به من کمک کنید تا دوست دختر پیدا کنم، یا اینکه مشکلم رو حل کنید

تب‌های اولیه

100 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

با سلام و خسته نباشید.
من به اصرار دوستم این مطلب رو ارسال کردم.
یکی از دوستان صمیمی من از من تقاضای کمک کرد و گفت که:

همه دوستان و اطرافیان من دوست دختر دارند (تعداد زیاد) اما من هیچ دوستی ندارم.
میخوام بهم کمک کنی تا دوست دختر پیدا کنم، یا اینکه مشکلم رو حل کنی.
دلم میخواد با کسی دوست باشم اما از عاقبتش می ترسم.

خواهش می کنم شما بگید که چه راه حلی رو دوستم پیشنهاد کنم که از این افکار خارج بشه.
این رو هم در نظر بگیرید که بیشتر اطرافیانش آدم هایی هستند که شاید اعتقاد زیادی به اینجور مسائل ندارند.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

ali-110;699723 نوشت:
با سلام و خسته نباشید.
من به اصرار دوستم این مطلب رو ارسال کردم.
یکی از دوستان صمیمی من از من تقاضای کمک کرد و گفت که:

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی
لطفا برای شروع بحث و بحثهای مهمتر ابتدا به تاپیکهای زیر مراجعه نمایید:
[h=1]حاج آقا گفت دوست دخترداشته باش !!!
[/h][h=1]دوست دختر
[/h][h=1]کجای قرآن آمده دوست دختر یا پسر ممنوع؟![/h]در ادامه در خدمت شما هستم.

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

سلام

من یک روش به شما میگم. انتخاب با خودتونه.
یک بررسی منطقی و عقلی می کنیم تا راه رسیدن به هدف را پیدا کنیم:

1- مگه همه چیز ، از طرف خدا نیست؟ همه نعمتها از اوست ؛ همه اشیاء و جانداران و همه موجودات در حقیقت " مال " او هستند. منظور اینکه ، او " صاحب " همه چیز است.

*** پس او ، صاحب "جنس مونث" ها است که مسأله شما به آنها مربوط می شود.

2- خداوند ، مهربانترین و بخشنده ترین و تواناترین است. وقتی ببیند کسی ، از او درخواستی دارد ، او را رد نمی کند. چه برسد به اینکه ببیند کسی مشکل حادی دارد.

3- یک سئوال: چرا وقتی خدا ، صاحب همه چیز است ، و مهربان و بخشنده هم هست ، درخواستهای ما را به ما نمی دهد؟
جواب: اجمالا طبق بند شماره 2 می دانیم که مشکل از طرف خدا نیست. پس مشکل از طرف ماست.

4- اگر ما ، مشکل خودمان را حل کنیم ، مانعی بر سر راه دریافت فیض الهی باقی نمی ماند..

مطالب بالا ، بر اساس " توحید افعالی " است.

پیشنهاد بنده:
شما از " صاحب " همه چیزها ، یک همسر بخواهید.
برای اینکار ، باید خود را به او نزدیک کنید. او در قله نورها و پاکی هاست. شما هم باید برای خود ، نور و پاکی ایجاد کنید.
هر کس ، نور و پاکی بیشتری در وجود خودش داشته باشد ، به خدا نزدیکتر میشود و موانع را پشت سر می گذارد.
پاکی یعنی دوری از زشتی ها و آلودگی ها.
نور چیست؟ هر چه در دین ، به عنوان نور آمده است: نماز - قرآن - عمل صالح - ...

وقتی خودتان را به " خدا " نزدیک کنید ، (یعنی موانع فیض را از خود دور کنید) او هم به شما خواسته تان را می دهد.

بیان دوم:
اگر دختر خاصی را در نظر دارید ، راهش آن است که به بزرگترتان ( ولی تان ) بگویید تا او را از صاحبش برای شما خواستگاری کند. شما هم باید مهریه او را بپردازید.

صاحب دختر ، پدرش نیست. او در دست پدرش یک امانت است. صاحبش " خدا " است.
بزرگتر شما و ولی شما هم امام زمان ( عج) است.
مهریه او چیست؟ در حدیث آمده که مهریه حورالعین ، " صلوات بر محمد و آل محمد " است. ( فرقی ندارد ، مهریه حورالعین می تواند مهریه زن این دنیا هم باشد. البته نه مهریه مادی که در سند عقد ثبت می شود. بلکه مهریه ای که لازم است تا او را از " صاحبش " بگیری - برای صاحبش ، امور مادی ملاک نیست... ).

آری. بهترین راه برای رسیدن به خواسته ها ، راه " توحید " و "ولایت " است. توحید و ولایت ، آنقدر ارزش و قدر و کارایی دارند که بتوانند مشکلات انسان را حل کنند. اگر اینطور نبود ، که این دو مقوله ، اهمیتی نداشتند!

راه گناه ، ظاهرا انسان را به هدفش نزدیک می کند اما در حقیقت ، انسان را از هدفش دور می کند و موانع سر راه او را بیشتر می کند. گناه ، یک سراب است نه یک واقعیت. در حدیث است که هر کس هدفی را از راه گناه ، دنبال کند ، از آن هدف دورتر خواهد شد.

من راه را به شما نشان دادم. راهی که منطقی و عاقلانه و طبق تعالیم دینی است. دیگر خود دانید.

با سلام

سه راه بیشتر وجود ندارد :

دوست دختر ، صبر کردن، ازدواج

دوست دختر که راه خوبی نیست چون راه شرعی نیست.

صبر کردن نیز بستگی به تصمیم و ظرفیت دوستتان دارد.

ازدواج کردن راه حل خوبی است.

ازدواج موقت و ازدواج دائم دو پیشنهاد شرعی و معقول است.

بعد از مشاوره و بررسی شرایط، اگر تصمیم به ازدواج موقت داشته باشند چرا نباید کمک کرد ؟

من با موقت مخالفم چرا میگید موقت؟ موقت که رفتند دیگه ما باید دق کنیم

ali-110;699723 نوشت:

سلام
اگر شرایط ازدواج برایتان مهیا است بجای دوست دختر و هدر دادن وقتتون بهتره برای خواستگاری و ازدواج اقدام کنید
اگر فعلا شرایط ازدواج ندارید سعی کنید صبر کنید و برای جور شدن شرایط خودتون تلاش کنید سراغ ازدواج موقت هم نروید که دردی از شما درمان نمی کند
اکثر پسران هیچ حداقلی برای زندگی مشترکشون فراهم نکردند اون وقت بجای کار و تلاش وقتشون را با چیزای الکی پر می کنند
بجای اینکه ساعت ها به چنین مسائلی فکر کنید سعی کنید شغلی پیدا کنید کاری راه بیندازید وضعتون رو سر و سامان بدید اون وقت بهترین ازدواج هم می توانید داشته باشید
سرگرم شدن به کار و فعالیت انسان رو از افکار بیهوده باز می دارد

شهره22;702239 نوشت:

با سلام

یک تفاوت موقت با دوستی همین است. که دختر و پسر ار ابتدا خودشان تصمیم می گیرند ( و تعهد می دهند ) تا چه زمانی با هم باشند.

ما نمی توانیم به جای دختر و پسر تصمیم بگیریم.

ادامه ی زندگی و بستن یک عقد موقت دیگر با زمانی متفاوت، بسته به تصمیم و علاقه ی دو طرف دارد.

شهره22;702239 نوشت:

یک سوال میشه از شما بپرسم؟:ok:
اونطور که من نظر خانوما رو دیدم چه تو این سایت و
چه سایتهای دیگه تقریبا اکثرشون از مردای صیغه ای بدشون میاد و کلا از صیغه خوششون نمیاد واقعا یه سوال برام ایجاد شده
:negah:پس
چرا یه زن حاضر میشه با یه مرد صیغه موقت کنه؟ چون مردا که به زور صیغه نمی کنن ... خود زن هم حاضر میشه و قبول میکنه ...
خب همین زن هایی که با صیغه مخالفن چرا خودشون صیغه میشن؟
:pesar:

[="Microsoft Sans Serif"][="Indigo"]سلااااااااااااااام

زهیر ابن قین;702208 نوشت:
[SPOILER]سلام

من یک روش به شما میگم. انتخاب با خودتونه.
یک بررسی منطقی و عقلی می کنیم تا راه رسیدن به هدف را پیدا کنیم:

1- مگه همه چیز ، از طرف خدا نیست؟ همه نعمتها از اوست ؛ همه اشیاء و جانداران و همه موجودات در حقیقت " مال " او هستند. منظور اینکه ، او " صاحب " همه چیز است.

*** پس او ، صاحب "جنس مونث" ها است که مسأله شما به آنها مربوط می شود.

2- خداوند ، مهربانترین و بخشنده ترین و تواناترین است. وقتی ببیند کسی ، از او درخواستی دارد ، او را رد نمی کند. چه برسد به اینکه ببیند کسی مشکل حادی دارد.

3- یک سئوال: چرا وقتی خدا ، صاحب همه چیز است ، و مهربان و بخشنده هم هست ، درخواستهای ما را به ما نمی دهد؟
جواب: اجمالا طبق بند شماره 2 می دانیم که مشکل از طرف خدا نیست. پس مشکل از طرف ماست.

4- اگر ما ، مشکل خودمان را حل کنیم ، مانعی بر سر راه دریافت فیض الهی باقی نمی ماند..

مطالب بالا ، بر اساس " توحید افعالی " است.

پیشنهاد بنده:
شما از " صاحب " همه چیزها ، یک همسر بخواهید.
برای اینکار ، باید خود را به او نزدیک کنید. او در قله نورها و پاکی هاست. شما هم باید برای خود ، نور و پاکی ایجاد کنید.
هر کس ، نور و پاکی بیشتری در وجود خودش داشته باشد ، به خدا نزدیکتر میشود و موانع را پشت سر می گذارد.
پاکی یعنی دوری از زشتی ها و آلودگی ها.
نور چیست؟ هر چه در دین ، به عنوان نور آمده است: نماز - قرآن - عمل صالح - ...

وقتی خودتان را به " خدا " نزدیک کنید ، (یعنی موانع فیض را از خود دور کنید) او هم به شما خواسته تان را می دهد.

بیان دوم:
اگر دختر خاصی را در نظر دارید ، راهش آن است که به بزرگترتان ( ولی تان ) بگویید تا او را از صاحبش برای شما خواستگاری کند. شما هم باید مهریه او را بپردازید.

صاحب دختر ، پدرش نیست. او در دست پدرش یک امانت است. صاحبش " خدا " است.
بزرگتر شما و ولی شما هم امام زمان ( عج) است.
مهریه او چیست؟ در حدیث آمده که مهریه حورالعین ، " صلوات بر محمد و آل محمد " است. ( فرقی ندارد ، مهریه حورالعین می تواند مهریه زن این دنیا هم باشد. البته نه مهریه مادی که در سند عقد ثبت می شود. بلکه مهریه ای که لازم است تا او را از " صاحبش " بگیری - برای صاحبش ، امور مادی ملاک نیست... ).

آری. بهترین راه برای رسیدن به خواسته ها ، راه " توحید " و "ولایت " است. توحید و ولایت ، آنقدر ارزش و قدر و کارایی دارند که بتوانند مشکلات انسان را حل کنند. اگر اینطور نبود ، که این دو مقوله ، اهمیتی نداشتند!

راه گناه ، ظاهرا انسان را به هدفش نزدیک می کند اما در حقیقت ، انسان را از هدفش دور می کند و موانع سر راه او را بیشتر می کند. گناه ، یک سراب است نه یک واقعیت. در حدیث است که هر کس هدفی را از راه گناه ، دنبال کند ، از آن هدف دورتر خواهد شد.

من راه را به شما نشان دادم. راهی که منطقی و عاقلانه و طبق تعالیم دینی است. دیگر خود دانید.[/SPOILER]

خداییش قشنگ گفتین ... من خودم شاید بیشتر وقتا و در عمل، حواسم به این نگرش قشنگ نیست... ولی الان که می خوندم لذت بخش بود.... حتی اگه شرایط آدم بهتر نشه، اینجوری فک کردن و بینش اینجوری، آرام بخشه...

در اصل می خواستم که به اون جوون و به خودم بگم...:

ali-110;699723 نوشت:

مررررد حسابی... همیشه و مخصوصا در این شبها... بهترین جا برای کمک خواستن در خونه خداست... نه از چند تا مخلوق....

تازشم چه کمکی...کمک خوب... نه کمک بد...!!

ali-110;699723 نوشت:
دلم میخواد..

از قول من به دوستتون بگین:...

نمی گم که من دلم نمی خواد... منم دلم می خواد.... ولی وقتی ایشون در کنار دلم می خواد، حرف از دوست دختر می زنند...این یعنی فقط برا خودشون می خوان....این خوب نیست...

اینجا خیلی ها هستند که از ترس خدا دلشون می خواد... یعنی هم دلشون می خواد... هم برای خدا می خوان.... بعد اون وقت اینایی که می گم هنوز چشم به در هستند... شما از راه نیومده یه کمک بد می خوای... حداقل یه کمک خوب بخواه...:khandeh!:

شاید منظورمو درست نفهمی.. پس خیلی جدی نگیر....

ali-110;699723 نوشت:
از عاقبتش می ترسم.

عوضش... ان شا الله گره از کار همه جوونا ((علی الخصوص جوونای پاک دامن که نگران آخر و عاقبت کار هستن)) باز بشه... الهی آمین

یا علی[/]

اناالعبد;702358 نوشت:
یک سوال میشه از شما بپرسم؟:ok:
اونطور که من نظر خانوما رو دیدم چه تو این سایت و
چه سایتهای دیگه تقریبا اکثرشون از مردای صیغه ای بدشون میاد و کلا از صیغه خوششون نمیاد واقعا یه سوال برام ایجاد شده
:negah:پس
چرا یه زن حاضر میشه با یه مرد صیغه موقت کنه؟ چون مردا که به زور صیغه نمی کنن ... خود زن هم حاضر میشه و قبول میکنه ...
خب همین زن هایی که با صیغه مخالفن چرا خودشون صیغه میشن؟
:pesar:

داداشم دختر باکره ک نمیره صیغه شه!
خودت میگی زن!
اکثرا هم بیون........

monji-sec;702405 نوشت:
خودت میگی زن!
اکثرا هم بیون........

:Gig: یعنی تا وفتی دخترن بدشون میاد وقتی ازدواج کردن بدشون نمیاد؟:Gig:
ولی تا اونجایی که من میدونم زنا هم بدشون میاد
:Gol::Gig:

اناالعبد;702419 نوشت:
:Gig: یعنی تا وفتی دخترن بدشون میاد وقتی ازدواج کردن بدشون نمیاد؟:Gig:
ولی تا اونجایی که من میدونم زنا هم بدشون میاد
:Gol::Gig:

درسته صیغه قبح خاص خودشو داره توی عرف!
صیغه بشه پشت سرش حرف میزنن!
نشه باز میگن خرابه!بیوس نیازشو چجور رفع میکنه؟
کلا مردم حرف زیاد میزنن......
ولی خب دختری ک باکرس معلومه چرا صیغه نمیشه دیگه چون دیگه پسری سمتش نمیاد دست خوردس!
وقتی خانمی که بیوه شد دیگه کار از دست خوردگی گذشته زیاد با بیوه مخالف نیست........
در کل خانم ها وقتی میگی صیغه کنیم میگن تو منو واسه نیاز جنسی میخای!
واسه همین بدشون میاد......میخان واسه عشق و ...کنارش باشی وقتی میگی صیغه میگن واسه هوس میخاد منو واسه همین بدشون میاد

سلام.چه دختری حاضرمیشه بیادعقد موقت کنه ونیازپسر روبرطرف کنه وبعد بگه حالا نیازتو برطرف کردم وتموم شدخداحافظ.پسرمیتونه بره به موقعش زن بگیره ولی دختربایدچکارکنه؟اصلایکی بهم بگه این چه حس مسخره ای که یکی خودارضایی میکنه یکی یه نفرمیخوادبرای رفع نیازش؟چراسعی نمیکنیداین حس روتودستتون بگیریدنه این حس شماروتودستش بگیره؟

alone star;702519 نوشت:
چه دختری حاضرمیشه بیادعقد موقت کنه ونیازپسر روبرطرف کنه وبعد بگه حالا نیازتو برطرف کردم وتموم شدخداحافظ؟

همین دختر ها »»»

ali-110;699723 نوشت:
[=arial black]با سلام و خسته نباشید.

هرچقدر که دوست باشند فکرنکنم حاصرباشن چنین کاری کنن....:Gig:

[="Tahoma"]

ali-110;699723 نوشت:
میخوام بهم کمک کنی تا دوست دختر پیدا کنم

سلام
پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله در حدیثی که در جامع الصغیر نقل کرده است می‏فرماید:

انَّ اللَّهَ یحِبُّ انْ یؤْتی‏ رُخَصُهُ کما یکرَهُ انْ یؤْتی‏ مَعْصِیتُهُ..

خداوند همان‏طور که ناخوش می‏دارد آنچه را نهی کرده است مردم انجام دهند دوست دارد آنچه را اجازه داده است و بلامانع شمرده مردم آن را همان‏طور بلامانع تلقی کنند؛ از پیش خود چیزی را که خداوند ممنوع نکرده است ممنوع نشمارند.

این حدیث بدین عبارت نیز نقل شده است:

انَّ اللَّهَ یحِبُّ انْ یؤْخَذَ بِرُخَصِهِ کما یحِبُّ انْ یؤْخَذَ بِعَزائِمِهِ..

خداوند دوست دارد هر چیزی را که مباح قرار داده است و رخصت فرموده مردم آن را مباح شمارند همچنانکه دوست دارد هرچه را نهی کرده است ناروا به شمار آورند.

شهيد مطهري می فرماید:
شما اگر امروز يک پسر محصل هجده ساله را که شور جنسي او به اوج خودرسيده است تکليف به ازدواج بکنيد،به شما مي خندند.همچنين است يک دخترمحصل شانزده ساله.عملا ممکن نيست اين طبقه در اين سن زير بار ازدواج دائم بروند و مسووليت يک زندگي را بپذيرند. از شما مي پرسم:آيا با اين حال،با طبيعت و غريزه چه رفتاري بکنيم؟آيا طبيعت حاضراست به خاطر اينکه وضع زندگي ما در دنياي امروز اجازه نمي دهد که در سنين شانزده سالگي و هجده سالگي ازدواج کنيم دوران بلوغ را به تاخير بيندازد و تا مافارغ التحصيل نشده ايم غريزه جنسي از سر ما دست بردارد؟ آيا جوانان حاضرند يک دوره "رهبانيت موقت "را طي کنند و خود را سخت تحت فشار و رياضت قرار دهند تا زماني که امکانات ازدواج دائم پيدا شود؟فرضاجواني حاضر گردد رهبانيت موقت را بپذيرد،آيا طبيعت حاضر است از ايجادعوارض رواني سهمگين و خطرناکي که در اثر ممانعت از اعمال غريزه جنسي پيدامي شود و روانکاوي امروز از روي آنها پرده برداشته است صرف نظر کند؟ دو راه بيشتر باقي نمي ماند:يا اينکه جوانان را به حال خود رها کنيم و به روي خود نياوريم;به يک پسر اجازه دهيم از صدها دختر کام برگيرد،و به يک دختر اجازه دهيم با دهها پسر رابطه نامشروع داشته باشد و چندين بار سقط جنين کند،يعني عملاکمونيسم جنسي را بپذيريم;و چون به پسر و دختر"متساويا"اجازه داده ايم،روح اعلاميه حقوق بشر را از خود شاد کرده ايم، زيرا روح اعلاميه حقوق بشر از نظربسياري از کوته فکران اين است که زن و مرد اگر بناست به جهنم دره هم سقوط کننددوش به دوش يکديگر و بازو به بازوي هم و بالاخره "متساويا"سقوط کنند. راه دوم ازدواج موقت و آزاد است.ازدواج موقت در درجه اول زن را محدودمي کند که در آن واحد زوجه دو نفر نباشد.بديهي است که محدود شدن زن مستلزم محدود شدن مرد نيز خواه ناخواه هست.وقتي که هر زني به مرد معيني اختصاص پيداکند قهرا هر مردي هم به زن معيني اختصاص پيدا مي کند،مگر آنکه از يک طرف عددبيشتري باشند.بدين ترتيب پسر و دختر دوران تحصيل خود را مي گذرانند بدون آنکه رهبانيت موقت و عوارض آن را تحمل کرده باشند و بدون آنکه در ورطه کمونيسم جنسي افتاده باشند. اين ضرورت اختصاص به ايام تحصيل ندارد،در شرايط ديگر نيز پيش مي آيد. اصولا ممکن است زن و مردي که خيال دارند با هم به طور دائم ازدواج کنند و نتوانسته اند نسبت به يکديگر اطمينان کامل پيدا کنند،به عنوان ازدواج آزمايشي براي مدت موقتي با هم ازدواج کنند;اگر اطمينان کامل به يکديگر پيدا کردند ادامه مي دهندو اگر نه از هم جدا مي شوند. اديان آسماني عموما بر ضد هوسراني و هوا پرستي قيام کرده اند،تا آنجا که درميان پيروان غالب اديان ترک هوسراني و هوا پرستي به صورت تحمل رياضتهاي شاقه درآمده است. امتياز اسلام از برخي شرايع ديگر به اين است که رياضت و رهبانيت را مردودمي شمارد،نه اينکه هواپرستي را جايز و مباح مي داند.از نظر اسلام تمام غرايز(اعم ازجنسي و غيره)بايد در حدود اقتضا و «احتياج طبيعت اشباع و ارضا» گردد.

[="Tahoma"]

ali-110;699723 نوشت:

دوست دختر پیدا کردن تو این دوره زمونه که کمک نمی‌خواد!!!
راحت‌ترین کاره..
اصلا نیاز نیست تو بری سراغ دختر، دخترا با کله میان سراغت!
حالا نمی‌دونم این دوستت برای چی کمک میخواد؟!!!

سلام.اونوقت منظرتون الان بکل دخترهابود درسته؟:Nishkhand:

alone star;702519 نوشت:
سلام.چه دختری حاضرمیشه بیادعقد موقت کنه ونیازپسر روبرطرف کنه وبعد بگه حالا نیازتو برطرف کردم وتموم شدخداحافظ.پسرمیتونه بره به موقعش زن بگیره ولی دختربایدچکارکنه؟اصلایکی بهم بگه این چه حس مسخره ای که یکی خودارضایی میکنه یکی یه نفرمیخوادبرای رفع نیازش؟چراسعی نمیکنیداین حس روتودستتون بگیریدنه این حس شماروتودستش بگیره؟

سلام
( این دسته ها در مورد ازدواج موقت هم صادق است )
دخترها چهار دسته هستند

دخترهایی که به دنبال ارامش و تکیه گاه و دوست و همدم می گردند.

دخترهایی که به دنبال پول هستند

دخترهایی که به دنبال بر طرف کردن شهوت از راه شرعی هستند. ( طیف زیادی از دخترها و زنها گرفتار خودارضایی هستند )

دخترهایی که به دنبال لذت جویی هستند.

شما گفتید :
چه دختری حاضرمیشه بیادعقد موقت کنه ونیازپسر روبرطرف کنه وبعد بگه حالا نیازتو برطرف کردم وتموم شدخداحافظ

واضح است که دسته دوم و سوم و چهارم از دخترها حاضر هستند با پسرها ازدواج کنند.
اما دسته اول نیز این کار را می کنند. چرا ؟ چون قرار نیست ازدواج موقت ساعتی باشد. و
نیز قرار نیست اگر نیاز جنسی را بر طرف می کنند با هم دوست نباشند و هم دم نشوند.
مثلا اگر زنی به ازدواج دائم مردی در بیاید به این علت که نیاز جنسی هم را بر طرف می کنند نمی توانیم بگوییم همدم و همراه و دوست نیستند.
این ها با هم قابل جمع هستند.
کسی که برای جلوگیری از حرام، ازدواج دائمی می کند متهم به شهوت رانی نمیشود.
کسی که برای جلوگیری از حرام، ازدواج موقت می کند نیز متهم به شهوت رانی نمیشود.

پسر ها نیز چهار دسته هستند

پسرهایی که به دنبال همدم و دوست می گردند.

پسرهایی که به دنبال بر طرف کردن شهوت از راه شرعی هستند. ( طیف زیادی از پسرها و مردها گرفتار خود ارضایی هستند )

پسرهایی که به دنبال لذت جویی و تنوع طلبی هستند.

پسرهایی که به دنبال پول هستند.

نکته :
در ازدواج موقت، لازم نیست که کسی بکارتش از میان برود. می توانند بدون ازاله ی بکارت از هم لذت ببرند و با هم دوست باشند.
نکته :
جالب است که این همه دختر حاضرند با پسرها دوست بشوند و با هم رابطه داشته باشند اما وقتی سخن از صیغه و متعه میشود می گوییم چگونه یک دختر این کار را می کند ؟
مگر قرار است شاخ غول بشکنند ؟! می خواهند با هم دوست بشوند حالا از راه شرعی.
نکته : صیغه با دوستی خیلی فرق دارد اگر کسی می گوید فرق ندارد به خاطر کمبود اطلاعات و جهل است.

monji-sec;702405 نوشت:
خودت میگی زن!
اکثرا هم بیون........

با سلام

خیلی از دخترها، باکره هستند و دوست پسر دارند یا صیغه می شوند اما بکارتشان زائل نمیشود.

[="Tahoma"]

و طاها;702601 نوشت:

اولا پسرها که همشون دنبال پول هستند! نه یه دسته‌شون
ثانیا این قسم تو پسرها چه ربطی به بحث ازدواج موقت داره؟ مگه پسر از ازدواج موقت پول درمیاره؟!

پول درنمیاره ولی ممکنه بدنبال دخترپولدلری باشه که مثلا آینده ش تامین بشه.

بچه محله امام رضا;702620 نوشت:

اولا پسرها که همشون دنبال پول هستند! نه یه دسته‌شون
ثانیا این قسم تو پسرها چه ربطی به بحث ازدواج موقت داره؟ مگه پسر از ازدواج موقت پول درمیاره؟!

اولا
در این تقسیم بندی اولویت ملاک بود.
مثلا پسری که به دنبال پول است. زیاد به کفویت کاری ندارد.
پس یک دسته از پسرها اینگونه هستند نه همه ی پسرها

دوما
بله برخی پسرها از راه ازدواج موقت پول در می آورند نمی دانید بدانید. اما چون اندک هستند شاید به حساب نیایند. مثلا خودم یک مورد سراغ داشتم که پسر از دختر پول گرفته بود.

سوما
در میان دخترها نیز عده ای به دنبال لذت جویی و تنوع طلبی هستند که البته گفته میشود اندک هستند.

و طاها;702601 نوشت:
سلام
دخترها چهار دسته هستند

دخترهایی که به دنبال بر طرف کردن شهوت از راه شرعی هستند. ( طیف زیادی از دخترها و زنها گرفتار خودارضایی هستند )

شما گفتید :
چه دختری حاضرمیشه بیادعقد موقت کنه ونیازپسر روبرطرف کنه وبعد بگه حالا نیازتو برطرف کردم وتموم شدخداحافظ

اما دسته اول نیز این کار را می کنند. چرا ؟ چون قرار نیست ازدواج موقت ساعتی باشد. و
مثلا اگر زنی به ازدواج دائم مردی در بیاید به این علت که نیاز جنسی هم را بر طرف می کنند نمی توانیم بگوییم همدم و همراه و دوست نیستند.

پسرهایی که به دنبال بر طرف کردن شهوت از راه شرعی هستند. ( طیف زیادی از پسرها و مردها گرفتار خود ارضایی هستند )

نکته :
در ازدواج موقت، لازم نیست که کسی بکارتش از میان برود. می توانند بدون ازاله ی بکارت از هم لذت ببرند و با هم دوست باشند.
نکته :
جالب است که این همه دختر حاضرند با پسرها دوست بشوند و با هم رابطه داشته باشند اما وقتی سخن از صیغه و متعه میشود می گوییم چگونه یک دختر این کار را می کند ؟
نکته : صیغه با دوستی خیلی فرق دارد اگر کسی می گوید فرق ندارد به خاطر کمبود اطلاعات و جهل است.

سلام.اگراینطور که شما میگید درسته،پس چرا انقدرنهی شده از ازدواج موقت؟
تازه اگرملاک نیازجنسیه همون ازدواج دائم کنند چه نیازی به موقته؟
ولی بنظرم کمترپیش میادکه دختربدنبال تنها این نیازباشه،بنظرم بیشتر بدنبال یک تکیه گاه وهمدل وهمسفرمیگرده

و طاها;702606 نوشت:
با سلام

خیلی از دخترها، باکره هستند و دوست پسر دارند یا صیغه می شوند اما بکارتشان زائل نمیشود.

هه داداش مهم اون بکارت نیست ک دست خورده دست خوردس:khandeh!:
البته عقاید مهمه واسه ازدواج.....

monji-sec;702637 نوشت:

بله.بااین حرف شما که مهم عقاید هم هست کاملاموافقم.آیا چنین افرادی حاضرندعواطف خودشون روکناربگذارن؟
تازه یک مسئله دیگه اینه که اگرازدواج موقت خوبه پس چرا درمورد مسائل شرعیش انقدر سختگیری شده(البته برای دختر)؟

alone star;702641 نوشت:
بله.بااین حرف شما که مهم عقاید هم هست کاملاموافقم.آیا چنین افرادی حاضرندعواطف خودشون روکناربگذارن؟
تازه یک مسئله دیگه اینه که اگرازدواج موقت خوبه پس چرا درمورد مسائل شرعیش انقدر سختگیری شده(البته برای دختر)؟

خب زن به عنوان ناموس یک انسانه!
ایرانی ها تو خونشون ارثی ی چیزی به اسم غیرت هست! حتی کسی ک بی غیرته هم میگه غیرت دارم!

و فرق این صیغه با رابطه دوست پسر دختری چیه؟ وقتی میری زنی که صیغه شده میگیری! همونه! فقط کار حلالی انجام داده!
طبق تحقیقات 87 درصد مردای ایرانی حاضر با ازدواج با دختری نیستند که قبلا با کسی دیگه رابطه جنسی داشته:ok:
در واقع داری میری زن بیوه میگیری دیگه غیر اینه؟
حالا شاید من اینطور فکر میکنم......

شدیدا موافقم باهاتون آقای منجی:ok::pirooz:

alone star;702635 نوشت:
سلام.اگراینطور که شما میگید درسته،پس چرا انقدرنهی شده از ازدواج موقت؟

سلام
خدا که حلال کرده.

نقل قول:
تازه اگرملاک نیازجنسیه همون ازدواج دائم کنند چه نیازی به موقته؟

ملاک نیاز جنسی نیست.
انگیزه ها متفاوته.

برام جالبه که این سوال می پرسید
به همون دلیل که وقتی از یک دختر خواستگاری می کنی که ازدواج دائم بکنید نمیشود.
اما وقتی با یک دختر دوست میشوید و صیغه می کنید میشود.
:ok:

نقل قول:
ولی بنظرم کمترپیش میادکه دختربدنبال تنها این نیازباشه،بنظرم بیشتر بدنبال یک تکیه گاه وهمدل وهمسفرمیگرده

بله انگیزه ی بسیاری همین تکیه گاه بودن یا همدم و دوست داشتن است و میدانیم که خیلی از پسرها مثل دخترها به دنبال همدم و همدل می گردند.
و این ها قابل جمع هستند.

چرا اینقدر دارید ،به دخترها توهین می کنید،مثلا مسلمونید؟وقتی همه ی دخترا رو جمع میبندید،شامل خواهرای خودتونم میشه،دیگه خود دانید
نمیگید،یه دختر عفیف و سالم این حرفای مسخره ی شما رو بخونه ناراحت میشه؟
وقت نداشتم نقل قول کنم،خیلی زشته بعضی حرفاتون

monji-sec;702637 نوشت:

عقاید مهمه
:Hedye:

و طاها;702658 نوشت:
سلام
خدا که حلال کرده.

ملاک نیاز جنسی نیست.
انگیزه ها متفاوته.

برام جالبه که این سوال می پرسید
به همون دلیل که وقتی از یک دختر خواستگاری می کنی که ازدواج دائم بکنید نمیشود.
اما وقتی با یک دختر دوست میشوید و صیغه می کنید میشود.
:ok:

بله انگیزه ی بسیاری همین تکیه گاه بودن یا همدم و دوست داشتن است و میدانیم که خیلی از پسرها مثل دخترها به دنبال همدم و همدل می گردند.
و این ها قابل جمع هستند.

درسته خداحلال کرده ولی مگه نبایدازمراجع تقلید تبعیت کرد؟پس چرا انقدرسختگیری شده برای ازدواج موقت؟
باورش سخته که پسربخوادفقط دنبال همدم واینجورمسائل باشه،بیشتردنبال نیازشون هستن
خوب شماکه میگیدبه همون دلیلی که ازدواج دائم میکنن،ازدواج موقتم هست،خوب یکسره ازدواج دائم بکنن پس چراموقت؟

من واقعا با خوندن بعضی نظرات از جنس مذکر نا امید شدم

همه ی فکر و ذهنشون فلان مساله است

:Narahat:

دلسا;702731 نوشت:
من واقعا با خوندن بعضی نظرات از جنس مذکر نا امید شدم
همه ی فکر و ذهنشون فلان مساله است

ما کلا عادت داریم تا نظر یک فرد رو می‌بینیم اون رو به همه تسری میدیم و در مورد همه قضاوت می‌کنیم:Nishkhand:

alone star;702702 نوشت:
درسته خداحلال کرده ولی مگه نبایدازمراجع تقلید تبعیت کرد؟

حکم فقط حکم خداست و مراجع تنها کارشناسانی هستند که به ما کمک می کنند تا حکم خدا را متوجه شویم.

نقل قول:
پس چرا انقدرسختگیری شده برای ازدواج موقت؟

چه سختگیری ؟

اگر منظور شما رعایت "عاشروهن بالمعروف" و اخلاق نیکو با همسر
رعایت عده
خواندن عقد و بستن تعهد
اجازه ولی در موردی که لازم است
و سایر شرایط
سختگیری است چه بهتر
تا باشد از این سختگیریها باشد.

نقل قول:
باورش سخته که پسربخوادفقط دنبال همدم واینجورمسائل باشه،بیشتردنبال نیازشون هستن

باورش برای شما سخته. اتفاقا طیف زیادی از پسرها به دنبال دوست هستند نه یک وسیله و کالای جنسی.
اگر اینطور باشد که شما می نگرید
پسرها هم می گویند : باورش سخته که دختر بخواد فقط دنبال همدم باشه، بیشتر دنبال پول و شهوت هستن. و حرفهای دیگری هم می زنند ...

نقل قول:
خوب شماکه میگیدبه همون دلیلی که ازدواج دائم میکنن،ازدواج موقتم هست،خوب یکسره ازدواج دائم بکنن پس چراموقت؟

ازدواج موقت مزایایی دارد که ازدواج دائم ندارد. نه تنها زمانش بلکه در چیزهای دیگر.
ازدواج موقت ، موقت نیست.
ازدواج موقتی که دائمی است.
آیا بسیاری از مردان متاهل جهنمی خواهند شد ؟ ( هنوز تایید نشده است این سوالات)

چرا یک دختر، حاضر میشود ازدواج موقت بکند اما حاضر به ازدواج دائم نمیشود ؟
چرا یک پسر حاضر میشود ازدواج موقت بکند اما حاضر به ازدواج دائم نمیشود ؟
چر وقتی یک دختر حاضر به دائم هست پسر راضی نمیشود ؟
چرا وقتی یک پسر حاضر به دائم هست دختر راضی نمیشود ؟

فقط توصیه می کنم راجع به این سوالات فکر کنید و بیشتر تحقیق کنید.

[="Arial"][="Navy"]

بچه محله امام رضا;702734 نوشت:

ما کلا عادت داریم تا نظر یک فرد رو می‌بینیم اون رو به همه تسری میدیم و در مورد همه قضاوت می‌کنیم:Nishkhand:

بنده از این جنس مذکر ضربه ای خوردم که تا اخر عمرم جبران نمیشه ! وقتی این نظرات رو میخونم حس بدم بیشتر میشه![/]

[="Tahoma"]

دلسا;702742 نوشت:
بنده از این جنس مذکر ضربه ای خوردم که تا اخر عمرم جبران نمیشه ! وقتی این نظرات رو میخونم حس بدم بیشتر میشه!

از فرد مذکر ضربه خوردید یا جنس مذکر؟

سلام
ببخشید آخه این چه حرفیه که شما میزنید...!!
دختری که خیلی راحت راضی به صیغه یا ازدواج موقت با یه پسری باشه اصلا برای خودش ارزشی قائل نشده
اکثر دخترایی که سمت اینجور کارا میرن حتما از عواقبش خبر ندارن
این وظیفه ی هر دختر و پسریه که قبل ازدواج خودشون رو کنترل کنند تا در آینده یک زندگیه سالم و بدون دغدغه داشته باشن...
ازدواج موقت و صیغه تو فرهنگ ما بیشتر برای زنان بیوه در نظر گرفته شده

fatemeh.o;702748 نوشت:
سلام
ببخشید آخه این چع حرفیه که شما میزنید...!!
دختری که خیلی راحت راضی به صیغه یا ازدواج موقت با یه پسری باشه اصلا برای خودش ارزشی قائل نشده

سلام

لطفا بیشتر توضیح بدهید.

چرا اصلا برای خودش ارزش قائل نیست ؟

*ضحا*;702766 نوشت:
سلام دوستمون واقعا درست میگه

سلام . خوب به نظر من درست نمیگه. چون کسی که ازدواج میکنه بازیچه نیست. این توهین به دختر هست.

نقل قول:
شما دارید توهین می کنید به دخترها....یعنی چی عقد موقت؟
عقد موقت در شرایط خاص جایز است نه برا دوست شدن

یعنی کسی که ازدواج دائم می کند دوست نیست ؟!
عزیز من، شما نمی توانید با جنس مخالف دوست شوید مگر اینکه از راه شرعی باشد.
راه شرعی برای دوست شدن با جنس مخالف، یا ازدواج دائمی است یا ازدواج موقت.

نقل قول:
اصلا شما خودتون حاضر هستید با دختری که این راه رفته ازدواج دایم کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

علامت سوال زیاد که چیزی رو تغییر نمیده.

همانطور که گفتم ما چهار دسته دختر و چهار دسته پسر داریم.

وقتی یک دختر برای دوستی مناسب باشد. ( شما بگو کفویت، یا بگو عقاید، یا بگو تفاهم ....)
و جزو دسته لذت جو و پول پرست نباشد حاضرم ازدواج دائم داشته باشم.
و حاضرم با هر چهار دسته ازدواج موقت داشته باشم.
هر کس انگیزه ای دارد. شاید انگیزه اش اخلاقی نباشد اما دلیل بر این نیست که با من تفاهم نداشته باشد.
این انگیزه ها قابل جمع هستند.

این هم پستی که گذشت برای روشن تر شدن موضوع :

دخترها چهار دسته هستند

شما گفتید :

نکته :
نکته :

و طاها;702757 نوشت:
سلام

لطفا بیشتر توضیح بدهید.

چرا اصلا برای خودش ارزش قائل نیست ؟

چون دختری که همچین کاری میکنه دیگه به فکر تشکیل یک زندگیه خوب و سالم نمیتونه باشه وفقط برای پاسخ به نیازش این کارو انجام داده
درحالی که اکثر دخترا بخاطر حساسیتشون و ارزش بالایی که دارند به فکر ازدواج دائم هستن تا بتونند در بهترین شرایط با همسر ایده آلشون زندگی کنن و طعم عشق واقعی رو بچشن...

fatemeh.o;702815 نوشت:
چون دختری که همچین کاری میکنه دیگه به فکر تشکیل یک زندگیه خوب و سالم نمیتونه باشه وفقط برای پاسخ به نیازش این کارو انجام داده
درحالی که اکثر دخترا بخاطر حساسیتشون و ارزش بالایی که دارند به فکر ازدواج دائم هستن تا بتونند در بهترین شرایط با همسر ایده آلشون زندگی کنن و طعم عشق واقعی رو بچشن...

اولا خودتون میگید ایده آل. پس این دخترهایی که به ازدواج موقت رو می آورند واقع بین هستند.

دوما زندگی خوب و سالم با یک ازدواج موقت هم تحقق پیدا می کند. و مزیت هایی دارد که یک زن در ازدواج دائم خوابش را هم نمیتواند ببیند.

پس

بنا بر بند اول اگر بگوییم دختری که به دنبال گزینه ی دوم یا سوم رفته است، هیچ ارزشی برای خودش قائل نیست، حرف بی منطقی است.

و بنا بر بند دوم اگر بگوییم دختری که به دنبال ازدواج دائم رفته است، گزینه ی بهتر را انتخاب کرده، باز حرف اشتباهی است.

یعنی بنا بر بند اول، از واقعیت های زندگی دور شده ایم که کار اشتباهی است.
و بنا بر بند دوم، گزینه ی بهتر را رها کرده ایم که باز اشتباه است.

پس متعه، میتواند گزینه واقع بینانه و یا بهتر ما در زندگی باشد. در مقابل ازدواج دائم که می تواند تنها یک گزینه خیال پردازانه و بدتر باشد.

نمونه های زیادی می بینیم که دخترها، در ارزوی زندگی ایده آل، همیشه حسرت خورده اند.
و در مقابل دخترهایی که از نعمت های الهی بهره بردند. و خود را از عشق و محبت بی بهره نکردند.
بله ممکن است این عشق و دوستی فراز و نشیب داشته باشد و دختر در انتخاب دوست بیشتر احتیاط کند اما اصلا از ارزش کلی این ماجرا کم نمی کند.
همانطور که این همه طلاق داریم و دخترها با هزار آرزو دست به ازدواج زده اند. آیا ازدواج دائم، ایده آل زندگی شان را برآورده کرد ؟

و طاها;702791 نوشت:

ببخشید، ازدواج موقت را برای دختر باکره ، کدام یک از مراجع بدون اذن پدر جایز میدانند؟

fatemeh.o;702815 نوشت:

سلام

ببخشید چطوریه که خیلی از دخترها با وجود اینکه قصد ازدواج هم دارند، حاضرند دوست پسر داشته باشند و عواقبش را هم میپذیرند. اما وقتی پای شرعی کردن مساله پیش میاد این کار مشکل پیدا میکنه؟

و طاها;702836 نوشت:
اولا خودتون میگید ایده آل. پس این دخترهایی که به ازدواج موقت رو می آورند واقع بین هستند.

دوما زندگی خوب و سالم با یک ازدواج موقت هم تحقق پیدا می کند. و مزیت هایی دارد که یک زن در ازدواج دائم خوابش را هم نمیتواند ببیند.

پس

بنا بر بند اول اگر بگوییم دختری که به دنبال گزینه ی دوم یا سوم رفته است، هیچ ارزشی برای خودش قائل نیست، حرف بی منطقی است.

درسته!
ولی ایشون بعد ازدواج موقت دلبستگی پیدا میکنه به اون مرد!
حالا تو ازدواج دومش دیگه اون غریزه رو واسه همسر اصلیش نداره!
درحالی ک اقایون میتونن فراموش کنن رابطه عاطفیشونو!
بعدشم فعلا عرف دنبال دختر 14 ساله میگرده!پاک و منزه!
ی دختر قبلا صیغه ای رو بیوه میبینه!
و خانوادش میگن رفته دختر بیوه گرفته!آخرش شر شده!خاک تو سرش!دست خورده مرئدمو گرفته!

Serat;702870 نوشت:
سلام

ببخشید چطوریه که خیلی از دخترها با وجود اینکه قصد ازدواج هم دارند، حاضرند دوست پسر داشته باشند و عواقبش را هم میپذیرند. اما وقتی پای شرعی کردن مساله پیش میاد این کار مشکل پیدا میکنه؟

ببخشید این دیگه مشکلیه که اون دختر داره شاید اعتقاداتش اینقدر قوی نباشه که بتونه خوب و بد تشخیص بده
من نمیگم ازدواج موقت بده ولی برای ما دخترا قبولش سخته چون احساسو عاطفه یک دختر چیزی نیست که بشه به راحتی ازش گذشت...
آقایون خیلی راحت این کارو انجام میدن بدون اینکه نگران عواقبش باشن..
واقعا کدوم پسری تو جامعه ما راضی میشه با دختری ازدواج کنه که قبلا چند بار ازدواج موقت کرده؟!!!
یا کدوم دختری راضی میشه با همچین پسری ازدواج کنه!!!؟
فرهنگ جامعه ما قبول اینجور چیزا رو برای ما سخت کرده

fatemeh.o;702885 نوشت:
ببخشید این دیگه مشکلیه که اون دختر داره شاید اعتقاداتش اینقدر قوی نباشه که بتونه خوب و بد تشخیص بده
من نمیگم ازدواج موقت بده ولی برای ما دخترا قبولش سخته چون احساسو عاطفه یک دختر چیزی نیست که بشه به راحتی ازش گذشت...
آقایون خیلی راحت این کارو انجام میدن بدون اینکه نگران عواقبش باشن..
واقعا کدوم پسری تو جامعه ما راضی میشه با دختری ازدواج کنه که قبلا چند بار ازدواج موقت کرده؟!!!
یا کدوم دختری راضی میشه با همچین پسری ازدواج کنه!!!؟
فرهنگ جامعه ما قبول اینجور چیزا رو برای ما سخت کرده

بین دو گروه رو باید جدا کنیم . دختران مذهبی و غیرمذهبی. حرف من در مورد دخترهای مذهبی نیست. چون پایبند مسائل شرعی هستند و هیچ وقت لذت دو روزه را بر ازدواج و تشکیل خانواده ترجیح نمیدهند. سوال اینه که اونهایی که غیرمذهبیند چگونه هم دوست پسر دارند هم ازدواج میکنند اما وقتی حرف ازدواج موقت میشه به شدت مخالفت میکنند و بهانه میاورند. این برای من سواله

و طاها;702836 نوشت:

پس

و بنا بر بند دوم اگر بگوییم دختری که به دنبال ازدواج دائم رفته است، گزینه ی بهتر را انتخاب کرده، باز حرف اشتباهی است.

یعنی بنا بر بند اول، از واقعیت های زندگی دور شده ایم که کار اشتباهی است.
و بنا بر بند دوم، گزینه ی بهتر را رها کرده ایم که باز اشتباه است.

پس متعه، میتواند گزینه واقع بینانه و یا بهتر ما در زندگی باشد. در مقابل ازدواج دائم که می تواند تنها یک گزینه خیال پردازانه و بدتر باشد.

نمونه های زیادی می بینیم که دخترها، در ارزوی زندگی ایده آل، همیشه حسرت خورده اند.
و در مقابل دخترهایی که از نعمت های الهی بهره بردند. و خود را از عشق و محبت بی بهره نکردند.
بله ممکن است این عشق و دوستی فراز و نشیب داشته باشد و دختر در انتخاب دوست بیشتر احتیاط کند اما اصلا از ارزش کلی این ماجرا کم نمی کند.
همانطور که این همه طلاق داریم و دخترها با هزار آرزو دست به ازدواج زده اند. آیا ازدواج دائم، ایده آل زندگی شان را برآورده کرد ؟

خب نظر شما محترمه
ولی من هیچکدوم از حرفای شما رو قبول ندارم[emoji53]
باید بدونین که دختر خانمایی که ازدواج موقت میکنن به زندگی ایده آل نمیرسن فقط به خوشی یا زندگی خوبه موقت و گذرا میرسن و همین باعث میشه از ازدواج بعدی خودشون شاید راضی نباشن یا شاید تو بعضی چیزا که نمیشه گفت دچار مشکل بشن
مگه غیر اینه که ما آدما دنبال خوبی ها و زیبایی های موندگار چه تو این دنیا و چه تو اون دنیا هستیم؟!
پس این چیزی که شما گفتین نمیتونه برای دخترای جوون درست باشه

Serat;702891 نوشت:
بین دو گروه رو باید جدا کنیم . دختران مذهبی و غیرمذهبی. حرف من در مورد دخترهای مذهبی نیست. چون پایبند مسائل شرعی هستند و هیچ وقت لذت دو روزه را بر ازدواج و تشکیل خانواده ترجیح نمیدهند. سوال اینه که اونهایی که غیرمذهبیند چگونه هم دوست پسر دارند هم ازدواج میکنند اما وقتی حرف ازدواج موقت میشه به شدت مخالفت میکنند و بهانه میاورند. این برای من سواله

یک دلیل داره!
دوستی رو جایی ثبت نمیکنن! و موقع ازدواج به پسره نمیگن دوست پسر و رابطه داشتم! راحت میرن سر خونه زندگیشون!

مشکلشون اینه دروغ نمیتونن بگن تو صیغه:khaneh:

Serat;702891 نوشت:

خب خودتون دارین میگین غیر مذهبی یعنی اینا اعتقاد و اصول خاصی برای خودشون ندارن و برای هر کاری هم که میکنن دلیل مسخره ای میارن...

اینا کلا بحثشون جداست
خدا همه ی ما رو عاقبت به خیر کنه[emoji4]

موضوع قفل شده است