صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: علت انتشار جوک های موهن و تمسخر آمیز نسبت به دختران و زنان در فضای مجازی

علاقه
    رفتن به سامرا
    نوشته
    1,324
    حضور
    26 روز 11 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    284
    آپلود
    31
    گالری
    214
    صلوات
    4350

اشاره علت انتشار جوک های موهن و تمسخر آمیز نسبت به دختران و زنان در فضای مجازی

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیک یا رسول الله(ص)

السلام علیک یا امیر المومنین(ع)

السلام علیکم یا اهل البیت النبوه(ع)

السلام علیک یا صاحب الزمان(عج)

با سلام خدمت کارشاس های محترم و کاربران گرامی

مدتی هست که نوشته هایی به اصطلاح جوک! با مضامین تمسخر جنس مونث در فضای مجازی منتشر می شود.

به نظر من این قبیل جک ها مشکوک است و احتمال می دهم دستی در کار باشد ومعتقد هستم که نباید به سادگی از کنار این مطالب بگذریم.

به عنوان مثال:

درآسانسور رو باز کردم،دیدم یه دختره وایستاده!
    گفتم :خرابه؟
    گفت: نه!
    گفتم:پس چراوایستادی!؟
    گفت:روی در نوشته ظرفیت 4 نفر،وایستادم پر شه دیگه...

منو بی خیال،عادت دارم ولی آسانسور بیچاره رفته سر خیابون مسافر میزنه!

از این جوک ها زیاد است و نکاتی که می توان استنباط کرد:

الف) قبح شکنی از صحبت کردن و شوخی با جنس مخالف و عادی سازی آن

ب) عادی کردن تمسخر و تحقیر جنس مونث که اثرات بدی خواهد داشت،چرا که محیط مجازی موثر بر محیط واقعی هست، من جمله این که در ایجاد روابط نامشروع نقش دارد و موثر هست و مزاحمان خیابانی نیز بیشتر خواهند شد.

ج) عدم توجه به محیط مستعد جرم و گناه در این قبیل جوک ها مشهود هست و ی خوهد قبح شکنی کند.

در حالی که ما در فقه و حقوق اسلامی و علم جرم شناسی می بینیم که تاکید بر این است که از محیط های مستعد جرم و گناه دوری شود و حتی در خصوص خلوت نامحرم آنهم در محیط بسته در روایت ها آمده است که
    شخص دیگر شیطان خواهد بود.

عادی کردن صحبت با نامحرم آنهم در محیط دو نفره و خلوت آسانسور!! واهمه نداشتن از خلوت با نامحرم و حتی انتظار کشیدن جنس مونث برای این که شخص دیگری بیاید و اتفاقا آن جنس هم مذکر باشد....و این ها همه در حالی است که زن حیای بالایی دارد و این جک ها در صدد نابود کردن حیا و عفت در زنان هستند.

تمامی این مطالب را اگر در کنار احادیث گرانبها معصومین(ع) بگذاریم متوجه می شویم که چنین مطالبی صرفا جوک نیست:

در احادیث داریم که نبی مکرم(ص) می فرمایند:

ایاك و الخلوة بالنساء و الذی نفسی بیده ما خلا رجل بامراة الا
    دخل الشیطان بینهما و لان بزحم رجل خنزبراً منلطخاً بطین و حماة خبر له من ان یزحم منكئه امراة لا نجلّ له

از خلوت كردن با زنان بپرهیزید، قسم به آن خدایی كه جانم در دست اوست مردی با زنی خلوت نمی كند. مگر اینكه شیطان (برای وسوسه و به گناه انداختن آن دو) وارد می شود. اگر خوكی آلوده به كثافت و لجن باشد و به انسان برخورد كند بهتر است از آنكه شانه زن بیگانه ای با مرد نامحرم برخورد كند.

بهشت جوانان، ص 468. مرات النساء ص 117، و مانند « مستدرك الوسائل ج 14 ص 5- 264.

ا عدوا بین انفاس الرّجال و النساء فانه اذا كانت المعاینة واللقاء كان الدّاء الّذی لا دواء له؛

بین مردان و زنان نامحرم جدایی ایجاد كنید [تا با هم برخورد و تماس نداشته باشند]؛ زیرا هنگامی كه آنان رو در روی یكدیگر قرار گرفتند و با هم رفت و آمد داشتند، جامعه به دردی مبتلا خواهد شد كه درمان نخواهد داشت.

بهشت جوانان، ص 468.

ایاك و محادثة النساء فانه لا یخلوا رجل بامراة لیس لها محرم الا هم بها؛

از گفتگو و اختلاط با زنان بپرهیز. به راستی هیچ مردی با زن نامحرمی در خلوت سخن نمی گوید مگر اینكه در دل او نسبت به وی رغبت پیدا می كند.

بهشت جوانان، ص 472. مرآت النساء: ص 141.

احادیث برگرفته از:

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=239552

و نکته چهارم این که :

د) با توجه به هجمه های دشمنان مخصوصا بهایی ها و یهودی ها علیه جامعه اسلامی که در محیط مجازی که فرصت عرض اندام پیدا کرده اند! متوجه می شویم که این جوک ها و متن ها و...هدف دیگری را نیز دنبال می کند

دشمن امروزه از بی اطلاعی مسلمانان و مخصوصا بانوان سوءاستفاده می کند.

مثلا دشمن با طرح مغرضانه مباحثی از قبیل تفاوت دیه زن و مرد و ..... در جامعه شبهه پراکنی می کند و این طور القا می کند که از نظر اسلام ارزش زن نصف مرد هست!

اگر دقت کرده باشید این جوک ها نیز همین اهداف را دنبال می کند و می خواهد القا کند که در اسلام و جامعه اسلامی زن نفهم و کم ارزش هست!

این ها در حالی است که:

اولا دیه قیمت جان انسان ها نیست و ارزش جان انسان در قرآن برابر جان همه انسان ها است :

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

مَن قَتَلَ نَفْسًا بِغَيْرِ نَفْسٍ أَوْ فَسَادٍ فِي الأَرْضِ فَكَأَنَّمَا قَتَلَ النَّاسَ جَمِيعًا وَمَنْ أَحْيَاهَا فَكَأَنَّمَا أَحْيَا النَّاسَ جَمِيعًا

هر كس انساني را بدون ارتكاب قتل يا فساد در روي زمين بكشد چنان است كه گوئي همه انسانها را كشته و هر كس انساني را از مرگ رهائي بخشد چنان است كه گوئي همه مردم را زنده كرده است

آیه 32 سوره مائده

ثانیا این که اگر دیه مرد از زن بیشتر هست،این دیه به زن و فرزندانش می رسد.

چرا که خرج زندگی و اقتصاد خانواده بر عهده مرد می باشد و زن هیچ وظیفه ای در این زمینه ندارد و حتی در صورت فوت شوهر وظیفه جد پدری می باشد که هزینه نوه ها را بدهد.

لذا اگر مردی فوت کرد،به اقتصاد خانواده و منبع درآمد خانواده ضربه خورده است و برای این که زن و فرزندانش آواره نشوند مقدار دیه مرد در اسلام بیشتراز دیه زن می باشد و این دیه به خود زنان می رسد.

ثالثا این که زن در اسلام مقامی دارد که به قول حضرت امام(ره) از دامان زن مرد به معراج می رسد و حتی مقام زن در اسلام آن قدر بالا هست که اگر مادری در حین نماز مستحب فرزندش را صدا زد ازنبی مکرم(ص) نقل است که می فرمایند:

«اگر مشغول نماز مستحبی هستی و پدرت تو را خواند، نماز را قطع نکن، ولی اگر مادرت تو را خواند نماز را قطع نما»

جامع احادیث الشیعه، ج 21، ص 429-428.

و امیر مومنان(ع) در خصوص زن می فرمایند:

«زن، چونان گلی خوشبو و لطیف است نه بسان قهرمانی خشن و ضمخت»

«فان المراة ریحانة و لیست بقهرمانة»، نهج البلاغه، نامه 31.

احادیث برگرفته از:

http://www.islamquest.net/fa/archive/question/fa1825

متاسفانه جوانان هم به جای این که دنبال پاسخ شبهات بروند تنبلی می کنند و برخی ها مطالب بدون منبع و تحریف شده دشمنان اسلام را باور می کنند که جای تعجب است !!

چه طور شده است که برخی ها در محیط مجازی حال شنیدن و خواندن شبهات را دارند! اما حال پیدا کردن پاسخ و رجوع به کارشناس را ندارند؟

آیا با وجود فراهم شدن این قبیل امکانات و زندگی در جامعه اسلامی فردای قیامت عذری خواهد بود و جوابی خواهید داشت که چرا دنبال پاسخ به شبهات نرفته اید؟

از این مطالب بگذریم و به سراغ بحث اصلی خودمان برویم،نتیجه ای که من گرفتم این است که جامعه اسلامی امروزه شدیدا درگیر جنگ نرم است و دشمن تمام تلاشش را می کند تا به این انقلاب و نظام اسلامی ضربه بزند.
    در خواستی که من دارم این است که عزیزان این قبیل مطالب را چه عمدا و چه سهوا منتشر نکنند و مراقب ترفند های دشمن باشند و دشمن را بشناسند.

یادمان باشد که مسیحیت با یک پیغام جعلی که از جانب یهودی ها تدارک دیده شه بود سرنگون شد.....

آنهم این که شایعه کردند حضرت عیسی(ع) گفته است اگر کسی به صورت شما سیلی زد،به او سیلی نزنید و حتی طرف دیگر صورت خودتان را برگردانید تا یکی دیگر هم بزند!

بله این متن جعلی در مسیحیت فرستاده شد و فرهنگ جهاد از آنها گرفته شد و یهود بر آنان مسلط شد

جامعه اسلامی نیز باید مراقب باشد و امروز می بینیم علیه جامعه اسلامی علی الخصوص جمهوری اسلامی ایران پیام هایی بدتر و قوی تر و بیشتر نسبت به این پیام ها فرستاده می شود.

از هجمه به حزب الله لبنان و و پیام هایی که هدفی جز وزارت دفاع نداشته و دنبال نابود کردن امنیت ملی هست را تا پیام هایی که برای نابود کردن اتحاد مسلمین و ایجاد اختلاف های مذهبی و عرب و عجم و....ساخته می شود.

مراقب آسیب های فضای مجازی باشیم تا مبادا جهل بر ما مسلط شود.

اعتقاد لفظ مقدسی است،،در به کار بردنش دقت کن! اعتقاد آن چیزی است که حاضر باشی برایش جانت را هم بدهی!

مدیران محترم،لطفا در صورت مشاهده پیام هایی که تاپیک را از موضوع اصلی خارج می کند و ارتباطی به موضوع ندارد آن ها را حذف نمایند.

ویرایش توسط سیده راضیه : ۱۳۹۴/۰۶/۳۰ در ساعت ۰۰:۱۵

2. صلوات ها 4

3.  

لبیک یا علی النقی آنلاین نیست. همکار اجرایی دانستنیهای قران و اقوام و اشخاص

نوشته
    1,673
    حضور
    72 روز 15 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    60
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7565

به نظر من یکی دیگر از علل پخش شدن جوک های ضدجنس مخالف...
    مجرد موندن جوانان است!!!

چه ربطی داره؟!

گربه دستش به گوشت نمیرسه میگه "بو میده!!"
    السلام علیک یا علی بن محمد - السلام علیک یا علی النقی الهادی
    اگر به سامره ام اوفتد گذر، سر و جان را -- کنم نثار به گنبدنمای حضرت هادی
    ز دست رفته شکیبم خدا کند که نصیبم -- شود زیارت صحن و سرای حضرت هادی
    ز خاک، عِطر بهشتی، پراکند اگر آید -- نسیمی از طرف سامرای حضرت هادی
    مرا رضایت ابن الرضا خوش است که دانم -- بُود رضای خدا در رضای حضرت هادی
    ----------------

...سریال ازدواج مرا در ""اینجا"" بخوانید...
    التماس دعا

5. صلوات ها 12

علاقه
    یکی دوتا نیستند :)
    نوشته
    4,274
    حضور
    138 روز 10 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    72
    آپلود
    57
    گالری
    1777
    صلوات
    14159

در همه ارتباطات یکسری ویژگیها باید حفظ باشد ، و در طنز و جوک که غالبا مشکلات و معایب را در قالب خنده و شوخی مطرح میکند نیز چنین است.

در این جوک ها فقط پیام جدا کردن خانم از دین نیست، فقط حمله نرم و با پنبه سر بریدن نجابت از شاخه لطافت نیست ،

پیامهای دیگری نیز هست که ای زن تو باید ریحانه بودن خود را حفظ کنی،

در جامعه امروزی به هزار و یک دلیل زنان (بعضیا) از مسائل دینی و احکام مربوط به خود فاصله گرفته اند و خود را ضعیف و کوچک کردند

زن حضور در اجتماع را برای خود معنایی از بند رستن کرده است و ظرفیت خود را با آن هماهنگ نکرده است.

پسر و مرد امروز گاهی حق دارد از این روش تلنگری به زنان جامعه بزند که دامن تو برای بالا بردن تا معراج است نه...

زیر پای تو بهشت باید باشد نه...

علم و دانشت در تحکیم خانواده هرگز قابل قیاس با همه وظایفی که یک مرد بر او واجب شده است نیست.

به نظر میاد این فریاد بی صدا از حنجره داخل جامعه خودمان است...

7. صلوات ها 11

نوشته
    895
    حضور
    12 روز 19 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3646

نقل قول نوشته اصلی توسط sayedali نمایش پست ها
    عادی کردن صحبت با نامحرم آنهم در محیط دو نفره و خلوت آسانسور!! واهمه نداشتن از خلوت با نامحرم و حتی انتظار کشیدن جنس مونث برای این که شخص دیگری بیاید و اتفاقا آن جنس هم مذکر باشد....و این ها همه در حالی است که زن حیای بالایی دارد و این جک ها در صدد نابود کردن حیا و عفت در زنان هستند.
    مطلب شما جای تقدیر داره ولی نباید از اونورم بیفتیم...
    این دلیلتون بی ربطه خیلی جدی گرفتین جوکو .....
    بگو چند جمعه گذشتی ز خوابت؟ چه اندازه در ندبه ها زاری یابی؟
    به شانه کشیدی غم سینه اش را؟ و یا چون بقیه تو سربار یاری؟

9. صلوات ها 9

علاقه
    خدا....کشورم ایران...چادر....مادرم...
    نوشته
    41
    حضور
    1 روز 2 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    227

درسته موافقم بعضی از جک هایی که مربوط به جنس مونث هستن خیلی جای فکر دارن
    اما بعضیاشون رو قبول ندارم
    اگر این طوری بخوایم فکر کنیم باید همه جک هارو مورد بررسی قرار بدیمو این یکم سخته
    نمیگم درست نیستا چرا قبول دارم اماهمشون هم اینطوری یستن
    ممنونم از مطلب خوبتون
    چـادرِ مـن
    نـه بـرای نشـان دادن فقـر در سریـال هـای کشـورم است …
    نـه لبـاس متهمـان ِ دادگـاه و زنـدان هـا …
    چـادر مـن تـاج بنـدگـی مـن است …
    سنـد زهـرایی بـودنـم را امضــا میکنـد …!

11. صلوات ها 7

علاقه
    دشمن شناسی - سرودن شعر
    نوشته
    6,142
    حضور
    136 روز 23 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    19280

نقل قول نوشته اصلی توسط Qazal74 نمایش پست ها
    درسته موافقم بعضی از جک هایی که مربوط به جنس مونث هستن خیلی جای فکر دارن
    اما بعضیاشون رو قبول ندارم
    اگر این طوری بخوایم فکر کنیم باید همه جک هارو مورد بررسی قرار بدیمو این یکم سخته
    نمیگم درست نیستا چرا قبول دارم اماهمشون هم اینطوری یستن
    ممنونم از مطلب خوبتون
    درسته ، من با این نظر موافقم
    راستش رو بگم اولش که موضوع تاپیک رو دیدم گفتم واویلا!!! باز میخوان از حقوق زن بگن ، باز مردها باید برن سینهء دیوار و ازشون انتقام کشیده بشه و....
    و دقیقاً همین باعث کنجکاوی من شد. اما وقتی اومدم و موضوع رو دیدم (گرچه کمی بزرگنمایی هم توش بود) ولی به شخصه روی من تاثیر گذاشت و الان میگم از استارتر تاپیک برای پرداختن به این موضوع مهم تشکر میکنم

بعد از اون هم این مطلب این خواهرمون هم کاملاً منو به فکر انداخت. رفقا به نظرم حرف ایشون درسته
    مگه مردها کم خصوصیت خاص خودشون دارن (که شاید از نظر زنها بد باشه) اما اگر دقت کنید بسیار کمتر این خصوصیات بولد میشه

مثال میزنم:
    مردها خشن هستن
    مردها گاهی دل سنگ میشن
    مردها نمیتونن 4 تا مهمان رو رد کنن
    مردها خیلی اوقات خسته هستن (برای حرف زدن با همسر)
    و.............

اما کدوم یکی از اینها جک شده؟
    به نظر من این جک ها که مد شده ، بدون شک قصد و نیت نادرستی پشتش هست (گر چه ممکنه گویندگان نیتشون فقط خندیدن باشه)
    اما چه کسی اجازهء این سوء استفاده رو داده؟ به نظرم پاسخ رو خانم ریحانه النبی فرمودند:
    نقل قول نوشته اصلی توسط ریحانه النبی نمایش پست ها
    در جامعه امروزی به هزار و یک دلیل زنان (بعضیا) از مسائل دینی و احکام مربوط به خود فاصله گرفته اند و خود را
    نقل قول نوشته اصلی توسط ریحانه النبی نمایش پست ها
    ضعیف و کوچک کردند
    ای زن ،
    دانشت در تحکیم خانواده هرگز قابل قیاس با همه وظایفی که یک مرد بر او واجب شده است نیست.
    به نظر میاد این فریاد بی صدا از حنجره داخل جامعه خودمان است...

احسنت به این بیان و احسنت به این نگاه
    شاید در ظاهر بگید ایشون داره ضد زنها حرف میزنه. اما به این فرمایش امام علی(ع) ادقت کنید:
    کسی که تو را هشدار میدهد ، گویی که تو را بشارت داده است

من همیشه یه عقیده داشتم که کاملاً به این بحث مربوط میشه ، اما متاسفانه اکثراً باهاش مخالف هستن!
    عقیدهء من اینه:
    در مورد شغل ، اولویت با مردان باید باشه ، درمورد دانشگاه ، اولویت با زنان

البته در حالت کلی عرض میکنم نرید یه شغل یا رشتهء خاص رو مثال بزنید ضایمون کنید

آن حرفی که بین مردم خریدار دارد حرف حق نیست
    بلکه حرفی است که با
    داد گفته شود. چه حق باشد ، چه نباشد

13. صلوات ها 7

علاقه
    برنامه نویسی وب
    نوشته
    37
    حضور
    18 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    91

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza-D نمایش پست ها
    در مورد شغل ، اولویت با مردان باید باشه ، درمورد دانشگاه ، اولویت با زنان
    چقدر جالب من قویا این حرف رو قبول دارم و قبل از اینکه اینجا بخونم هم میگفتم همین رو
    آقا خانوما برن برای کار های پژوهشی و علمی
    کمه مگه؟ بده مگه؟
    این همه تحقیق توحوزه های مختلف نیاز داریم که انجام بشه که لازمه اش خوندن کتاب های زیاد و جمع اوری مدارک هسست
    خوب این با خانوم ها که صبر زیاد دارن نه آقایون که سریع عصبانی میشن

در مورد موضوضع تاپیک
    من خود متن رو نخوندم ولی جای دیگه همین امروز داشتم با خانومی در مورد همین حرف میزدم و زیر بار هم نمیرفت
    اینا که این حرفا رو میزنن به نظرم توهم توطئه دارن و نامرد هم هستن
    این همه ساله مجرد بودن پسر ها و احترام بیش از حد یه عده به خانوم هاشون (زن ذلیل) و ظاهر پسرا تو نوجونی و .... تو همه جا از جک تا صدا و سیما و ... مسخره میشه
    من که ندیدم همین استارتر ناراحت بشه
    همنه خوب و خوش میخندیدن
    کاش اون چندسال گیش من یه تاپیک میزدم در مورد اینکه پسرا دارن مسخره میشن و نظرات رو جمع میکردم برای همچین روزی
    با درصد اطمینان بالا میگم که نظرات میشد اینجوری که "این عقده ای بازی ها چیه" "خوب شما ها هم اگه میتونید بگید" و ...
    الان اومدن برای من ژست عدالت خواهی میگیرن و آروغ فمنیستی میزنن

این مسخره بازی ها چیه دیگه
    هروقت دیگه جکی علیه مردا و پسرا نبود ما هم در باره دخترا نمیگیم
    ما هم نباید شروع کننده باشیم چون اول جک درباره پسرا بود بعد برای دخترا زیاد شد
    پس دیگه از این حرفای صد من یه غاز مرحمت نکنید لطفا
    دوست داشتید هم کبنید ما هم کار خودمون رو میکنیم

یه عده توهم توطئه دارن
    الان مارو جک میگیم میگن کار دشمنه
    من محارب امام زمان(عج) شناخته نشم خوبه حالا

15. صلوات ها 4

علاقه
    دشمن شناسی - سرودن شعر
    نوشته
    6,142
    حضور
    136 روز 23 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    19280

نقل قول نوشته اصلی توسط smahr نمایش پست ها
    کاش اون چندسال گیش من یه تاپیک میزدم در مورد اینکه پسرا دارن مسخره میشن و نظرات رو جمع میکردم برای همچین روزی
    با درصد اطمینان بالا میگم که نظرات میشد اینجوری که "این عقده ای بازی ها چیه" "خوب شما ها هم اگه میتونید بگید" و ...
    اینطور که شما هم گفتید نیست (خودتون هم گفتید ظاهراً کامل نخوندید)

نظر خانم ریحانه النبی رو بخونید. ایشون خودشون خانم هستن ولی پاسخ ایشون رو بخونید
    همچنین خانم Qazal که خیلی با احترام نکاتشون رو گفتن و سعی در دفاع احساسی از زنها یا کوبیدن مردها نداشتن
    میخوام بگم اصلاً سعی در ایجاد مباحث فمنیستی نبوده

درمورد موضوع توهین به مردان و سکوت اکثر مردم موافقم. نه تنها قبلاً بلکه همین الان هم از این توهین ها داره به مردها میشه
    توی فیلمها زنها به راحتی به شوهرهاشون توهین میکنن ، مرد رو از خونه بیرون میندازن و.....
    لباس پوشیدن پسرها مسخره میشه ، برای آرایش مو و سر و صورت اونها جک ساخته میشه و.....
    همهء اینها درست
    اما....

من خودم سخنرانی دو تا خانم رو شنیدم که به شدت با این موضوعات مخالفت کردن و مطالب بسیار زیبایی هم گفتن
    البته دفاع زنها از مردها ، یک صدم دفاع مردها از زنها هم نمیشه ، ولی به هر حال حق رو باید گفت که عده ای از خانمها هم مقابله کردن
    ضمناً اشتباه هر کسی پای خودش نوشته میشه

آن حرفی که بین مردم خریدار دارد حرف حق نیست
    بلکه حرفی است که با
    داد گفته شود. چه حق باشد ، چه نباشد

17. صلوات ها 7

علاقه
    برنامه نویسی ، ایده پردازی ، خلاقیت و نوآوری
    نوشته
    2,404
    حضور
    380 روز 2 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    129
    صلوات
    13888

توی زندگیم این همه بچه مسلمون با ایمان بـــــــی جـــــــنــــــبـــــــه یکجا ندیده بودم
    تولدی دوباره

19. صلوات ها 4

علاقه
    برنامه نویسی وب
    نوشته
    37
    حضور
    18 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    91

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza-D نمایش پست ها
    من خودم سخنرانی دو تا خانم رو شنیدم که به شدت با این موضوعات مخالفت کردن و مطالب بسیار زیبایی هم گفتن
    خوب ما هم الان اینجا اقایونی رو داریم که بیشتر از دوتا هم هستن و دارن دفاع میکنن
    تاپیک رو ببندن دیگه
    مشکل حل شد

ربطی نداره اقا
    از قدیم مسخره کردن پسرا بوده و هست و خواهد بود
    کسی صداش در نمیومد و نمیاد و نخواهد اومد
    اینه که میگم فاز فمنیستی گرفته یه عده رو و بیخودی بحث را میندازن

مسخره کردن بده
    تموم شد و رفت
    دیگه زنونه مردونه که مثال بزنن من موضع میگیرم
    انقدرم زیاد از ان چیزای اشتباه خوندم که دیگه این یکی رو نخوندم
    حالا شاید این یکی خوب باشه البته
    ولی موضوع و تیتر جزو تیتر ها مسخره است

دلیل موضع گیریم هم همین

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری