صفحه 1 از 12 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: یک دختر چطور می تواند پسری را برای ازدواج جذب کند؟

علاقه
    فیزیک
    نوشته
    40
    حضور
    1 روز 10 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    113

یک دختر چطور می تواند پسری را برای ازدواج جذب کند؟

سلام اگر دختری پسری را زیر نظر گرفت و فهمید پسر خوبیست و میتواند شوهر خوبی برای او باشد چطور باید به او بگوید به خواستگاریش بیاید؟

2. صلوات ها 18

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,554
    حضور
    175 روز 11 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58344

با نام و یاد دوست

یک دختر چطور می تواند پسری را برای ازدواج جذب کند؟

کارشناس بحث: استاد امین

5. صلوات ها 11

علاقه
    روانشناسی؛ قرآن ؛فلسفه؛ کلام
    نوشته
    893
    حضور
    31 روز 13 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    52
    آپلود
    2
    گالری
    0
    صلوات
    4654

سلام

بستگی به شرایطی دارد که طرفین در آن قرار دارند و مطابق با همان شرایط می شود راهکارهایی را ارائه دارد. البته این راهکارها ناظر به زمینه سازی خواستگاری پسر است؛ نه خواستگاری مستقیم دختر از پسر؛ چون این کار نه تنها فایده ای ندارد بلکه مشکلاتی را هم ایجاد خواهد کرد. نکته مهم دیگر اینکه همه این راهکارها برای همه و در هر شرایطی توصیه نمی شود؛ بلکه اینجا ما صرفا می خواهیم بگوییم چنین راهکارهایی وجود دارد؛ اما اینکه هر فردی از کدام راه استفاده کند، باید شرایطش در نظر گرفته شود. دقیقا مثل این می ماند که بگوییم فلان قرص برای فلان مرض وجود دارد؛ اما اینکه آیا هر فردی مجاز است از آن استفاده کند یا خیر بستگی به اوضاع جسمی فرد دارد که تشخیص آن با متخصص مربوطه خواهد بود. در این مسئله هم همین است؛ چون ممکن است بعضی از این راهکارها پیامدهایی هم داشته باشد؛ چنانچه مصرف دارو عوارض دارد و باید احتیاط کرد. من به طور خلاصه به چند نمونه از این راهکارها اشاره می کنم:

1- دم دست ترین راه این است که دختر فرد معتمدی را پیدا کند تا در این بین واسطه گری کند؛ به این صورت که آن واسطه از جانب خود نزد پسر رفته و بعد از بررسی شرایط و معیارها و قصد او برای ازدواج، دختر مورد نظر را به عنوان مورد مناسبی به ایشان معرفی کند و بعد نظرش را جویا شود. توضیحات مفصل این راهکار را در این تاپیک ببینید: http://www.askdin.com/thread13499.html#post136459

2- اگر خانواده طرف آشنا هستند، دختر می تواند خودش را به مادر یا خواهر یا خانواده طرف نزدیک کند. برخورد خوب و محترمانه و ... می تواند مهر آنها را به دل فرد و خانواده اش انداخته و زمینه خواستگاری از او را فراهم کند.

3- اگر همکار یا همکلاسی یا ... است، دختر می تواند با رعایت حدود شرعی کاری کند که در معرض انتخاب فرد مورد نظر قرار بگیرد. به عبارتی اگر تا الان طوری بوده که اصلا پسر او را نمی شناخته، کاری کند که امکان این شناخت از جانب پسر فراهم شود؛ مثلا می تواند در یک پروژه گروهی که آن پسر هم در آن است شرکت کند یا در کلاسی که او هست درس بردارد یا ... . این کار می تواند زمینه اقدام پسر را فراهم کند. البته همانطور که ابتدا عرض کردم این کار صرفا برای زمینه سازی خواستگاری پسر از دختر است و نه بیشتر. برای همین به محض اینکه دختر احساس کرد طرف به او تمایل پیدا کرده باید عقب نشینی کند. نکات قابل توجه در این راهکار این است که اولا مواظب باشد که از حدود شرعی خارج نشود ثانیا هر وقت احساس کرد خودش بیش از حد وابسته شده باید از او فاصله بگیرد ثالثا حتما حتما حتما وقتی دید طرف یک مقدار به او تمایل پیدا کرده باید عقب نشینی کند. این عقب نشینی باعث می شود پسر تمایلی بیشتری به ایشان پیدا کند و به سمت او بیاید. وقتی هم آمد نباید اجازه دهد رابطه ای شکل بگیرد؛ بلکه باید قضیه را به سمت خانواده ها بکشاند.

آنچه مسلم است این است که نه پسر و نه دختر نباید به صرف دیدن یک مورد خوب به او دل ببندند؛ چون هیچ ضمانتی برای اینکه آنها به هم برسند وجود ندارد. حتی نباید در روابط اجتماعی خود طوری عمل کنند که کار به اینجا برسد که به دنبال راهی برای جذب طرف باشند؛ یعنی نباید از همان اول شرایط ایجاد علاقه به یک فرد را فراهم کنند که معمولا این شرایط با سهل انگاری در روابط محرم و نامحرم حاصل می شود. اگر بگذارند هر چیز روال طبیعی خود را داشته باشد یقین بدانند که موفق تر خواهند بود و زندگی بهتری در آینده خواهند داشت که توضیح بیشتر آن را به جای خود موکول می کنیم.
    با این حال اگر چنین اتفاقی رخ داد و طرف مورد خوبی دید، تنها کاری که می تواند انجام دهد این است که زمینه این ازدواج را فراهم کند و برای آن تلاش کند. تلاش پسر یک جور است و تلاش دختر هم جور دیگر که به چند نمونه اشاره کردیم. اما اگر با وحود همه تلاش ها باز هم فرد نتوانست به مقصود خود برسد، چاره ای جز بیخیال شدن طرف وجود ندارد و نباید از روش های نادرستی مثل دوستی استفاده کند؛ چون این کار نه تنها کمکی به سر گرفتن چنین ازدواجی نمی کند؛ بلکه مشکلات زیادی را ایجاد خواهد کرد. بله ممکن است طرف را جلب کند؛ اما نه برای ازدواج! حتی اگر ازدواجی هم شکل بگیرد باز هم عواقب ازدواج از طریق رابطه دوستی گریبان آنها را رها نخواهد کرد که کمترین آن این است که تا آخر عمر این سوء ظن از طرف مقابل وجود دارد که وقتی این فرد با من به این راحتی رابطه برقرار کرد، چطور می تواند به من وفادار بماند؟! اگر هم در این میان دختر خودش را کشته مرده پسر نشان دهد که دیگر بدتر؛ چون وقتی زن طالب شد و مرد مطلوب و به جای اینکه زن ناز کند و مرد ناز بکشد، قضیه برعکس شد، تازه مشکلات شروع می شود و این خانم چوب این کارش را در طول زندگی (اگر منجر به زندگی شود) خواهد خورد.

بنابراین ابتدا باید پیشگری کرد که چنین شرایطی پیش نیاید که دختر مجبور شود پسر را جذب کند و اجازه دهند ازدواج مسیر طبیعی خود را طی کند. با این حال اگر به هر دلیلی چنین اتفاقی رخ داد، استفاده از واسطه معتمد بهترین راه فراهم کردن زمینه خواستگاری فرد مورد نظر از این دختر است. روش ها دیگر مثل نزدیک شدن به خانواده طرف در صورت فراهم بودن شرایط و در معرض انتخاب قرار گرفتن دختر نیز می تواند به جذب غیر مستقیم پسر کمک کند.

پیروز و سربلند

ویرایش توسط امین : ۱۳۹۴/۱۱/۱۷ در ساعت ۱۰:۲۴ دلیل: رفع ابهام

7. صلوات ها 27

علاقه
    (بحث دینی)
    نوشته
    1,294
    حضور
    18 روز 1 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    4082

نقل قول نوشته اصلی توسط امین نمایش پست ها
    اگر همکار یا همکلاسی یا ... است، دختر می تواند با رعایت حدود شرعی کمی به طرف نزدیک شود (مثل برداشتن یک پروژه مشترک) و به محض اینکه احساس کرد طرف به او تمایل پیدا کرده عقب نشینی کند. البته در این راهکار باید مواظب باشد که اولا از حدود شرعی خارج نشود ثانیا هر وقت احساس کرد خودش بیش از حد وابسته شده باید کلا رابطه را قطع کند ثالثا حتما حتما حتما وقتی دید طرف یک مقدار به او تمایل پیدا کرده باید عقب نشینی کند. این عقب نشینی باعث می شود پسر تمایلی بیشتری به ایشان پیدا کند و به سمت او بیاید. وقتی هم آمد نباید اجازه دهد رابطه ای شکل بگیرد؛ بلکه باید قضیه را به سمت خانواده ها بکشاند.
    سلام بر کارشناس محترم . جسارتا میشه به شما نقدی کنم؟
    برداشتن یک پروژه مشترک .. . واقعا این راهکاره شما میدید؟ اونم برای دختری که اون پسر رو دوست داره ؟؟؟؟ اگر پسره هیچ تمایلی نشون نداد چی؟ تکلیف ادامه پروژه چی میشه جز اینکه فقط دختره مجبوره با پسری که دوستش داره رابطه برقرار کنه و زجر بکشه؟؟؟؟ یا اگه پسره تمایل نشون داد و دختره نتونست عقب نشینی کنه چی؟ یا عقب نشینی کنه اما پسره با چرب زبونی گولش بزنه چی؟
    ااین راهکار بیشتر به درد بچه های پیغمبرا میخوره که میتونن گول شیطون رو نخورند
    واقعا انتظار نداشتم همچین جوابی به عنوان راهکار توی یک سایت دینی ببینم

هی!! تو امروز برای امام زمان چیکار کردی؟

9. صلوات ها 10

علاقه
    (بحث دینی)
    نوشته
    1,294
    حضور
    18 روز 1 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    4082

نقل قول نوشته اصلی توسط taha20 نمایش پست ها
    سلام اگر دختری پسری را زیر نظر گرفت و فهمید پسر خوبیست و میتواند شوهر خوبی برای او باشد چطور باید به او بگوید به خواستگاریش بیاید؟
    به پدر یا مادرتون بگید به پدر یا مادرش بگن اصلا اشکالی نداره من شنیدم خیلی از عرفا هم حتی روی منبر برای دخترشون شوهر پیدا میکردند! (یعنی میخوام بگم این قضیه بد نیست و شان دختر رو پایین نمیاره )

11. صلوات ها 6

علاقه
    روانشناسی؛ قرآن ؛فلسفه؛ کلام
    نوشته
    893
    حضور
    31 روز 13 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    52
    آپلود
    2
    گالری
    0
    صلوات
    4654

نقل قول نوشته اصلی توسط asad نمایش پست ها

سلام بر کارشناس محترم . جسارتا میشه به شما نقدی کنم؟
    برداشتن یک پروژه مشترک .. . واقعا این راهکاره شما میدید؟ اونم برای دختری که اون پسر رو دوست داره ؟؟؟؟ اگر پسره هیچ تمایلی نشون نداد چی؟ تکلیف ادامه پروژه چی میشه جز اینکه فقط دختره مجبوره با پسری که دوستش داره رابطه برقرار کنه و زجر بکشه؟؟؟؟ یا اگه پسره تمایل نشون داد و دختره نتونست عقب نشینی کنه چی؟ یا عقب نشینی کنه اما پسره با چرب زبونی گولش بزنه چی؟
    ااین راهکار بیشتر به درد بچه های پیغمبرا میخوره که میتونن گول شیطون رو نخورند
    واقعا انتظار نداشتم همچین جوابی به عنوان راهکار توی یک سایت دینی ببینم
    سلام. بله چرا نشه نقد کنید؟ نقد شما را خریداریم

عرض کردم شرایط یکسان نیست و این راهکار باید با در نظر گرفتن جوانب مسئله اجرا بشه. بعلاوه اینکه پیامد هایی هم داره که باید ازش جلوگیری کرد. لذا اگر به قول شما کسی به خودش مطمئن نیست و فکر می کنه زود گول می خورد، خب از این راهکار مستثنی است. اگه پسر هیچ تمایلی نشون نداد، خب تکلیف دختر روشن میشه و راحت تر میتونه فراموشش کنه؛ در حالی که اگه نظر طرف رو ندونه فراموش کردنش سخت میشه. برای پروژه هم، یا یکی دیگه پیدا میشه که تکلمیلش کنه یا میتونه دورکاری کنه! چرا نتونه عقب نشینی کنه؟! ما داریم راهکار میدیم و میگیم باید این کار بشه. مثل این میمونه که یکی بره پیش دکتر بگه من میخوام لاغر شم ولی نه ورزش می کنم و نه کم میخورم! نمیشه که؛ میشه؟

روی بچه های پیغمبر هم نمیشه خیلی حساب کرد! خدا به همه عقل داده برای اینکه ازش استفاده کنن. حالا یکی مثلا پسر نوح استفاده نمی کنه و یکی مثل همسر فرعون استفاده می کنه. ایشالله

اگه با دلیل منطقی ثابت کنید که این راهکار درست نیست حتما حذفش می کنم

13. صلوات ها 14

نوشته
    8
    حضور
    1 روز 15 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    48

نقل قول نوشته اصلی توسط asad نمایش پست ها
    شان دختر رو پایین نمیاره
    بيست سال اصلا چهل سال هم صبر كنه و اصلا ازدواج نكنه بهتر از اينه كه يه دختر بره خواستگاري يه پسر
    خيلي بده ...

15. صلوات ها 10

نوشته
    619
    حضور
    12 روز 13 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1766

نقل قول نوشته اصلی توسط taha20 نمایش پست ها
    معمولا این زیر نظر گرفتن ها چه از طرف دختر و چه پسر به خطا میرود و در تشخیص اشتباه میکنند
    مادامیکه هزینه وارد کننده (‌قیمت دلار ) ثابت میماند و هزینه تولید کننده افزایش می یابد ( تورم جامعه ) تولید کننده ورشکست خواهد شد و بیکاری رشد میکند (‌این یعنی یارانه دادن به تولید کننده خارجی ) . تجربه نشان میدهد هر راهی غیر از این (‌ افزایش قیمت ارز همگام با تورم ) بیراهه است و نتیجه نخواهد داد و روز به روز تولید کنندگان ضعیف تر میشوند . بر اساس این منطق و با نگاهی به رویکرد دولت فعلی نتیجه گیری میشود مادامیکه این دولت سر کار باشد شرائط اشتغال جامعه بدتر خواهد شد .
    افتخار به افزایش فروش نفت !

17. صلوات ها 5

نوشته
    8
    حضور
    1 روز 15 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    48

به جای اینکه زن ناز کند و مرد ناز بکشد، قضیه برعکس شد، تازه مشکلات شروع می شود.
    دقيقا.تازه اين بخش كوچيكي از مشكلاته

19. صلوات ها 10

علاقه
    (بحث دینی)
    نوشته
    1,294
    حضور
    18 روز 1 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    4082

اگه با دلیل منطقی ثابت کنید که این راهکار درست نیست حتما حذفش می کنم
    عجب!!!!!!!!

شما اینقدر به این راهکار تبصره و دلیل و نکته اضافه کردید که معلومه که اشتباه نیست از درست هم درست تره!

اگر همکار یا همکلاسی یا ... است، دختر می تواند با رعایت حدود شرعی کمی به طرف نزدیک شود (مثل برداشتن یک پروژه مشترک) و به محض اینکه احساس کرد طرف به او تمایل پیدا کرده عقب نشینی کند. البته در این راهکار باید مواظب باشد که اولا از حدود شرعی خارج نشود ثانیا هر وقت احساس کرد خودش بیش از حد وابسته شده باید کلا رابطه را قطع کند ثالثا حتما حتما حتما وقتی دید طرف یک مقدار به او تمایل پیدا کرده باید عقب نشینی کند. این عقب نشینی باعث می شود پسر تمایلی بیشتری به ایشان پیدا کند و به سمت او بیاید. وقتی هم آمد نباید اجازه دهد رابطه ای شکل بگیرد؛ بلکه باید قضیه را به سمت خانواده ها بکشاند.
    بله اگر کسی پیدا بشه که بتونه همه ی اون مواردی که درشت کردم رو رعایت کنه راهکارتون درسته!
    اما مشکل من توی همین تبصره ها و بودن شیطان و نفس و وسایل ارتباطی و عصر ارتباطاتو ... چرب زبانی اقایونو .. احساسی بودن خانم ها و ..... ایناسسسسسسسسسست

شما فکر میکنید از ده نفر جوونی که از این راهکار استفاده میکنن چند نفرشون میتونن با موفقیت این راهکار رو به سرانجام برسونن و چند درصد احتمال موفقیت توش هست؟ به نظر من نزدیک به 1درصد! (به هزار و یک دلیل)
    آخه حتی اون دکتری هم که میخواد راهکار واسه لاغر شدن بده قبلش یک بررسی میکنه روی راهکارهاش و میبینه راهکارهاش روی چند نفر جواب مثبت داده روی چند نفر جواب نداده اگر اثرات مثبتش بیشتر بود اونوقت اون راهکار رو به مریضش ارائه میده! نه اینکه به مریضش اینجوری نسخه بده:

خب عزیزم شما میخوای لاغر بشی؟؟؟ با یک آدم تن پروره چاق و تنبل صبح ها ساعت 6 برو پارک و 3بار دور پارک بچرخید فقط مواظب باشی که حتما حتما حتما صبح بیدار بشی و حرفهای اون آدم تنبله گولت نزنه! صبح بیدارش کن برین ورزش! بعد توی پارک سرعتت به خاطر وجود اون آدم تن پرور یک موقع کم نشه ها!!!! اگر فکر میکنی اون آدم تنبله یواش میدویه و تورو وادار به یواش دوییدن میکنه اصلا نمیخواد بری! بعد از ورزش برید کله پاچه یی اما دقت کنی که توی کله پاچه ای نباید کله پاچه بخوری وگرنه این راهکار جواب نمیده! باید برید اونجا و نون پنیر بخورید سعی کنید هروقت تمایل پیدا کردید کله پاچه بخورید سریع از مغازه خارج شوید و موضوع رو به خانواده هاتون انتقال بدید تا جلوی شما رو بگیرند ! خب مریض باید دقت کنید که این راهکار عوارض و خطراتی هم در پیش دارد و من فقط به شرطی این روش رو ارائه میدم که بتونی همه ی این مواردی که گفتم رو رعایت کنی ! اگر نتونستی رعایت کنی نمیخواد ازش استفاده کنی اما اگر رعایت کردی لاغز میشی

برای همین گفتم راهکارتون به درد بچه پیغمبر میخوره (چون لااقل بچه های پیغمبر از هر 100تا یکیشون مثه پسر نوح در میاد)

21. صلوات ها 6

صفحه 1 از 12 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری