صفحه 1 از 10 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: به من کمک کنید تا دوست دختر پیدا کنم، یا اینکه مشکلم رو حل کنید

نوشته
    4
    حضور
    3 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    22

اشاره به من کمک کنید تا دوست دختر پیدا کنم، یا اینکه مشکلم رو حل کنید

با سلام و خسته نباشید.
    من به اصرار دوستم این مطلب رو ارسال کردم.
    یکی از دوستان صمیمی من از من تقاضای کمک کرد و گفت که:

همه دوستان و اطرافیان من دوست دختر دارند (تعداد زیاد) اما من هیچ دوستی ندارم.
    میخوام بهم کمک کنی تا دوست دختر پیدا کنم، یا اینکه مشکلم رو حل کنی.
    دلم میخواد با کسی دوست باشم اما از عاقبتش می ترسم.

خواهش می کنم شما بگید که چه راه حلی رو دوستم پیشنهاد کنم که از این افکار خارج بشه.
    این رو هم در نظر بگیرید که بیشتر اطرافیانش آدم هایی هستند که شاید اعتقاد زیادی به اینجور مسائل ندارند.

​خلایق ، هرچه لایق.
    به عمل کار برآید ، به سخن دانی نیست.

2. صلوات ها 16

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58297

با نام و یاد دوست

به من کمک کنید تا دوست دختر پیدا کنم، یا اینکه مشکلم رو حل کنید

کارشناس بحث: استاد راهنما

5. صلوات ها 14

نوشته
    763
    حضور
    25 روز 5 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3683

نقل قول نوشته اصلی توسط ali-110 نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید.
    من به اصرار دوستم این مطلب رو ارسال کردم.
    یکی از دوستان صمیمی من از من تقاضای کمک کرد و گفت که:

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی
    لطفا برای شروع بحث و بحثهای مهمتر ابتدا به تاپیکهای زیر مراجعه نمایید:
    حاج آقا گفت دوست دخترداشته باش !!!

دوست دختر

کجای قرآن آمده دوست دختر یا پسر ممنوع؟!

در ادامه در خدمت شما هستم.

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
    یا علی

7. صلوات ها 15

نوشته
    9
    حضور
    1 روز 7 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    7
    صلوات
    32

سلام

من یک روش به شما میگم. انتخاب با خودتونه.
    یک بررسی منطقی و عقلی می کنیم تا راه رسیدن به هدف را پیدا کنیم:

1- مگه همه چیز ، از طرف خدا نیست؟ همه نعمتها از اوست ؛ همه اشیاء و جانداران و همه موجودات در حقیقت " مال " او هستند. منظور اینکه ، او " صاحب " همه چیز است.

*** پس او ، صاحب "جنس مونث" ها است که مسأله شما به آنها مربوط می شود.

2- خداوند ، مهربانترین و بخشنده ترین و تواناترین است. وقتی ببیند کسی ، از او درخواستی دارد ، او را رد نمی کند. چه برسد به اینکه ببیند کسی مشکل حادی دارد.

3- یک سئوال: چرا وقتی خدا ، صاحب همه چیز است ، و مهربان و بخشنده هم هست ، درخواستهای ما را به ما نمی دهد؟
    جواب: اجمالا طبق بند شماره 2 می دانیم که مشکل از طرف خدا نیست. پس مشکل از طرف ماست.

4- اگر ما ، مشکل خودمان را حل کنیم ، مانعی بر سر راه دریافت فیض الهی باقی نمی ماند..

مطالب بالا ، بر اساس " توحید افعالی " است.

پیشنهاد بنده:
    شما از " صاحب " همه چیزها ، یک همسر بخواهید.
    برای اینکار ، باید خود را به او نزدیک کنید. او در قله نورها و پاکی هاست. شما هم باید برای خود ، نور و پاکی ایجاد کنید.
    هر کس ، نور و پاکی بیشتری در وجود خودش داشته باشد ، به خدا نزدیکتر میشود و موانع را پشت سر می گذارد.
    پاکی یعنی دوری از زشتی ها و آلودگی ها.
    نور چیست؟ هر چه در دین ، به عنوان نور آمده است: نماز - قرآن - عمل صالح - ...

وقتی خودتان را به " خدا " نزدیک کنید ، (یعنی موانع فیض را از خود دور کنید) او هم به شما خواسته تان را می دهد.

بیان دوم:
    اگر دختر خاصی را در نظر دارید ، راهش آن است که به بزرگترتان ( ولی تان ) بگویید تا او را از صاحبش برای شما خواستگاری کند. شما هم باید مهریه او را بپردازید.

صاحب دختر ، پدرش نیست. او در دست پدرش یک امانت است. صاحبش " خدا " است.
    بزرگتر شما و ولی شما هم امام زمان ( عج) است.
    مهریه او چیست؟ در حدیث آمده که مهریه حورالعین ، " صلوات بر محمد و آل محمد " است. ( فرقی ندارد ، مهریه حورالعین می تواند مهریه زن این دنیا هم باشد. البته نه مهریه مادی که در سند عقد ثبت می شود. بلکه مهریه ای که لازم است تا او را از " صاحبش " بگیری - برای صاحبش ، امور مادی ملاک نیست... ).

آری. بهترین راه برای رسیدن به خواسته ها ، راه " توحید " و "ولایت " است. توحید و ولایت ، آنقدر ارزش و قدر و کارایی دارند که بتوانند مشکلات انسان را حل کنند. اگر اینطور نبود ، که این دو مقوله ، اهمیتی نداشتند!

راه گناه ، ظاهرا انسان را به هدفش نزدیک می کند اما در حقیقت ، انسان را از هدفش دور می کند و موانع سر راه او را بیشتر می کند. گناه ، یک سراب است نه یک واقعیت. در حدیث است که هر کس هدفی را از راه گناه ، دنبال کند ، از آن هدف دورتر خواهد شد.

من راه را به شما نشان دادم. راهی که منطقی و عاقلانه و طبق تعالیم دینی است. دیگر خود دانید.
    ویرایش توسط زهیر ابن قین : ۱۳۹۴/۰۴/۱۴ در ساعت ۱۹:۵۹

9. صلوات ها 14

نوشته
    3,077
    حضور
    81 روز 15 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3766

با سلام

سه راه بیشتر وجود ندارد :

دوست دختر ، صبر کردن، ازدواج

دوست دختر که راه خوبی نیست چون راه شرعی نیست.

صبر کردن نیز بستگی به تصمیم و ظرفیت دوستتان دارد.

ازدواج کردن راه حل خوبی است.

ازدواج موقت و ازدواج دائم دو پیشنهاد شرعی و معقول است.

بعد از مشاوره و بررسی شرایط، اگر تصمیم به ازدواج موقت داشته باشند چرا نباید کمک کرد ؟

11. صلوات ها 15

علاقه
    گل و شعر
    نوشته
    560
    حضور
    18 روز 15 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2700

من با موقت مخالفم چرا میگید موقت؟ موقت که رفتند دیگه ما باید دق کنیم

13. صلوات ها 12

نوشته
    1,415
    حضور
    42 روز 17 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6338

سلام
    اگر شرایط ازدواج برایتان مهیا است بجای دوست دختر و هدر دادن وقتتون بهتره برای خواستگاری و ازدواج اقدام کنید
    اگر فعلا شرایط ازدواج ندارید سعی کنید صبر کنید و برای جور شدن شرایط خودتون تلاش کنید سراغ ازدواج موقت هم نروید که دردی از شما درمان نمی کند
    اکثر پسران هیچ حداقلی برای زندگی مشترکشون فراهم نکردند اون وقت بجای کار و تلاش وقتشون را با چیزای الکی پر می کنند
    بجای اینکه ساعت ها به چنین مسائلی فکر کنید سعی کنید شغلی پیدا کنید کاری راه بیندازید وضعتون رو سر و سامان بدید اون وقت بهترین ازدواج هم می توانید داشته باشید
    سرگرم شدن به کار و فعالیت انسان رو از افکار بیهوده باز می دارد

15. صلوات ها 7

نوشته
    3,077
    حضور
    81 روز 15 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3766

نقل قول نوشته اصلی توسط شهره22 نمایش پست ها
    با سلام

یک تفاوت موقت با دوستی همین است. که دختر و پسر ار ابتدا خودشان تصمیم می گیرند ( و تعهد می دهند ) تا چه زمانی با هم باشند.

ما نمی توانیم به جای دختر و پسر تصمیم بگیریم.

ادامه ی زندگی و بستن یک عقد موقت دیگر با زمانی متفاوت، بسته به تصمیم و علاقه ی دو طرف دارد.

17. صلوات ها 5

اناالعبد آنلاین نیست. همکار اجرایی بخش آرشیو و عرفانهای کاذب

علاقه
    هیچی ... کاش بتونم بنده باشم..هیچی نمیخوام دیگه
    نوشته
    1,049
    حضور
    37 روز 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    47
    صلوات
    7340

نقل قول نوشته اصلی توسط شهره22 نمایش پست ها
    یک سوال میشه از شما بپرسم؟
    اونطور که من نظر خانوما رو دیدم چه تو این سایت و
    چه سایتهای دیگه تقریبا اکثرشون از مردای صیغه ای بدشون میاد و کلا از صیغه خوششون نمیاد واقعا یه سوال برام ایجاد شده
    پس
    چرا یه زن حاضر میشه با یه مرد صیغه موقت کنه؟ چون مردا که به زور صیغه نمی کنن ... خود زن هم حاضر میشه و قبول میکنه ...
    خب همین زن هایی که با صیغه مخالفن چرا خودشون صیغه میشن؟

ویرایش توسط اناالعبد : ۱۳۹۴/۰۴/۱۵ در ساعت ۰۹:۱۳
    طرح ترک رذائل اخلاقی و انجام فضائل اخلاقی برای نزدیکتر کردن ظهور امام زمان (عج) ... این هفته قرائت یک صفحه قرآن هر روز http://www.askdin.com/showthread.php...356#post819356

انسان
    هرچند هم که عبادتش بسیار باشد، نباید مغرور گشته و خیال کند که به کمال نهایی خویش راه یافته است، بلکه باید بداند که انسان تا زنده است، هدف تیر شیطان و نفس اماره است و درهرحال باید خود را ضعیف و محتاج به مدد و کمک حضرت حق ببیند.

19. صلوات ها 5

علاقه
    اردک؛ نوزاد رسیده و تپل و ضربه گیر دار!؛ کرانچی تند آتشین در کنار یار! :))
    نوشته
    1,176
    حضور
    59 روز 7 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    16
    صلوات
    6347

سلااااااااااااااام

نقل قول نوشته اصلی توسط زهیر ابن قین نمایش پست ها

سلام

من یک روش به شما میگم. انتخاب با خودتونه.
    یک بررسی منطقی و عقلی می کنیم تا راه رسیدن به هدف را پیدا کنیم:

1- مگه همه چیز ، از طرف خدا نیست؟ همه نعمتها از اوست ؛ همه اشیاء و جانداران و همه موجودات در حقیقت " مال " او هستند. منظور اینکه ، او " صاحب " همه چیز است.

*** پس او ، صاحب "جنس مونث" ها است که مسأله شما به آنها مربوط می شود.

2- خداوند ، مهربانترین و بخشنده ترین و تواناترین است. وقتی ببیند کسی ، از او درخواستی دارد ، او را رد نمی کند. چه برسد به اینکه ببیند کسی مشکل حادی دارد.

3- یک سئوال: چرا وقتی خدا ، صاحب همه چیز است ، و مهربان و بخشنده هم هست ، درخواستهای ما را به ما نمی دهد؟
    جواب: اجمالا طبق بند شماره 2 می دانیم که مشکل از طرف خدا نیست. پس مشکل از طرف ماست.

4- اگر ما ، مشکل خودمان را حل کنیم ، مانعی بر سر راه دریافت فیض الهی باقی نمی ماند..

مطالب بالا ، بر اساس " توحید افعالی " است.

پیشنهاد بنده:
    شما از " صاحب " همه چیزها ، یک همسر بخواهید.
    برای اینکار ، باید خود را به او نزدیک کنید. او در قله نورها و پاکی هاست. شما هم باید برای خود ، نور و پاکی ایجاد کنید.
    هر کس ، نور و پاکی بیشتری در وجود خودش داشته باشد ، به خدا نزدیکتر میشود و موانع را پشت سر می گذارد.
    پاکی یعنی دوری از زشتی ها و آلودگی ها.
    نور چیست؟ هر چه در دین ، به عنوان نور آمده است: نماز - قرآن - عمل صالح - ...

وقتی خودتان را به " خدا " نزدیک کنید ، (یعنی موانع فیض را از خود دور کنید) او هم به شما خواسته تان را می دهد.

بیان دوم:
    اگر دختر خاصی را در نظر دارید ، راهش آن است که به بزرگترتان ( ولی تان ) بگویید تا او را از صاحبش برای شما خواستگاری کند. شما هم باید مهریه او را بپردازید.

صاحب دختر ، پدرش نیست. او در دست پدرش یک امانت است. صاحبش " خدا " است.
    بزرگتر شما و ولی شما هم امام زمان ( عج) است.
    مهریه او چیست؟ در حدیث آمده که مهریه حورالعین ، " صلوات بر محمد و آل محمد " است. ( فرقی ندارد ، مهریه حورالعین می تواند مهریه زن این دنیا هم باشد. البته نه مهریه مادی که در سند عقد ثبت می شود. بلکه مهریه ای که لازم است تا او را از " صاحبش " بگیری - برای صاحبش ، امور مادی ملاک نیست... ).

آری. بهترین راه برای رسیدن به خواسته ها ، راه " توحید " و "ولایت " است. توحید و ولایت ، آنقدر ارزش و قدر و کارایی دارند که بتوانند مشکلات انسان را حل کنند. اگر اینطور نبود ، که این دو مقوله ، اهمیتی نداشتند!

راه گناه ، ظاهرا انسان را به هدفش نزدیک می کند اما در حقیقت ، انسان را از هدفش دور می کند و موانع سر راه او را بیشتر می کند. گناه ، یک سراب است نه یک واقعیت. در حدیث است که هر کس هدفی را از راه گناه ، دنبال کند ، از آن هدف دورتر خواهد شد.

من راه را به شما نشان دادم. راهی که منطقی و عاقلانه و طبق تعالیم دینی است. دیگر خود دانید.
    خداییش قشنگ گفتین ... من خودم شاید بیشتر وقتا و در عمل، حواسم به این نگرش قشنگ نیست... ولی الان که می خوندم لذت بخش بود.... حتی اگه شرایط آدم بهتر نشه، اینجوری فک کردن و بینش اینجوری، آرام بخشه...

در اصل می خواستم که به اون جوون و به خودم بگم...:

به من کمک کنید تا دوست دختر پیدا کنم، یا اینکه مشکلم رو حل کنید
    مررررد حسابی... همیشه و مخصوصا در این شبها... بهترین جا برای کمک خواستن در خونه خداست... نه از چند تا مخلوق....

تازشم چه کمکی...کمک خوب... نه کمک بد...!!

دلم میخواد..
    از قول من به دوستتون بگین:...

نمی گم که من دلم نمی خواد... منم دلم می خواد.... ولی وقتی ایشون در کنار دلم می خواد، حرف از دوست دختر می زنند...این یعنی فقط برا خودشون می خوان....این خوب نیست...

اینجا خیلی ها هستند که از ترس خدا دلشون می خواد... یعنی هم دلشون می خواد... هم برای خدا می خوان.... بعد اون وقت اینایی که می گم هنوز چشم به در هستند... شما از راه نیومده یه کمک بد می خوای... حداقل یه کمک خوب بخواه...

شاید منظورمو درست نفهمی.. پس خیلی جدی نگیر....

از عاقبتش می ترسم.
    عوضش... ان شا الله گره از کار همه جوونا ((علی الخصوص جوونای پاک دامن که نگران آخر و عاقبت کار هستن)) باز بشه... الهی آمین

یا علی

سلام عامو
    بنده هیچ مسئولیتی راجع به مطلبی که نوشتم قبول نمی کنم و فقط نظر شخصی خودم بوده که بار ها دستخوش تغییر و تکامل شده
    چون زیاد نمیام اینجا ، اینو گفتم که فردای روزگار آثار ما تاخر یقه منو نگیره

21. صلوات ها 5

صفحه 1 از 10 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۴/۰۴/۱۶, ۱۴:۵۲ : 8

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری