جمع بندی پیشنهاداتی برای برخورد با روزه خواری علنی

تب‌های اولیه

212 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
پیشنهاداتی برای برخورد با روزه خواری علنی

با سلام
عرض ادب و احترام
طاعات و عبادات دوستان عزیزم در اسک دین مقبول درگاه الهی ان شاء الله :Gol:

با آغاز ماه مبارک رمضان مردم متدین و روزه دار با روزه خوارانی در سطح شهرها مواجه اند
که بیشتر از روزه و هوای گرم و تشنگی و کرسنکی اذیت کننده است

مردمانی که به هر دلیل حرمت ماه مبارک نگاه نمی دارند
شاید تک تک دوستان با این موارد بخورد کرده اند
می توانیم از تجربه دوستان در مواجهه و برخورد با این موارد استفاده نماییم

منتظر نظرات دوستان هستیم
موفق وموید
یاعلی

بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیک یا صاحب الزمان(ع)
السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سلام بر شما و عرض خسته نباشید ... خب مسلما یکی از این راه ها رو در هم کشیدن و دور شدن سریع از این افراد هستش

خب مسملا جز امر به معروف و تذکر کاری نمیتونیم کنیم! یعنی وظیفه ما نیست وظیفه پلیسه!

البته نه ک بره توی رستوران ی بنده خدارو دستگیر کنه! تو خیابون باید........

[="Times New Roman"][="Black"]سلام و عرض ادب و احترام خدمت استاد محراب عزیز..
.
به نظرم خیلی ساده میشه از کنارش گذشت..
.
شاید واقعا به ما ارتباطی نداره..همونطور که خیلی چیزهای دیگه مثل دزدی ها و اختلاس ها و... به من و شما ارتباطی نداره..
.
آخه این چه روزه ایه که تا یه نفر رو در حال نوشیدن آب می بینیم به له له زدن میوفتیم..
.
والا منم خیلی جلوم نوشابه می خورن دلستر می خورن آب خنک می خورن ذره ای روم تاثیر نداره..
.
یادم میاد دوران هنرستان یه ناظم داشتیم فوق لیسانس الهیات داشت..خیلی آدم معتقدی بود..
.
ماه رمضان که شروع شد بچه ها بهش گفتن آقا ما روزه نمی گیریم بوفه رو تعطیل نکن گرسنمون میشه..
.
اونم مدام این جملات رو تکرار میکرد " می خوام کوفت بخوری . می خوام زهرمار بخوری ."
.
و بالاخره به اصرار بوفه را باز کرد..بعدش هم روز های بعد مدام سر صف طعنه میزد که اونایی که زهرمار می خورن. اونایی که می خوان کوفت بخورن برن یه گوشه کسی نبینه.
.
واقعا نفرت بر انگیز بود..چون جرات اعتراض هم نداشتم..و واقعا یه بغض کهنه توی گلوم شده بود..
.
به نظرتون بهتر نیست ما روزه ی خودمون رو بگیریم و کاری به دیگران نداشته باشیم..!!!!
[/]

" سلام دوست عزیز
شما بازی والیبال ایران و آمریکا رو دیدی؟

--آره

دیدی چقدر هیجان داشت. واقعا دم این بچه ها گرم که سه به صفر بردن اونا رو

--آره واقعا خیلی با حال بود

راستی میدونستی بازیکنای تیم والیبال آمریکا تا موقعی که اذون نگفته بود به خاطر احترام به روزه بودن مردم ایران توی ورزشگاه لب به آب نزدن ؟ "

روزه خواری علنی، اشکال شرعی دارد
حتی اگر روزه بر او واجب نباشد حق ندارد علنی بخورد...
ربطی نداره دیگران به له له زدن میفتن یا نه....
معیار عدم روزه خواری علنی، له له زدن یا نزدن مردم نیست!!!
مگه رعایت حجاب، معیارش تحریک شدن یا نشدنه ؟! یه خانومه می گفت : "فلانی با دیدن من تحریک نمیشه!!! پس لازم نیست جلوش حجاب داشته باشم!!!!"... خب این غلطه دیگه....روزه خواری علنی هم همینطور

کار خوبی که توی ایستگاه های مترو کردند اینه که دور شیرهای آبو دیوار کشیدن! تا وقتی کسی رفت آب بخوره بقیه نبینن!

من بعضی وقتها با سیگار کشیدن علنی مواجه میشم....که همیشه با اخم و نفرت و ترش کردن رو، ازش فاصله می گیرم(چه در رمضان، چه در غیر آن!)
چون بعید می دونم سیگارکشیدن در غیررمضان هم خالی از اشکال شرعی باشد!

اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا

darkalone;698871 نوشت:
" سلام دوست عزیز

--آره

راستی میدونستی بازیکنای تیم والیبال آمریکا تا موقعی که اذون نگفته بود به خاطر احترام به روزه بودن مردم ایران توی ورزشگاه لب به آب نزدن ؟ "

بعد اون موقه هموطنای مسلمون خودمون از ساعت 4 رفتن ورزشگاه

یه سره هم جیغ و دست و هورا

کل ورزشگاه روزه خوار بودن دیگه

وگرنه مگه از ساعت 5 به بعد جونی واسه کسی میمونه

محراب;698847 نوشت:
[=arial]

با آغاز ماه مبارک رمضان مردم متدین و روزه دار با روزه خوارانی در سطح شهرها مواجه اند

مردمانی که به هر دلیل حرمت ماه مبارک نگاه نمی دارند

من بیشتر از اینکه از روزه خواری ناراحت شم ( چون حس میکنم به من ربطی نداره یه چیزیه بین خودش و خدای خودش چون واسه من اذیت کننده نیس کسی جلوم چیزی بخوره )

از اینکه انقد اعتقادات همه ضعیف شده غمگین میشم

واقعن چرا دیگه شهر مثه قبلنا که ماها روزه کله گنچیشکی میگرفتیمو و بچه بودیم رنگ و بوی رمضون نداره؟؟

اگر خوردن همراه با بی احترامی باشه لازمه که تذکر داده بشه ولی اگر فقط بحث خوردن و حالت مخفیانه و بدون قصد و غرض باشه اصلا نیاز به تذکر نیست

Miss Chadoriii;698930 نوشت:
من بیشتر از اینکه از روزه خواری ناراحت شم ( چون حس میکنم به من ربطی نداره یه چیزیه بین خودش و خدای خودش چون واسه من اذیت کننده نیس کسی جلوم چیزی بخوره )

واقعن چرا دیگه شهر مثه قبلنا که ماها روزه کله گنچیشکی میگرفتیمو و بچه بودیم رنگ و بوی رمضون نداره؟؟

از بس اعتقادات مذهبي رو مثل مسواك تو حلق همه كردن
من با روزه خواري علني مخالفم بلاخره عده اي طبق عقايدشون روزه ميگيرن ما هم بايد احترام بذاريم ولي اينكه همش گير ميدن چرا روزه نميگيري خيلي زور داره جديدا به رژ زدن ادم هم گير ميدن ! اخه از كجا ميدوني روزه ام كه ميگي رژ نزن ماه رمضونه يه عده فضول هستن بيشتر تا دلسوز اسلام !

[="Tahoma"]

Miss Chadoriii;698930 نوشت:

سلام و عرض ادب

طاعات همگی مقبول درگاه حق

واقعا که همینطوره

من به عینه دیدم اونایی که قبلا خیلی مقید بودن ولی الان متاسفانه حال و هوای بقیه رو گرفتن و خیلی راحت و با بهونه تراشی روزشون رو میخورن!

ولی ای کاش آدمای مقید میتونستن روی اونایی که زیاد به این چیزا اهمیت نمیدن تاثیر بذارن نه اینکه موضوع بر عکس باشه.

[=Nazanin]در ماده 638 قانون مجازات اسلامی آمده است: هرگاه کسی علنا در انظار و اماکن عمومی و معابر تظاهر به عمل حرامی نماید علاوه بر کیفر عمل به حبس از 10 روز تا دو ماه یا تا 74 ضربه شلاق محکوم خواهد شد و در صورتی که مرتکب عملی شود که نفس آن عمل دارای کیفر نباشد اما عفت عمومی را جریحه دار نماید تنها به حبس از 10 روز تا دو ماه یا تا 74 ضربه شلاق محکوم خواهد شد.

[=arial]با سلام
ممنون از دوستانی که در بحث شرکت کردن و اظهار نظر فرمودن

[=arial]
گمنام 2;698851 نوشت:
سلام بر شما و عرض خسته نباشید ... خب مسلما یکی از این راه ها رو در هم کشیدن و دور شدن سریع از این افراد هستش

چرادور شدن برادر؟؟
امر به معروف و نهی از منکر چه می شود این وسط؟؟
حکم خدا چه می شود؟؟
بی احترامی به ماه رمضان چه می شود؟؟

شما فکر بکنید پدری در منزل حکمی صادر می کند مثلا ساعت 11به بعد تلویزیون خاموش باشه یا بزرکتری در حمعی حرفی بزند
اهل خانه با شندین این سخن پدر به احترام پدر دقت نمایید به حرمت سخن پدر تلویزیون را خاموش می کنند می کن پدر است و بزرک خانه
حرمت اش باید حفظ شود

دوستان دقت می نمایند؟؟؟

ماه رمضان از حکم های الهی است که بر فرد واجب است ولی به خاطر اجرای عمومی این حکم جنبه عمومی هم پیدا می کند و در ملاء عام رعایت حرمت حکم الهی واجب است
دوستان دقت نمایند

شرع مقدس با کسی کار ندارد که روزه بکیرد یا نکیرد چون این امر فردی است و خود فرد عندالله باید پاسخگو باشد و ثواب و عذاب اعمال خودش را باید بچشد
ولی این حکم علاوه بر جنبه فردی جنبه اجتماعی هم دارد و ان قانون عمومی است

حکمی است از طرف شارع که برای احترام گذاشتن به قانون الهی به صورت علنی روزه نخورید
اگر روزه دار نیستید مساله ای نیست ولی در ملاء عام حرمت حکم خدا باید حفظ شود

بسم رب الحیدر

سلام و ادب
خب زمونه ای شده که خیلیا روزه نمیگیرن و دلایل زیادی هم داره از ضعف اعتقادی گرفته تا زیاد شدن انواع مریضی ها که این روزا هر کیو می بینی میگه کلیه هام مشکل داره
همینطور که خیلی از مردم عزیز کشورمون فاز روشن فکری و ادعاهای عجیب غریب پیدا کردن خوبه که کمی از روشن فکری و انسانیتشون در این موارد استفاده کنن
چه از نظر توصیه دینی چه از نظر انسانیت و دوستی سخته ببینیم همنوعانمون دارن مرتکب اشتباه میشن به همین دلیل باید اهمیت زیادی به امر بمعروف و نهی از منکر بدیم
برخورد نباید کرد اما فقط در حد یه صحبت دوستانه کوتاه و یادآوری که بعضیا حواسشون نیست مردم روزه هستن خوبه

ملورين;698961 نوشت:
از بس اعتقادات مذهبي رو مثل مسواك تو حلق همه كردن
من با روزه خواري علني مخالفم بلاخره عده اي طبق عقايدشون روزه ميگيرن ما هم بايد احترام بذاريم ولي اينكه همش گير ميدن چرا روزه نميگيري خيلي زور داره جديدا به رژ زدن ادم هم گير ميدن ! اخه از كجا ميدوني روزه ام كه ميگي رژ نزن ماه رمضونه يه عده فضول هستن بيشتر تا دلسوز اسلام !

کاش میشد تو حلق همه کرد اونوقت وضع از این خیلی بهتر بود
جای شکر داره که مخالفید
چطور در این زمینه میگید باید به عقاید دیگران احترام گذاشت اما در مورد حجاب به این فکر نیستید که دارید پا روی عقاید اکثریت مردم میزارید
اون رژ رو هم گفتن هم واسه خودتون که شاید روزه باشید و با این کارتون با دهان روزه در حال انجام گناه نباشید
و هم برای بقیه مردم همینطور که دور از انسانیته که نگاهشون به روزه خوار بیفته دور از انسانیته که ناخواسته نگاهش با بدحجاب برخورد پیدا کنه
امیدوارم حداقل به این 1 چیز تو این انجمن برسید که امربمعروف و نهی از منکر اوج انسانیت و مهربانیه نه فضولی

[=arial]

Im_Masoud.Freeman;698856 نوشت:
به نظرم خیلی ساده میشه از کنارش گذشت..
.
شاید واقعا به ما ارتباطی نداره..همونطور که خیلی چیزهای دیگه مثل دزدی ها و اختلاس ها و... به من و شما ارتباطی نداره..
.
آخه این چه روزه ایه که تا یه نفر رو در حال نوشیدن آب می بینیم به له له زدن میوفتیم..
.
والا منم خیلی جلوم نوشابه می خورن دلستر می خورن آب خنک می خورن ذره ای روم تاثیر نداره..
.
یادم میاد دوران هنرستان یه ناظم داشتیم فوق لیسانس الهیات داشت..خیلی آدم معتقدی بود..
.
ماه رمضان که شروع شد بچه ها بهش گفتن آقا ما روزه نمی گیریم بوفه رو تعطیل نکن گرسنمون میشه..
.
اونم مدام این جملات رو تکرار میکرد " می خوام کوفت بخوری . می خوام زهرمار بخوری ."
.
و بالاخره به اصرار بوفه را باز کرد..بعدش هم روز های بعد مدام سر صف طعنه میزد که اونایی که زهرمار می خورن. اونایی که می خوان کوفت بخورن برن یه گوشه کسی نبینه.
.
واقعا نفرت بر انگیز بود..چون جرات اعتراض هم نداشتم..و واقعا یه بغض کهنه توی گلوم شده بود..
.
به نظرتون بهتر نیست ما روزه ی خودمون رو بگیریم و کاری به دیگران نداشته باشیم..!!!!

باز سلام
بزرگوار همان طور که گذشت فلسفه روزه نخوردن علنی نه له له زدن روزه دارن که بلکه حفظ حرمت حکم الهی است
یعنی حرمت قانون الهی به اندازه قانون پلیس ارزش ندارد؟؟
چند نفری جمع می شوند و قانونی وضع می کنند که فردا به خاطر آلودگی هوا مردم ماشین های خود را بیرون نیاورند و الا جریمه هم می شوند خب مردم چرا اعتراض نمی کنند که ای اقا من کار دارم زندکی دارم مساله شخصی من است ماشین مال خودمه پول بنزین را خودم می دهم به چه کسی چه ربطی دارد که ماشین را بیرون بیاورم ی نیاورم و از این حرفها

قانون وقتی وضع می شود مردم میگویند به قانون پایبند باشید و همه باید پایبند قانون باشند
حال قانون الهی را نباید جدی بگیریم؟؟؟
نباید حرمت حکم خدا را رعایت بکنیم

در اخر به نظرم ان معلم شما به جای استفاده از این کلمات فلسفه حکم الهی را به شما می گفت
الان نه از ان زمان خاطره بد داشتید و نه این گونه می فرمودین

غلام عشقتم یاعلی;699004 نوشت:
بسم رب الحیدر

کاش میشد تو حلق همه کرد اونوقت وضع از این خیلی بهتر بود
جای شکر داره که مخالفید
چطور در این زمینه میگید باید به عقاید دیگران احترام گذاشت اما در مورد حجاب به این فکر نیستید که دارید پا روی عقاید اکثریت مردم میزارید
اون رژ رو هم گفتن هم واسه خودتون که شاید روزه باشید و با این کارتون با دهان روزه در حال انجام گناه نباشید
و هم برای بقیه مردم همینطور که دور از انسانیته که نگاهشون به روزه خوار بیفته دور از انسانیته که ناخواسته نگاهش با بدحجاب برخورد پیدا کنه
امیدوارم حداقل به این 1 چیز تو این انجمن برسید که امربمعروف و نهی از منکر اوج انسانیت و مهربانیه نه فضولی

عقايد شخصي مثل مسواك شخصيه شما مسواكت رو تو حلق بقيه ميكني ؟ به جاي زور بايد اگاهي داد هركي خواست قبول ميكنه هر كي خواست نه ( لا اكراه في الدين)
اكثريت ؟! از كجا أمار گرفتي ؟ بنده مسلمان نيستم چرا بايد حجاب بذارم ؟ همين كه يه شال ميندازم سرم دارم به شماها احترام ميذارم ! نكنه انتظار داريد با چادر بيايم وقتي مسلمان نيستيم !
والا ما هيچ مهربانيتي نديديم همشون قصد جون ادم رو دارن با نفرت تمام فقط نقدت ميكنن دلسوزي و مهرباني خبري نيست يا فضوليه يا حسادت !

بسم رب الحیدر

ملورين;699007 نوشت:
عقايد شخصي مثل مسواك شخصيه شما مسواكت رو تو حلق بقيه ميكني ؟ به جاي زور بايد اگاهي داد هركي خواست قبول ميكنه هر كي خواست نه ( لا اكراه في الدين)
اكثريت ؟! از كجا أمار گرفتي ؟ بنده مسلمان نيستم چرا بايد حجاب بذارم ؟ همين كه يه شال ميندازم سرم دارم به شماها احترام ميذارم ! نكنه انتظار داريد با چادر بيايم وقتي مسلمان نيستيم !
والا ما هيچ مهربانيتي نديديم همشون قصد جون ادم رو دارن با نفرت تمام فقط نقدت ميكنن دلسوزي و مهرباني خبري نيست يا فضوليه يا حسادت !

هیچکس به زور نمیخواد کسی رو مومن کنه اگه به زور بود الان وضع این نبود
کسی نه کاری به عقاید شما داره نه هیچ چیز دیگه اما وقتی درون جامعه و عموم مردم قرار میگیرید باید مثل روزه خواری یه سری رفتارهای جمعی رو رعایت کنید
چطور در مورد روزه خواری نمیگید منکه مسلمان نیستم پس لزومی نداره به خودم سختی بدم و روزه خواری علنی نکنم اما در مورد حجاب اینو میگید
از همه دلایل هم که بگذریم داشتن حجاب قانون این کشوره همونطور که تو اروپا و آمریکا قوانین خاصی وجود داره حتی رفتار بدی که با مسلمانان و زنان محجبه دارن
شما که اسم آگاهی دادن رو میزارید فضولی پس ما باید چطوری به شما عزیزان ابراز آگاهی و دوستی خودمون رو برسونیم؟
گذشته از مسائلی دیگه وقتی دین رسمی کشور اسلامه و مردم اکثریت مسلمانن یعنی اکثریت
هر بدی هست از اسلام نیست از نامسلمانی ماست قبول دارم که اکثرا امرمعروف رو بلد نیستن من از شما عذر میخوام
مطمئن باشید اگه تمام هدفشون مهربانی و دلسوزی نباشه حتما بخشیش بخاطر همینه وگرنه مثلا فضولی باشه برا چی؟ حسادت به چی؟ اگه بی دینی و بی حجابی حسادت داره من از فردا میشم کافر اول و خیلی عذر میخوام لخت مادر زاد
و در آخر ممنون که دارید به ما احترام میزارید

[="Arial"][="Navy"]

ملورين;699007 نوشت:

عقايد شخصي با اعتقادات مذهبي فرق داره امر به معروف وظيفه ي دين ماست
حالا عده اي با شما بد برخورد كردن نبايد به همه تعميم بديد[/]

ملورين;699007 نوشت:
( لا اكراه في الدين)

این آیه ی کریمه در مورد مسائل شخصی و خصوصیه....نه مسائل اجتماعی!
رعایت حجاب در اماکن عمومی و روزه خواری علنی هم مثل قوانین راهنمایی رانندگی جزء مسائل اجتماعی اند.....رعایت کردنشان ربطی به قبول داشتن یا نداشتن من نداره! چون به خاطر مصالح اجتماعی است و مصالح اجتماعی بر مسائل شخصی مقدم است....

لبیک یا علی النقی;699025 نوشت:
رعایت حجاب در اماکن عمومی و روزه خواری علنی هم مثل قوانین راهنمایی رانندگی جزء مسائل اجتماعی اند.....رعایت کردنشان ربطی به قبول داشتن یا نداشتن من نداره! چون به خاطر مصالح اجتماعی است و مصالح اجتماعی بر مسائل شخصی مقدم است....

خب پس چرا ماهواره ها جم آوری میشه؟:Gig: زندگی خصوصی مردمه........

لبیک یا علی النقی;699025 نوشت:

طبق كدام تفسير ناظر به مسائل شخصي هست ؟

دلسا;699011 نوشت:

عقايد شخصي با اعتقادات مذهبي فرق داره امر به معروف وظيفه ي دين ماست
حالا عده اي با شما بد برخورد كردن نبايد به همه تعميم بديد

از نظر من دين يه عقيده شخصيه !

ملورين;699050 نوشت:

باسلام
مفهوم دین چیست؟ میشه توضیح بدید?

درود
قدیما یکی روزه نبود باید میرفت قایمکی غذا میخورد،حتی یادمه ماها با چه اشتیاقی روزه میگرفتیم به طوری که یه بار کار داداشم به بیمارستان کشید
ولی الان من روزه م هروقت میرم خونه ی خانواده باید برم یه جا قایم شم مزاحم غذا خوردن بقیه نشم

ملورين;699050 نوشت:

قبول، دین عقیده ی شخصی. مثلا مثل این عقیده ی شخصی که شما معتقدید ادم باید ساعت ۱۰ شب بخوابه تا فرداش بتونه بهتر به کارهاش برسه. خوب این عقیده ای شخصی و بسیار پسندیدست. حالا یک عده به این عقیده ی شما اعتقاد نداشته باشن و هر شب ساعت ۲ بعد از نیمه شب بریزن بیرون و داد و بیداد کنن. حالا به هر بهانه ای ولی میگن این اعتقاد شخصیه ماست و به کسی ربطی نداره. ایا شما قبول می کنید و با این موضوع کنار میاید؟ ایا حاضرید بخاطر عدم درک چند ادم بی اعتقاد به اصل معقول شما، مانع استراحت شما بشن، موجب بیدار شدن کودک شما بشن، زمینه ی بهم ریختن اعصاب و برنامه ی های منظم زندگیتون بشن و ....؟ بعد اگه بهشون چیزی بگی صاف بگن به کسی ربطی نداره و ما اینطور راحت تریم. من اگه باشم حداقلش اینه که زنگ میزنم ۱۱۰ بیاد جمعشون کنه. شما چطور؟ ایا عقل حکم نمی کنه به حقوق و عقاید شخصی دیگران احترام بگذاریم و درکشون کنیم؟

ملورين;699050 نوشت:

سلام
پس شما به اینکه میگن دین باید از سیاست و حکومت جدا باشه، اعتقاد دارید؟
اگه شخصیه، چرا ما احکام واجبی مثل امر به معروف و نهی از منکر داریم؟[emoji55]

امیر حسین;699076 نوشت:
قبول، دین عقیده ی شخصی. مثلا مثل این عقیده ی شخصی که شما معتقدید ادم باید ساعت ۱۰ شب بخوابه تا فرداش بتونه بهتر به کارهاش برسه. خوب این عقیده ای شخصی و بسیار پسندیدست. حالا یک عده به این عقیده ی شما اعتقاد نداشته باشن و هر شب ساعت ۲ بعد از نیمه شب بریزن بیرون و داد و بیداد کنن. حالا به هر بهانه ای ولی میگن این اعتقاد شخصیه ماست و به کسی ربطی نداره. ایا شما قبول می کنید و با این موضوع کنار میاید؟ ایا حاضرید بخاطر عدم درک چند ادم بی اعتقاد به اصل معقول شما، مانع استراحت شما بشن، موجب بیدار شدن کودک شما بشن، زمینه ی بهم ریختن اعصاب و برنامه ی های منظم زندگیتون بشن و ....؟ بعد اگه بهشون چیزی بگی صاف بگن به کسی ربطی نداره و ما اینطور راحت تریم. من اگه باشم حداقلش اینه که زنگ میزنم ۱۱۰ بیاد جمعشون کنه. شما چطور؟ ایا عقل حکم نمی کنه به حقوق و عقاید شخصی دیگران احترام بگذاریم و درکشون کنیم؟

حالا شما چراا برعکسشو فک نمیکنید ؟ یه نفر معتقده بدون حجاب و با روزه خواری به آرامش میرسه و شما با مداخله تو امور اعتقادی ایشون آرامششو سلب میکنی ، ایشون حق داره اعتراض کنه به شما ؟ یا فقط شما حق داری اعتراض کنی ؟؟ شما چه بخوای چه نخوای یه عده هستن که اعتقادات شما براشون کوچیک ترین ارزشی نداره همون طور که اعتقادات اونا برای شما ارزشی نداره پس بهتره با این موضوع کنار بیاین

anteaaaa;699083 نوشت:
حالا شما چراا برعکسشو فک نمیکنید ؟ یه نفر معتقده بدون حجاب و با روزه خواری به آرامش میرسه و شما با مداخله تو امور اعتقادی ایشون آرامششو سلب میکنی ، ایشون حق داره اعتراض کنه به شما ؟ یا فقط شما حق داری اعتراض کنی ؟؟ شما چه بخوای چه نخوای یه عده هستن که اعتقادات شما براشون کوچیک ترین ارزشی نداره همون طور که اعتقادات اونا برای شما ارزشی نداره پس بهتره با این موضوع کنار بیاین

سلام
خیر روزه خواری نکردن علنی و حجاب جزو قوانین کشور هستش ،پا روی قوانین کشور نمیتونیم بزاریم پس اگر خلافش یعنی روزه خواری کردند و بی حجابی کردن اونموقع هستش که سلب آرامش میکنه و نمیشه برعکسشو تصور کرد.
:samt:
کسانی که با قوانین کشور اسلامی ما که نشأت گرفته از دین مبین اسلام هستش مخالفند
میتونند در کشورهای غیر اسلامی به همون آرامشی که اعتقاد دارند براشون بوجود میاد
مثل روزه خواری و بی حجابی بپردازند .مثل خیلی از افرادی که از ایران رفتن
و اونجا دارن آزادانه زندگی می کنند.کسی هم آرامششون رو سلب نمی کنه
:taeed::kharej:
هر کشوری قوانین خودش رو داره ...
:Gol::Hedye::hamdel:

darkalone;698871 نوشت:
" سلام دوست عزیز

--آره

سلام علیکم

که چی؟
چی میخایی بگویی؟
دیگه نگیم مرگ بر امریکا؟
امریکا خوبه؟
با فرهنگ هستند؟
بله؟

[SPOILER]هشدار بعد از بازی ایران و آمریکا پیامی با موضوع زیر در شبکه های اجتماعی منتشر شد :
امشب بازیکنان تیم والیبال امریکا در سالن آزادی تهران رفتاری از خود در برابر چشم هزاران تماشاگر ایرانی نشان دادند که هم سزاوار تحسین است هم در خور تامل.
آنها در حالیکه با بطری های اب وارد سالن شده بودند به احترام روزه داران ایرانی بطری های اب خود را در گوشه ای گذاشتند و تا لحظه اذان اب نخوردند.

بازیکنان والیبال امریکا نه روزه دار بودند
نه مسلمان هستند

نه اجباری در کار بود.
.
فقط به احترام همنوع
به احترام ادیان دیگر
و به احترام انسانیت.

انها یاد دادند که میتوان به جای نفی و فحاشی به ادیان دیگر ،به انها احترام گذاشت و بزرگی خود را نشان داد.

معلوم نیست این پیام از حلقوم چه کسی برخاسته اما هدف این پیام کاملا واضح و روشن است .
- اگر چه بازیکنان تیم آمریکا با سفارشات قبلی دست به این کار زده تا سوژه ای برای برخی افراد شوند تا در آستانه مذاکرات هسته ای ؛ از آمریکا سنبل صلح طلبی و بشر دوستی بسازند.
- یادمان باشد آنهمه مظلوم کشی و کودک کشی را از یاد نبریم و از آمریکای کودک کش و تروریست ، دولتی نسازیم که به ادیان احترام می گذارد.
- توهین به مقدسات الهی و نشر کاریکاتور پیامبر اعظم ص ، خود مصداقی بر توهین به دین مبین اسلام بوده است.
- نژاد پرستی و قتل عام و تبعیض نژادی خود نمونه دیگری است.
- ما هیچوقت فرهنگ غربی را سرلوحه زندگیمان قرار نخواهیم داد و تنها به فرموده مقام عظمای ولایت ، سبک زندگی اسلامی را در زندگی مدنظر خواهیم داشت.
- نخوردن آب در جمع تماشاگران هیچوقت مصداق انسان دوستی و صلح طلبی و احترام به ادیان دیگر نخواهد بود.
همچنان " مرگ بر آمریکا " می گوییم
زیرا امام خامنه ای فرمود : گفتن مرگ بر آمریکا مانند گفتن اعوذ بالله من الشیطان الرجیم است که در اول هر سوره خوانده می شود

خطاب به اونایی که از دیشب مدافع و مبلغ فرهنگ آمریکایی شدند !

آمریکایـی ها‌ ...

به احترام روزه داران خون مردم یمن را نریزند

به احترام روزه داران زنان و بچگان عراق و سوریه را آواره نکنند

به احترام انسانیت فتنه به پا نکنند

به احترام انسانیت دارو را بر مریض سرطانی نبندند

به احترام انسانیت هواپیمای مسافربری را نزنند

به احترام انسانیت به حقوق ملتها تعرض نکنند

به احترام انسانیت گروهک های تکفیری را تجهیز نکنند و به جان ملتها نیندازند

به احترام انسانیت به قرآن مسلمانان توهین نکنند

به احترام انسان بودن جوانان ما را دست بسته لب تشنه زنده به گور نکنند

و البته به احترام انسانیت ، دانشمندان مارا ترور نکنند ...

[/SPOILER]

Cheetah;699098 نوشت:
معلوم نیست این پیام از حلقوم چه کسی برخاسته اما هدف این پیام کاملا واضح و روشن است .
- اگر چه بازیکنان تیم آمریکا با سفارشات قبلی دست به این کار زده تا سوژه ای برای برخی افراد شوند تا در آستانه مذاکرات هسته ای ؛ از آمریکا سنبل صلح طلبی و بشر دوستی بسازند.

روزه ها قبول چیتا
به نظرم این وسط باید دو چیز در ذهن مردم ما از هم تفکیک بشن. مردم امریکا و دولتش. همه چیز رو نباید سیاسی کرد اگرچه که شاید این رفتار امریکایی ها سیاسی بوده. همانطور که اگر اشتباه نکنم بازیکنان ایران هم تنها به بازیکنان امریکا گل تقدیم کردن. خوب ما هم با مهمان نوازی ایرانی جبران کردیم و بده و بستان خوبی بود. یادمون نره که در جریان جنایات امریکا، مردم امریکا به خیابان ها ریختند و تظاهرات کردند. برعکس مردم امریکا عموما ادم های سیاسی نیستن. ما هم وقتی امریکا رو نفرین می کنیم منظورمون دولتشه والا خیلی از یاران امام زمان از مسیحیان خواهند بود. التماس دعای مخصوص از چیتا جوون

anteaaaa;699083 نوشت:

احسنت. حق با شماست. باید به حقوق و اعتقادات همدیگه احترام بگذاریم. نکته اینجاست که وقتی شما در ظهر گرم تابستان و با تشنگی شدید دارید برمی گردید منزل و یکی رو می بینید که داره یک بطری اب خنک رو سر میکشه اگر شما به اون فرد بگید که بی انصاف برو تو خونه اب رو بوخور و من رو ازار نده ایا به اون فرد بی احترامی کردید؟ اینجا بی احترامی از سمت روزه دار هست؟ برعکس ما می گیم اگه فردی اعتقاد به روزه نداره ما مجبورش نمی کنیم و بره در منزل غذا بخوره ولی نباید جلوی روزه دار این کار رو کرد. اگر می خوایم که به عقایدمون احترام بگذارند ما هم باید متقابلا احترام بگذاریم. اگر این موضوع حل شد و نیازی می بینید بریم سراغ حجاب؟

[="Verdana"][="Black"]

محراب;698847 نوشت:

سلام

ببخشید پس حقوق مردم نامتدین و روزه خوار چی میشه ؟!!

توی این جامعه فقط باید به حقوق مسلمانان احترام گذاشته بشه ؟! پس بقیه چی ؟![/]

سلام
من سالها روزه میگرفتم الان امسال بخاطر مریضی نمیتونم !! صبح ساعت 8 از خونه درمیام. محل کار نمیشه چیزی خورد شرایط به گونه ای هست که همه در کنار هم هستیم !!! حتی اب !!!!!
حالا ساعت 4 کارم تموم شد و نوبت دکتر داشتم و دست کم تا 8 شب بیرون بودم صبحونه هم نرسیده بودم بخورم !!! منطقه ا که کلا مغازه به ندرت باز بود !! هر جا هم باز بود اجازه خوردن در داخل مغازه نمیدادن و میگفتن گشت ایراد میگیره !!! یه ساندویج سرد را به قیمت گزافی خریدم !!!!!!!!!!!!!!!! الان موندم کجا بخورم !!
بیرون که نمیشه !! پارک نمیشه !!! خیابون نمیشه !!!
اخرش تو کوچه پس کوچه های یه خیابون و کنار ساختمون قدیمی بود که کنار درش درخت بود و از طرفی سکو نشستن داشت ! که یه حالت بالکن مانندی بود اونجا نشستم فقط قورت دادم !!! یادم نمیاد هیچی جویده باشم
ببه نظرم یه راهکار درست باید انتخاب بشه بالاخره یکی مثل من که ناتوان هست یه جا باشه چیزی بخوره !!! خیلی ها مثل انروز من ناخواسته میشه. این شیوه رفتار درست نیست . واقعا برای اولین بار از ماه رمضون ناراحت بودم !!! چون فشار گرسنگی و بیمار ی از یه طرف !!! نوبت دکتر از طرف دیگه !!! خدا وکیلی این راهش نیست که کسی هیچ جا نتونه چیزی بخوره
مغازه ای که کل ساختمونش از بیرون پیدا نیست چی میشه همون جا به مشتری غذا سرد بده؟؟؟ بخوره و بیرون بیاد؟؟
که مجبور نشه تو خیابون بخوره !!! یکی که از 8 صبح تا 8 شب بیرون هست کجا میتونه یه چیزی بخوره؟؟؟ ادم متدینی هم هست خودش روزه گرفته حال روزه دارم می فهمه ولی چه کنه؟؟ چون مریضه نمیتونه روزه بگیره تکلیف این بدبخت چیه؟؟؟ مثلا اسمش روزه خوارم هست

[="Lucida Console"]با خلوص نیت و دلسوزی و احترام باشه اثر گذار خواهد بود

از روی حسادت، خصومت، به قصد ترساندن یا فضولی باشه نه

بسم رب الحیدر

سلام و ادب
دوستانی که میگن پس حقوق روزه خوار و بی حجاب چی میشه
- هر کشوری قانون داره و بدون شک باید قوانین رو رعایت کرد قوانین بدلایل زیادی بوجود میان که نمیشه به این راحتی اونهارو بی معنی و قابل نقض تلقی کرد و مسلما پا روی قوانین گذاشتن مشکلاتی رو بوجود میاره
- روزه خواری و بدحجابی و ... در کشور اسلامی جایی نداره یعنی بنظر من حرف زدن درباره حقوق بی حجابها و روزه خوارها خنده داره چون هم خلاف قوانینه هم اعتقادات هم خیلی چیزای دیگه مثل این می مونه که بگیم پس حقوق ارازل اوباش و خلافکارها چی یا حقوق اوناییکه اعتقادی به چراغ قرمز راهنمایی و رانندگی ندارن چی میشه اگه قرار باشه هر چیزی یه حقی داشته باشه پس این وسط دیگه باطلی باقی نمی مونه
- بحث دیگه بحث احترام به اکثریته وقتی اکثرا دارن یه کار رو انجام اینجا منطقی و انسانی نیست عده معدودی ساز مخالف بزنن
- ضمن اینکه فکر میکنم ایران تنها کشوریه که با وجود اکثریت مسلمان احترام و حق و حقوق زیادی برای غیرمسلمانان و اقشار مختلف جامعه قائله
- این مساله به خود شخص هم برمیگرده که توقع داره محیط کاملا با روحیات و اخلاقیاتش سازگار بشه نه کمه هم خود شخص با محیط که بازم این یه چیز غیر منطقیه مثل اینه که بگیم چرا سر کلاس درس نمیشه چیزی خورد که برای این هم راهی هست و اینکه از کلاس درس بریم بیرون!
اینا حداقل چیزایی بود که به ذهنم رسید نمیدونم قانع کننده بود یا نه

lili66;699211 نوشت:
خدا وکیلی این راهش نیست که کسی هیچ جا نتونه چیزی بخوره
مغازه ای که کل ساختمونش از بیرون پیدا نیست چی میشه همون جا به مشتری غذا سرد بده؟؟؟ بخوره و بیرون بیاد؟؟
که مجبور نشه تو خیابون بخوره !!! یکی که از 8 صبح تا 8 شب بیرون هست کجا میتونه یه چیزی بخوره؟؟؟ ادم متدینی هم هست خودش روزه گرفته حال روزه دارم می فهمه ولی چه کنه؟؟ چون مریضه نمیتونه روزه بگیره تکلیف این بدبخت چیه؟؟؟ مثلا اسمش روزه خوارم هست

تهران که هایدا ( مغازه ساندویچ سرد ) کلا بازه

دیروزم من تو آسانسور یه مجتمع داشتم میرفتم بالا که یه طبقه ای واستاد و در باز شد

و یه آقایی که پیک غذا بود اومد تو:khandeh!:

همبرگر و سیب زمینی و نوشابه و کلا یه ضیافت کاملو سفارش گرفته بود داشت میبرد تحویل بده قشنگ سر ظهر

پس اینجوریا که شما میگیدم نیس

حداقل تهران که اینجوری نیس

Cheetah;699098 نوشت:
سلام علیکم

که چی؟
چی میخایی بگویی؟
دیگه نگیم مرگ بر امریکا؟
امریکا خوبه؟
با فرهنگ هستند؟
بله؟

[SPOILER]هشدار بعد از بازی ایران و آمریکا پیامی با موضوع زیر در شبکه های اجتماعی منتشر شد :
امشب بازیکنان تیم والیبال امریکا در سالن آزادی تهران رفتاری از خود در برابر چشم هزاران تماشاگر ایرانی نشان دادند که هم سزاوار تحسین است هم در خور تامل.
آنها در حالیکه با بطری های اب وارد سالن شده بودند به احترام روزه داران ایرانی بطری های اب خود را در گوشه ای گذاشتند و تا لحظه اذان اب نخوردند.

نه مسلمان هستند

نه اجباری در کار بود.
.
فقط به احترام همنوع
به احترام ادیان دیگر
و به احترام انسانیت.

انها یاد دادند که میتوان به جای نفی و فحاشی به ادیان دیگر ،به انها احترام گذاشت و بزرگی خود را نشان داد.

- یادمان باشد آنهمه مظلوم کشی و کودک کشی را از یاد نبریم و از آمریکای کودک کش و تروریست ، دولتی نسازیم که به ادیان احترام می گذارد.
- توهین به مقدسات الهی و نشر کاریکاتور پیامبر اعظم ص ، خود مصداقی بر توهین به دین مبین اسلام بوده است.
- ما هیچوقت فرهنگ غربی را سرلوحه زندگیمان قرار نخواهیم داد و تنها به فرموده مقام عظمای ولایت ، سبک زندگی اسلامی را در زندگی مدنظر خواهیم داشت.
- نخوردن آب در جمع تماشاگران هیچوقت مصداق انسان دوستی و صلح طلبی و احترام به ادیان دیگر نخواهد بود.
زیرا امام خامنه ای فرمود : گفتن مرگ بر آمریکا مانند گفتن اعوذ بالله من الشیطان الرجیم است که در اول هر سوره خوانده می شود

آمریکایـی ها‌ ...

[/SPOILER]

جسارتا ، متاسف شدم برای این طرز بیان و لحن شما

من منظورم این بود که اونا آمریکایی ان و بی بند و بار ، ولی حداقل فرهنگ اینو دارن که یه سری چیزا رو رعایت کنن
اما ما با اینکه ادعای مسلمونی داریم و شیعه امام زمان ، وضعمون اینه. باید خودمونو درست کنیم

.
.
دوست عزیز
امثال شما با این بیانتون دینو به این وضع در آوردید
آدم میمونه از دست ضد دین ها گریه کنه یا شما ها

Cheetah;699098 نوشت:
سلام علیکم

که چی؟
چی میخایی بگویی؟
دیگه نگیم مرگ بر امریکا؟
امریکا خوبه؟
با فرهنگ هستند؟
بله؟

نه مسلمان هستند

نه اجباری در کار بود.
.
فقط به احترام همنوع
به احترام ادیان دیگر
و به احترام انسانیت.

آمریکایـی ها‌ ...

[/SPOILER]

.
.
.
در ضمن برای کسی که عشق آمریکاست و اونا شدن آرمان و آرزو و خواسته اش ، از همون آمریکا مثال بیاری بهتر درک میکنه

امیر حسین;699190 نوشت:
روزه ها قبول چیتا
به نظرم این وسط باید دو چیز در ذهن مردم ما از هم تفکیک بشن. مردم امریکا و دولتش. همه چیز رو نباید سیاسی کرد اگرچه که شاید این رفتار امریکایی ها سیاسی بوده. همانطور که اگر اشتباه نکنم بازیکنان ایران هم تنها به بازیکنان امریکا گل تقدیم کردن. خوب ما هم با مهمان نوازی ایرانی جبران کردیم و بده و بستان خوبی بود. یادمون نره که در جریان جنایات امریکا، مردم امریکا به خیابان ها ریختند و تظاهرات کردند. برعکس مردم امریکا عموما ادم های سیاسی نیستن. ما هم وقتی امریکا رو نفرین می کنیم منظورمون دولتشه والا خیلی از یاران امام زمان از مسیحیان خواهند بود. التماس دعای مخصوص از چیتا جوون

سلام
روز های شما هم قبول

فقط همین رو میگم و بس که از موضوع خارج نشه تایپیک
حرفت کاملا درست
ما با مردم امریکا کاری نداریم
اصلا بلفرض که این حرت امریکایی ها سیاسی نبوده و نشان از دولت نیست
یک سری افراد اومدن این حرکت مردم امریکا رو چسبوندن به دولت، که ها بفرمایید هی میگید امریکا بده،اینم از بدیشون که به احترام ما اب نخوردند
من منظورم این بود نه مردم امریکا
همچنین برادر

[="Verdana"][="Black"]

غلام عشقتم یاعلی;699239 نوشت:
هر کشوری قانون داره و بدون شک باید قوانین رو رعایت کرد قوانین بدلایل زیادی بوجود میان که نمیشه به این راحتی اونهارو بی معنی و قابل نقض تلقی کرد و مسلما پا روی قوانین گذاشتن مشکلاتی رو بوجود میاره

چه اشکال داره که قوانین نقد بشن ؟!

روزه خواری و بدحجابی و ... در کشور اسلامی جایی نداره یعنی بنظر من حرف زدن درباره حقوق بی حجابها و روزه خوارها خنده داره چون هم خلاف قوانینه هم اعتقادات هم خیلی چیزای دیگه مثل این می مونه که بگیم پس حقوق ارازل اوباش و خلافکارها چی یا حقوق اوناییکه اعتقادی به چراغ قرمز راهنمایی و رانندگی ندارن چی میشه اگه قرار باشه هر چیزی یه حقی داشته باشه پس این وسط دیگه باطلی باقی نمی مونه

شما یعنی واقعا غذا خوردن رو با دزدی و خلاف یکی میدونین که این مثالُ زدین ؟!! عجیبه واقعا .

بحث دیگه بحث احترام به اکثریته وقتی اکثرا دارن یه کار رو انجام اینجا منطقی و انسانی نیست عده معدودی ساز مخالف بزنن

خوب بحثی رو مطرح کردین ، احترام به اکثریت !

الان شما چطور میخواید ثابت کنید که اکثریت روزه میگیرن ؟!

اگر به اطرافتون نگاه کنید مسلما هیچ وقت نمیگید که روزه داران جمعیتشون بیشتره !

ضمن اینکه فکر میکنم ایران تنها کشوریه که با وجود اکثریت مسلمان احترام و حق و حقوق زیادی برای غیرمسلمانان و اقشار مختلف جامعه قائله

عجب !!!

همین مجازات به جرم " خوردن " خودش نمونه والایی از احترام به حقوق سایرینه .[/]

بسم رب الحیدر

dahim darni;699265 نوشت:
[=verdana]

چه اشکال داره که قوانین نقد بشن ؟!

[=verdana]

واقعا اشکالی نداره؟
کشور با چندین میلیون آدم به کنار
شما تو یه خانواده 4 نفره اگه هر کی یه سازی واسه خودش بزنه و یه کار دلخواهی واسه خودش کنه و بیخیال وظایف و حقوق بقیه بشه دیگه خانواده ای باقی می مونه

[=verdana]
dahim darni;699265 نوشت:
شما یعنی واقعا غذا خوردن رو با دزدی و خلاف یکی میدونین که این مثالُ زدین ؟!! عجیبه واقعا .
[=verdana]

بله حدس زدم چنین برداشتی بشه بخاطر همین بعدش مثال راهنمایی رانندگی رو زدم از اینجور مثالها زیاده

[=verdana]
dahim darni;699265 نوشت:
خوب بحثی رو مطرح کردین ، احترام به اکثریت !

الان شما چطور میخواید ثابت کنید که اکثریت روزه میگیرن ؟!

اگر به اطرافتون نگاه کنید مسلما هیچ وقت نمیگید که روزه داران جمعیتشون بیشتره !

[=verdana][=verdana]

[=verdana][=verdana][=verdana][=verdana]الان که خیلی از مسائل غیراخلاقی و خلاف دین و مقررات زیاد شده که میشه گفت اکثریت دچارش هستن مثل دوستی و رابطه با جنس مخالف آیا وقتی اکثریت یه کار باطلی رو انجام دادن این حکم به آزادی و خوب بودن و قانونمند بودن اون کار زشت میکنه؟
اما بنظر من جمعیت روزه خواران از روزه داران بیشتر نیست شاید چون روزه خواری بیشتر به چشم میاد شما این نتیجه رو گرفتید
ضمن اینکه یه بحثی هست به اسم حرمت بنظر شما کمی زشت نیست ماه مبارک رمضان کشور امام زمان عج و روزه خواری مثل اینه که تو ماه محرم عده ای حرمت این ماه رو نگه ندارن

dahim darni;699265 نوشت:
عجب !!!

همین مجازات به جرم " خوردن " خودش نمونه والایی از احترام به حقوق سایرینه .

روزه خواری علنی بدلایلی که تو این چند صفحه گفتیم درست نیست من با مجازات زیاد موافق نیستم و نمیدونم این از کجا درست شده قوانین حکومتیه یا حکم دین اما از هر جا که درست شده بالاخره خلاف قانون حرکت کردن اگه یه مجازاتی نداشته باشه که دیگه سنگ روی سنگ بند نمیشه
شما انتظار دارید هر قشری با هر سلیقه ای کاملا به حقوق خودش برسه بنظرتون غیرممکن نیست

[=arial]

ملورين;699007 نوشت:

با سلام
عرض ادب و احترام
بزرگوار این مثالها را خواهشا در صحبت با بچه دبستانیها بیاوید تا شاید ایشان از شما قبول کردن
یعنی چه عقاید شخصی؟؟؟ و مسواک و حلق و .....

دوستان توجه نمایند به چند نکته:
1- اسلام دین جامعی است که قوانین اش تلفیقی از شخصی و اجتماعی است پس نمی توانیم بگویید اسلام دین شخصی است

2- اسلام دینی فراگیر است و تکلیف همه را مشخص کرده چه مسلمان و چه غیر مسلمانش.
دوستانی که مدعی هستند مسلمان نیستند قانون شرع و حکومت اسلامی تکلیفاشن را مشخص کرده است و منت سر کسی نگذارند که شال را به احترام کی و کی سرش می کند به حکم قانون وظیفه تکلیف تو است که حجابت را رعایت بکنی چون قانون است متوجه شدید قانون

در کشور های غربی قانون می گذارند و محجبه ها را از دانشگاه بیرون می کنند و کسی حق حرف زدن ندارد و حالا این خانوم مقابل قانون ایستاده منت سر ما می کذارد عرض کردم اگر می خواهید در ایران اسلامی زندکی نمایید باید تاکید می کنم باید قانون را رعایت نمایید و اکر نظام حرفی به شما نمی گوید منت سر شما می گذرد که با شما مدارا می کند لطفا منت گذاشتن سر اسلام تعطیل

3- ایه لااکراه فی الدین را بارها ترجمه و تفسیر کرده ایم دراین سایت و این بار هم برای شما تفسیر می کنیم که دیکر استفاده اشتباهی از ان نکنید ایه لااکراه قبل از ورود به دین است نه بعد از ورود متوجه هستید؟؟
مثلا شما اکراهی در گرفتن گواهینامه رانندگی و رانندگی ندارید ولی اگر گواهینامه گرفتید و پشت رل نشستید حتما اگراه قوانین راهنمایی رانندکی پشت سرتان است که باید این قوانین را رعایت نمایید متوجه شدید
شما می توانید روزه بخورید و نماز نخوانید و در خانه هر طوری دلتان می خواهد بگردید و لباس بپوشید ولی اکر وارد اجتماع اسلامی شدید اکراه قوانی دین پشت سرتان است

ملورين;699007 نوشت:
اكثريت ؟! از كجا أمار گرفتي ؟

اکثریت را از ثبت احوال امار گرفته ام بروید به شما هم می دهند:ok:[=arial]
ایران کشور اسلامی است و قانون اساسی ان را همین ملت رای داده و تایید کرده اند پس ایراد نگیرید و پایبند به قانون باشید

ملورين;699007 نوشت:

((((خطاب بنده شمای نوعی است )))))
اولا اگر قانون اسلام را رعایت نکنید و طبق قانون قصد جانتان را هم کرده باشندحق تان است دوباره تاکید می کنم همه دنیا قانون وضع می کنند سخت گیرانه و سفت و محکم و متخلفین را به مجازات محکوم می کنند و قصد جانشان را می کنند

ثانیا چه کسی قصدجانتان را کرده است ؟؟؟ماشاء الله در مملکت اسلامی هر لباسی دلتان می خواهد می پوشید و هر رفتاری دلتان می خواهد در خیابان ها در می اورید و پسرها را با اریش و لباس های انچنانی به دنبال خودتان می کشانید ان وقت کسی بگوید خانم مراعات بکن این وضع و این پوشش را می شود قصد جانتان!؟!؟!!؟ عجب ها‍؟‍؟‍؟‍؟:Moteajeb!:[=arial]

در مورد امر به معروف و نهی از منکر هم عرض کنم خدمتتان که نه فضولی است نه حسادت در تایپک دیکری باید از ان بحث کرد

به دور از انسانیته یک بنده خدارو نونشو آجر کنیم! شما نرو بخور اصلا رستوران شاید ی مسافر اومده! این کارا چیه؟؟؟؟؟ بریم رستورانو تعطیل کنیم!

[=arial]

ملورين;699049 نوشت:
طبق كدام تفسير ناظر به مسائل شخصي هست ؟

تفسیر لااکراه را عرض کردم خدمتتان به بیانی ساده

ملورين;699050 نوشت:

نظرتان محترم
اولا به خاطر همین نظرتان که عقیده تان شخصی است پس همین عقیده را پیش خودتان نگه دارید چون شخصی است و شاید کسی دوست ندارد همین عقیده شخصی شما را بشنود و بخواند
عقیده شخصی تان را لطفا در ملاء عام اعلام نفرمایید
ولی چون ما معتقدیم اسلام دین شخصی نیست ولذا سایت زدیم و با صدای رسا و بلند می کویید که قوانین اسلام اجتماعی است و در اجتماع بیان می کنیم
ولی چون شما شخصی می دانید حق نظر ندارید
(((((متوجه شدید حتی نظر خودتان هم ابطال کننده نظرتان است پس قوانین دین نمی توان شخصی باشد حتی نظر شخصی افراد هم شخصی نیست چون در این صورت نباید ان را بیان نماید دقت نمایید))))):ok:[=arial]

ثانیا قوانین اسلام عزیز در ایات وروایات ثابت می کند که دین اسلام امر شخصی صرف نیست قوانین اسلام در چهار حوزه فردی و اجتماعی و دنیوی و اخروی است که در تایپک دیکری باید بحث نماییم

اللیل والنهار;699057 نوشت:
باسلام
مفهوم دین چیست؟ میشه توضیح بدید?

سرکار بزرگوار
شما چرا دیکه می خواهید از بحث خارج شوید؟؟؟:ok:[=arial]

[="Verdana"][="Black"]

غلام عشقتم یاعلی;699290 نوشت:
واقعا اشکالی نداره؟
کشور با چندین میلیون آدم به کنار
شما تو یه خانواده 4 نفره اگه هر کی یه سازی واسه خودش بزنه و یه کار دلخواهی واسه خودش کنه و بیخیال وظایف و حقوق بقیه بشه دیگه خانواده ای باقی می مونه

به دلیل زیر میگم باید قوانین هم نقد بشن :

روزه خواری علنی بدلایلی که تو این چند صفحه گفتیم درست نیست من با مجازات زیاد موافق نیستم و نمیدونم این از کجا درست شده قوانین حکومتیه یا حکم دین اما از هر جا که درست شده بالاخره خلاف قانون حرکت کردن اگه یه مجازاتی نداشته باشه که دیگه سنگ روی سنگ بند نمیشه

شما روزه خواری رو درست نمیدونید ، به دلایلی .

من هم روزه داری رو درست نمیدونم ، به دلایلی .

این وسط ما باید با هم دعوا کنیم ؟!! یکی که قویتره اون یکی رو کنار بزنه ؟! اصلا منطقی هست ؟!!

بله حدس زدم چنین برداشتی بشه بخاطر همین بعدش مثال راهنمایی رانندگی رو زدم از اینجور مثالها زیاده

ببینید راهنمائی رانندگی یا هر مسئله دیگه ای میتونه نقد بشه ، این اصلا اشکالی نداره که ما راجع به یه موضوع ولو اگر قانون باشه صحبت کنیم . به هر حال احتمال غلط بودن هرچیزی رو که میدین ؟! ولو اگر قانون باشه !

الان که خیلی از مسائل غیراخلاقی و خلاف دین و مقررات زیاد شده که میشه گفت اکثریت دچارش هستن مثل دوستی و رابطه با جنس مخالف آیا وقتی اکثریت یه کار باطلی رو انجام دادن این حکم به آزادی و خوب بودن و قانونمند بودن اون کار زشت میکنه؟
اما بنظر من جمعیت روزه خواران از روزه داران بیشتر نیست شاید چون روزه خواری بیشتر به چشم میاد شما این نتیجه رو گرفتید
ضمن اینکه یه بحثی هست به اسم حرمت بنظر شما کمی زشت نیست ماه مبارک رمضان کشور امام زمان عج و روزه خواری مثل اینه که تو ماه محرم عده ای حرمت این ماه رو نگه ندارن

حرمت و احترام دو طرفه ست . اما اگر تعریف شما از حرمت یک رنگیه من با این موافق نیستم .

ولی متاسفانه شما و قوانین میخواین جامعه یک دست و یک رنگ باشه ، این شدنی نیست .[/]

[=arial]

monji-sec;699300 نوشت:
به دور از انسانیته یک بنده خدارو نونشو آجر کنیم! شما نرو بخور اصلا رستوران شاید ی مسافر اومده! این کارا چیه؟؟؟؟؟ بریم رستورانو تعطیل کنیم!

با سلام
عرض ادب احترام
دوستان دقت نمایید
موج جدیدی بااین عکس ها علیه قوانین دین به راه افتاده است
مواظب باشید

و روی سخن بنده با انتشار دهنده گان این عکسها
کسانی که در عقل و اندیشه و بحث ومناظره در قوانین دین کم اورده اند حالا با این عکسهای ساختگی و مطالبی مظلومانه و ادبیاتی از روی ترحم چون اجر کردن نان مردم و بیکار کردن مردم و......می خواهند عواطف و احساسات جوانان را تحریک نموده و علیه دین استفاده نمایید

بدانید که :
- اسلام دین رافت و مهربانی است و در کنار همین رافت و مهرانی عذاب کننده هم هست برای کسانی که قوانین اسلام را رعایت نمی کنند

- حکم خد باید در اجتماع اجرا شود و نظام اسلامی موظف است نظر دین را اجرا نماید همچنان که در کشورهای غیر اسلامی نظر انسانها را اجرا می کنند و کسی دم نمی زند چرا؟ چون می گویند قانون است و شما به به و چه چه می زنید که چه کشور خوبی قوانین اش را همه اجرا می کنند اینجا هم قانون است پس کمک نمایید به اجرای قانون

- مقایسه هم نکنید که اگر قانون است با دزد میلیاردها و اختلاس ها مبارزه شود که مقایسه ای مع الفارق است و هیچ ربطی به هم ندارند
زیرا اولا کسی موافق ان اختلاس ها نیست
ثانی تا جایی که بتوانیم باید قوانین دین را اجرا نماییم و هر کسی تا هر جایی که بتواند

- روزه خواری علنی مخالفت با حکم خداست و هر کسی چنین عملی انجام دهد متخلف است چه نون اش اجر شود و چه اب اش

- بنده خود شاهد بوده و هستم که در پایانه های مسافر بری برای کسانی که مسافر هستند جاهای مخصوصی را تعبیه کرده اند تا مانع از روزه خواری علنی شوند و این از وظایف نظام است و البته بهانه را از چنین افرادی بگیرند که روزه خواری علنی نکنند

-چون کشور اسلامی است و اکثریت مسلمان هستند پس باید مکانهایی چون رستوارن و غذاخوری ......در روزهای ماه مبارک بسته شوند تا نزدیکی های افطار زیرا اکثریت از مسلمین استفاده نمی کند

-باز بودن چنین مکانهایی فضا را برای سوء استفاده غیر مذهبی ها که عنادی هم با اسلامی دارند فراهم می کنند تا اگر در طول سال هم به رستوران نمی رفتند حالا بروند تا دشمنی خود با احکام خدا را ثابت نمایند و عکس و فیلم و....بگیرند که ببینید جوانان ایران روزه نیستند و فلان اند و فلان .....و این یعنی ایجاد فتنه و ایجاد دشمنی با احکام دین و لذا باید چنین مکانهایی بسته شوند

- برای بیمارها و پیرمرد و پیرزن ها و هر کسی که به هر نحوی نمی تواند روزه بکیرد باید در مکانهایی مثل بیمارستان و ..... دور از چشم و در گوشه ای دنج فضاهایی تعبیه شود تا کسانی که عذر شرعی دارند به روزه خواری علنی اقدام نکرده و حرمت ماه خدا را حفظ نمایند

[=arial]

Dahim Darni;699314 نوشت:

Dahim Darni;699314 نوشت:

این وسط ما باید با هم دعوا کنیم ؟!! یکی که قویتره اون یکی رو کنار بزنه ؟! اصلا منطقی هست ؟!!

با سلام
عرض ادب احترام

دوستان دقت نمایید
- اسلام همیشه طرفدار مناظره مباحثه بودن و پیروان خود را بدان ترغیب می کند و اصلا دین اسلام در پرتو مناظره و مباحثه پیشرفت کرده و می کند و خواهد کرد

-صحبت کردن و دلیل اوردن در مورد مطالب و نظریه هایی صحیح است که انسانی باشد یعنی بیان کننده نظریه انسان باشد ولی در مورد احکام الهی که روزه گرفتن هم یکی از ان حکم هاست نمی توان دلیل اورد زیرا حکم حکم خداست و لازم الاجرا

-در مورد راهکارهایی برای کاهش روزه خواری در جامعه و تبلغی برای روزه کرفتن مسلمین و اسیب شناسی این که چرا برخی روه نمی گیرند و....می توان صحبت کرد ولی در مورد اصل روزه داری نخیر نمی شود چون حکم حکم خداست

- این تایپک هم برای همین منظور ایجاد شده است که دوستان راهکارهایی را برای برخورد با روزه خواری علنی بیان نمایند

بسم رب الحیدر

Dahim Darni;699314 نوشت:
[=Verdana]

[=Verdana]

خب دعوا که نیست!! و داره نقد هم میشه دیگه شما روزانه دقت کنید چقدر از سوی خبرنگاران و تحلیلگران و خیلیای دیگه نقد صورت میگیره
اما نه روی قانون اساسی هر کشوری اونهم بدست هر شخصی

[=Verdana][=Verdana]، بهتره شما یه اطلاعاتی کسب کنید راجبه قانون اساسی چون حرف شما کمی بی معنیه
در کل روزه داری رو درست نمیدونید؟ بنظرم شنیدنیه که چرا روزه داری رو درست نمیدونید

[=Verdana]

Dahim Darni;699314 نوشت:
[=Verdana]
ببینید راهنمائی رانندگی یا هر مسئله دیگه ای میتونه نقد بشه ، این اصلا اشکالی نداره که ما راجع به یه موضوع ولو اگر قانون باشه صحبت کنیم . به هر حال احتمال غلط بودن هرچیزی رو که میدین ؟! ولو اگر قانون باشه !
[=Verdana]

شما اگه احتمال غلط بودن احکام الهی رو دارید این بحثها بی فایده اس بهتره شما یه تحقیق و مطالعه اساسی تری برای خودتون تنظیم کنید

[=Verdana]

Dahim Darni;699314 نوشت:
[=Verdana]
حرمت و احترام دو طرفه ست . اما اگر تعریف شما از حرمت یک رنگیه من با این موافق نیستم .

ولی متاسفانه شما و قوانین میخواین جامعه یک دست و یک رنگ باشه ، این شدنی نیست .

بله دو طرفه اس حالا شما بگید کجا باید حرمت شما نگه داشته بشه و نشده
اینکه شما روزه خواری کنید و بیخیال قانون و اعتقادات مردم و چیزایی که گفتیم بشید مسلما مرتکب اشتباه شدید و خلاف عمل کردید پس اینجا دیگه صحبت از احترام و حرمت نیست چون این شمایید که اول حرمتو احترام رو پایمال کردید
البته دقت کنید نه یکدست شدن کامل اینجوری که همه انسانها شکل هم میشدن
پیروی از قانون وظیفه هر شخصیه بله شدنی هم نیست اگه بود دیگه چیزی به اسم مجازات و زندان و مجرم و این حرفها در هیچ کجای دنیا نبود

[="Verdana"][="Black"]

محراب;699309 نوشت:
حتی نظر شخصی افراد هم شخصی نیست چون در این صورت نباید ان را بیان نماید

ببخشید شما معنی نظر شخصی رو میدونید ؟!

کی گفته نظر شخصی رو نباید بیان کرد ؟!!

پس در اینصورت و طبق استدلال شما اینکه آیت الله خامنه ای میگه نظر من چنین است ، اشتباه میکنه که نظرشو میگه . نه ؟!!

این دیگه خیلی خیلی عجیب بود !!! یعنی از اون حرف ها بودا .

محراب;699297 نوشت:
در کشور های غربی قانون می گذارند و محجبه ها را از دانشگاه بیرون می کنند و کسی حق حرف زدن ندارد

پس چطوره که تو بوق و کرنا میکنید که مسلمانان مظلوم اند و حق داشتن حجاب ندارند و از این حرف ها ؟!! چرا شما به قانون کشورهای دیگه احترام نمیذارید ؟!!

محراب;699322 نوشت:
حکم خد باید در اجتماع اجرا شود و نظام اسلامی موظف است نظر دین را اجرا نماید همچنان که در کشورهای غیر اسلامی نظر انسانها را اجرا می کنند و کسی دم نمی زند چرا؟ چون می گویند قانون است و شما به به و چه چه می زنید که چه کشور خوبی قوانین اش را همه اجرا می کنند اینجا هم قانون است پس کمک نمایید به اجرای قانون

یک عده ای که اتفاقا اگر اجازه حرف زدن بدهند تعدادشان کم نیست ، این قوانین را قبول ندارند ،

همین حجاب اجباری را خیلی ها قبول ندارند ، تکلیف آنان چیست ؟!![/]

[="Verdana"][="Black"]

غلام عشقتم یاعلی;699329 نوشت:
در کل روزه داری رو درست نمیدونید؟ بنظرم شنیدنیه که چرا روزه داری رو درست نمیدونید

بله ، من مخالف این روزه داری اسلامی هستم . دلایل پزشکی هم دارم . همین نخوردن آب بدترین تاثیر ممکن رو بر مغز و کلیه افراد میذاره .

شما اگه احتمال غلط بودن احکام الهی رو دارید این بحثها بی فایده اس بهتره شما یه تحقیق و مطالعه اساسی تری برای خودتون تنظیم کنید

این همون مغالطه کوچه علی چپه ، یا شما مسلمان هستی و باید همه اینها رو قبول کنی ، یا کافری و بحث بی فایده س !!!

این جور جواب ها دیگه خریداری نداره دوست عزیز .

اینکه شما روزه خواری کنید و بیخیال قانون و اعتقادات مردم و چیزایی که گفتیم بشید مسلما مرتکب اشتباه شدید و خلاف عمل کردید پس اینجا دیگه صحبت از احترام و حرمت نیست چون این شمایید که اول حرمتو احترام رو پایمال کردید

قانونی که امروز اجرا میشه میگه همه باید یه جور رفتار کنن . این از اساس غلطه .

چه منطقی پشت این هست که چون شما روزه گرفتی من باید چیزی نخورم ؟!! اصلا چه ربطی به هم دارن !![/]

محراب;698997 نوشت:
[=arial]با سلام
ممنون از دوستانی که در بحث شرکت کردن و اظهار نظر فرمودن

[=arial]

چرادور شدن برادر؟؟
امر به معروف و نهی از منکر چه می شود این وسط؟؟
حکم خدا چه می شود؟؟
بی احترامی به ماه رمضان چه می شود؟؟

شما فکر بکنید پدری در منزل حکمی صادر می کند مثلا ساعت 11به بعد تلویزیون خاموش باشه یا بزرکتری در حمعی حرفی بزند
اهل خانه با شندین این سخن پدر به احترام پدر دقت نمایید به حرمت سخن پدر تلویزیون را خاموش می کنند می کن پدر است و بزرک خانه
حرمت اش باید حفظ شود

دوستان دقت می نمایند؟؟؟

ماه رمضان از حکم های الهی است که بر فرد واجب است ولی به خاطر اجرای عمومی این حکم جنبه عمومی هم پیدا می کند و در ملاء عام رعایت حرمت حکم الهی واجب است
دوستان دقت نمایند

شرع مقدس با کسی کار ندارد که روزه بکیرد یا نکیرد چون این امر فردی است و خود فرد عندالله باید پاسخگو باشد و ثواب و عذاب اعمال خودش را باید بچشد
ولی این حکم علاوه بر جنبه فردی جنبه اجتماعی هم دارد و ان قانون عمومی است

حکمی است از طرف شارع که برای احترام گذاشتن به قانون الهی به صورت علنی روزه نخورید
اگر روزه دار نیستید مساله ای نیست ولی در ملاء عام حرمت حکم خدا باید حفظ شود

سلام بر شما ... خب مگه نه اینه که یکی از روش های امر به معروف همین روش هست ؟ در روش اول حداقل کاری که میتونیم انجام بدیم همین رفتار هستش و در درجات بالاتر تذکرات بعدی ...

موضوع قفل شده است