حقوق مردم

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حقوق مردم

با سلام و عرض ادب و احترام
در طول عمر 23 ساله ای که از خدا گرفتم جرم و جنایات زیادی مرتکب شدم
حق الناس بگردنم هست
بعضیاش مالیه و بعضیاش جانیه
همیه از خدا میخوام اونطوری که شایسته فرد مظلوم و من ظالم هست حق افراد رو ادا کنم
از بعضی از این افراد حلالیت طلبیدم اما منو گفتن نمیبخشن
حق دارن
تکلیف من در برابر این واکنشها چیه؟
چطور باید حقشون رو به بهترین شکل ادا کنم؟

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

aLiReZaM;692344 نوشت:
با سلام و عرض ادب و احترام
در طول عمر 23 ساله ای که از خدا گرفتم جرم و جنایات زیادی مرتکب شدم
حق الناس بگردنم هست
بعضیاش مالیه و بعضیاش جانیه
همیه از خدا میخوام اونطوری که شایسته فرد مظلوم و من ظالم هست حق افراد رو ادا کنم
از بعضی از این افراد حلالیت طلبیدم اما منو گفتن نمیبخشن
حق دارن
تکلیف من در برابر این واکنشها چیه؟
چطور باید حقشون رو به بهترین شکل ادا کنم؟

عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

موارد مختلف است و نمی توان حکم کلی داد و لازم است به جزئیات اشاره کرده توضیح دهید که منظور از حق الناس مالی و جانی چیست ؟

ضمنا نام مرجع تقلیدتان را هم بفرمایید.

در پناه حضرت حق باشید[/]

جانیشو نمیتونم اشاره کنم
اما بحث من اینه که بعضی از چیزا واقعا سختن تو (خودم!)تو یه نفهمی بزرگ تو یه جهالت عجیب اینکارارو کردی و حالا که میفهمی میبینی چقدر اوضاعت پیچیدس توکل میکنی بخدا و میگی کمکم کن ردیف کنم قبل اینکه جوونیم تموم بشه قبل اینکه بیام پیست از این لکه ها پاک بشم و بعد یسری جاها چیزایی رو میخونی که ناامیدت میکنه
میگن حتما باید از اون فرد همینجا حلالیت بطلبی
رو بعضی از موارد شدنیه و رو بعضی چیزا نمیشه چون روت نمیشه به خودش بگی یا به کسی بگی که بره از جانبت حلالیت بخواد
اونوقت بنظرت بهترین کسی میتونه از جانبت حلالیت بگیره خداست
از خدا میخوای کمکت کنه و کارا ردیف بشه
اما باز جاهای مختلف میخونی چیزای مختلفیو که بار منفی دارن و القاکننده اینن که اصن از این دنیا بری بهتره
چون انگار دیگه راه و چاره واسه درست شدن این مسائل نیست
منتهی میبینی رفتن از این دنیا اون چیزی نیست که باید اتفاق بیفته و دوباره میشینی فکر میکنی و این آشفتگیها باعث میشه ذهنت شلوغ و شلوغتر بشه جوری که کم کم اسم خودتم یادت میره
مرجع تقلید به اون شکل نمیتونم بگم حتماهمین شخصه چون از آدمای مختلف بعضا چیزای مختلفو دنبال میکنم
ولی بیشتر آقای مکارم شیرازی

[="Tahoma"][="Black"]

aLiReZaM;692551 نوشت:
جانیشو نمیتونم اشاره کنم
اما بحث من اینه که بعضی از چیزا واقعا سختن تو (خودم!)تو یه نفهمی بزرگ تو یه جهالت عجیب اینکارارو کردی و حالا که میفهمی میبینی چقدر اوضاعت پیچیدس توکل میکنی بخدا و میگی کمکم کن ردیف کنم قبل اینکه جوونیم تموم بشه قبل اینکه بیام پیست از این لکه ها پاک بشم و بعد یسری جاها چیزایی رو میخونی که ناامیدت میکنه
میگن حتما باید از اون فرد همینجا حلالیت بطلبی
رو بعضی از موارد شدنیه و رو بعضی چیزا نمیشه چون روت نمیشه به خودش بگی یا به کسی بگی که بره از جانبت حلالیت بخواد
اونوقت بنظرت بهترین کسی میتونه از جانبت حلالیت بگیره خداست
از خدا میخوای کمکت کنه و کارا ردیف بشه
اما باز جاهای مختلف میخونی چیزای مختلفیو که بار منفی دارن و القاکننده اینن که اصن از این دنیا بری بهتره
چون انگار دیگه راه و چاره واسه درست شدن این مسائل نیست
منتهی میبینی رفتن از این دنیا اون چیزی نیست که باید اتفاق بیفته و دوباره میشینی فکر میکنی و این آشفتگیها باعث میشه ذهنت شلوغ و شلوغتر بشه جوری که کم کم اسم خودتم یادت میره
مرجع تقلید به اون شکل نمیتونم بگم حتماهمین شخصه چون از آدمای مختلف بعضا چیزای مختلفو دنبال میکنم
ولی بیشتر آقای مکارم شیرازی

با تشکر از توضیح شما

اما شما هنوز موردی را بیان نکردید !
دقیقا باید بفرمایید چه چیزی و چه کاری انجام شده و اگر فکر می کنید نمی توانید در اینجا مطرح کنید لطفا برای بنده پیام خصوصی ارسال کنید.

در پناه حضرت حق باشید[/]

موضوع قفل شده است