صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: احضار ارواح

 1. #1

  عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۹۲
  علاقه
  یی
  نوشته
  39
  حضور
  1 روز 22 ساعت 55 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  111

  اشاره احضار ارواح
  به نام خدا
  برای تعجیل امام زمان (ع) صلوات
  با تحقیقاتی که انجام دادم فهمیدم برادر علامه طباطبایی احضار روح میکردن و حتی ارواح افلاطون یا ارسطو یا حتی عمر سعد و حتی سوال هایی که میخواستن از افلاطون میپرسیدن و اون هم جواب میداده و درست هم بوده .میخئاستم بدونم این موضوع چقد حقیقت داره و اینکه ایا ارواح در برزخ ازاد هستند که هر کس هر وقت که احضارشون کرد به اونجا برن مگه ارواح فقط پنج شنبه یا جمعه ها ازاد نیستن میخواستم نظر دین اسلام در مورد این قضیه چیه چون برخی از علما حرام کردن احضار ارواح رو پس چرا برادر علامه طباطبایی این کارو میکرده؟
  ویرایش توسط همای رحمت : ۱۳۹۴/۱۲/۰۵ در ساعت ۱۵:۴۷

 2. صلوات ها 9


 3. #2

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  علاقه
  تحصیل ، تحقیق و پژوهش
  نوشته
  22,373
  حضور
  203 روز 6 ساعت 40 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  42
  صلوات
  61422  با نام و یاد دوست


  احضار ارواح
  کارشناس بحث: جناب استاد


 4. صلوات ها 7


 5. #3

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۹۱
  علاقه
  اخلاق-فلسفه-عرفان
  نوشته
  3,003
  حضور
  97 روز 6 ساعت 17 دقیقه
  دریافت
  6
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  25338  نقل قول نوشته اصلی توسط رضا74 نمایش پست ها
  به نام خدا
  برای تعجیل امام زمان (ع) صلوات
  با تحقیقاتی که انجام دادم فهمیدم برادر علامه طباطبایی احضار روح میکردن و حتی ارواح افلاطون یا ارسطو یا حتی عمر سعد و حتی سوال هایی که میخواستن از افلاطون میپرسیدن و اون هم جواب میداده و درست هم بوده .میخئاستم بدونم این موضوع چقد حقیقت داره و اینکه ایا ارواح در برزخ ازاد هستند که هر کس هر وقت که احضارشون کرد به اونجا برن مگه ارواح فقط پنج شنبه یا جمعه ها ازاد نیستن میخواستم نظر دین اسلام در مورد این قضیه چیه چون برخی از علما حرام کردن احضار ارواح رو پس چرا برادر علامه طباطبایی این کارو میکرده؟
  بسمه تعالی
  در مورد شخص نامبرده یعنی آیت حق حضرت آیت الله سید حسن الهی طباطبایی رحمة الله علیه رحمة واسعه،باید عرض کنم که بنا به نقل علامه ذوالفنون حسن زاده آملی حفظه الله جریان ملاقات ایشان با ارواح صحت دارد و مورد تایید است.
  برای دریافت پاسخ سوالات دیگرتان به مطالب ذیل توجه کنید :
  الف ـ در ابتدا باید دید آیا اصولا احضار ارواح صحّت دارد؟
  مدعیان احضار ارواح دو گروهند:
  1ـ آنهایی كه دارای نفوس قوی هستند نظیر انبیاء ، اولیاء و عرفای شامخین
  2ـ آنهایی كه از حیث وجودی در حدّ مردم متعارفند ؛ كه این گونه افراد بسیار زیاد بوده و خود اینها نیز دو دسته اند:
  الف ـ مدّعیان دروغین و شیّاد
  ب ـ مدّعیان واقعی
  احضار روح در گروه اوّل در واقع احضار روح نیست بلكه ملاقات روح است ؛ یعنی این گونه افراد به خاطر قوّت وجودی و ارتباطی كه با عالم ملكوت دارند می توانند در حالتی معراج گونه به ملكوت عالم راه یابند و با ساكنان ملكوت ـ که ارواح نیز جزء آنهایند ـ دیدار كنند. بنابراین در این قسم ، روح پایین نمی آید بلكه خود شخص تماس گیرنده ، به عالم ارواح صعود می كند. این گونه احضار ارواح از نظر فلسفی امکان پذیر بوده و از نظر شرعی نیز بدون اشکال است .
  امّا در قسم دوم احتمالات زیادی می تواند مطرح باشد. نوع دروغین احضار ارواح اگر بدون شواهد باشد كذب محض است ؛ امّا اگر همراه با شواهدی مثل تكان خوردن میز و نعلبكی و امثال آن باشد ، ممكن است نوعی تردستی و شعبده باشد. اکثر شاهدان این گونه احضار ارواح می گویند ما هر چه دقّت کردیم تقلّبی مشاهده نکردیم . جواب این است که : اگر متوجّه می شدید که تردستی و شعبده نبود . در سایر اقسام تردستی نیز ما هر چه دقّت می کنیم از فوت و فن كار تردست و شعبده باز مطلع نمی شویم. تكان خوردن یک نعلبكی روی میز یا تکان خوردن پرده و پنجره كه برای این گونه افراد چیزی نیست. وقتی دسته گل را کبوتر می کنند یا سکّه را در درون جعبه ای می گذارند و از جیب کسی دیگر بیرون می آورند ؛ و... ، دیگر این گونه کارها عجیب نخواهد بود. به صرف این که ما با دقّت زیاد متوّجه فوت و فنّ آنها نمی شویم نمی توانیم حکم کنیم که آنها از راه ارواح این کارها را انجام می دهند.
  امّا اگر مدّعی احضار روح ـ در گروه دوم ـ ، مدعی واقعی باشد چند احتمال مطرح است.
  1ـ ممكن است برخی از شیاطین جنّ با چنین شخصی تماس بگیرند و خود را روح معرفی كنند و به او در ترویج خرافات كمک نمایند ، بدون این كه خود شخص متوجّه حقیقت امر باشد. تجربه نیز نشان داده است كه این گونه افراد عمدتاً در مقابل علمای دین موضع منفی دارند و افرادی هم كه به اینها رجوع می كنند به مشكلات روحی و روانی یا اخلاقی گرفتار می شوند. از این رو در روایات از رجوع به این گونه افراد به شدّت نهی شده است.
  خداوند متعال می فرماید :« و (یهود) از آنچه شیاطین در عصر سلیمان بر مردم مى‏ خواندند پیروى كردند. سلیمان هرگز(دست به سحر نیالود؛ و) كافر نشد؛ ولى شیاطین كفر ورزیدند؛ و به مردم سحر آموختند. و (نیز یهود) از آنچه بر دو فرشته ی بابل«هاروت» و«ماروت»، نازل شد پیروى كردند. (آن دو، راه سحر كردن را، براى آشنایى با طرز ابطال آن، به مردم یاد مى ‏دادند. و) به هیچ كس چیزى یاد نمى‏ دادند، مگر اینكه از پیش به او مى‏ گفتند: «ما وسیله آزمایشیم كافر نشو! (و از این تعلیمات، سوء استفاده نكن!)» ولى آنها از آن دو فرشته، مطالبى را مى ‏آموختند كه بتوانند به وسیله آن، میان مرد و همسرش جدایى بیفكنند؛ ولى هیچ گاه نمى‏ توانند بدون اذن خداوند، به انسانى زیان برسانند. آنها قسمتهایى را فرا مى‏ گرفتند كه به آنان زیان مى ‏رسانید و نفعى نمى‏ داد. و مسلماً مى‏ دانستند هر كسى خریدار این گونه متاع باشد، در آخرت بهره ‏اى نخواهد داشت. و چه زشت و ناپسند بود آنچه خود را به آن فروختند، اگر مى‏ دانستند.» (البقرة:102)
  2ـ احتمال دیگر این است كه این گونه افراد ممكن است دارای قدرت خاصّ روحی باشند كه بتوانند اشیاء را بدون تماس جا به جا كنند و حتّی ممكن است خودشان نیز از وجود این نیرو غافل باشند. اینها چون باور دارند كه روحی خواهد آمد و نعلبكی یا پرده یا چیز دیگری را تكان خواهد داد آن نیروی روحی به كار می افتد و اشیاء را تكان می دهد. این نیرو كما بیش در همه ی انسان ها وجود دارد ؛ لذا اگر شخص شرکت کننده در این جلسات در ضمن چنین نمایش هایی به یقین برسد ممكن است روح خودش هم به صورت ناخود آگاه اشیاء را حركت دهد. درفلسفه چنین فاعلی را « فاعل بالعنایة» گویند ؛ مانند کسی که به خاطر ترس از ارتفاع ، یقین به سقوط پیدا می کند و بلافاصله سقوط می کند .
  3 ـ در برخی افراد این باور به قدری قوی می شود كه شخص حتّی می تواند شبح هایی را هم مشاهده كند. این شبح ها در واقع ساخته ی قوّه خیال خود او هستند ولی به قدری واقعی به نظر می رسند كه شخص گمان می كند كه واقعیت خارجی دارند؛ همان گونه که انسان در حال خواب در آنچه که می بیند شک نمی کند . اطلاعاتی هم كه این گونه افراد از زبان روح می دهند ممكن است از راه تله پاتی ناخودآگاه به دست آید. یعنی شخص مدّعی احضار ارواح این اطلاعات را از ذهن خود یا از ذهن حاضران در جلسه به روش تله پاتی می گیرد و تحویل خود آنها می دهد. قدرت تلقین را نباید دست كم گرفت ؛ تلقین به قدری بر روان انسان تأثیر می گذارد كه یک هیبنوتیزور با آن شخصی را وادار به خوابیدن می كند. امروزه با تلقین می توانند امراض صعب العلاجی مثل سرطان را هم درمان كنند.
  در برخی از امراض روانی ، فرد بیمار ، شخصی را دركنار خود می بیند و با او صحبت می كند در حالی كه كسی در کنار او نیست ؛ حتی برخی از این بیماران مدّعی اند كه فرشته یا امام را مشاهده می كنند . لذا این گونه ادعاها را نباید جدّی گرفت مگر این كه شخص مدّعی، دارای سلامت كامل روانی باشد و از نظر تدیّن كاملاً بر اساس دین عمل كند و مثل اكثر مدّعیان احضار ارواح دكان باز نكند و تشخیص این امور با علمای تراز اوّل دین است نه مردم كوچه و بازار.
  4ـ این احتمال هم وجود دارد كه این گونه افراد با ارواح محتضر در ارتباط باشند. برخی از انسان هایی که به شدّت وابسته به دنیا هستند بعد از مرگ نمی توانند وارد مراتب متوسط یا بالای برزخ شوند ؛ چون روحشان از تجرّد كافی برخوردار نیست؛ اینها در مراتب پایین برزخ می مانند و بیشتر گرایش به سمت دنیا دارند ؛ ولی قادر به تصرّف در دنیا نیستند. این ها ممكن است با افرادی كه قوّه تخیّل قوی دارند یا در اثر تمرین و ممارست در زمینه هایی مثل هیبنوتیزم و تله پاتی و امثال آن قابلیت خاصّی را به دست آورده اند ، تماس برقرار كنند و از طریق آنها با دنیا مرتبط شوند. ولی از آنجا كه این گونه ارواح ، ارواح پستی هستند ، ارتباط با آنها نیز شرّ آفرین خواهد بود. اگر این گونه مدّعیان احضار ارواح مدّعی ارتباط با ارواح پاكی مثل ارواح علما و انبیاء و امثال آنها شدند كذب محض است ؛ چون این ارواح پاک چنان مشغول عالم بالا هستند كه كمتر به عالم طبیعت نظر می كنند ؛ به طوری كه گاه حتّی نفوس پاک هم از احضار ارواح این پاكان عاجز می شوند. یكی از عرفای حاضر فرمودند : كه من روح ابن سینا را خواستم ملاقات كنم به جای او باباطاهر تشریف آورد و گفت: ابن سینا در حلقه ی داوودی مشغول ذكر است و توجّهی به اهل دنیا ندارد. امّا این مدّعیان با میز و نعلبكی ، روزانه چندین بار ابن سینا را احضار می كنند و صدها سؤال بی ارزش می پرسند. پس روشن است که دروغ می گویند.
  خلاصه ی كلام این كه با وجود این همه احتمالات نمی توان به این گونه افراد و این گونه روش ها اطمینان كرد. چه بسا داخل شدن در این امور پیامدهای وخیم اجتماعی ، روانی، دینی و اخلاقی در پی داشته باشد؛ و انسان یک زمان به خود آید و ببیند كه عمری گرفتار دست شیاطین انس و جنّ بوده است و از صدها كار مفید و كمال آور بازمانده است ؛ و چه بسا ممكن است هیچ گاه به خود نیاید و غرق در كهانت و شعبده و امثال آن از دنیا برود و روز قیامت در جمع كافران محشور شود. چرا كه در روایات اهل بیت (علیهم السلام)این گونه كارها در ردیف كفر شمرده شده است و چه بسیار انسان ها كه با اعتیاد به این قبیل امور در معجزه و وحی تردید كرده اند و معجزه و وحی را هم از سنخ كارهای خودشان شمرده اند.اگر تاریخ ادیان دروغین مثل بابیت و بهائیت و مانویت را مطالعه فرمایید مشاهده می كنید كه بنیان گذاران آنها قبل از ادّعای نبوّت و ادّعای خدایی مشغول این قبیل كارها بوده اند.
  کتابهای مربوط به علوم غریبه نیز ــ که معمولاً به بزرگان شیعه نسبت داده می شوند ــ قابل اعتماد نیستند . این گونه علوم را باید پیش اساتید مسلّم آن تعلیم دید ؛ چون یادگیری ناقص آنها باعث اختلالات روحی ، روانی می شود ؛ و کم نیستند کسانی که از طریق این کتابها دچار اختلالات روانی شده اند .
  ب ـ نظر شریعت اسلام در باب احضار ارواح چیست؟
  احضار ارواح به معنای نخست آن ، همان ملاقات با ارواح در عالم ملکوت باشد ، منع شرعی ندارد ؛ لکن چنین کاری تنها از اولیای الهی ساخته است. لذا احضار ارواح به این معنی از محلّ بحث بیرون می باشد. امّا احضار ارواح به معانی دیگر آن طبق غالب فتاوا امری است حرام و بلکه طبق روایات ، در ردیف کفر می باشد. چون در همه ی اقسام آن ، شخص به نوعی بازیچه شیاطین شده است.
  بنا بر نظر مقام معظم رهبري احضار ارواح و ملايكه و جن بر حسب موارد و وسايل و اغراض احكام مختلفي دارد از نظر برخي مراجع مانند مرحوم امام خميني ره اين كار حكم سحر را دارد و به طور كلي حرام است ( تحرير الوسيله امام ره ج 2 ص 352 م 16 و استفتاات رهبري س 1232 )

  ویرایش توسط استاد : ۱۳۹۴/۰۴/۱۱ در ساعت ۱۱:۳۰
  احضار ارواح
  تا صورت پیوند جهان بود علی بود/ تا نقش زمین بود و زمان بود علی بود

  شاهی که ولی بود و وصی بود علی بود / سلطان سخا و کرم و جود علی بود

  عیسی به وجود آمد و در حال سخن گفت/ آن نطق و فصاحت که در او بود علی بود

  مسجود ملایک که شد آدم ، ز علی شد / آدم چو یکی قبله و مسجود علی بود

  آن شير دلاور كه براي طمع نفس/بر خوان جهان پنجه نيالود ، علي بود

  سر دو جهان جمله ز پنهان و ز پيدا / شمس الحق تبريز كه بنمود ، علي بود 6. صلوات ها 14


 7. #4

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۹۴
  علاقه
  اهل البيت عليهم السلام،فلسفه،عرفان،ادبيات،فيزيك،مطالعه
  نوشته
  5,000
  حضور
  138 روز 18 دقیقه
  دریافت
  5
  آپلود
  0
  گالری
  3
  صلوات
  21934  نقل قول نوشته اصلی توسط استاد نمایش پست ها
  ـ این احتمال هم وجود دارد كه این گونه افراد با ارواح محتضر در ارتباط باشند. برخی از انسان هایی که به شدّت وابسته به دنیا هستند بعد از مرگ نمی توانند وارد مراتب متوسط یا بالای برزخ شوند ؛ چون روحشان از تجرّد كافی برخوردار نیست؛ اینها در مراتب پایین برزخ می مانند و بیشتر گرایش به سمت دنیا دارند ؛ ولی قادر به تصرّف در دنیا نیستند.
  با سلام و عرض ادب

  استاد گرامی ممکن است راجع به این مطلب بیشتر توضیح دهید؟

  یا منبعی برای مطالعه معرفی بفرمایید؟/با سپاس


  الهی هب لی کمال الانقطاع الیک

  و أنر ابصار قلوبنا بضیاء نظرها الیک
 8. صلوات ها 9


 9. #5

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۴
  علاقه
  هیچی ... کاش بتونم بنده باشم..هیچی نمیخوام دیگه
  نوشته
  1,054
  حضور
  39 روز 13 ساعت 4 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  47
  صلوات
  7217  نقل قول نوشته اصلی توسط استاد نمایش پست ها
  برخی از انسان هایی که به شدّت وابسته به دنیا هستند بعد از مرگ نمی توانند وارد مراتب متوسط یا بالای برزخ شوند ؛ چون روحشان از تجرّد كافی برخوردار نیست؛ اینها در مراتب پایین برزخ می مانند و بیشتر گرایش به سمت دنیا دارند ؛ ولی قادر به تصرّف در دنیا نیستند
  درسته ..
  منم یه جا خونده بودم بعضی افراد حتی در قبر خود زندانی میشن ...

  طرح ترک رذائل اخلاقی و انجام فضائل اخلاقی برای نزدیکتر کردن ظهور امام زمان (عج) ... این هفته قرائت یک صفحه قرآن هر روز http://www.askdin.com/showthread.php...356#post819356

  انسان
  هرچند هم که عبادتش بسیار باشد، نباید مغرور گشته و خیال کند که به کمال نهایی خویش راه یافته است، بلکه باید بداند که انسان تا زنده است، هدف تیر شیطان و نفس اماره است و درهرحال باید خود را ضعیف و محتاج به مدد و کمک حضرت حق ببیند.

 10. صلوات ها 7


 11. #6

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۳
  نوشته
  1,337
  حضور
  33 روز 6 ساعت 20 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  6141  همین روش مقوا حروف العبا و نعلبکی جواب میده؟

  واقعن خیلی هیجان انگیزه
  .
  یا رفیق من لا رفیق له 12. صلوات ها 6


 13. #7

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۹۴
  علاقه
  اهل البيت عليهم السلام،فلسفه،عرفان،ادبيات،فيزيك،مطالعه
  نوشته
  5,000
  حضور
  138 روز 18 دقیقه
  دریافت
  5
  آپلود
  0
  گالری
  3
  صلوات
  21934  نقل قول نوشته اصلی توسط Miss Chadoriii نمایش پست ها
  همین روش مقوا حروف العبا و نعلبکی جواب میده؟

  واقعن خیلی هیجان انگیزه
  با سلام:

  ظاهرا اینکار حرام است.

  آیت الله مکارم فرموده اند اگر برای کشف امور پنهانی باشد حرام است و اگر برای این کار هم نباشد شرعا جایز نیست

  ایت الله سیستانی نیز آن را اگر موجب تاذی گردد حرام می دانند.


  الهی هب لی کمال الانقطاع الیک

  و أنر ابصار قلوبنا بضیاء نظرها الیک
 14. صلوات ها 9


 15. #8

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۴
  علاقه
  هیچی ... کاش بتونم بنده باشم..هیچی نمیخوام دیگه
  نوشته
  1,054
  حضور
  39 روز 13 ساعت 4 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  47
  صلوات
  7217  نقل قول نوشته اصلی توسط Miss Chadoriii نمایش پست ها
  همین روش مقوا حروف العبا و نعلبکی جواب میده؟

  واقعن خیلی هیجان انگیزه
  سلام
  این جور کارها از بیرون و ظاهری قشنگه و جالبه یا شاید به قول شما هیجان انگیز باشه اما
  وقتی انسان وارد این کارها میشه میبینه نه اونقدرام جالب و باحال نیست .

  بعد یه مدت کلا بیزار میشه طرف از اینچیزا ... از دوستان بوده کسی که دنبال اینچیزا رفته و بخاطر چنتا اشتباه در یه سری مسائل
  الان تقریبا به جنون کشیده شده
  .حالش خرابه
  طرح ترک رذائل اخلاقی و انجام فضائل اخلاقی برای نزدیکتر کردن ظهور امام زمان (عج) ... این هفته قرائت یک صفحه قرآن هر روز http://www.askdin.com/showthread.php...356#post819356

  انسان
  هرچند هم که عبادتش بسیار باشد، نباید مغرور گشته و خیال کند که به کمال نهایی خویش راه یافته است، بلکه باید بداند که انسان تا زنده است، هدف تیر شیطان و نفس اماره است و درهرحال باید خود را ضعیف و محتاج به مدد و کمک حضرت حق ببیند.

 16. صلوات ها 9


 17. #9

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۹۱
  علاقه
  دفاع از حضرت زهرا (س)-سید عباس-اکبر بیرامی
  نوشته
  1,424
  حضور
  33 روز 6 ساعت 56 دقیقه
  دریافت
  71
  آپلود
  2
  گالری
  2
  صلوات
  2939  سخنانی قابل تامل از استاد فاطمی نیا حفظه الله ::

  احضار ارواح

  http://www.aparat.com/v/ugHCl

  لینک مستقیم::

  http://hw3.asset.aparat.com/aparat-v...24p__99654.mp4


  قابل توجه تهمت زنندگان ::
  ان شاء الله در آن دنیا با هم صحبت می کنیم و فقط یک سوال دارم چرا واقعا تهمت زدند ؟؟؟
  نکند ظاهر و باطن و عالم الغیب بودند نعوذ بالله ؟؟؟
  امام سجاد ع می فرمایند:
  لاستحل رجال مسلمون دمی * یرون أقبح ما یأتونه حسنا
  ای بسا اگر برخی لباب علمم ظاهر کنم مردم می گند امام سجاد بت پرسته یک مشت مسلمان خونم را می ریزن

 18. صلوات ها 10


 19. #10

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۹۱
  علاقه
  اخلاق-فلسفه-عرفان
  نوشته
  3,003
  حضور
  97 روز 6 ساعت 17 دقیقه
  دریافت
  6
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  25338  نقل قول نوشته اصلی توسط حبیبه نمایش پست ها
  با سلام و عرض ادب

  استاد گرامی ممکن است راجع به این مطلب بیشتر توضیح دهید؟

  یا منبعی برای مطالعه معرفی بفرمایید؟/با سپاس
  سلام علیکم
  دنیا و عالم ماده ،عالم محدودیت است و تمام امور مادی در آن با محدودیتهایی همراه است،مثلا برای رفع گرسنگی یا تشنگی شما مجبور به تلاش و فعالیتهایی هستید و این خاصیت دنیا و عالم ماده است.
  حال افرادی که انس شدیدی با مادیات دارند و در زمان زندگی در دنیا تمام توجه و همّ ایشان مصروف امور مادی شده است بعد از انتقال اجباری توسط مرگ از این عالم،آنچه با خود برده اند سعه ی وجودی ای بسیار محدود و ضیق است.لذا در برزخ نیز این محدودیت همراه ایشان است.
  از این رو برخی کسانی که احضار ارواح می کنند با این افرادی که روی در دنیا دارند نه عالم ملکوت،ارتباط برقرار می کنند.
  برای درک بهتر مطلب می توانید باب نفس اسفار اربعه جناب ملا صدرا را ببینید.البته باید در محضر استادی خبیر درس بگیرید تا بر ظرایف آن آگاهی پیدا کنید.

  احضار ارواح
  تا صورت پیوند جهان بود علی بود/ تا نقش زمین بود و زمان بود علی بود

  شاهی که ولی بود و وصی بود علی بود / سلطان سخا و کرم و جود علی بود

  عیسی به وجود آمد و در حال سخن گفت/ آن نطق و فصاحت که در او بود علی بود

  مسجود ملایک که شد آدم ، ز علی شد / آدم چو یکی قبله و مسجود علی بود

  آن شير دلاور كه براي طمع نفس/بر خوان جهان پنجه نيالود ، علي بود

  سر دو جهان جمله ز پنهان و ز پيدا / شمس الحق تبريز كه بنمود ، علي بود 20. صلوات ها 4


صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 20

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود