صفحه 1 از 105 1231121314151101 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: قرآن ! من شرمنده توام .....

شروع کننده موضوع

علاقه
    هیچی ... کاش بتونم بنده باشم..هیچی نمیخوام دیگه
    نوشته
    1,039
    صلوات
    7270
    حضور
    35 روز 11 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    47

قرآن ! من شرمنده توام .....

قرآن

قرآن ! من شرمنده توام اگر از تو آواز مرگی ساخته ام که هر وقت در کوچه مان آوازت بلند میشود ،همه از هم میپرسند ” چه کس مرده است؟ ” چه غفلت بزرگی که می پنداریم خدا تو را برای مردگان ما نازل کرده است .

قرآن ! من شرمنده توام اگر ترا از یک نسخه عملی به یک افسانه موزه نشین مبدل کرده ام . یکی ذوق می کند که ترا بر روی برنج نوشته،‌یکی ذوق می کند که ترا فرش کرده ،‌یکی ذوق می كند که تو رابا طلا نوشته ،‌یکی به خود می بالد که ترا در کوچک ترین قطع ممکن منتشر کرده و … آیا واقعا خدا تو را فرستاده تا موزه سازی کنیم ؟

قرآن! من شرمنده توام اگر حتی آنان که تو را می خوانند و تو را می شنوند ،‌آنچنان به پایت می نشینند که خلایق به پای موسیقی های روزمره می نشینند .. اگر چند آیه از تو را به یک نفس بخوانند مستمعین فریاد میزنند ” احسنت …! ” گویی مسابقه نفس است …

قرآن !‌ من شرمنده توام اگر به یک فستیوال مبدل شده ای حفظ کردن تو با شماره صفحه ، خواندن تو آز آخر به اول ،‌یک معرفت است یا یک رکورد گیری؟ ای کاش آنان که تو را حفظ کرده اند ،‌حفظ کنی ، تا این چنین تو را اسباب مسابقات هوش نکنند .

میگن روز قیامت قرآن هم شفاعت میکنه از کسانی که در دنیا خوندنش و بهش عمل کردن ...
    طرح ترک رذائل اخلاقی و انجام فضائل اخلاقی برای نزدیکتر کردن ظهور امام زمان (عج) ... این هفته قرائت یک صفحه قرآن هر روز http://www.askdin.com/showthread.php...356#post819356

انسان
    هرچند هم که عبادتش بسیار باشد، نباید مغرور گشته و خیال کند که به کمال نهایی خویش راه یافته است، بلکه باید بداند که انسان تا زنده است، هدف تیر شیطان و نفس اماره است و درهرحال باید خود را ضعیف و محتاج به مدد و کمک حضرت حق ببیند.

2.  

شروع کننده موضوع

علاقه
    نوشته
    1,039
    صلوات
    7270
    حضور
    35 روز 11 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    47

قرآن ! من شرمنده توام .....
    طرح ترک رذائل اخلاقی و انجام فضائل اخلاقی برای نزدیکتر کردن ظهور امام زمان (عج) ... این هفته قرائت یک صفحه قرآن هر روز http://www.askdin.com/showthread.php...356#post819356

انسان
    هرچند هم که عبادتش بسیار باشد، نباید مغرور گشته و خیال کند که به کمال نهایی خویش راه یافته است، بلکه باید بداند که انسان تا زنده است، هدف تیر شیطان و نفس اماره است و درهرحال باید خود را ضعیف و محتاج به مدد و کمک حضرت حق ببیند.

شروع کننده موضوع

علاقه
    نوشته
    1,039
    صلوات
    7270
    حضور
    35 روز 11 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    47

کاش همگی حداقل روزی یک صفحه قرآن میخوندیم ...

اون فردی که تو ماه عسل آوردن که تو لاس وگاس زندگی می کرد و مسلمون شده بود
    با خوندن چندین صفحه قرآن متحول شده و باعث شد تا آخرش بخونه و آخرشم مسلمون شده بود ...

توصیشم این بود که قرآن بخونین ...

اگر کسی از دوستان میتونه اعلام آمادگی کنه بقیه هم کمکش میکنیم بیاد یه تاپیک بزنه افراد توش عضو بشن و
    هر روز یه صفحه قرآن تلاوت کنن و اون فرد هم هر روز تفسیر همون صفحه قرآن رو بزاره و بقیه هم نظراتشونو بزارن..

نظرتون چیه؟

ویرایش توسط اناالعبد : 1394/05/15 در ساعت 10:51

انسان

نوشته
    9
    صلوات
    36
    حضور
    7 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام عاليه
    به نظرم حالاكه تكنولوژي پيشرفت كرده بهتره يك پيج بسازيد ادرسشو نشر بديد همه جا علاوه برروزي يك صفحه قران يك حكمت نهج البلاغه يك يك حديث از غرر الحكم هم توش بزاريد ...فقط ايناهمت ساختن و گذاشتن ميخواد كه متاسفانه من بلد نيستم وگرنه ميساختم و ميزاشتم !البته اين كاررو تو شبكه هاي اجتماعي هم ميتونيد بكنيد ،!!

شروع کننده موضوع

علاقه
    نوشته
    1,039
    صلوات
    7270
    حضور
    35 روز 11 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    47

نقل قول نوشته اصلی توسط bahabahane نمایش پست ها
    سلام عاليه
    به نظرم حالاكه تكنولوژي پيشرفت كرده بهتره يك پيج بسازيد ادرسشو نشر بديد همه جا علاوه برروزي يك صفحه قران يك حكمت نهج البلاغه يك يك حديث از غرر الحكم هم توش بزاريد ...فقط ايناهمت ساختن و گذاشتن ميخواد كه متاسفانه من بلد نيستم وگرنه ميساختم و ميزاشتم !البته اين كاررو تو شبكه هاي اجتماعي هم ميتونيد بكنيد ،!!
    سلام

ممنون از پیشنهادتون .. خیلی خوبه ..

اما متاسفانه من وقت کمی دارم در حالی که دو تاپیک هم دارم که باید روشون وقت بزارم یکی تاپیک رذائل اخلاقی و یکی هم 14 معصوم (ع) ..

برای همین اگه بخوام رو این هم وقت بزارم و تبلیغ کنم خیلی برام سخته ... واقعا اگه کسی قبول کنه ان شاءالله ما هم کمکش میکنیم ..
    بالاخره داره قرآن رو نشر میده و خیلی ثواب داره .
    . فقط یک فعال نیاز داره ...

شما اگه بتونین تو همین صفحه مطلب بزارین من میتونم کمکتون کنم
    ویرایش توسط اناالعبد : 1394/05/15 در ساعت 11:28

انسان

علاقه
    فلسفه
    نوشته
    407
    صلوات
    1076
    حضور
    7 روز 18 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط اناالعبد نمایش پست ها
    کاش همگی حداقل روزی یک صفحه قرآن میخوندیم ...
    ای کاش درتمام زندگیمان یک آیه می خواندیم وفقط یک آیه می خواندیم و روی اون آیه عمیقا فکر می کردیم. نه این که قرآن را روزی یک صفحه یا دوصفحه یا 5صفحه بخوانیم که ختم کرده باشیم قرآن را وبه این دلمون رو خوش کنیم که قرآن بلدیم. ای قرآن از این که تو را خواندیم شرمنده ایم. زیرا توهم زدیم که قرآن می دانیم.

علاقه
    کامپیوتر
    نوشته
    1,568
    صلوات
    11708
    حضور
    6 روز 8 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    49

خب ممنون از خانم عبد شما نمیدونم میدونین یانه یه تایپیک داشتیم که صلوات ها و قران هایی که خونده میشد اونجا ثبت میشد مثلا من میگفتم سهم من 10 صلوات و 1 ایه بعد مسول تایپیک سر جمع میزدن و ثوابشم برای نمیدونم کجا بود حالا یا توی اون تایپیک یا همینجا شروع کنین هرکی از یه ایه تا چنتا رو بخونه

چطوره؟

شروع کننده موضوع

علاقه
    نوشته
    1,039
    صلوات
    7270
    حضور
    35 روز 11 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    47

نقل قول نوشته اصلی توسط guest نمایش پست ها
    خب ممنون از خانم عبد شما نمیدونم میدونین یانه یه تایپیک داشتیم که صلوات ها و قران هایی که خونده میشد اونجا ثبت میشد مثلا من میگفتم سهم من 10 صلوات و 1 ایه بعد مسول تایپیک سر جمع میزدن و ثوابشم برای نمیدونم کجا بود حالا یا توی اون تایپیک یا همینجا شروع کنین هرکی از یه ایه تا چنتا رو بخونه

چطوره؟
    سلام
    من آقا هستم

هدف صرف خوندن نیستش .. چون شما تو اون تاپیک امروز 10 صفحه میخونین فردا هیچی نمیخونین .. دو هفته دیگه سه جز میخونین باز ممکنه تا چند وقت نخونین ...
    اما من میخوام این کار مستمر و هر روز باشه .. یک روایت داریم :

امام سجاد (علیه السّلام) فرمودند: إنّی لاُحِبُّ اَن اُداوِمَ عَلَی العَمَلِ وَ اِن قَلَّ؛ من دوست دارم که کار را هر چند اندک باشد، ادامه و استمرار دهم......1. کافی، ج2، ص 82

من میخوام اینجا علاوه بر خوندن هر روز یک صفحه ، تفسیر هم داشته باشیم ... یعنی همون صفحه تفسیر بشه و دوستان نظر بگذارن

انسان

علاقه
    کامپیوتر
    نوشته
    1,568
    صلوات
    11708
    حضور
    6 روز 8 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    49

باشه

5 تا ایه یا یک صفحه اینجوری هم قران میخونیم انشا.. هم تفسیرشو یادمیگیریم

فقط مشکل اینجاست که کی میاد واسه تفسیر؟کسی حاضره همکاری کنه هروز اینجارو اپ کنه تازشم فرقی نمیکنه اینجا هم بعده یه مدت ممکنه مث بقیه دیگه مستمر نباشه

ببخشید نظره چی بدن؟

شروع کننده موضوع

علاقه
    نوشته
    1,039
    صلوات
    7270
    حضور
    35 روز 11 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    47

فقط مشکل اینجاست که کی میاد واسه تفسیر؟کسی حاضره همکاری کنه هروز اینجارو اپ کنه تازشم فرقی نمیکنه اینجا هم بعده یه مدت ممکنه مث بقیه دیگه مستمر نباشه
    الان منتظر همین هستم .. که یکنفر پیدا بشه و قبول کنه .. حالا من نمیگم خودش تفسیر کنه .. یکنفر که حاضر بشه تفسیر اون صفحه رو بیاره .. ماشاالله کلی کتاب تفسیر قرآن داریم..
    تو اینترنت یه سرچ ساده راحت میشه تفسیر پیدا کرد ..
    تا جایی که سعیمونو بکنیم میتونیم مستمر نگه داریم تا زمانی که عذری پیش بیاد و اونموقع جوابی در پیشگاه خدا داریم ..

ببخشید نظره چی بدن؟
    بعضیا نسبت به بعضی آیات شک و شبهه دارن .. که میتونن همونموقع برطرفش کنن ... مثلا بعضی آیات در شأن امام علی ع هستش یا بعضی
    آیات در شأن امام زمان عج و آیه هم در شأن امام حسین ع هستش و بعضیا میگن نه .. حالا باید براشون اثبات کرد با دلیل و روایات

بعضی آیات یک سری توضیحات و داستانهایی داره که میتونن کاربران اون ها رو بنویسن با سند ...

انسان

صفحه 1 از 105 1231121314151101 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از 1395/09/16, 13:56 : 5

کلمات کلیدی این موضوع