وقتی خجالت نمیکشه منم خجالت نمیکشم

تب‌های اولیه

63 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
وقتی خجالت نمیکشه منم خجالت نمیکشم

بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیک یا صاحب الزمان
السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

1- وقتی برخی از مردم از گوش دادن موسیقی با صدای بلند در اتومبیلشان خجالت نمیکشند چرا من از گوش دادن قران در اتومبیلم خجالت بکشم؟...!

2- وقتی بعضی از پسران از برداشتن ابروی خود و بند انداختن به صورت صورتشان خجالت نمی کشند چرا من از گذاشتن محاسن و ریش خجالت بکشم؟...!

3- وقتی بعضی از دختران از نشان دادن زینت و اندامشان به مردم خجالت نمیکشند, چرا من از پوشاندن بدنم و رعایت حجاب خجالت بکشم؟

4- وقتی بعضی از پسران و دختران از غالب فاسد هنرپیشگان غربی خجالت نمیکشند چرا من از پیروی از سنت پیامبرم و اصحاب و اهلشان خجالت بکشم؟

5- وقتی بعضی از مردم از گفتن هر خزعبلاتی در جمع خجالت نمیکشند چرا من از یادکردن الله و رسول در جمع خجالت بکشم؟

6- وقتی جاهلان از داشتن رسوم خرافی و عرفان های پوچ خجالت نمیکشند چرا من از دفاع از اسلام پاک خجالت بکشم؟

7- وقتی بعضی از پسران و دختران از نگاه کردن به نامحرمان در خیابان خجالت نمیکشند چرا من از نگاه نکردن به نامحرم و پایین انداختن سر خویش جلوی نامحرم خجالت بکشم؟

8- وقتی ان دسته از جوانانی که فاسد هستند, از تبلیغ فساد و هرزگی خجالت نمیکشند چرا من از تبلیغ دین پاکم خجالت بکشم؟

9- وقتی جمعی از افراد از تهمت,غیبت و... در جمعی خجالت نمیکشند چرا من از دفاع از ان افراد در جمع خجالت بکشم؟

10- ای عاقلان! وقتی از نشر بدی ها خجالت کشیده نمیشود از تبلیغ پاکی ها چرا خجالت بکشیم؟

گمنام 2;703286 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام:Bye:احسنت .. همینه :yes:
متاسفانه بر عکسه ... تو دوره الان بچه مذهبیا خجالت میکشن:Ghamgin:

دمت گرم!
حرف دل منو زدی!
شیر مادرت حلالت!

یه مورد هم من اضافه می کنم...

من هم از پوشیدن پیراهنی که رویش عکس ""آقا"" هست خجالت نمی کشم!

وقتی یه عده هر لباسی با هر مارک و عکس مستهجنی می پوشن

به نام خدا

بزرگترها می گویند یک زمانی تجملات بین همین مردم مرسوم نبوده

و حتی ضد ارزش محسوب می شده،اگر کسی زندگی تجملاتی داشت

به عنوان مستکبر شناخته می شد و مردم نسبت به چنین شخصی

دید منفی داشتند،باورم نمی شود ممکن است؟

چطور ممکن است در طی دو سه دهه مردم اینقدر تغییر کنند

حالا داشتن خانه و وسایل لوکس مد شده و هر کس نداشته

باشه فکر می کنه چیزی کم دارد!

شهرها به دو منطقه بالا و پایین شهر تقسیم شدند و بالا نشینی

یک نوع امتیاز محسوب می شود!

ممکنه زمانی فرا برسد که مردم از ساده زیستی خجالت نکشند؟

امکان دارد زمانه طوری تغییر کند که مردم از زندگی مسرفانه ی تجملاتی خجالت بکشند؟

با سلام خدمت شما بزرگواران و شما کاربران فهیم این سایت
باور کنید حرف دل منو هم زدید دوستان عزیز، باور کنید وقتی میخواهم برم مسجد آنقدر دور و برم را نگاه میکنم که کسی منو نبینه. زمونه خیلی بدی شده. چرا اینطوری شدیم؟؟ کجای کار رو اشتباه رفتیم. با چه شوقی از امام خواستیم که به ایران بیایند. با چه شوقی از ایشان استقبال کردیم. چه فرشی در خیابانها پهن کردیم. چه گلباران کردیم و چه زحماتی کشیدیم ولی نمیدونم کجای کار رو اشتباه رفتیم که عاقبتمون این شد که برای رفتن به مسجد باید خجالت بکشیم.
یا مهدی(عج) به دادمون برس. چقدر دیگه باید اشک بریزیم و التماس کنیم تا بیایی

واقعا هم همینه . خجالت کشیدن نداره بلکه افتخار هم داره .
ولی بیشتر افراد مذهبی از اینکه در اقلیت هستند خجالت میکشند . از اینکه اون همه آدم بریزن سرشون هر چی دلشون میخواد بهشون بگن و اینا هم نتونن از خودشون دفاع کنن . از تحقیر شدن در جمع خجالت میکشن . چیزی که افراد لاابالی و ول کار هر روزشونه ... مسخره کردن مردم . توی ممکلت اسلامی افراد مذهبی باید بشن سوژه یه مشت اوباش و هی تحقیر بشن ... واقعا که اونها باید از اینهمه پست فطرتی خجالت بکشن .

گمنام 2;703286 نوشت:
- وقتی جمعی از افراد از تهمت,غیبت و... در جمعی خجالت نمیکشند چرا من از دفاع از ان افراد در جمع خجالت بکشم؟

باتشکر از شما

متاسفانه در این دوره و زمونه و بازیهای جناحی آبرو بردن خیلی ساده شده مواظب باشیم خودمان را به آتش دیگران نسوزانیم

ابی برده گوید: پیامبر خدا (ص) با ما نماز گذارد و پس آنگاه شتابناک به پا خواست و به سوی در مسجد رفت و دست بر در نهاد و با صدایی بلند بانگ برداشت: ای ایمان آورندگان به زبان که ایمان در دلتان جای نگرفته! عیبهای مؤمنان را نجویید ؛ زیرا هر که عیب های مؤمنان را بجوید خداوند نیز در پی عیب های او باشد و هر که خداوند عیب هایش را بجوید رسوایش سازد هر چند درون خانه اش باشد.

مردی در حضور رسول خدا (ص) از کسی بدگویی کرد، در همان جا فرد دیگری از او دفاع کرد. حضرت فرمودند : "کسی که جلوی آبروریزی برادر مومنش را بگیرد، از آتش دوزخ در امان است" و در روایت دیگر است که فرمودند: "کسی که در غیاب برادر (مسلمان) خود از او دفاع کند، بر خداوند لازم است که او را از آتش جهنم محافظت کند".

سلام علیکم

باتشکر از پرسشگر گرامی و کاربران محترم

ببخشید بنده متوجه نشدم! مگر افراد مذهبی از اطاعت الهی خجالت میکشند!! مگر عمل کردن به دستورات الهی خجالت دارد!! اتفاقا برعکس شکر دارد
به نظر بنده حقیر هیچگاه فرد مذهبی از اینکه به دستورات دینشان عمل میکنند خجالت نمیکشند!
مثلا یک خانم محجبه وقتی وارد یک مکانی میشود که همه بی حجابند نه تنها از حجابش خجالت نمیکشد بلکه در دلش کلی به درگاه الهی شاکر میشود که خداوند توفیق حجاب را به او داده، و در عین اینکه در آن لحظه ابدا خودش را برتر از خانمهای بی خجاب آنجا نمیداند اما در عین حال دلش برای آنان میسوزد که خودشان را از این نعمت الهی محروم کرده اند و دارند مرتکب گناه میشوند و غصه میخورد ، اگر بتواند ارشادشان میکند اگر هم شرایط امر به معروف نباشد در دلش برایشان دعا میکند که مسیر را پیدا کند و از خداوند میخواهد توفیقی که به او داده به آنان هم بدهد! اما هرگر و هرگز فرض از حجابش خجالت نمیکشد،از اینکه آهنگ گوش نمیدهد خجالت نمیکشد و غیره... چونکه دلیلی برای خحالت کشیدن وجود ندارد!

به نظر بنده که بعید است یک فرد مذهبی به خاطر عمل به دین اسلام خجالت بکشد! تازه افتخار هم باید بکند که خداوند به او توفیق انجام دستورات الهی را داده است و باید شاکر باشد!!

یازهرا(س)

Rapunzel;704195 نوشت:
لی بیشتر افراد مذهبی از اینکه در اقلیت هستند خجالت میکشند . از اینکه اون همه آدم بریزن سرشون هر چی دلشون میخواد بهشون بگن و اینا هم نتونن از خودشون دفاع کنن . از تحقیر شدن در جمع خجالت میکشن . چیزی که افراد لاابالی و ول کار هر روزشونه ... مسخره کردن مردم . توی ممکلت اسلامی افراد مذهبی باید بشن سوژه یه مشت اوباش و هی تحقیر بشن ... واقعا که اونها باید از اینهمه پست فطرتی خجالت بکشن

سلام علیکم خواهر خوب و بزرگوارم
وقتی با یک فرد مذهبی به خاطر مذهبی بودنش اینگونه رفتار میشود ،آن فرد مذهبی خجالت نمیکشد! بلکه در دلش نگاهی به خدا میاندازد و آن لحظه با خدا عشق بازی میکند و میگوید خدایا شکرت که به خاطر اطاعت امر تو دارند مرا مسخره میکنند نه به خاطر مخالفت امر تو ! و من یقیین دارم تو شاهد و ناظر همه چیر هستی... و میگوید خدایا کمک کن که همیشه در دینت ثابت قدم باشم و کم نیاورم...

افراد مذهبی شاید از دست این رفتارها غصه بخورند و از توهین ها ناراحت شوند اما هرگز از عمل کردن به دینشان خجالت نمیکشند! هرگز...

یازهرا(س)

منظور منم از خجالت همون ناراحتی بود . شاید کسی هنو اونقدر ایمانش قوی نیست که از این مسائل خوشحال بشه . شاید اول راهه و همین برخوردها اونو از ادامه راه پشیمون میکنه . میره میشه یکی مثل همونا . و این خجالت داره که یک مسلمون توی یه جامعه مسلمون باید باهاش اینطور رفتار بشه .

یارب;704210 نوشت:
ببخشید بنده متوجه نشدم! مگر افراد مذهبی از اطاعت الهی خجالت میکشند!!

بله می کشند...
مثل همون خانم هایی که پیش شما می آیند و می گویند (می خوام چادری بشم اما از ""نگاه"" بقیه می ترسم!!!)

Rapunzel;704195 نوشت:
ولی بیشتر افراد مذهبی از اینکه در اقلیت هستند خجالت میکشند

هرگاه خجالت کشید...
یاد امام حسین علیه السلام و یارانش بیفتد که آنها هم در اقلیت کامل بودند!!
کمتر از صد نفر
در مقابل سی هزار نفر!!!

السلام علی الحسین....

لبیک یا علی النقی;704238 نوشت:
بله می کشند...
مثل همون خانم هایی که پیش شما می آیند و می گویند (می خوام چادری بشم اما از ""نگاه"" بقیه می ترسم!!!)

سلام علیکم
باتشکر از شما
بله حرف شما و سرکار Rapunzel کاملا صحیح است ،خصوصا این قسمت از صحبتشان بسیار دقیق و صحیح است
Rapunzel;704216 نوشت:
شاید اول راهه و همین برخوردها اونو از ادامه راه پشیمون میکنه

اما دقت داشته باشید این برای زمانی است که آن فرد هنوز نسبت به انجام کارش تردید دارد!که به خاطر عدم شناخت است،زیرا هنوز نسبت به درست یا غلط بودن کارش به یقیین نرسیده است! وگرنه همان خانم که مثال زدید وقتی مطمئن شود کارش (پوشیدن چادر) کاملا صحیح است و مورد رضای خداوند است دیگر خجالت نمیکشد!

پس بنده باز تاکید میکنم اگر فردی مذهبی باشد ،یعنی مذهبش را شناخته باشد و از کاری که انجام میدهد مطمئن باشد هیچگاه به خاطر انجام فرامین الهی خجالت نمیکشد،اگر اورا تحقیر یا سرزنش یا مسخره کنند شاید غصه بخورد،ناراحت شود ،دلشکسته شود اما از کاری که انجام داده خجالت نمیکشد! در واقع نباید خجالت بکشد چونکه خطایی انجام نداده است که به خاطرش شرمنده باشد یا بخواهد خجالت بکشد

یازهرا(س)

یارب;704210 نوشت:
به نظر بنده حقیر هیچگاه فرد مذهبی از اینکه به دستورات دینشان عمل میکنند خجالت نمیکشند!
مثلا یک خانم محجبه وقتی وارد یک مکانی میشود که همه بی حجابند نه تنها از حجابش خجالت نمیکشد بلکه در دلش کلی به درگاه الهی شاکر میشود که خداوند توفیق حجاب را به او داده

با سلام خدمت همه بزرگواران
در مکان عمومی بودم و با چشم خودم دیدم و شنیدم که زنی بد حجاب رفت کنار خانومی محجبه ایستاد و گفت: "کی مجبورت کرده اینقدر خودت رو بپوشونی؟ شوهرت مجبورت کرده؟ همیشه حقوق زنان پایمال میشه؟ مردهای ایرانی عصر حجر در دنیا شهره خاص و عام هستند و ..." و یه ریز اونقدر حرف زد که زن بیچاره بدون اینکه کلامی حرف بزنه از خجالت سرش رو پایین انداخت و رفت.
اونقدر عصبی شدم که دلم میخواست برم بزنم تو دهن اون زن بد حجاب که داشت یک مومن واقعی رو از راه بدر میکرد. اما نزدم چون ترسیدم چون اون یک زن بود و اگر سر و صدا راه می انداخت که حتما این کار رو میکرد، پلیس من رو میگرفت و اصلا به حرفم گوش نمیداد که چرا این کار رو کردم و تازه بازداشت و دادگاه و دیه و غیره هم در بر داشت.
متاسفانه گذشت اون زمانی که بسیج و بسیجی عزتی داشت. تا زمانی که امام خمینی (ره) زنده بودند کسی جرات اینگونه کثافت کاری ها رو نداشت؟ آیا پلیس جرات داشت به یک بسیجی حرفی بزنه؟ ولی با چشم خودم دیدم تو پارک پلیس یه بسیجی در حال امر به معروف و نهی از منکر رو با شکایت یک خانم بد حجاب به جرم مزاحمت بازداشت کرد هر چی به اون پلیس گفتم ایشان در حال امر به معروف و نهی از منکر بود و من حاضر شهادت دهم، پلیسه گفت برو وگرنه تو رو هم بازداشت میکنم!! بهش گفتم از موی سفید من خجالت بکش من 2سال جنگ بودم و اگر ما نبودیم تو الان این پست و مقام رو نداشتی که بخای یک بسیجی رو بازداشت کنی. گفت خوب جبهه بودی که بودی من چکار کنم، زیادی داری حرف میزنی برو تا تو رو هم بازداشت نکردم و من فقط نشستم روی صندلی اون پارک و گریه کردم.
به کجا داریم میریم؟ خدا امام خمینی (ره) رو خیلی زود از ما گرفت. خدا میدونست که بعضی از ما لیاقت داشتن چنین امامی رو نداریم.
الان دیگه فقط امام مهدی(عج) است که میتونه نجاتمون بده از شر اینهمه ظلم و فساد
یا مهدی(عج) به چی باید قسمت بدیم که بیایی؟ چقدر دیگه باید اشک بریزیم تا بیایی؟ بیا که منتظریم

مگه نهی از منکر ،‌آن هم در مرحله اول یعنی اینکه بری بزنی تو گوش طرف ؟

بسیجی ها هم یه موقعی خالص رفتار میکردند ،‌الان دیگه خیلی ها برای وام بسیجی میشن
البته استثنا هم هست مثل شما ، شمایی که نمی دونی نهی از منکر یعنی چی

به هر حال ما چادری ای هم داریم که به خاطر گناهانی بد تر از بی حجابی ، اطرافیانشو از چادری بودن و مذهبی بودن دلزده میکنه

یارب;704247 نوشت:
سلام علیکم

پس بنده باز تاکید میکنم اگر فردی مذهبی باشد ،یعنی مذهبش را شناخته باشد و از کاری که انجام میدهد مطمئن باشد هیچگاه به خاطر انجام فرامین الهی خجالت نمیکشد،اگر اورا تحقیر یا سرزنش یا مسخره کنند شاید غصه بخورد،ناراحت شود ،دلشکسته شود اما از کاری که انجام داده خجالت نمیکشد! در واقع نباید خجالت بکشد چونکه خطایی انجام نداده است که به خاطرش شرمنده باشد یا بخواهد خجالت بکشد

یازهرا(س)

شما به خودتون و عقایدتون نگاه نکنین هستن کسانی که به درستی راهی که میرن و هدفی که انتخاب کردن ایمان دارن ولی شاید به دلیل دهن بینی شاید واسه اینکه مخالف جهت خیلیا وایستادن شاید برای اینکه هرروز شاید از خیلیا طعنه میشنون خجالت میکشن یا به قول شما غصه میخورن یا به قول اون دوستمون از نگاه بقیه می ترسن ...
اینا همش یکیه ...
توی کشوری که دینش اسلامه و اکثریت شیعه ن و همه مسلمون به دنیا میان ٰ باید مذهبی ها مظلوم واقع بشن جای تاسف داره
شاید اگه از خیلی قبل مسئولین به فکر اجرای صحیح وبرخورد قاطع امربه معروف ونهی ازمنکر میشدن الان همه وظیفه شون میدونستن تو یه کشور اسلامی رعایت احکام اسلامی رو بکنن و اگر نمیخوان به سلامت ...
نه اینکه بی حجابی رو حق خودشون بدونن و معترض به احکام باشن اونم دراین سطح وسیع....
نمیخوام بگم شهرستان ها بهتره ولی به مراتب از تهران بهتر عمل کردن...
درسته تهران جمعیت ی دستی نداره و ازهمه جا اومدن ولی میشد باعملکرد بهتر جلوی خیلی چیزارو گرفت...
اگه مسئولین افراد مذهبی و... رهانمیکردن و همه خودشونو مسئول میدونستن این وضعیتش نبود...
بااینکه یه چیزایی همه جا زیاد شده ولی توی شهرستانها لااقل بی حجاب ها و کسانی که اعتقادی ندارن به احکام فقط درحد حرف زدنن و در عمل هیچ کاری نمیتونن بکنن اینجا اگه یه مذهبی تذکری بده صدتا پشتش درمیان نه مث تهران که صدتا بریزن سرش و طرف بی حجاب رو بگیرن!
اگه حرکتی مخالف صورت بگیره از امام جمعه شهر گرفته تا کوچیکترین مسئول پیگیر اون مسئله هستن
اینجام مرکز استانه ... اینجام مسئولینش کلی کار ریخته سرشون ...
ولی اینجا امربه معروف و نهی ازمنکر رو رها نکردن که دیگه یه روز نشه حتی به طرف بگن تو...

Mohamad1;704296 نوشت:

در مکان عمومی بودم و با چشم خودم دیدم و شنیدم که زنی بد حجاب رفت کنار خانومی محجبه ایستاد و گفت: "کی مجبورت کرده اینقدر خودت رو بپوشونی؟ شوهرت مجبورت کرده؟ همیشه حقوق زنان پایمال میشه؟ مردهای ایرانی عصر حجر در دنیا شهره خاص و عام هستند و ..." و یه ریز اونقدر حرف زد که زن بیچاره بدون اینکه کلامی حرف بزنه از خجالت سرش رو پایین انداخت و رفت.
اونقدر عصبی شدم که دلم میخواست برم بزنم تو دهن اون زن بد حجاب که داشت یک مومن واقعی رو از راه بدر میکرد.

با چشم خودم دیدم تو پارک پلیس یه بسیجی در حال امر به معروف و نهی از منکر رو با شکایت یک خانم بد حجاب به جرم مزاحمت بازداشت کرد هر چی به اون پلیس گفتم ایشان در حال امر به معروف و نهی از منکر بود و من حاضر شهادت دهم، پلیسه گفت برو وگرنه تو رو هم بازداشت میکنم!! بهش گفتم از موی سفید من خجالت بکش من 2سال جنگ بودم و اگر ما نبودیم تو الان این پست و مقام رو نداشتی که بخای یک بسیجی رو بازداشت کنی.

