تقوا در فضای مجازی (12 طرح)

تب‌های اولیه

49 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

روح بخش;699487 نوشت:

حداقل چیزی میذارین یکم منصفانه باشه!

بقیه مطالبشو پسندیدم!
اینو نمیدونم کجای دلم بذارم!

حالا گیریم سلام؟ سلام شما خوبی؟ممنون متشکر!

شما الان تحریک شدی؟عفتت لکه دار شد؟مفسده ایجاد شد؟:Gig:

monji-sec;699516 نوشت:
شما الان تحریک شدی؟عفتت لکه دار شد؟مفسده ایجاد شد؟

نه اما لزومی هم نداره

monji-sec;699516 نوشت:

بقیه مطالبشو پسندیدم!

سلام علیکم
قرآن ما را از گامهای شیطان بر حذر می دارد!
هر گامی بخودی خود گناه نیست! ولی وقتی منجر به گام بعدی می شود و بعد گام بعدی آن وقت می شود گناه!
آیا من اگر از لیوانی که شما آب خوردید بخورم مریض می شوم؟ خب احتمال ضعیفی هست که مریض شوم!
آیا بهداشت اجازه می دهد من این احتمال ضعیف را ندید بگیرم؟ نه اجازه می دهد!
آیا کسی بهداشت را به سختگیری متهم می کند؟ خیر اصلا آدما رعایت امور بهداشتی را برای خود شأن و شخصیت می دانند!
آیا وقتی مریض شدم چقدر خسارت عائد من می شود؟ یک مقداری؛ یه مقدار پول و یه مقدار درد و یه مقدار صرف وقت!
من سؤالت رو ادامه نمی دم و مقایسه نمی کنم بهداشت جسم و بهداشت روح رو و نیز خسارات این دو را! مخاطب باید عاقل باشد که شکر خدا هست!
فقط همینقدر بدانید خیلی ها را این گامهای شیطان به دره های نابودی کشانده است! ما مشاورین! مشاور تجربه های زیادی از افت و خیرهای دیگران در سینه دارد!
به نظرم با این توضیح که داده شد روشن شد که آنچه گذاشتیم کمی منصفانه بود!

به این تاپیک هم سر بزنید:

http://www.askdin.com/thread30459.html

[="Microsoft Sans Serif"][="Indigo"]

روح بخش;699487 نوشت:

سلام استاد

خدا خیرتان دهد...:Gol:

عیدتان هم مبارک باشد...:Rose:

ان شا الله از پرهیزگاران باشم....

برای اینکه جلوی چشمم باشد ..آدرس این تاپیک را در امضایم قرار دادم...

یا علی[/]

سلام علیکم
خداوند من و شما را جزء متقین قرار دهد ببرکت طفل سه ساله امام حسین علیه السلام که پیر طریقت بود!

[=Microsoft Sans Serif]

*آیا چت کردن با جنس مخالف گناه دارد؟

چت کردن با نامحرم، در صورتی که نیاز و ضرورت در بین باشد و ارتباط چت بدون قصد لذت و بدون حرف های تحریک کننده و به مقدار ضرورت باشد، اشکال ندارد.
اگر ارتباط با قصد لذت جنسی باشد و یا حرف های تحریک کننده گفته شود و یا مفسده ای ایجاد کند، حرام است.
هم چنین ارتباط عادی با نامحرم درصورتی که ضرورت در بین نباشد، با توجه به این که هر نوع ارتباط دختر و پسر نامحرم، چه از طریق شبکه اینترنت و چت و چه از راهای دیگر غالبا منشأ فساد است، جایز نیست.
تجربه های مکرر نشان داده که رابطه های دختران و پسران دام های شیطان است و پیامد های منفی دارد. هم چنین صحبت کردن های غیر ضروری با نامحرم از مناسب ترین جایگاه های نفوذ شیطان است. ممکن است ناخود آگاه انسان را به روابط غیر اخلاقی سوق دهد.(۱)
پی نوشت:
۱- سؤال از دفتر آیت الله خامنه ای.

آیا چت کردن با دختر اشکال شرعی دارد؟

به صورت یک حکم کلی، چت کردن همانند دیگر صورت های صحبت کردن زن و مرد یا دختر و پسر نا محرم، اگر مفسده‏اى نداشته باشد و خوف وقوع در حرام نباشد و از روى شهوت صورت نگیرد، اشکالى ندارد.(۱)
بنابراین نظر، گفتگو از طریق اینترنت یا تلفن اگر مفسده ای نداشته باشد، اشکالی ندارد . ولی اگر حرف های شهوی مطرح شود ، یا از گفتگو و چت کردن شهوت ، تهییج شود ،جایز نیست و باید از آن پرهیز شود .
اما برخی مراجع در خصوص چت فتوا به حرمت داده و گفته اند: با توجه به اینکه ارتباط و نامه نگاری دختر و پسر نامحرم، چه از طریق شبکه اینترنت و چت و چه از راهای دیگر غالبا منشأ فساد است ،جایز نیست . چت کردن با نامحرم بدون ضرورت اشکال دارد و گناه است.(۲)

یا علی

خیلی ممنون. مطالب و عکس ها مفید و جالب بودند.

یا‌رقیه;699826 نوشت:
برخی مراجع در خصوص چت فتوا به حرمت داده و گفته اند: با توجه به اینکه ارتباط و نامه نگاری دختر و پسر نامحرم، چه از طریق شبکه اینترنت و چت و چه از راهای دیگر غالبا منشأ فساد است ،جایز نیست . چت کردن با نامحرم بدون ضرورت اشکال دارد و گناه است.(۲)

سلام طاعات قبول حق
میشه لطف کنید و نام مراجع رو هم بنویسید؟
ممنون از اطلاعاتی که گذاشتین

[="Olive"]عاااااااالی بود...واقعا عالی بود..
یکم باید بخودمون بیایم...واقعا چهفرقی بین دنیای مجازی و واقعی هس؟؟؟
وقتی یکی با ورودش تو دنیای مجازی دلمونو میلرزونه...یا احساساتمون رو تحریک میکنه میشه واقعی ترین دنیا
پس خودمون رو قول نزنیم:ok:
[/]

[=Microsoft Sans Serif]

بلا;704569 نوشت:
سلام طاعات قبول حق
میشه لطف کنید و نام مراجع رو هم بنویسید؟
ممنون از اطلاعاتی که گذاشتین

سلام علیکم

*آیا چت کردن با دختر حرام است؟

به نظر آیت الله مکارم با توجّه به این که این گونه ارتباط ها غالباً منشأ مفاسدى مى‏شود، جایز نیست. (۱)
پى نوشت :
۱- آیت الله مکارم ، استفتائات جدید، ج‏۳، ص: ۲۵۷ ،س ۶۸۳٫و ج۱، س۸۱۹ وج ۲، س ۱۰۴۹ .

البته استفتائات زیادی در این زمینه صورت گرفته که اگر مشابه سوال بالا را سرچ نمایید به نظرات مراجع دسترسی خواهید داشت.

یا‌رقیه;699826 نوشت:
چت کردن با نامحرم بدون ضرورت اشکال دارد و گناه است

این مسئله را هم کارشناس محترم سایت در این تاپیک پاسخ دادند:http://www.askdin.com/thread50193.html

که البته ایشان هم لزوم بدون دو شرط بدون هوای نفس + ضرورت را متذکر شدند.

یا علی

monji-sec;699516 نوشت:

بقیه مطالبشو پسندیدم!

سلام علیکم
بله انسان تحریک می شود.
چه لزومی دارد یک نامحرم ازحال من باخبر باشد!واین چیزی نیست جزشروع یک رابطه ...

monji-sec;699516 نوشت:

بقیه مطالبشو پسندیدم!

سلام علیکم
بله انسان تحریک می شود.
چه لزومی دارد یک نامحرم ازحال من باخبر باشد!واین چیزی نیست جزشروع یک رابطه ی ...

من طلبه ام;704632 نوشت:
چه لزومی دارد یک نامحرم ازحال من باخبر باشد!واین چیزی نیست جزشروع یک رابطه ی ...

چه لزومی دارد شما به چتروم و محیط گفت گویی بروید که به شما سلام کنند و از حال شما با خبر بشوند؟! و این رفتن به چتروم چیزی نیست جز شروع یک رابطه!
:ok:

monji-sec;704666 نوشت:
چه لزومی دارد شما به چتروم و محیط گفت گویی بروید که به شما سلام کنند و از حال شما با خبر بشوند؟! و این رفتن به چتروم چیزی نیست جز شروع یک رابطه!

دوستم میگه برای هدایت
نمیدونم چقدر تو این فضاها میشه هدایت کرد
ان شاءالله که درست بگن

monji-sec;704666 نوشت:

در ادامه حرفای منجی:چه لزومی دارد که حرف بزنی ممکنه کسی صدایت را بشنود تحریک شود میتونی رو کاغذ بنویسی.چه لزومی دارد نفس بکشی ممکنه بازدم نفست که حاوی دی اکسید کربن و اکسیژن هست به بینی یک نامحرم وارد شود و سبب تحریک او شود.چه لزومی دارد....:khandeh!:

mohsen1990;704692 نوشت:
در ادامه حرفای منجی:چه لزومی دارد که حرف بزنی ممکنه کسی صدایت را بشنود تحریک شود میتونی رو کاغذ بنویسی.چه لزومی دارد نفس بکشی ممکنه بازدم نفست که حاوی دی اکسید کربن و اکسیژن هست به بینی یک نامحرم وارد شود و سبب تحریک او شود.چه لزومی دارد....:khandeh!:

مجبورم این رو بگم

عذر خواهی میکنم .
چون دارند مسخره میکنند
چه لزومی داره خواهر شما در خانه باشد ؟ تصویرش رو بزار اینجا تا همه با هم ببینیم دیگه ؟ من دنبال یه دوست دختر هستم ! با بنده حرف بزنه چی میشه مگه ؟ روشن فکرید دیگه !:khandeh!:

سرباز عشق;704693 نوشت:
مجبورم این رو بگم

عذر خواهی میکنم .
چون دارند مسخره میکنند
چه لزومی داره خواهر شما در خانه باشد ؟ تصویرش رو بزار اینجا تا همه با هم ببینیم دیگه ؟ من دنبال یه دوست دختر هستم ! با بنده حرف بزنه چی میشه مگه ؟ روشن فکرید دیگه !:khandeh!:

نه من روشن فکر نیستم.ولی فکر بسته هم تا اینقدر نیستم.که با یه سلام یا 4تا تارمو تحریک بشم.ببخشید خودت شروع کردی.شما باید هر 8 ساعت 3 عدد قرص کافور بخوری تحریک نشی.شاید تا حدودی بتونه پایین بیاره.یه کلمه میخام بگم تحریکت کنم : زن....الان تحریک شدی؟ببخشید که این کلمه را بکار بردم.

کلا مفهوم اون ی عکس غلطه!

شما میری چتروم واسه هدایت؟ خب باید ب جون بخری چیزایی که بهت میگنم! البته بنده هم میخونه گاهی اوقات اصلا نمیرم مشروب خوریا؟میرم هدایتشون کنم:ok:

شما تا نری تو چتروم یا فیسبوک! کسی بهت نمیگه سلام!
که بگی چه لزومی دارد به او سلام کنی؟
خب عزیزم نرو فیسبوک و چتروم تا بهت سلام نکنن!
بعضیا تو فیسبوک مینویسن!
no pv no chat! no add!
یعنی نه ادد میکنم!نه چت میکنم! نه خصوصیم بیا!
خب ببخشید شما اینجا معذرت میخاما چه اشتباهی میکنی؟(غلطی)
نیا تا کسی باهات چت نکنه! کسی اد نکنه!کسی هم خصوصیت نیاد! وقتی میای باید اینارم به جون بخری!

itak;704579 نوشت:
عاااااااالی بود...واقعا عالی بود..
یکم باید بخودمون بیایم...واقعا چهفرقی بین دنیای مجازی و واقعی هس؟؟؟
وقتی یکی با ورودش تو دنیای مجازی دلمونو میلرزونه...یا احساساتمون رو تحریک میکنه میشه واقعی ترین دنیا
پس خودمون رو قول نزنیم:ok:

خب پس فرقی با دنیای واقعی نداره! پس این که ازدواج مجازیه بی مفهومه! چون فرقی با دنیای واقعی نداره!

mohsen1990;704692 نوشت:

خوب می دانم که می دانیدمنظوربنده چیست.والله الموفق

mohsen1990;704692 نوشت:

داداش آخه چتروم معادل فارسی "اتاق گفت گو" خب جایی که اتاق گفت گو هستش....چرا باید بری بعد بگی با من حرف زدن یا سلام کردن یا...؟
خب اونجا جا گفت گو!
میخوای بری حرف بزنی!بسم الله!
نمیخوای بری بسم الله!

اصلا در این مورد مطلبی داریم!
ک از ورود به تهمت گاه ها بپرهیزید!
یک دختر خوب و با حجاب اصلا نمیره فیسبوک!
کسی که میره فیسبوک و لاین و ...دنبال ی چیز دیگس!شاید هم دنبال همچین چیزی نباسشه!ولی مثه این میمونه بری تو ی قهوه خونه!بگی من قلیونی نیستم!
بابا خودم دیدمت؟پس اونجا چیکار میکردی؟داشتم امر به معروف میکردم!

من طلبه ام;704702 نوشت:

چرا ریپلای کردین نظر منو!یعنی اینقدر نظر منه جنس مخالف مهمه براتون؟اینم گناهه .نکنین اینکارو.:khandeh!:

mohsen1990;704716 نوشت:
نقل قول نوشته اصلی توسط من طلبه ام نمایش پست ها
چرا ریپلای کردین نظر منو!یعنی اینقدر نظر منه جنس مخالف مهمه براتون؟اینم گناهه .نکنین اینکارو.

اینجا انجمن،جایی است که کاربران گفتگو می کننددرموردموضوعی تا ان شاءالله به نتیجه ی خوب ومطلوبی برسندوابزارهایی هم دراختیارما قرارداده اند که می توانیم ازپاسخ یا نقل قول وحذف وویرایش استفاده کنیم. ولی اینکه بخواهیم ازحال نامحرم باخبرشویم این به این معناست که شمای نامحرم برایم مهم هستیدوشیطان قدم به قدم پیش می رود تاجایی که می گوییدچهارتارموکه جلب توجه نمی کندکه حساس شدید..احوالپرسی که مشکلی را بوجودنمی آورد..

سلام بر دوستان
طاعات قبول حق

جالب بود.....خوب نریم فیسبوک و لاین و ...ازاین گروه ها تا گناه نکنیم
یه سوال برام پیش میاد الان ما که اومدیم تو همین سایت داریم بحث میکنیم حکم به ضرورت هست یا نه ما چون اومدیم اینجا نباید سلام کنیم
یا نه چون اومدیم باید هر کسی هر حرفی که دلش خواست به ما بزنه چون محیط مجازی هست؟
یکمی هم رو مطلب اصلی دقت کنین
میگن برای بچه مذهبی ها...یعنی منی که میام اینجا و سلام کنم گناهه؟
یا کسی مشکلی براش پیش میاد؟

از برادران سایت تقاضا میکنم کمی مودبانه صحبت کنین اینجا خانم هم هست....

بلا;704813 نوشت:
سلام بر دوستان
طاعات قبول حق

جالب بود.....خوب نریم فیسبوک و لاین و ...ازاین گروه ها تا گناه نکنیم
یه سوال برام پیش میاد الان ما که اومدیم تو همین سایت داریم بحث میکنیم حکم به ضرورت هست یا نه ما چون اومدیم اینجا نباید سلام کنیم
یا نه چون اومدیم باید هر کسی هر حرفی که دلش خواست به ما بزنه چون محیط مجازی هست؟
یکمی هم رو مطلب اصلی دقت کنین
میگن برای بچه مذهبی ها...یعنی منی که میام اینجا و سلام کنم گناهه؟
یا کسی مشکلی براش پیش میاد؟

از برادران سایت تقاضا میکنم کمی مودبانه صحبت کنین اینجا خانم هم هست....

سلام...
محتوای این سایت فرق میکنه!
چتروم خب جاییه که باهات چت میکنن! میشه بری بگی باهام چت نکنین؟خب چرا اومدی؟
اینجام چت باکس فقط به هم سلام میکنن که حدود نامحرمو باید رعایت کنی...

اینجا کسی نمیتونه به شما حرفی بزنه! چون سوال دینی باید کنی! ولی توی انجمن همسریابی میتونن به شما هر حرفی بزنن!
شما بری سایت همسریابی عضو شی میشه بهت سلام نکننو آشنا نشن؟ خب نرو اون سایت تا بهت سلام نکننو آشنا نشن!

monji-sec;704816 نوشت:
شما بری سایت همسریابی عضو شی میشه بهت سلام نکننو آشنا نشن؟ خب نرو اون سایت تا بهت سلام نکننو آشنا نشن!

پس محیطش متفاوته
پس همه ی این ها برای نرفتن به همچین محیط هایی هست
حالا تو همین سایت نباید حدود رو رعایت کرد چون محیطش اسلامی هست ؟
خوب اینجا این رو باید رعایت کرد دیگه ما که صددرصد نمیریم تو چت و این جور جاها ولی اینجا که هستیم و تو همین جا هم باید تقوایی داشته باشیم
همین جا هم خصوصی داره...پس من باید این جا این اصول رو رعایت کنیم
فک کنم شروع کننده ی این پست میخواسته به ما بچه مذهبی ها تو همین سایت گوش زدی بکنه....

monji-sec;704704 نوشت:
اصلا در این مورد مطلبی داریم!
ک از ورود به تهمت گاه ها بپرهیزید!
یک دختر خوب و با حجاب اصلا نمیره فیسبوک!
کسی که میره فیسبوک و لاین و ...دنبال ی چیز دیگس!شاید هم دنبال همچین چیزی نباسشه!ولی مثه این میمونه بری تو ی قهوه خونه!بگی من قلیونی نیستم!
بابا خودم دیدمت؟پس اونجا چیکار میکردی؟داشتم امر به معروف میکردم!

من حرفتونو کاملا قبول دارم...
اطراف خودم .دوستامو دیدم که هدفشون از رفتن به فیسبوک واینا چیه:ok:
البته دخترای خوبی بودنا اما بعد که وارد این محیطا شدن واقعا نگرششون نسبت به مسایل مذهبی 180درجه تغییر کرده..:Moteajeb!:متاسفانه:Ghamgin:
خداروشکر که من کاملا:makhfi:
سعی میکنم:Gig: :Moteajeb!:باشم در این موارد:ok:

[="Olive"]

monji-sec;704699 نوشت:
خب پس فرقی با دنیای واقعی نداره! پس این که ازدواج مجازیه بی مفهومه! چون فرقی با دنیای واقعی نداره!

خوووب من مگه چی گفتم؟؟؟ الان این جوابتون حرف منو رد میکنه یا قبول؟؟؟[/]

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم

با تشکر از طرح های خوبی که در این موضوع ارائه شده؛ با توجه به کمبود این گونه بحث ها از طرفی و نیاز شدید فعالان مجازی به این بحث ها از سوی دیگر، خیلی از شروع کننده محترم بحث ممنونیم.

التماس دعا

[="Purple"]

روح بخش;699487 نوشت:

نقل قول:

سلام ممنون ...
تذکر به جایی بود گاهی یادمون میره...[/]

[="Purple"]من ابتدا فقط مطلب رو خوندم و نظر دادم
ولی در ادامه که نظراتو خوندم دیدم واقعا بعضی از دوستان بی انصافی کردند...
اصلا مطلب چیز دیگه ای هست....
عده ای گفتن خب یه سلام و احوال پرسی واقعا چه اثری میزاره روی شخص؟؟
درسته شاید هیچی!!!
واقعا چه آدم ضعیف النفسی باشه که بخواد تاثیری بزاره روش ...
ولی این گام به گامه ....
اول یه سلام احوال پرسی ساده س....
بعد خب گاهی فرستادن پیام رسمی....
کم کم شوخی کردن توی پست ها ...
بعد توی خصوصی سوال و جوابایی با لحن رسمی دادن ...
بعد کم کم لحن خودمونی میشه و میره الی آخر...
به خودم دارم میگم :
گاهی یادمون میره اینجاهااومدیم که مث بقیه توی شبکه های اجتماعی راحت با نامحرم حرف نزنیم
یادمون میره اومدیم اینجا تا هرکسی از راه رسید به خودش اجازه شکستن حریممون رو نده!
یادمون میره میایم سایتای مذهبی که علاوه بر یاد گرفتن توی محیط سالمی فعالیت کنیم
یادمون میره میایم اینجا که بگیم میشه هم ازهمه امکانات فضای مجازی استفاده کرد هم رعایت فاصله واحترام و خطوط قرمزو کرد

من یه مدت فعالیت میکردم توی شبکه های اجتماعی ...
البته منظورم نرم افزارای اسرائیلی چت (لاین و وایبرو ...) نیست چون هرگز نصبشون نمیکنم...
فیس بوک هم عضو نبودم و دوس ندارم عضو بشم...
منظورم چندتا شبکه داخلیه که همه می شناسین....
مطالب فرهنگی و مذهبی میزاشتم و توی گروههای مذهبی شرکت میکردم....
البته بعدش دیدم ضرورتی نداره اینجور جاها فعالیت کنم....
چون هرچقدرم بخوای حد و حدود رو رعایت کنی بقیه رعایت نمیکنن ...
بنابراین بهترین کار دوری از این فضاهاست....
به قول آقای منجی میخوای بهت سلام نکنن خب نرو اینجور جاها ...
الان که اومدم بیرون به نظرم بااینکه خیلیا توی این محیطا فعالیت میکنن ولی کار بیهوده اییه
من لااقل 7ـ8 مورد روحانی توی اد لیستم بودن که فقط مطالب مذهبی میزاشتن گاهیم احکام...
حالا بماند افراد مذهبی ای که عده شون کم هم نبود...
و همه براین باور بودن که نباید این فضاها رو به حال خودش رهاکرد و مطالب فرهنگی ودینی گذاشت
البته کارشون قابل تقدیره ولی...
به نظر من آب توی هاون کوبیدنه ...
کسانی که اونجا میرن اکثرا برای مقاصد دیگه ای میرن...
البته خیلیام مث من برای کنجکاوی و آشنایی با فضاش ...
ولی واقعا چند درصدشون گرایش پیدا میکنن به گروههای مذهبی و فعالیت مذهبی میکنن؟؟؟؟
هرچند فضاهای مجازی هم خطراتش واسه جنس مونث بیشتره ...
حالا ممکنه آقایون راحت بتونن فعالیت مفیدی م تو اینجور فضاها داشته باشن ولی لااقل این تجربه شخصیمه خانمها چندان مصونیتی ندارن!
و به نظرم سایتهای مذهبی محیط سالم تری واسه فعالیت هستن تا جاهای دیگه!
و اگر بخوایم رفتار وگفتارمون رو با رفتار توی شبکه های اجتماعی تطبیق بدیم پس اینجور سایتا دیگه چه فرقی دارن با اونا؟؟؟؟[/]

monji-sec;699516 نوشت:

بقیه مطالبشو پسندیدم!

منصفانه نبود یعنی الان بی انصافی بود دیگه ؟؟
خیلی هم مطالب ارزشمند و منصفانه ای گذاشتن استاد.

چه سوالای جالبی! الان عفت لکه دار نشه مغز میشه!

درست اون وقتی که ؛

_سلام
+....
_خوبید؟
+به شما چه مربوطه؟
_عکس
+به من چه ؟

.
..

..
.
..
اینجاس که مخ تاب برمیداره
البته دخترخانمه کارش درست نیست
1 چرا این طور مخاطبایی رو داره اصلا ؟؟
2 چرا فحش میده خب بابا نمیشه جواب ندی اصلا؟؟
3 چرا هیچکس حد و حدود خودشو نمیدونه؟؟
...

مفسده و مهلکه ش رو یافتید الان؟؟

یه استاد روانشناسی میفرمودند که دختر با دختر این همه حرف میزنه که چی؟؟ آخه که چی؟؟ چه برسه جنس مخالف هی شب تا صب حرف صب تا شب حرف بسه دیگه حرفاتون بعضی خیلی بامزه وقتا تموم میشه ...
چطوری؟ مرض داری؟؟؟به تو چه آخه ؟ چه مرگته؟ خسته نشدید از بس حرف زدید..
پروژه ی مهمه؟؟
به کجای دنیا میخوای برسی؟؟؟

چرا بعضی دخترا و پسرا ترجیح میدن درد جامعه باشن به جای این که دردی رو از جامعه بردارن؟؟

البته استاد هم زیادی شوخی میکردن ولی در عین حال حرفشون جدی بود.

صبوره زهراء;706644 نوشت:
منصفانه نبود یعنی الان بی انصافی بود دیگه ؟؟
خیلی هم مطالب ارزشمند و منصفانه ای گذاشتن استاد.

چه سوالای جالبی! الان عفت لکه دار نشه مغز میشه!

درست اون وقتی که ؛

_سلام
+....
_خوبید؟
+به شما چه مربوطه؟
_عکس
+به من چه ؟

.
..

..
.
..
اینجاس که مخ تاب برمیداره
البته دخترخانمه کارش درست نیست
1 چرا این طور مخاطبایی رو داره اصلا ؟؟
2 چرا فحش میده خب بابا نمیشه جواب ندی اصلا؟؟
3 چرا هیچکس حد و حدود خودشو نمیدونه؟؟
...

مفسده و مهلکه ش رو یافتید الان؟؟

یه استاد روانشناسی میفرمودند که دختر با دختر این همه حرف میزنه که چی؟؟ آخه که چی؟؟ چه برسه جنس مخالف هی شب تا صب حرف صب تا شب حرف بسه دیگه حرفاتون بعضی خیلی بامزه وقتا تموم میشه ...
چطوری؟ مرض داری؟؟؟به تو چه آخه ؟ چه مرگته؟ خسته نشدید از بس حرف زدید..
پروژه ی مهمه؟؟
به کجای دنیا میخوای برسی؟؟؟

چرا بعضی دخترا و پسرا ترجیح میدن درد جامعه باشن به جای این که دردی رو از جامعه بردارن؟؟

البته استاد هم زیادی شوخی میکردن ولی در عین حال حرفشون جدی بود.

دیگه اینجوریم نیست هرکی سلام و احوال پرسی کرد عکسشو بذاره زود اونجا....شما هم یچیزی شنیدی!
داریم ادم بی جنبه ......ولی همیشه ک اینطور نیست.......
من بحث اصلیم این بود!
شما وقتی میری چتروم! انتظار داری بهت سلام احوال پرسی نکنن؟
چتروم یعنی چی؟اتاق گفت گو! نرو تا باهات سلام احوال پرسی نکنن!

بله درسته منم گفتم
نه این که هر کسی برسه عکس بزاره
الان این عکسه میتونه همون انگشت زخمی باند پیچی شده باشه
دختره هم میگه به من چه که انگشتت اینطور شده بر فرض مثال خب پسر هم ضایع میشه یابرعکس این حرف های بیخود بالاخره باعث آبرو ریزی هر دو طرف میشه و نفر دیگر قطعا شیطان هست در خلوت یا بهتر بگم جمعشون...
مثلا این خانمه مگه بهش ایراداتی وارد نبود چرا باید توی شبکه های اجتماعی یا با موبایل خودش چت کنه و جواب نامحرمو بده؟
چرا باید اصلاتوی دفترچه تلفنش این مخاطب ها رو داشته باشه؟؟

صبوره زهراء;706659 نوشت:
بله درسته منم گفتم
نه این که هر کسی برسه عکس بزاره
الان این عکسه میتونه همون انگشت زخمی باند پیچی شده باشه
دختره هم میگه به من چه که انگشتت اینطور شده بر فرض مثال خب پسر هم ضایع میشه یابرعکس این حرف های بیخود بالاخره باعث آبرو ریزی هر دو طرف میشه و نفر دیگر قطعا شیطان هست در خلوت یا بهتر بگم جمعشون...
مثلا این خانمه مگه بهش ایراداتی وارد نبود چرا باید توی شبکه های اجتماعی یا با موبایل خودش چت کنه و جواب نامحرمو بده؟
چرا باید اصلاتوی دفترچه تلفنش این مخاطب ها رو داشته باشه؟؟

انسان ها ذاتا نیازمند محبت و عاطفا...
زمانی که تو خانواده به فرد محبت نمیکنند...
مبجوره انگشت زخمیشو بذاره:
یکی بنویسه "الهی بمیرم چرا اینجور شده؟"
همین ی جمله نیاز عاطفی شخص رو جبران میکنه...
در نتیجه کمبود عاطفی بزرگترین دلیل روی اوردن به مجازیه...

monji-sec;706657 نوشت:
دیگه اینجوریم نیست هرکی سلام و احوال پرسی کرد عکسشو بذاره زود اونجا....شما هم یچیزی شنیدی!
داریم ادم بی جنبه ......ولی همیشه ک اینطور نیست.......
من بحث اصلیم این بود!
شما وقتی میری چتروم! انتظار داری بهت سلام احوال پرسی نکنن؟
چتروم یعنی چی؟اتاق گفت گو! نرو تا باهات سلام احوال پرسی نکنن!

سلام علیکم

پس چون نمی دانیم چه کسی جنبه اش را داردیا نداردبه احترام چنین افرادی (جنبه دارندیا ندارند)باید رعایت کردهرچند که اصلا چه لزومی داردمن ازحال نامحرم باخبرباشم حداکثرآن فقط سلام.

وچه لزومی داردبا نامحرم چت کنم که بخواهم سلام واحوالپرسی کنم مگراینکه فقط درحدضرورت برای یافتن پاسخ آن هم نه خصوصی بلکه عمومی.

این فضای مجازی که چه ها نمی کند.

داری یه مسیری رو می ری. فک کن یه بچه یتیم می بینی یه سیلی بهش می زنی

فک کن داری میری کسی رو می بینی که معلول هست یه اردنگی بهش میزنی

داری میری یه پیر مرد یا پیرزن می بینی با تمام وجود بهش بی احترامی می کنی.
فک کن داری میری یه پدری رو می بینی که بچه اش رو از دست داده ازش پذیرایی می کنی چنان که...

...گفتم که گریه کنی؟
چرا اینار وگفتم
چون تو فضای مجازی فقط اسم و شکل مخاطب رو می بینی

هر حرفی داری می زنی میتونه مخاطبت یکی از اینا باشه. فک کن به یکی یه حرفی بزنی که می تونه حقیقت وجودی اون رو درگیر کنه. و دقیقا اون حرفت اون مخاطب رو مورد حمله قرار میده. در فضای واقعی هرکس به مقتضای حال مخاطب یه سری رعایت احوالات می کنه ولی در فضای مجازی حتی لگد کوبی هم اتفاق میفته. درد فیزیکی از بین می رود ولی تیر سخن تو دل فرو میره. زخم دل همیشه با اون مخاطب هست و این دردناکتره. فک کن داری با کسی داری حرف می زنی که دکترا بهش گفتن تا چندی دیگر این زندگی تور ا نپاید و ناکامی. و چنان از لذات داری با او حرف می زنی که.............. هر حرفی گفته شود روزی بازخواست شود حرف حق یا ناحق؟

تقوا رو در فضای مجازی چگونه دیدم.

[="Black"]بسم رب الحیدر

سلام و ادب

روح بخش;699487 نوشت:

این عکسهارو در صفحه ای که معروفترین صفحه مخالفت با حجاب در فیسبوک هست هم گذاشتن
کاش میشد کامنت های زیرش رو بخونید
حالم خوب نیست ...[/]

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام و عرض ادب و احترام

عیدتون مبارک:Rose:

از تصاویری که استاد روح بخش گذاشتن استفاده کردم و ازشون تشکر می کنم.

البته این عکس ها خطابش هم به خانم ها بود و هم آقایون:ok:

درباره بحث هایی که آقای منجی و مابقی دوستان کردند ، این نکته باید گفته باشه:

خداوند الگویی در قران گذاشته اونهم حضرت موسی و دختران حضرت شعیب....که حضرت موسی

لزوم رو دید و باهاشون حرف زد و اونها چطور جواب دادن و....پس تا اینجا حرف زدن موردی نداشت.

اما سئوالی که وجود دارد :

1- چرا و چطور حرف زد و چطور جوابش رو دادن

2-آیا ظرفیت ما همچون حضرت موسی و دختران حضرت شعیب می باشد:!!::!!::!!:
.
.
.
.

و یک خاطره

در دوران دانشگاه " اون زمونا که جوون بودیم"...یه آقایونی بود با ظاهر مرتب ؛ خب قرار شد چند خانم با اون آقایون

مباحثه علمی داشته باشن، گذشت این مباحثه علمی یواش یواش به لبخند و اس ام اس و...مبدل شد؟؟؟

این ناخواسته بود...ها و همه هم افراد جا افتاده بودن نه معمولی:!:

در کار مشاوره چه بسیار دختر و پسرهای مذهبی از این سلام و علیک های معمولی کم کم به هم علاقه مند شدن و

متاسفانه خیلی موارد دامنشون رو گرفت:!!!:

پس نفس حرف زدن مشکلی نداره ولی چون جنس مخالف خواه و ناخواه کشش داره، بهتره در صورت

لزوم صحبت صورت بگیره:Gol:

[SPOILER][SPOILER][SPOILER]البته اینها برای منممم هستاااااا ....بهرحال منم از دایره مستثنا نیستم :Khab:[/SPOILER][/SPOILER][/SPOILER]

[="Microsoft Sans Serif"][="Indigo"][/]

سلام علیکم
خیلی نظرات متفاوت بود و بعضا با بی احترامی! (از کسانی که دغدغه دین و دارن بعید بود)
به هر حال
در رابطه با اینکه چه باید کرد؟

البته اینو در رابطه با مذهبی ها میگم. خب غیرمذهبی ها که قاعدتا به این موارد اهمیت نمیدن(در چندتا از نظرات هم دیدم که بعضی ها موضوع رو به فضاهای غیرمذهبی بسط داده بودن).

الف) کارهایی که مدیران شبکه های مجازی مذهبی بهتره انجام بدن:

1- چرا باید جنسیت افراد در شبکه ی مجازی مشخص باشه؟ مگه هدف از اومدن به این فضاها مباحثه علمی مذهبی نیست؟ پس به نظر اگه کاری بکنن که امکان انتخاب جنسیت نباشه خیلی بهتره. یا اینکه محیط آقا و خانم از هم تفکیک بشه. مگه ما خودمون این همه داد نمیزنیم که دانشگاه ها تفکیک جنسیتی بشه؟ مگه در اتوبوس های ما محیط آقا و خانم جدا نیست؟ مگه در صف نانوایی ها(مخصوصا در شهرستان ها) صفوف آقا و خانم از هم جدا نیست؟ چرا نباید در فضاهای مجازی مذهبی، محیط ها تفکیک باشن؟
2- چرا باید شکلک های نامناسبی در امکانات وجود داشته باشه؟(از جمله شکلک های عاشقانه، توهین آمیز و...)
3- چرا کاربر باید بتونه علاقمندی هاش رو در پروفایلش بنویسه مگه قراره همسر انتخاب کنه یا انتخاب بشه؟
4- چرا کاربر باید بتونه تحصیلاتش رو مشخص کنه؟

ب) کارهایی که کاربران مذهبی باید انجام بدن:

1- چه لزومی داره دو تا نامحرم با هم بحث علمی مذهبی کنن و در رابطه با نظرات همدیگه موضع گیری کنن چه برسه به بحث و جدل؟
2- و کارهایی که در شکل های صفحه اول مطرح شده.

باسپاس

مراقب خودمان باشیم...
گاهی بدون آنکه بدانیم از شیطان پیروی میکنیم...

[="Arial"][="Black"]بعضی وقتا جلوتر از شیطانیم[/]

سلام

به نظر من اگر در انجمنها ، مثل همین انجمن اسک دین ، امکان ارسال پیام خصوصی و یا حتی پیام بازدید کننده ، نباشه ، امکان اینکه ارتباطات، فراتر از همین تبادل نظر داخل تاپیکها و یا دوستی بین کاربران جنس مخالف شکل بگیره ، به صفر میرسه ... چون کاربران تمام حرفهاشون رو در تاپیکهای عمومی میزنند و در نتیجه هیچ احساسات عاطفی و هیجانی نسبت به کاربران شکل نمیگیره ...

البته من تا حالا پیام خصوصی این انجمن رو تست نکردم نمیدونم فعال هست یا نه ولی به نظر من غیرفعال کردنش به شکل نگرفتن ارتباطات دوستی دختر و پسر در انجمنها چه اینجا ، چه انجمنهای دیگه ، کمک میکنه و فقط امکان ارسال پیام خصوصی و پیام بازدید کننده به مدیران باز باشه.

موضوع قفل شده است