صفحه 1 از 11 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: احساس من از ارتباط آقايون با خانمم

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58293

احساس من از ارتباط آقايون با خانمم

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

هوالحق ...
    سلام به شما عزيزان ،
    سوال بنده در مورد مشكلي هست كه بين من و همسرم بوجود اومده و جواب شما رو هر دوي ما با هم مشاهده ميكنيم و جوابتون واقعا براي من كه مذكر هستم بسيار تاثير داره

ما چند سال هست عقد كرديم و همسر من ( خانم ) عضو انجمن سينماي جوان هست و يه سري همكار داره كه آقا و خانم هستن ...
    سن خانم بنده 29 سال هستش و واقعا من به ايشون اعتماد و اطمينان دارم و خودم با اينكه اهل نماز و روزه و قرآن هستم و حج رفتم شايد خدايي نكرده لغزشي انجام بدم در آينده ولي مطمئن هستم همسرم با توجه به شناختي كه اين چند سال ازش پيدا كردم اهل هيچ چيز غيرشرعي نبوده و نيست انشاالله ...
    اينم بگم كه من دو سال از خانمم كوچيك تر هستم ...
    همسر بنده عضو اين انجمن هست و مشغول فيلمسازي ( كارگردان هستن ايشون ) ، و مسلما بايد با يك سري آقا و خانم ( فيلمبردار و صدابردار و ... ) در ارتباط باشه ، ولي يكي دو نفر از اين آقايون هستن كه در شرف ازدواج هستن و همسر من ميگه من به اينها به چشم برادر نگاه ميكنم و يا اونها منو خواهر خودشون ميدونن، همسرم به اينها زنگ ميزنه يا اونها زنگ ميزنن ، به هم پيامك ميدن ، درد و دل ميكنن و اين چيزها ...

با وجود اعتمادي كه به همسرم دارم بعد از چهار و نيم سال تلفن همراهش رو براي اولين بار چك كردم! خب در پيام ها همسرم به اين دو نفر ميگه مثلا علي جان ! يا اونها همسرم رو با اسم كوچيكش صدا ميزنن ، يا در چند تا از پيام ها ديدم كه اونها به همسرم گفتن عزيز دل ! خواهر نازنين ! عزيزم ! و ...!
    خب من بخاطر اين مسئله به مشكل برخوردم ... همسرم ميگه اونها دهه هفتادي هستن ، آدماي ساده اي هستن و تو فكر ميكني هر كسي از اين كلمات استفاده كنه منظور خاصي داره در حالي كه داري اشتباه فكر ميكني ، يا اونها در شرف ازدواج هستن و همسرشون رو خيلي دوست دارن و ... ! ولي بهش گفتم اينها بهونه هست !!!
    نميدونم واقعا الان من خيلي بيش از حد غيرت و تعصب دارم روي همسرم يا حسود هستم به قول خودش ! يا ديدگاهم به قول همسرم نسبت به كساني كه با هم در تماس هستن ديدگاه جنسيتي هست فقط !

از شما واقعا يه مشاوره ميخوام چون ميتونم اگر مشكل از من هست خودم رو تغيير بدم ، ولي گيج شدم و واقعا نميدونم آيا مشكل از منه ؟!!!
    چون من خودم با جنس مخالفم اصلا ارتباط برقرار نكردم بعنوان همكار و دوست و اين چيزها ... چون نسبت به همسرم تعهد دارم و ايمان دارم به اينكه اگر من راهي رو كج برم فردا روز دنيا داره مكافاته و تاريخ تكرار ميشه و همين اتفاق براي همسرم ميفته ، ايمان دارم به آيه قرآن كه زنان پاك براي مردان پاك و بالعكس !
    من به خانمم هم گفتم كه وقتي كسي با كسي همكار هست و همكاري ميكنه بايد حد و مرز رو هم رعايت كنه ، خب من دوست ندارم همسرم رو با اسم كوچيك كسي صدا كنه ( منظور آقايون هستن! آيا اين ديدگاه من افراطي هست ؟! ) يا مثلا ما مد كرديم روز امروز كه من با فلاني خواهر و برادر هستم ! من ميگم خواهر و برادر بايد از يك شكم باشن ، اين ديدگاهم اشتباه ؟! يا يه پسر يا مرد كه ساده هست و روستايي هست و نميدونم ميخواد ازدواج كنه چرا به همسر من بگه عزيز دل ، عزيزم ، نازنين ، جيگرتو و ... ؟!!! همسرم ميگه اينا تكيه كلام اون شخص هست !!! واقعا آيا طبيعي هست كه منم به خواهر اون پسر يا زن اون پسر بيام بگم خوبي نازنين ؟ خوبي عزيزم ؟!!! نميدونم واقعا من مشكل دارم يا مشكل چيز ديگه اي هستش ... ممنون ميشم منو از اين حالت در بيارين!
    و در پايان همسرم حس ميكنه اين رفتار و برخورد من يعني اينكه من بهش شك دارم! در حالي كه اصلا اينطور نيست ... من اصلا بدبين نيستم نسبت به همسرم ، حتي بهش گفتم ما شايد به قدر فرشته ها خوب و پاك باشيم ولي دليلي نداره ديگران رو هم به همين چشم ببينيم!
    من يقين دارم همسرم نسبت به همكاران مرد خودش حس خاصي نداره !

ولي واقعا با همين اطمينان ميشه از حس جنس مذكر به مونث هم صحبت كرد ؟!

حداقل ما ديگه مرد هستيم و خودمون رو بيشتر و بهتر از خانم ها ميشناسيم تو اين زمينه! نميدونم همسرم چرا با چنين اطميناني ميگه اونها هيچ نگاه جنسيتي ندارن، پاك هستن و اهل اين برنامه هاي دوستي و ... نيستن! حالا گيرم كه اينم درسته و اونا واقعا مومن ترين و پاك ترين انسان هاي روي زمين ، ولي ديگه چرا به همسر من بيان بگن نازنين ، عزيزم ، جيگرتو ، عزيز دلم و ... ؟!!!
    همسرم ميگه تكيه كلامشون هست و به همه ميگن!
    والله از اين ميترسم فردا روز چند كلمه ديگه مثل نفسم ، عمرم ، عشقم و دوستت دارم! هم اضافه بشه و همسرم بگه نه نگاه ما جنسيتي نيست و يا اينا هم تكيه كلام اين افراد هستش !!!

باسپاس فراوان

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

2. صلوات ها 35

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58293

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 21

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151460

سلام و عرض ادب خدمت شما خانم و آقاي محترم
    يكي از فوايد مقيد بودن به قوانين الهي اسلام اين است كه در بن بست هايي كه به خاطر اختلاف نظرهاست از دين راهي براي برون رفت مي يابيم و راضي به رضاي خداوند متعال مي شويم هر چند بر خلاف طبع و ميل ما باشد.
    و خوشبختانه راهي كه شما براي حل مشكل پيدا كرده ايد بهترين راه است. مشاوران خانواده در اختلافات زناشويي تظاهر، دورويي، تسليم، خودخوري، پرخاشگري، اجتناب و گوشه گيري و گريز را محكوم به شكست مي دانند و بهترين راه براي حل مشكلات خانواده را «مذاكره» و گفتگو در فضايي آرام با حاكميت انصاف مي دانند. مراء و اصرار بر گفته خود نيز در مذاكره مردود است در اينجا بايد از مشاوره و به تعبير قرآن «حَكَم» كمك بگيريم.

اعتماد بين شما
    خيلي خوب است كه به همسرتان اعتماد داريد و به او برچسب نمي زنيد. واقعيت اين است كه زن غالبا به دليل روان شناسي خاص خود نسبت مردان بيگانه «نگاه جنسي» ندارد بلكه نگاه جنسيتي دارد. يعني واقعا بسياري از خانم ها هنگام ارتباط با مرد ديگر در دل حس جنسي ندارد و نمي خواهد به غير از مرد خودش كسي بر صندلي قلبش بنشيند. ولي طبيعت مرد اين گونه نيست او مي تواند هم زمان چندين نفر را بر صندلي قلب خود سوار كند. به عنوان نمونه شما مي بينيد خروس چندين مرغ را در قلمرو خود دارد و اجازه نمي دهد خروسي به مرغان او نزديك شود. و اين معني غيرت است. غيرت يعني غيرزدايي از ناموس، جان، مال و وطن.

