صفحه 1 از 9 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تغییر دید نسبت به افراد مذهبی

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,525
    حضور
    175 روز 5 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58319

اشاره تغییر دید نسبت به افراد مذهبی

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

سلام
    من خانمی هستم که میخواستم یه فکری که چند روز هست ذهنم رو درگیر کرده عرض کنم
    قبلا همچین دیدی رو نسبت به افراد مذهبی نداشتم اما باخوندن تایپیک هایی که راجع به ازدواج موقت بود دیدم کلا عوض شد.
    مثل تایپیک زیر که چه راحت بیان می کنن که صیغه خوندن:

آیا این عقد درست بوده؟

آخه به چه راحتی می تونن ازدواج موقت کنند تنها با خوندن یه صیغه با یکی دیگه رابطه داشته باشن.
    اصلا من به نوبه خودم با خوندن این تایپیک ها اعتمادم نسبت به پسرا کلی کم شد. از تمام افرادی که این طوری اند بدم میاد.
    گناه ما دخترها چی هست که فردی رو میخواهیم که مثل خودمون پاک باشه تنها به مذهبی ها دلمون خوش بود اونم که با ازدواج موقت راحت می تونن به نیازهاشون برسن.

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید
    ویرایش توسط ساعت شنی : ۱۳۹۵/۰۳/۱۷ در ساعت ۱۷:۲۰

2. صلوات ها 8

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,525
    حضور
    175 روز 5 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58319

با نام و یاد دوست

تغییر دید نسبت به افراد مذهبی

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 4

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 1 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

سلام بر شما خواهر محترم
    به عنوان طلبه و مشاوري كه با جوانان ارتباط دارم بايد خدمت شما عرض كنم كه درست است كه ازدواج موقت برنامه حكيمانه اي در احكام شرع است و اگر نبود جايش خالي بود و افراد به انواع آلودگي هاي جنسي مبتلا مي شدند ولي با اين حال بايد خدمت شما عرض كنم كه از بين جوانان مذهبي به ندرت هستند افرادي كه سراغ اين ازدواج مي روند. جوانان بي قيد خيلي راحت به گناهان جنسي آلوده مي شوند چون يك پسر راحت با تعداد زيادي دختر باكره دوست مي شود و ارتباط برقرار مي كند و با هزار كلك او را فريب مي دهد. طوري كه گاهي چند دختر تصور مي كنند كه يگانه عشق يك پسر هستند. ولي غالب افراد مذهبي صبر مي كنند تا تجربه زناشويي را با همسر خود داشته باشند و براي مديريت شهوت از ورزش، روزه، تنظيم غذا و... كمك مي گيرند. در بين افراد مذهبي افرادي زيادي هستند كه براي اين كه به گناه نيفتند بر خلاف جوانان هم سن و سال خود حاضراند با امكانات كم زندگي مشترك شان را با ازدواج آسان شروع كنند.
    بله مواردي در مشاوره ها داشته ام كه جوانان ازدواج موقت كرده اند اما نه با دختر باكره. جوان متديني مي گفت شهوتم زياد بود. از روزه و تنظيم غذا و ورزش براي تعديل شهوتم كمك گرفتم ولي فايده نداشت سنم بالا رفته بود و دوستانم همگي ازدواج كرده بودند. فكر گناه اعصاب برايم نگذاشته بود و تمركزي براي درس خواندن نداشتم. مانده بودم بين گناه كردن با خود ( خودارضايي)، با ديگري ( همجنس بازي و زنا) و ازدواج موقت. كه راه شرعي را گزينش كردم.
    برخي از افرادي كه ايمان سستي دارند و مي خواهند راه شهوت خود را باز بگذارند و به خواسته خودم هم برسند و با دختر يا دختراني ارتباط جنسي داشته باشند مي روند مي گردند تا عالمي را پيدا كنند كه ازدواج موقت با دختر باكره بدون اذت پدر را جايز بدانند. يعني در واقع تعويض مرجع تقليدشان براساس معيار فقهي نيست براساس شهوت شان است. اما اين افراد همان طور كه گفتم از نظر ديني ابعاد دينداريشان عميق نيست.
    بنابراين شما در ازدواج اگر درباره دينداري فرد تحقيق كنيد و ديندار واقعي كه راستگو و امانت دار و....است پيدا كنيد نگراني شما رفع مي شود.

گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 6

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 1 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

بنابراين در ازدواج يا بايد يكي از راه ها را گزينش كنيد:
    - با افراد بي قيد ازدواج كنيد كه همان گونه كه گفتم اينان قبل و بعد از ازدواج اهل ارتباط با جنس مخالف هستند و خدا را هم در نظر نمي گيرند.
    - افرادي كه مذهبي نيستند ولي تمايل دارند نياز شرعي را با همسر خود برطرف كنند. هر چند به گناهاني مانند خودارضايي تا زمان ازدواج مبتلا شوند.
    - افراد مذهبي عميق كه نياز شرعي خود را فقط با همسر خود برطرف مي كنند و براي رفع نياز جنسي خود از راه مشروع حاضرند زودتر ازدواج آسان كنند و از امكانات و رفاهيات بيشتر چشم پوشي مي كنند و به جهيزيه دختر هم گير نمي دهند. ( از بين جوانان مذهبي افراد كمي هستند كه راضي به ازدواج موقت مي شوند چون اساتيد اخلاق ازدواج موقت را براي آنها درمان نمي دانند و ديگر اين كه اگر هم بخواهند ازدواج كنند بايد با زن بيوه ازدواج كنند و از نظر تناسب روحي برايشان لذت بخش نيست و به اين راحتي هم كه تصور مي شود خانم بيوه متدين پيدا نمي شود در برابر خانم هاي غيرمتدين زيادي (دختر - بيوه - زن شوهر دار) يافت مي شود كه حاضرند رابطه نامشروع داشته باشند ولي جوانان متدين اين ارتباط ها را گناه بزرگي مي دانند.
    - افراد با ظاهر مذهبي كه براي ارتباط با دختران دنبال حكم شرعي مي گردند هر چند مرجع تقليدي كه انتخاب مي كنند اعلم نباشد.

گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

9. صلوات ها 6

نوشته
    800
    حضور
    22 روز 18 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2727

نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
    چون اساتيد اخلاق ازدواج موقت را براي آنها درمان نمي دانند
    سلام
    بزرگترین عالم اخلاق امام صادق علیه السلام هستند که در ورایت صحیح و معتبری می فرمایند:
    رَوَى بَكْرُ بْنُ مُحَمَّدٍ عَنْ أَبِي عَبْدِ اللَّهِ ع قَالَ: سَأَلْتُهُ عَنِ الْمُتْعَةِ فَقَالَ إِنِّي لَأَكْرَهُ لِلرَّجُلِ الْمُسْلِمِ أَنْ يَخْرُجَ مِنَ الدُّنْيَا وَ قَدْ بَقِيَتْ عَلَيْهِ خَلَّةٌ مِنْ خِلَالِ رَسُولِ اللَّهِ ص لَمْ يَقْضِهَا.
    بكر بن محمّد گويد: از امام صادق عليه السّلام در باره متعه پرسيدم، فرمود: من خوش ندارم كه مرد مسلمانى از دنيا برود و يكى از خصلتهاى رسول خدا را كه دستور داده انجام نداده باقى گذارد.
    من لا يحضره الفقيه، ج‏3، ص: 463

از این روایت صحیح استحباب ازدواج موقت ثابت می شود البته روایتهای فراوان دیگری با تاکید های بیشتری هست اما همین یک مورد کفایت می کند پس از نظر مشهور علما و فقها ازدواج موقت از نظر فقهی مستحب است اما اینکه آیا این حکم مستحب می تواند غیر اخلاقی باشد باید گفت محمول در اخلاق، حسن ياقبیح است; حال آنكه محمول در فقه يكى از احكام پنج گانه واجب و حرام و مكروه و مستحب و مباح است بنا بر این چیزی که شرعا واجب و مستحب است از نظر اخلاق هم حسن بوده و آنچه که مکروه و حرام است از نظر اخلاق قبیح است.

موفق باشید.

ویرایش توسط علــی : ۱۳۹۴/۰۴/۱۵ در ساعت ۱۴:۳۸

11. صلوات ها 4

نوشته
    395
    حضور
    44 روز 14 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1600

بسم رب الحیدر

سلام وادب
    این همه پسر مذهبی خوب! به این راحتی نظرتون نسبت بهشون عوض شد؟!
    خیالتون راحت صیفه طرفداری نداره و بنظرم متاسفانه که نداره
    درسته صیغه کار درستی نیست از بعضی جوانب
    اما من فکر میکنم اسلام دلایلی داشته که چنین چیزی رو قرار داده و در موارد خاص خیلی بدرد میخوره
    مثلا مواقعی که واقعا نیاز جنسی مهار نشدنی میشه و به سمت گناه و زنا قدم برداشته میشه
    حالا بنظرتون بهتره صیغه انجام بشه یا زنا صورت بگیره؟ بنظرتون اگه به صیغه (با وجود یکسری مشکلاتی که داره) عمل میشد بهتر بود یا این وضع و فسادی که پیش اومده
    اینم بگم که با صیغه شهوت کم نمیشه فقط یه راه حلی برای جایگزینی زنا
    یا مثلا برای زنان بیوه که خرج و سرپناهی ندارن میتونه خوب باشه
    و اینکه شما پاک باشید مطمئنا یه پسر پاک گیرتون میاد البته بشرط اینکه خودتون شرایط و مراحل اردواج موفق رو رعایت کنید

دیالوگی ماندگار از فیلم امام علی علیه السلام:
    معاویه: قوی تر از ذوالفقار علی سراغ داری؟
    عمروعاص: آری! جهل مردم

اللهم العن الجبت و الطاغوت ~ تعجیل در فرج منتقم آل الله صلوات

یادداشتهای مهم کاربری:
    http://www.askdin.com/usernote.php?u=33492

13. صلوات ها 5

نوشته
    800
    حضور
    22 روز 18 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2727

نقل قول نوشته اصلی توسط طاهر نمایش پست ها
    گناه ما دخترها چی هست که فردی رو میخواهیم که مثل خودمون پاک باشه
    سلام
    در این سه آیه که پس از آنکه خداوند سه حکم را در قران بیان می کند ازدواج دائم و موقت و ازدواج با کنیز می فرماید که هدف از این ازدواج ها پاک بودن است و اتفاقا در این سه آیه دو دفعه تکرار می کند که هدف از این احکام مثل ازدواج موقت این است که یتوب علیکم شما را پاک گرداند و به صراط مستقیم بیاورد!

يُرِيدُ اللَّهُ لِيُبَيِّنَ لَكُمْ وَيَهْدِيَكُمْ سُنَنَ الَّذِينَ مِن قَبْلِكُمْ وَيَتُوبَ عَلَيْكُمْ وَاللَّهُ عَلِيمٌ حَكِيمٌ وَاللَّهُ يُرِيدُ أَن يَتُوبَ عَلَيْكُمْ وَيُرِيدُ الَّذِينَ يَتَّبِعُونَ الشَّهَوَاتِ أَن تَمِيلُوا مَيْلًا عَظِيمًا يُرِيدُ اللَّهُ أَن يُخَفِّفَ عَنكُمْ ۚ وَخُلِقَ الْإِنسَانُ ضَعِيفًا
    خداوند می‌خواهد (با این دستورهای ازدواج دائم و موقت و کنیز، راه‌های خوشبختی و سعادت را) برای شما آشکار سازد، و به سنت های (صحیح) پیشینیان رهبری کند و شما را پاک گرداند و خداوند دانا و حکیم است خدا می‌خواهد شما را ببخشد (و از آلودگی پاک نماید)، امّا آنها که پیرو شهواتند، می‌خواهند شما بکلی (با تبعیت نکردن از احکام الهی) منحرف شوید ،خدا میخواهد (با احکام مختلف مربوط به ازدواج دائم و موقت و کنیز) کار را بر شما سبک کند؛ و انسان، ضعیف آفریده شده؛ (و در برابر طوفان غرایز، مقاومت او کم است)

البته کسانی که ازدواج موقت را قبول ندارند یا با اجرای آن مخالف هستند باید در مرتبه ای از مراتب دینداری آنها شک کرد چون کسی که خدا را حکیم می داند (یعنی همه کارهایش روی حساب است) نمی شود معتقد باشد که این احکامی که بنا نهاده کاربردی نباشد یا خوب نباشد!
    http://www.askdin.com/thread48383.html

15. صلوات ها 5

علاقه
    مباحثه
    نوشته
    1,136
    حضور
    20 روز 1 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2465

سلام

سپاس از این سایت مذهبی که دید من رو هم نسبت به افراد مذهبی به شدت تغییر داد

واعظان کاین جلوه در محراب و منبر می‌کنند

چون به خلوت می‌روند آن کار دیگر می‌کنند

ازادی در پرواز است نه در انتخاب قفس

17. صلوات ها 6

نوشته
    800
    حضور
    22 روز 18 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2727

نقل قول نوشته اصلی توسط **گلشن** نمایش پست ها
    واعظان کاین جلوه در محراب و منبر می‌کنند چون به خلوت می‌روند آن کار دیگر می‌کنند
    سلام
    ما که در محراب و منبر می گوییم باید چه کاری را در خلوت کرد مصداق این شعر کسانی هستند که با احکام شرعی مخالفت می کنند اما خود در خلوت یا عیان آن کارهای خلاف شرع را انجام می دهند!

یعنی در واقع مردم را به دوری از آن کار مشروع و خداپسند امر می کنند اما خود از خودارضایی و همجنس بازی گرفته تا سایر فسق و فجور را مرتکب می شوند اما به شرع که می رسد توبه فرما می شوند...

مشکلی دارم ز دانشمند مجلس بازپرس*** توبه فرمایان چرا خود توبه کمتر می کنند.

ویرایش توسط علــی : ۱۳۹۴/۰۴/۱۵ در ساعت ۱۶:۴۴

19. صلوات ها 6

نوشته
    69
    حضور
    2 روز 5 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    151

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اجْتَنِبُوا کَثِیراً مِنَ الظَّنِّ إِنَّ بَعْضَ الظَّنِّ إِثْمٌ. (حجرات: 12)
    ای اهل ایمان، از بسیاری از گمان ها دوری کنید که برخی گمان ها معصیت است.

/امام على‏ (ع):یکی از صفات متقین سوء ظن داشتن به خود است/
    (به خاطر بياوريد) روزى را كه به جهنم می گوييم: «آيا پر شده‏ اى؟» و او می گويد: «آيا افزون بر اين هم هست؟!»
    از این ظاهر متحیر مشو. به خود رجوع کن. ن ه ب ه م ن

از ذکر صلوات بر پای پست این کاربر برحذر باش
    .( اگر پیش تر این کار را کردی تشکر و اگر نکردی باز هم تشکر. روزی می رسد به خاطر ذکر بر پست این کاربر، بزرگی چون تو از سوی ... سرزنش شود.)

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 9 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)