در مورد اول به نظر من کسی که انقدر زبون نداشته باشه که از اعتقاداتش دفاع کنه همون بهتر که سرشو بندازه پایین و بره...
واما در مورد دومی شاید این آقا رفتارش طوری بوده که مزاحمت برداشت شده ...
به هرحال امربه معروف خیلی شرایط داره که شخص باید ببینه اگر توانایی شو داره اقدام کنه و حتی اگه احتمال بده تاثیری نمیزاره
یا توان ادامه بحث رو نده و ممکنه کم بیاره نباید اقدام کنه ...
ولی در هرصورت زبان خوش اولین گامه و اقدام عملی اخریش ...

shamime;704303 نوشت:

بسیجی ها هم یه موقعی خالص رفتار میکردند ،‌الان دیگه خیلی ها برای وام بسیجی میشن
البته استثنا هم هست مثل شما ، شمایی که نمی دونی نهی از منکر یعنی چی

به هر حال ما چادری ای هم داریم که به خاطر گناهانی بد تر از بی حجابی ، اطرافیانشو از چادری بودن و مذهبی بودن دلزده میکنه

همون زمان هم خیلی ها واسه خیلی چیزهای دیگه بسیجی میشدن ...
از همون زمان قدیم هم همیشه ریا وجود داشته و خیلی از افراد خودشونو ظاهرا مذهبی جلوه میدادن ...
پس نمیشه گفت اون زمان مطلقا خوب بودن و الان اکثرا ریاکار...
بسیج پره از آدمای خوب و بد....
ولی مطمئن باشین کسانی که توی این محیط ها هستن اکثریت توی دسته خوبها قرار می گیرن ...
چادری هایی که میگین هم به اونا نمیگن چادری....
چادر فقط یه پوششه واسشون یه نقاب...
مگه هرکی ریش میزاره شما بهش میگی مذهبی؟؟؟؟ پس اینجوری خاخام های یهودی خیلی مذهبی ن نه؟؟؟

rainygirl;704333 نوشت:
شاید اگه از خیلی قبل مسئولین به فکر اجرای صحیح وبرخورد قاطع امربه معروف ونهی ازمنکر میشدن الان همه وظیفه شون میدونستن تو یه کشور اسلامی رعایت احکام اسلامی رو بکنن و اگر نمیخوان به سلامت ...

بله صحیح اجرا نشده
ولی اجرای صحیحش این نیست که شما میگید

بیشترین تقصیر بر میگرده به ما مذهبی هایی که یه قسمت از دین رو میگیریم و یه قسمتیش رو رها میکنیم

Mohamad1;704296 نوشت:
دلم میخواست برم بزنم تو دهن اون زن بد حجاب که داشت یک مومن واقعی رو از راه بدر میکرد.

rainygirl;704333 نوشت:
همه وظیفه شون میدونستن تو یه کشور اسلامی رعایت احکام اسلامی رو بکنن و اگر نمیخوان به سلامت ...

اگه شما انتظار دارید که بزنید توی گوش یه خانم بی حجاب و یا بهش بگید برو یه سلامت
این انتظار هم دارید که اگه غیبت کردید یه نفر بزنه تو گوشتون و یا از خونتون بیرونتون کنه

غیبت از زنا بد تره

shamime;704348 نوشت:
بله صحیح اجرا نشده
ولی اجرای صحیحش این نیست که شما میگید

دوباره بخونین متنو ... من نگفتم بزنن تو گوش کسی گفتم اولین گام زبون خوشه اخریش عملیش
عملیش منظورم بی احترامی به کسی نبود منظورم وظیفه ای بود که به گشت ارشاد مربوطه ...

""اگه شما انتظار دارید که بزنید توی گوش یه خانم بی حجاب و یا بهش بگید برو یه سلامت
این انتظار هم دارید که اگه غیبت کردید یه نفر بزنه تو گوشتون و یا از خونتون بیرونتون کنه

غیبت از زنا بد تره
نمیفهمم چه اصراری دارین بگین من انقدر تندرو هستم که بزنم تو گوش کسی؟؟؟
نه من بزن بهادرم و نه کسی اجازه هتک حرمت شخصی رو داره که راحت برخورد فیزیکی کنه ...
تکرار میکنم منظور من از اقدام عملی اقدام به وسیله ارگانی هست که این کار به عهده شونه و مطمئنا هرکسی نمیتونه راه بیفته تو خیابون و عقایدش رو با ضرب و زور حالی بقیه کنه ....
من گفتم کسانی که حجاب رو مانع ازادی شون میدونن میتونن تشریف ببرن جایی که این محدودیت ها برداشته شده واسشون
کسی که توی جامعه ای زندگی میکنه قوانینش رو هم باید بپذیره !!!!
ما توی جامعه اسلامی زندگی میکنیم و این بدحجابی ها ناهنجاری حساب میشه ...
پس این حرف من به معنای اخراج کردن کسی از خونه ش نیست
بعدشم درسته حدیث داریم غیبت اززنا بدتره ولی اولا در همه گناهان در توبه به روی بنده ها بازه بعدشم در هر موردی هرچقدر هم بد کسی اجازه ندارهآبروی طرفشو ببره و تذکر لسانی و پنهانی شرطه ...
و بعد یه گناهایی داریم که اگر مرتکب بشیم فقط به خودمون آسیب نمیرسه به جامعه آسیب میرسه...
اونایی که بااون وضعیت میان بیرون امروز شوهر مردم و پسرای مردم رو به گناه میندازن و باید بدونن فردایی م هست که شوهر اونها به خاطر یکی مث خودشون به گناه شاید بزرگتر از چشم چرانی بیفته ...

گمنام 2;703286 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیک یا صاحب الزمان
السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

1- وقتی برخی از مردم از گوش دادن موسیقی با صدای بلند در اتومبیلشان خجالت نمیکشند چرا من از گوش دادن قران در اتومبیلم خجالت بکشم؟...!

2- وقتی بعضی از پسران از برداشتن ابروی خود و بند انداختن به صورت صورتشان خجالت نمی کشند چرا من از گذاشتن محاسن و ریش خجالت بکشم؟...!

3- وقتی بعضی از دختران از نشان دادن زینت و اندامشان به مردم خجالت نمیکشند, چرا من از پوشاندن بدنم و رعایت حجاب خجالت بکشم؟

4- وقتی بعضی از پسران و دختران از غالب فاسد هنرپیشگان غربی خجالت نمیکشند چرا من از پیروی از سنت پیامبرم و اصحاب و اهلشان خجالت بکشم؟

5- وقتی بعضی از مردم از گفتن هر خزعبلاتی در جمع خجالت نمیکشند چرا من از یادکردن الله و رسول در جمع خجالت بکشم؟

6- وقتی جاهلان از داشتن رسوم خرافی و عرفان های پوچ خجالت نمیکشند چرا من از دفاع از اسلام پاک خجالت بکشم؟

7- وقتی بعضی از پسران و دختران از نگاه کردن به نامحرمان در خیابان خجالت نمیکشند چرا من از نگاه نکردن به نامحرم و پایین انداختن سر خویش جلوی نامحرم خجالت بکشم؟

8- وقتی ان دسته از جوانانی که فاسد هستند, از تبلیغ فساد و هرزگی خجالت نمیکشند چرا من از تبلیغ دین پاکم خجالت بکشم؟

9- وقتی جمعی از افراد از تهمت,غیبت و... در جمعی خجالت نمیکشند چرا من از دفاع از ان افراد در جمع خجالت بکشم؟

10- ای عاقلان! وقتی از نشر بدی ها خجالت کشیده نمیشود از تبلیغ پاکی ها چرا خجالت بکشیم؟

با سلام

یه نکته ای بگم ( البته یه مشکل بزرگ)

الان کسی بر فرض اذان بشود و تنگی وقت نذاره که بره مسجد

حالا همون جا کنار خیابان نمازش رو بخونه !
.

100 تا انگشت به سمتش میره که فلانی رو ببینید ریاکاره و فلان !

درسته نظر خلق الله مهم نیست اما خب یه تاثیرات روانی داره و مشکلاتی ایجاد میکنه
.

به طور یقین می تونم بگم عده ای با این طرز فکر نمی تونند دینداری خودشون رو در جامعه بروز بدهند

ابوالفضل;704442 نوشت:
تا انگشت به سمتش میره که فلانی رو ببینید ریاکاره و فلان !

.

سلام علیکم
یک سری از کارها در اسلام است که باید به صورت علنی انجام شود که شما نیز بهتر از حقیر میدانید،مانند خواندن نماز جمعه و جماعت ،حال به نظر شما اگر کسی بگوید این اقا چقدر ریاکار است هرروز میرود نماز جماعت برروی آن فرداثری دارد؟ قطعا نه! چرا؟ چونکه فردی که میرود نماز جماعت رفتن به نماز جماعت را ریا نمیداند!

دقیقا خواندن نماز اول وقت در هرکجا که باشیم همین حکم را دارد! وقتی انسان قصدش از انجام کاری رضای الهی باشد برایش اصلا مهم نیست که دیگران در مورد او چگونه فکرمیکنند! انسان تا میتواند باید مستحبات را مخفی انجام دهد اما نباید ترس از ریا شدن او را ار انجام افضل ها دور کند! اگر خود فرد اهمیت ندهد اصلا به اینکه دیگران درمورش چه فکر میکنند فکر هم نمیکند که تاثرات روانی بگذارد! نمازش را با نیت الهی میخواند و میرود ،دیگر هم به اینکه حالا مردم چه فکری میکنند کاری ندارد زیرا مهم انجام کاری است که رضای الهی در آن باشد و مطمئن باشید کسی که برای رضای الهی کاری را انجام دهد خداوند هم قلبها را نسبت به او خوش بین میکند مگر اینکه قلبی مریض باشد و هدایت نشود!

مثالی بزنم ،گر فردی مانند آیت الله بهجت (ره) همین کار را انجام میدادند(نماز خواندن کنار خیابان) آیاافرادی که ایشان را میدیدند با خود فکر میکردند آیت الله بهجت (ره) دارند ریا میکنند؟! قطعا نه! چرا ؟
جواب این چرا میشود پاسخ به مطلب شما !

یازهرا(س)

منم اولا خجالت میکشیدم جلو کسی نماز بخونم . نمازم میموند قضا میشد .
خجالت میکشیدم از عقایدم دفاع کنم.
ولی بعدا به همین نتیجه رسیدم که چرا طرف علنا به اعتقادات من توهین میکنه و فکر ناراحت شدن منو نمیکنه اونوقت من برای اینکه اون ناراحت نشه حرفی نمیزنم ؟
الان سر اذان در اتاقمو تو محل کار قفل میکنم
بارها رییسم اومد پشت در موند بعد گفت حداقل یه خبری بده منم گفتم نماز خبر دادن نداره سر اذا بدون در قفله . الان همه فهمیدن
و همچنین با سایر همکارا سر گذاشتن موسیقی و ....

البته همین داستان رو با بچه به اصطلاح مذهبی ها هم دارم
اونام فکر میکنن هرکس یه شلوار پارچه ای با یه پیرهن کرم که بندازه رو شلوار نپوشه و ریش نذاره و موهاشو یه وری نده مسلمون نیست
واقعا با چنین افرادی برخورد داشتما
ولی من اعتقاداتم سرجاشه تیپم هم سرجاشه . فقط برام مهمه کاری که میکنم خلاف شرع نباشه

خلاصه این خجالت نکشیدنه باعث شده من با هر دو قشر درگیر باشم دائما :ok:

یارب;704522 نوشت:
مثالی بزنم ،گر فردی مانند آیت الله بهجت (ره) همین کار را انجام میدادند(نماز خواندن کنار خیابان) آیاافرادی که ایشان را میدیدند با خود فکر میکردند آیت الله بهجن (ره) دارند ریا میکنند؟! قطعا نه! چرا ؟

سلام به همه بزرگواران طاعات وعبادات قبول

الان صحبت درموردکسانی هست که افرادمعتقدی نیستن که درمورداین افرادقضیه دقیقاخلاف صحبت شماست بله اگه افرادمذهبی

ایشون درحال نمازخوندن کنارخیابون ببین خیلی هم لذت میبرن اماافرادبی اعتقاد

شایداگه همچین افرادی نمازخوندن یک فردعادی روکنارخیابون ببینن خیلی راحت ترازکنارش بگذرن تابزرگواری که شمافرمودین

اونموقع تازه حرفای بیشتری توش درمیارن من زیادمشابه این صحنه هارودیدم وصحبت های اطرافیان روشنیدم

علاوه برریا میگن بااین کارمیخوان .....خودشون روبپوشن که چی خوب اگه قصد .... کردن مردم رونداری بروتوی مسجدنمازبخون

من بارهاوبارهاصحبت آدمایی که چقدراحت آدمای مذهبی روموردقضاوت قرارمیدن شنیدم که گاهی اگه همون شرایط برای فردی

بااعتقادات کمتری بوداین حرفاپیش نمیومد

zahra5654;704547 نوشت:
سلام به همه بزرگواران طاعات وعبادات قبول

الان صحبت درموردکسانی هست که افرادمعتقدی نیستن که درمورداین افرادقضیه دقیقاخلاف صحبت شماست بله اگه افرادمذهبی

ایشون درحال نمازخوندن کنارخیابون ببین خیلی هم لذت میبرن اماافرادبی اعتقاد

شایداگه همچین افرادی نمازخوندن یک فردعادی روکنارخیابون ببینن خیلی راحت ترازکنارش بگذرن تابزرگواری که شمافرمودین

اونموقع تازه حرفای بیشتری توش درمیارن من زیادمشابه این صحنه هارودیدم وصحبت های اطرافیان روشنیدم

علاوه برریا میگن بااین کارمیخوان .....خودشون روبپوشن که چی خوب اگه قصد .... کردن مردم رونداری بروتوی مسجدنمازبخون

من بارهاوبارهاصحبت آدمایی که چقدراحت آدمای مذهبی روموردقضاوت قرارمیدن شنیدم که گاهی اگه همون شرایط برای فردی

بااعتقادات کمتری بوداین حرفاپیش نمیومد

سلام علیکم
عبادات شما هم مورد قبول درگاه حق باشد ان شاءالله

خواهرخوب و بزرگوارم
بنده هم این حرف ها وحدیث ها را فراوان شنیده ام، توهین و مسخره و متلک و هرچه فکرش را بکنید متاسفانه از افراد مختلف در خصوص مذهبی ها شنیده ام !! اما همین ترسیدن از حرفهای مردم کم کم باعث شده است تا یک عده به خودشان اجازه جسارت و توهین به مقدسات را بدهند!!

بگذارید دیگران هرفکری دوست دارندداشته باشند، بگذارید فکر کنند آن بنده خدا ریاکار است !وقتی آن فرد هدفش ریا نباشد مطمئن باشید جتی ممکن است برروی یک عده اثر مثبت هم بگذارد! خداوند به امور آگاه است و قطعا هوای بندگانی که برای رضای الهی کاری را انجام میدهد را دارد «ان الله مع المتقین»

ما موظفیم به آنچه تکلیفمان است و صجیح است عمل نماییم!حال یک عده ممکن است خوششان بیاید یک عده بدشان بیاید،مهم مردم نیستند،مهم این است که خداوند راضی است یا نه !

یازهرا(س)

حتی خداوند نیز میداند که مومنین به خاطر ایمانشان و عمل به دستورات الهی و تبلیغ دین مورد تمسخر و توهین یک عده قرار خواهند گرفت به همین دلیل آیات زیبایی در قرآن داریم که وقتی انسان آنها را میخواند با تمام وجود قدرت و محافظت خداوند از بندگانش را احساس میکند و آرامش عجیبی در دلش ایجاد میشود که باعث میشود حرفها و تمسخر ها و طعنه های دیگران برایش بی اهمیت شود،برای نمونه آیات 94 تا 99 سوره حجر که خداوند میفرماید:

فَاصْدَعْ بِما تُؤْمَرُ وَ أَعْرِضْ عَنِ الْمُشْرِکينَ94إِنَّا کَفَيْناکَ الْمُسْتَهْزِئينَ95الَّذينَ يَجْعَلُونَ مَعَ اللَّهِ إِلهاً آخَرَ فَسَوْفَ يَعْلَمُونَ96وَ لَقَدْ نَعْلَمُ أَنَّکَ يَضيقُ صَدْرُکَ بِما يَقُولُونَ97فَسَبِّحْ بِحَمْدِ رَبِّکَ وَ کُنْ مِنَ السَّاجِدينَ98وَ اعْبُدْ رَبَّکَ حَتَّي يَأْتِيَکَ الْيَقينُ

94) پس تو آشکارا آنچه مأموری ( به خلق ) برسان و از مشرکان روی بگردان 95) همانا ما تو را از شر استهزا کنندگان محفوظ نمودیم

96) آنان که با خدای یکتا خدایی دیگر قرار دهند ، پس به زودی خواهند دانست.

97) و ما محققا می دانیم که تو از آنچه امت ( در طعنه و تکذیب تو ) می گویند سخت دلتنگ می شوی

98) پس به ذکر اوصاف کمال پروردگارت تسبیح گو و از نمازگزاران باش ( تا به یاد خدا شاد خاطر شوی )

99) و دایم به پرستش خدای خود مشغول باش تا یقین ( ساعت مرگ و هنگام لقای ما ) بر تو فرا رسد

خداوند عاقبت همه مارا ختم به خیر بگرداند
یازهرا(س)

یکی از حیله های شیطان برای مؤمنان
ایجاد ""وسواس ریا"" هست...
تا میای دو رکعت نمازبخونی
نخون نخون نخون ریا میشه!!!!
تا میای دوزار به یکی کمک کنی...
نکن نکن نکن ریا میشه ریا میشه!!!
تا میای دو دقیقه بری مسجد
نرو نرو نرو نرو ریا میشه ریا میشه!!!

ول کنید این مسخره بازیهارو!
اگر اینجوری باشه هرکی می خواد یه معروف یا واجبو انجام بده باید بره پشت هفت تا در قایم بشه!!!
اما گناهکارها علنی انجام بدن و با افتخار هم تعریف کنن و برن تو اینترنت هم بنویسنش!!!
خب اینجوری ادامه پیدا کنه دیگه خوبی ها نسلشون منقرض میشه که!

نماز خوندن که خجالت نداره!!!
من حتی شده کنار اتوبان هم نماز خوندم!!! (البته بدون اینکه راه کسی را ببندم!) یه بار هم یادمه کنار اتوبان همت بود!
برای چی باید خودمو از فیض نماز اول وقت محروم کنم به خاطر یه عده نادان و احمق؟!
تو قیامت، پاداش نماز اول وقتی ها رو ببینم و حسرت بخورم، اینا میان منو دلداری میدن!؟

مگه کسی که سیگار می کشه موقع خمارشدنش از سیگار کشیدن خجالت می کشه؟!
با اینکه سیگار کشیدن در جمع، تجاوز به حقوق مردم و مصداق بارز مردم آزاریه!

ما با خدای خودمون می خوایم حرف بزنیم باید همه ی حواسمونو جمع کنیم تا رضایت همگان را جلب کنیم!

اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا

یارب;704522 نوشت:

سلام علیکم
یک سری از کارها در اسلام است که باید به صورت علنی انجام شود که شما نیز بهتر از حقیر میدانید،مانند خواندن نماز جمعه و جماعت ،حال به نظر شما اگر کسی بگوید این اقا چقدر ریاکار است هرروز میرود نماز جماعت برروی آن فرداثری دارد؟ قطعا نه! چرا؟ چونکه فردی که میرود نماز جماعت رفتن به نماز جماعت را ریا نمیداند!

دقیقا خواندن نماز اول وقت در هرکجا که باشیم همین حکم را دارد! وقتی انسان قصدش از انجام کاری رضای الهی باشد برایش اصلا مهم نیست که دیگران در مورد او چگونه فکرمیکنند! انسان تا میتواند باید مستحبات را مخفی انجام دهد اما نباید ترس از ریا شدن او را ار انجام افضل ها دور کند! اگر خود فرد اهمیت ندهد اصلا به اینکه دیگران درمورش چه فکر میکنند فکر هم نمیکند که تاثرات روانی بگذارد! نمازش را با نیت الهی میخواند و میرود ،دیگر هم به اینکه حالا مردم چه فکری میکنند کاری ندارد زیرا مهم انجام کاری است که رضای الهی در آن باشد و مطمئن باشید کسی که برای رضای الهی کاری را انجام دهد خداوند هم قلبها را نسبت به او خوش بین میکند مگر اینکه قلبی مریض باشد و هدایت نشود!

مثالی بزنم ،گر فردی مانند آیت الله بهجت (ره) همین کار را انجام میدادند(نماز خواندن کنار خیابان) آیاافرادی که ایشان را میدیدند با خود فکر میکردند آیت الله بهجت (ره) دارند ریا میکنند؟! قطعا نه! چرا ؟

یازهرا(س)

با سلام

فرمایشات شما صحیح هست

اما این نگرش غلط در جامعه وجود داره .

و بپذیریم که عده ای که شخصیت مذهبی متزلزلی دارند قربانی همین قضاوت های نادرست میشوند ..

.

اگر در جامعه 80 درصد بر فرض مذهبی باشه

بگیم مثلا 30 درصدشون شخصیت مذهبی قوی دارند ===> توجهی به طعنه ها ندارند

50 درصدشون ممکن هست با یه طعنه ساده به هم بریزند ====> در اعمال بعدی پنهانکاری میکنند
.

این باعث میشه که یه رکود معنوی در جامعه صورت بگیره !

لذا تلاش باید کرد تا نگرش غلط به نگرش صحیح تبدیل شود

shamime;704359 نوشت:
غیبت از زنا بد تره

حالا کی غیبت کرد کاربر گرامی و چه ربطی داشت به موضوعی که من نوشتم بهتره اول مفهوم غیبت کردن رو بدانید بعد مطلب بنویسید
چون شخص رو نمیشناسید و حتی خودم هم نمیشناختم که کسیت و آبروری کسی رو هم که شما بشناسیدش نبردم غیبت محسوب نمیشود
من اگه خودم اون 2 غریبه ای که اون روز در چند سال پیش در پارک دیدم دوباره ببینم نخواهم شناخت چه برسه بخواد غیبت محسوب بشه
حرف زدن با تفکر از دستورات اسلام است. هرگز بدون فکر کردن سخن نگویید
موفق باشید

rainygirl;704419 نوشت:
نمیفهمم چه اصراری دارین بگین من انقدر تندرو هستم که بزنم تو گوش کسی؟؟؟
نه من بزن بهادرم و نه کسی اجازه هتک حرمت شخصی رو داره که راحت برخورد فیزیکی کنه ...
تکرار میکنم منظور من از اقدام عملی اقدام به وسیله ارگانی هست که این کار به عهده شونه و مطمئنا هرکسی نمیتونه راه بیفته تو خیابون و عقایدش رو با ضرب و زور حالی بقیه کنه ....
من گفتم کسانی که حجاب رو مانع ازادی شون میدونن میتونن تشریف ببرن جایی که این محدودیت ها برداشته شده واسشون
کسی که توی جامعه ای زندگی میکنه قوانینش رو هم باید بپذیره !!!!
ما توی جامعه اسلامی زندگی میکنیم و این بدحجابی ها ناهنجاری حساب میشه ...
پس این حرف من به معنای اخراج کردن کسی از خونه ش نیست
بعدشم درسته حدیث داریم غیبت اززنا بدتره ولی اولا در همه گناهان در توبه به روی بنده ها بازه بعدشم در هر موردی هرچقدر هم بد کسی اجازه ندارهآبروی طرفشو ببره و تذکر لسانی و پنهانی شرطه ...
و بعد یه گناهایی داریم که اگر مرتکب بشیم فقط به خودمون آسیب نمیرسه به جامعه آسیب میرسه...
اونایی که بااون وضعیت میان بیرون امروز شوهر مردم و پسرای مردم رو به گناه میندازن و باید بدونن فردایی م هست که شوهر اونها به خاطر یکی مث خودشون به گناه شاید بزرگتر از چشم چرانی بیفته ...

سلام و احسن بر شما بخاطر پاسخ منطقی
من فکر کنم اصلا ایشون موضوع رو یا کامل نخونده یا از دانش ضعیف مذهبی برخوردار هستند و مطالب رو درک نکردند و فقط مطلبی نوشتند که یه چیزی نوشته باشند بگن ما هم هستیم.
من مجددا کلیه مطالب این تاپیک رو از ابتدا تا اینجا دوباره به دقت خوندم
هیچکدام از مطالب این تاپیک از ابتدا تا اینجا شرعا غیبت محوسب نمیشود
دقیقتر مطالعه کنید و تهمت غیبت کردن بی دلیل و منطق به کسی نزنید و به کاربران احترام بگذارید و لطفا قوانین سایت رو رعایت بفرمایید
کاربر rainygirl شمار هم ناراحت نشود حالا یه چیزی ندانسته گفته و کاملا حق با شماست
با تشکر از همه کاربران فهیم سایت

مایکبار در خوابگاه دانشجویی که بودیم صبح که نماز میخوندیم بهمون متلک میگفتند
یه روز صبح رفتم برق آسایشگاه رو کامل روشن کردم و با اینکه پائییز بود پنکه رو روشن کردم همه بیدار شدند و گفتند سرده گفتم خب گفتند چته گفتم من دیدم نمازتون قضا میشه گفتم یکبار برا همیشه معلوم بشه کیا قراره بخونن کیا نه که من طرفم رو بشناسم
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
همشون گیج بودند اخه نمیدونستند چی باید بگن
پا شدند وضو گرفتند نماز خوندند
منظورم دقیقا این بود یا نماز بخونید یا بگید نمیخونیم که من برم اسایشگاهی دیگه

shamime;704359 نوشت:
اگه شما انتظار دارید که بزنید توی گوش یه خانم بی حجاب و یا بهش بگید برو یه سلامت
غیبت از زنا بد تره

کاربر محترم shamime شما دقیقا در مورد غیبت کردن نوشتید و حتی نوشتید " غیبت از زنا بد تره "و من هم پاسخ دادم غیبتی صورت نگرفته و بحث تاپیک چیز دیگری است نه غیبت. حالا یاداشت فرستادید که همچین حرفی نزدید!! پس بهتره مطلبتون رو یک دور دیگه بخونید و ببینید چی نوشتید و ضمنا لطفا از ارسال هرگونه پیام خصوصی و یادداشت اکیدا خودداری فرمایید. هرچی دارید همینجا بگید تا سایر کاربران هم در بحث شرکت کنند. با رعایت احترام به تمامی کاربران و رعایت قوانین سایت
با تشکر از شما کاربر فهیم

Mohamad1;704604 نوشت:
سلام و احسن بر شما بخاطر پاسخ منطقی
من فکر کنم اصلا ایشون موضوع رو یا کامل نخونده یا از دانش ضعیف مذهبی برخوردار هستند و مطالب رو درک نکردند و فقط مطلبی نوشتند که یه چیزی نوشته باشند بگن ما هم هستیم.
من مجددا کلیه مطالب این تاپیک رو از ابتدا تا اینجا دوباره به دقت خوندم
هیچکدام از مطالب این تاپیک از ابتدا تا اینجا شرعا غیبت محوسب نمیشود
دقیقتر مطالعه کنید و تهمت غیبت کردن بی دلیل و منطق به کسی نزنید و به کاربران احترام بگذارید و لطفا قوانین سایت رو رعایت بفرمایید
کاربر rainygirl شمار هم ناراحت نشود حالا یه چیزی ندانسته گفته و کاملا حق با شماست
با تشکر از همه کاربران فهیم سایت

سلام
منظور ایشون از غیبت مثال بود...
که البته چندان مقایسه خوبی نبود...
منم ناراحت نشدم فقط خواستم بگم زود قضاوت کردن و از حرفام بد برداشت کردن ...

ابوالفضل;704442 نوشت:

یه نکته ای بگم ( البته یه مشکل بزرگ)
الان کسی بر فرض اذان بشود و تنگی وقت نذاره که بره مسجد
حالا همون جا کنار خیابان نمازش رو بخونه !
100 تا انگشت به سمتش میره که فلانی رو ببینید ریاکاره و فلان !
به طور یقین می تونم بگم عده ای با این طرز فکر نمی تونند دینداری خودشون رو در جامعه بروز بدهند

shervinrv;704543 نوشت:
منم اولا خجالت میکشیدم جلو کسی نماز بخونم . نمازم میموند قضا میشد .
خجالت میکشیدم از عقایدم دفاع کنم.
ولی بعدا به همین نتیجه رسیدم که چرا طرف علنا به اعتقادات من توهین میکنه و فکر ناراحت شدن منو نمیکنه اونوقت من برای اینکه اون ناراحت نشه حرفی نمیزنم ؟
الان سر اذان در اتاقمو تو محل کار قفل میکنم
بارها رییسم اومد پشت در موند بعد گفت حداقل یه خبری بده منم گفتم نماز خبر دادن نداره سر اذا بدون در قفله . الان همه فهمیدن
و همچنین با سایر همکارا سر گذاشتن موسیقی و ....

zahra5654;704547 نوشت:

من بارهاوبارهاصحبت آدمایی که چقدراحت آدمای مذهبی روموردقضاوت قرارمیدن شنیدم که گاهی اگه همون شرایط برای فردی بااعتقادات کمتری بوداین حرفاپیش نمیومد

یارب;704556 نوشت:

بنده هم این حرف ها وحدیث ها را فراوان شنیده ام، توهین و مسخره و متلک و هرچه فکرش را بکنید متاسفانه از افراد مختلف در خصوص مذهبی ها شنیده ام !! اما همین ترسیدن از حرفهای مردم کم کم باعث شده است تا یک عده به خودشان اجازه جسارت و توهین به مقدسات را بدهند!!

بگذارید دیگران هرفکری دوست دارندداشته باشند، بگذارید فکر کنند آن بنده خدا ریاکار است یازهرا(س)

لبیک یا علی النقی;704573 نوشت:
یکی از حیله های شیطان برای مؤمنان
ایجاد ""وسواس ریا"" هست...
تا میای دو رکعت نمازبخونی
نخون نخون نخون ریا میشه!!!!
تا میای دوزار به یکی کمک کنی...
نکن نکن نکن ریا میشه ریا میشه!!!
تا میای دو دقیقه بری مسجد
نرو نرو نرو نرو ریا میشه ریا میشه!!!

من جایی شنیدم اگر شما کاری رو انجام میدین که مطابق کارهای روزانه تونه و حتما مقید به انجام اون هستین نباید به خاطر ترس از ریا کنار بگذارین مثلا اگر نمازشب میخونین و مهمون اومده بخاطر ترس از اینکه کسی ببینه و ریا بشه ترک کنین این خودش نوعی ریا حساب میشه:|

من حتی یه دوست چادری م ندارم تمام دوستام جوری هستن که عقایدمون زیاد باهم نمیخونه ...
ولی باهمشون صمیمی هستم و هرکدومشون بین دوستاش صمیمی ترین دوستش منم!:ok:
دوستام جزء اون دسته ای ن که میگن دلت باید پاک باشه و ظاهر مهم نیست و خدامیبخشه نمازنخونی و روزه نگیری و...
(البته نه از نوع بی حجابش مانتویی معمولی )
و خب موقع اذان طبیعتا میگن "ول کن توروخدا" "حالا یه وعدتو دیرتر بخون" و...
ولی وقتی پافشاری منو می بینن به عقیده م احترام میزارن حتی گاهی باهام میان نمازم میخونن(باوجود اینکه روزه م نمیگیرن)...
میخوام بگم شماها حساسین...
خیلیاشون انقدرام بد فکر نمیکنن ...
قبول دارم خیلیا فقط دنبال مسخره کردن شخص و عقایدشن ولی همه اینجوری نیستن واقعا!!!
احترام به عقاید رو بلدن ... ظاهرشون یه چیزه و باطن چیز دیگه ای...
من خودم کسانی رو میشناسم که واقعا وضعیت حجاب خوبی ندارن ولی ته دلشون معتقدن...
نمیدونم چرا نمیترسن چرا به کاراشون ادامه میدن شاید واسه اینه که تو دهن همشون مدام این می چرخه خدامیبخشه...
شاید کسایی که وظیفه شون بوده خیلی از بخشندگی خدا واسشون گفتن ولی چیزی از عذابش نگفتن...
به هرحال به نظرمن تو ذات همه یه پاکی فطری وجود داره که گاهی خودشو نشون میده...
من گاهی با بعضیا حرف میزنم می بینم این توکلش از من بیشتره ...
از من به خدا امیدوارتره ...
بعضی از ماهایی که ادعا میکنیم مذهبی ایم چنان تو زندگی مون ناامیدیم که یادمون میره خدا گفته بزرگترین گناهه...
چنان توکل مون ضعیفه و نگران نتیجه ایم که یادمون رفته خدا گفته بی حساب میدم...
ماها بااینکه ایاتشو میدونیم ضعف عملی داریم ولی اونا با وجود اینکه نمیدونن ازخیلی از ماها بهترن...
البته نمیخوام خیلی پاک جلوه شون بدم ...
چون بالاخره باید ظواهرم حفظ کنی...
و به قول اون جمله چطور میتونی دم از پاکی دل بزنی درحالیکه پاکی هزار نگاه رو گرفتی...
ولی درکل نه اونا مطلقا بــــــــــــدن نه مذهبیا مطلقا خــــوب...

rainygirl;704904 نوشت:
م
من خودم کسانی رو میشناسم که واقعا وضعیت حجاب خوبی ندارن ولی ته دلشون معتقدن...
نمیدونم چرا نمیترسن چرا به کاراشون ادامه میدن شاید واسه اینه که تو دهن همشون مدام این می چرخه خدامیبخشه...
شاید کسایی که وظیفه شون بوده خیلی از بخشندگی خدا واسشون گفتن ولی چیزی از عذابش نگفتن...
به هرحال به نظرمن تو ذات همه یه پاکی فطری وجود داره که گاهی خودشو نشون میده...
من گاهی با بعضیا حرف میزنم می بینم این توکلش از من بیشتره ...
از من به خدا امیدوارتره ...
بعضی از ماهایی که ادعا میکنیم مذهبی ایم چنان تو زندگی مون ناامیدیم که یادمون میره خدا گفته بزرگترین گناهه...
چنان توکل مون ضعیفه و نگران نتیجه ایم که یادمون رفته خدا گفته بی حساب میدم...
ماها بااینکه ایاتشو میدونیم ضعف عملی داریم ولی اونا با وجود اینکه نمیدونن ازخیلی از ماها بهترن...
البته نمیخوام خیلی پاک جلوه شون بدم ...
چون بالاخره باید ظواهرم حفظ کنی...

منم ميخواستم همينو بگم که بعضي از ما بچه مذهبي ها فقط ظاهر آدماي خوبو داريم و همين باعث دلزدگي اطرافيانمون ميشه .
البته تاکيد ميکنم بعضي ها،
از شما هم عذر ميخوام که زير نقل قول شما مثالي زدم که به شما نسبت داده بشه .
يکي از راه هاي امر به معروف همينه ، که وقتي دوستان غير مذهبيتون اخلاق خوب شما رو ميبينن جذب شما ميشن و بعد متوجه ميشن اين افکار مذهبي شما باعث جذابيتتون شده .
درسته ، بعضي از همين آدمهاي به ظاهر بد ، ذاتا بد نيستن و به خاطر شرايطي که توش بودن اين شکلي شدن و ما براشون چه کرديم ، به جاي اينکه با محبت و روي خوش به خودمون جذبشون کنيم و بعد يا خودشون شرمنده ميشن ويا حداقل ما زمينه شو پيش اورديم که دو تا جمله حرف حساب بهشون بزنيم . از خودمون رونديمشون و با گوشه و کنايه و زخم زبون دلشونو شکستيم ،در صورتي که واقعا معلوم نبوده که کدوممون پيش خدا عزيزتريم .

البته همه موارد شبيه به هم نيستند . گاهي هم تندي و بي محلي لازمه ،که اون هم باز برميگرده به تشخيص درست . که به نظر من با خلوص نيت بهتر حاصل ميشه .

[/b]

[="Purple"]

shamime;705020 نوشت:

درسته ، بعضي از همين آدمهاي به ظاهر بد ، ذاتا بد نيستن و به خاطر شرايطي که توش بودن اين شکلي شدن و ما براشون چه کرديم ، به جاي اينکه با محبت و روي خوش به خودمون جذبشون کنيم و بعد يا خودشون شرمنده ميشن ويا حداقل ما زمينه شو پيش اورديم که دو تا جمله حرف حساب بهشون بزنيم . از خودمون رونديمشون و با گوشه و کنايه و زخم زبون دلشونو شکستيم ،در صورتي که واقعا معلوم نبوده که کدوممون پيش خدا عزيزتريم

خواهش میکنم فقط دفعه بعد لااقل به طرفتون اجازه دفاع بدین بعد گارد بگیرین:Cheshmak:
خیلیا به من گفتن رفت و آمد با بعضی از افراد ممکنه واست بد باشه و ...
البته ابدا اونا ناباب نیستن همه خطاکاریم همه اشتباهاتی مرتکب میشیم ولی مهم اینه تو سختی ها دست همو بگیریم مهم اینه اگه یکی اشتباه رفت دستشو بگیریم کنارش بمونیم نه اینکه به قول شما فقط زخم زبون بزنیم!
من همیشه بدون اینکه اهمیتی بدم که نکنه بااین طرز فکر بین مون فاصله بیفته حرفامو گفتم ...
یکی از صمیمی ترین دوستام با پسری آشنا شده بود که من وقتی دیدمش ناخودآگاه حس تنفر زیادی بهم دست داد
آخه چنان خودشو مذهبی نشون میداد که من حتی فکرشم نمیکردم آدم انقدررررررررررر ریاکار...
بهش گفتم این پسرایی که به صدنفر شماره میدن که بایکی باشن شرف دارن به این...
پسره مسئول بسیج م بود...
مدام ورد زبونش آقا آقا بود( آیت الله خامنه ای) و چیزای دیگه ای که بگم باور نمیکنین ودوسم ندارم بگم تا یه نفر بخونه و بزاره به حساب مذهبیا...
دوستم انقدر باورش کرده بود که میگفت امکان نداره این آدم بااین اخلاق بااین حرفا دروغ بگه و واسه ازدواج نخواد
من انقدر واسش دلیل آوردم رفتاراشو واسش توضیح دادم تا بالاخره فهمید فقط یه ادم ریاکار دروغگوس ...
چون دوستم توی موقعیتی بود که نمی تونست ازش بخواد بیاد خواستگاری و اونم اینو میدونست رابطه رو برقرار کرده بود و مث روز واسم روشن بود که جامیزنه موقع عمل! بااینکه شرایط دوستم جورنشد ولی به اصرار من شرط رو فقط خواستگاری رسمی گذاشت ...
پسره تا قبل اون هرروز میگفت من همین الانم حاضرم بیام تو حاضر نیستی و... من بهش میگفتم چون میدونه اینارو میگه و اهل عملی کردنش نیست ولی دوستم باور نمیکرد تا بالاخره قبول کرد که حدااقل به من ثابت کنه غلط فکر میکنم که البته برعکس شد...
من پسرا رو نمیدونم ولی خیلی از اینایی که دوست پسر دارن واقعا دلای پاکی ن که بعد به گناه میفتن و اصلا باهدف وارد دوستی نمیشن بلکه به این سمت کشیده میشن و خیلیا به خاطر دوست داشتن یا دوست داشته شدن پاشونو میزارن توی جاده ای که راه برگشت نداره ...
اینارو نباید تنها گذاشت ... باید دستشونو گرفت از این بیشتر فرو نرن ...باید انقدر واسشون دلیل اورد تا توجیه بشن .... باید وادارشون کنی چشم بسته هرچیزی رو باور نکن... باید هی شک بندازی تو دلشون تردید کنن این راهه یا بیراهه ...باید هرجور میشه جلوشونو گرفت تابیشتر از این اشتباه نرن ... به این میگن اقدام عملی نهی از منکر...[/B][/]

rainygirl;705043 نوشت:
آخه چنان خودشو مذهبی نشون میداد که من حتی فکرشم نمیکردم آدم انقدررررررررررر ریاکار...

اگه حداقل 313 تاشون راست میگفتن ،‌خوب آقا میومد دیگه ،‌چرا اینقدر غصه نیومدنش رو بخوریم البته یکی از اون ریا کارا هم خودمم :geristan:

rainygirl;705043 نوشت:
اینارو نباید تنها گذاشت ... باید دستشونو گرفت از این بیشتر فرو نرن ...باید انقدر واسشون دلیل اورد تا توجیه بشن .... باید وادارشون کنی چشم بسته هرچیزی رو باور نکن... باید هی شک بندازی تو دلشون تردید کنن این راهه یا بیراهه ...باید هرجور میشه جلوشونو گرفت تابیشتر از این اشتباه نرن ... به این میگن اقدام عملی نهی از منکر

به قول استاد: دلت براش نمیسوزه ،‌بابا این مریضه ،‌تصادفیه ،‌دستشو بگیر ببرش دکتر

یه چيزي همينجوري بگم ،مونده بود تو دلم از فيلماي ماه رمضون: ‌دقت کردید سريالاي تلويزيون چقدر با ظرافت امر به منکر میکنند و چقدر لطیف بیننده هاشو تغییر میده

ابوالفضل;704580 نوشت:
با سلام

فرمایشات شما صحیح هست

اما این نگرش غلط در جامعه وجود داره .

و بپذیریم که عده ای که شخصیت مذهبی متزلزلی دارند قربانی همین قضاوت های نادرست میشوند ..

.

اگر در جامعه 80 درصد بر فرض مذهبی باشه

بگیم مثلا 30 درصدشون شخصیت مذهبی قوی دارند ===> توجهی به طعنه ها ندارند

50 درصدشون ممکن هست با یه طعنه ساده به هم بریزند ====> در اعمال بعدی پنهانکاری میکنند
.

این باعث میشه که یه رکود معنوی در جامعه صورت بگیره !

لذا تلاش باید کرد تا نگرش غلط به نگرش صحیح تبدیل شود

سلام منظوربنده هم درجواب دوست عزیزم سرکار یارب دقیقا همین بود
که این نگرش واقعاوجودداره ایشون فرمودن کسی به آیت الله بهجت به این خاطرکه کنار خیابون نمازبخونن حرفی نمیزنه

من میگم دقیقادرمورداین افراداین صحبت هاونگرش اشتباه بیشتره چون هرچی اعتقادافرادبیشترباشه کارای که عقل آدمای غیرمعتقد
نمیتونن بپذیرن بیشترازشون سرمیزنه پس بحث اطراف این افرادهمیشه بیشتره این نگرشی هست که طبق فرمایش
جناب ابوالفضل وجوداره وحتی توی افرادی که اعتقادات متزلزلی دارن بعضاباعث ترک واجبات هم میشه ویادربعضی افرادباعث مخفی کاری
وکمرنگ شدن فضای مذهبی درجامعه میشه
پس بایدخیلی مواظب باشیم چون شرایط الان جامعه طوری هست گه این نگرش خیلی بین افرادزیادشده
من به شخصه وقتی واردفضایی میشم که چندتاخانم بدحجاب اونجاحضوردارن نه تنهابه خودم افتخارمیکنم وخداروشکرمیکنم بلکه چادرم رومحکم ترمیگیرم

حالا بر حسب نظر خودم

ریشه یابی کنم این نگرش چطور بوجود اومد ؟ چی شد ؟

.

فرض کنید فلانی برای اینکه موقعیت و پستش در فلان اداره یا نهاد بالا بره !

یه طرف قضیه این بود که نماز بخونه یا بره نماز جماعت ! ریش بزاره

.

حالا یه فردی که نماز نمی خوند یا نماز جماعت نمی رفت یا فرد عادی بود !
برای اینکه صاحب مقام یا موقعیت بشود ؟
خودش رو شبیه یه فرد مذهبی کرد !
.

اینجا بود که مذهبی نما تزریق شد به جامعه !

ملت دیدند یه عده از مذهب در مسیر منفعت شخصی استفاده میکنند . ( در واقع ریاکارند )

.

این نگرش گسترش پیدا کرد تا اینکه الان یکی اشکارا مثلا نماز میخونه . . .

می گن فلانی برای اینکه نشان بده ادم خوبی هست نماز میخونه .
فلانی چون جیره خور دولت هست نماز میخونه
و قضاوت های نادرست دیگر

.
.

این یه بعدش هست
شاید ابعاد دیگر هم داشته باشه

ابوالفضل;705126 نوشت:
حالا بر حسب نظر خودم
ریشه یابی کنم این نگرش چطور بوجود اومد ؟ چی شد ؟
فرض کنید فلانی برای اینکه موقعیت و پستش در فلان اداره یا نهاد بالا بره !
یه طرف قضیه این بود که نماز بخونه یا بره نماز جماعت ! ریش بزاره
حالا یه فردی که نماز نمی خوند یا نماز جماعت نمی رفت یا فرد عادی بود !
برای اینکه صاحب مقام یا موقعیت بشود ؟
خودش رو شبیه یه فرد مذهبی کرد !
اینجا بود که مذهبی نما تزریق شد به جامعه !
ملت دیدند یه عده از مذهب در مسیر منفعت شخصی استفاده میکنند . ( در واقع ریاکارند )
این نگرش گسترش پیدا کرد تا اینکه الان یکی اشکارا مثلا نماز میخونه . . .
می گن فلانی برای اینکه نشان بده ادم خوبی هست نماز میخونه .
فلانی چون جیره خور دولت هست نماز میخونه
و قضاوت های نادرست دیگر

با سلام خدمت شما ابوالفضل خان
بله یک زمانی اون اوایل انقلاب همینطور بود که فرمودید اما الان میدانیم که تا پدر، پدربزرگ طرف چکاره بوده از سیر تا پیاز زندگیش، ریا میکنه یا واقعا مذهبی است اما مشکل فعلی که الان هست دونستن اطلاعات در مورد شخص نیست. مشکلات دیگریست که گاها در تلویزیون خودمون هم مطرح میشود و نیاز به عنوان کردن من نیست. انشاالله اون مشکلات هم هرچه سریعتر حل شود.
اما به نظر من تبلیغ دین به هر شکل خوب است. مثلا (اگر عده ای به خاطر ریا میروند راهپیمایی قدس، بودنشان در دوربینهای دشمنان بهتر از نبودشان است)
اگر ترس دشمن از ملت ایران نبود الان وضع ما هم مثل سوریه، یمن و غیره بود. این امنیتی که الان داریم خیلی ارزشمند هست. خواه با ریا برویم راهپیمایی خواه بدون ریا که البته آمارشان خیلی کم هست. مثلا (کاربری مثال زده بود طرف برای وام گرفتن بسیجی شده) آیا همه بسیجی ها برای وام بسیجی شدن؟ قطعا اینطور نیست. اگر سپاه نبود اگر بسیج نبود کشور هم نبود.
موفق و پیروز باشید
ببخشید که زیر نقل قول شما این مطالب رو نوشتم، شما استاد ما هستید

rainygirl;704901 نوشت:
منظور ایشون از غیبت مثال بود...
که البته چندان مقایسه خوبی نبود...

با سلام و تشکر از شما کاربر فهیم و راهنماییتون
اولا ایشان خارج از موضوع تاپیک مطلب نوشتن که خودش بی احترامی به قوانین سایت هست
دوما مثالهای بهتری هم میشد زد ضمن اینکه مثال ایشون اصلا ربطی به موضوع نداشت
سوما ایشان علاوه بر مثال ، تفسیر هم کرده بودند که غیبت از زنا بدتر است
همه میدانند غیبت کردن به مثال خوردن گوشت برادر خود است نه زنا. ضمن اینکه باید از بکار بردن این کلمه شرم داشته باشیم. من با این سنم وقتی تو مسجد حاج آقا در مورد این مسائل صحبت میکنه عرق شرم و خجالت به تنم میشینه اونوقت دختران جوان امروزی خیلی راحت از این کلمه استفاده میکنند آن هم بی دلیل و غیر مرتبط. از این کلمه نباید استفاده کرد مگر واقعا برای تفهیم احکام شرعی چاره ای جز گفتنش نباشد.
از راهنمایی شما ممنونم

[="Purple"]

Mohamad1;705208 نوشت:
با سلام و تشکر از شما کاربر فهیم و راهنماییتون
اولا ایشان خارج از موضوع تاپیک مطلب نوشتن که خودش بی احترامی به قوانین سایت هست
دوما مثالهای بهتری هم میشد زد ضمن اینکه مثال ایشون اصلا ربطی به موضوع نداشت
سوما ایشان علاوه بر مثال ، تفسیر هم کرده بودند که غیبت از زنا بدتر است
همه میدانند غیبت کردن به مثال خوردن گوشت برادر خود است نه زنا. ضمن اینکه باید از بکار بردن این کلمه شرم داشته باشیم. من با این سنم وقتی تو مسجد حاج آقا در مورد این مسائل صحبت میکنه عرق شرم و خجالت به تنم میشینه اونوقت دختران جوان امروزی خیلی راحت از این کلمه استفاده میکنند آن هم بی دلیل و غیر مرتبط. از این کلمه نباید استفاده کرد مگر واقعا برای تفهیم احکام شرعی چاره ای جز گفتنش نباشد.
از راهنمایی شما ممنونم

سلام...
حاج آقا به خدا ما اگه اسمشو ببریم قبحش ریخته نمیشه جسارتا به نظرمن زیاده رویه ...
زمانی اشکال داره که راحت توی حتی سرویس بهداشتی دانشگاه ... ( شرمم میاد بقیشو بگم و بازکنم ولی به چشم دیدم)
الان وضعیت جامعه خرابتر از این حرفا شده ...
اتفاقا همین نگفتن ها کار رو به اینجا کشوند...
چرا پدرو مادرها درمورد این مسائل با بچه شون حرف نمیزنن چرا آگاهشون نمیکنن؟؟؟ چرا میزارن ماهواره فیلم آهنگ هرچیزی بهشون آموزش بده و بعد که با مخ رفتن تو چاه اونوقت کاسه چه کنم چه کنم دستشون بگیرن؟؟
من نمیگم خیلی واضح و صریح ولی بالاخره یه حرفایی رو مادرا به دخترا پدرا به پسرا واقعا چرا نمیگن؟؟؟
حالا من به اینا کارندارم از بحث خارج شدیم
من خودم این حدیثی که ایشون گفتن رو خوندم اتفاقا همین چند روز پیش هم خوندم ...
به خدا ماهم بی چشم و رو نیستیم ماهم خجالت می کشیم ...
ولی به نظر من ایشون کار اشتباهی مرتکب نشدن ... فقط مثال زدن ... که مقایسه چندان جالب نبود....
ابتدا ایشون درمورد من و مطلبم زود قضاوت کردن و حالا شما دارین ایشونو زود قضاوت می کنین ...
چرا اخه؟؟؟[/]

rainygirl;705215 نوشت:
ابتدا ایشون درمورد من و مطلبم زود قضاوت کردن و حالا شما دارین ایشونو زود قضاوت می کنین ...
چرا اخه؟؟؟

سلام مجدد خدمت شما کاربر محترم
چون کلمه زشتی بکار بردن و جایگاهی هم نداشت. همین.
وسط مجلس عروسی کسی لباس سیاه نمیپوشه و گریه کنه و وسط مجلس ترحیم هم کسی لباس سفید نمیپوشه و برقصه
خواهر من اگر نتونیم جایگاه ها و مناسبتها رو حفظ کنیم، گفتار بی اثر خواهد بود و جز جبهه گرفتن طرف مقابل چیزی در بر نخواهد داشت
من اینجا هستم که چیزی از همه شماها یاد بگیرم ولی حرف باید در جایگاه خودش دلنشین باشه تا یاد بگیرم، تا بیاموزم
کم تاپیک در مورد مسائل جنسی در این سایت وجود نداره، زیاد هم هست و میتوانید مطالعه کنید و اگر احساس کمی و کاستی میکنید خودتان شروع کننده باشید، تا پیک بزنید ما هم مشارکت میکنم. کسی هم نگفته در مورد این مسائل صحبت نکنید. اما از مرجع تقلید خودتان بپرسید بکار بردن بی دلیل اون کلمه چه حکمی دارد و چقدر اکراه دارد. شاید اگر اون کلمه رو اونجا نمیدیدم اصلا چیزی نمینوشتم. حضرت علی (ع) در اینگونه مسائل دید رو نادید میکردند حالا چرا ما باید بی دلیل از کلماتی که کراهت دارد استفاده کنیم.
خدایی نکرده سوءتفاهم نشه من مخالف چیزی نیستم هر چه در دل دارید در این محیط معنوی مطرح کنید ما هم استفاده میکنیم و یاد میگیریم اما از کلمات دلنشین استفاده کنید که به دل همه بنشیند
باز هم تشکر از شما که پیگیر بودید و من دیگه این موضوع رو ادامه نخواهم داد فکر کنم واضح مطلبم رو گفتم و ضمنا خیلی هم بی قانونی کردیم و خارج از موضوع تاپیک مطلب نوشتیم و از مدیران محترم سایت عذرخواهی میکنم

[="Purple"]

Mohamad1;705235 نوشت:
سلام مجدد خدمت شما کاربر محترم
چون کلمه زشتی بکار بردن و جایگاهی هم نداشت. همین.
وسط مجلس عروسی کسی لباس سیاه نمیپوشه و گریه کنه و وسط مجلس ترحیم هم کسی لباس سفید نمیپوشه و برقصه
خواهر من اگر نتونیم جایگاه ها و مناسبتها رو حفظ کنیم، گفتار بی اثر خواهد بود و جز جبهه گرفتن طرف مقابل چیزی در بر نخواهد داشت
من اینجا هستم که چیزی از همه شماها یاد بگیرم ولی حرف باید در جایگاه خودش دلنشین باشه تا یاد بگیرم، تا بیاموزم
کم تاپیک در مورد مسائل جنسی در این سایت وجود نداره، زیاد هم هست و میتوانید مطالعه کنید و اگر احساس کمی و کاستی میکنید خودتان شروع کننده باشید، تا پیک بزنید ما هم مشارکت میکنم. کسی هم نگفته در مورد این مسائل صحبت نکنید. اما از مرجع تقلید خودتان بپرسید بکار بردن بی دلیل اون کلمه چه حکمی دارد و چقدر اکراه دارد. شاید اگر اون کلمه رو اونجا نمیدیدم اصلا چیزی نمینوشتم. حضرت علی (ع) در اینگونه مسائل دید رو نادید میکردند حالا چرا ما باید بی دلیل از کلماتی که کراهت دارد استفاده کنیم.
خدایی نکرده سوءتفاهم نشه من مخالف چیزی نیستم هر چه در دل دارید در این محیط معنوی مطرح کنید ما هم استفاده میکنیم و یاد میگیریم اما از کلمات دلنشین استفاده کنید که به دل همه بنشیند
باز هم تشکر از شما که پیگیر بودید و من دیگه این موضوع رو ادامه نخواهم داد فکر کنم واضح مطلبم رو گفتم و ضمنا خیلی هم بی قانونی کردیم و خارج از موضوع تاپیک مطلب نوشتیم و از مدیران محترم سایت عذرخواهی میکنم

اختیار دارین ...
ما از حضور شما و دیگر بزرگان باید استفاده کنیم...
من فقط نظرمو گفتم...
درست می فرمایید ... حق باشماست:Gol:[/]

Mohamad1;705181 نوشت:
با سلام خدمت شما ابوالفضل خان
بله یک زمانی اون اوایل انقلاب همینطور بود که فرمودید اما الان میدانیم که تا پدر، پدربزرگ طرف چکاره بوده از سیر تا پیاز زندگیش، ریا میکنه یا واقعا مذهبی است اما مشکل فعلی که الان هست دونستن اطلاعات در مورد شخص نیست. مشکلات دیگریست که گاها در تلویزیون خودمون هم مطرح میشود و نیاز به عنوان کردن من نیست. انشاالله اون مشکلات هم هرچه سریعتر حل شود.
اما به نظر من تبلیغ دین به هر شکل خوب است. مثلا (اگر عده ای به خاطر ریا میروند راهپیمایی قدس، بودنشان در دوربینهای دشمنان بهتر از نبودشان است)
اگر ترس دشمن از ملت ایران نبود الان وضع ما هم مثل سوریه، یمن و غیره بود. این امنیتی که الان داریم خیلی ارزشمند هست. خواه با ریا برویم راهپیمایی خواه بدون ریا که البته آمارشان خیلی کم هست. مثلا (کاربری مثال زده بود طرف برای وام گرفتن بسیجی شده) آیا همه بسیجی ها برای وام بسیجی شدن؟ قطعا اینطور نیست. اگر سپاه نبود اگر بسیج نبود کشور هم نبود.
موفق و پیروز باشید
ببخشید که زیر نقل قول شما این مطالب رو نوشتم، شما استاد ما هستید

با سلام
خواهش میکنم
سرور هستید
.

((کسی که رفتارش بنا بر شرایط تغییر میکنه) ( رفتار متناقض و ضد هم در موقعیت های گوناگون)

مورد بحث ما حالا یه سری ادم هایی بود که با اخلاق و رفتارشون باعث شدند این نگرش به مذهبی و مذهب و رفتار مذهبی بوجود بیاد

در هر گروهی ممکن هست باشند و اعمال و نیات یا خود گروه یا توده رو زیر سوال ببرند ( با رفتارات ریاکارانه و جعلی )

وگرنه بحث افراد مخلص به کنار %

.

و نکته ای دیگر اینکه :

قاضی خداست
ما چه هستیم به رفتار فردی برچسب ریا بزنیم ؟
چه بسا رفتاری که ما ریا بدانیم در نزد او بسی ارزشمندتر از رفتاری دگر باشد ؟
الله اعلم
.

مگر اینکه قطعا بدانیم رفتاری برای جامعه مضر هست در این صورت مسئول هستیم واکنش بدهیم بنا بر شرایط .

پیروز باشید

سلام

خوشم میاد از اونایی که خجالت نمیکشن وقتی روبند میزنن....

روبند‌ نهادن به ساده گی به این معناست که
دیدن نادیدنی‌ها در گرو قدری نادیدنی شدن است …

وقتی خجالت نمیکشه و فحش های ناموسی رو مثل آب خوردن جلوی ناموسی مردم به دوستش میده ، من هم نباید خجالت بکشم و سچده های شکرم رو هرجایی که به یادم افتاد انجام بدم و ذکر هام رو بلند بلند بگم

[="Purple"]

حسـین;705907 نوشت:
وقتی خجالت نمیکشه و فحش های ناموسی رو مثل آب خوردن جلوی ناموسی مردم به دوستش میده ،

دقیــــــــــــقا خیلی بی فرهنگن واقعا ...
یه مورد دیگه م من بگم یه عده م هستن با لباسی که تو خونه س میان بیرون و خجالتم نمیکشن واصلا رعایت زن وبچه مردمو نمیکنن (شلوارک کوتاه و رکابی ...)[/]

با این منطق که وقتی اون خجالت نمیکشه منم خجالت نمیکشم نمیشه جلو رفت.
ممکنه یک نفر بیاد از منطق شما در جهت دیگری استفاده کند. و بر اساس منطق شما هیچگونه ایرادی هم ندارد که بگوید:
وقتی طرف خجالت نمیکشه فلان کار رو انجام بده، پس من هم خجالت نمیکشم لخت وسط خیابان راه بروم!
من هم خجالت نمیکشم وسط حیابان به دیگران فحش دهم!
من هم خجالت نمیکشم به حقوق دیگران تجاوز کنم!
من هم خجالت نمیکشم...

بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیک صاحب الزمان
السلام علیکم و رحمة الله و برکاته

سلام بر شما ... مسلما بستگی داره که شخص این روش رو در کجا و برای چه مقصودی به کار ببره اگه به اون مقصودی که فرمودید به کار ببره خب اشتباه اما اگر در مواقعی که در تاپیک اول ذکر شد و شرایط مشابه باشه مسلما خوبه ... بنابراین این روش نسبیه

گمنام 2;706104 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیک صاحب الزمان
السلام علیکم و رحمة الله و برکاته

سلام بر شما ... مسلما بستگی داره که شخص این روش رو در کجا و برای چه مقصودی به کار ببره اگه به اون مقصودی که فرمودید به کار ببره خب اشتباه اما اگر در مواقعی که در تاپیک اول ذکر شد و شرایط مشابه باشه مسلما خوبه ... بنابراین این روش نسبیه

بله من هم به خاطر نسبی بودنش میگم خوب نیست.
باید برهانی آورد که مطلق باشد و طرف مقابل نتواند کوچکترین سو استفاده ای انجام دهد و عبارت دیگری قفل شود.