سخن من با همسرتان
    خواهر محترم!
    سلام بر شما
    ممنون كه به ما اعتماد داريد و براي حل مشكلتان از ما كمك طلبيديد. خواهرم به نظرم خود شما اگر متوجه شويد كه شوهر شما به خانم هايي ارتباط دارد و چنين پيامك هايي برايشان ارسال مي كند حس خوبي نخواهيد داشت. يعني ممكن است منطقا راضي شويد كه خبري نيست ولي قلبتان نسبت به شوهرتان كدر خواهد شد به خصوص در زماني كه به دليلي بين شما مشاجره يا اختلاف نظري باشد. بنابراين از اين جهت جا دارد سجده شكر كنيد كه شوهري داريد كه حريم هاي بين نامحرم ها را رعايت مي كند.
    شما فرموده ايد كه من نسبت به آن آقايان حس خاصي به غير از همكار بودن ندارم و به چشم خواهر برادري به آنها نگاه مي كنم ولي واقعا خود شما بعيد مي دانم چنين حسي را براي شوهرتان نسبت به خانم هاي جواني بپذيريد.
    از سويي ديگر، شما از كجا مي دانيد كه واقعا ان آقايان محترم چنين حسي دارند و يا حس آنها اين طور باقي خواهند ماند؟!
    پيامبر صلي الله عليه و آله و سلم فرمودند مؤمن زيرك باهوش و محتاط است. بنابراين احتياط را از دست ندهيد.
    به نظرم من اگر بخواهيد بهترين هديه ها را به شوهرتان بدهيد اين است كه حس اقتدار او را با رعايت حريم ها تقويت كنيد تا مزرعه زندگي تان با نشاط و شاداب بماند.

خانواده آسماني
    زن و شوهر هر دو بايد در تحكيم روابط خود تلاش كنند تا خانواده محل امني شود براي حضور مهمانان آسماني يعني فرزندان. حضرت علي مي فرمودند من مي ترسم به زنان جوان سلام كنم ممكن است از صداي آنها خوشم بياييد و به جاي ثواب گناه كنم. حضرت زهرا هم متقابلا از نابينا هم خود را مي پوشاند. دوستان طلبه اي كه در پژوهشگاه صدا و سيما فعاليت دارند و در زيمنه فيلمنام نوييسي و كارگرداني فعاليت دارند اذعان مي كنند كه متأسفانه به دليل روابط راحت هنرمندان سينمايي زن و مرد، اختلاف و طلاق فيزيكي و عاطفي بين آنها زياد است.

گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 35

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151460

لطفا هر دوي شما اين سخنراني را با دقت گوش كنيد

قانونی طلایی:ارتباط موفق( فایل صوتی بسیار زیبا و راهگشا)

9. صلوات ها 20

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151460

11. صلوات ها 22

نوشته
    698
    حضور
    12 روز 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1314

نقل قول نوشته اصلی توسط طاهر نمایش پست ها
    به اينها به چشم برادر نگاه ميكنم و يا اونها منو خواهر خودشون ميدونن
    اصلا دوست عزیز این حرف ببخشید چرت محض هست
    اصلا امکان نداره برادر من
    حرفی بر سر عفاف همسر شما ندارم ولی ان اقایون بیشک بدون هیچ تردیدی ذهنیت دیگه ای دارند
    مثلا علي جان ! يا اونها همسرم رو با اسم كوچيكش صدا ميزنن
    همین استارت گناه هست شدیدا توصیه میکنم بدون ایجاد تشنج جریان رو حذف کنید

نميدونم واقعا الان من خيلي بيش از حد غيرت و تعصب دارم روي همسرم يا حسود هستم به قول خودش ! يا ديدگاهم به قول همسرم نسبت به كساني كه با هم در تماس هستن ديدگاه جنسيتي هست فقط !
    شخصا خیلی مخالف محدودیت خانومها هستم
    حتی در سایت ببینید یه دوستی بهم میگفت از خانومها بیشتر جوش حقوقشون میزنی :))
    ولی این مورد شما فرق داره عزیز حق شما هست و خواهد بود خیلی خطرناک است ولی خیلی در برخورد محتاط و دقیق باشید که میتونه باعث برداشت بد خانومها بشه و مشکلات بزرگتر به وجود بیاره

ولي واقعا با همين اطمينان ميشه از حس جنس مذكر به مونث هم صحبت كرد ؟!
    عزیز ذهن انسان خیال پرداز است
    اصلا شک نکن ذهن اون اقایون اگر هم نخواهند منحرف میشه
    مهم نیست چه سنی داری هنگام سلام کردن مادرت را در آغوش بگیر .

13. صلوات ها 17

علاقه
    زُيِّنَ لِلنَّاسِ حُبُّ الشَّهَوَاتِ...
    نوشته
    1,412
    حضور
    18 روز 23 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8658

حالا گيرم كه اينم درسته و اونا واقعا مومن ترين و پاك ترين انسان هاي روي زمين ، ولي ديگه چرا به همسر من بيان بگن نازنين ، عزيزم ، جيگرتو ، عزيز دلم و ... ؟!!!
    سلام علیکم
    متاسفانه این چیزها در بین اهالی سینما بسیار رایج هست و حتی بعضی از دوستان که در این کار هستند برای من چیزهایی از رفتارهای اون‌ها در پشت صحنه تعریف کردند که شرمم میاد اینجا بگم!
    البته قطعا همسر شما جزو این افراد نیستند ولی این مواردی که ذکر کردید و حتی خیلی بدتر از این چیزها بین قشر به اصطلاح هنرمند!!! اتفاق میفته و من اگر جای شما بودم اجازه نمی‌دادم همسرم در محیط‌های اینچنینی فعالیت کنند.

15. صلوات ها 17

نوشته
    19
    حضور
    17 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    85

حداقل ما ديگه مرد هستيم و خودمون رو بيشتر و بهتر از خانم ها ميشناسيم تو اين زمينه! نميدونم همسرم چرا با چنين اطميناني ميگه اونها هيچ نگاه جنسيتي ندارن، پاك هستن و اهل اين برنامه هاي دوستي و ... نيستن! حالا گيرم كه اينم درسته و اونا واقعا مومن ترين و پاك ترين انسان هاي روي زمين ، ولي ديگه چرا به همسر من بيان بگن نازنين ، عزيزم ، جيگرتو ، عزيز دلم و ... ؟!!!
    همسرم ميگه تكيه كلامشون هست و به همه ميگن!
    جداً می تونم بیان کنم که متاسفانه همسرتون شناخت خوبی نسبت به آقایون ندارند.

17. صلوات ها 19

نوشته
    292
    حضور
    6 روز 3 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    999

باو چقدر سخت میگیرید...
    ما هم سرکار همکارهامون رو همینطوری صدا میزنیم کسی هم نگاه جنسیتی ای نداره به کسی
    شما انقدر به همسرت بی اطمینانی چرا گذاشتی بره سرکار؟

19. صلوات ها 2

نوشته
    1,118
    حضور
    37 روز 21 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3880

1.یه روز با همسرت برو سرکارش هویجوری یه گوشه وایسا ببین بازم عزیزدلم و جیگرم و... به خانمت میگن.اگه گفتن حتما تیکه کلامشونه نمیتونن ترک کنن و بدون قصد و غرضه.اگه نگفتن که حتما میدونن این حرفا را گفتن به یه زن متاهل گفتن خوب نیست.و شاید منظور دارن از این جور صدا کردن.(البته میتونی اینکارو با ابتکار انجام بدی:مثلا بری اونجا به خانمت بگی که معرفیت نکنه.ببین رفتارشون چجوریه پسرا.بعد از یه ساعت به خانمت بگو معرفیت کنه و عکس العملشونو ببین) 2.خوبه که به خانمت اعتماد داری.ولی به اون پسرا که اعتماد نداری.هر خانمی پتانسیل گول خوردن داره. 3.خانمت میگه دهه 70تادی هستن.بچه ان ومنظوری ندارن!!!.من دوتا پسر 8-9ساله تو خیابون دیدم با هم میصحبتیدن.یه حرفایی میزدن من دهنم باز مونده بود که اینا این چیزا را از کجا بلدن.دیگه مثل زمونه ما نیست که.... 5.طبق تجربیات بنده.این مسئله به تیپ و چهره ی همسرتونم مربوطه.من خیلی کلاسهای مختلط و استاد زن رفتم.با همشون هم بگو بخند میکردیم سر کلاس و تیکه مینداختیم.پسرها دو تا نگرش دارن:1-اگه خیلی ارایش کرده و بد حجاب باشه.به دید جنسی و مخ زدن بهش نگاه میکردن.(البته بعضی ها هم اصلا تو باغ نبودن از پسرا مثل من :) )2-اگه معمولی بود.همونجور که گفتی به دید خواهر بهش نگاه میکردن بدونه منظور.(لازم به ذکره با هر دوتا گروه از خانمها شوخی میکردیم.ولی به خاطر تفاوت توی تیپ و قیافه ی دو گروه دیدمون نسبت به هر گروه متفاوت بود) 6.توی یه تحقیق از سرچ هایی که توی اینترنت شده (در زمینه مبتذلیجات)انجام دادن.فیلمهایی که با موضوع ارتباط با زن متاهل هست بیشترین امار بازدیدکننده ها را داشته.
    غم، مگر جز خاطر من، منزل و ماْوا نداری؟

خوش بیا...خوش بیا...آسوده بنشین، بر دلم
    گر جا نداری…!

21. صلوات ها 20

صفحه 1 از 11 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری