جمع بندی سحر الخوف

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سحر الخوف

با سلام

آیا سحر الخوف وجود داره ؟

چگونه می شود باطل کرد

آیا افرادی هستن که بتونن سحر رو باطل کنن و شیاد نباشن ؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: جناب استاد

Safat;699363 نوشت:
با سلام

چگونه می شود باطل کرد

بسمه تعالی
واژه سحر الخوف را برای اولین بار است که می بینم،سحر وجادو بحث مفصل و پیچیده ای است .همچنان که نمی توان همه اقسام آن را درست و واقعی دانست ، نمی توان همه انواع آن را رد کرد .آنچه مسلم است حقیقتی به عنوان سحرو جادو وجود دارد که به کار بستن اسباب و علل ناشناخته ای است که به نتایج خاصی منتهی می گردد .
از بررسی موارد کلمه سحر و مشتقّات آن در قرآن به این نتیجه می‌‌رسیم که سحر از نظر قرآن به دو بخش تقسیم می‌‌شود.
1) بخشی از سحر در حقیقت فریفتن و تردستی و شعبده بازی و چشم بندی است و حقیقتی ندارد چنان که قرآن می‌فرماید: ریسمان‌ها و عصاهای جادوگران زمان موسی در اثر سحر خیال می‌شد که حرکت می‌کنند(1) و هم چنین آمده است: هنگامی که ریسمانها را انداختند چشم‌های مردم را سحر کردند و آنان را ارعاب نمودند. (2)
از این آیات استفاده می‌شود که بخشی از سحر حقیقتی ندارد و اثری نمی‌گذارد، بلکه نوعی تردستی و چشم بندی است و واقعیت ندارد.
2) بخشی از سحر یا برخی از انواع سحر به راستی اثر می‌گذارد، مانند داستان هاروت و ماروت که در قران اشاره شده (3) و از آنجای که سحر وجادو روی روان آدمی اثر گذار است ممکن است سبب دیوانگی او نیز بشود .
راه‏هايي براي بطلان سحر و جادو وجود دارد كه در ذيل به برخي از آن اشاره مي شود :
1- خواندن آيه51 و 52 سوره قلم (يعني از: «و إن يكادالّذين...») و همچنين خواندن "آيت الكرسي". (4)
2- دعاي «بسم الله و ما شاء الله، بسم الله و لا حول و لا قوّة إلاّ بالله». هم چنين آيات 81 و 82 سوره يونس و آيات 27 تا 46 سوره نازعات، و آيات 118 تا 122 سوره اعراف را بنويسيد و همراه خود نگه داريد. (5)
3- جهت محفوظ ماندن از سحر و جادو و مانند آن، شب ها پس از خواندن نمازهاي واجب مغرب و عشاء و روزها پيش از نماز صبح و ظهر و عصر هفت مرتبه بخوانيد:«بسم الله و بالله" سنشدّ عضدك بأخيك و نجعل لكما سلطاناً فلا يصلون إليكما بآياتنا أنتما و مَن اتّبعكما الغالبون». (6)

پی‌نوشت‌ها:
1. طه (20) آیه 66.
2. اعراف (7) آیه 116.
3. بقره (2)آیه 102
4. حاج شيخ عباس قمي، مفاتيح الجنان، باب باقيات الصالحات.
5. همان.
6. علامة المجلسي، بحار الانوار، ج 92، ص 124، مؤسسة الوفاء، بيروت، 1404 ه.ق.

Safat;699363 نوشت:
با سلام

چگونه می شود باطل کرد

باسلام

سحر چند نوع هست سحر خوف هم بله هست. تا شخص چکاپ نشود نمیتوان گفت وی سحر شده یا خیر؟

دستورات زیر را انجام دهید تا از سحر و هر ذی شری در امان باشید

توصیه مهم برای عموم: همیشه بعد نماز صبح، موقع غروب (یا بعد نمازمغرب) و قبل خواب، سه یا هفت بار سوره فلق و ناس را برای حفظ خود و خانواده تان بخوانید!

بعد نماز صبح و عصر هم صد بار استغفار و صلوات بگویید!

به جای خواندن سوره فلق و ناس، میتوانید تعویذی همراه خود داشته باشید!

قلب سلیم";702604 نوشت:
سحر چند نوع هست سحر خوف هم بله هست. تا شخص چکاپ نشود نمیتوان گفت وی سحر شده یا خیر؟

ممنون از جوابتون

چجوری باید چکاپ بشه ؟ پیش چه کسی؟

من یه جایی دیدم که مثل اینکه بعضی افراد از مراجع برای ابطال سحر ها اجازه گرفتن آیا حقیقت داره؟

Safat;706548 نوشت:
ممنون از جوابتون

چجوری باید چکاپ بشه ؟ پیش چه کسی؟

من یه جایی دیدم که مثل اینکه بعضی افراد از مراجع برای ابطال سحر ها اجازه گرفتن آیا حقیقت داره؟

نه خیر نیازی به اجازه از مراجع نیست!

بنده فکر نمیکنم مشکل شما سحر باشد. کی به شما گفته شما سحر شدید؟ چی باعث شده چنین فکری بکنید؟

قلب سلیم";706556 نوشت:
بنده فکر نمیکنم مشکل شما سحر باشد. کی به شما گفته شما سحر شدید؟ چی باعث شده چنین فکری بکنید؟

ممنون

ولی خودم احساس میکنم که یه نفر این کار رو کرده

چون همین فرد مدتی پیش میگفت که مثلا یه نفر رو ترسوندن...منم گفتم آخه مگه میشه چنین کاری ..الان بیجهت برای منم ترس میاد

گفتم شاید سحر و جادو و طلسمی در کار باشه

چون بعضی وقتها با خوندن قرآن و آیه الکرسی و..... برطرف میشه ولی دوباره این حالت برمیگرده

منم میخوام چکاپ بشم همین ولی پیش یه آدمی که شیاد و دروغگو نباشه و بشه بهش اطمینان کرد

راستش من تو سخنرانی رائفی پور شنیدم که بعضی ها از مراجع اجازه گرفتن برا این کار

سلام دوستان من اصلا به این مباحث اعتقادی ندارم
اما یه خاطره بگم
دو سال قبل تازه اومده بودم نت و میخواستم با چند نفری دوست بشم
وقتی در یه سایتی عضو شدم یه خانمی که ادعا میکرد ایرانی هست و ساکن در کشور لبنان هست با من دوست شد
وقتی مدتی گذشت منو به یه وبلاگی که میگفت مادرشش درست کرده اشنا کرد و کم کم من بهش گفتم که منم وبلاگ میخوام برام میسازی گفت من
فعلا نمیرسم اما شما مشخصاتت رو با ایدی و ... رمز و ... بفرست منم با توجه به سلایق و علایقت یکی برات میسازم
من براش مشخصاتم رو فرستادم و همه روزه در یاهو بهش اصرار میکردم که باید برام وبلاگ بسازی
اونم طفره میرفت

تا اینکه یه روز مادرشش اومد و به من گفت علت اینکه من اینقدر عجول و پریشانم اینه که من توسط یکی از دوستان یا آشنایانم سحر و جادو شدم و برا رهایی از این مشکلات باید برام دعای بطلان سحر خونده بشه
من موندم چی بگم گفتم خب کجا برم
گفت من میتونم برات بنویسم اما برو
فکر کن چه گناهانی انجام دادی و برام ایمیل کن منم برات دعا رو آماده میکنم
من یه چیزهایی براش نوشتم

و فرداشش برام نوشت که بله اینها هم برخی از مشکلاتت هست که روح و اجنه بر شما مسلط شدند و باید 480/000 تومان به حساب من واریز کنی تا بتونم کمکتون کنم!!!!!

منم دیدم مبلغش برام زیاده گفتم من با 300 تومن میتونم کاری انجام بدم
گفت باشه و قبول کردند اما من چنین پولی هم نداشتم با چند تا از دوستانم که حرف زدم گفتند نمیخواد همون برو 4 قل رو بنویس و تو کیفت همراهت باشه مشکلاتت کم میشه
بعدشش که اینکارو کردم و کتاب دعا همراهم بود دیگه نه خواب بد دیدم نه ترسیدم و نه فکرم خراب شد همین
بیتشر نمیگم اما بدونید اون خانم و مادرشش رو از سایت هم اخراج کردند چون عکسهای بقیه رو میگرفتند و ...

Safat;707713 نوشت:
ممنون
ولی خودم احساس میکنم که یه نفر این کار رو کرده
چون همین فرد مدتی پیش میگفت که مثلا یه نفر رو ترسوندن...منم گفتم آخه مگه میشه چنین کاری ..الان بیجهت برای منم ترس میاد
گفتم شاید سحر و جادو و طلسمی در کار باشه

چون بعضی وقتها با خوندن قرآن و آیه الکرسی و..... برطرف میشه ولی دوباره این حالت برمیگرده

راستش من تو سخنرانی رائفی پور شنیدم که بعضی ها از مراجع اجازه گرفتن برا این کار

اون آقا یه چیزی شنیده و گفته! ربطی به مرجعیت ندارد!

فقط سحر که نیست علل مشابه دیگری هم میتواند موجب حالت ترس و دلهره و... میشه! بنظر بنده سحر نیست!

توصیه هایی که در پست قبلی اشاره کردم را انجام دهید. قرائت روزانه قرآن هم به حل مشکلتون کمک میکنه!

پرسش:
آیا سحر الخوف وجود دارد؟ چگونه می شود باطل کرد؟ آیا افرادی هستند که بتوانند سحر را باطل کنند و شیاد نباشند ؟

پاسخ:
واژه سحر الخوف را برای اولین بار است که می بینم،سحر وجادو بحث مفصل و پیچیده ای است .همچنان که نمی توان همه اقسام آن را درست و واقعی دانست ، نمی توان همه انواع آن را رد کرد .آنچه مسلم است حقیقتی به عنوان سحرو جادو وجود دارد که به کار بستن اسباب و علل ناشناخته ای است که به نتایج خاصی منتهی می گردد .
از بررسی موارد کلمه سحر و مشتقّات آن در قرآن به این نتیجه می‌‌رسیم که سحر از نظر قرآن به دو بخش تقسیم می‌‌شود.
1) بخشی از سحر در حقیقت فریفتن و تردستی و شعبده بازی و چشم بندی است و حقیقتی ندارد چنان که قرآن می‌فرماید: ریسمان‌ها و عصاهای جادوگران زمان موسی در اثر سحر خیال می‌شد که حرکت می‌کنند(1) و هم چنین آمده است: هنگامی که ریسمانها را انداختند چشم‌های مردم را سحر کردند و آنان را ارعاب نمودند. (2)
از این آیات استفاده می‌شود که بخشی از سحر حقیقتی ندارد و اثری نمی‌گذارد، بلکه نوعی تردستی و چشم بندی است و واقعیت ندارد.
2) بخشی از سحر یا برخی از انواع سحر به راستی اثر می‌گذارد، مانند داستان هاروت و ماروت که در قران اشاره شده (3) و از آنجای که سحر وجادو روی روان آدمی اثر گذار است ممکن است سبب دیوانگی او نیز بشود .
راه‏هايي براي بطلان سحر و جادو وجود دارد كه در ذيل به برخي از آن اشاره مي شود :
1- خواندن آيه51 و 52 سوره قلم (يعني از: «و إن يكادالّذين...») و همچنين خواندن "آيت الكرسي". (4)
2- دعاي «بسم الله و ما شاء الله، بسم الله و لا حول و لا قوّة إلاّ بالله». هم چنين آيات 81 و 82 سوره يونس و آيات 27 تا 46 سوره نازعات، و آيات 118 تا 122 سوره اعراف را بنويسيد و همراه خود نگه داريد. (5)
3- جهت محفوظ ماندن از سحر و جادو و مانند آن، شب ها پس از خواندن نمازهاي واجب مغرب و عشاء و روزها پيش از نماز صبح و ظهر و عصر هفت مرتبه بخوانيد:«بسم الله و بالله" سنشدّ عضدك بأخيك و نجعل لكما سلطاناً فلا يصلون إليكما بآياتنا أنتما و مَن اتّبعكما الغالبون». (6)

پی‌نوشت‌ها:
1. طه / 66.
2. اعراف / 116.
3. بقره (2)آیه 102
4. حاج شيخ عباس قمي، مفاتيح الجنان، باب باقيات الصالحات.
5. همان.
6. علامة المجلسي، بحار الانوار،مؤسسة الوفاء، بيروت، 1404 ه.ق، ج 92، ص 124.

موضوع قفل شده است