صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: از رعایت حجاب توسط زنها بدم میاد (علل سست شدن غيرت)

 1. #1

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  علاقه
  تحصیل ، تحقیق و پژوهش
  نوشته
  22,341
  حضور
  202 روز 6 ساعت 50 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  42
  صلوات
  61328

  از رعایت حجاب توسط زنها بدم میاد (علل سست شدن غيرت)
  با نام و یاد دوست


  سلام

  یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

  لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:  سلام
  مردی هستم 23 ساله و مجرد
  حدود یکسال هست که از حجاب کردن زنها (چه محارم و چه نامحرم) بدم میاد و غیرت هم ندارم. نمازمو میخوانم وبه دعا و توسل متمسک میشم.

  منظورم از حجاب محارم یعنی اون حدودی که محارم رعایت می کنند.
  قبلا اینطوری نبودم یعنی وقتی زنها حجاب میکردند ازشون خوشم میومد و توی دلم میگفتم این از مومنان هست.چقدر زیباتر از زنهای مانتویی و بی حجاب هست.براشون توی دلم حالا یه دعاهایی میکردم.
  همش دغدغم اینه که نکنه توی خیابون چشمم به نامحرم بیوفته و حجاب کنه.
  نکنه چشمم توی خیابون به یه زوج ازدواج کرده (به همسرش)بیوفته. و شوهرش نگاه غیرت امیز به من بکنه.
  اگه این اتفاق بیوفته خیلی برزخی و خشمگین میشم.و از ازدواج کردن بدم میاد.
  تورو خدا منو کمک کنید.احساس میکنم کافرم.


  در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

 2. صلوات ها 11


 3. #2

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  علاقه
  تحصیل ، تحقیق و پژوهش
  نوشته
  22,341
  حضور
  202 روز 6 ساعت 50 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  42
  صلوات
  61328  با نام و یاد دوست


  از رعایت حجاب توسط زنها بدم میاد (علل سست شدن غيرت)
  کارشناس بحث: استاد حامی


 4. صلوات ها 8


 5. #3

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  21,474
  حضور
  221 روز 7 ساعت 3 دقیقه
  دریافت
  245
  آپلود
  8
  گالری
  589
  صلوات
  122752  سلام خدمت شما كاربر محترم
  اين كه متوجه هستيد كه چنين مشكلي هستيد و دنبال درمان هستيد خوب است. مشكل وقتي شديدتر است كه فردي گناه كند و گناه را هم عادي و طبيعي بداند.
  از نظر ديني غيرت دايره وسيعي دارد يعني غيرزدايي و غيرزدايي نسبت به چيزي است كه حفظ آن لازم باشد مانند ناموس خود و ناموس ديگران، مال و وطن و هم كيشان. بنابراين حتي غيرت داشتن نسبت به ناموس ديگران از صفات مؤمن است به همين دليل است كه وقتي امام علی(علیه السلام) گفتند خلخال از پای یك زن غیر مسلمان در آورده‌اند. امام فرمود: اگر مرد مسلمان از غصه بمیرد جا دارد.
  با تهاجم همه جانبه فرهنگي و جنگ نرم با ابزارهاي ورزش، ترويج فرضيه هاي نادرست علمي، اينترنت، سريال، داستان، كارتون، و شايعات و.... غيرت مسلمانان به شدن در معرض خطر است و كمتر كسي است كه تحت تأثير اين مشكل قرار نگرفته باشد. وقتي زمستان شديد باشد مراقبت باغبان بيشتر مي شود و غيرت در كولاك برنامه هاي ضد ديني بايد قوي تر شود.
  كم شدن غيرت مي تواند علل مختلفي داشته باشد شما با توجه به شرايط و حال خود بررسي كنيد ببينيد كدام يك در شما پررنگ تر است.

  1- بي بهره بودن از تذكرهاي اخلاقي: موعظه و اندرزهاي اخلاقي و ارتباط با سايت، نوار، سي دي، كتب و افراد معنوي و عالمان رباني براي شارژ كردن معنويت ما است يعني تكرار ملال آور نيست بلكه تكراري است كه پيوسته ما را نسبت به سرمايه ايمانمان هشيار نگه دارد. امام علي (علیه السلام) مردان عراق را چنين عتاب و خطاب مي كند. یَا أَهْلَ الْعِرَاقِ نُبِّئْتُ أَنَّ نِسَاءَكُمْ یُدَافِعْنَ الرِّجَالَ فِی الطَّرِیقِ أَ مَا تَسْتَحْیُونَ[1] شنیده‌ام توی خیابانها و كوچه‌ها خانم هایتان با مردهایتان قاطی هم راه می‌روند خجالت نمی‌كشید؟ ! غیرتتان رفت؟ در حدیث دیگر فرمود: أَ مَا تَسْتَحْیُونَ وَ لَا تَغَارُونَ نِسَاءَكُمْ یَخْرُجْنَ إِلَى الْأَسْوَاقِ وَ یُزَاحِمْنَ الْعُلُوجَ[2] خانم هایتان وارد بازار و خیابان می‌شوند، (علوج) یعنی مرد خوش هیكل، یعنی دخترها مزاحم مردها می‌شوند بعد فرمود(أَ مَا تَسْتَحْیُونَ) اینقدر بی غیرت شده‌اید؟

  2- توجيه و انكار نفس اماره: نفس اماره انسان دنبال لذت هاي نامشروع و آني و مستمر است. « بَلْ يُرِيدُ الْإِنسَانُ لِيَفْجُرَ أَمَامَهُ[3]؛ [انكار معاد دليل موجهى ندارد]، بلكه انسان مى‏ خواهد هر چه (در عمر) پيش رود گناه كند.»و براي رسيدن به خواسته خود به از ترفندهاي مختلفي كمك مي گيرد گاهي گناهان را توجيه مي كند و گاهي آثار مخرب آنها را انكار مي كند و گاهي با كوچك جلوه دادن آن در برابر گناهان خيلي بزرگ ديگران زمينه ارتكاب را فراهم مي آورد. قرآن مي فرمايد نماز انسان را از كارهاي زشت باز مي دارد. وقتي ما كارهاي زشت مي كنيم در واقع از نماز با حضور قلب و با كيفيت كه نردبان عروج و وسيله قرب به خدا است بي نصيب مي شويم. هر چه از نماز واقعي فاصله بگيريم عفونت گناه كل بدن را مي گيرد و نمازهاي بي كيفيت ما قدرت سم زدايي و گندزدايي قوي نخواهند داشت. بنابراين براي تقويت غيرت بايد مراقب وسوسه هاي شيطان از بيرون و جاسوس و نفوذي شيطان يعني نفس اماره باشيم و نماز را با دقت و اول وقت بخوانيم.

  3- بازتاب گناهان: در آثار برخي از گناهان مي خوانيم كه بازتاب آن به خود فرد بر مي گردد مانند زنبور عسلي كه نيش مي زد و خودش هم مي ميرد. فردي كه زناي فكري و علمي و چشمي مي كند نسبت به ناموس خود هم غيرتش را از دست مي دهد. و در واقع مردي كه غيرتش هرز و شل مي شود نقش محافظتي خودش از ناموسش را به خوبي ايفا نمي كند و اگر ناموس او از ايمان بالايي برخوردار نباشد احتمال آلوده شدنش به گناهان وجود دارد. در روايت داريم كسي كه به ناموس ديگران تعدي كند به ناموسش تجاوز مي شود. بین تجاوز(چشمی، لمسی، زنا) به ناموس دیگران و تجاوز به ناموس فردی که تجاوز کرده، ارتباط تنگی وجود دارد.
  تابه کی ای دل دیوانه به دام هوسی***نگذاری که من آسوده برارم نفسی
  که به دنبال سرزلف بتان می کشیم***که عنانم بسپاری تو به هر خارو خسی
  ای دل از خواهش بیجای تو بیچاره شدم***می برم شکوه ات آخر به بر دادرسی
  نیست همدردی که بردارد ز غم بار کسی***درجهان یارب نیافتد کارکس بر ناکسی
  سوزد و گرید و افروزد و نابود شود***هر که چون شمع بخندد به شب تار کسی
  هیچ کس جانا نمی سوزد چراغش تا به صبح***پرمخند ای صبح صادق به شب تار کسی
  بی جهت هرگز نمی گردد کسی یار کسی***یار بسیار است تا گرم است بازار کسی
  ما به یک لقمه نان و کهن جامه خود ساخته ایم***چشم امید نداریم به احسان کسی
  گر کباب جگر خویش بباید خوردن***بخور و در گذر از بره بریان کسی
  هرکه افتد نظرش در پی ناموس کسی***پی ناموس وی افتد نظر بوالهوسی
  بی گمان دست برآغوش نگارش ببرند***هرکه یک بوسه ستاند زلب یار کسی
  کاش معشوق زعاشق طلب جان می کرد***تاکه هر بی سرو پایی نشود یار کسی

  4- جابه جايي مفهوم غيرت: غيرت واژه اي اخلاقي است و بايد تعريف آن را از كتب علماي اخلاق و بزرگان دين بپرسيم نه از افرادي كه تخصص ندارند. با تهاجم فرهنگي در قالب سريال هاي كره اي و آمريكايي و سكس هاي ضربدري و مثلثي و عادي نشان دادن حرامزادگي و زنا و... اين روزها افراد زيادي از شنيدن تجاوز به ناموس مسلمانان توسط داعشيان ناراحت نمي شوند و حتي مي گويند كشور ما كه نيست به ما چه. يا در كشور از آمار دوستي دختر و پسر و روابط نامشروع احساس غيرت نمي كنند ولي همين كه مثلا كسي بخواهد اسم ازدواج موقت را بياورد و بخواهيد شرايطش را از ديد اسلام بگويد غيرتي مي شوند. يا برخي به عنوان روشنفكري غيرت متعادل مرد نسبت به همسرش را مردسالاري مي شمارند و يا دوستي ناموسشان با نامحرم و يا اختلاط در مهماني ها و عروسي ها را نشانه شخصيت و اعتماد به نفس او و هاي كلاس بودن تلقي مي كنند.
  گاهي هم غيرت را براي زنان و دختران بد معنا مي كنند يعني به جاي اين كه زن و دختر احساس كند كه غيرت همسر يا پدرش او را از مزاحمت ها حفظ مي كند اين را نوعي بي اعتمادي و يا بدبيني تفسير مي كنند البته در اسلام به مردان توصيه شده است كه نبايد در غيرت افراط و تفريط كرد و غيرت نابجا زن را آلوده مي كند.

  5- آلودگي به پورنو: پورنوگرافي ( فيلم، تصوير و متن سكسي) غيرت انسان را سست مي كند و ذهن انسان را اسير خود مي كنند به طوري كه همان طور كه يك معتاد ممكن است درگير مواد شود و نسبت به ناموسش غيرتش را از دست بدهد يك معتاد به پورنو هم به مقدار اعتيادش حس مراقبت از ناموسش از دست مي رود. ديدن فيلم هاي عشقي به خصوص با اهل خانه سبب هرز شدن حيا و غيرت مي شود.

  6- ضعف اعتماد به نفس: اگر مردي اعتماد به نفس نداشته باشد ممكن است احساس كند كه قادر نيست از ناموسش مراقبت كند.

  7. موسيقي و مجالس لهوي: از جمله عواملي كه سبب كم غيرتي و سست شدن غيرت مي شود مجالس و موسيقي هاي لهوي است. [4]

  8- شبهات و شايعات: شبهات و شايعات اعتقادي بدون پاسخ اثر مخربي بر باورهاي ديني ما دارد و گاهي سبب انكار معاد مي شود وقتي انسان معاد را جدي نگيريد و نسبت به مسائل شرعي بي قيد مي شود و جديت و تعصب خود را از دست مي دهد. بنابراين نبايد شبهه را بدون پاسخ گذاشت و سريع بايد با كمك و مشاوره متخصص آن آن را ريشه كند كرد.

  9- ضعف ايمان: ضعف ايمان سبب سست شدن غيرت مي شود و تقويت ايمان واقعي (نه ريايي) سبب تقويت غيرت مي شود. پيامبر صلى الله عليه و آله: اَلغَيرَةُ مِنَ الايمانِ وَالمِذاءُ مِنَ النِّفاقِ[5]؛غيرت از ايمان است و بى بند و بارى از نفاق. براي تقويت ايمان بايد از گناهان كوچك و بزرگ دوري كرد، معادانديش باشيم، خدا و ائمه را حاضر و ناظر بدانيم با افراد و عالمان معنوي معاشرت كنيم، از گناهان زود توبه كنيم. نسبت به رحمت خدا نااميد نباشيم، نماز اول وقت بخوانيم و...

  10- همنشيني با افراد بي غيرت: از نظر روان شناسي و اخلاق نشست و برخواست ها و معاشرت ها اثرگذار هستند يعني انسان رنگ و منش همنشين خود را به طور ناخودآگاه مي گيرد نشست و برخواست با افراد و دوستان و خويشاوندان بي غيرت، غيرت انسان را هرز مي كند.

  ..........................................

  1- الكافی، ج 5 ، ص 536.
  2- الكافی، ج 5 ،ص 537.
  3- قيامت/5.
  4- کلینی،یعقوب؛ کافی،ج5،ص536.
  5- من‏ لایحضره‏ الفقیه، ج 3 ، ص 444.


  ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۴/۰۴/۰۸ در ساعت ۲۲:۲۱
  طفل بافي ماندن
  1- دلبستن به تعلقات و شهوات و داشتن ها (به خصوص در عصر مدرنيته)
  2- غفلت از بودن
  3- غفلت از شدن
  4- طفل باقي ماندن عقل غايت نگر (عدم بلوغ عقلاني)

 6. صلوات ها 13


 7. #4

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  21,474
  حضور
  221 روز 7 ساعت 3 دقیقه
  دریافت
  245
  آپلود
  8
  گالری
  589
  صلوات
  122752  نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
  هرکه افتد نظرش در پی ناموس کسی***پی ناموس وی افتد نظر بوالهوسی
  از رعایت حجاب توسط زنها بدم میاد (علل سست شدن غيرت)

  طفل بافي ماندن
  1- دلبستن به تعلقات و شهوات و داشتن ها (به خصوص در عصر مدرنيته)
  2- غفلت از بودن
  3- غفلت از شدن
  4- طفل باقي ماندن عقل غايت نگر (عدم بلوغ عقلاني)

 8. صلوات ها 10


 9. #5

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  21,474
  حضور
  221 روز 7 ساعت 3 دقیقه
  دریافت
  245
  آپلود
  8
  گالری
  589
  صلوات
  122752  بلاها در اثر اعمال خود ماست!


  زیر مجموعه: فرمایشات آیت‌الله بهجت قدس‌سره
  دسته: گناه، ترک معصیت

  از رعایت حجاب توسط زنها بدم میاد (علل سست شدن غيرت)
  وقتى بلايى ـ مانند وبا ـ در نجف پيدا مى‏ شد، حتّى در بازارها هم گاهى مجالس روضه ‏خوانى و توسل برقرار مى شد، ولى ما مثل آدم‏هاى مأيوس و نااميد، گويا نمى‏ خواهيم از اين درِ رحمت داخل شويم و براى رفع بلا و گرفتارى‏ها به حضرات معصومين ـ عليهم‏ السّلام ـ متوسّل شويم!
  آيا امروز براى رفع بلاها غير از تضرّعات و دعاى صادق همراه با توبه و توسل، راه ديگرى داريم؟! مسلمان‏ها و برادران و خواهران ما در زير آتش دشمن در چه حالى هستند، و ما در چه حال؟! آيا روا است كه چنين بى‏ تفاوت و غير مضطرب باشيم؟! عربى از اهل آبادان وقتى بلايا و تعديات ناموسى و بمباران و... را نقل مى‏ كرد بى ‏اختيار به گريه در آمد!


  آيا فرد مسلمان مى‏ تواند ابتلائات ناموسى را متحمّل شود؟! قتل و كشته شدن از اين گونه بلايا اَهْوَن(1) است، لذا بعضى وقتى خواهر يا دختر يا زن‏شان در معرض هتك حرمت قرار مى‏گيرد، حالشان چنان دگرگون مى‏شود تا جايى كه آن خواهر يا دختر يا زن خود را همراه با جانى مى ‏كشند و به قتل مى‏ رسانند! مادرى مى ‏گفت: شوهرم و برادرم را گرفتند و بردند، صبر كردم؛ ولى وقتى دخترم را بردند، صبر و قرار ندارم. خدا مى‏داند وقتى دختر انسان را مثل اسير و كنيز ببرند، حال او چگونه مى‏ شود!
  اين بلاها در اثر اعمال خود ما است. مگر مثل اين جريانات در مجلس يزيد اتّفاق نيفتاد كه گفت: «هَبْ لِى هذِهِ الْجارِيَة!» اين كنيز را به من ببخش!
  و حضرت زينب ـ عليهاالسّلام ـ فرمود:
  «ما جَعَلَ اللّه‏ُ لَكَ ذلِكَ، إِلاّ أَنْ تَخْرُجَ مِنْ مِلَّتِنا وَ تَدِينَ بِغَيْرِها.»
  خداوند اين را بر تو حلال نكرده است، مگر اين كه از دين ما خارج شوى و دين ديگرى را انتخاب كنى.
  و يزيد پاسخ داد:
  «إِنَّما خَرَجَ مِنَ الدِّينِ أَبُوكِ وَ أَخُوكِ.»(2)
  اين پدر و برادر تو است كه از دين خارج شدند.
  يعنى هر كس با ما مخالفت كند، از دين خارج است.
  با اين حال، متنبه نمى‏ شويم كه ما در اثر اعمال خود به اين بلاها و گرفتارى‏ها مبتلا شده ‏ايم و كار هميشگى ما همين است، تا توانستيم هر چه خواستيم انجام داديم، و اگر نكرديم، نتوانستيم. اميرالمؤمنينِ حقيقى و الهى را كنار گذاشتيم و نااهلان را بر خود امير قرار داديم. در روايتى خيلى عجيب كه راوى آن هم ابوبكر است آمده است كه رسول اكرم ـ صلّى‏ اللّه ‏عليه‏ وآله‏ وسلّم ـ درباره‏ ى على ـ عليه ‏السّلام ـ فرمود: «مَنْزَلَةِ عَلِىٍّ مِنِّى مَنْزِلَتِى مِنْ رَبِّى.»(1) مقام و منزلت على ـ عليه ‏السّلام ـ نسبت به من، مانند مقام و منزلت من نسبت به پروردگار است.
  ...........................

  1. آسان‏تر.
  2. بحارالانوار، ج 45، ص 136 و 156؛ احتجاج، ج 2، ص 310؛ الارشاد، ج 2، ص 120 و...
  1. ر.ك: المسترشد، ص 293؛ مناقب آل ابى طالب، ج 2، ص 60؛ بحارالانوار، ج 38، ص 298؛ ميزان الاعتدال ذهبى، ج 3، ص 540؛ الكشف الحثيث، ص 229؛ لسان الميزان ابن حجر، ج 5، ص 161.


  ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۴/۰۴/۰۸ در ساعت ۲۲:۲۹
  طفل بافي ماندن
  1- دلبستن به تعلقات و شهوات و داشتن ها (به خصوص در عصر مدرنيته)
  2- غفلت از بودن
  3- غفلت از شدن
  4- طفل باقي ماندن عقل غايت نگر (عدم بلوغ عقلاني)

 10. صلوات ها 10


 11. #6

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  21,474
  حضور
  221 روز 7 ساعت 3 دقیقه
  دریافت
  245
  آپلود
  8
  گالری
  589
  صلوات
  122752  در مشاوره هايم زياد روي داده كه وقتي خانمي فريب خورده يا مورد سوء استفاده واقع شده است مي گويد اگر همسر يا برادر يا پدرم نسبت به من غيرت داشت اين گرفتاري پيش نمي آيد.
  گاهي سست بودن غيرت پدر سبب مي شود كه دختر او در منزل داماد يا خويشاوندش كه مقيد و ديندار نيست مورد تجاوز واقع شود.

  يك انسان با غيرت جانور شناس هم هست
  كليك كنيد
  جانور شناسی


  طفل بافي ماندن
  1- دلبستن به تعلقات و شهوات و داشتن ها (به خصوص در عصر مدرنيته)
  2- غفلت از بودن
  3- غفلت از شدن
  4- طفل باقي ماندن عقل غايت نگر (عدم بلوغ عقلاني)

 12. صلوات ها 9


 13. #7

  عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۹۱
  نوشته
  680
  حضور
  4 روز 3 ساعت نامشخص
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  24
  صلوات
  3676  به حق چیزهای ندیده و نشنیده

 14. صلوات ها 9


 15. #8

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۹۴
  نوشته
  225
  حضور
  4 روز 18 ساعت 41 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  638  نقل قول نوشته اصلی توسط طاهر نمایش پست ها
  نکنه چشمم توی خیابون به یه زوج ازدواج کرده (به همسرش)بیوفته. و شوهرش نگاه غیرت امیز به من بکنه.
  اگه این اتفاق بیوفته خیلی برزخی و خشمگین میشم.و از ازدواج کردن بدم میاد.
  من چند بار این جمله رو خوندم متوجه نشدم که نگاه به شما توسط شوهر یک زنی که در خیابونه، چه ارتباطی به علاقه شما به ازدواج داره!!!!!!!!!

  نقل قول نوشته اصلی توسط طاهر نمایش پست ها
  و غیرت هم ندارم
  بی غیرتی عومل مختلفی داره یکی از اونها که مبلابه هم هست و در روایات هم آمده گوش دادن به ترانه‌ها و موسیقی‌ها و حرام و مبتذل و رقاصی و ... می‌باشد که مرد را بی‌غیرت می‌کند در کل الان علاوه بر این موارد فیلم ها و عکس ها و ... مبتذل هم باعث بی غیرتی میشه تو روایت هست که کسی که به این چیز ها گوش میده یک شیطانی به اسم قفندر (اسم عجیب غریبی داره) میاد سراغ ادم و بی غیرت و بی حیا میشه! 16. صلوات ها 12


 17. #9

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۴
  علاقه
  هیچی ... کاش بتونم بنده باشم..هیچی نمیخوام دیگه
  نوشته
  1,058
  حضور
  39 روز 12 ساعت 16 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  47
  صلوات
  7201  نقل قول نوشته اصلی توسط سوال کننده نمایش پست ها
  سلام
  مردی هستم 23 ساله و مجرد
  حدود یکسال هست که از حجاب کردن زنها (چه محارم و چه نامحرم) بدم میاد و غیرت هم ندارم. نمازمو میخوانم وبه دعا و توسل متمسک میشم.

  منظورم از حجاب محارم یعنی اون حدودی که محارم رعایت می کنند.
  قبلا اینطوری نبودم یعنی وقتی زنها حجاب میکردند ازشون خوشم میومد و توی دلم میگفتم این از مومنان هست.چقدر زیباتر از زنهای مانتویی و بی حجاب هست.براشون توی دلم حالا یه دعاهایی میکردم.
  همش دغدغم اینه که نکنه توی خیابون چشمم به نامحرم بیوفته و حجاب کنه.
  نکنه چشمم توی خیابون به یه زوج ازدواج کرده (به همسرش)بیوفته. و شوهرش نگاه غیرت امیز به من بکنه.
  اگه این اتفاق بیوفته خیلی برزخی و خشمگین میشم.و از ازدواج کردن بدم میاد.
  تورو خدا منو کمک کنید.احساس میکنم کافرم.
  سلام
  کافر که نیستید ... کافر کسیه که خدا رو قبول نداشته باشه ... اما شما گفتید نماز میخونید..

  یک سری مسائل هستش مثلا یکنفر تو دلش نسبت به همجنسش میل داره تا وقتی کاری نکنه گناهی براش نوشته نمیشه .. یا حسادت داره اما بخواطر خدا حسادت رو کم کم تو خودش از بین میبره ...

  شما هم بخواطر یک سری مسائل باعث شده غیرت در شما کمرنگ بشه اما اگه هنوز تو عمل بی غیرتی نکردی باز جای شکرش باقیه الان
  باید ریشه اش رو پیدا کنی .. خودت فک میکنی چه چیزی باعث شده؟؟؟


  یکی از دوستان کاملا بحث درستی رو گفتش ... گوش دادن به یک سری از موسیقی ها آدم رو کم کم به مرور بی غیرت میکنه ...

  دوم اگر در خارج از کشور هستی گوشت خوک هم آدم رو بی غیرت می کنه

  سوم رفت و آمد و همنشینی با آدم هایی که غیرت ندارن

  چهارم ممکنه برخی فیلم های ماهواره هم باعث بی غیرتی افراد بشه.. گزینه هایی زیادی هست باید بگردی ببینی کدومش باعث شده اینطوری بشی

  طرح ترک رذائل اخلاقی و انجام فضائل اخلاقی برای نزدیکتر کردن ظهور امام زمان (عج) ... این هفته قرائت یک صفحه قرآن هر روز http://www.askdin.com/showthread.php...356#post819356

  انسان
  هرچند هم که عبادتش بسیار باشد، نباید مغرور گشته و خیال کند که به کمال نهایی خویش راه یافته است، بلکه باید بداند که انسان تا زنده است، هدف تیر شیطان و نفس اماره است و درهرحال باید خود را ضعیف و محتاج به مدد و کمک حضرت حق ببیند.

 18. صلوات ها 8


 19. #10

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۹۲
  علاقه
  عشقم شهداست و هرچی ک بهشون نزدیکم کنه...
  نوشته
  408
  حضور
  8 روز 21 ساعت 54 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1447  نقل قول نوشته اصلی توسط طاهر نمایش پست ها
  تورو خدا منو کمک کنید.احساس میکنم کافرم.
  سلام ... چقد گنگ نوشتن من ک هیچی نفهمیدم
  دقیقا چ کمکی باید بهشون بکنیم؟الان ما باید بگیم چشون شده ؟؟ واااا وقتی خودت نمیدونی این حس از کجا اومده از ما انتظار داری بدونیم !!!!
  لطف کنین بیشتر توضیح بدین ....
  حالا تمام دغدغه ام این شده حسین
  این اربعین کرب و بلا میبری مرا

 20. صلوات ها 7


صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 3

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود