تبدیل نذر

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تبدیل نذر

سلام
من دو سال پیش در حرم امام رضا نذر کردم که اگر فلان کارم درست بشه مقداری پول به حرم امام رضا بدم:Doaa:. البته هیچ کدوم از شرایط شرعی نذر مثل صیغه شرعی و ... رو انجام ندادم . امام رضا هم قربونش برم هنوز حرف از دهنم در نیومده کارم رو انجام داد و دعام مستجاب شد :ok:. حالا بعد از دوسال تصمیم گرفتم به جای کمک به حرم امام رضا پولش رو به یک فقیر بدم. چون اولا مبلغش زیاد نیست که به درد حرم بخوره.. ماشالله آستان قدس وضعش خوبه. دوما میتونم بدم به فقیر بگم این از طرف امام رضاست. آیا این کار صحیحه و گناه نداره؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

DRAGOVICH;699695 نوشت:
سلام
من دو سال پیش در حرم امام رضا نذر کردم که اگر فلان کارم درست بشه مقداری پول به حرم امام رضا بدم. البته هیچ کدوم از شرایط شرعی نذر مثل صیغه شرعی و ... رو انجام ندادم . امام رضا هم قربونش برم هنوز حرف از دهنم در نیومده کارم رو انجام داد و دعام مستجاب شد . حالا بعد از دوسال تصمیم گرفتم به جای کمک به حرم امام رضا پولش رو به یک فقیر بدم. چون اولا مبلغش زیاد نیست که به درد حرم بخوره.. ماشالله آستان قدس وضعش خوبه. دوما میتونم بدم به فقیر بگم این از طرف امام رضاست. آیا این کار صحیحه و گناه نداره؟

با سلام و عرض ادب

درفرضی که بیان فرموردید که شرایط نذر محقق نشده است،اشکال ندارد که نذرتان را تغییر دهید.

رساله مراجع،احکام نذر

موضوع قفل شده است