جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: حضرت خدیجه یا حضرت زهرا (س)؛ کدامیک الگویی بهتر؟

علاقه
    کتاب
    نوشته
    45
    حضور
    2 روز 2 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    171

حضرت خدیجه یا حضرت زهرا (س)؛ کدامیک الگویی بهتر؟

من یه احساس خوبی نسبت به حضرت خدیجه دارم و ایشان را دوست دارم.ایشان قبل از ازدواج با پیامبر با ثروت فراوانی که داشت و شرایط آن دوران ، پاکدامنی خود را حفظ کردند و بعد از ازدواج با پیامبر با تمام توان از پیامبر حمایت کردند .
    اما حضرت زهرا از بدو تولد تحت تربیت پیامبر بودند و می شه گفت یه دختر خانم ثروتمند که پدرش هم یه جایگاه خاصی در آن اجتماع دارند.با این تفاسیر. رشد کردن و نمونه شدن سخت نیست
    به خاطر همين من حضرت خدیجه را بیشتر درک میکنم و ازش الگو می گیرم تا حضرت زهرا.

2. صلوات

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,550
    حضور
    175 روز 11 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58344

با نام و یاد دوست

حضرت خدیجه یا حضرت زهرا (س)؛ کدامیک الگویی بهتر؟

کارشناس بحث: استاد محراب

5. صلوات

نوشته
    1,294
    حضور
    38 روز 8 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4451

جمع بندی

سوال:
    من یه احساس خوبی نسبت به حضرت خدیجه(سلام الله علیها) دارم و ایشان را دوست دارم.ایشان قبل از ازدواج با پیامبر با ثروت فراوانی که داشت و شرایط آن دوران ، پاکدامنی خود را حفظ کردند و بعد از ازدواج با پیامبر با تمام توان از پیامبر حمایت کردند .
    اما حضرت زهرا (سلام الله علیها)از بدو تولد تحت تربیت پیامبر بودند و می شه گفت یه دختر خانم ثروتمند که پدرش هم یه جایگاه خاصی در آن اجتماع دارند.با این تفاسیر. رشد کردن و نمونه شدن سخت نیست
    به خاطر همين من حضرت خدیجه(سلام الله علیها) را بیشتر درک میکنم و ازش الگو می گیرم تا حضرت زهرا(سلام الله علیها)

پاسخ:
    با سلام
    عرض ادب و احترام
    طاعات و عبادات قبول
    در میان اولیاء و صالحان، زنانی بوده اند که در طول تاریخ بشریت در راه توحید و اهداف الهی فداکاری های زیادی کرده اند و نام آنان همواره بر تارک تاریخ بشریت می درخشد.
    اما در این میان در منابع و روایات اسلامی از نام چهار زن بزرگوار و با شرافت و با منزلت عالی به عنوان برترین زنان و برترین زنان بهشت یاد شده است و آنها را به بزرگی ستوده اند.

پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله) به امیر المؤمنین (علیه السلام) فرمود: ای علی! برترین زنان دو عالم چهار نفرند:
    1. مریم دختر عمران
    2. خدیجه دختر خویلد
    3. فاطمه (سلام الله علیها) دختر من
    4. آسیه(همسر فرعون) دختر مزاحم.(1)
    اما از میان این 4 نفر حضرت فاطمه (سلام الله علیها) به عنوان برترین این 4 زن معرفی شده است.(2)

همان طور که روایات بیان می کنند 4زن از برترین زنان عالم هستند
    و می توانند الکوی زنان عالم باشند
    ولی حضرت زهرا(سلام الله علیها) کل سرسبد ایشان است و برتر از این چهارم خانم هستند
    شما می توانید همه زنان برتر را الگوی خود قرار بدهید و اشکالی هم ندارد
    شاید برخی ایشان در شرایطی خاص افعالی انجام داده اند و رفتاری کرده اند که شما می خواهید از ان رفتارشان الگو بگیرید اشکالی ندارد
    می توانید چنین کاری بکنید
    حضرت خدیجه (سلام الله علیها) مادر حضرت زهرا(سلام الله علیها) هستند و تربیت کننده ایشان این مادر و دختر خدمات زیادی به اسلام و مسلمین انجام داده اند که همه بشریت به ایشان مدیون هستند

پی نوشت:
    1-بحار الانوار: ج 43، ص 36.
    2- همان، ص 36 – 37.

ویرایش توسط مدیر تدوین : ۱۳۹۴/۱۱/۲۹ در ساعت ۱۸:۲۶ دلیل: ویرایش ویراستتار جمع بندی ها

7. صلوات

اناالعبد آنلاین نیست. همکار اجرایی بخش آرشیو و عرفانهای کاذب

علاقه
    هیچی ... کاش بتونم بنده باشم..هیچی نمیخوام دیگه
    نوشته
    1,049
    حضور
    37 روز 11 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    47
    صلوات
    7340

نقل قول نوشته اصلی توسط 30ساله نمایش پست ها
    من یه احساس خوبی نسبت به حضرت خدیجه دارم و ایشان را دوست دارم.ایشان قبل از ازدواج با پیامبر با ثروت فراوانی که داشت و شرایط آن دوران ، پاکدامنی خود را حفظ کردند و بعد از ازدواج با پیامبر با تمام توان از پیامبر حمایت کردند .
    اما حضرت زهرا از بدو تولد تحت تربیت پیامبر بودند و می شه گفت یه دختر خانم ثروتمند که پدرش هم یه جایگاه خاصی در آن اجتماع دارند.با این تفاسیر. رشد کردن و نمونه شدن سخت نیست
    به خاطر همين من حضرت خدیجه را بیشتر درک میکنم و ازش الگو می گیرم تا حضرت زهرا.
    سلام
    کارشناس محترم بسیار جواب زیبایی دادند.
    فقط در ادامه برای رفع شبهه میخواستم بگم که گرچه حضرت خدیجه (س) ثروتمند بودند اما بعد از ازدواج با
    پیامبر (ص) همه ی ثروتشون رو برای فقیران و در راه ترویج اسلام دادند . فکر نکنید که حضرت فاطمه (س) در خونه مجلل و ثروت زندگی کردند، نه اتفاقا
    پیامبر خونه ساده و زندگی ساده ای داشتند . در ادامه ببینید بعد از ازدواج با حضرت علی (ع) چقدر سختی ها کشیدند ... مگر داستان زندگی ایشان رو نخوندید؟

((سلمان فارسى مى گويد: روزى حضرت فاطمه (سلام الله عليها) را ديدم كه چادرى وصله دار و ساده بر سر دارد.
    در شگفت ماندم و گفتم : عجبا! دختران پادشاه ايران و قيصر روم به كرسى هاى طلايى مى نشينند و پارچه هاى زربفت به تن مى كنند، وه اين دختر رسول خداست كه نه چادرهاى گران قيمت بر سر دارد و نه لباسهاى زيبا.))

طرح ترک رذائل اخلاقی و انجام فضائل اخلاقی برای نزدیکتر کردن ظهور امام زمان (عج) ... این هفته قرائت یک صفحه قرآن هر روز http://www.askdin.com/showthread.php...356#post819356

انسان
    هرچند هم که عبادتش بسیار باشد، نباید مغرور گشته و خیال کند که به کمال نهایی خویش راه یافته است، بلکه باید بداند که انسان تا زنده است، هدف تیر شیطان و نفس اماره است و درهرحال باید خود را ضعیف و محتاج به مدد و کمک حضرت حق ببیند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)