حضرت محمد"صلی الله علیه وآله" در انجیل و تورات

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حضرت محمد"صلی الله علیه وآله" در انجیل و تورات

آیا نام پیامبر(حضرت محمد"صلی الله علیه وآله وسلم") درانجیل آمده است؟ در کدام قسمت؟ توضیح دهید.(با ذکر منبع)

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد مبشر

با سلام و عرض ادب و احترام خدمت پرسشگر گرامی

220591043;703605 نوشت:
آیا نام پیامبر(حضرت محمد"صلی الله علیه وآله وسلم") درانجیل آمده است؟ در کدام قسمت؟ توضیح دهید.(با ذکر منبع)

به صورت بسیار مختصر خدمتتان عرض می کنم که
نخست : اناجیل مختلفی در جهان مسیحیت وجود داشته است که در آنها مطالب مختلفی بیان شده اند و اناجیل مزبور که اکنون به عنوان اناجیل رسمی شناخته می شوند در مسیحیت نخستین در زمره اناجیل درجه دوم قرار می گرفتند . اما با قدرت گرفتن جریانات خاصی در مسیحیت آن اناجیل نابود و اناجیل فعلی جایگیزین شدند . ( شرح مفصل این اتفاقات در این قالب نمی گنجد) .و آنچه از بیانات صدر اسلام درباره ذکر نام پیامبر اکرم صل الله علیه و آله بیان می شود ممکن است مربوط به نسخه های دیگری از اناجیل باشد .
اما در پاسخ به سؤال شما به صورت فشرده عرض می کنم که در انجیل یوحنا کلمه ای ذکر شده است که درباره معنی و روش تلفظ آن میان مسیحیان و مسلمانان اختلاف وجود دارد (فارقلیط)
مسیحیان ریشه آن را پاراکلیتوس به معنای تسلی دهنده می نامند
اما مسلمانان ریشه آن را پریکلیتوس و به معنای محمد یا احمد می دانند .
من این سخن ها را به شما گفته ام وقتی که با شما بودم، لکن آن «فارقلیط» که پدر او را به اسم من خواهد فرستاد، همان شما را هر چیز خواهد آموخت و هر چیز من به شما گفته ام به یاد شما خواهد آورد.(انجیل یوحنا باب 14: 25 – 26) .... حالا قبل از وقوع به شما خبر دادم تا وقتی که واقع گردد ایمان آورید (باب 14 : 29) چون آن فارقلیط که من از جانب پدر به شما خواهم فرستاد، روح راستی که از طرف پدر می اید درباره من شهادت خواهد داد. (باب 15 : 26)
برای مطالعه بیشتر به لینک ذیل مراجعه فرمائید :
http://www.hawzah.net/fa/Magazine/View/5824/7004/84835/

موضوع قفل شده است