جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شهید فریبرز کرمی

 1. #1

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۲
  علاقه
  امام و شهدا. رهبرم اقاسیدعلی
  نوشته
  791
  حضور
  22 روز 23 ساعت 46 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  1702
  صلوات
  6353

  شهید فریبرز کرمی
  شهید فریبرز کرمی  فريبرز كرمي، در چهاردهم فروردين ماه سال 1339 دركرمانشاه متولد شد. وي پس از گذراندن دوران كودكي در 7 سالگي به مدرسه ابتدايي رفت و پس از گذراندن دوره راهنمايي وارد هنرستان صنعتي باختران شد. سال آخر هنرستان را در تهران سپري كرد و در سال 1356 ديپلم فني گرفت.قبل از انقلاب وي با زمينه مناسبي كه در مسايل اسلامي داشت، در جلسات و سخنراني ها شركت مي كرد، به خصوص در سخنراني هاي شهيد دكتر مفتح، زيرا علاقه فراواني به ايشان داشت. در همين زمان براي ادامه تحصيل عازم آمريكا شد. به لحاظ فسادهاي مختلفي كه در آمريكا براي تحصيل جوانان وجود داشت خانواده ايشان از اين موضوع نگران بودند، ولي فريبرز تصميم خود را گرفته بود، در ابتداي ورودش به كشور آمريكا براي گذراندن دروس زبان انگليسي وارد دانشگاهي در ايالات متحده آمريكا شد. بعد از مدتي آن جا را ترك كرد و در دانشگاهي در جنوب آمريكا رفت. وجود انجمن هاي اسلامي دانشجويان آمريكا و كانادا در آن منطقه باعث شد تا دانشجويان مسلمان در اين سرزمين بيش از پيش به اسلام روي آورند و عليه استكبار مبارزه كنند.
  او كه خود را منادي انقلاب اسلامي مي دانست، همواره سعي داشت به عنوان يك ايراني از اسلام و قرآن حمايت كند، لذا بيشتر اوقات را به تشكيل كلاس هاي مختلف و نشر اعلاميه هاي آيت الله خميني(ره) مي پرداخت و در اين زمينه فعاليتش را گسترش داد. «كرمي» كه داراي مدرك ليسانس برق سنگين بود اغلب در تظاهرات انجمن اسلامي شركت مي كرد. وي در يكي از راهپيمايي ها كه براي جلوگيري از تبليغات ساواكي ها بر ضد حضرت امام(ره) و انقلاب اسلامي شركت كرده بود، كفن پوش به همراه ديگر انقلابيون با تمام توان به مقابله با آن پرداخت. در حين تظاهرات توسط پليس فاشيست آمريكا به همراه 200 نفر از انقلابيون و دانشجويان پس از درگيري شديد دستگير شد و به زندان افتاد.كرمي در زندان و شكنجه گاه هاي آمريكا به همراه ديگر دستگيرشدگان يازده روز اعتصاب غذا كردند و به مقابله با پليس آمريكا پرداختند.
  پليس كه توان مقابله با انقلابيون و دانشجويان را نداشت، او را به همراه 12 تن از دوستانش از آمريكا اخراج و به تركيه فرستاد، در تركيه هم 4 روز در زندان بودند و با آنها بدرفتاري شد و عاقبت آزاد شدند. از 12 نفري كه با هم به ايران آمدند اكثراً به فيض شهادت نايل گرديدند. وي پس از آزادي با علاقه و تلاش فراوان مصرانه به فعاليت خود ادامه داد. با شروع جنگ تحميلي عراق عليه ايران و پس از يك دوره آموزش نظامي در كميته منطقه چهار مشغول به خدمت شد، ولي پس از چند هفته به جبهه هاي حق عليه باطل شتافت.فريبرز در اين زمان احساس كرد كه روزنامه كيهان انگليسي احتياج به وي دارد، پس فعاليت خود را جهت راه اندازي اين نشريه آغاز كرد.او مي گفت: «وظيفه من هم اكنون چيست؟ حضور در جبهه يا كار و ترويج و تبليغ فرهنگ اصيل اسلامي و خط امام، بر همين اساس در سمت مسئول فرهنگي منطقه چهار به فعاليت خود ادامه داد و در عين حال در كيهان انگليسي نيز به طور نيمه وقت كار مي كرد.
  شهید کرمی با شروع جنگ تحمیلی تاب ماندن در کشور بیگانه را نیاورد و بی صبرانه به میهن اسلامی خود بازگشت و پس از طی یک دوره آموزش نظامی در کمیته انقلاب اسلامی منطقه ۴ (شهید مفتح) مشغول خدمت و پاسداری از حریم مقدس اسلام و مسلمین شد. وی پس از چندی در کنار سایر فعالیت های خود به همکاری با نشریه کیهان انگلیسی پرداخت و مسئولیت فرهنگی کمیته منطقه ۴ را هم به عهده گرفت. او برای تبلیغ و ترویج فرهنگ اصیل انقلاب اسلامی که شیفته آن شده بود ، اولین گام ها را برداشت و در جهت ارتقاء آگاهی های مذهبی خود برآمد و با شرکت در نماز جمعه و جماعت و خواندن دعا و نیایش روح خود را جلا بخشید و پیوند خود را با امت حزب الله مستحکم نمود.
  شهید همکاری نزدیکی با جبهه آزادیبخش مستضعفین جهان داشت و در این اعتقاد خود راسخ بود که صدور فرهنگ و ارزش های انقلاب اسلامی موجب تحکیم و تثبیت آن خواهد شد و در این راه بی وقفه تلاش می نمود و عشق و علاقه به امام امت و مهر و محبت نسبت به محرومین و مستضعفین را توشه این راه قرار داده بود.
  با توجه به تأکیدات اسلامی درباره تشکیل خانواده، شهید کرمی پس از مدتی فکر و مشورت تصمیم به ازدواج گرفت و این افتخار نصیب او و همسرش گردید که خطبه عقدشان توسط رهبر کبیر انقلاب اسلامی، امام خمینی خوانده شود و بعد از آن قرار بود که زندگی مشترک خود را در روز عید فطر همان سال شروع کنند که ...
  بعدازظهر جمعه دوم مرداد ماه هم زمان با آخرین روزهای ماه مبارک رمضان، شهید کرمی پس از برگزاری نماز جماعت و اجرای مراسم دعا و نیایش در محل کمیته شهید مفتح به همراه ۴ تن دیگر جهت حفاظت از صندوق های حوزه های رأی گیری به گشت اعزام می شود که در حین انجام وظیفه اسلامی و انقلابی خود، در حوالی خیابان شهید دستجردی مورد سوء قصد ناجوانمردانه سه تن از منافقین کوردل قرار می گیرن .
  تروریست های مزدور که جهت انجام نیت پلید خود ملبس به لباس پاسداری و سوار بر یک اتومبل پیکان سبز رنگ مسروقه بودند، پس از نزدیک شدن به اتومبیل واحد گشت، ناجوانمردانه تمامی آنان را به انواع مسلسل به رگبار می بندند و از منطقه می گیریزند.
  در اثر این اقدام مزدوران و وابستگان به استکبار جهانی، شهید کرمی به همراه دو تن دیگر از همرزمان با زبان روزه در خون پاک خود به سجده می افتند تا خون شان در رگ های جامعه به جوشش در آید و حرکت آن را تا محو و نابودی ظلم و نفاق و اقامه حکومت عدل جهانی حضرت مهدی (عج) تسریع بخشد. آنان لحظاتی بعد بر سر سفره نعمات لایتناهی الهی به افطار می نشینند تا در آینده ای نه چندان دور عید فطر یعنی بازگشت تمامی جوامع بشری به فطرت سلیم و پاک خودشان را نظاره گر باشند.  وصیت شهید

  به پدر و مادر، برادران و خواهر عزیزم:

  چندین سفارش به شماها دارم که همه را در یکی خلاصه می کنم و آن اینست در خط اسلام باشید و بندگان خوبی برای خدا که براستی تنها راه رسیدن به آسایش واقعی خود را متصل نمودن به ریسمان الهی است.

  از مال دنیا هر چه دارم به فقرای مسلمان ببخشید. دارایی من مقداری کتاب است و مقداری لباس است

  پسرتان روح ا... (فریبرز) کرمی

  18/9/59
  نامه شهید به برادر و خواهرش  فرزاد برادرم: می خواهم به تو پیشنهاد کنم که در مورد مسئله امر به معروف و نهی از منکر بیشتر مطالعه کنی که یکی از مهمترین وظائف امروز ماست مخصوصاً این موضوع را به تو پیشنهاد می کنم چون این مسئله در ذهن اغلب ما اشتباه جا افتاده. خواهر عزیزم مهمترین موضوعی که می خواهم برای تو بگویم مسئله راضی نگه داشتن مامان از خودت می باشد که در یک کلام می گویم اگر می خواهی خدا از تو راضی باشد و یا اگر می خواهی من دوستت داشته باشم کمک مامان بکن و کاری بکن که مامان از تو راضی باشد. البته فراموش نکن از دیگر وظائف مهم تو حفظ حجاب و درس خواندن نیز می باشد.

  برادر عزیزتان فریبرز

  شهید فریبرز کرمی
  براي بهترين دوستان خود آرزوي شهادت کنيد .........
  شهيد سيد مجتبي علمدار

 2. صلوات ها 3


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود