صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خدا چیست؟ ( پرسشهای کودکانه)

نوشته
    985
    حضور
    1 روز 20 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8589

خدا چیست؟ ( پرسشهای کودکانه)

منبع: پرسشهای کودکانه؛ دکتر استاپرد، مترجم : دکتر سوری
    خدا چیه؟
    خدا زنه یا مرده؟
    خدا کجا زندگی می کنه؟
    آیا خدا دنیا و منو درست کرده؟
    چه شما به عنوان والدین ، افراد معتقد باشید ؛ چه نباشید ، احتمالا کودکتان در مرحله ای از زندگی پرسشهای صریح و موشکافانه درباره ماهیت داوند از شما خواهد پرسید.
    خوب است که خودتان در این مورد فکر کنید و ببینید پاسخهایتان چگونه باشد.
    کودکان گاهی به طرز شگفت آوری در افکارشان عمیق اند ؛ زیرا با ذهنی باز به چنین موضوعاتی فکر می کنند.
    رهنمودهایی برای پاسخ های شما : نسبت دادن ویژگیهای انسانی به خدا؛ کار اشتباهی است. پنداشت از خدا دشوارتر از آن است که بتوان به آسانی به آن دست یافت.
    اگر شما فرد مومنی هستید ، طبیعتا دوست دارید کودکتان مانند شما فکر کند و بر عکس. ایمان داشتن برای سعادت و آرامش انسانها امری ضروری است، اما اگر کودکتان تردید دارد یا به اندازه کافی اشتیاق نشان نمی دهد ، سعی کنید نسبت به او زیاد سخت گیر نباشید. به تدریج که کودکان بزرگتر می شوند به آنها کمک کنید خودشان در این باره تصمیم بگیرند و انتخاب کنند.
    یک زندگی سالم معنوی چیزی است که همه کودکان از آن سود خواهند برد. به شرط اینکه از آن استفاده کور کورانه جهت توجیه اعمال سیاسی و یا حتی نظامی نشود.
    به کودکتان یاد بدهید که آدمهایی که به خدا ایمان دارند ؛ عموما او را منشا خوبیها و عشق می دانند.
    به خاطر داشته باشید که کودکان شما نهایتا خودشان تصمیم آخر را درباره زندگی معنوی خود می گیرند و شما باید آنها را در این مسیر یاری کنید.
    برای سنین 2 -4 سال
    خدا چیست؟
    خدا دوست داشتن است، وقتی می گویم دوستت دارم ، این محبت از خداست که ما انسانها و حیوانات را دوست داشته باشیم و به ما کمک می کند تا تمام چیزهایی را که در دنیا هست ، از ستاره های آسمان گرفته تا شکوفه های کوچک در چمنزار ببینیم.
    برای سنین 4-6 سال
    خدا چیست؟
    هر بار که ما تصمیم می گیریم کار خوبی انجام دهیم ، یا هر بار که احساس دوست داشتن می کنیم، منشا آن خداست.
    تو نمی توانی خدا را ببینی ، اما می توانی احساس عشق را در بسیاری از آدمها در هر کجا ببینی و این عشق نشانه ای از خداست.
    چون عشق همه جا هست ، انسانها اعتقاد دارند که خداوند جهان را آفریده است و داستانهای مختلفی در باره اینکه خداوند چگونه گیاهان ، حیوانات و انسانها را درست کرده وجود دارد.
    سنین 6-8 سال
    خدا چیست؟
    خدا زن یا مرد نیست ، سفید یا سیاه نیست . زیرا خداوند شخص نیست . خدا مثل ما خانه ندارد ، زیرا خداوند همه جا و در همه چیز هست. خداوند موجودی نادیدنی و بسیار مهربان و قدرتمند است . انسانها درباره خداوند از هزاران سال پیش فکر می کردند ، بعضی از انسانها عقیده داشتند که خدایان زیادی وجود دارند ، اما پیروان ادیان الهی اعتقاد دارند که همه انسانها فقط یک خدا دارند.
    ویرایش توسط گل نرگس : ۱۳۸۹/۰۲/۲۶ در ساعت ۱۸:۵۸
    از روزگار آموختم بغض هایم را نگویم گاهی سبک نشوم سنگین ترم.

2. صلوات ها 16

3.  

علاقه
    همه زمینه ها
    نوشته
    151
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    885

سلام
    یکی این بنده خدارو دریابه ؟

5. صلوات ها 7

نوشته
    985
    حضور
    1 روز 20 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8589

نقل قول نوشته اصلی توسط mahnaz نمایش پست ها
    سلام
    یکی این بنده خدارو دریابه ؟
    سلام
    ممنونم سرکار مهناز
    انشالله جبران کنم...

7. صلوات ها 4

علاقه
    محض ریا فقط خدا
    نوشته
    348
    حضور
    1 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1753

نقل قول نوشته اصلی توسط رسول الله نمایش پست ها
    فَمَنْ كُنْتُ مَوْلَاهُ فَهَذَا عَلِيٌّ مَوْلَاهُ اللَّهُمَّ وَالِ مَنْ وَالاهُ وَ عَادِ مَنْ عَادَاهُ وَ انْصُرْ مَنْ نَصَرَهُ وَ اخْذُلْ مَنْ خَذَلَه

9. صلوات ها 5

علاقه
    همه زمینه ها
    نوشته
    151
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    885

سلام
    ((هل من ناصر ینصرنی))
    وقتی چیزی برای کپی پاست نیست و آدم باید از داشته های خودش برای پاسخ گویی استفاده کنه یاری دهنده ای نسیت.

ما همه امیدوار و چشم انتظار به آینده ایم.
    ((الهم عجل لولیک الفرج))
    ویرایش توسط mahnaz : ۱۳۸۹/۰۲/۲۶ در ساعت ۱۸:۵۵

11. صلوات ها 5

نوشته
    985
    حضور
    1 روز 20 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8589

جناب مدیر اجرایی بزرگوار
    به نام تاپیک ایراد نگیرید!!!
    چهار روز است که این تاپیک با عنوان " کارشناسان محترم لطفا نقد کنید " بر روی اسکرول در حرکت است.
    مجبور شدم عنوان تاپیک را تغییر بدهم و رابطه بین عنوان تاپیک و جذابیت را بررسی کنم.
    سرکار مهناز و دیگر کاربران شاهد هستند!!!!!!

13. صلوات ها 10

نوشته
    1,578
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    61
    آپلود
    31
    گالری
    0
    صلوات
    9349

نقل قول نوشته اصلی توسط گل نرگس نمایش پست ها

منبع: پرسشهای کودکانه؛ دکتر استاپرد، مترجم : دکتر سوری
    خدا چیه؟
    خدا زنه یا مرده؟
    خدا کجا زندگی می کنه؟
    آیا خدا دنیا و منو درست کرده؟
    چه شما به عنوان والدین ، افراد معتقد باشید ؛ چه نباشید ، احتمالا کودکتان در مرحله ای از زندگی پرسشهای صریح و موشکافانه درباره ماهیت داوند از شما خواهد پرسید.
    خوب است که خودتان در این مورد فکر کنید و ببینید پاسخهایتان چگونه باشد.
    کودکان گاهی به طرز شگفت آوری در افکارشان عمیق اند ؛ زیرا با ذهنی باز به چنین موضوعاتی فکر می کنند.
    رهنمودهایی برای پاسخ های شما : نسبت دادن ویژگیهای انسانی به خدا؛ کار اشتباهی است. پنداشت از خدا دشوارتر از آن است که بتوان به آسانی به آن دست یافت.
    اگر شما فرد مومنی هستید ، طبیعتا دوست دارید کودکتان مانند شما فکر کند و بر عکس. ایمان داشتن برای سعادت و آرامش انسانها امری ضروری است، اما اگر کودکتان تردید دارد یا به اندازه کافی اشتیاق نشان نمی دهد ، سعی کنید نسبت به او زیاد سخت گیر نباشید. به تدریج که کودکان بزرگتر می شوند به آنها کمک کنید خودشان در این باره تصمیم بگیرند و انتخاب کنند.
    یک زندگی سالم معنوی چیزی است که همه کودکان از آن سود خواهند برد. به شرط اینکه از آن استفاده کور کورانه جهت توجیه اعمال سیاسی و یا حتی نظامی نشود.
    به کودکتان یاد بدهید که آدمهایی که به خدا ایمان دارند ؛ عموما او را منشا خوبیها و عشق می دانند.
    به خاطر داشته باشید که کودکان شما نهایتا خودشان تصمیم آخر را درباره زندگی معنوی خود می گیرند و شما باید آنها را در این مسیر یاری کنید.
    برای سنین 2 -4 سال
    خدا چیست؟
    خدا دوست داشتن است، وقتی می گویم دوستت دارم ، این محبت از خداست که ما انسانها و حیوانات را دوست داشته باشیم و به ما کمک می کند تا تمام چیزهایی را که در دنیا هست ، از ستاره های آسمان گرفته تا شکوفه های کوچک در چمنزار ببینیم.
    برای سنین 4-6 سال
    خدا چیست؟
    هر بار که ما تصمیم می گیریم کار خوبی انجام دهیم ، یا هر بار که احساس دوست داشتن می کنیم، منشا آن خداست.
    تو نمی توانی خدا را ببینی ، اما می توانی احساس عشق را در بسیاری از آدمها در هر کجا ببینی و این عشق نشانه ای از خداست.
    چون عشق همه جا هست ، انسانها اعتقاد دارند که خداوند جهان را آفریده است و داستانهای مختلفی در باره اینکه خداوند چگونه گیاهان ، حیوانات و انسانها را درست کرده وجود دارد.
    سنین 6-8 سال
    خدا چیست؟
    خدا زن یا مرد نیست ، سفید یا سیاه نیست . زیرا خداوند شخص نیست . خدا مثل ما خانه ندارد ، زیرا خداوند همه جا و در همه چیز هست. خداوند موجودی نادیدنی و بسیار مهربان و قدرتمند است . انسانها درباره خداوند از هزاران سال پیش فکر می کردند ، بعضی از انسانها عقیده داشتند که خدایان زیادی وجود دارند ، اما پیروان ادیان الهی اعتقاد دارند که همه انسانها فقط یک خدا دارند.
    با سلام
    سرکار گل نرگس قسمت عمده ی این مطلب در حوزه ی تخصص شماست(و دلیل عمده ی تعلل بنده همین بود) ، یه نکته اینکه من احساس می کنم این مطلب در یه بستر مسیحی تنظیم شده ، خوب نگاه اسلامی جامع تر از نگاه مسیحیه ، ابن عربی حدیثی نقل می کنه که پیامبر اکرم (ص) فرمود برادرم موسی چشم راستش نابینا بود و برادرم عیسی چشم چپش و من صاحب دو چشم بینا هستم ، در دین یهود شریعت غالبه و خدای یهود بیشتر یه خدای غضبناکه و به یه معنا میشه گفت رو به کثرت داره...(غرب معنوی) ، در مسیحیت ما شریعت خاصی نداریم (حضرت مسیح شریعت خاصی نیاورد و اکثرا به شریعت یهود ارجاع داد ، اگر چه الان به همون هم عمل نمیشه) مسیحیت بیشتر طریقته و خدای اون خدای محبته و به یه معنا میشه گفت رو به وحدت داره...(شرق معنوی) ، اما دین مبین جامع بین شریعت و طریقته و در اون هر یک از اوصاف جمال و جلال حق تعالی در جای خودش قرار داره ، اگر چه در نهایت رحمت بر غضب سبقت داره ، یه نگاه واقع بینانه بدور از افراط های این طرف و تفریط های اون طرف ، جامع بین وحدت و کثرت ، که هنر هم همینه که آدمی جامع بین وحدت و کثرت باشه و وحدت رو هم در کثرت ببینه ، که این هم به جامعیت نبی اکرم و اوصیای برحقش بر می گرده(که مظهر تام اسم جامع الله هستند) ...
    اما اینکه گفتم قسمت عمده ی این مطلب در حوزه ی تخصص شماست ، بخاطر اینه که کسی مثل بنده مثلا دقیقا اطلاع ندارم که کودک در سنین مختلف در چه سطحی از انتزاع قرار داره که حالا به تناسب اون براش این مسائل رو توضیح بدم ، یا مثلا دوستی می گفت که برای کودکی در این سنین بهتره که حرف از اسما قهر و جلال خداوند زده نشه و بیشتر روی اسما رحمت و جمال خداوند تمرکز بشه ، خوب از یه طرف ما داریم یه تصویر یه طرفه ای رو به خورد بچه می دیم که مسلما ناقص و بدور از واقعیته و از طرف دیگه ظاهرا اعتقاد بر اینه که به دلایلی نباید در اون سنین چنین مسائلی طرح بشه(این مثال از باب نمونه بود و من فعلا وارد ارزیابیش نمی شم)، خوب(با فرض درستی این مطلب) این بیشتر در حوزه ی تخصص شماست که یه چرتکه ای بندازید و ببینین که در مجموع به مصلحته که ما یه تصویر کاملتر رو ارائه کنیم یا نه همون تصویر یه طرفه و ناقص رو به خورد بچه بدیم...
    میشه گفت این کار یه کار میان رشته ایه ، برای این منظور شما می تونید قالب هایی بدین و ما هم در حد بضاعت و فهم ناچیزمون براساس اون قالب ها روی توصیف خدای قرآن کریم (و نه عهد عتیق و جدید) برای سنین مختلف کودکی فک کنیم و دوباره شما از وجه نظر روانشناختی اونا رو ارزیابی کنین و ...

ویرایش توسط seyedziya : ۱۳۸۹/۰۲/۲۶ در ساعت ۲۱:۰۰

هُوَ الأَوَّلُ وَ الآخِرُ وَ الظَّاهِرُ وَ الْبَاطِن...(الحدید، 3.)

وبلاگ من

15. صلوات ها 13

علاقه
    همه زمینه ها
    نوشته
    151
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    885

نقل قول نوشته اصلی توسط seyedziya نمایش پست ها
    با سلام
    سرکار گل نرگس قسمت عمده ی این مطلب در حوزه ی تخصص شماست(و دلیل عمده ی تعلل بنده همین بود) ، یه نکته اینکه من احساس می کنم این مطلب در یه بستر مسیحی تنظیم شده ، خوب نگاه اسلامی جامع تر از نگاه مسیحیه ، ابن عربی حدیثی نقل می کنه که پیامبر اکرم (ص) فرمود برادرم موسی چشم راستش نابینا بود و برادرم عیسی چشم چپش و من صاحب دو چشم بینا هستم ، در دین یهود شریعت غالبه و خدای یهود بیشتر یه خدای غضبناکه و به یه معنا میشه گفت رو به کثرت داره...(غرب معنوی) ، در مسیحیت ما شریعت خاصی نداریم (حضرت مسیح شریعت خاصی نیاورد و اکثرا به شریعت یهود ارجاع داد ، اگر چه الان به همون هم عمل نمیشه) مسیحیت بیشتر طریقته و خدای اون خدای محبته و به یه معنا میشه گفت رو به وحدت داره...(شرق معنوی) ، اما دین مبین جامع بین شریعت و طریقته و در اون هر یک از اوصاف جمال و جلال حق تعالی در جای خودش قرار داره ، اگر چه در نهایت رحمت بر غضب سبقت داره ، یه نگاه واقع بینانه بدور از افراط های این طرف و تفریط های اون طرف ، جامع بین وحدت و کثرت ، که هنر هم همینه که آدمی جامع بین وحدت و کثرت باشه و وحدت رو هم در کثرت ببینه ، که این هم به جامعیت نبی اکرم و اوصیای برحقش بر می گرده(که مظهر تام اسم جامع الله هستند) ...
    اما اینکه گفتم قسمت عمده ی این مطلب در حوزه ی تخصص شماست ، بخاطر اینه که کسی مثل بنده مثلا دقیقا اطلاع ندارم که کودک در سنین مختلف در چه سطحی از انتزاع قرار داره که حالا به تناسب اون براش این مسائل رو توضیح بدم ، یا مثلا دوستی می گفت که برای کودکی در این سنین بهتره که حرف از اسما قهر و جلال خداوند زده نشه و بیشتر روی اسما رحمت و جمال خداوند تمرکز بشه ، خوب از یه طرف ما داریم یه تصویر یه طرفه ای رو به خورد بچه می دیم که مسلما ناقص و بدور از واقعیته و از طرف دیگه ظاهرا اعتقاد بر اینه که به دلایلی نباید در اون سنین چنین مسائلی طرح بشه(این مثال از باب نمونه بود و من فعلا وارد ارزیابیش نمی شم)، خوب(با فرض درستی این مطلب) این بیشتر در حوزه ی تخصص شماست که یه چرتکه ای بندازید و ببینین که در مجموع به مصلحته که ما یه تصویر کاملتر رو ارائه کنیم یا نه همون تصویر یه طرفه و ناقص رو به خورد بچه بدیم...
    میشه گفت این کار یه کار میان رشته ایه ، برای این منظور شما می تونید قالب هایی بدین و ما هم در حد بضاعت و فهم ناچیزمون براساس اون قالب ها روی توصیف خدای قرآن کریم (و نه عهد عتیق و جدید) برای سنین مختلف کودکی فک کنیم و دوباره شما از وجه نظر روانشناختی اونا رو ارزیابی کنین و ...
    سلام سید ضیا

از حرکت شجاعانه ی شما متشکریم

ولی نظرات بنده خدا نقد نشد .حالا می شه از اینها برای بچه مسلمونا استفاده کرد یا نه
    اگر یه کودک در سنینی که ذکر شد از جنابعالی این سئوالاتو بکنه چه جوابی بهش می فرمایید.
    لطفاً نفرمایید که همین جواب ؟!!!
    البته با همین جواب هم میشه اونقدر سرگرمش کرد تا موقعی که به سن مورد نظر برسه

17. صلوات ها 8

نوشته
    1,578
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    61
    آپلود
    31
    گالری
    0
    صلوات
    9349

نقل قول نوشته اصلی توسط mahnaz نمایش پست ها
    سلام سید ضیا

از حرکت شجاعانه ی شما متشکریم:gol:

ولی نظرات بنده خدا نقد نشد .حالا می شه از اینها برای بچه مسلمونا استفاده کرد یا نه :gig:
    اگر یه کودک در سنینی که ذکر شد از جنابعالی این سئوالاتو بکنه چه جوابی بهش می فرمایید.
    لطفاً نفرمایید که همین جواب ؟!!!
    البته با همین جواب هم میشه اونقدر سرگرمش کرد تا موقعی که به سن مورد نظر برسه:gig:
    با سلام
    سرکار مهناز همونطور که گذشت این بحث یه وجه روانشاختی داره و یه وجه فلسفی کلامی ، ولی وجه فلسفی و کلامی اون خیلی کم رنگه ، تا جایی که میشه گفت یه روانشناس که در یه حد معمولی با مسائل اعتقادی آشنا باشه به تنهایی می تونه این بحث رو پیش ببره ، من در بالا راجع به احساسی که نسبت به بستر اون مطلب داشتم مطلبی رو آوردم و در چارچوب اون هم نقدی رو مطرح کردم ، پس یه نکته اینه که این بحث باید در بستر اسلامی پیش بره ، اما همونطور که گفتم این عمدتا کار یه روانشناسه که با لحاظ بستر اسلامی این بحث رو پیش ببره.در ادامه از بین مطالب در این باره یه مطلب که به نظرم جالب تر اومد رو می یارم ، این مطلب با بستر فرهنگی ما همخوانی بیشتری داره ، اگه من بخوام این مسائل رو برای بچم توضیح بدم(که فعلا سالبه به انتفای موضوعه!) این مطلب رو به مطلب ابتدای تاپیک ترجیح می دم...

وبلاگ من

19. صلوات ها 8

نوشته
    1,578
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    61
    آپلود
    31
    گالری
    0
    صلوات
    9349

چگونه با بچه ها درباره خدا صحبت کنیم؟

دغدغه بسیارى از والدین این است که آیا مى توانند با فرزندانشان درباره موضوع پیچیده اى چون خدا صحبت کنند؟ آیا بچه ها را مى توان با مفاهیمى چون خدا، پیامبر، جهان آخرت، آفرینش و هستى، تکلیف، عبادت و مانند آن آشنا کرد و درباره آنها بحث کرد؟
    حرف زدن درباره خدا از این جهت حائز اهمیت است که مى تواند بهترین راه برآوردن مهم ترین نیازهاى کودکان باشد، زیرا کودکان بیش از بزرگسالان خود و اطرافیانشان را نیازمند به تکیه گاه قوى و مهربانى مى بینند که قادر است همه آرزوهاى آنها را برآورده سازد. فایده دیگر صحبت کردن درباره خدا از این جهت است که همه چیز را در دنیا توضیح مى دهد: زیبایى طبیعت، تولد نوزاد یا مرگ یک دوست، که با این توضیح (مرتبط کردن رویدادهاى طبیعى به خدا) نوعى احساس شگفتى نیز همراه است، زیرا روح کودک به دنبال عجایب و اسرار مى گردد و زمانى که براى پرسش هاى کلیدى خود پاسخى منطقى مى یابد، احساس آرامش مى کند. وقتى کودک حوادث تلخ و شیرینى از این قبیل را با خدا مرتبط بداند، هم در شناخت خود نسبت به خدا عمیق تر مى شود و هم روح او که به دنبال عجایب و اسرار است، ارضاء مى شود. همچنین حرف زدن درباره خدا، به کودک احساس امنیت مى دهد، زیرا خدا جاودانى و مافوق همه تغییرات است و در دنیایى که همه چیز آن زودگذر است، اعتقاد به خدا مى تواند بهترین حامى و راهنماى اخلاقى کودک باشد.
    و بالاخره، توجه به خدا و احساس نیاز به او، مایه آرامش روح و روان کودک مى شود، زیرا این احساس در فطرت و نهاد انسان از کودکى قرار داده شده و طبق فرمایش پیامبر اسلام، کودک مادامى که اطرافیانش او را از پرستش خدا باز نداشته اند، داراى فطرت خداپرستى و ایمان است.
    متأسفانه با وجودى که خداشناسى براى کودکان و فرزندان یک ضرورت مهم و نقطه عطفى در زندگى آنان است، والدین از این موضوع غافلند و به ضرورت آن توجه کافى ندارند. آنان انرژى کودکان را صرف انواع آموزش ها و کلاس ها از قبیل کلاس زبان، موسیقى، کامپیوتر و... مى کنند، اما از درس ایمان غافلند. در حالى که زندگى کودک در سایه ایمان مفهوم پیدا مى کند. گمان والدین این است که آموزش خدا و اعتقادات دینى، براى کودک ضرورتى ندارد و این کار وظیفه آنان نیست و کودکان خود باید با وسعت دادن به معلومات و گزاره هاى ذهنى، به سطحى از معرفت و دانش برسند که ضرورت اعتقاد به خدا را درک کنند و این در زمانى است که آنان به سن جوانى مى رسند، غافل از اینکه کودکان توان درک این مفاهیم را دارند و در این شرایط اگر با آنها درباره خدا به طور صحیح و منطقى صحبت نشود، سعى مى کنند اعتقاد به خدا را در اعمال و رفتارهاى والدین بیابند، زیرا آنچه والدین بدان عمل مى کنند، بیش از آنچه مى گویند روى ذهن کودک تأثیر مى گذارد، یعنى کودک زمانى بیشتر با خدا آشنا مى شود که اعتقادات مذهبى را به طور عملى در زندگى والدین ببیند. حال اگر عمل والدین مطابقت چندانى با دین نداشته باشد، کودک درک صحیحى از دین پیدا نمى کند. اینجاست که ضرورت آموزش صحیح دین به کودکان، بیشتر روشن مى شود.
    براى این که کودکان درک صحیحى از خدا داشته باشند، لازم است به آن ها اجازه دهید آزادانه درباره خدا گفتگو کنند؛ زیرا بهترین راه ارتقاى معنویت در کودکان، راحت و آشکار حرف زدن از خداست. اصل علمى اى که اکثر روان شناسان آن را تأیید مى کنند، این است که بگذارید بچه ها خود گفتگو را هدایت کنند و عقایدشان را بگویند و بعد با سؤال کردن از نظرات شما، موضوع را پى گیرى کنند.
    اگر پیش فرضى درباره رشد، درک و برداشت کودک از خدا، در هر مرحله سنى او داشته باشیم، با اطمینان بیشترى مى توانیم به او کمک کنیم. در این جا به مراحل رشد روانى کودک و این که در هر مقطع چگونه باید با او درباره خدا حرف بزنیم، اشاره مى کنیم:
    ...

وبلاگ من

21. صلوات ها 5

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری