نقش و اهمیت فرزند آوری و جمعیت در اسلام (لطفا در بحث شرکت کنید)

تب‌های اولیه

76 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نقش و اهمیت فرزند آوری و جمعیت در اسلام (لطفا در بحث شرکت کنید)

امام خامنه ای حفظه الله :

" مسئله‌ی جمعیّت که بجد هم مورد بحث و اختلاف نظر در جامعه است، مسئله‌ی بسیار مهمّی است. بلاشک از نظر سیاست کلّی کشور، کشور باید برود به سمت افزایش جمعیّت؛ البتّه به نحو معقول و معتدل. "

در حال حاضر در کشور، ما با رویه ای مواجه هستیم که بسیاری از خانواده ها تمایلی به فرزندآوری مطلوب ندارند و از طرفی دیگر معظل بالا رفتن سن ازدواج در جامعه سبب کاهش فرزند اوری در جامعه شده است .

به نظر شما بهترین راهکارهای رسیدن به جمعیت مطلوب و برطرف شدن موانع آن در کشور چیست ؟ چه کسانی نقش اصلی و مهم در این زمینه را به عهده دارند؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

قابل توجه:

موضوع جهت بحث و تبادل نظر میان کاربران باز گذاشته می شود.

خواهشمندم فقط در موضوع اصلی تاپیک مطلب ارسال نمایید

و از هرگونه بحثهای حاشیه ای و نیز گفتگوهای دونفره خودداری نمایید.

با تشکر

:Gol:

مسئله داشتن فرزند موردی هست که با ایشالا ماشالا خرجش در نمیاد
اونهایی که این چیزهارو میگویند همانند همین کشورهای عربی و یا همان ظالمان غربی و اروپایی شرایط اجتماعی از مرخصی تااا تامین هزینه و پرستار رایگان و کمک هزینه را جور کنند من قول میدم هیچ بشری از فرزند بدش نمیاد ملت ترس دارند از خرجش و اوضاع اجتماعی جامعه
ماشاللا دولت مردان جیب پر پول و بدون دقدقه مالی میگن اقا بچه بیارید نسل اسلام بمونه ....
امان از دل ملت و دردش

امین 2;700049 نوشت:
[=arial]امام خامنه ای حفظه الله :

" مسئله‌ی جمعیّت که بجد هم مورد بحث و اختلاف نظر در جامعه است، مسئله‌ی بسیار مهمّی است. بلاشک از نظر سیاست کلّی کشور، کشور باید برود به سمت افزایش جمعیّت؛ البتّه به نحو معقول و معتدل. "

در حال حاضر در کشور، ما با رویه ای مواجه هستیم که بسیاری از خانواده ها تمایلی به فرزندآوری مطلوب ندارند و از طرفی دیگر معظل بالا رفتن سن ازدواج در جامعه سبب کاهش فرزند اوری در جامعه شده است .

به نظر شما بهترین راهکارهای رسیدن به جمعیت مطلوب و برطرف شدن موانع آن در کشور چیست ؟ چه کسانی نقش اصلی و مهم در این زمینه را به عهده دارند؟

پاسخگو محترم شما خودت یه طرفه میری عزیز دل
پوستر بالا رو ببین ...
چادریه و پسر ریشویه گل و بلبل
بعد مانتوییه مثل ساحره و شوهرش مثل خمارها
اون تفکری اینده نگر این نداره ....
اگر دوست دارید موضوعات از مبحث اصلی خارج نشه از خودتون شروع کنید و اینقدر تبعیض نزارید عزیز و الا حرف زیاده مخصوصا برای ریش داران و چادریها بهتره بحث رو خودتون اول کنترل کنید بعد به دیگران هم نکته تذکر بدید
موفق باشید

امین 2;700049 نوشت:

فقر فرهنگی و اقتصادی با هم باعث کاهش فرزند آوری شده

ایجاد اشتغال ایجاد اشتغال ایجاد اشتغال با حداقل حقوق مناسب
برداشتن سربازی یا تغییر روش اساسی درش(که هیچ امیدی به اینکار ندارم)
جلوگیری از اشتغال زنان در بعضی شغل ها که هیچ نیازی به زن نیست و جای مرد رو پر میکند(این رو خود خانم باید درکشو داشته باشه)
بستن دانشگاه آزاد که خروجیش خیلی کمه فقط مدرک داده و یارو انتظارش اینه با مدرک بره سر کار، در صورتی که سوادش رو نداره، و افت داره براش شغل دیگه ای رو انتخاب کنه(فقز فرهنگی) (اینم امیدی بهش نیست!)
گرونی کمر مردم رو شکسته چی رو میگن برید بچه بیارید و ازدواج کنید؟؟؟

مقصر اول و آخر هم مسئولین هستند و یه بخشیش مردم

در مورد عکس هم بگم
الان من به عنوان یه بچه مذهبی عزب موندم و دوستان و آشنایانم که دنبال دوستی با نامحرم بودند ازدواج کردند...... چیزیه که دوروبر خودم میبینم

شرایط اقتصادی که درست بشه حداقل اون هایی که تمایل دارند ازدواج میکنند.
این اقازاده های ...که پدرهاشون صف اول نماز جمعه و...هستند انقدر واردات بی رویه میکنند که کارخونه ها و مراکز تولیدی ورشکست کردند.کسی هم جلوشون نمیتونه بگیره خودشون اجرایات هستند!
دادن اولویت استخدام به مردان(خصوصا سرپرست خانواده)
زنان سرپرست خانواده
گذاشتن محدودیت برای مشاغلی نظیر تاکسیرانی.طرف بازنشسته ماهی 2 تومن میگیره یه پاش لب گوره باز پشت تاکسی میشینه بعدا میگه پسرم بیکاره!
بهبود شرایط بیمه برای هزینه های درمانی و زایمان.

اینجا فقط میگند نسل شیعه زیاد کنید فقط حرف .چطوری مهم نیست.اونوقت برید بخونید ببینید اسراییل هایی حروم زاده کثافت برای تشویق به افزایش جمعیت چه کمک هایی به خانواده میکنند.

[="DarkSlateBlue"]

امین 2;700049 نوشت:
چه کسانی [="#FF0000"]نقش اصلی و مهم[/] در این زمینه را به عهده دارند

[="#FF0000"]زن ها[/] :ok::dohkhtar:
مردا مشکلی با این قضیه ندارن! :koodak::koodak::koodak::koodak: زن ها زیر بار نمیرن! تو مدرسه های دخترانه باید یک درس اضافه کنند با این مضمون:
راهکارهای آسان جهت بچه داری / :yes::paresh:
بعد سال بعد بشه
راهکارهای آسان جهت بزرگ کردن 2بچه همزمان/:nini::shookhi:
و همینجور هی آموزش رو وسیع تر کنن...

بعد دیگه قضیه حله![/]

تنها مشکل مالیه همین!
دغدغه دیگری نیست............

عیب نداره بابا! بچه رو بیاره خدا بزرگه! خودش روزیشو میده مگه تو میخای بدی؟
اینم جواب شماست:ok:

مشخصه که هدف عزیزان رسیدن به جمعیت 250 میلیون نفر و حتی 500 میلیون نفر است تا سرباز برای امام زمان ایجاد بشه، و ایده آل بعضی دوستان کشورهایی مثل سودان است.

با بحران جمعیتی که داریم (کشور ما باید نهایتا 30 میلیون نفر جمعیت داشته باشه) به نظر من بسیار ضروری است یک اپیدمی ایجاد بشه و اجازه بیشتر از 2 فرزند داشتن به خانواده ها داده نشه و حتی تشویق بشه به داشتن فقط یک فرزند طوری که طی 20-25 سال آینده بتونیم جمعیت کشور رو پایین تر از 50 میلیون نفر بیاریم و هدف باید برگشتن به زیر 30 میلیون نفر طی یک قرن آینده باشه.

asad;701797 نوشت:

زن ها
:ok::dohkhtar:
مردا مشکلی با این قضیه ندارن! :koodak::koodak::koodak::koodak: زن ها زیر بار نمیرن! تو مدرسه های دخترانه باید یک درس اضافه کنند با این مضمون:
راهکارهای آسان جهت بچه داری / :yes::paresh:
بعد سال بعد بشه
راهکارهای آسان جهت بزرگ کردن 2بچه همزمان/:nini::shookhi:
و همینجور هی آموزش رو وسیع تر کنن...

بعد دیگه قضیه حله!

بله هرچی مشکل در کشور هست زیر سر زن هایی است که میخوان درس بخونن و علایق و آرزوهای خودشون رو ادامه بدن و به دنبال حقوق مساوی در جامعه هستند! چه می شد برگردیم به روزهایی که زن ها از زندگی فقط کشتزار مرد بودن و کارشون پخت و پز و بشور و بساب و بچه بزرگ کردن بود. چقدر جامعه خوبی داشتیم.

[="DarkSlateBlue"]

وایسلی گوجا;701806 نوشت:
بله هرچی مشکل در کشور هست زیر سر زن هایی است که میخوان درس بخونن و علایق و آرزوهای خودشون رو ادامه بدن و به دنبال حقوق مساوی در جامعه هستند! چه می شد برگردیم به روزهایی که زن ها از زندگی فقط کشتزار مرد بودن و کارشون پخت و پز و بشور و بساب و بچه بزرگ کردن بود. چقدر جامعه خوبی داشتیم.

وایستلی اسم زنه یا مرد؟ نمیدونم چرا شما همه جا وکیل وصی زن ها هستید ! از قدیم یادمه مدافع حقوق زنان در این سایت هستید! اونقدر در کارتون پیشرفت کردید که الان اومدید به شوخیه ما هم گیر دادید! ایشالا موفق باشید و به جایی برسید که دیگه هیچ کی تو این سایت نتونه به هیچ خانمی بگه بالا چشمت ابرویه. اون موقعه که شما به هدف نهایی و آرزوتون میرسید![/]

asad;701797 نوشت:
مردا مشکلی با این قضیه ندارن! زن ها زیر بار نمیرن!

سلام

اتفاقا من خیلی مورد در دروبر خودم دیدم که زنها بچه می خواهند ولی مردان زیر بار نمی روند
حتی زنان را تشویق به سقط جنینشان می کنند
بیچاره مردانی که خرج یک زن و یک بچه را به زور می دهند
چگونه می خواهند زیر بار بچه دومی بروند

امین 2;700049 نوشت:

سلام علیکم

باتشکر و سپاس از شما کاربر گرامی و محترم به خاطر دغدغه به جایتان

وقتی مشکلی به صورت جامعه ای ایجاد میگردد نمیتوان یک یا دوعامل را برای آن دانست بلکه عوامل متعددی در آن دخیل هستند
به نظر حقیر اولین و مهمترین عامل در این ایجاد این مشکل این است که افراد یقیین به رزاقیت خداوند ندارند!! یقیین ندارند خداوندی بنده ای را که خلق میکند روزی اش را هم میرساند،«انَّ الله هو الرّزاق ذوالقوه المتین»
خداوند نگفته در گرانی روزی نمیدهم! نگفته در تحریم روزی نمیدهم! بلکه خداوند روزی بندگانش را تضمین کرده است
به نظرحقیر افرادی که دلیل فرزنددار نشدنشان را گرانی و تحریم و غیره میدانند به هیچ وجه قابل دلیلشان قابل قبول نیست مگر اینکه یقیین کنند روزی فرزندشان دست خوشان است!!
پس برای حل این مشکل باید ایمانمان را تقویت نماییم و به رزاقیت خداوند یقیین و اطمینان داشته باشیم

یکی دیگر از عوامل کاهش جمعیت بالارفتن سن ازدواج است،که این در این موضوع عوامل متعددی مسبب آن هستند،خود افراد،خانواده،جامعه، که هرکدام در بالارفتن سن ازدواج نقش به سزایی دارند
.........................

از بزرگوارانی که معتقدند گرانی و مشکلات مانع فرزند آوری است تقاضا میکنم تاپیک زیر را مطالعه بفرمایند،بنده حقیر وقتی این تاپیک را مطالعه کردم واقعا لذت بردم و بارها به این زوج احسنت گفتم ،خداوند امثال این بزرگواران را برای کشورمان حفظ بفرماید تا الگویی برای دیگران باشند
http://www.askdin.com/thread32132.html#post409587

خداوند عاقبت همه مارا ختم به خیربگرداند
یازهرا(س)

می بایست ابتدا برای حفظ خانواده فکری بشه بعد نوبت به افزایش تولد میرسه (افزایش ١٧,٥‌درصدی طلاق در بهار امسال)

روزنامه شهروند نوشت: طلاق با شیب تندی در ایران رو به افزایش است. آمار مربوط به کاهش یا افزایش طلاق در ایران اغلب سالانه اعلام می‌شود اما سازمان ثبت احوال حالا آمار تازه‌ای و بررسی نقطه به نقطه آمار طلاق در بهار امسال با بهار پارسال را اعلام کرده است. آماری که نشان می‌دهد طلاق در بهار امسال نسبت به زمان مشابه در ‌سال قبل ١٧,٥‌درصد افزایش یافته است.
ادامه

امین 2;700049 نوشت:

به نظر من بهترین راهکار ایجاد اشتغال و بهبود وضعیت معیشتی مردم است اینجوری جوانانی که سالهاست در آرزوی ازدواج هستند ازدواج میکنند
کسانی که عاشق بچه هستند صاحب بچه می شوند و جمعیت نیز بصورت متعادل و مناسب رشد می کند
مقصرین اصلی در کاهش جمعیت کنونی تنها مسئولین کشور هستند وقتی کشور به چیزی تشویق میکند باید شرایط آن اقدام رو فراهم کند
وقتی روز به روز بر قیمت ها افزوده میشه بر تعداد بیکاران افزوده میشه واقعا چطور فکر کرده مردم زیر بار خرج اضافی میرن اونم بچه ایی که همون تولد و بارداریش هم بدون خرج نبوده و نیست
الان ویزیت دکتر زنان و زایمان سر به فلک کشیده هر جلسه سونوگرافی هزینه زیادی بر اقتصاد خانواده وارد میکنه دیگه چه برسه به دنیا آمدن بچه و بزرگ کردن آن و .........
چطور میشه به دولتی که هر روز یه برنامه برای ملت می ریزه امروزه یارانه میده فردا قطع می کنه امروزه سهام عدالت میده فردا قطعش میکنه مطمئن شد

[="DarkSlateBlue"]

**گلشن**;701817 نوشت:
اتفاقا من خیلی مورد در دروبر خودم دیدم که زنها بچه می خواهند ولی مردان زیر بار نمی روند
حتی زنان را تشویق به سقط جنینشان می کنند
بیچاره مردانی که خرج یک زن و یک بچه را به زور می دهند
چگونه می خواهند زیر بار بچه دومی بروند

باید آمار بگیریم ببینیم زنا بیشتر بچه نمیخوان یا مردا!!!!
اما جالبه که خودتونم قبول دارید که مردا به خاطر شرایط اقتصادیه که مخالف با بچه زیادن!
اما زنها به خاطر چیه مخالفتشون؟؟؟؟
[SPOILER]به خاطر تنبلی:ok:[/SPOILER][/]

یارب;701819 نوشت:
خداوند نگفته در گرانی روزی نمیدهم! نگفته در تحریم روزی نمیدهم! بلکه خداوند روزی بندگانش را تضمین کرده است

فقط میشه گفت باریکلا به این راه کار
اقا اینو صارد کنیم افریقا بخدا
کل مشکلات جهان حل شد الان :Gol:

asad;701832 نوشت:

اما جالبه که خودتونم قبول دارید که مردا به خاطر شرایط اقتصادیه که مخالف با بچه زیادن!
[SPOILER]به خاطر تنبلی:ok:[/SPOILER]

عزیز شما متاهل هستید ؟
میشه بدونم متولد چه سالی هستید ؟

[="DarkSlateBlue"]

سید محمد جواد;701839 نوشت:
عزیز شما متاهل هستید ؟
میشه بدونم متولد چه سالی هستید ؟

اره عزیزم ! متولد 67 هستم هزیزم ! چه ربطی داشت عزیزم:khandeh!:[/]

یارب;701819 نوشت:

وقتی مشکلی به صورت جامعه ای ایجاد میگردد نمیتوان یک یا دوعامل را برای آن دانست بلکه عوامل متعددی در آن دخیل هستند
به نظر حقیر اولین و مهمترین عامل در این ایجاد این مشکل این است که افراد یقیین به رزاقیت خداوند ندارند!! یقیین ندارند خداوندی بنده ای را که خلق میکند روزی اش را هم میرساند،«انَّ الله هو الرّزاق ذوالقوه المتین»

پس کسایی که الان بچه دارن و نمتونن خرجشونو بدن مشکلشون کجاس؟خدا چرا نمیده بهشون؟حتما میخاین بگین از تو حرکت از من برکت.پس اونایی که جون میکنن بازم پول ندارن چی؟برای هر چیزی میشه یه بهونه اوردو توجیح کرد.

یه نفر بیاد اینجا هزینه ی پوشاک و خوراک و ... که یه بچه داره در طول ماه حساب کنه.کسی که تاهل هست و به تازگی هم بچه دارشده.

asad;701842 نوشت:

اره عزیزم ! متولد 67 هستم هزیزم ! چه ربطی داشت عزیزم:khandeh!:

هیچی مورد حل شد عزیز
شما احتمالا تازه در بحران هستی با این تفکراتت
ببین عزیز جان در باره موضوعی صحبت کردن جای مسخره بازی و جوک گفتن نیست
شما داری رسما به بانوان و دخترها توهین میکنی و کمی بادقت تر تایپ کن اینقدر هم جمع نبند
سعی کن روی نوشتارت در انجمن تخصصی کمی دقت کنی
خانومها تنبل نیستند این از نظر علمی هم حتی ثابت شده و میزار فشاری که خانومها بر بدنشون تحمل میکنند شما اخر عمرت هم نخواهی دید !اینو میتونی از مادر محترم هم سوال کنی عزیز
پی سعی کنیم حرفی خارج از عقل و بر مبنای تصمیمات دم دمی مزاجی و سلیقه خودمون نزنیم
:Gol:

mohsen1990;701846 نوشت:
یه نفر بیاد اینجا هزینه ی پوشاک و خوراک و ... که یه بچه داره در طول ماه حساب کنه.کسی که تاهل هست و به تازگی هم بچه دارشده.

حاضر !!!!
حداقل حدود 200تومن
ماهی 100 تومن البته فقط پوشک هست
البته این بدون در نظر گرفتن خرید لباس جدید و دکتر و ... هست
تازه اگر بیماری خدانکرده خاصی مادر یا بچه نداشته باشه و شیر مادر بهش بدیم
اینهم تازه تا قبل 10 ماهگی هست بعدصعودی ماشالا خدا حفظش کنه داره میره بالا

[="DarkSlateBlue"]

سید محمد جواد;701848 نوشت:
هیچی مورد حل شد عزیز

ببخشید بابا بزرگ:pir:

من چیزیرو که برام اتفاق افتاده گفتم! دوتا بچه دارم به خانمم میگم بیا بازم بیاریم میگه بزرگ کردنش سخته نمیتونم (البته خدایی راست میگه اما همین مادرم ده تا بچه بزرگ کرد و تونست تازه بدون مای بیبی)! :Cheshmak:[/]

asad;701832 نوشت:

تا جایی که من دیدم و شنیدم مردا
زنها عاشق بچه هستند
در ضمن مشکل اقتصادی خانواده بیشتر از همه زن رو زجر میده

به نظر منم مقصر مسئولین هستند که هیچ کاری نکردند نه هدفمند سازی یارانه ها موفق بود نه توانستند قیمت ها رو کاهش بدن الانم به فکر افزایش جمعیت افتادند حداقل اگر به برخی از وعده هاشون عمل میکردند شاید مردم به حرفشون گوش میدادن در اطراف خودم اطرافیانم همش درود میفرستند به پدر و مادر کسانی که یا بچه دار نشدند یا فقط یه بچه دارند حداقل اگه ترس از این مشکلات نبود چند نفر از جوانهایی که میشناسم الان بچه دار هم شده بودند

asad;701855 نوشت:

ببخشید بابا بزرگ:pir:

من چیزیرو که برام اتفاق افتاده گفتم! دوتا بچه دارم به خانمم میگم بیا بازم بیاریم میگه بزرگ کردنش سخته نمیتونم (البته خدایی راست میگه اما همین مادرم ده تا بچه بزرگ کرد و تونست تازه بدون مای بیبی)! :Cheshmak:

همین خودش از ضعف اطلاعات شما که اون رو پای تنبلی همسرتون میزارید
موفق باشید

[="DarkSlateBlue"]

سید محمد جواد;701869 نوشت:
همین خودش از ضعف اطلاعات شما که اون رو پای تنبلی همسرتون میزارید

همچین میگه ضعف اطلاعات ..... :kill:
خب شما که اطلاعاتت قویه بگو رو چه حسابی بذارم؟[/]

[="Navy"]

asad;701855 نوشت:
من چیزیرو که برام اتفاق افتاده گفتم! دوتا بچه دارم به خانمم میگم بیا بازم بیاریم میگه بزرگ کردنش سخته نمیتونم (البته خدایی راست میگه اما همین مادرم ده تا بچه بزرگ کرد و تونست تازه بدون مای بیبی)!

سلام
راست میگی
اون موقع ها زندگی و آسون میگرفتن واسه همین هزینه ها نزدیک به صفر میل میکرد!

مثلا من یادمه تو مدرسه یه کتاب فارسی بهمون میدادن برای دو سه نفر!...بعد تازه متوجه میشدیم سه چهار سال پیش این کتاب بین چند نفر توی هر کلاس دست بدست می شد تا یک سال و باهاش سر کنن!

با همین قانون صرفه جویی در مصرف یه پوشک مشمایی لاستیکی کلفت سر همون بچه اول می خریدن بعد همین پوشک و تا شونصد تا بچه پشت به پشت تنشون میکردن استفاده میکردن!:Khandidan!:[/]

[="DarkSlateBlue"]

پرنس کوچولو;701874 نوشت:

اصلا بحث من هزینش نیست! دندم نرم هزینش رو خودم میدم (چون به عینه دیدم که هر بچه که به دنیا میاد روزیشو عجیب با خودش میاره)
مشکل رو قرار سید محمد جواد بهم بگه کجاست![/]

پرنس کوچولو;701874 نوشت:

سلام
راست میگی

مثلا من یادمه تو مدرسه یه کتاب فارسی بهمون میدادن برای دو سه نفر!...بعد تازه متوجه میشدیم سه چهار سال پیش این کتاب بین چند نفر توی هر کلاس دست بدست می شد تا یک سال و باهاش سر کنن!

با همین قانون صرفه جویی در مصرف یه پوشک مشمایی لاستیکی کلفت سر همون بچه اول می خریدن بعد همین پوشک و تا شونصد تا بچه پشت به پشت تنشون میکردن استفاده میکردن!:Khandidan!:

شما اینجارو با کره شمالی اشتباه گرفتی
و مثل همیشه هم نظراتی که میدین بوی مسخره کرده و سخره گرفتن داره
نمیدونم کی میخواید نگاه منطقی به وقایع حال حاضر داشته بشید و در هر مبحثی مطالبی با لحن مسخره کردن نزارید

mohsen1990;701843 نوشت:
پس کسایی که الان بچه دارن و نمتونن خرجشونو بدن مشکلشون کجاس؟خدا چرا نمیده بهشون؟حتما میخاین بگین از تو حرکت از من برکت.پس اونایی که جون میکنن بازم پول ندارن چی؟برای هر چیزی میشه یه بهونه اوردو توجیح کرد.

سلام علیکم

در مورد خرج و مخارج زندگی در این تاپیک مفصل بحث و گفتگو شده است که میتوانید مراجعه بفرمایید تا به پاسخ سوالتان دست پیدا کنید

http://www.askdin.com/thread49473.html#post687481 ،

یازهرا(س)

[="Tahoma"][="Black"]

با تشکر از کاربرانی که تا اینجا بحث را همراهی کردند

ادامه بحث را با نظر کارشناس محترم دنبال نمایید.

[/]

امین 2;700049 نوشت:
امام خامنه ای حفظه الله :

به نظر شما بهترین راهکارهای رسیدن به جمعیت مطلوب و برطرف شدن موانع آن در کشور چیست ؟ چه کسانی نقش اصلی و مهم در این زمینه را به عهده دار

با عرض سلام ادب خدمت همه دوستان اسک دینی
در زمینه مسائل اقتصادی مرتبت با فرزند آوری نکات خوبی مطرح شد
البته بحث فرزند آوری تنها متوجه مباحث اقتصادی نیست بلکه متوجه مسائل فرهنگی و تربیتی نیز می باشد چرا که بسیاری که در زمینه مسائل مالی تمکن لازم را هم دارند باز هم از فرزند دار شدن خود داری می نمایند.و البته بحث اهمیت و خطرات جمعیتی کشورمون را که بسیار مهم می باشد را نیز باید مد نظر قرار داد لذا مباحث در سه بخش اهمیت و ضرورت و مباحث اقتصادی و تربیتی خدمت بزرگواران عرضه می شود البته این بخشها در بعضی مباحث با هم همپوشانی دارند.
در زمینه اهمیت و ضرورت افزایش جمعیت:
لطفا به آدرس زیر مراجعه کرده و مطالعه نمایید.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930810001360
http://alef.ir/vdcir5azzt1awv2.cbct.html?154821
ادامه دارد...

مباحث اقتصادی:
در زمینه اقتصاد که مسئله مهمی هم هست و دوستان درست می فرمایند و مسئولین باید سیاستهای حمایتی را در نظر بگیرند و سیاستهای تنبیهی از سالیان قبل بوده را در صورتی که هنوز برداشته نشده است را بردارند.
به نظر بنده بحث اصلی فرهنگ است فرهنگ اگر به صورت نامناسب تغییر کرده باشد مشکلات فراوانی را به دنبال خود خواهد داشت بیشتریبار اقتصادی که خانواده ها در زمینه فرزندان با آن مواجه هستند بخاطر فرهنگ نامناسب و رفاه طلبی بی جا و تجملات و تربیت ناصحیح می باشد. خرید روزانه خوراکی های کارخانه ای(که سبب مشکلات بدنی و فراوانی می شوند)اسباب بازی های فراوان(که بعضا فرزندان پس از مدت کوتاهی اصلا به آنها نگاه نمی کند ) استفاده کردن از مای بیبی ها به صورت همیشه و مداوم که البته مضرات بدنی را نیز به همراه دارند و خرید لباسهای مختلف خانه و برای مهمانی ،بیرون انداختن یا کمک کردن لباسهای فرزند قبلی یا افت و بد دانستن پوشاندن بدن بچه با لباسهای فرزندان نزدیکان و استفاده های مختلف از وسایلی که به گونه ای سبد خرید خانواده را سنگین تر و گرانتر می نماید گسترش مدارس غیر انتفاعی و کمبود امکانات مدارس دولتی و ورود فرزندان به هر طریقی به دانشگاهها و هزینه های فراوان آنها و البته بی فایده یا کم فایده بودن آنها و...
باید توجه نمود که بسیار از خرجها با وجود فرزند اول دیگر برای فرزندان بعدی نیاز نیست همچون برخی لباسها و وسایل راحتی وسایل بازی،وسایل علم آموزی نظیر کامپیوتر و...
اینها تنها نمونه ای بود
فرهنگ و سبک زندگی ما بسیار نامناسب می باشد و نیازمند حرکات جهادی و فرهنگ سازی مسئولین می باشد.

البته برخی از هزینه های دیگر مربوط به سیاستهای مسئولین می باشد باید با دولتمردان و مسئولین شدیدا برخورد نمود که چرا با این نیاز فوری و تاکیدات مکرر رهبری معظم چرا هزینه های مربوط به فرزند آوری این چنین بالا ست و آنها همچنان خواب هستند.
اما مشکلات دیگر نظیر بیکاری و ...باید متذکر شوم که
افزایش جمعیت خود تا حدودی سبب ایجاد اشتغال می شوند به کشور خودمان و بازارهایمان نگاه کنید اگر این همه اجناس خارجی در کشورمان نبود چه میزان بیکاری کاهش می یافت (نکته فرهنگی:حمایت از تولید داخل و نخریدن اجناس خارجی بسیاری از مشکلات را حل می کند
نگویید جنس داخلی کیفیت پایینی دارند :چرا که

1. باید از یک جا شروع کرد اجناس خارجی که از همان ابتدا دارای کیفیت بالا نبودند
  2. بسیاری از اجناس خارجی همچون لباس و...بسیار از جنس های تولید داخل کم کیفیت هستند و ما شاید تنها بخاطر قیمت پایین آنها به سراغ آنها می رویم
  3. با فشار به مسئولین و در عین خرید و حمایت از تولید داخل کیفیت آنها را بالا ببریم.
  4. به جمعیت بیکار خود هم نگاه کنیم و با خرید و حمایت از تولید داخل جوانان خود را کاردار کنیم)
لذا با ایجاد فرهنگ درست که میتواند از تک تک خانواده ها و البته با حمایت و تبلیغات وسیع مسئولین و رسانه ها شروع شود میتوانیم بسیاری از مشکلات را حل نماییم.
والا در صورت عدم اصلاح ما نه تنها در زمینه فرزند آوری بلکه در سایر زمینه ها نیز دچار مشکل خواهیم شد.
لازم به ذکر است که با وجود سرمایه های خدادای کشورمون با مدیریت صحیح بسیاری از مشکلات در زمینه اشتغال انشاءالله حل خواهد شد.

ادامه دارد...

اما بحث کوتاه دینی در این زمینه :
تدبیر و دور اندیشی و در عین توکل به خداوند و باور به اینکه خداوند روزی رسان است بسیاری از مشکلات را حل میکند البته در هزینه کردن باید درست و مناسب هزینه نمود.
خداوند باری تعالی در قرآن می فرماید:

وَ لا تَقْتُلُوا أَوْلادَکُمْ خَشْيَةَ إِمْلاقٍ نَحْنُ نَرْزُقُهُمْ وَ إِيَّاکُمْ إِنَّ قَتْلَهُمْ کانَ خِطْأً کَبيراً «اسرا.31»
و فرزندان خود را از ترس فقر و تنگدستی نکشید ، ماییم که آنها و شما را روزی می دهیم حقا که کشتن آنها گناهی است بزرگ.(ترجمه آیت الله مشکینی)
در این آیه خداوند علت کشتن فرزندان را ترس از فقر بیان میکند و می فرماید که هم روزی شما و هم فرزندانتان را من میدهم و در واقع ضمانتی است از جانب خداوند متعال.

در مورد مباحث تربیتی نکات مهمی است که به نظر بنده مسائل اقتصادی را تحت الشعاع قرار میدهد که عبارتند از:

معایب تک فرزندی:

1. احساس تنهایی
  2. لوس شدن
  3. ار دست دادن استقلال شخصیت
  4. ضعف داشتن در به کار به گیری قانون زندگی
  5. اضطراب شدید پدر و مادر
  6. از بین رفتن نسل عمو و عمه و دایی و خاله
  7. خلا عاطفی
  8. اضطراب و فشار در نگه داری والدین
این نکات آنقدر مهم هستند که در برخی مواقع ممکن است تبدیل به ضرورت شوند که در این صورت اگر بسیار زیاد هم هزینه شوند نمی توانند اثر منفی و نادرست فرزندان را کم نمایند .
نکته مهم : بسیاری از خانواده ها علتی را که برای فرزند کم آوردن ذکر می نمایند تربیت درست فرزندان می باشد و حال آنکه اگر خانواده ای بتواند درست تربیت نماید چند فرزند را نیز می توانند درست تربیت نمایند و اگر نتوانند حتی در یک فرزند نیز دچار مشکل خواهند شد.
فرزندان قبل از آنکه نیاز به پول و رفاه مادی داشته باشند نیازمند سه چیز هستند که در صورت داشتن آن موارد، در صورت داشتن یا نداشتن پول بازهم فرزندان انشاءالله درست تربیت می شوندو الا نه و آن موارد عبارتند از:

• شناخت و آگاهی کافی والدین
  • وقت گذاشتن
  • حوصله داشتن
در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

[=arial]

راهنما;703448 نوشت:
اما مشکلات دیگر نظیر بیکاری و ...باید متذکر شوم که
افزایش جمعیت خود تا حدودی سبب ایجاد اشتغال می شوند به کشور خودمان و بازارهایمان نگاه کنید اگر این همه اجناس خارجی در کشورمان نبود چه میزان بیکاری کاهش می یافت (نکته فرهنگی:حمایت از تولید داخل و نخریدن اجناس خارجی بسیاری از مشکلات را حل می کند
نگویید جنس داخلی کیفیت پایینی دارند :چرا که

باید از یک جا شروع کرد اجناس خارجی که از همان ابتدا دارای کیفیت بالا نبودند
بسیاری از اجناس خارجی همچون لباس و...بسیار از جنس های تولید داخل کم کیفیت هستند و ما شاید تنها بخاطر قیمت پایین آنها به سراغ آنها می رویم
با فشار به مسئولین و در عین خرید و حمایت از تولید داخل کیفیت آنها را بالا ببریم.
به جمعیت بیکار خود هم نگاه کنیم و با خرید و حمایت از تولید داخل جوانان خود را کاردار کنیم)

سلام علیکم ...

احسنت ... واقعا کسانیکه ادعای بیکاری و ... دارند در عمل چقدر حاضر هستند ، خودشون به حل این معضل کمک کنند ؟ آیا فقط وظیفه مسئولین هست که مشکلات اقتصادی و بیکاری رو حل کنند ؟!

یکی از مقوله های پیشرفت غرب در بحث اقتصادی هم همین بود که از تولید داخلشون هم دولت و هم ملتشون حمایت کردند و در تمامی زمینه ها پیشرفت کردند ولی از لحاظ فرهنگی ما در این قضیه بسیار عقب هستیم.

البته به نظر بنده عدم ساده زیستی و رویه غلط زندگی های امروزی هم به این نوع تفکرات غلط خود به خود دامن میزنه .

وبه نوعی همه در عمل، داشتن زندگی تجملاتی رو به داشتن فرزند ترجیح میدهند . اگر یک لیست از هزینه های سالمان تهیه کنیم می بینیم که حداقل 30 درصد اون اسراف و غیرضرور بوده ولی به فرزند آوری که میرسه همه دادشون در میاد که هزینه اش رو از کجا تامین کنیم !!!

[=arial]

راهنما;703449 نوشت:
تدبیر و دور اندیشی و در عین توکل به خداوند و باور به اینکه خداوند روزی رسان است بسیاری از مشکلات را حل میکند البته در هزینه کردن باید درست و مناسب هزینه نمود.
خداوند باری تعالی در قرآن می فرماید:

وَ لا تَقْتُلُوا أَوْلادَکُمْ خَشْيَةَ إِمْلاقٍ نَحْنُ نَرْزُقُهُمْ وَ إِيَّاکُمْ إِنَّ قَتْلَهُمْ کانَ خِطْأً کَبيراً «اسرا.31»
و فرزندان خود را از ترس فقر و تنگدستی نکشید ، ماییم که آنها و شما را روزی می دهیم حقا که کشتن آنها گناهی است بزرگ.(ترجمه آیت الله مشکینی)

واقعا بنده مانده ام کسانیکه به نیش و کنایه و بعضا این سخن خداوند رو تمسخر میکنند و در جواب کسانیکه میگویند به خدا در این باره باید توکل کرد ( البته در کنار تدبیر)، میگویند " بله شما همیشه میگویید : بچه دار شوید ، خدا رزقش رو میرسونه "

به این آیات و کلام خداوند واقعا اعتقادی ندارند ؟!!

[=arial]

اهمیت نقش جمعیت در توسعه کشورها

[=arial]فریب بزرگ غرب در جهت کاهش جمعیت آسیا و آفریقا، که متاسفانه مسلمانان پیشتاز این فریب شده اند...

[=arial]
تفکرات نحس دشمنان در جهت کاهش جمعیت ...
[=arial]

[=arial]تفکر صهیونیست ها در افزایش جمعیت ...

[=arial]

اتفاق خاموش ...

[=arial]تا حالا به این فکر کرده ایم که چرا تفکر کاهش جمعیت و اینکه افزایش جمعیت دردسر دارد ، در بین ما مسلمانان و به خصوص ایرانی ها رواج داره ؟ بسیاری از افراد متمول از لحاظ اقتصادی و فرهنگی هم هستند که حتما دور و بر خودتون اونها رو مبینید ولی حتی با اون امکانات و موقعیت هم حاضر به فرزند آوری نیستند مگر یکی دو تا ! خوب ریشه اصلی این مشکل فکر میکنید کجاست ؟

[h=3][=arial]فرزند آوری عامل شکوفایی عواطف
[/h][=arial] [=arial]یکی دیگر از امتیازات داشتن فرزند، این است که با وجود او، عواطف و ابعاد گوناگون انسان شکوفا می شود.

پیامبر(ص) فرمود:«کودکانتان را زیاد ببوسید که به ازای هر بوسه ای که به گونه فرزندت می زنی خداوند به اندازه 500 سال راه درجه ای در بهشت برای تو می دهد». شرط محبت کردن به فرزند این است که نیت کنی. این سخن پیامبر(ص) اصلاً تعجبی ندارد، زیرا وقتی قرار است تا ابد در بهشت زندگی کنیم هرچقدر وسعت بدهند بازهم کم است، به همان دلیلی که در روایت آمده است سعادت دنیوی مرد این است که زندگی اش در تنگنا نباشد.

گاهی از این نکته غافلیم وتوجه نداریم که اگر کسی که یکی دو فرزند داشته و آنها به خانه بخت رفته باشند دیگر کسی نیست که با بوسیدن ونگاه کردن به فرزندش که عبادت محسوب می شود وسیله ارتقای معنوی اش را فراهم کند.

[=arial]

[h=3][=arial]شادابی در خانواده های پرجمعیت
[/h][=arial] [=arial]در سبک زندگی سنتی ایرانیان و آنچه پیامبر(ص) به آن تشویق کرده است همیشه فرزندی در خانه هست و خانواده های پرجمعیت نگرانی ای از تنها شدن ندارند و همیشه نورچشمی هست تا به زندگی نشاط وشادابی بدهد.

پیامبر(ص) با ترسیم رابطه مستقیمی بین فرزندان و والدین، می فرماید: «بچه ها را دوست داشته باشید و به آنها ترحم کنید خداوند به اندازه ای که به بچه ها رحم می کنید به شما رحم می کند».

[=arial]

[=arial] اهمیت فرزند آوری در زنجیره زندگی ...

پیامبر اکرم (ص) فرمودند: «تناکحوا، تناسلوا، تکثروا، فَاِنّی مُفاخِرٌ بکم الامَمَ یوم القیامة …» «ازدواج کنید، فرزند بیاورید، زیاد شوید که همانا من در روز قیامت به کثرت امت خود مباهات می کنم.»

[=arial][=arial][=arial] [=arial]
این مباهات، مباهاتی تکوینی و یک کمال وجودی است، به این معنا که کثرت جمعیت و فرزند آوری موجب یک تعالی در هستی است، و این روایات چون اطلاق دارد جای تردید نمی گذارد که افزایش امت رسول اکرم(ص) از نگاه ایشان و اهل بیت(ع) مطلوب است.

[=arial]

[=arial]حضرت آیت الله خامنه ای در جمع دانشجویان ، پدران و مادران را به پرهیز از سختگیری در ازدواج دعوت کردند و گفتند: خداوند در قرآن وعده داده است که پس از ازدواج از فضل خود جوانان را غنی می کند و مشکلات برطرف می شود.

ایشان رسم خواستگاری و واسطه گری برای تسهیل ازدواج جوانان را رسمی ستودنی خواندند و گفتند: حل مشکلات ازدواج جوانان، به نفع دنیا و آخرت کشور و جامعه است.

بر اساس یک تحقیق میدانی ساده می توان دریافت که تنها دلیل برای تولید مثل نیازهای شهوانی نیست ، هرچند این نیاز قدرتمند اساس خانواده و زندگی مشترک و پیوند زناشویی را تشکیل می دهد ، اما در حقیقت اصل نیاز به فرزند داشتن و تربیت کردن یک انسان و باقی گذاردن فردی از نسل خود ،یکی از مهم ترین نیازهای روحی انسان هاست.
در زمان کنونی که روش های گوناگون جلوگیری از بارداری وجود دارد و افراد از راه های گوناگون روابط زناشویی خود را تنها به قصد لذت شهوانی انجام می دهند ، دیده می شود که اکثریت قاطع خانواده ها در یک مقطع زمانی تصمیمی به بچه دار شدن می گیرند . اگر دچار ناتوانی تولید مثل و ناباروری باشند، با هزینه های بسیار و تحمل مشقات گوناگون درمان ، تلاش می کنند که به این هدف برسند ؛ در نتیجه یقینا ماهیت فرزند دار شدن لذت جنسی نیست .
البته طبیعی است که اگر نیاز جنسی مطرح نبود، از اساس میل به ازدواج و پیوند زناشویی بسیار کم تر بود . در نتیجه تولید مثل بسیار کاهش می یافت ، اما همه این ها به این معنا نیست که انسان به نیازی درونی تحت عنوان فرزند داشتن و تجربه عاطفی پدر یا مادر بودن پاسخ ندهد و از این مساله بی تفاوت بگذرد .
زندگی انسان در دنیا در محدوده نیازهای جسمی و روحی و مدیریت این نیازها از منظر عقل تبیین شده است ؛ در واقع در منطق اسلام انسان باید به همه نیازهای روحی و جسمی خود که در زمره نیازهای طبیعی و انسانی اوست پاسخ دهد ، اما در محدوده و کمیت و کیفیت این پاسخگویی مدیریت عقل و دور اندیشی عقل مدارانه را معیار و مبنا قررا دهد . عقل دین مدار نیز در این مدیریت اراده خداوند و بستر رسیدن به سعادت ابدی فرد را اصلی ترین مبنا و معیار می داند .
خداوند می خواهد انسان در برابر نیازهای گوناگون و مدیریت عقل در نحوه پاسخگویی به نیازها به کمال حقیقی خود برسد . نحوه برخورد عقلانی و شریعت مدارانه انسان با نیازها مهم ترین عامل کمال و رشد روحی انسان محسوب می شود. اسلام زمینه پاسخگویی درخور به همه نیازها را هم فراهم آورده است .
یکی از مهم ترین نیازهای روحی انسان نیاز به فرزند دار شدن و تجربه تربیت انسانی دیگر و تلاش در مسیر رشد و نمو و سعادت اوست که نوعی رفتار خداگونه است .انسان را بیش از پیش به معرفت و شناختی مهم نسبت به خود و کیفیت رشد و شکوفایی خودش می رساند. در کنار همه این ها نوعی بقای دنیایی نیز برای انسان رقم می زند . میل به این امر نشأت گرفته از میل انسان به جاودانگی و بقای ابدی است .
تمایل به تولید مثل در نهاد بشر در کنار تمایل به همسر گزینی و نیازهای حنسی نهاده شد تا این اصل مهم در بقای حیات انسانی در کامل ترین شکل خود ادامه یابد .نسل های آینده بشر هم امکان حضور در آزمون مهم دنیا و به دست آوردن نعمت حیات و بستر دستیابی به سعادت ابدی را داشته باشند .
نفع مستقیم و غیر مستقیم سعادتمند شدن انسان ها به خود آن ها بر می گردد. ما هستیم که در این مسیر معین ، می توانیم با انتخاب های درست به بهره مندی تمام از لذت ها و زیبایی ها و اوج دستاوردهای روحی در زندگی دنیا و آْخرت برسیم . مهم ترین اتفاقی که در این راستا می افتد ، بهره مندی ما از همه آنچه می توان در اهداف کوتاه مدت یا بلند مدت به دنبال آن بود است .

اونی که بالا رو منبر نشسته میگه پس بندازید شیعه نیاز به جمعیت بیشتر داره!و وقتی دزدی میشه میگند مصلحت نظام نیست علنی کنید پروندش ببینید همونا شرایط ازدواج فراهم کنند اونوقت ببینند چه اتفاقی میوفته.
برند از اسراییل و...یاد بگیرند که برای بچه دار شدن و افزایش جمعیت حروم زاده های صهیونیستی چه برنامه و هزینه هایی میکنند.

امین 2;703706 نوشت:
[=arial]تا حالا به این فکر کرده ایم که چرا تفکر کاهش جمعیت و اینکه افزایش جمعیت دردسر دارد ، در بین ما مسلمانان و به خصوص ایرانی ها رواج داره ؟ بسیاری از افراد متمول از لحاظ اقتصادی و فرهنگی هم هستند که حتما دور و بر خودتون اونها رو مبینید ولی حتی با اون امکانات و موقعیت هم حاضر به فرزند آوری نیستند مگر یکی دو تا ! خوب ریشه اصلی این مشکل فکر میکنید کجاست ؟

عزیز حرف شما اینه که ملت اگر امکانات هم باشه فرزند دوست ندارند؟
ببخشید به نظر شما یک زوج چند فرزند میتوانند داشته باشند؟
موضوع قفل شده است