صفحه 1 از 7 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: وقتی خجالت نمیکشه منم خجالت نمیکشم

نوشته
    177
    حضور
    2 روز 20 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    699

وقتی خجالت نمیکشه منم خجالت نمیکشم

بسم الله الرحمن الرحیم
    السلام علیک یا صاحب الزمانوقتی خجالت نمیکشه منم خجالت نمیکشم
    السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

1- وقتی برخی از مردم از گوش دادن موسیقی با صدای بلند در اتومبیلشان خجالت نمیکشند چرا من از گوش دادن قران در اتومبیلم خجالت بکشم؟...!

2- وقتی بعضی از پسران از برداشتن ابروی خود و بند انداختن به صورت صورتشان خجالت نمی کشند چرا من از گذاشتن محاسن و ریش خجالت بکشم؟...!

3- وقتی بعضی از دختران از نشان دادن زینت و اندامشان به مردم خجالت نمیکشند, چرا من از پوشاندن بدنم و رعایت حجاب خجالت بکشم؟

4- وقتی بعضی از پسران و دختران از غالب فاسد هنرپیشگان غربی خجالت نمیکشند چرا من از پیروی از سنت پیامبرم و اصحاب و اهلشان خجالت بکشم؟

5- وقتی بعضی از مردم از گفتن هر خزعبلاتی در جمع خجالت نمیکشند چرا من از یادکردن الله و رسول در جمع خجالت بکشم؟

6- وقتی جاهلان از داشتن رسوم خرافی و عرفان های پوچ خجالت نمیکشند چرا من از دفاع از اسلام پاک خجالت بکشم؟

7- وقتی بعضی از پسران و دختران از نگاه کردن به نامحرمان در خیابان خجالت نمیکشند چرا من از نگاه نکردن به نامحرم و پایین انداختن سر خویش جلوی نامحرم خجالت بکشم؟

8- وقتی ان دسته از جوانانی که فاسد هستند, از تبلیغ فساد و هرزگی خجالت نمیکشند چرا من از تبلیغ دین پاکم خجالت بکشم؟

9- وقتی جمعی از افراد از تهمت,غیبت و... در جمعی خجالت نمیکشند چرا من از دفاع از ان افراد در جمع خجالت بکشم؟

10- ای عاقلان! وقتی از نشر بدی ها خجالت کشیده نمیشود از تبلیغ پاکی ها چرا خجالت بکشیم؟

بسم الله الرحمن الرحیم
    مجالس خود را با نام علی(ع)زینت دهید.
    پیامبر گرامی اسلام(ص)

2. صلوات ها 47

3.  

اناالعبد آنلاین نیست. همکار اجرایی بخش آرشیو و عرفانهای کاذب

علاقه
    هیچی ... کاش بتونم بنده باشم..هیچی نمیخوام دیگه
    نوشته
    1,049
    حضور
    37 روز 11 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    47
    صلوات
    7340

نقل قول نوشته اصلی توسط گمنام 2 نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم
    سلاماحسنت .. همینه
    متاسفانه بر عکسه ... تو دوره الان بچه مذهبیا خجالت میکشن

طرح ترک رذائل اخلاقی و انجام فضائل اخلاقی برای نزدیکتر کردن ظهور امام زمان (عج) ... این هفته قرائت یک صفحه قرآن هر روز http://www.askdin.com/showthread.php...356#post819356

انسان
    هرچند هم که عبادتش بسیار باشد، نباید مغرور گشته و خیال کند که به کمال نهایی خویش راه یافته است، بلکه باید بداند که انسان تا زنده است، هدف تیر شیطان و نفس اماره است و درهرحال باید خود را ضعیف و محتاج به مدد و کمک حضرت حق ببیند.

5. صلوات ها 23

لبیک یا علی النقی آنلاین نیست. همکار اجرایی دانستنیهای قران و اقوام و اشخاص

نوشته
    1,673
    حضور
    72 روز 15 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    60
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7565

دمت گرم!
    حرف دل منو زدی!
    شیر مادرت حلالت!

یه مورد هم من اضافه می کنم...

من هم از پوشیدن پیراهنی که رویش عکس ""آقا"" هست خجالت نمی کشم!

وقتی یه عده هر لباسی با هر مارک و عکس مستهجنی می پوشن

السلام علیک یا علی بن محمد - السلام علیک یا علی النقی الهادی
    اگر به سامره ام اوفتد گذر، سر و جان را -- کنم نثار به گنبدنمای حضرت هادی
    ز دست رفته شکیبم خدا کند که نصیبم -- شود زیارت صحن و سرای حضرت هادی
    ز خاک، عِطر بهشتی، پراکند اگر آید -- نسیمی از طرف سامرای حضرت هادی
    مرا رضایت ابن الرضا خوش است که دانم -- بُود رضای خدا در رضای حضرت هادی
    ----------------

...سریال ازدواج مرا در ""اینجا"" بخوانید...
    التماس دعا

7. صلوات ها 29

علاقه
    اهل البيت عليهم السلام،فلسفه،عرفان،ادبيات،فيزيك،مطالعه
    نوشته
    4,990
    حضور
    133 روز 12 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    21823

به نام خدا

بزرگترها می گویند یک زمانی تجملات بین همین مردم مرسوم نبوده

و حتی ضد ارزش محسوب می شده،اگر کسی زندگی تجملاتی داشت

به عنوان مستکبر شناخته می شد و مردم نسبت به چنین شخصی

دید منفی داشتند،باورم نمی شود ممکن است؟

چطور ممکن است در طی دو سه دهه مردم اینقدر تغییر کنند

حالا داشتن خانه و وسایل لوکس مد شده و هر کس نداشته

باشه فکر می کنه چیزی کم دارد!

شهرها به دو منطقه بالا و پایین شهر تقسیم شدند و بالا نشینی

یک نوع امتیاز محسوب می شود!

ممکنه زمانی فرا برسد که مردم از ساده زیستی خجالت نکشند؟

امکان دارد زمانه طوری تغییر کند که مردم از زندگی مسرفانه ی تجملاتی خجالت بکشند؟

الهی هب لی کمال الانقطاع الیک

و أنر ابصار قلوبنا بضیاء نظرها الیک

9. صلوات ها 22

نوشته
    64
    حضور
    2 روز 7 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    239

با سلام خدمت شما بزرگواران و شما کاربران فهیم این سایت
    باور کنید حرف دل منو هم زدید دوستان عزیز، باور کنید وقتی میخواهم برم مسجد آنقدر دور و برم را نگاه میکنم که کسی منو نبینه. زمونه خیلی بدی شده. چرا اینطوری شدیم؟؟ کجای کار رو اشتباه رفتیم. با چه شوقی از امام خواستیم که به ایران بیایند. با چه شوقی از ایشان استقبال کردیم. چه فرشی در خیابانها پهن کردیم. چه گلباران کردیم و چه زحماتی کشیدیم ولی نمیدونم کجای کار رو اشتباه رفتیم که عاقبتمون این شد که برای رفتن به مسجد باید خجالت بکشیم.
    یا مهدی(عج) به دادمون برس. چقدر دیگه باید اشک بریزیم و التماس کنیم تا بیایی

11. صلوات ها 22

نوشته
    17
    حضور
    13 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    102

واقعا هم همینه . خجالت کشیدن نداره بلکه افتخار هم داره .
    ولی بیشتر افراد مذهبی از اینکه در اقلیت هستند خجالت میکشند . از اینکه اون همه آدم بریزن سرشون هر چی دلشون میخواد بهشون بگن و اینا هم نتونن از خودشون دفاع کنن . از تحقیر شدن در جمع خجالت میکشن . چیزی که افراد لاابالی و ول کار هر روزشونه ... مسخره کردن مردم . توی ممکلت اسلامی افراد مذهبی باید بشن سوژه یه مشت اوباش و هی تحقیر بشن ... واقعا که اونها باید از اینهمه پست فطرتی خجالت بکشن .

13. صلوات ها 20

نوشته
    2,599
    حضور
    54 روز 8 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6491

نقل قول نوشته اصلی توسط گمنام 2 نمایش پست ها
    - وقتی جمعی از افراد از تهمت,غیبت و... در جمعی خجالت نمیکشند چرا من از دفاع از ان افراد در جمع خجالت بکشم؟
    باتشکر از شما

متاسفانه در این دوره و زمونه و بازیهای جناحی آبرو بردن خیلی ساده شده مواظب باشیم خودمان را به آتش دیگران نسوزانیم

ابی برده گوید: پیامبر خدا (ص) با ما نماز گذارد و پس آنگاه شتابناک به پا خواست و به سوی در مسجد رفت و دست بر در نهاد و با صدایی بلند بانگ برداشت: ای ایمان آورندگان به زبان که ایمان در دلتان جای نگرفته! عیبهای مؤمنان را نجویید ؛ زیرا هر که عیب های مؤمنان را بجوید خداوند نیز در پی عیب های او باشد و هر که خداوند عیب هایش را بجوید رسوایش سازد هر چند درون خانه اش باشد.

مردی در حضور رسول خدا (ص) از کسی بدگویی کرد، در همان جا فرد دیگری از او دفاع کرد. حضرت فرمودند : "کسی که جلوی آبروریزی برادر مومنش را بگیرد، از آتش دوزخ در امان است" و در روایت دیگر است که فرمودند: "کسی که در غیاب برادر (مسلمان) خود از او دفاع کند، بر خداوند لازم است که او را از آتش جهنم محافظت کند".
    امام خامنه ای: زیر پرچم امیرالمومنین دشمن و دوست آنچنان واضح نبودند. دشمن همان حرفهایی را میزد که دوست میزند...
    آگاهی خود را بالا ببرید. نقش نخبگان و خواص اینست که این بصیرت را نه فقط در خودشان بلکه در دیگران هم بوجود بیاورند. رسا بگویید روشن بگویید، مبین بگویید آنچه را که میفهمید. سعی هم بکنید آنچه را که فهمیده اید درست باشد.

15. صلوات ها 21

نوشته
    1,866
    حضور
    190 روز 11 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    22
    صلوات
    8040

سلام علیکم

باتشکر از پرسشگر گرامی و کاربران محترم

ببخشید بنده متوجه نشدم! مگر افراد مذهبی از اطاعت الهی خجالت میکشند!! مگر عمل کردن به دستورات الهی خجالت دارد!! اتفاقا برعکس شکر دارد
    به نظر بنده حقیر هیچگاه فرد مذهبی از اینکه به دستورات دینشان عمل میکنند خجالت نمیکشند!
    مثلا یک خانم محجبه وقتی وارد یک مکانی میشود که همه بی حجابند نه تنها از حجابش خجالت نمیکشد بلکه در دلش کلی به درگاه الهی شاکر میشود که خداوند توفیق حجاب را به او داده، و در عین اینکه در آن لحظه ابدا خودش را برتر از خانمهای بی خجاب آنجا نمیداند اما در عین حال دلش برای آنان میسوزد که خودشان را از این نعمت الهی محروم کرده اند و دارند مرتکب گناه میشوند و غصه میخورد ، اگر بتواند ارشادشان میکند اگر هم شرایط امر به معروف نباشد در دلش برایشان دعا میکند که مسیر را پیدا کند و از خداوند میخواهد توفیقی که به او داده به آنان هم بدهد! اما هرگر و هرگز فرض از حجابش خجالت نمیکشد،از اینکه آهنگ گوش نمیدهد خجالت نمیکشد و غیره... چونکه دلیلی برای خحالت کشیدن وجود ندارد!

به نظر بنده که بعید است یک فرد مذهبی به خاطر عمل به دین اسلام خجالت بکشد! تازه افتخار هم باید بکند که خداوند به او توفیق انجام دستورات الهی را داده است و باید شاکر باشد!!

یازهرا(س)

ویرایش توسط یارب : ۱۳۹۴/۰۴/۱۷ در ساعت ۲۱:۲۴ دلیل: اشتباه تایپی
    در پیوند ازدواج قرار نیست دو‌نفر به هم برسند

قرار است باهم به خدا برسند

«همسر یعنی همسفر تا بهشت»

17. صلوات ها 21

نوشته
    1,866
    حضور
    190 روز 11 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    22
    صلوات
    8040

نقل قول نوشته اصلی توسط Rapunzel نمایش پست ها
    لی بیشتر افراد مذهبی از اینکه در اقلیت هستند خجالت میکشند . از اینکه اون همه آدم بریزن سرشون هر چی دلشون میخواد بهشون بگن و اینا هم نتونن از خودشون دفاع کنن . از تحقیر شدن در جمع خجالت میکشن . چیزی که افراد لاابالی و ول کار هر روزشونه ... مسخره کردن مردم . توی ممکلت اسلامی افراد مذهبی باید بشن سوژه یه مشت اوباش و هی تحقیر بشن ... واقعا که اونها باید از اینهمه پست فطرتی خجالت بکشن
    سلام علیکم خواهر خوب و بزرگوارم
    وقتی با یک فرد مذهبی به خاطر مذهبی بودنش اینگونه رفتار میشود ،آن فرد مذهبی خجالت نمیکشد! بلکه در دلش نگاهی به خدا میاندازد و آن لحظه با خدا عشق بازی میکند و میگوید خدایا شکرت که به خاطر اطاعت امر تو دارند مرا مسخره میکنند نه به خاطر مخالفت امر تو ! و من یقیین دارم تو شاهد و ناظر همه چیر هستی... و میگوید خدایا کمک کن که همیشه در دینت ثابت قدم باشم و کم نیاورم...

افراد مذهبی شاید از دست این رفتارها غصه بخورند و از توهین ها ناراحت شوند اما هرگز از عمل کردن به دینشان خجالت نمیکشند! هرگز...

یازهرا(س)

در پیوند ازدواج قرار نیست دو‌نفر به هم برسند

قرار است باهم به خدا برسند

«همسر یعنی همسفر تا بهشت»

19. صلوات ها 14

نوشته
    17
    حضور
    13 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    102

منظور منم از خجالت همون ناراحتی بود . شاید کسی هنو اونقدر ایمانش قوی نیست که از این مسائل خوشحال بشه . شاید اول راهه و همین برخوردها اونو از ادامه راه پشیمون میکنه . میره میشه یکی مثل همونا . و این خجالت داره که یک مسلمون توی یه جامعه مسلمون باید باهاش اینطور رفتار بشه .

21. صلوات ها 13

صفحه 1 از 7 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 27

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری