صفحه 1 از 10 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ازدواج با دختر پولدار

علاقه
    فلسفه
    نوشته
    412
    حضور
    8 روز 15 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1095

ازدواج با دختر پولدار

سلام
    بنده یک دختری در فامیلمان هست که ایشون باباشون بسیار پولدار هستند.عموشون هم همینطور. شوهر خاله ها و شوهر عمه ها هم پولدار. کارخونه دار هم هستند اون هم در زمینه کاری رشته من.من از دختره شناختی ندارم فقط می دانم یک خورده بداخلاق است. چادری هم نیست متاسفانه. همسن من است. خانواده خوبی هم از نظرفرهنگی دارد. یک خورده هم پرتوقع است این جوری که معلومه.خیلی راحت بگم مهمترین عاملی که من ازاین دختر خوشم آمد اینه که باباش کارخونه داره و دیگه کارم تضمینه تضمینه. و اتفاقا باباش خیلی هم منو دوست داره.حالا دخترش رو بده یا نده نمی دونم.نمی گم از دختره بدم میاد ولی اون قدر زیاد هم عاشقش نیستم.از یک طرف می گم برم خواستگاری چرا که توی این دوره و زمونه کار پردرآمد ازکجا پیدا می شه کرد اگه برم خواستگاری دختره می تونم توی کارخونه باباش کار کنم والان ازدواج کنم وگرنه باید کلی برای کار صبر کنم تا کاری گیرم بیاد و بتونم زن بگیرم.و ازطرف دیگر می گم که ازدواج کردن با دختری به خاطر پولدار بودن باباش خوب نیست. حالا من چه کار کنم؟

2. صلوات ها 10

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58295

با نام و یاد دوست

ازدواج با دختر پولدار

کارشناس بحث: استاد امین

5. صلوات ها 7

علاقه
    روانشناسی؛ قرآن ؛فلسفه؛ کلام
    نوشته
    890
    حضور
    31 روز 11 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    52
    آپلود
    2
    گالری
    0
    صلوات
    4648

سلام

ازدواجی خوب است که طرفین از هر لحاظ با هم تناسب داشته باشند. اختلاف سطح مالی تا این حد احتمال بروز مشکل در زندگی آینده را زیاد می کند؛ بعلاوه اینکه بد اخلاقی و پرتوقع بودن و شاغل شدن شما در کارخانه پدر ایشان و ... هم به مشکلات اضافه می کند. هر چه وابستگی شما به پدر ایشان بیشتر باشد، زندگی آینده شما بیشتر تحت تاثیر قرار خواهد گرفت؛ چون در آن صورت دیگر حرف شما کمتر خریدار خواهد داشت و مجبور هستید بدون چون و چرا حرف ایشان و پدرشان را بپذیرید؛ چون به محض مخالفت، تهدید به اخراج یا تحقیر می شوید!

البته این به معنای این نیست که هر کسی با یک دختر پولدار ازدواج کند قطعا بدبخت خواهد شد؛ چون شرایط با هم متفاوت است. ممکن است در شرایطی چنین ازدواجی خوب باشد و مشکلی هم ایجاد نکند؛ اما چون چنین اختلافی معمولا منجر به بروز مشکل می شود، لذا بهتر است این ریسک را نبپذیرید و به فکر ازدواج با فردی باشید که از این لحاظ با شما تناسب دارد.

نگران شرایط شغلی هم نباشید. این همه آدم که در اطراف شما هستند، بدون اینکه با دختری پولدار ازدواج کنند دارند زندگی می کنند و خوشبخت هم هستند. تلاش و توکل، شرط موفیت شما در زندگی است.

پیروز و سربلند

7. صلوات ها 12

لبیک یا علی النقی آنلاین نیست. همکار اجرایی دانستنیهای قران و اقوام و اشخاص

نوشته
    1,673
    حضور
    72 روز 15 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    60
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7565

نقل قول نوشته اصلی توسط ابوالبرکات نمایش پست ها
    سلام
    السلام علیکم و رحمة الله
    لطفاً مهم ترین معیار و ملاک ازدواجتان را ""ایمان و اخلاق"" قرار دهید و به کسی که از این نظر مورد تأیید است فکر کنید....
    شهید چمران(رضوان الله علیه) هم از مال دنیا هیچچی نداشت! اما خانواده ی همسرش بسیار ثروتمند بودند...اما اینها باعث اختلاف در زندگی آنها نشد...زیرا دارای ایمان واقعی بودند....
    همچون حضرت خدیجه سلام الله علیها و رسول اکرم(صلی الله علیه و آله)

اگر دختر مورد نظر شما واقعاً دارای چنین سطح ایمانی است که مشکلی نخواهید داشت....ولی بعید می دونم در این دوره و زمانه چنین افرادی پیدا شوند....
    -------------------

ازدواج کردن با دختری به خاطر پولدار بودن باباش خوب نیست
    قطعاً خوب نیست...
    روایت داریم که هرکس به خاطر مال یا جمال کسی با او ازدواج کند، نه از مال او بهره ای می برد و نه از جمالش! اما اگر کسی به خاطر ایمان کسی با او ازدواج کند، هم از مال و هم از جمال او بهره مند خواهد شد...

می تونم توی کارخونه باباش کار کنم
    اتفاقا باباش خیلی هم منو دوست داره.
    خب اگر شما رو خیلی دوست داره همینجوری هم شمارو استخدام می کنه....لازم نیست حتما دامادش بشید تا بهتون کار بده!

یک خورده هم پرتوقع است
    همین یک خرده ی ثروتمندان برای شما که هیچ درآمدی ندارید، خیلی خیلی زیاد خواهد بود و بعید می دونم بتونید از عهده اش بربیاید...

لطفاً با کسی ازدواج کنید که بتوانید اقتدار خود را حفظ کنید....نه اینکه با وابستگی کامل به خانواده ی طرف، نقش داماد سرخانه را پیدا کنید!

باید کلی برای کار صبر کنم تا کاری گیرم بیاد و بتونم زن بگیرم.
    همه ی کسانی که کار پیدا کردند و درآمد دارند، الزاماً توی کارخونه ی پدرزنشون مشغول نشدند!!!
    راه کاریابی، پولدار بودن پدرزن نیست!
    دوباره میگم اگه فامیلتونه و شمارو هم دوست داره برید بگید بهتون همینجوری هم کار میده ان شاءالله

شما می خوای کار پیدا کنی که بتونی زن بگیری؟!
    یا می خوای زن بداخلاق پرتوقع را تحمل کنی برای اینکه کار پیدا کنی؟!
    کمی بیندیشید می بینید که تصمیمتان چندان منطبق برعقل نیست!
    التماس دعا
    السلام علیک یا علی بن محمد - السلام علیک یا علی النقی الهادی
    اگر به سامره ام اوفتد گذر، سر و جان را -- کنم نثار به گنبدنمای حضرت هادی
    ز دست رفته شکیبم خدا کند که نصیبم -- شود زیارت صحن و سرای حضرت هادی
    ز خاک، عِطر بهشتی، پراکند اگر آید -- نسیمی از طرف سامرای حضرت هادی
    مرا رضایت ابن الرضا خوش است که دانم -- بُود رضای خدا در رضای حضرت هادی
    ----------------

...سریال ازدواج مرا در ""اینجا"" بخوانید...
    التماس دعا

9. صلوات ها 15

اناالعبد آنلاین نیست. همکار اجرایی بخش آرشیو و عرفانهای کاذب

علاقه
    هیچی ... کاش بتونم بنده باشم..هیچی نمیخوام دیگه
    نوشته
    1,049
    حضور
    37 روز 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    47
    صلوات
    7340

نقل قول نوشته اصلی توسط لبیک یا علی النقی نمایش پست ها
    السلام علیکم و رحمة الله
    .
    .
    .

التماس دعا
    سلام
    تمام حرفهای بنده را زدید ... موقع خوندن حرفای استارتر یک سری حرف تو ذهنم مرور کردم که بنویسم یهو اومدم
    پایین دیدم شما همه حرفای ذهن من و زدی

طرح ترک رذائل اخلاقی و انجام فضائل اخلاقی برای نزدیکتر کردن ظهور امام زمان (عج) ... این هفته قرائت یک صفحه قرآن هر روز http://www.askdin.com/showthread.php...356#post819356

انسان
    هرچند هم که عبادتش بسیار باشد، نباید مغرور گشته و خیال کند که به کمال نهایی خویش راه یافته است، بلکه باید بداند که انسان تا زنده است، هدف تیر شیطان و نفس اماره است و درهرحال باید خود را ضعیف و محتاج به مدد و کمک حضرت حق ببیند.

11. صلوات ها 7

نوشته
    1,118
    حضور
    37 روز 21 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3880

منم قبلن اینجوری فکر میکردم .با خودم میگفتم یه دختر دندونپزشکی یا باباپولدار یا... میگیرم.ولی خیلی روش فکر کردم به این نتیجه رسیدم.ادم باید با کسی زندگی کنه که هم تو این دنیا حالشو ببره هم اون دنیا.ملاکمو گذاشتم کسی که عاشقش باشم و دوسش داشته باشم.اونم همینطور.اینجوری حتی با پول کم هم دنیا برات بهشت میشه.پول را خودتم میتونی بدست بیاری ولی هیچ وقت نمیتونی همسرتو عوض کنی.من خودم خیلی ادم پول دوستی هستم.ولی میبینم نمیتونم زیر منت زنم باشم.میدونم شاید حالا ها حالاها نتونم کسی را پیدا کنم که دوستم داشته باشه.ولی به نظرم ارزششو داره.و توکل میکنم به خدا تو این مسئله .چون اون از خودمم بهتر میدونه من چی میخام.حالا اگه یه دختر پولدار خشکل که عاشقمم باشه پیدا بشه که بهتر :) ولی مهمترین مسئله دوست داشتنه...از زبون خودم نوشتم ولی در حقیقت میخاستم بهت بگم که روی این حرفام بفکری...
    غم، مگر جز خاطر من، منزل و ماْوا نداری؟

خوش بیا...خوش بیا...آسوده بنشین، بر دلم
    گر جا نداری…!

13. صلوات ها 10

نوشته
    196
    حضور
    4 روز 1 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    635

حالا من چه کار کنم؟
    این مورد رو از دست نده که بهتر از این گیرت نمیاد
    اکثر ازدواج های پیامبر سیاسی بوده مثلا همسران پیامبر قبلیه قدرتنمدی داشته پیامبر با اون دختر ازدواج کرده فقط به خاطر قدرت قبیله نه دختره اخلاقی داشته نه ایمانی حتی سوره تحریم در در مورد بعضی از اونها آمده
    شما هم باید از سیره پیامبر یاد بگیری و ازدواج سیاسی داشته باشی پس این موقعیت رو از دست نده که دختر پولدار هر چند بد اخلاق و ... در این اوضاع بد اقتصادی که تازه خودت هم گفتی کار نداری لنگه کفشه در بیابان

ویرایش توسط ??? : ۱۳۹۴/۰۴/۰۶ در ساعت ۱۳:۰۸

15. صلوات ها 7

علاقه
    فلسفه
    نوشته
    412
    حضور
    8 روز 15 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1095

سلام حرف هاتون درست است و مرا ازخواب غفلت بیدارکرد. فقط یک نکته ای بگویم که کاری که پدر دختره به دامادش می ده خیلی سطح بالاتریه نسبت به کاری که به من (همینجوری) می ده. (تازه می تونم بعد از یک مدتی اموال پدرزنم را بالا بکشم و خودم بشم صاحب کارخانه) بعدش بنده گفتم یک خورده بداخلاق و پرتوقع است نگفتم که خیلی پرتوقع است بعد اگه من کار پردرآمد پیدا کنم که خوب می توانم این یک خورده را تامین کنم. اما درکل حرف هاتون منو منصرف کرد.

17. صلوات ها 9

علاقه
    زُيِّنَ لِلنَّاسِ حُبُّ الشَّهَوَاتِ...
    نوشته
    1,412
    حضور
    18 روز 23 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8658

من از دختره شناختی ندارم
    می دانم یک خورده بداخلاق است
    چادری هم نیست متاسفانه
    یک خورده هم پرتوقع است
    نمی گم از دختره بدم میاد ولی اون قدر زیاد هم عاشقش نیستم
    این ازدواج حتما ازدواج موفقی خواهد بود
    حالا جدا از شوخی شما ملاک‌هات برای ازدواج مشخص هست؟

19. صلوات ها 4

علاقه
    فلسفه
    نوشته
    412
    حضور
    8 روز 15 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1095

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen1990 نمایش پست ها
    منم قبلن اینجوری فکر میکردم .با خودم میگفتم یه دختر دندونپزشکی یا باباپولدار یا... میگیرم.ولی خیلی روش فکر کردم به این نتیجه رسیدم.ادم باید با کسی زندگی کنه که هم تو این دنیا حالشو ببره هم اون دنیا.ملاکمو گذاشتم کسی که عاشقش باشم و دوسش داشته باشم.اونم همینطور.اینجوری حتی با پول کم هم دنیا برات بهشت میشه.پول را خودتم میتونی بدست بیاری ولی هیچ وقت نمیتونی همسرتو عوض کنی.من خودم خیلی ادم پول دوستی هستم.ولی میبینم نمیتونم زیر منت زنم باشم.میدونم شاید حالا ها حالاها نتونم کسی را پیدا کنم که دوستم داشته باشه.ولی به نظرم ارزششو داره.و توکل میکنم به خدا تو این مسئله .چون اون از خودمم بهتر میدونه من چی میخام.حالا اگه یه دختر پولدار خشکل که عاشقمم باشه پیدا بشه که بهتر :) ولی مهمترین مسئله دوست داشتنه...از زبون خودم نوشتم ولی در حقیقت میخاستم بهت بگم که روی این حرفام بفکری...
    یعنی به نظر شمابرم خواستگاری و اگه دختره عاشق من باشه باهاش ازدواج کنم؟اون وقت از کجا بفهمم عاشقمه؟

صفحه 1 از 10 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 3

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری