جمع بندی آیا دهه شصت یا هفتادی بودن می تواند جزو ملاک های ازدواج باشد؟

تب‌های اولیه

54 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا دهه شصت یا هفتادی بودن می تواند جزو ملاک های ازدواج باشد؟

درود بر شما.قبل از شروع بحث برای جلوگیری از سوءتفاهم بگم که صحبت من در مورد اکثریت هست نه 100%.و موارد استثنا هم پیدا میشه.این چند وقتی که تصمیم گرفتم به ازدواج.بیشتر راجب خصوصیات و ملاک های همسر ایندم فکر میکنم.یه چیزی که ذهنمو مشغول کرده.تفاوت متولدین دهه 60 و دهه 70 هستش.نمیدونم تفکرم راجبشون درسته یا نه.چون توی دانشگاهم با دیدن هه70 به همین نتیجه رسیدم.
تفکرم راجبه دهه هفتادیا : لوس.بی مزه.خیلی موذی.پررو.مغرور.خوخواه...
تفکرم راجبه ده شصتیا: باحال.پایه.شوخ.دل صاف.بی کینه....
و این تفکراتم باعث شده به این نتیجه برسم.یکی از اولویت هامو برای ازدواج دهه شصتی بودن بزارم.مگه اینکه موارد استثنایی پیدا بشه.
سوال من از شما دوستان:شماهم همینطور فکر میکنین؟؟؟تفکر من اشتباه هست؟؟؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امین

سلام

چنین خصوصیاتی ربطی به دهه شصت یا دهه هفتادی بودن فرد ندارد و قرار دادن این مسئله به عنوان یک ملاک برای انتخاب همسر پشتوانه عقلی ندارد؛ چون همانطور که خودتان هم گفتید نمی شود برای یک عده کثیری که در یک مقطع زمانی خاص به دنیا آمده اند، حکم واحد داد؛ چون تربیت افرد فقط متاثر از دهه ای که در آن زیسته اند نیست؛ بلکه شرایط محیطی دیگری مثل شرایط خانوادگی؛ محیط تحصیلی؛ دوستان و ... نیز بر تربیت آن فرد اثر خواهند گذاشت.

بله شاید بتوان گفت افرادی که به اصطلاح دهه هفتادی هستند، به دلیل کم تر بودن سنشان یا تاثیر پذیری بیشتر از تبلیغات ضد دینی و فرهنگی جامعه امروزی، نسبت به کسانی که سن بیشتری دارند و دوران حساس تربیتی خود را در محیطی گذرانده اند که کمتر آلوده بوده است، از اعتقاد و رفتار ضعیف تری برخوردار هستند. البته همانطور که عرض کردم این فقط یک احتمال است و به هیچ وجه در مورد فرد خاصی که متولد دهه هفتاد است قطعیت ندارد و برای ازدواج حتما باید بررسی های لازم انجام شود و بعد تصمیم گرفت. بعلاوه اینکه با در نظر گرفتن تناسب سنی برای ازدواج، این پرسش دیگر خیلی جایی نخواهد داشت؛ چون نفش مقتضیات زمانه و تغییر محیط تربیتی در دو سه سال زیاد نخواهد بود. مثلا متولد 69 با اینکه دهه شصتی است با کسی که متولد 70 است و به او دهه هفتاری گفته می شود در مسئله گفته شده فرقی نمی کند.

پیروز و سربلند

نخیر،
بله اشتباست!

خیلی هم خوب(دهه 70یها:Kaf:) ....
دهه70 ی ها اینجوری نیستن.عالین
:ok:

ولی
خدمتتون بگم که دهه 60 ها یه چیز دیگن:Cheshmak:

سلام و عرض ادب

همونطور که استاد هم فرمودند در ازدواج قرار دادن این ملاک اصلا مناسب نیست.خصوصیات افراد به محیطی که در اون تربیت شدند

میزان اعتقادات و خیلی چیزهای دیگه بستگی داره

شخصیت های متفاوت و مختلف زیاد هستند . چه در بین دهه ی هفتاد و چه شصت . :ok:

که متاسفانه این جو نامناسبی که ایجاد شده فقط باعث دور کردن این افراد از بزرگتر ها میشه و حس صمیمیت رو از بین میبره . بعضی

از دوستانخود من هم این مسئله رو سلاح کردند و در موارد مختلف به نفع خودشون استفاده میکنند . و این حرف ها همیشه حس

منفی در افراد کوچکتر القا میکنه .

خیلی از دهه هفتادی ها نوجوانانی هستند که شاید هنوز به بلوغ فکری نرسیدند . این مسئله بحث جداگانه ای داره . خیلی از ما به مرور

زمان و رشد فکری شخصیت بهتری پیدا میکنیم و مقایسه افرادی که ممکن است 5 یا 10 سال تفاوت سنی داشته باشند کار درستی

نیست و نمیشه این خصوصیت رو به اونها اختصاص داد . ضمنا همونطور که استاد فرمودند یک 69 دهه شصت محسوب میشه و یک 71

دهه ی هفتاد و این دو نفرممکنه تفاوت چندانی نداشته باشند. پس بحث دهه ی هفتاد و یا شصت کنار میره و میمونه حدود سنی

انشا الله که موفق باشید و فرد مورد نظرتون رو از نظر فکری و اعتقادی پیدا کنید

elina822;706016 نوشت:

همونطور که استاد هم فرمودند در ازدواج قرار دادن این ملاک اصلا مناسب نیست.خصوصیات افراد به محیطی که در اون تربیت شدند

امین;705989 نوشت:

چنین خصوصیاتی ربطی به دهه شصت یا دهه هفتادی بودن فرد ندارد

هرچی از سال 1370 بگذریم خصوصیت دهه70ی بیشتر میشه.من دوستی داشتم متولد 70 ایشون مثلا یه خصوصیتی که داشت مثل بچه ها رفتار میکرد.بعضی دیگه متولد 72مثلا سر کلاس اصلا به استاد احترام نمیذاشتن.حتی معلم های راهنمایی یا دبیرستانمون یا اساتید دانشگاه را که میبینم بعد چند سال به این نکته اقرار میکنن.که بعد از سال شما شاگردا دیگه اونجوری نبودن.

پس چرا من از هر کدوم رفیقام میپرسم همین نکته را در مورد دهه 70 میگن.کلن خودشون با خودشون بهتر رابطه برقرار میکنن.یه سری بچه بازی هایی میکنن که از درک من یکی خارجه.اخرش من نفهمیدم از نظر شما در کل که اکثریت این قشر را نگاه کنیم فرقی بینشون هست با دهه 60 یا نه؟؟؟؟چون وقتی دخترای دهه 70 هم میبینم حتما مثل پسراشونن و نمیتونم کنار بیام باهاشون.برای همین ربطش دادم به ازدواج.

mohsen1990;703055 نوشت:

خب بنده دهه هفتادیم!
دقیقا برعکس اینو فکر میکنم!
شما چون خودت دهه شصتی اینو میگی:ok:
دهه هفتادیا کمی به روز ترن و دوست دارن با مد پیش برن و خیلی به وسایل دیجیتالی علاقه دارن......
از طرفی میشه گفت 40 50 درصد دهه هفتادیا از لحاظ اعتقادی غرب گرا شدن به علت های مختلف که جاش نیست...غرب زدگی تو این متولدین بیشتره.....
ولی از طرف ازدواج دهه هفتادیا دارند بچه دار میشن دهه 60 هنوز داره نیمه گمشدشو پیدا میکنه!و من فکر میکنم علت این بدبینی شما سر همین موضوع:ok:

mohsen1990;706031 نوشت:

هرچی از سال 1370 بگذریم خصوصیت دهه70ی بیشتر میشه.من دوستی داشتم متولد 70 ایشون مثلا یه خصوصیتی که داشت مثل بچه ها رفتار میکرد.بعضی دیگه متولد 72مثلا سر کلاس اصلا به استاد احترام نمیذاشتن.حتی معلم های راهنمایی یا دبیرستانمون یا اساتید دانشگاه را که میبینم بعد چند سال به این نکته اقرار میکنن.که بعد از سال شما شاگردا دیگه اونجوری نبودن.

پس چرا من از هر کدوم رفیقام میپرسم همین نکته را در مورد دهه 70 میگن.کلن خودشون با خودشون بهتر رابطه برقرار میکنن.یه سری بچه بازی هایی میکنن که از درک من یکی خارجه.اخرش من نفهمیدم از نظر شما در کل که اکثریت این قشر را نگاه کنیم فرقی بینشون هست با دهه 60 یا نه؟؟؟؟چون وقتی دخترای دهه 70 هم میبینم حتما مثل پسراشونن و نمیتونم کنار بیام باهاشون.برای همین ربطش دادم به ازدواج.

من متولد آبان 70 هستم! یعنی من بچه ام؟یا رفتارم بچگانه است؟ Fool

mehrant;706035 نوشت:
من متولد آبان 70 هستم! یعنی من بچه ام؟یا رفتارم بچگانه است؟ :|

نه دیگه شما خودتو دهه 60 بدون:Nishkhand:

دوست دارم خدااا;706038 نوشت:
اجازه هست ما 71 یها هم جز 60یا باشیم؟

آره بابا بفرما خواهش میکنیم

پرچم همه دهه 60 ها بالاس نسل جزقاله:pirooz: 100% درسته نمی دونی ما از دست این دهه 70 ها تو دانشگاه چی کشیدیم... البته سو تفاهم نشه ما دهه 70 هارو دوس داریم بچه های خوبین:Cheshmak:

سلام اولا این که نمیشه برای ازدواج ملاک این چیزهارو قرار داد
دوما من هم دوست دهه 70داشتم هم دهه 60 فرقی با هم انچنان ندارن
اما ممکنه دهه 60 مقاوم تر باشن در برابر سختی ها
به این رسیدم که میگم
یاعلی:ok:

mehrant;706035 نوشت:
من متولد آبان 70 هستم! یعنی من بچه ام؟یا رفتارم بچگانه است؟

نه شما دکتری :shad:

monji-sec;706036 نوشت:
نه دیگه شما خودتو دهه 60 بدون:Nishkhand:

نه دوست عزیز دلیل نمیشه:Gol:

[="DarkSlateBlue"]

mohsen1990;703055 نوشت:
درود بر شما.قبل از شروع بحث برای جلوگیری از سوءتفاهم بگم که صحبت من در مورد اکثریت هست نه 100%.و موارد استثنا هم پیدا میشه.این چند وقتی که تصمیم گرفتم به ازدواج.بیشتر راجب خصوصیات و ملاک های همسر ایندم فکر میکنم.یه چیزی که ذهنمو مشغول کرده.تفاوت متولدین دهه 60 و دهه 70 هستش.نمیدونم تفکرم راجبشون درسته یا نه.چون توی دانشگاهم با دیدن هه70 به همین نتیجه رسیدم.
و این تفکراتم باعث شده به این نتیجه برسم.یکی از اولویت هامو برای ازدواج دهه شصتی بودن بزارم.مگه اینکه موارد استثنایی پیدا بشه.

دقیقا باهات موافقم. دهه شصتی ها یک چیز دیگه ان ،درحد تیم برلند. که دیگه مثلشون نمیاد چون بین خوف و رجا هستن. متعادلن . پایه و بی شیله پیله هستن . ساده و روان بزرگ شدن. راحت الحلقومن....[/]

[="Purple"]

mohsen1990;703055 نوشت:

عجب سوالی:Moteajeb!:
منم لب مرزیم 69م ...
طبیعتا باید موافق باشم:Nishkhand: اصن دهه شصتیا یه چیز خاص ن:Nishkhand:
واقعیت همیشه تلخه:Cheshmak:
ولی ملاک بهتری رو قرار بدین ...
از نظر سنی زیاد اختلاف سنی نداشته باشین بهتره...
اقای منجی که گفتن علت ازدواج نکردن دهه شصتیا بدبینی شونه اول باید بگم ممنون از ریشه یابی اساسی تون ولی انقدرررر علت میشه واسش گفت که به این یکی واقعا نمیشه گفت دلیل !!!
اکثر دوستای من مجردن....
خیلی علت داره ...
یکی فرد خاصی رو میخوادٰ یکی شرایط ش جور نیسٰ یکی خیلی کمال گراست ٰ یکی توقعش بالاستٰ یکی موقعیتش جور نیس ...
ولی اکثرا واسه اینه که نمیتونن توقعاتشونو کم کنن
البته به نظر من درخیلی موارد حق دارن ...
اخه از کسی که تو رفاه واسایش بزرگ شده نمیشه توقع داشت همه ملاکارو نادیده بگیره
اگه این کارم کنه دو روز دیگه میخورن به مشکل و نمیسازن ...
پس بهتره تایه جاهایی کوتاه بیاد که ظرفیتشو داره و میدونه تااون حد رو میتونه تحمل کنه ....
نمیدونم دهه هفتادیا توقعاتشون کمتره یا شرایط شون بهتره یا هرچی ولی درهرصورت
اینه که دهه هفتادیام ازدواج کردن و دهه شصتیا هنوز اندر خم یک کوچه ن...[/]

دهه شصتی یا هفتادی که میگن بیشتر جنبه طنز و فان داره و مثل اینکه شما زیاد جدی گرفتی؟!!
الان کسی که متولد 75 هست 20 سالش هست و کسی که 65 هست 30 سالش عقل سلیم شما حکم میکند که رفتار یک فرد 20ساله باید برابر یک فرد سی ساله یا حتی فرا تر باشد؟؟؟؟
من خودم برادر خواهری دهه شصتی دارم ولی از لحاظ اخلاقی همه توی یک خانواده بزرگ شدیم و شبیه به هم هستیم.
من متولد آذز 71 هستم؛ و خیلی اوقات بهم بر میخوره که از دهه شصتی بودن به عنوان یه سلاح استفاده میشه و همچین برخورد میکنن که انگار دهه شصت تو اتیوپی دوران زندگیشون رو گذروندن و دهه هفتادیا حق اونا رو خوردن رفتن تو نروژ و سوئد دوران کودکیشون رو گذروندن! اگه سختی بوده برا همه بوده و اگه خوشی بوده برا همه بوده چه بسا که خیلی از خوشیا مثل شب نشینی و.... که تو دهه قبل رایج بوده تو دهه هفتاد از بین رفته و به قول معروف دهه هفتادی ها تو محیط های اجتماعی زیاد قرار نگرفتن و از لحاظ اجتماعی خیلی خیلی ضعیف تر از دهه شصتی ها هستن.
+یه توصیه :شما زیاد به حرف استاد دانشگاه ها گوش نده که دهه هفتادی ها فلان هستن و یا فلان (استادا حرف زیاد میزنن به دهه هشتاد هم که برسه همینو میگن :khaneh: )

[="Navy"]

rainygirl;706128 نوشت:

.

با سلام
به نظر بنده هردومورد فوق صحیح می باشند،چون دهه ی هفتادی ها مشکلات دهه ی شصتی ها را دیدند،عبرت گرفتند،بسیاری از دوستان بنده،زود ازدواج کردند و بدون تهیه جهیزیه ی خاص و مراسم خاص، زندگی خود را از خوابگاه متاهلی شروع کردند،و خوشبختانه اکنون نیز بسیار خوشبخت هستند
بنده نیز 70 هستم ولی دوستان بسیاری از دهه ی شصت دارم،که بسیار دختران خوب و عالی هستند،شاید بتوان گفت خانم های دهه ی 70 متانت و وقار کمتری از دهه ی شصتی ها داشته باشند،البته نمی توان به عنوان قانون در نظر گرفت،شاید به دلیل بی تجربگی و سن کمترشان باشد، و اینکه آنها مشکلات دهه ی شصتی ها را نداشتند،ازدواج ارتباطی با دهه ی شصت و هفتاد ندارد،هرگاه فرد مناسب خود را یافتید با او ازدواج نمایید.[/]

mehrant;706035 نوشت:
من متولد آبان 70 هستم! یعنی من بچه ام؟یا رفتارم بچگانه است؟ :|

دکتر درساتم همینجوری خوندی.با دقت بخون.گفتم اکثریت، نه همه.

rainygirl;706128 نوشت:
اکثر دوستای من مجردن....

بله مشکل 7 تا از دهه 60 اطرافم.......

rainygirl;706128 نوشت:
اخه از کسی که تو رفاه واسایش بزرگ شده نمیشه توقع داشت همه ملاکارو نادیده بگیره

اصولا دهه 70 تو رفاه و اسایش خاص تری بودن.......متولدین 60 و 61 صف نفت و آب اینام وایمیستادن فک کنم:Gig:و سختیشون بیشتر بوده......

rainygirl;706128 نوشت:
اینه که دهه هفتادیام ازدواج کردن و دهه شصتیا هنوز اندر خم یک کوچه ن...

منم خودم نمیدونم منتظر ی بحث داغ و فلسفی در این موردم:Nishkhand:متولدین 75 به پایین بچه دارن و 75 به بالا شرف ازدواج:Nishkhand:

من چنتا دهه شصتی سراغ دارم همش هر وقت به هم میرسن میگن ما دهه شصتیا نسل سوخته ایم:Nishkhand:

آقا محسن خصوصیات آدما ربطی به دهه شون نداره (البته داره) ....
چون سنشون زیادتر میشه خصوصیات هم عوض میشه :ok: مثلا دهه 50 خب الان بالای 40 سالشونه :taeed:و
خصوصیات دهه شصتیا رو ندارن:yes: ..... فکرتو درگیر اینچیزا نکن:ok:

monji-sec;706141 نوشت:
متولدین 75 به پایین بچه دارن و 75 به بالا شرف ازدواج

الان متولد 65 تا 70 هم در شرف ازدواجن:Nishkhand:

اناالعبد;706148 نوشت:
الان متولد 65 تا 70 هم در شرف ازدواجن:Nishkhand:

درکشون میکنیم.......
البته اصلا قصد تمسخر نیست! ی موقع سو تفاهم نشه مزاح میکنیم:Gol:
ولی موقع خواستگاری ک میشه ی دهه 60 تو خانواده هست که مخالفت کنه با ازدواج دو جوون مثلا داماد دهه 70 باشه و دایی عروس دهه 60 مجرد!
یجور میخواد عروسیو خراب کنه.......
خواستگاری یکی از اقوام این پیش اومد ک داداش عروس چون مجرد و دهه 60 بود با اقا پسر دهه 70 به شدت مخالفت و ازدواج کلا تعطیل شد:Khandidan!:

monji-sec;706141 نوشت:
.
اصولا دهه 70 تو رفاه و اسایش خاص تری بودن.......متولدین 60 و 61 صف نفت و آب اینام وایمیستادن فک کنم:Gig:و سختیشون بیشتر بوده......

هرچی شما توصف وایستادین ماهم بودیم:\
هرچند درکتون میکنم... دیگه یه جوری باید 70 ای بودنتونو نشون بدین :Khandidan!::khaneh:
البته به قول خودتون شوخی بود و ادامه کل کل یه وقت جدی نگیریناااا

rainygirl;706154 نوشت:

هرچی شما توصف وایستادین ماهم بودیم:\
هرچند درکتون میکنم... دیگه یه جوری باید 70 ای بودنتونو نشون بدین :Khandidan!::khaneh:

من دارم رنجو سختیه این دهه رو میگم تازه باید موافق باشین:Moteajeb!:
ی متولد دهه هفتادی نمیره نونم بخره مادرش میخره!
ولی دهه شصتیا از همه زحمتکش تر بودن.....

pencil;706135 نوشت:
دهه شصتی یا هفتادی که میگن بیشتر جنبه طنز و فان داره و مثل اینکه شما زیاد جدی گرفتی؟!!
الان کسی که متولد 75 هست 20 سالش هست و کسی که 65 هست 30 سالش عقل سلیم شما حکم میکند که رفتار یک فرد 20ساله باید برابر یک فرد سی ساله یا حتی فرا تر باشد؟؟؟؟
من خودم برادر خواهری دهه شصتی دارم ولی از لحاظ اخلاقی همه توی یک خانواده بزرگ شدیم و شبیه به هم هستیم.
من متولد آذز 71 هستم؛ و خیلی اوقات بهم بر میخوره که از دهه شصتی بودن به عنوان یه سلاح استفاده میشه و همچین برخورد میکنن که انگار دهه شصت تو اتیوپی دوران زندگیشون رو گذروندن و دهه هفتادیا حق اونا رو خوردن رفتن تو نروژ و سوئد دوران کودکیشون رو گذروندن! اگه سختی بوده برا همه بوده و اگه خوشی بوده برا همه بوده چه بسا که خیلی از خوشیا مثل شب نشینی و.... که تو دهه قبل رایج بوده تو دهه هفتاد از بین رفته و به قول معروف دهه هفتادی ها تو محیط های اجتماعی زیاد قرار نگرفتن و از لحاظ اجتماعی خیلی خیلی ضعیف تر از دهه شصتی ها هستن.
+یه توصیه :شما زیاد به حرف استاد دانشگاه ها گوش نده که دهه هفتادی ها فلان هستن و یا فلان (استادا حرف زیاد میزنن به دهه هشتاد هم که برسه همینو میگن :khaneh: )

من تحت تاثیر جو فان قضیه این موضوع را نگفتم.خیلی وقته دیگه این بحث روی بورس شوخی نیست.چرا من میتونم با یه نفر که متولد 65هست رفیق باشم هم اون جنبش بالا باشه هم من.شوخی کنیم.در عین حفظ احترام.ولی یه نفر که متولد 74هست مثلا نمیتونه اون ارتباطو داشته باشه.یا حتی71.اساتید نگن هم .خودم که چشم و گوش دارم.میبینم احترام نمیزارن به بزرگتر.تو خیابون هم همینطوره.تو اتوبوس پانمیشن یه پیرمردی بشینه.و...

[="Purple"]

monji-sec;706156 نوشت:
من دارم رنجو سختیه این دهه رو میگم تازه باید موافق باشین:Moteajeb!:
ی متولد دهه هفتادی نمیره نونم بخره مادرش میخره!
ولی دهه شصتیا از همه زحمتکش تر بودن.....

توروخدا شما دیگه از ماها دفاع نکنین خودمون بلدیـــــم پیشاپیش کمال تشکرو ازتون دارم:khaneh:[/]

mohsen1990;706157 نوشت:
من تحت تاثیر جو فان قضیه این موضوع را نگفتم.خیلی وقته دیگه این بحث روی بورس شوخی نیست.چرا من میتونم با یه نفر که متولد 65هست رفیق باشم هم اون جنبش بالا باشه هم من.شوخی کنیم.در عین حفظ احترام.ولی یه نفر که متولد 74هست مثلا نمیتونه اون ارتباطو داشته باشه.یا حتی71.اساتید نگن هم .خودم که چشم و گوش دارم.میبینم احترام نمیزارن به بزرگتر.تو خیابون هم همینطوره.تو اتوبوس پانمیشن یه پیرمردی بشینه.و...

اینو قبول دارم...رفاقتای دهه هفتادی توش فوشه!
اگر دانشجو بوده باشید دیدین دانشجو هایی که فوش ناموسی به هم میدن قهقه میخندن اون یکیم به این یکی میده:Moteajeb!:
و یکم بخوای با ی دهه هفتادی صمیمی شی یهو دیدی یه چیزی تو مایه های این فوش داد چون دهنش عادت کرده:khaneh: البته ما از این نوع نیسیم:khaneh:

rainygirl;706159 نوشت:

توروخدا شما دیگه از ماها دفاع نکنین خودمون بلدیـــــم پیشاپیش کمال تشکرو ازتون دارم:khaneh:

بنده وظیفمه از هر مظلومی دفاع کنم این رو نفرمایید:Gol::Nishkhand:

[="Tahoma"]

mohsen1990;703055 نوشت:

دقیقا همینطوره
البته قطعا استثنا هم داره ولی به طور کلی دهه هفتادی‌ها اصلا اعجوبه‌ای هستن برا خودشون!
مخصوصا پررو بودنشون رو به درستی اشاره کردی، علی الاخص دخترهای دهه هفتادی که دیگه نگو و نپرس...

[="Arial"][="Blue"]

mohsen1990;706157 نوشت:

سلام
واقعیت این هست که بعد از اتمام جنگ بهبود وضعیت مردم کم کم شیوه تربیتی خانواده ها تغییر کرد تعداد بچه ها کم شد ورفاه بیشتر
پسران دهه شصتی تابستان سرکار می رفتند وکمک خرج خانواده بودنددختران این دوره از 8-9 سالگی غذا درست می کردند
ولی حالا آقاپسرهای 17-18 ساله می گویند مامان یه لیوان آب بده
دختر خانم ساعت 12 از خواب بیدار می شود ومی گوید مامان .....چقدر سر وصدا می کنی نذاشتی بخوابم
توقعات وانتظارات هم که دیگر نگویم بهتر هست به گوشی کمتر از اپل رضایت نمی دهند
ولی به نظرم طرز تفکر شما مبنی بر اینکه همه دهه هفتادی ها اینطورند صحیح نیست بعضی مادر ها در همین دهه هفتاد هم پسرشان رامرد ودخترشان را خانم تربیت می کنند
پس ملاک سال تولد نمی تواند باشد
[/]

[="Purple"]

بنت الحسین;706169 نوشت:

پسران دهه شصتی تابستان سرکار می رفتند وکمک خرج خانواده بودنددختران این دوره از 8-9 سالگی غذا درست می کردند

:khaneh::khaneh::khaneh: کاملا درسته ها تایید میکنم:ok:
فقط نمیدونم چرا دوستای من هنوز نمیدونن چرا اگه از لیست غذاهایی که بلدن تخم مرغو حذف کنن نمیتونن یه غذای خوب درست کنن:Cheshmak:
پسراشم که :Khandidan!::Khandidan!::Khandidan!: والا الان به زور میرن چه برسه اون وقتا (داداش خودم دهه شصتیه :))[/]

[="Arial"][="Blue"]

mohsen1990;703055 نوشت:

سلام باید بگم شما چون همه را با هم جمع بسته اید غیبت هم محسوب می شود یعنی همه دهه هفتادی ها اینطور هستند؟
بهتر است بگویید دهه هفتادی هایی که من می شناسم
یا بعضی دهه هفتادی ها
[/]

[="Arial"][="Blue"]

بچه محله امام رضا;706168 نوشت:
مخصوصا پررو بودنشون رو به درستی اشاره کردی، علی الاخص دخترهای دهه هفتادی که دیگه نگو و نپرس...

خیلی لطف دارید
ممنون از این همه تعریف وتمجید
[/]

دقیقا همینطوره
البته قطعا استثنا هم داره ولی به طور کلی دهه هفتادی‌ها اصلا اعجوبه‌ای هستن برا خودشون!

کاملا باهاتون مخالفم نه به خاطر این که خودم دهه 70 هستم نه
اما بعضی دخترهای دهه 70 واقعا متفاوت تر از دهه60 هستن از همه نظر

[="Purple"]

Qazal74;706186 نوشت:

مثلا از چه نظر:Cheshmak:
:khaneh: یه نظرم گفتی قبوله عزیزم:Cheshmak:[/]

[="Tahoma"]

بنت الحسین;706180 نوشت:

خیلی لطف دارید
ممنون از این همه تعریف وتمجید

خواهش می‌کنم
البته همونطور که تو پست قبلی اشاره کردم استثنا هم داره اما هر کی خودش می‌فهمه که جزء مستثناهاست یا مستثنی منه!

نه نه منظورم این که دختران دهه 70 البته بعضیاشون نسبت به دخترهای دهه 60 خیلی بهترن

[="Indigo"]سلام.

امیدوارم به کسی بر نخوره ولی به نظر من هم دهه 60 ها خیلی با 70 متفاوتن. و اکثر 70 هایی که تا حالا دیدم واقعا لوس و از همه مهمتر پررو بودن. من یه مدت بهشون تدریس میکردم واقعا بعضی هاشون خیلی

رفتارهای زشتی داشتن. با اینکه خودم دوره دبیرستان جزو بچه های بازیگوش کلاس بودم یعنی اکثرا معلم میگفت برم جلو بشینم که تو چشم باشم ولی هیچ وقت این رفتارهایی که از این بچه ها دیدم رو نه من بلکه هیچ کدوم از همکلاسیهام انجام نمیدادیم.

درسته یه دهه 60یی بزرگتر زا 70یه و رفتار عاقلانه تر داره ولی فکر نمیکنم شروع کننده تایپیک منظورشون در یک زمان باشه. منظور اینه که دهه 60 مثلا در سن 20 سالگی خیلی سنجیده تر (البته به نظر من) از دهه 70یی در این سن عمل میکرده. و اگه این منظورو داشته باشن بنده کاملا کاملا باهاشون موافق هستم.[/]

بسم رب الحیدر

سلام و ادب
اینجا جو بر علیه دهه هفتادیاست چون اکثرا دهه شستی! هستید بعضی نظرات بی انصافی بود
هیچ ربطی به دهه نداره
خب طبیعتا هر چی سن جوون تره به شرایط و خصوصیت روز هم نزدیک ترن
و خب یه سری مسائل هم به سن مربوطه مثلا طبیعتا باید یه آدم دهه 60 پخته تر از دهه 70 باشه
یا مثلا جوون باید مغرورتر باشه و یکسری خصوصیات که با توجه به مقتضیات سن پیش میاد
تو همه سنی همه جور آدمی من دیدم
معمولا آدم با سن های نزدیک به خودش بیشتر حال میکنه پس تعجبی نیست که بعضیا از دهه 70 بد میگن

[="Tahoma"]

Qazal74;706186 نوشت:

شما مطمئنید حالتون خوبه؟
یه بار دیگه به این جمله من دقت کنید:

البته قطعا استثنا هم داره

و اینکه شما گفتید:
Qazal74;706186 نوشت:
کاملا باهاتون مخالفم

یعنی شما قائلید که هیچ استثنایی وجود نداره و همه دهه هفتادی ها مشمول صفات ذکر شده هستند!
از اینکه موجبات انبساط خاطر ما را فراهم کردید متشکرم.
کاربران عزیز! حالا خودتون درباره دهه هفتادی ها قضاوت کنید:Nishkhand:

واقعا خنده دارن که الان از هردوگروه اینجا هستند اما متاسفانه بیخود وبدون تعقل تعصب نشون میدن اینکه دهه شصتیا لوس نیستن وعاقلانه تر رفتار میکنن یه چیز مسلمه چون بزرگترن اینکه جناب استارتر با دهه شصتیا حال میکنن ومیتونن به راحتی شوخی کنن چون با همسن وسالشونن تفکراتشون باهم دریک سطحه وتقریبا یه دنیا دارن ازطرفی دوتا دهه هفتادی هم به راحتی میتونن باهم کنار بیان وباهم شوخی کنن این یه مسیله مشخص ومعلومه
واقعا بحث کردن تو این مورد وحشتناک خنده دار وغیر عاقلانه است دهه ی شصتیها ودهه هفتادی ها

[="Tahoma"]

غلام عشقتم یاعلی;706198 نوشت:
دهه شستی

شصت درسته عزیزم!
یه نگاه به عنوان تاپیک مینداختی لا اقل از اونجا تقلب می‌گرفتی:Nishkhand:

raha2020;706196 نوشت:
سلام.

امیدوارم به کسی بر نخوره ولی به نظر من هم دهه 60 ها خیلی با 70 متفاوتن. و اکثر 70 هایی که تا حالا دیدم واقعا لوس و از همه مهمتر پررو بودن. من یه مدت بهشون تدریس میکردم واقعا بعضی هاشون خیلی

رفتارهای زشتی داشتن. با اینکه خودم دوره دبیرستان جزو بچه های بازیگوش کلاس بودم یعنی اکثرا معلم میگفت برم جلو بشینم که تو چشم باشم ولی هیچ وقت این رفتارهایی که از این بچه ها دیدم رو نه من بلکه هیچ کدوم از همکلاسیهام انجام نمیدادیم.

درسته یه دهه 60یی بزرگتر زا 70یه و رفتار عاقلانه تر داره ولی فکر نمیکنم شروع کننده تایپیک منظورشون در یک زمان باشه. منظور اینه که دهه 60 مثلا در سن 20 سالگی خیلی سنجیده تر (البته به نظر من) از دهه 70یی در این سن عمل میکرده. و اگه این منظورو داشته باشن بنده کاملا کاملا باهاشون موافق هستم.

کاملا موافقم ...
من توی یه مدرسه خصوصی درس میخوندم که بچه ها ازترس مدیر جرات آب خوردن نداشتن
تو مقطع دبیرستان میگماااااا... خیلی بد برخورد میکردن و همه بچه ها حساب میبردن ازشون...
دبیرامون اکثرا مرد بودن و با ما مث دانشجوها برخورد میکردن وبه چشم خانمای باشخصیت بهمون نگاه میکردن و برخورد مودبانه ای داشتن...
چندسال پیش گذرم افتاد به دبیرستانمون....
دیدم بچه ها انقدر پررو هستن که ناظم و مدیر دربرابرشون موش شدن (البته حقشون خیلی مارو اذیت میکردن)
خیلی بی ادب بودن و فوق العاده پررو و گستاخ....
حتی جلوی معلمای مرد یکم متانت به خرج نمیدادن و معلمای مرد هم مث پسر بچه های بازیگوش بی تربیت باهاشون حرف میزدن و برخورد میکردن و واقعا خیلی بی شخصیته وجای تاسف داره....
البته من خواهر خودم
75هس و واقعا باهمشون متفاوته فوق العاده مظلوم اروم و البته متین:)
و خیلیا مث خواهر منن و صــــــــــــــد البته
ناگفته نمانــــــــــد دهه هفتادی داریم تا دهه هفتادی...
ولی خب خیلیام سبک بازی زیاد درمیارن قبول کنین دیگه....

mohsen1990;706157 نوشت:

یه ضرب المثلی هست که میگه: خود شکن آینه شکستن خطاست
من فکر میکنم مشکل اصلی از خود شماست که به خودتان اجازه میدهید دیگران را اینقدر زود قضاوت کنید، اینکه کسی جلوی پای پیرمردی بلند نمی شود مگر شناسنامه آن را دیده اید که میگویید دهه هفتادی هست!
حتی اگر دهه شصتی هم باشه شما از کجا میدونید که اون جوان خسته تر و مریض تر از اون پیرمرد نیست؟؟
اصلا مگه جا دادن به پیرمرد توی اتوبوس و مترو جزو واجبات دین ماست یا اینقدر موضوع با اهمیتی هست که میلیون ها جوان دهه هفتادی را با یک قضاوت حکم دادی؟؟
مشکل اصلی شما زود قضاوت کردن، زود قضاوت کردن ، بی ادبی و حسادت و... از صفات بدی هستند که قبل ازاینکه دیگران رو نابود کنند اول ازهمه دامن خود آدم رو میگیرد، به قول مولوی :
بی ادب تنها نه خود را داشت بد////// بلکه آتش در همه آفاق زد
یاعلی

زنده باد دهه پنجاهی

واقعا این تاپیک رو خوندم خندم گرفت،مثل بچه ها تو مهد کودک که می گن من بهترم تو بدتری و ... بعد ادعای عاقلتر بودن و ... هم دارند!
آقا هم دهه شصتیا هم دهه هفتادیا هنوز بچه هستند و از این توع بحث کردن کاملا مشخصه :Khandidan!:

نقل قول:
بحث دو قطبی بود گفتیم یک قطب دهه پنجاهی هم درست کنیم:Nishkhand:

سلام علیکم

دهه هفتادی ها ودهه شصتی ها!لطفا درهنگام گفتگو با نامحرم ،رعایت بفرمایید.

بسم رب الحیدر

بچه محله امام رضا;706208 نوشت:

شصت درسته عزیزم!
یه نگاه به عنوان تاپیک مینداختی لا اقل از اونجا تقلب می‌گرفتی:Nishkhand:

دیدم شما مشغولید تو این تایپیک گفتم بیکار نباشید :Nishkhand:

[=arial black]
این ملاک نمیتونه ملاک درستی برای ازدواج باشه
ولی دیدگاهتون راجع به این دو دهه به نظرم درسته

ببینید ماها وقتی بچه بودیم ( اکثریت دهه شصتی ها )
بابا و عمو و دایی جبهه بودن پس همیشه دلمون واسشون تنگ میشد
با اینکه بیشتر مواقع نبودن ولی شجاعت و غیرت رو ازشون یاد گرفتیم

مامان و عمه و خاله هم پشت جبهه بودن هم واسه بچه ها پدر بودن هم مادر
خیلی شب بیداریاشون رو میدیدیم و ایثارو ازشون یاد گرفتیم
و هرروز بیشتر عاشقشون شدیم

تعداد بچه ها توی هر خونواده ای زیاد بود
ولی همون پدر مادرایی که خیلی هم سرشون شلوغ بود
هیچوقت بچه هارو تحویل مهد کودک و مادربزرگ ندادن
پس بچه های بزرگتر مراقبت از کوچکترارو یاد گرفتن

از طرفی بخاطر شرایط بد جنگی نه امکانات آنچنانی بود
نه والدین دل و دماغی واسه لوس بازی بچه ها داشتن

در یک کلام بچه های دهه شصت روی پای خودشون بزرگ شدن

دهه هفتاد که شروع شد جنگ تموم شده بود و دوره سازندگی بود
بازم از باباها خبری نبود
این بار داشتن شبانه روز کار میکردن
هم واسه ساختن کشور
هم واسه جبران کردن نبودنهای دوران جنگ
میخواستن همون بچه هایی که یه روز حتی خود بابارو نداشتن
حالا همه چی داشته باشن
ولی این همه چی زیاد به درد دهه شصتی ها که حالا نوجوون بودن نمیخورد
کیفشو کی کرد؟ دهه هفتادیا
دهه هفتادیه موقع جنگ نبود خمپاره وسط حیاط ندیده بود
فقط فیلمشو دیده بود پس ایثار واسش شد کشک
این دفعه مامان باباها واسه جبران کمبود همگی رفتن سرکار
ولی این دفعه بچه رو سپردن مهدکودک و خونه مادربزرگه

پدرمادرای ما بخاطر دیدن روزانه صدها شهید حوصله نداشتن و ماها خوب درکشون میکردیم
ولی دهه هفتادیا هیچ محبتی از والدین ندیدن چون همیشه خسته بودن
چرا باید درکشون میکردن؟

پدر ما میگفت میجنگم بخاطر این کشور بخاطر ناموسم و ...
پدر دهه هفتادی میگفت کار میکنم قر و فر تورو جور کنم ...

پس خاطرات من دهه شصتی شد جنگ و یه سری آدم که رشادتشون طعنه به رستم قصه ها میزد
خاطرات دهه هفتادیه شد بهترین مدرسه، بهترین لباس، بهترین جشن تولد، بهترین امکانات
ولی همه این بهترینها یه چیزی کم داشت: نبود پدر و مادر و خواهر و برادر و ...

دهه شصتی و دهه هفتادی هردو تنها بودن
ولی دهه شصتیه تنهاییش شد قسمتی از وجودش ...
دهه هفتادیه علیه تنهایی و دلایلش طغیان کرد ...

سلام

بنظرم در تاریخ هفت هزار ساله ایران و حتی کل سیاره زمین نسلی بهتر از دهه 60 دیگه نمیاد!

من خودم دهه شستی هستم و دهه پنچاه و هفتاد و هشتاد و نود هم دور رو برم هست می بینم دیگه اصلا شبیه ما نیستن هیچی!

اما نسل دهه شستی یعنی سلطان تموم نسل های ایران! نسل دانشمندان!نسل فرهیخته گان!نسل عالمان! نسل ورزشکاران! نسل یک دنیا کارتون و احساسات و اینا

یعنی اگه ایران بخواد در اینده امپراطوری چیزی بشه مگه اینکه همین نسل 60 یه کاری بکنن و الا نمیشه...واقعنی !:khandeh!:

موضوع قفل شده است