صفحه 1 از 47 12311213141 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: کی به داد ازدواج جوونا میرسه؟

نوشته
    126
    حضور
    2 روز 7 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    539

کی به داد ازدواج جوونا میرسه؟

من این سوالو تو یه تاپیکی نوشته بودم،کارشناس حامی گفتن ،براش تاپیک جدا بزنم:

لطفا به این سوال حتما جواب بدید،دختری که توقع بالا هم نداره،سخت هم نمیگرفته ولی خواستگار درست و حسابی نداشته (خواستگار داشته ولی به دردنخور بودن مثل ،دوست پسرای دودی،دخترای همسایه)،اگرم خواستگار درست وحسابی بوده،به خاطروضع مالی و نداشتن تحصیلات دانشگاهی والدینمون،گذاشتن رفتن.
    حالا این دختر
    باید چیکار کنه؟الانم نیاز عاطفی داره،دلش میخواد،خانوم خونه ی خودش باشه،اهل دوستی هم نیست،
    پس کی باید به داد این جوونا برسه ؟خانواده ها بی اهمیت(برای دخترا که وضع بد تره،هیچکس نمیره برای دخترش دنبال خواستگار خوب بگرده که!)

برای خودم نمیگم،از من بدتراش زیادن(دخترو پسر)

هم برا دخترا می گم هم برا پسرا،کی می خواد به داد جوونا برسه؟فقط جواب همین سوال منو بدین؟

خانواده ها اصلا اهمیت نمیدن،دختری که برای داداشم پیشنهاد داده بودم،مامانمینا اون قدر دست دست کردن،تا اینکه چند روز پیش عقد کرد،از دست پرید،خانواده هارو انگار به زور باید مجبورشون کنی برن خواستگاری،این چه وضعیه آخه

راستی من جواب کلیشه ای نمی خواما،مثل اینا:شرکت در مجالس مذهبی و خواندن دعا وچله ،سایت همسریابی

دیگه انواع و اقسام دعاها رو خوندیم،دعا رو که خسته شدیم از بس خوندیم،دیگه نمیتونم چله بگیرم،یعنی اصن حالشو ندارم،
    از سایتای همسریابی هم خوشم نمیاد،ثبت نامم نمی کنم،منی که اینهمه سال خودمو نگه داشتم،نمیگم خیلی خوبم،ولی بدم نیستم،خوشم نمیاد،آخر سر،زن،پسرای الاف سایتای همسریابی بشم
    تو مجالس مذهبی ام شرکت کردم،نه واسه ازدواج،واسه دل خودم،حالا یکی از همون خانومایی که اونجا خوشش اومده بود،اومده خونمون،دید سرو وضع زندگیمون زیاد قشنگ نیست(با حقوق کارگری بابام،نمیدونم چه توقعی از ماداشت)،ترسید نتونیم جهاز بدیم،هیچی هم خونمون نخوردنه چایی نه میوه با بی احترامی تمام ،قیافه گرفت،تحقیر کرد و پاشد رفت(از این زنا متنفرم)،انگار مردم مسخره ی اینان،از اون به بعد مجلس مذهبی،حتی مسجدم نمیرم،از نگاهای تحقیر آمیز مردم،خسته شدم،نمیدونید بعضیا چه فخری میفروشن،خانومه دختره 15سالش شوهر کرده،تا آرنجش طلا انداخته،اگه بدونید مامانش چطوری با مامانم حرف میزنه،مامانمم هرروز میاد از دستشون گریه می کنه
    با اینکه خیلی دلم واسه مسجد رفتن تنگ شده،ولی دیگه تا متاهل نشم،نه مسجد میرم،نه هیئت

حالا به جز اینا چه راه حلی دارید؟

2. صلوات ها 9

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 16 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58289

با نام و یاد دوست

کی به داد ازدواج جوونا میرسه؟

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 2

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151460

سلام بر شما خواهر محترم
    خب اين سؤال ها كه تعدادشان خيلي زياد است، دل انسان را آتش مي زند. چرا كه ما آب در كوزه داريم و تشنه لب دور جهان و خودمان مي گرديم. خدا نكند اين دور گشتن به خاطر گناهانمان باشد و از نوع بلاهايي باشد كه بني اسرائيل در بيابان ها حيران و سرگردان شدند. اسلام دين جامع و جاويد است اما چه كنيم
    طبیب عشق مسیحا دم است و مشفق
    چو درد در تو نبیند که را دوا بکند
    انگاري بناي ما اين است كه بر خلاف مسيري كه خدا برايمان ترسيم كرده برويم. و عجيب اين كه نام خودمان را مسلمان مي نهيم.
    خواهرم! فرموديد از جواب كليشه اي بيزاريد ولي گاهي دارويي يك درمان يك بيماري وجود دارد هر چند ما تكراري مصرف كنيم.
    اسلام مي فرمايد همه ما مسؤول هستيم
    البته عادت ما است كه زودتر از ديگران دنبال مقصر مي گرديم ولي از خودمان حساب پس بگيريم. در حد مسؤوليت خودمان چقدر تلاش مي كنيم؟ چه قدر روشنگري مي كنيم. چه قدر زنان و دختران و مردان و پسران متديني كه ساعت ها وقتشان را در ديدن سريال هاي مختلف و وب گردي و شبكه هاي اجتماعي صرف مي كنند ولي حاضر نيستند يك صدم ان را به نشر مطالب مهم كارشناسان بپردازند.
    وقتي همه مسؤول و همه عمل نكنيم
    مانند اين است كه بخواهيم ماشيني را از توي گل و لاي بيرون بياوريم همه سر و صدا كنيم ولي واقعا تعداد كمي هل دهند خب معلوم است يك دست صدا ندارد. يك پديده مي تواند علل مختلفي داشته باشد مشكل ازدواج جوانان هم همين طور است.
    خداوند از ما خواسته زندگي را آسان و بدون تكلف بگيريم گرفتار زرق و برق و چشم و هم چمشي و توقعات بالا هستيم.
    خداوند از ما خواسته هر چه براي خود مي پسنديد براي ديگران هم بپسنديد و هر چه براي خود نمي پسندي براي ديگران نپسند. انتظار داريم مردم از ما جهزيه و مهريه سنگين نخواهند ولي خودمان براي دختر و يا خواهرمان مهريه سنگين مي گيرم و از عروسمان جهيزيه سنگين مي خواهيم.
    خدا به والدين و مؤمنان خواسته كه جوانان مجردتان را همسر دهيد ولي دنبال خواسته خود هستيم بدون توجه به زمان بلوغ آنها، تأخير در كار مي اندازيم و انها را بچه به حساب مي اوريم
    خداوند به افراد خير و مال دار گفته با انفاق و زكات به افراد بي بضاعت كمك كنيد ازدواج كنند ولي طمع داريم و هميشه خود را نيازمند مي دانيم.
    خداوند از ما خواسته واسطه ازدواج شويم و كمك به پيوند ازدواج شويم گاهي مانع تراشي مي كنيم و زماني با سخن نابجا ايجاد بدبيني مي كنيم و يا ديگران را از فقر مي ترسانيم و توجه نداريم كه خداوند گفته از تو حركت از من بركت. و همه چيز را با چرتكه مادي مي سنجيم.
    خداوند به ما فرموده در خواستگاري مال و جمال را اساس گزينش قرار ندهيم ولي معيار اساسي ما شده مال و جمال.

وقتي ما به وظايف مان عمل نمي كنيم خب طبيعي است كه از به نتيجه مطلوب نمي رسيم.

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۴/۰۴/۱۹ در ساعت ۱۳:۲۰
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 27

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151460

البته بنده به دختران عفيف هميشه مي گويم اگر خواستگاري آمد و شما را به خاطر وضعيت مالي تان نپذيرفت خودشان وضع مالي عالي داشتند به نظرم نبايد ناراحت شويد ته اين امر به نفع شما است و كرامت شما در ارتباط با اين خانواده ها حفظ مي شود.
    ولي اگر خواستگاري شما را به دليل عفاف و حياي شما نپذيرفت لگد به بخت خودش زده است. و همان بهتر كه ايشان بر خواستگاري سماجت نكرده است چون هم سنخ نيستيد و بعدا اذيت مي شويد.

9. صلوات ها 26

نوشته
    126
    حضور
    2 روز 7 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    539

نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
    البته بنده به دختران عفيف هميشه مي گويم اگر خواستگاري آمد و شما را به خاطر وضعيت مالي تان نپذيرفت خودشان وضع مالي عالي داشتند به نظرم نبايد ناراحت شويد ته اين امر به نفع شما است و كرامت شما در ارتباط با اين خانواده ها حفظ مي شود.
    ولي اگر خواستگاري شما را به دليل عفاف و حياي شما نپذيرفت لگد به بخت خودش زده است. و همان بهتر كه ايشان بر خواستگاري سماجت نكرده است چون هم سنخ نيستيد و بعدا اذيت مي شويد.
    آره ما میتونیم اینجوری خودمونو گول بزنیم،یه خورده تسکین می ده
    اما شما میدونید،من الان نمیتونم درس بخونم،چون فکر و خیال دست از سرم برنمیداره؟بعضی موقع ها که احساس نیاز می کنم ،فقط میشینم گریه می کنم،اصلا نمیتونم درس بخونم،دوهفته پیشم امتحانمو افتضاح دادم به خاطر همین چیزا،اهل گناهم نیستم که خودمو اینطوری راحت کنم
    ولی مگه من،واونایی که مثل منن آدم نیستن

11. صلوات ها 27

نوشته
    895
    حضور
    12 روز 19 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3646

نقل قول نوشته اصلی توسط سوالات. نمایش پست ها
    آره ما میتونیم اینجوری خودمونو گول بزنیم،یه خورده تسکین می ده
    اما شما میدونید،من الان نمیتونم درس بخونم،چون فکر و خیال دست از سرم برنمیداره؟بعضی موقع ها که احساس نیاز می کنم ،فقط میشینم گریه می کنم،اصلا نمیتونم درس بخونم،دوهفته پیشم امتحانمو افتضاح دادم به خاطر همین چیزا،اهل گناهم نیستم که خودمو اینطوری راحت کنم
    ولی مگه من،واونایی که مثل منن آدم نیستن
    زدی تو خال........
    مشکل جنسی جامعه ما حالا یا شرعی یا غربی حل شه!
    نابغه هایی داریم ژاپنیا تو کفش میمونن از نظر علمی
    بگو چند جمعه گذشتی ز خوابت؟ چه اندازه در ندبه ها زاری یابی؟
    به شانه کشیدی غم سینه اش را؟ و یا چون بقیه تو سربار یاری؟

13. صلوات ها 10

نوشته
    126
    حضور
    2 روز 7 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    539

من دیگه تمرکز درس خوندن ندارم،حتی کار خونه هم حوصله ندارم انجام بدم،همشم توخونه بهم میگن چرا اینطوری شدی،چرا مثل افسرده هایی،من تا چند وقت پیش خیلی نشاط داشتم،شوخ بودم،کل فامیل عاشق اخلاقم بودن،ولی چند وقته همه میگن،چرا یه مدته تو لکی
    نمی دونن من حالم اصلا خوب نیست،من نیاز عاطفی دارم،حتی فیلم تلوزیونم نگا می کنم گریم میگیره،دو نفر تو خیابون عشقولانه می بینم دلم می خواد

15. صلوات ها 16

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151460

يكي از اشكالاتي كه به فيلم هاي سكس وارد است اين است كه مردم يادشان مي رود اسمش روشه فيلمه. و مردم (البته اهل اين فيلم ها) انتظاراتشان بر اساس فيلم نه واقعيت شكل مي گيرد وقتي انتظارات و شرايط موجود نامتناسب بود نارضايتي زناشويي متولد مي شود يكي پس از ديگري ولي اينجا ديگه جشن تولد نبايد گرفت بايد عزاي تولد براي چنين نوزادان ماميموني گرفته شود.
    سريال هاي ما هم اساسا بر فرهنگ سرمايه داري تنظيم مي شود و انتظارات جوانان بر آن شكل مي گيرند نه واقعيت. يعني جوان نمي تواند در مخيله اش تصور كند كه
    مي توان ازدواج كرد ولي مبل نداشت
    مي توان ازدواج كرد ولي يخچال خيلي گران قيمت نداشت
    مي توان ازدواج كرد ولي ماشين نداشت
    مي توان ازدواج كرد ولي براي عروسي تالار نگرفت و هر خانواده كلي مهمان دعوت نكنند
    مي توان ازدواج كرد و منزل شخصي نداشت
    مي توان ازدواج كرد و زندگي را با خانه اي اجاره اي كوچك هم شروع كرد

والدين و خودمان يادمان مي رود كه پدران ما امكاناتي نداشتند و بعدا به اين امكانات رسيده اند

حالا كه ما زورمان به رسانه ها نمي رسد
    خب زورمان بايد به خودمان برسد فكر و ذهنمان را براساس واقعيات تنظيم كنيم.

17. صلوات ها 24

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151460

ماه مبارك رمضان خيلي ها مهماني دوره اي مي دهند
    امروز خونه خاله شهين
    فردا همه خونه خاله مهمين
    پس فردا باز همه خونه خاله شهلا
    دو روز بعد همه خونه دايي ....
    ....
    خب چه اشكالي داره همه با همه دنگي پول بدهيم يك مهماني بگيريم همه هم جمع شوند ولي بقيه پول را صرف كار خير خود افراد فاميل بكنيم؟ يا همسايه يا نيازمند يا آوارگان يمن؟

اين روزها تو رسانه تبليغ اهدا عضو مي شود
    ولي چرا تبليغ اهدا مراسم عزا نشود؟ يعني بگويند نيازي نيست يك عزا دار را دوباره با هجوم مهمان ها عزا دار كرد و صاحب عزا مراسم ساده بگيريد و شب سوم و هفته و چهلم را خرج مراسم عروسي افراد مجرد كنند و ميت از اين خيرات سود ببرد؟

19. صلوات ها 19

نوشته
    126
    حضور
    2 روز 7 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    539

يكي از اشكالاتي كه به فيلم هاي سكس وارد است اين است كه مردم يادشان مي رود اسمش روشه فيلمه. و مردم (البته اهل اين فيلم ها) انتظاراتشان بر اساس فيلم نه واقعيت شكل مي گيرد وقتي انتظارات و شرايط موجود نامتناسب بود نارضايتي زناشويي متولد مي شود يكي پس از ديگري ولي اينجا ديگه جشن تولد نبايد گرفت بايد عزاي تولد براي چنين نوزادان ماميموني گرفته شود.
    سريال هاي ما هم اساسا بر فرهنگ سرمايه داري تنظيم مي شود و انتظارات جوانان بر آن شكل مي گيرند نه واقعيت. يعني جوان نمي تواند در مخيله اش تصور كند كه
    مي توان ازدواج كرد ولي مبل نداشت
    مي توان ازدواج كرد ولي يخچال خيلي گران قيمت نداشت
    مي توان ازدواج كرد ولي ماشين نداشت
    مي توان ازدواج كرد ولي براي عروسي تالار نگرفت و هر خانواده كلي مهمان دعوت نكنند
    مي توان ازدواج كرد و منزل شخصي نداشت
    مي توان ازدواج كرد و زندگي را با خانه اي اجاره اي كوچك هم شروع كرد

والدين و خودمان يادمان مي رود كه پدران ما امكاناتي نداشتند و بعدا به اين امكانات رسيده اند

حالا كه ما زورمان به رسانه ها نمي رسد
    خب زورمان بايد به خودمان برسد فكر و ذهنمان را براساس واقعيات تنظيم كنيم.
    اول یه چیزی بگم،من نه اهل عکس وفیلم ودوستی نیستمآ،سوءتفاهم نشه
    دوما،من غلط بکنم توقع مبل وخونه و مهریه آنچنانی داشته باشم
    بحث من اصلا این چیزا نیست

21. صلوات ها 17

صفحه 1 از 47 12311213141 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 14

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری