موسیقی شیطان

تب‌های اولیه

61 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
موسیقی شیطان

سلام
ایا شیطان در موسیقی اثر گذار است؟
اخیرا عده ای تحت عنوان عرفان حلقه ادعا میکنند که برگردان بعضی از موسیقی ها را که پخش
کردند ایات شیطانی است و نمونه های زیادی از این موسیقی برگردان در اینترنت هست که می نوانید جستجو کنید میخواستم ببینم این موضوع حقیقت داره یا نه؟

پيام;23339 نوشت:
سلام
اخیرا عده ای تحت عنوان عرفان حلقه ادعا میکنند که برگردان بعضی از موسیقی ها را که پخش
کردند ایات شیطانی است و نمونه های زیادی از این موسیقی برگردان در اینترنت هست که می نوانید جستجو کنید میخواستم ببینم این موضوع حقیقت داره یا نه؟

یارب
سلام جناب
در مورد قسمت قرمز رنگ چیزی نه شنیدم نه میدونم ولی !!!:Gig:
من در یک مقاله خوندم نوشته بود:
ابلیس پايه‏گذار آموزش انواع موسيقى و خوانندگى در زمان فرزندان قابيل است و مردانى به نام «يوبل‏» و «توبلقين‏» آن را از ابليس مى‏آموزند».
یا علی:Gol:

[=Century Gothic]باسلام

در دهه 1960م. شيطان‏پرستى توسط سرمايه‏داران يهود مورد حمايت قرار گرفت و چند گروه شيطان‏پرست در انگلستان و ايالات متحده آمريكا، به وجود آمدند كه معروف‏ترين آنها، تشكل «كليساى شيطان»، در شهر سان‏فرانسيسكو بود. امروزه ديگر صليب‏هاى وارونه، ستاره پنج پر، صورت‏هاى نقاشى شده، ماسك‏هاى حيوانات درنده شاخ‏دار، برهنه پوشى و...، تنها نشانه‏ها و سمبل‏هاى شيطان‏پرستى نيست.

عمده‏ترين نشانه شيطان‏پرستى را در تجاوز و قتل - به ويژه در تجاوز به كودكان و نوجوانان و قتل آنان - بايد ديد. شيطان‏پرست‏ها موظفند كه هميشه خشم و نفرت خود را نسبت به مسيح و ساير مقدسات اعلام كنند.

استفاده از موسيقى، مهم‏ترين ابزار اين فرقه، در جهت تبليغ عقايد خود و نيز تحت تأثير قرار دادن جامعه، به خصوص قشر جوان مى‏باشد. اين گروه‏ها گاهى خود اذعان مى‏كنند كه شيطان‏پرست هستند و برخى از آنان بدون اين ادعا، به تضعيف بنيان‏هاى ارزشى و دينى و تبليغ افعال شيطانى مى‏پردازند. با توجه به فراوانى موسيقى‏هاى مبلغ اين گروه‏ها در ايران و رويكرد برخى جوانان بى‏اطلاع به اين نوع موسيقى و حتى چاپ كتاب حاوى متن اين موسيقى‏ها و سرمايه‏گذارى زياد دشمن در اين باره، بررسى و تحقيق پيرامون اين موضوع و اطلاع‏رسانى و آگاهى افكار عمومى، امرى ضرورى به نظر مى‏رسد

خبرگزارى فارس طى خبرى در تاريخ 20.10.1383 پرده از اين فعاليت‏ها برداشت و در اين باره چنين گزارش داد:
«امين، دانشجوى يكى از رشته‏هاى گروه پزشكى دانشگاه كه از افراد مؤثر گروه شيطان‏پرست هوى متال در ايران است، مدتى پيش به صورت اتفاقى و بر اساس درخواست يكى از دوستان خود كه قصد بازديد از جبهه‏هاى جنوب كشور را در كاروان‏هاى راهيان نور داشت، به همراه جمعى از دانشجويان، عازم اين مناطق شد كه تأثيرات روحى اين سفر، زمينه‏ساز رويگردانى وى از فعاليت در گروه‏هاى فعال شيطان‏پرست و بيان حقايقى قابل توجه درباره آنها شده است.

به گفته اين فرد، عناصرى از رژيم صهيونيستى كه در كشور امارات حضور دارند، شبكه اصلى هدايت گروه‏هاى هوى متال را در ايران، در دست دارند. بر اساس اسناد ارائه شده توسط امين، حساب‏هاى ارزى اين گروه در شبكه بانكى كشور است و از طريق شبكه اينترنت هدايت مى‏شود و در سال گذشته، حدود هشت ميليون دلار آمريكا به اين حساب‏ها واريز شده است كه بين گروه‏هاى شيطان‏پرست، در شهرهاى مختلف ايران، توزيع گرديد. وى با بيان اين كه تعداد اعضاى اين گروه در برخى شهرهاى كشور به دو هزار نفر بالغ مى‏شود، اضافه كرد: مطالب ارائه شده نشان مى‏دهد كه برخى فعاليت‏هاى ضدامنيتى نيز توسط برخى عناصر خاص در اين گروه‏ها، براى رژيم صهيونيستى انجام مى‏شود. وى با يادآورى اين كه مجوزهاى ارائه شده توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامى براى چاپ گسترده كتاب‏هاى گروه‏هاى هوى‏متال در كشور، زمينه ارتباط نزديك فكرى اعضاى اين جريان در سراسر كشور را فراهم ساخته است، افزود: در سال‏هاى اخير، به دليل عدم وجود نظارت و كنترل واقعى در كشور، گروه‏هاى اجتماعى معارض، كاركرد سياسى و ضدامنيتى پيدا كرده، زمينه سوءاستفاده‏هاى ضدملى بيگانگان از آنها فراهم شده است. در حال حاضر، گروه متال، با قديمى شدن علاقه به رپ در ايران، طرفداران بيشترى را جذب كرده است».

. موسيقى متال‏
موسيقى متال، داراى زيرمجموعه‏هاى زيادى است كه برخى از آنان جزء مهم‏ترين گروه‏هاى شيطان‏پرست محسوب مى‏شوند؛ مانند هوى متال، بلك متال و... .

Black Metal
از زمانى پديد آمد كه نئووايكينگ‏هاى نروژ، در جست‏وجوى راه و وسيله‏اى براى نابود كردن مسيحيت در نروژ و بعد در تمام دنيا بودند و در اين راه، انسان‏هاى بسيارى را كشتند و كليساهاى زيادى را آتش زدند و بلك متال را بى‏نهايت نواختند تا شايد خداى تاريكى‏ها باز گردد. موسيقى‏اى كه بيانگر دنياى تاريك، سرد و بى‏روح است و سبكى مملو از خشونت، مرگ و كشتار، به اين گروه اختصاص دارد.

Death Metal
مرگ، يگانه حقيقتى است كه راه فرارى از آن نيست. درباره مفهوم مرگ، شيطان‏پرستان به دو دسته بسيار بزرگ تقسيم مى‏شوند: دسته اول، كسانى هستند كه خودآگاهانه، مرگ و ماندن در جهنم را ترجيح مى‏دهند و دسته دوم، كسانى هستند كه منكر مرگ هستند و بر اين گمانند كه پرستش شيطان، كفايت مى‏كند تا او آنان را از چنگال مرگ رهايى بخشد و عمرى جاودان، نصيب آنان گرداند. از اين لحاظ، دسته اول خطرناك‏ترند؛ زيرا آگاهانه به جنگى نامقدس در برابر خداوند روى مى‏آورند؛ جنگى كه مى‏دانند در آخر به شعله‏هاى آتش ختم مى‏شود. آنان گناه را زينت درونى انسان تصور مى‏كنند و به مرحله‏اى مى‏رسند كه ديگر گناه براى زندگى آنان، از آب و نان نيز ضرورى‏تر مى‏شود؛ تا درجه‏اى كه ديگر چيزى جز گناه نمى‏بينند. آنان به هر گناهى دست مى‏زنند؛ ربا، قتل، دروغ، تهمت، دزدى، شرب خمر، هتاكى به مقدسات و مؤمنين، اعمال منافى عفت و... .

تعداد ديگرى سبك متال وجود دارد كه هر كدام داراى خصوصيات خاص خود هستند؛ اما وجه اشتراك بسيارى از آنان رواج خشونت و فحشاست.

باسلام

ابليس در آن هنگام كه به همراه فرشتگان مامور مى شود تا به نشانه تعظيم، در برابر آدم به خاك بيفتد و سجده كند. به مقايسه نار و خاك مى پردازد. سرانجام خود را شريفتر از آدم مى پندارد و از امر پروردگار سرمى پيچد. و براى نخستين بار اساس قياس را پى مى ريزد «اول من قاس ابليس » خود را بزرگ مى بيند. و با تكبر و تجبر ايمانش را بر باد مى دهد. و كفربالله نيز اولين كفر است كه در نتيجه نافرمانى وى تحقق مى يابد كه «ان اول كفر كفر بالله حيث خلق الله آدم كفر ابليس حيث رد على الله امره » (16) ابليس اولين كسى است كه به هنگام نزديك شدن آدم به شجره ممنوعه، به شادى ست يافتن بر وى آواز مى خواند و هنگام هبوط وى به عالم طبيعت، به سرود خوانى مى پردازد: «فلما استتر على الارض ناح » وقتى عزت و منزلت خود را از دست مى دهد و از رحمت پروردگار نااميد مى شود... و به استقرار در روى زمين مقيد مى گردد نوحه سرايى مى كند:» (17) وى پايه گذار آموزش انواع موسيقى و خوانندگى در زمان فرزندان قابيل است و مردانى به نام «يوبل » و «توبلقين » آن را از ابليس مى آموزند». (18) لواط يكى ديگر از امور نفرت انگيزى است كه ابليس اساس آن را در ميان قوم لوط ريخت. در قصه اين قوم آمده است كه ابليس با برخى از زنان آنها آميزش كرد و عمل خلاف اخلاق زنا را در بين آنان اشاعه داد. همو بود كه ايشان را به نكبت بارترين عمل (لواط) ترغيب كرد و اعراض از زنان فرجام اين عادت مذموم بود». (19) ابليس پس از اغواى مردان بنابر روايت از امام باقرعليه السلام خود را به صورت زنان درآورد، به سراغشان آمد و براى برانگيختن حس حسادت زنانه، نقطه حساسى را نشانه گرفته و چنين گفت: مردان شما با هم درمى آميزند؟ گفتند: آرى. ما اين كار را ديديم. و آن چنان با مهارت زمينه را فراهم مى آورد كه با القاى طرح پيشنهادى، بى درنگ موافقت كردند و به «مساحقه » روى آوردند» (20) ابليس در فاصله بين رسالت ادريس و نوح نيز بيكار ننشست زنان زيباى شوهردار دشت را به راه منفور زنا و فاحشگى كشانيد و آميزش آنان را با مردانن زيباى كوهستان سبب گرديد و سطح وسيعى را آلوده ساخت ». (21) حسد و تعصب نابجا نيز از جمله امورى معرفى شده كه ابليس آنها را پى ريزى كرده است. وى نسبت به آدم حسد ورزيد و خلقت خود را برتر و شريفتر از وى انگاشت، از امر خدا سرباز زد كه به هبود و سقوط وى منجر گرديد». (22) و بالاخره وى از اهل آتش اولين كسى است كه جامه اى از آتش مى پوشد و پيشاپيش پيروان خود حركت مى كند و مى گويد: و اثبوراه و يجيبونه و اثبورهم فيقول الملائكة » «لاتدعوا اليوم ثبورا واحدا و ادعوا ثبورا كثيرا» (فرقان /14). (23)

16- حجتى، سيد محمدباقر، «ابليس در قرآن و حديث »، مجله نور علم، شماره 53-54، 1372، ص 109.
17- همان، ص 72-99.
18- عياشى، محمدبن مسعود بن عباس السلمى السمرقندى، تفسير، ج 1، تهران، مكتبة العلمية الاسلامية، ص 34.
19- همان، ج 1، ص 40.
20- ابى يعقوب احمدبن، تاريخ يعقوبى، ج 1، ترجمه محمدابراهيم آيتى، تهران، مركز انتشارات علمى و فرهنگى، 1362، ص 8.
21- النيسابورى، ابواسحاق ابراهيم، قصص الانبياء، تهران، بنگاه ترجمه و نشر كتاب،1359، ص 77.
22- «ابليس در قرآن و حديث »، ص 233.
23- كشف الاسرار و عدة الابرار، ج 8، ص 44

با سلام
بله كاملا درسته حتي آخرين آهنگ متال ايراني كه گوش دادم در اون حرف از decide زده مي شد كه ريشه ي اصلي معني اين كلمه در اينگليسي به معني خدا كشي است...........

سلام به همه دوستان

من از شما سوال میپرسم چرا سبک های متال به خدا توهین میکنن ؟؟؟؟؟؟

چند بار گفتم موسیقی ربطی به دین و فرقه ای نداره ...

:Nishkhand:
اين تندي و اهانت ها به خدا به خاطر ريتم آهنگ تند و زننده اي هستش كه در موسيقي متال وجود داره

سلام آقای جلاد ! :hamdel:

جواب من این نیست !!!!

شما با كمي تفكر به منظور من خواهيد رسيد.
اصولا كساني كه راك و متال كار مي كنند خوي سنگين و خشني دارند كه قابل كنترل نيست.براي همين است كه اسم اين نوع آهنگ ها راك يا متال كه ريشه ي آن از خوي خون آميز مي آيد.به طور مثال شما هيچ وقت در آهنگ هاي راك رلكس بودن و راحت بودن را حس نمي كنيد.
از همبن طريق اين نوع موسيقي با خوي شيطاني آميخته شده است كه در تصوير همهي مردم از شيطان چهره اي سياه است و براي همين اي نوع موسيقي يعني متال يا راك وسيله اي براي اهانت به خدا است:Narahat az:اميد وارم قانع شده باشيد
يا علي

سلام

دوست گرامی

هر کس که راک و متال گوش میده خون خوار و خون ریز که نیست !!!

موسیقی ربطی به دین نداره

شما گفتید که کسانی متال گوش میکنن آدم خون خواری هستند

ولی من این طوری نیستم .

من هنوز بر سر حرف خودم هستم.
شيطان در موسيقي راه دارد

madanchi11;82595 نوشت:
شما گفتید که کسانی متال گوش میکنن آدم خون خواری هستند

ولی من این طوری نیستم . شما از آوتار خون خواری استفاده میکنید !

" خون خواری " یعنی چی ؟ خون آشام و ایناست یا فرق داره ؟:Gig:

سلامممممممم
و اینگونه از بحث موسیقی شیطانی به چگونگی آواتار و تفاوت خون آشام و خون خوار میرسیم:shad:
جناب معدنچی عزیز موسیقی به دین ربطی نداشت اما امروزه ربط داره
یه سری ادما همه جوره دنبال سواستفاده هستن از هر چیزی حالا میخواد دین باشه موسیقی باشه یا هرچیز دیگه ای فقط برای اینکه به هدفشون برسن
مثلا همین نمادهای شیطان پرستی خیلیاش از نمادهایی که قبلا وجو داشته مثلا بر سر مقبره فرعونها بوده و اونها به اسم شیطان پرستی ازش سواستفاده کردن
دیگه چه برسه به موسیقی که کلی رو آدما تاثیر میذاره و نباید ازش غافل شد
من هم قبول دارم خیلی ها از موسیقی برای رسیدن به اهدافشون(انزجار مردم از دین و..)با توهین به خدا و انکار خدا استفاده میکنن وبیشتر هم در موسیقی های هوی متال و بلک متال استفاده میشه
راستی منم فرق بین خون اشام و خونخوار رو نمیدونم؟!

سلام علیکم :Gol:

حالا این بحث خانوادگی بود برای آواتار!

ولی من فکر نمی کنم موسیقی ربطی به دین داشته باشه :hamdel:

:Gig:
نه آقای معدنچی
ربط نداره
ولی به حرفهایی که تو بعضی هاش هست آدم گوش کنه خیلی بهتره تا ...

madanchi11;82797 نوشت:
ولی من فکر نمی کنم موسیقی ربطی به دین داشته باشه :hamdel:

با سلام

چطور موسیقی به مسائل دینی ربطی نداره ، در حالی که ده ها حدیث و آیه در زمینه ی موسیقی داریم ؟:Gig:

سلام ماه بانو:Gol:

شما هر طوری فکر میکنید ، فکر کنید !

اصلاً موسیقی انسان از ناامیدی در میاره !!!!!!!!!

با سلام

با عرض پوزش اینجا سایت دینی هست و طبق نظریات و آموزه های دین مباحث پیش میره نه طبق امیال و هوس های دل، لطفا حرمت نگه دارین .

موفق باشید در پناه حق

ماه بانو;82940 نوشت:
با سلام

با عرض پوزش اینجا سایت دینی هست:Kaf: و طبق نظریات و آموزه های دین مباحث پیش میره:khaneh: نه طبق امیال و هوس های دل:Moteajeb!:، لطفا حرمت نگه دارین:ok: .

موفق باشید در پناه حق:Mohabbat:

:Gig:

موسیقی شیطان چیست ؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟؟!؟

سلام بر دوستان
جناب معدنچی بزرگوار این موسیقی هایی که شما میفرمایید روح انسان رو داغون میکنه..باعث میشه احساسات کاذب بیاره و به عبارت دیگه آدم رو جو گیر میکنه...
جناب صمدی آملی میفرمایند اصلا کاری نداریم به حلال و حرامش ..این گوش شریفی که خدای متعال برای ما آفریده است و انقدر قدرت داره که از درخت و طبیعت حرف بشنوه آیا شایسته است چنین چیزهایی رو بشنوه؟
حالا من به شما میگم شما خودت قضاوت کن..اون کسی که این نوع موسیقی ها رو خونده به چه دلیل خونده؟آیا برای خدمت به خلق خونده؟آیا برای نزدیک تر شدن به خدا خونده؟یا برای جلب توجه و شهرت و این که چندتا دختر دورش جمع بشن(خیلی از خواننده های ایرانی)؟ما دو راه داریم راه مستقیم و راه ضالین..راه مستقیم انسان رو به سعادت میرسونه و ضالین به بی راهه..حالا خودتون بگید یه نفری اومده برای شهرت آواز خونده برای خودش..آیا گوش ما انقدر ارزونه که هر چیزی رو بشنوه؟

گر ما به حقیقت نغمه و موسیقی راه پیدا کنیم خواهیم دید که در میان شعب ریاضی هیچ علمی شیرین تر و زیباتر از علم موسیقی نمی باشد، منتهی چون تطوّر لفظ حاصل شد و لفظ موسیقی در زمان ما به بعضی از اوازهای کذایی اطلاق گشت، باعث شد که موسیقی از جایگاه رفیعش سقوط کرده و این علم از موضع اصلی اش رخت بربندد. حق ان است که بگوییم علم موسیقی یکی از شعب ریاضیات بوده و امری است برهانی و هر چه برهانی است یقینی است و یقین نیز اسم شریف حق است و لذا بایداین علم را در محدوده مباحث اسماء الله مورد بیان قرار داد، برخلاف آنچه که میان عموم مردم مطرح شده است، البته در اینکه کدامیک از نغمه های آن به غنا منجر می شود که شرع انور محمدی(صلی الله علیه و آله) از آن منع نموده است باید در محل خودش بحث شود و به طور کلی صاحبان همۀ علوم ملزم اند که همه شئون خود در ان علم را با شرع انور الهی هماهنگ کنند که دچار انحراف و خلاف نشوند.

منبع: شرح رساله رابطه علم ودین،ص۱۶،حضرت استاد صمدی آملی

سلام

دوست عزیز تنهاترین سردار

اول در مورد آواتارت خیلی خوب است ولی ببینم چند درصد حجاب کامل دارند ! بیشتر داریم حرمت شهدا و ایثارگران را پایین می آوریم . کو گوش شنوا و چشم بینا!

دوم گفتم چه سبکی و چه نوعی ؟

madanchi11;98738 نوشت:
دوم گفتم چه سبکی و چه نوعی ؟

سلام علیکم جمیعا

من خوندم که توی سبک راک بیشتر وجود داره ولی تقریبا توی اکثر یا شایدم همه سبکهای موسیقی وجود داره.

درست همانطوریکه یهود صهیونیست در قالب تمام ادیان پلیدی و انحرافی را اجرا کرد در تمام قالبهای موسیقی هم میتواند.
این اواخر موسیقی شیطان پرستی ( کابالائی ) را با استفاده از موسیقی سنتی ایرانی شنیدم که واقعا ناراحت کننده بود.

عرفان شیطان پرستی برای جذب آرامشی که بواسطه گناهان از دست داده شنیدن موسیقی سنتی را به پیروان فارسی زبان و حتی انگلیسی زبان پیشنهاد داده.

البته

البته

سبکی که مینواخت کاملا با پرده های موسیقی ایرانی فرق میکرد . یک سبک خاصی داشت و بهتره نظر خودم رو دربارش نگم.

یاحق

ما یه مشت ادم متوهم هستیم
اینو به این خاطر می گم چون هر کدوممون بدون در نظر گرفتن پیشینه یه المان ،تاویل خودمونو توش دخیل میکنه.
ما موسیقی شیطانی نداریم.تاریخ موسیقی راک و متال و بلک متال و هوی راک و پست متال و.... را که بررسی کنیم به این نکته بر میخوریم که تاریخ شکل گیری این موسیقی به انگلستان بر میگردد و نتیجه خلاقیت جوان هاییشت که بعد از فیلم های ژانر وحشت به موسیقی ژانر وحشت روی اوردند.و بعد ها همین موسیقی در نروژ به اوج رسید و در امریکا همه گیر شد.
اما این که به خاطر سبک ارایش یا ساز یا اینکه با صدایی (جیغ)دو اکتاو پایینتر یک صوت ایجاد میکنند.اما در ایران به خاطر اینکه همیشه ابزار قبل از فرهنگ می رسند و ما همیشه شبیه طوطیهایی هستیم که بخواهند برایشان بحث ساختار شناسی بکنند و نتیجه اش فقط تکرار کلمات است بدون در نظر گرفتن معنای ان.
اما اینکه در غرب کاربرد موسیقی در همه جنبه های ان مشخص است حتی در کلیسا که عبادتگاهشان می باشد و فرهنگ غرب که حاصل 25 قرن تلاش بشری است از تعصبات به دور است و قدرت هر ابزار را به کمال درک می کند و موسیقی هم همان ابزار است.من توجه شما را به موسیقی یوهان مالمستین جلب میکنم که با ابزارهای موسیقی به قول شما شیطانی شاهکار می کند و یا مارلین منسون که اهنگ رویای شیرین را اجرا کرده است.
ارایش در کنسرت مربوط به مبحث زبان بدن است و بقیه تکنیک است.
در اخر میخواهم به همه دوستان بگویم ما وارث هیچ چیز نیستم مگر چیزی که باور می کنیم و متاسفانه ما بیش هر چیز وارث تعصبیم نه حقیقت .ما انچه را که میخواهیم باور میکنیم نه چیزی که حقیقت دارد.
دل ما خوش به فریبی است.....

از نظر علمي هم دانشمندان زيادي موسيقي هاي آنچناني رو رد کردند:
بعضي دانشمندان گفته اند موسيقي مخصوصا اهنگ هاي تند باعث تحريکاتي در سمپاتيک و پاراسمپاتيک ميشود..اين موضوع باعث به هم خوردن تعادل اعصاب ميشود و همين موضوع باعث ضعف اعصاب و خيلي از بيماري هاي ديگه ميشود از جمله اختلال حواس،پريشاني،جنون،مشکل شنوايي،نا بينايي و....
دکتر ولف ادلر پرفسور دانشگاه کلمبيا:بهترين و دلکش ترين نواهاي موسيقي شوم ترين اثار را روي اعصاب انسان باقي ميگذارد،اصولا شنيدن موسيقي و کنسرت در اعصاب يک نوع اثر تخديري ايجاد ميکند..گاهي آنچنان شديد است که شنونده را مانند افراد بهت زده ميسازد(حتما تجربه کرديد)و لذت فوق العاده اي که افراد از آن ميبرند از همين اثر تخديري است..واضح است که اينگونه تخدير ها زيان هاي فراواني دارند آمار جنايت هايي که نمودار اين حقيقت است بسيار است.

خب قضاوت با خود شما همچین چیزی با این مواردی که گفتم خدایی هستش یا شیطانی؟بله شما نفرمودید چه سبکی من هم کلی گفتم.

به نظر من در بعضی از موسیقی ها شیطان نهفته است البته نه در موسیقی هایی که حتی روح انسان را آرام میکند
ولی این سوال آیا اون موسیقی هایی که آرامش بخش است شیطان در آن هست یا نه؟ با تشکر

madanchi11;82924 نوشت:

اصلاً موسیقی انسان از ناامیدی در میاره !!!!!!!!!

میشه متن یکی از موسیقی های متال و راک روکه گوش میدین و به قول خودتون امیدوا کننده است برامون بنویسین !!!!!!!!؟؟؟؟؟

سلام
موسیقی کاملآ به دین ربط داره (همون طور که خانم آذر بانو گفتن ) اگه ربط نداشت که انقدر احادیث و روایات نداشتیم!!!! موسیقی شاید در کوتاه مدت انسان و از نا امیدی در بیاره اما در بلند مدت قطعآ اثر سوء داره و انسان و وارده یه دنیا توهم و خیالات پوچ میکنه(هرچند کم اما این تآثیر و داره)و به آدم یه جرات کاذب می ده برای انجام گناه!!!!!

121;102232 نوشت:
موسیقی های متال و راک روکه گوش میدین و به قول خودتون امیدوا کننده است برامون بنویسین

انسان ها که احساس ندارن نمی فهمند ! چون افکار عرب را داریم !

*تسنیم*;102281 نوشت:
اگه ربط نداشت که انقدر احادیث و روایات نداشتیم

عجب ! اون موقع هم موسیقی متال بود !!!!!

madanchi11;102369 نوشت:
انسان ها که احساس ندارن نمی فهمند ! چون افکار عرب را داریم !

دوست عزيز هنوز هيچي نشده شما گرزو شمشسير به دست گرفتي !!!:Gig:
من از روي كنايه اين رو نگفتم برام خيلي جالب بود اين كه گفتين اميدوار كننده است و خواستم متن اهنگو برامون بنويسين تا ما هم از اين ظلالتي كه درش گرفتاريم در بيايم:ok:
الحق كه رنگي كه انتخاب كردين برازنده خلق و خوي اتشينتونه:Cheshmak::Cheshmak:
پاينده و سربلند باشيد:Gol::Gol:

سلام و عرض ادب

121;102460 نوشت:
دوست عزيز

فکر نکنم دوست شما باشم !دوستان من همه جهنمی هستن ! شما جهنمی هستید ؟!؟:khaneh:

121;102460 نوشت:
شما گرزو شمشسير به دست گرفتي

شمشیر کجا بود انگشتان دستم هستن که روی کیبورد می خورد !

121;102460 نوشت:
خواستم متن اهنگو برامون بنويسين تا ما هم از اين ظلالتي كه درش گرفتاريم در بيايم

تو را فرارم دستم میلرزه هیچ ارزشی نداره ولی پولی می ارزه !

این شعری است که از گروه ElectroqutE است که به زبان پارسی می خوانند موسیقی متال رو کجاش از شیطان گفتن !

بیشتر من به آهنگ گوش میدم نه به محتوای شعر !

121;102460 نوشت:
الحق كه رنگي كه انتخاب كردين برازنده خلق و خوي اتشينتونه

رنگ خونمون قرمز است شاید برای شما آبی باشه :Gig:
اینم بگم عرب ها همیشه شمشیر کنارشون است و خوی آتیشن دارند !

ظرافت جوجه تیغی;98763 نوشت:
ما یه مشت ادم متوهم هستیم
اینو به این خاطر می گم چون هر کدوممون بدون در نظر گرفتن پیشینه یه المان ،تاویل خودمونو توش دخیل میکنه.
ما موسیقی شیطانی نداریم.تاریخ موسیقی راک و متال و بلک متال و هوی راک و پست متال و.... را که بررسی کنیم به این نکته بر میخوریم که تاریخ شکل گیری این موسیقی به انگلستان بر میگردد و نتیجه خلاقیت جوان هاییشت که بعد از فیلم های ژانر وحشت به موسیقی ژانر وحشت روی اوردند.و بعد ها همین موسیقی در نروژ به اوج رسید و در امریکا همه گیر شد.
اما این که به خاطر سبک ارایش یا ساز یا اینکه با صدایی (جیغ)دو اکتاو پایینتر یک صوت ایجاد میکنند.اما در ایران به خاطر اینکه همیشه ابزار قبل از فرهنگ می رسند و ما همیشه شبیه طوطیهایی هستیم که بخواهند برایشان بحث ساختار شناسی بکنند و نتیجه اش فقط تکرار کلمات است بدون در نظر گرفتن معنای ان.
اما اینکه در غرب کاربرد موسیقی در همه جنبه های ان مشخص است حتی در کلیسا که عبادتگاهشان می باشد و فرهنگ غرب که حاصل 25 قرن تلاش بشری است از تعصبات به دور است و قدرت هر ابزار را به کمال درک می کند و موسیقی هم همان ابزار است.من توجه شما را به موسیقی یوهان مالمستین جلب میکنم که با ابزارهای موسیقی به قول شما شیطانی شاهکار می کند و یا مارلین منسون که اهنگ رویای شیرین را اجرا کرده است.
ارایش در کنسرت مربوط به مبحث زبان بدن است و بقیه تکنیک است.
در اخر میخواهم به همه دوستان بگویم ما وارث هیچ چیز نیستم مگر چیزی که باور می کنیم و متاسفانه ما بیش هر چیز وارث تعصبیم نه حقیقت .ما انچه را که میخواهیم باور میکنیم نه چیزی که حقیقت دارد.
دل ما خوش به فریبی است.....

با سلام
در اينكه مردم ايران نسبت به علم موسيقي
در سطح پاييني هستند شكي نيست ...

ولي نبايد سياه و سفيد ديد ...

حدود سه سال پيش زماني كه در فاروم
هم ميهن گفتگو مي كرديم
يك كاربر بود كه نوازنده گيتار الكترونيكي بود و
حتي با گروهشان كنسرت هم ميگذاشت...

ايشان ميگفتند كه در يك تحقيق در ايالات متحده
روي افرادي كه در يك بازه زماني خود كشي كرده اند
به اين نتيجه رسيدند كه همه اينها تحت تاثير يك موسيقي
خاص به اين عمل اقدام كردند ...

متاسفانه جزئيات اين مطلب يادم نيست
ولي مطمئنا ايشان از روي مذهبي بودن
يا ناآگاهي اين حرف را نزدند ...

و با علمشان به موسيقي روز دنيا چنين
ادعايي را مطرح كردند ...

فكر كنم "قدرت موسيقي" در ايران هنوز كشف نشده
كه بخواهند از آن استفاده كنند ،
اما بر عكس در غرب سالها پيش شروع به استفاده
از انواع موسيقي كرده اند ...

موسیقی روی روان و ذهن آدم اثر میذاره
داریم میبینیم تاثیراتشو
تاتثیرش خیلی بیشتر از حد تصوره
ذهنیات آدم رو تغییر میده
حکومت بر افکار که میگن اینه

شهـاب;102534 نوشت:
در اينكه مردم ايران نسبت به علم موسيقي در سطح پاييني هستند شكي نيست ...

از خودتون هم هستید !

همه رو به یک چشم نگاه نکتید !

سلام خدمت تمامی کاربران محترم.
اگر به موسیقی های متال از لحاظ سرگرمی و هیجان برای ایجاد تنوع در زندگی نگاه کرد ، می تواند خیلی خوب واقع شود ولی اگر از لحاظ دینی و مذهبی و ... به این نوع موسیقی ها بنگریم ، معلوم است که دین هر چیز خشن که برای جسم و روان انسان تاثیر منفی می گذاره را رد می کند ولی یک چیزی بگویم شاید باور نکنید ... خود من از طریق موسیقی متال و راک به دنبال تحقیقات بیشتر بر روی دینم و ادیان دیگر رفته ام !
زندگی اگر بخواهد فقط بدون هیجانات باشد و مثلا به جای گوش دادن این آهنگ ها به آهنگ طبیعت گوش دهیم یا مذهبی ، خیلی خشک می شود برای دوست داران خشونت و الهام گرایی
البته که افرادی که این آهنگ ها را می سازند برای شهرت و لذت بیشتر مردم می باشد ، چون خیلی افراد هستند که این موسیقی ها را بسیار می پسندند. خیلی از این نوع موسیقی های متال می توانند تاثیرات مذهبی و در فکر فرو رفتن انسان را نسبت به مسائل مذهبی و حتی ضد شیطانی فراهم کنند و حس بیشتری نفس و کوچک بودن و ناتوان بودن شیاطین را به ما القا کنند.
البته من شخصیتی بسیار الهام گرا هستم که طرز تفکرم بر این اساس است. باز هم همه ی این ها بستگی به ظرفیت و نوع تفکر خود فرد دارد .

این جور آهنگ ها اعصاب آدمو خط خطی میکنه .
ریتم تند و صداهای خشن و ... خش میندازه رو شیشه ی نازک روح لطیف انسان.

چقدر شاعرانه شد:khandeh!:

من چون اصولا ادم کنجکاویم ، چند بار گوش دادم ولی اصلا خوشم نیومد .
واقعا اعصاب آدمو به هم میریزه .مخصوصا اگه با صدای بلندو با اسپیکرهای توپ شنیده بشن.:offlow:

گوش دادن این آهنگهارو به هیچکس توصیه نمیکنم.:jangjoo:

سلام

موسیقی آثار پنهانی هم داره؟!

nakisa;141321 نوشت:
این جور آهنگ ها اعصاب آدمو خط خطی میکنه

سلام

شما گوش نکن به روخت ضرر می رسونی!

یاعلی

پيام;23339 نوشت:
سلام

دوست عزیز
این مساله چندین سال قبل در خارج ایران مطرح و تایید شد ! و قابل قبول بود ...
ربطی هم به اعضا و رییس گروه عرفان حلقه و غیره نداره !

بعضیا عادت کردند که با نام دیگران و ترجمه کتاب دیگران و سو استفاده از تحقیقات دانشمندان
حرفی بزنند .. چون توان و استعداد بالایی ندارند

<br />
ایا شیطان در موسیقی اثر گذار است؟<br />
بله
چیز عجیبی نیست و ممکنه ازین طریق هم به سراغ ما بیاد ...

پيام;23339 نوشت:
سلام

سلام
درباره عرفان حلقه...پیشنهاد میکنم اصلا طرفش نری که بی نهایت گمراه کننده و فریبنده است...
اما درباره موسیقی های برگردان منم یه چیزایی شنیدم...
به نظر من که درسته...
یه سخنرانی توی دانشگاهمون برگزار شد درباره شیطان پرستی...یه قسمتیش درباره موسیقی بود...وتاثیری که بعضی از موسیقی ها روی انسان میذارن...
یه جا نشون داد که یه موسیقی باعث شد یه طبل یهو پاره شد...انگار که با یه چیزی بزنن توش...
یا یه تخم مرغ در حین اجرای یه موسیقی پخته شد!!!!!!!!!!
وقتی روی اشیا اینجوری تاثیر میذارن آدم که دیگه هیچی!!

سلام. اتفاقا به نظر من موسیقی آدمو توی ناامیدی بیشتر فرو می بره!
شاید برای من اینطوریه. من از پوچی بیزارم. چیزایی که منو به پوچی نزدیک کنه حال روحیمو بد می کنه. مثلا فیلمای الکی، رمانای بیخود یا موسیقی!

بسم الله الرحمان الرحیم
با سلام و تشکر از همه دوستان
پیش از هر چیز باید بگویم رعایت ادب و احترام در بحث و گفتگو برای همه ی ما شایسته است و باید از بکاربردن الفاظ توهین آمیز و ... پرهیز کنیم.

ابتدا به برخی از روایات که در مورد تاثیر موسیقی در انسان است، اشاره می کنیم:
- پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله: اى على سه چيز است
كه دل را سخت ميكند،شنيدن موسيقى، دنبال شكار رفتن، در خانه‏ ى سلطان آمدن.
-حسن بن محبوب از ابو ولّاد نقل مي كند كه به حضرت صادق عليه السّلام عرض كردم، قربان مرديست از ياران ما پارسا، مسلمان، نماز زياد مي خواند ولى مدتى است گرفتار علاقه به كارهاى لهو شده و به غنا (و موسيقى) گوش مى‏ دهد حضرت فرمود
آيا اين گوش دادن غنا او را از نماز اول وقت يا روزه يا عيادت مريض يا تشييع جنازه يا ملاقات برادران بازمى‏دارد يا نه؟ عرض كردم نه جلو هيچ كار خير او را نگرفته و از اعمال خوب او را بازنمى‏دارد فرمود اين از گامها (و وسوسه) ى شيطانست.
-رسول خدا (صلی الله علیه و آله) فرمود: امت من هر گاه پانزده خصلت را مرتكب شوند به بلا دچار مي شوند عرض شد يا رسول اللَّه آن خصلت‏ها چيست؟ فرمود، هنگامى كه درآمدها در دست عده مخصوصى باشد و امانت را غنيمت شمرند و زكاة دادن را زيان دانند و مرد به فرمان همسرش باشد ولى با مادرش نافرمانى كند و نسبت به دوستش نيكوكار باشد ولى نسبت به پدرش جفاكار، پست‏ترين افراد اجتماع بر آنان رياست و مردم از ترس احترامش كنند
آوازهاى نامشروع در مسجدها بلند شود و جامه حرير بپوشند و زنان آوازه خوان استخدام كنند و موسيقى بنوازند و آخر اين امت اول آن را لعن كند در چنين هنگام مي بايست به انتظار باد سرخ بود و يا فرو رفتن زمين و يا مسخ شدن مردم.
-از امير مؤمنان عليه السّلام روايت شده كه فرمود:
زياد گوش دادن به غناء، [موسيقى‏]، فقر مى ‏آورد .
-امام صادق (ع) مى ‏فرمايند: بعد از مرگ آدم (ع) ابليس و قابيل به شماتت او پرداختند و به لوده ‏گرى و نواختن آهنگ و موسيقى مشغول گشتند و هر گونه نواختن موسيقى و ضرب كه بر اين منوال باشد نيز از جانب ابليس است.
نتیجه:
- شنیدن موسیقی غنا در روح انسان تاثیر می گذارد و موجب قساوت قلب می شود و قساوت قلب نیز موجب گمراهی انسان است.( فویل للقاسیه قلوبهم من ذکر الله)
- شنیدن موسیقی غنا در اعتقاد و دین و مال و زندگی انسان تاثیر می گذارد و انسان را نسبت به انجام وظایف دینی خود سست می کند.
- موسیقی غنا موسیقی شیطانی است.
- زیاد گوش دادن به موسیقی حتی موسیقی حلال نیز در روح انسان تاثیر دارد.
موفق باشید:Gol:

درباره فلسفه تحريم موسيقى (موسيقى حرام) در يک بررسى کوتاه، به مفاسد زير برمى خوريم:
الف) تشويق به فساد اخلاق: تجربه نشان داده است که بسيارى افراد، تحت تأثير آهنگ ها و غنا، پرهيزکارى را رها کرده، و به شهوات و فساد روى مى آورند. مجلس غنا، معمولا مرکز انواع مفاسد است و آنچه به اين مفاسد دامن مى زند، همان غناست و چيزى که پديد آورنده اين عوامل سوء باشد، نمى تواند در يک شريعت آسمانى حلال شود. هم چنان که قرآن کريم به اين امر در آيه شريف 30 سوره حج اشاره کرده، مى فرمايد: «...فاجتنبوا الرجسَ من الأَوثن واجتنبوا قول الزور; از بت هاى پليد اجتناب کنيد و از سخن باطل بپرهيزيد». يکى از موارد قول زور (سخن باطل) که حرام است موسيقى و غنا است که افراد را به سوى مفاسد سوق مى دهد.
ب) غافل شدن از ياد خدا: غنا و موسيقى، انسان را مست شهوت ها و او را از ياد خدا غافل مى کند قلبى که از نغمه هاى شهوت انگيز عاشقانه پر شد، ديگر جايى براى ياد خدا در آن باقى نمى ماند در قرآن از اين امر تعبير به لهو شده و آمده است: «و من الناس من يشترى لهو الحديث ليضلّ عن سبيل اللّه بغير علم و يتخذها هزوا...; (لقمان، 6) بعضى از مردم، سخنان بيهوده را مى خرند تا مردم را از روى جهل و نادانى گمراه سازند، و آيات الهى را به استهزا مى گيرند، براى آنها عذاب خوار کننده است» يکى از موارد «لهوالحديث» موسيقى و غناء است که از عوامل ضلالت از «سبيل اللّه» شمرده شده و موجب «عذاب اليم» است.
ج) داشتن زيان هاى جسمى و اثرات شوم بر روى دستگاه اعصاب و روان: دکتر «ولف ادلر» پروفسور دانشگاه کلمبيا مى گويد: بهترين و دلکش ترين نواهاى موسيقى، شوم ترين آثار را روى سلسله اعصاب انسان مى گذارد.
به طور کلى، موسيقى يکى از عوامل مهم تخدير اعصاب است که اين تخدير از مجراى گوش صورت مى پذيرد و وقتى تحت نفوذ زير و بم آهنگ موسيقى قرار گرفت، نوعى رخوت و سستى بر اعصاب چيره شده و از مفاهيم انسانى، جز شهوترانى، عشقبازى و جمال پرستى چيزى در برابر ديدگان بى فروغ عقل وى مجسم نمى شود و آن چنان روى ادراک و نيروى خرد سرپوش گذارده مى شود که مفاهيم مقدسى به نام: رحم، مروت، عفت، حيا، امانت، مساوات، برادرى و مبارزه، و استقامت در راه هدف به فراموشى سپرده مى شود.
د) غنا، يکى از ابزار استعمار: استعمارگران جهان، هميشه از بيدارى مردم، مخصوصاً نسل جوان، وحشت داشته اند; به همين دليل، بخشى از برنامه هاى گسترده آنها براى ادامه استعمار، فرو بردن جامعه ها در غفلت بى خبرى، نا آگاهى و گسترش انواع سرگرمى هاى نا سالم است. امروز توسعه غنا و موسيقى، يکى از مهمترين ابزارى است که آنها براى تخدير افکار مردم از آن استفاده مى کنند.

آهنگ ها و آوازها به سه دسته تقسيم مى شوند:
الف) آهنگ ها و آوازهايى که به شيوه مجالسِ عيش و عشرت و محافلِ رقص و پايکوبى اجرا مى شود و انسان را از حالتِ اعتدالِ فکرى و ذهنى دور مى سازد و به بى بند و بارى، لاقيد بودن و بى تعهّد زيستن دعوت و تشويق مى کند که اصطلاحاً به آن «ساز و آوازهاى مبتذل» و مناسب مجالس «لهو و لعب» مى گويند.
ب) آنهايى که هم از نظر محتوا (مضمون اشعار) داراى معنايى با شکوه و زيباست و هم از نظر اجرا، خوب و زيبا اجرا مى شود و در عين حال تناسب و شباهتى با ساز و آوازهاى مجالس لهو، عيش و عشرت و فساد ندارد. گوش دادن به نوع اوّل حرام است; امّا نوع دوم اشکال ندارد.
ج) ساز و آوازهايى که نسبت به آن شک داريم و نمى دانيم آيا از نوع اوّل است تا از آن پرهيز کنيم و يا از نوع دوم است تا پرهيز لازم نباشد. گوش دادن به موارد مشکوک (نوع سوم) اشکال ندارد; امّا بهتر است که به اين نوع آهنگ ها هم گوش نکنيم.
دليل حرمت موسيقى (قسم اول). آيات و رواياتى است که درباره پرهيز از «باطل»، «لهو»، «لغو» و... وارد شده است.
اما اين که مى گويند موسيقى سبب راحتى اعصاب و آرامش مى شود بايد دانست که چيزى که حرام مى گردد به اين معنا نيست که هيچ خاصيتى ندارد، بلکه ممکن است چيزهاى حرام، فايده هايى هم داشته باشند، ولى چون ضررهاى آن بيشتر بوده، خداوند متعال آن ها را حرام کرده است، مانند آن که خداوند متعال درباره شراب و قمار مى فرمايد: «يَسْـَلُونَکَ عَنِ الْخَمْرِ وَالْمَيْسِرِ قُلْ فِيهِمَآ إِثْمٌ کَبِيرٌ وَمَنَـفِعُ لِلنَّاسِ وَإِثْمُهُمَآ أَکْبَرُ مِن نَّفْعِهِمَا;(بقره،219) درباره شراب و قمار از تو سؤال مى کنند، بگو: در آن ها گناه و زيان بزرگى است; و منافعى ]از نظر مادّى[ براى مردم در بر دارد، ]ولى[ گناه آن ها از نفع شان بيش تر است.»
موسيقى و هر چيز حرام ديگرى هم از همين قبيل است که اگر هم خاصيتى دارد، در برابر ضررهاى فراوانى که براى انسان و جامعه انسانى دارد، به اندازه اى ناچيز است که خداوند متعال صلاح ندانسته به خاطر آن نفع کم، جامعه انسانى را دچار ضررهاى عظيم کند.
پس اگر چه اصل اين سخن يعنى آرامش بخش بودن موسيقى براى اعصاب و روان مسلّم نيست، ولى بر فرض که چنين چيزى هم باشد، در برابر ضررهايى که براى جامعه بشرى دارد که به برخى از آن ها در بالا اشاره کرديم، ناچيز به حساب مى آيد، مانند فايده ها و خاصيت هاى مواد مخدّر که در برابر ضربه هاى بزرگى که بر پيکر جامعه انسانى وارد کرده بدبختى هايى ايجاد مى کند، هيچ محسوب مى شود، افزون بر اين که آرامش و اطمينانى که بر اثر ذکر خدا به دست مى آيد، آرامشى عقلانى، آگاهانه و از روى معرفت به حقايق است و آرامش به دست آمده از موسيقى، آرامشى تخديرى و بى خيالى و يک مرحله و حالتى از بى تفاوتى است و فاصله بين اين دو بسيار است.

برای آگاهی بیشتر ر.ک:
تفسير نمونه، آية الله مکارم شيرازى و ديگران، ج 17، ص 24
جامع المسائل «استفتائات، آيت الله فاضل لنکرانى، ص 252 مطبوعاتى امير، چاپ دوم

حکیم;164825 نوشت:
موسيقى و هر چيز حرام ديگرى

واقعا اینجوری فکر میکنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یعنی قران رو با صوت خوندن حرامه؟یهنی این همه نوحه حرامه؟صوت صحبت شما حرامه؟
از شما که کارشناسی بعیده این حرف

یا زهرا

punisher;164943 نوشت:
واقعا اینجوری فکر میکنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یعنی قران رو با صوت خوندن حرامه؟یهنی این همه نوحه حرامه؟صوت صحبت شما حرامه؟
از شما که کارشناسی بعیده این حرف

یا زهرا

سلام

بزرگوار از کل مطالب من فقط همین یک سطر را ملاحظه فرمودید ؟

لطفا با دقت تقسیم بندی و تعریف از موسیقی را در پاسخ من بخوانید و مطالب را کامل بخوانید به این نتیجه خواهید رسید که من هرگز مطلق موسیقی منظورم نبوده است بلکه موسیقی حرام منظورم بود.

در قرآن کریم و تفاسیر دباره موسیقی و اشتغال به لهو و لعب مطالبی ذکر شده است:

1- وَ مِنَ النَّاسِ مَنْ يَشْتَرِي لَهْوَ الْحَدِيثِ: و از مردم كسانى هستند كه مى‏خرند كلام بيهوده را- و بدنبال او رفته و افكار خود و دگران را بآن مشغول مى‏سازند- اكثر مفسرين بر آنند كه مقصود از لهو الحديث در اينجا غنا يعنى موسيقى و آوازه خوانى مى‏باشد چنان كه از «ابن عباس و ابن مسعود و دگران» همين تفسير آمده و از امام باقر و امام صادق و حضرت رضا عليهم السلام نيز در اين باب روايت آمده كه تغنى از جمله لهو الحديث و كلام بيهوده است.(تفسیر مجمع البیان)

علامه طباطبایی نیز می نویسد:
" وَ مِنَ النَّاسِ مَنْ يَشْتَرِي لَهْوَ الْحَدِيثِ لِيُضِلَّ عَنْ سَبِيلِ اللَّهِ بِغَيْرِ عِلْمٍ وَ يَتَّخِذَها هُزُواً ..."
كلمه" لهو" به معناى هر چيزى است كه آدمى را از مهمش باز بدارد، و لهو الحديث آن سخنى است كه آدمى را از حق منصرف نموده و به خود مشغول سازد، مانند حكايات خرافى، و داستانهايى كه آدمى را به فساد و فجور مى‏كشاند، و يا از قبيل سرگرمى به شعر و موسيقى و مزمار و ساير آلات لهو كه همه اينها مصاديق لهو الحديث هستند.

2- «أَنْتُمْ سامِدُونَ» يعنى: شما از عذاب الهى غفلت داريد و دنبال بازى و سرگرمى هستيد.
از عكرمه نقل شده است كه منظور از آن غنا و موسيقى است،(مجمع البیان)

بعضى گفته‏اند سمود بمعنى غناست يعنى شما معارضه قرآن بغنا ميكنيد كه تا مردم را از شنيدن قرآن بغنا مشغول سازيد(تفسیر لاهیجی)

رسا;165225 نوشت:
كلمه" لهو" به معناى هر چيزى است كه آدمى را از مهمش باز بدارد،

سلام

بنظر شما موسیقی که هنرمندان کار میکنن اینطوری است؟

madanchi11;165368 نوشت:
سلام

بنظر شما موسیقی که هنرمندان کار میکنن اینطوری است؟

با سلام

" لَهْوَ الْحَدِيثِ"، مفهوم وسيع و گسترده‏اى دارد كه هر گونه سخنان يا آهنگهاى سرگرم كننده و غفلت‏زا را كه انسان را به بيهودگى يا گمراهى مى‏كشاند در بر مى‏گيرد، خواه از قبيل" غنا" و الحان و آهنگهاى شهوت‏انگيز و هوس‏آلود باشد، و خواه سخنانى كه نه از طريق آهنگ، بلكه از طريق محتوى انسان را به بيهودگى و فساد، سوق مى‏دهد.
و يا از هر دو طريق، چنان كه در تصنيفها و اشعار عاشقانه خوانندگان معمولى است كه هم محتوايش گمراه كننده است و هم آهنگش! و يا مانند داستانهاى خرافى و اساطير كه سبب انحراف مردم از" صراط مستقيم" الهى مى‏گردد.
و يا سخنان سخريه آميزى كه به منظور محو حق و تضعيف پايه‏هاى ايمان مطرح مى‏شود(تفسیرنمونه)

موضوع قفل شده است