صفحه 1 از 16 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا خدا غریزه جنسی رو در سنی فعال می کنه که توانایی ازدواج وجود نداره؟

نوشته
    79
    حضور
    1 روز 15 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    235

چرا خدا غریزه جنسی رو در سنی فعال می کنه که توانایی ازدواج وجود نداره؟

سلام ..
    من یه پسر 16 ساله هستم.چرا خدا غریزه جنسی رو توی سنی میده آدم توانایی پاسخگویی به اون از راه حلال نداره؟!چرا از 15 سالگی؟؟لطفا نگید خدا اجازه ازدواج توی این سن رو داده!!ببخشیدا...!ولی خود شما حاضرید دخترتونو به یه پسر 16-17 ساله که بخاطر دوری از گناه و ارضاء جنسی ازدواج میکنه دختر بدید؟؟فرض کنیم شما بدید!کلا چند نفر مثل شما پیدا میشن؟؟خدا تو این سن غریزه ای به من داده که به جنس مخالف تمایل پیدا میکنم،بعدشم اون جنس مخالف رو گذاشته جلوی چشمام،اونم نه خشک و خالی!با کلی آرایش و مانتو کوتاه و ساپورت و...،بعدشم گفته نگاه نکن!!!دقت کردید؟؟تمایل داده،موردشو داده،بعدشم گفته نگاه نکن!!من الان حالت آدمی رو دارم که حرف از روزه نشیده،اونوقت یهو گرسنه ش میشه!بعدشم بهش میگن حالاحالا ها حق نداری چیزی بخوری!!تازه...!همینطور هم کلی غذاهای خوشمزه و رنگاورنگ از جلوی چشمات رد میشن و حق نداری حتی نگاهشون کنی!چرا خدا اصرار داره آدما انقدر گرسنگی جنسی بکشن؟؟البته اینها برای کسی هست که بخواد پاک باشه...

2. صلوات ها 24

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,523
    حضور
    174 روز 19 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58299

با نام و یاد دوست

چرا خدا غریزه جنسی رو در سنی فعال می کنه که توانایی ازدواج وجود نداره؟

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 13

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

سلام خدمت شما برادر پاك و با ايمانم
    دوست بزرگوارم درك مي كنم كه به يك نوجوان يا جواني كه دغدغه دينداري دارد چه فشار زيادي وارد مي شود. در خصوص اين سؤال نكاتي بيان مي كنم
    - اگر با دستورات دين به طور «جامع» آشنا شويم مي يابيم كه
    اسلام به ذات خود ندارد عيبي
    هر عيب كه باشد از مسلماني ماست
    - شهوت مانند آتش است اگر مواد سوختي در كنار آن باشد برافروخته تر مي شود. افرادي كه ازدواج هم كرده اند اگر حدود شرعي را رعايت نكنند باز هم شهوت انها سركش است. برخي از شاهان در حرمسراهاي خود 2000 زن داشته اند بازهم اگر دختر زيبايي مي ديدند مانند مردان زن نديده باز هم تشنه او بودند.
    - اختلاط با نامحرم، پوشش نامناسب، نگاه به نامحرم، ديدن فيلم و عكس مبتذل، شوخي جنسي و..كه سبب تحريك شهوت مي شود بر خلاف دستورات اسلام است.
    - اسلام با قوانين خود كاري مي كند كه افراد حفظ نهاد مقدس خانه از لذت هاي شرعي استفاده كنند و بدانند كه هدف اصلي دنيا هوسبازي نيست و انسان براي اهداف برتري خلق شده است.
    - اگر جامعه، مربيان، دولت و والدين و خودمان كم كاري كنند و وظايف خود را انجام ندهند نبايد كاستي ها را از سوي خداوند بدانيم. بنابراين پدري كه كمك نمي كند به ازدواج پسرش يا مانع تراشي براي ازدواج دخترش مي كند مقصر است، مؤمني كه واسطه نمي شوند مقصر هستند. افراد خيري كه به ازدواج جوانان با زكات و...كمك نمي كنند گناهكاراند. كسي كه دو شغل دارد و يا با اختلاس مانع شغل و وام جوانان مي شود و همكاران اين محرمات اقتصادي همه مقصر و خطاكارند.
    - اگر ما در برنامه ائمه و انبيا قرار بگيريم زودتر به بلوغ شناختي و عاطفي و...مي رسيم. پدري كه براي غذا و پوشاك فرزندش جان مي كند ولي براي بلوغ شناختي و هيجاني او كاري نمي كند و وظايف پرورشي و تربيت خود را انجام نمي دهد طبيعي است كه فرزندش بلوغ و رشد همه جانبه نداشته باشد.
    - عالمان ديني كه به رشد همه جانبه فرزندانشان برنامه دارند زمينه ازدواج فرزندانشان را فراهم مي كنند و فرزندانشان در سن كم و با امكانات ابتدايي زندگي ازدواج مي كنند.
    - جواني كه ازدواج نكند از نظر فشار شهوت ذهنش و روانش گرفتار مشكل مي شود ولي اين فرد اگر ازدواج كند و ماشين نداشته باشد و منزل كوچك داشته باشد اين قدر فشار نمي بينيد. بنابراين با قبول اين كه انسان براي شروع زندگي مقدماتي و وسائلي لازم دارد ولي چشم و هم چشمي، جهيزه زياد، مهريه سنگين، انتظارات بالا از داماد، و....آفات خودساخته مي دانم كه ربطي به دين ندارد.
    - كارشناسان تربيتي مانند استاد ابراهيم اميني سن مناسب براي ازدواج پسران را 17 ساله مي دانند. برخي اشكال مي كنند كه پسران در اين سن بچه اند و به پختگي كامل نرسيده اند. اشكال به ما والدين است كه به خورد و خوراك اهميت مي دهيم ولي براي بلوغ فكر و هيجاني و اجتماعي برنامه ( كتاب و مشاوره و..) نداريم و حتي هنگام ارتباط با اقوام با سواد از آنها كمك علمي نمي گيريم.
    - به عنوان مشاوره چند ماه قبل دو مشاوره داشتم و هر دو از دوستانم بودند كه براي دختران 15 ساله آنها خواستگار آمد. دختران از نظر جسمي مشكلي نداشتند ولي يكي از آنها هنوز پختگي كافي را نداشت كه بخواهد براي ازدواج فكر كند. ولي ديگري كه از خانواده اي اهل علم بود رشد شناختي و بلوغ اجتماعي بالايي داشت و واقعا بيشتر از هم سن و سالي هاي خودش مي فهميد. و حتي از سيزده سالگي خواستگار داشته. اين دختر الان با يك طلبه مبتدي در عقد هستند. و اتفاق با هم تناسب خوبي از نظر باورها و ارزش ها و هوش و سن و..دارند.
    - اسلام براي تعديل شهوت توصيه هايي دارد مانند روزه ( واجب و مستحبي، عفت چشمي و گوش و فكر، كم خوري، ورزش، و...). و به مومنين سفارش مي كند كه مجردان خود را همسر بدهيد و به مجردان مي گويد تا فراهم شدن شرايط عفاف بورزيد.

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۴/۰۴/۱۹ در ساعت ۱۸:۲۱
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 21

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

من که 24 سالمه و سالهاست با این مسئله مشکل دارم مخصوصا بخاطر شغلم که قبلاً در موردش گفتم. ..باعث شده خیلی زجر بکشم...
    اما به هر کی میگیم میگه فعلا باید زجر بکشی...
    یه جا رفتم مشاوره حضوری...گفت 24 سالگی خیلی زوده برای ازدواج...و برای پیدا کردن یه مورد برای ازدواج حداقل سه سال باید صرف کنی...

9. صلوات ها 13

علاقه
    خواب
    نوشته
    137
    حضور
    2 روز 17 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    292

به نظر من یه میدانیه واسه آزمایش.خودم خیلی دارم زجر میشکم با این که تازه18 سالمه،اما میدونم خدا اینارو بیجواب نمیزاره.

11. صلوات ها 15

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrant نمایش پست ها
    من که 24 سالمه و سالهاست با این مسئله مشکل دارم مخصوصا بخاطر شغلم که قبلاً در موردش گفتم. ..باعث شده خیلی زجر بکشم...
    اما به هر کی میگیم میگه فعلا باید زجر بکشی...
    یه جا رفتم مشاوره حضوری...گفت 24 سالگی خیلی زوده برای ازدواج...و برای پیدا کردن یه مورد برای ازدواج حداقل سه سال باید صرف کنی...
    سلام
    جناب دكتر متأسفم بر اين جامعه اسلامي ما
    از اسلام چسبيده ايم به ظاهرش
    به نظرم با مشاوره و آموزش مي توان راحت افراد را به بلوغ شناختي، عاطفي و اجتماعي كافي و لازم براي ازدواج رساند ولي با مشاوره به اين راحتي نمي تواند بلوغ جنسي شديد را مهار كرد.
    بنابراين چه لزومي دارد يك فرد بعد از بلوغ سال ها صبر كند و گناه كند يا فكر گناه و..
    مشاوران زيادي از حدود الهي فاصله مي گيرند بنابراين حرف هايي غيرخدايي مي زنند.

گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

13. صلوات ها 12

نوشته
    895
    حضور
    12 روز 19 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3646

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrant نمایش پست ها
    فک کنم ایشون مدرکشو از دانشگاه آزاد گرفته بوده

شما 30 سالگی ازدواج کنی! 32 سالگی بچه دار شی! بچت موقع ازدواجش تو 60 سالته.....
    جدا از.... پسرت باید به علت ناتوانی شما خرجه شما هم بدی میشی وبال گردنش
    بگو چند جمعه گذشتی ز خوابت؟ چه اندازه در ندبه ها زاری یابی؟
    به شانه کشیدی غم سینه اش را؟ و یا چون بقیه تو سربار یاری؟

15. صلوات ها 12

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

استاد حامی و جناب monji-sec
    ایشون یه روحانی بود در یه مرکز مشاوره رایگان در شیراز....
    خودمم انتظار بیشتری از ایشون داشتم
    وقتی هم بهش شروع کردم مشکلم رو گفتم هیچ سوالی نپرسید ازم...فقط اینی که گفتم رو گفت و اینکه باید توکل کنی باید صبر کنی
    گفتم با مخالفتها و ایرادهای خانواده چه کنم؟ گفت باید خودت رو بهشون اثبات کنی.چه جوری اش رو هم خودت باید بدونی

17. صلوات ها 10

نوشته
    130
    حضور
    15 روز 14 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    35
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    584

به نظرم همه ی این بدبختی های ما به خاطر دنیا دوستیمون هست، ممکنه گناهی هم مرتکب نشیم(که میشیم)، اما دنیا رو دوست داریم، باعث غافل شدن از حجت خدا شده ....
    برای مثال الان شمال 3 ماهه بارون نیومده، خب این عذاب الهی نیست؟
    اسم کشور اسلامیه، ولی از درون کرم زده شده ..... به غیر از عده قلیلی بقیه اصلا براشون مهم نیست جون و عمر جوان های ما، شاید هم اصلا درک نمیکنند، اگر درک میکردند شاید دغدغه مند میشدند

چند روز یه بار نیست که من از این دست تاپیک ها در اسک دین یا سایت های دیگه نبینم
    جوان هامون در حال نابود شدن هستن از این احساس نیاز، بنده خداها هم میدونن دردی ازشون دوا نمیشه ها، فقط برای تسلای دلشون میان این مطالب رو مینویسن

نکاتی هم جناب حامی فرمودن اکثرا بهش واقفند، ولی خب الان پدری که در ازدواج به فرزندش کمک نمیکند مقصر باشد یا افرادی که دارند اما کمک نمیکندد و حقوق دیگران رو نمیپردازند مقصر هستند، خب حالا اصلا همه ی دنیا مقصر، آیا این دردی رو از جوان برطرف میکند؟!

جناب mehrant، دیشب یه بنده خدایایی به من میگفت حالا تا 30 سالگی وقت داری!برو خدا رو شکر کن!

خب تا کی باید شعار بدیم، باید به اصل و ریشه خودمون برگردیم وگرنه اوضاع بدتر هم میشه

19. صلوات ها 12

نوشته
    895
    حضور
    12 روز 19 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3646

نقل قول نوشته اصلی توسط ابن-الخمینی نمایش پست ها
    جناب mehrant، دیشب یه بنده خدایایی به من میگفت حالا تا 30 سالگی وقت داری!برو خدا رو شکر کن!
    این ها حرفای کوچه بازاریه......... ایشون یا من 15 سالگی بلوغ رسیدیم باید 15 سال پاک بمونیم؟
    اصلا جوونی که 26 میگذره رفته رفته تمایلش به ازدواج کم میشه! نیازیم نداره 30 سالگی! ایشون باید 15 سالی ک به بطالت گذرونده رو نیازشو رفع میکرده!
    دقت کنید اکثر سنای 18 تا 24 سال راحت دخترو انتخاب و ازدواج میکنن!
    ولی بعد 24 سالگی!
    نکنه دختره فلان باشه؟
    دختررو گرفتم پس فردا ال شد چی؟
    نکنه بگیرمش کلک بزنه مهریه بخاد؟
    نکنه ال بشه بعد ازدواج؟
    این وسواس میاد ذهنشون نمیدونم چرا دس خودشونم نیس.......
    بگو چند جمعه گذشتی ز خوابت؟ چه اندازه در ندبه ها زاری یابی؟
    به شانه کشیدی غم سینه اش را؟ و یا چون بقیه تو سربار یاری؟

21. صلوات ها 15

صفحه 1 از 16 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)