مجاز است.

• دربیان شکایت مظلوم از ظالم درخصوص ظلمی که به او شده است.

• درهنگام مشورت

• به قصد نهی از منکر که باغیبت او ترک منکر کند.

• غیبت کسی که گمره و گمراه کننده است که مردم فریبش را نخورند.

• دربیان عیب و نقص کسی که به آن مشهور ونشانه ش شده است به قصد معرفی او نه برای عیب گذاری و فرد هم به ذکر آن عیب ناراحت نشود!

• مصلحت غیبت کردن از مفسده آن (یعنی هتک حرمت مومن) بیشتر باشد

ان شاالله که بتــــــونیم خودمونو از همه گناهان حفظ کنیم:Doaa:

سلامممممممم
نه اجازه بدید انشاالله ظهر برسم خونه براتون فایل اکسل رو میزارم دانلودش کنین توش همه ی رذائل هستش...
:Mohabbat:
برگرفته از کتاب معراج السعاده مرحوم نراقی هستش...:Narahat az:

هنوز طرح رو شروع نکردیم ... منتظریم دوستان بیشتری اضافه بشن انشاالله شروع می کنیم
:ok:

باید تو پروفایل بچه ها تبلیغ کنم...اگه بشه رایزنی کنیم این تاپیک به بالای تمام صفحات انجمن اضافه بشه خیلی خوبه:ok:

سلام
عالیه.به نظرم اگرچندتاحدیث هم درمورداون رذائل اخلاقی گفته بشه کمک بیشتری میکنه.
منم ان شالله هستم:Gol:

سلام علیکم

شروین;707204 نوشت:
اول هم از عصبانیت . من خیلی عصبی میشدم . طوری که معروف بودم پیش همه .که شروین یک حرف رو فقط یک بار آروم میگه دفعه بعد با داد و بیداد
حتی بعضی وقتا بار اول با داد
همون موقع ها روش کار کردم و این مشکل رو تا حدودی حل کردم و دیگه اونجوری عصبی نمیشم
ولی باز از خودم راضی نبودم. یکی از چیزهایی که آدم رو عصبی میکنه رانندگی تو تهرانه واقعا اعصاب فولادی میخواد
منم روزی 3 ساعت تو ترافیکم
دیگه کاری به هیچ کسی ندارم . بوغ بزنه چراغ بزنه میگیرم کنار که رد شه
بهم راه نده حتی اگه حق تقدم با من باشه بجای لج بازی میزارم رد شه پشت سرش میرم
اگه کسی آرم بره وسط اتوبان بجای اینکه بوق یا چرا بزنم براش اگه راه باشه سبقت میگیرم ، نباشه منم پشت سرش آروم میرم.
خلاصه از این کارا
اولش عصبی میشدم ولی خودمو کنترل میکردم. الان اصلا عصبی نمیشم
البته راستش دیروز یه دونه عصبی شدم از دست یکی چون بد جایی گیر کرده بودم و ملت راه نمیدادن یهو از دست آخرین نفر عصبی شدم و پیچیدم جلوش ولی بعدش ناراحت شدم

چطوری روش کار کردید؟

نظرات خوب و عالی بود انشاءالله خدا کمک کنه که بتونیم شیطان رو از خودمان ( ببخشید منظور خودمه ) دور کنیم برای همیشه .:Gol:

به نام خدا

با سلام خدمت همراهان بزرگوار

طرح بسیار خوبی است،امیدوارم این سنت حسنه ادامه یابد.

ما در جای دیگری اینکار را انجام دادیم منتهی وسط کار رها شد

فکر می کنم یک اشکال بزرگ داشت:اینکه افراد وقتی میزان موفقیت

و علل شکستشان را مطرح می کردند مجبور بودند نا خواسته به گناهی

که مرتکب شدند اشاره کنند و تکرار آن باعث خجالت و ترک گروه می شد

مطلب دیگر اینکه افرادی که نسبت به دیگران پیشرفت خوبی نداشتند دلسرد و گروه را ترک کردند

و علت دیگه اینکه خب بعضی هم برای اینکه ریا نشود مجبور بودند میزان پیشرفت و موفقیتشون را اعلام نکنند

اینها در واقع آسیب شناسی این نوع طرحها است که می توانیم قبل از آغاز طرح در باره آن گفتگو کنیم تا با در نظر

گرفتن این موارد برایش از قبل فکر کنیم.

ان شاالله همه موفق باشند(بنده هستم تا آخر،ان شاالله)

من طلبه ام;707222 نوشت:
سلام علیکم

ویا مثلا به جای مبلغ ،نمازشب چون ممکن است کسانی باشندکه وضعیت مالی خوبی نداشته باشندویا روزی که غیبت کردیم 10صفحه مثلا کتاب مطالعه کنیم ویا یک صفحه قرآن همراه با تفسیر ویا بیست دقیقه ورزش...

سلام خواهر خوبم:

جسارتا معاتبه یا همان جریمه باید متناسب با گناه باشد تا اثر کند،در مورد غیبت،جریمه: حلالیت خواستن و اگر مفسده داشت استغفار

برای خویش و طرف غیبت شده،التزام به دعا برای او و دادن صدقه از جانب اوست و تصمیم بر ترک همیشگی گناه.:Gol:

[=Lucida Console]

اناالعبد;705025 نوشت:
...به امید فرج آقا امام زمان (عج)

سلام. موافقم

چند تا پیشنهاد دارم.

شما که خودت مدیر هستی پست های اسپم رو حذف کن. چون رشته کلام از بین بره سودمندی تاپیک هم از بین میره (باید همش ورق بزنی تا شاید چیزی دستگیرت بشه)

فقط همین:Nishkhand:

حبیبه;707283 نوشت:
با سلام خدمت همراهان بزرگوار

سلام و عرض ادب خدمت دوست بزرگوارم

مثل همیشه مفید و به جا:Gol::Gol:

فکر میکنم بهتره علت عدم موفقت رو عنوان نکنیم. فقط کسی که موفق شده بنا به اختیار راه ها و علت موفقیت رو برای استفاده دیگران قرار بده و اینکه

کی موفق شده و کی موفق نشده عنوان نشه تا باعث دلسردی هم نشه .

همین که یک طرح گروهی هست میتونه خیلی کمک به پایبند بودن بکنه و نیاز به دونستن موفقیت همه نباشه ! نظر دوستان چیه؟

سلاااااام
ممنون برای دعوت
کاری که تو این گروه انجام میدادن

http://www.askdin.com/group104.html

elina822;707291 نوشت:

سلام و عرض ادب خدمت دوست بزرگوارم

مثل همیشه مفید و به جا:Gol::Gol:

فکر میکنم بهتره علت عدم موفقت رو عنوان نکنیم. فقط کسی که موفق شده بنا به اختیار راه ها و علت موفقیت رو برای استفاده دیگران قرار بده و اینکه

کی موفق شده و کی موفق نشده عنوان نشه تا باعث دلسردی هم نشه .

همین که یک طرح گروهی هست میتونه خیلی کمک به پایبند بودن بکنه و نیاز به دونستن موفقیت همه نباشه ! نظر دوستان چیه؟

سلام و ادب و احترام خدمت خواهر خوبم

عالی است.

یک کار دیگه هم می توانیم بکنیم از قبل لیست عواملی که باعث شکست درترک یک گناه خاص

می شود را تهیه و ارائه دهیم تا از برکات شناخت موانع ترک گناه محروم نشویم،چراکه این

خودش عامل بسیار مهمی در ترک گناه و موفقیت بیشتر در آن است.:Gol:

حبیبه;707295 نوشت:
سلام و ادب و احترام خدمت خواهر خوبم

عالی است.

یک کار دیگه هم می توانیم بکنیم از قبل لیست عواملی که باعث شکست درترک یک گناه خاص

می شود را تهیه و ارائه دهیم تا از برکات شناخت موانع ترک گناه محروم نشویم،چراکه این

خودش عامل بسیار مهمی در ترک گناه و موفقیت بیشتر در آن است.

بله این هم خیلی عالی هست:Gol: . وقتی رذیله ی مورد نظر مشخص میشه این مطالب هم در مورد اون قرار داده بشه و دوستان با شناخت بیشتری عمل میکنند

قرار دادن حدیث هم که یکی از دوستان اشاره کردند خیلی خوب است .

اناالعبد;705025 نوشت:
سلااااااااااااااااام

نمازات و عباداتتون قبول درگاه حق:khandeh!:
دوستان من ، یه پیشنهاد ... این طرح جاهای دیگه انجام شده تصمیم گرفتم اینجا هم انجام بدیم.:ok:

میخوام اگر خداوند انشاالله کمک کنه با کمک شما عزیزان هر هفته رو یک رذیله اخلاقی کار کنیم تا اشناالله بتونیم اون رذیله رو به مرور ترک کنیم ...

مثلا : قرار بزاریم این هفته رو روی غیبت کار کنیم ... از این شنبه تا هفته ی دیگه مثلا سعی کنیم غیبت نکنیم... هر وقت حواسمون نبود غیبت کردیم فوری توبه کنیم.

باز هفته ی آینده علاوه بر غیبت یه رذیله دیگه اضافه کنیم مثلا دروغ ... تا یه هفته ادامه بدیم باز یکی دیگه اضاف کنیم......

تو طول هفته هم سعی کنیم تاپیک رو فعال نگه داریم و بگیم که چقدر تونستیم موفق باشیم .. راه کار بدیم براش ...مثلا بگیم چطور از غیبت و دروغ و... فرار کنیم...

:hamdel:اگر دوستان موافقن که تصمیم بگیریم از این هفته یک رذیله اخلاقی رو شروع کنیممممممم ... بسم الله :hamdel::Sham:به امید فرج آقا امام زمان (عج):Sham:

سلام
.من یه پیشنهادی دارم که کاررو سخت تر وتاحدودی جالب میکنه وکارخیرهم هست,اینکه:
درزمان ترک رذیله ای اگریک زمانی یکدفعه انجام دادیم به نیت کمک به بهزیستی ویا محک مقداری پول کناربگذاریم,مبلغ طبق میل خودتون.اینطوری فکرکنم خوب باشه.
نظرتون؟؟:khandeh!::Mohabbat:

[="Microsoft Sans Serif"][="Indigo"]سلام علیکم

اناالعبد جان.... من یک پیشنهاد دارم.... اگه این فعالیت ها در قالب گروه باشه در دسترس تر خواهد بود و نظر به اینکه چند روز پیش یه گروه با عنوان معراج السعاده درست کردم...

بنابراین پیشنهاد می کنم شما مدیر این گروه باشید و طرحی رو که دارید تو گروه پیگیری کنید....

چرا اینو می گم؟؟

چون تو گروه می شه چندین تاپیک ایجاد کرد و به صورت منظم و مدون مطالب پیگیری بشود....

از طرفی یک منبع خواهد بود که همیشه در دسترسه... البته به نظر من گروه دسترس پذیری بهتری داره.....

یه خوبی دیگه هم که داره اعضا پایدار تر هستند... نسبت به تاپیک عرض می کنم

اما مشکلی که گروه داره: اینه که نیاز به تبلیغ بیشتر داره، در این راستا می تونی توی این تاپیک تبلیغ کنی و لی اصل بنامه هاتو توی گروه پیاده کنی...

خوب حالا اگه موافقی بیا مدید گروه معراج السعاده بشو ....:ok:

حبیبه;707283 نوشت:
فکر می کنم یک اشکال بزرگ داشت:اینکه افراد وقتی میزان موفقیت

و علل شکستشان را مطرح می کردند مجبور بودند نا خواسته به گناهی

که مرتکب شدند اشاره کنند و تکرار آن باعث خجالت و ترک گروه می شد

مطلب دیگر اینکه افرادی که نسبت به دیگران پیشرفت خوبی نداشتند دلسرد و گروه را ترک کردند

و علت دیگه اینکه خب بعضی هم برای اینکه ریا نشود مجبور بودند میزان پیشرفت و موفقیتشون را اعلام نکنند

اینها در واقع آسیب شناسی این نوع طرحها است که می توانیم قبل از آغاز طرح در باره آن گفتگو کنیم تا با در نظر

گرفتن این موارد برایش از قبل فکر کنیم.

سلام علیکم

بنده در مورد این مسائلی که شما فرمودید یک راهکاری داشتم...

و آن اینکه هر یک از کاربران یک اکانت جداگانه مخصوص گروه بسازد و در واقع اعضای گروه ناشناس باشند

یا علی[/]

سلام،
خوب مثل اینکه جای من خالی بود :khandeh!: ، یه جایی شنیده بودم از یه روحانی که میگفت اگه قصد ترک گناهی رو دارین براش چله بگیرین Smile هر چهل روز یک گناه ! برای یکی دو تا کردم جوابم داد !
من برم نماز ! انشاءالله توفیقی باشه من هم باشم توی این طرح Smile

سلام علیکم
بنده هم میخوام اگه توفیق داشته باشم تو این طرح شرکت کنم
فقط یه سوالی دارم: یک هفته واسه هر رذیله اخلاقی کم نیست؟ واسه اون دوستانی که شکر خدا بیشتر به فضایل اخلاقی آراسته هستن شاید زمان زیادیم باشه ولی یکی مثل من وقت بیشتری نیاز داره! تازه اول هر هفته یک رذیله اخلاقی که باید ترک کنیم به قبلیا "اضافه" میشه دیگه، اینجوری بعد چند هفته کار واسه من خیلی سخت میشه و اونموقعست که شیطون و نفس اماره دوتایی میفتن به جونمو هی میگن بی خیال شو!!!! :badbakht::god:

[="Navy"]

kobram;707274 نوشت:
سلام علیکم

چطوری روش کار کردید؟

در مورد مرحله اول عصبانیتم که سریع داد میزدم
قبل از حرف زدن که در واقع داد بود . کمی مکث میکردم و به حرفی که میخوام بزنم و ری اکشنم فکر میکردم.
اگر نامناسب بود به سختی جلوشو میگردفتم و الان برام عادت شده
البته نمیگم الان خیلی خوبم . ولی فوق العاده پیشرفت کردم.[/]

سلام عالیه لیست پیشنهادات رو بده تا در حد توانم بتونم در هر چه بیشتر عالی شدن این تاپیک کمکی هر چند کوچیک بکنم

حسـین;707308 نوشت:
سلام،
خوب مثل اینکه جای من خالی بود :khandeh!: ، یه جایی شنیده بودم از یه روحانی که میگفت اگه قصد ترک گناهی رو دارین براش چله بگیرین Smile هر چهل روز یک گناه ! برای یکی دو تا کردم جوابم داد !
من برم نماز ! انشاءالله توفیقی باشه من هم باشم توی این طرح :)

سلام علیکم

بله به نظر می آید یک هفته خیلی کم باشد!

گرچه اگر خدا بخواهد به یک نظر رحمتش، "یک آن ره صد ساله می روند" و کل گناه را به یکباره ترک

می کنند،خوشا بر احوالشان:

آنان که خاک را به نظر کیمیا کنند//ایا بود که گوشه ی چشمی به ما کنند

سلام علیکم
اقدام خیلی خوبیه
تعاون بر بر و تقوی
فقط بدون حضرت خضر پا در این میدون نذارید...
وادی خیلی خطرناکیه
انشالله رحمت خدا به سبب این نیت و اقدام خوبتون شامل همه تون و بنده حقیر هم بشه

من هم هستم:ok:
من اول از مشکلات روزمرم باید شروع کنم!
خیلی فشار روانیم بالاس!
تا یکی زیادی حرف میزنه زیاد گیر میده میخوام بزنمش:Khandidan!:
اصلا اعصاب ندارم خیلی زود از کوره در میرم ببینم اینو میتونم رفع کنم:Ghamgin: خصوصا الان! موقع ظهر گشنم میشه هیشکی طرفم نمیاد :Khandidan!:

سلام به همه دوستان و آرزوي قبولي طاعات
طرح خوبيه خدا خيرتون بده
اگه خدا توفيق بده منم هستم

[="Arial Black"][="Black"]بسم الله الرحمن الرحیم

افوض امری الی الله ان الله بصیر بالعباد

اگر خداوند توفیق بدهد، ما هم هستیم
یا امیرالمومنین مدد

التماس دعا[/]

سلاااااام

اگه موافق باشید مدیریت گروه الصادقین رو بدیم به جناب انا العبد تا اون گروه هم کارش ور از سر بگیره

حبیبه;707347 نوشت:
سلام علیکم

بله به نظر می آید یک هفته خیلی کم باشد!

عاصی;707325 نوشت:
فقط یه سوالی دارم: یک هفته واسه هر رذیله اخلاقی کم نیست؟

سلاممممم :Mohabbat:
اگر بیشتر از یک هفته طول بکشه ممکنه دوستان سست بشن ...
برای همین فکر میکنم یک هفته معتدل تر باشه ... مثلا 40 روز فاصله ی زیادیه ...

دوستان عزیز فایل رو دانلود کنید .... انشاالله امشب بعد افطار اولین برنامه رو بعد از مشورت از اساتید شروع میکنیم.

بر روی لینک زیر کلیک کنید
:Narahat az:
http://s6.picofile.com/file/8199742826/%D8%AC%D8%AF%D9%88%D9%84_%D8%A7%D8%AE%D9%84%D8%A7%D9%82%DB%8C_%D8%B1%D8%B0%D8%A7%D8%A6%D9%84.xlsx.html

اناالعبد;707413 نوشت:
سلاممممم :Mohabbat:
اگر بیشتر از یک هفته طول بکشه ممکنه دوستان سست بشن ...
برای همین فکر میکنم یک هفته معتدل تر باشه ... مثلا 40 روز فاصله ی زیادیه ...

دوستان عزیز فایل رو دانلود کنید .... انشاالله امشب بعد افطار اولین برنامه رو بعد از مشورت از اساتید شروع میکنیم.

بر روی لینک زیر کلیک کنید
http://s6.picofile.com/file/8199742826/%D8%AC%D8%AF%D9%88%D9%84_%D8%A7%D8%AE%D9%84%D8%A7%D9%82%DB%8C_%D8%B1%D8%B0%D8%A7%D8%A6%D9%84.xlsx.html

با سلام

چهل روز خیر ولی یک هفته هم بعد از تراکم برنامه به نظر کم است.

من موافقم ولی من هنوز اول راهم .تازه دارم سوالات پایه ایم(اعتقادی)را می پرسم و دنبال جواب سوالات بی شمارم هستم.سعی می کنم همراهتون باشم خیلی دوست دارم ولی....:Ghamgin:

من قبلا طرح های یک هفته ای رو امتحان کردم
گاهی توی یک هفته اصلا فرصت انجام اون گناه پیش نمیاد
و هفته بعد که رفتیم سراغ یک گناه دیگه، به خاطر عدم آمادگی مرتکب گناه قبلی هم می شیم و تضعیف روحیه و....

سلاااااام
چی شد ؟ادامه فعالیت تو گروه الصادقین
جناب اناالعبد اگه موافق هستید به جناب دایی حسن اطلاع بدید انتقال بدن مدیریت رو

[="Indigo"]خیلی عالیه خدا خیرتون بده[/]

[="Arial Narrow"][="Indigo"]سلام خیلی خوبه

منم ان شاء الله خدا کمک کنه هستم:Gol:[/]

عالیه.آقا منم هستم:Kaf:

[="Indigo"]سلام

منم با کمک خدا هستم[/]

سلام
موافقم
منم دوست دارم شرکت کنم طرح عالی و خوبیه
:Gol::Kaf:

سلام
من هم هستم اگه خدا بخواد

S.A.J;707363 نوشت:
سلام علیکم
اقدام خیلی خوبیه
تعاون بر بر و تقوی
فقط بدون حضرت خضر پا در این میدون نذارید...
[="#008000"]وادی خیلی خطرناکیه[/]
انشالله رحمت خدا به سبب این نیت و اقدام خوبتون شامل همه تون و بنده حقیر هم بشه

سلام
ترک رذائل اخلاقی هم مگه خطر داره؟؟؟

موضوع قفل شده است