جمع بندی سربازی اجباری ، امری مفید یا مضر؟

تب‌های اولیه

48 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سربازی اجباری ، امری مفید یا مضر؟

درود
دیدم توی تاپیک نیروی نظامی ایران بحث کشید به سربازی اجباری و مزایا و معایب آن،با خودم گفتم یه تاپیک بزنم که در این مورد بحث کنیم
من خودم فکر میکنم اگه حداقل سربازی بره برا خرید،اگه حساب کنیم حداقل ده هزار نفر ده میلیون تومن میدن،سالیانه صدمیلیارد تومن پول بیشتر گیر دولت و وزارت دفاع و ... میاد،تازه بدون احتساب خرج های حذف شده ی اون افراد یا بوجود آمدن فرصت برای جوانان کشور...
حالا بعضی از دوستان گفتن که سربازی برای ما که یه کشور نظامی ای م واجبه و ... ولی من تا جایی که شنیدم خیلی مفیدتر از همون آمادگی دفاعی دبیرستان نیستش سربازی و صرفا تلف کردن وقت پسر هاست
نظر شما چیه؟

amirabdi;688794 نوشت:
درود
دیدم توی تاپیک نیروی نظامی ایران بحث کشید به سربازی اجباری و مزایا و معایب آن،با خودم گفتم یه تاپیک بزنم که در این مورد بحث کنیم
من خودم فکر میکنم اگه حداقل سربازی بره برا خرید،اگه حساب کنیم حداقل ده هزار نفر ده میلیون تومن میدن،سالیانه صدمیلیارد تومن پول بیشتر گیر دولت و وزارت دفاع و ... میاد،تازه بدون احتساب خرج های حذف شده ی اون افراد یا بوجود آمدن فرصت برای جوانان کشور...
حالا بعضی از دوستان گفتن که سربازی برای ما که یه کشور نظامی ای م واجبه و ... ولی من تا جایی که شنیدم خیلی مفیدتر از همون آمادگی دفاعی دبیرستان نیستش سربازی و صرفا تلف کردن وقت پسر هاست
نظر شما چیه؟

سلام
ما هم تا جایی که شنیدیم سربازی فقط تلف کردن عمره. دریغ از یک چیز مفید که تو سربازی آموزش بدن.اگه آموزش نظامیه که همون سه ماه اول کافیه. مثلا 2 سال نگهبان یه تانکر آب بودن وسط بیابون فایده ش چیه؟ Fool

بقیه ی دوستان با دیدگاه های متفاوت هم لطفا توی بحث شرکت کنن تا به یک جمع بندی برسیم

[="Microsoft Sans Serif"]کشوری که جز دشمن‌تراشی کردن چیزی بلد نیست، مجبوره برا حفظ امنیتش از مردم بدبختش مایه بذاره.
سربازی زوریه، اعصاب خوردیه، بلاتکلیفیه و هزار کوفت و زهرمار دیگه‌س که یک به هزار هم موافق رفتن به سربازی نیستن.
اگه سربازی نبود، من الان باید سرکار میرفتم (کار رشته‌ی من زیاده)؛ اما باید وایسم تو خونه تا تاریخ اعزامم برای خدمت مقدس -زیر چکمه‌های یه بر عقده‌ای که تحقیر کردن جوونا رو راهی برای مرد شدن میدونن- بیاد؛ چون کارت پایان خدمت ندارم و بهم کار نمیدن!
خدمت مقدس!
ای ...
thats just bullshit :read:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد محراب

[=arial] سلام
عرض ادب و احترام
سوالی جذاب برای جوانان پسر این مرز وبوم که کابوسی است برای ایشان
کارهای مهم زندگی اعم از سفرخارج و استخدام و بعضا ازدواج و......منوط به داشتن کارت پایان خدمت است

عده ای از ان به بدی یاد می کنند و برخی ان را فرصتی برای کسب تجربه و مهارت می دانند
در هر صورت مساله ای است که گریبان گیر جوانان کشور است و البته مختص کشور ما نیست و قوانین بیشتر کشورهاست و دغدغه جوانان جهان

جوانانی که باید از مرز و بوم کشور خود دفاع نمایند و در مقابل تجاوز دشمن بایستند و از وطن و ناموس و اعتقاد خود دفاع نمایند
صحبت از خدمت مقدس سربازی درددل خیلی از جوانان است بنده نیز تایپک راباز می نمایم تا دوستان نظرات خودشان را با حفظ صعه صدر و عصبانی نشدن بیان نمایند.

بنده نیز با اجازه دوستان بحث خود را در دو حوزه
- وظیفه جوانان در خدمت سربازی
- وظیفه مسئولین نظام در قبال خدمت جوانان

ادامه خواهم داد

[=arial]

آبـرنـگـ;688942 نوشت:
کشوری که جز دشمن‌تراشی کردن چیزی بلد نیست، مجبوره برا حفظ امنیتش از مردم بدبختش مایه بذاره.

با سلام
عرض کردم که خدمت سربازی برای خیلی از کشورهای دیکر هم هست مطالعه نمایید

در مورد این جمله تان قطعا دوستان دیگر بودند پست تان را حذف می کردند ولی بنده خواستم بماند این پست شما تا بدانید که به قول شما کسانی که مدام دشمن تراشی می کند خودش به فکر نیروی اش هم هست
سری به جنک 8 ساله بزنید وببنید چه کسانی شهید شدند؟؟؟
شاید جنک را سن تان قد ندهد
می توانید.
همین الان نیروهای سپاه قدس را در سوریه و عراق و لبنان و.....ببنید که در حال جهاد هستند اینها که سرباز نیستند؟؟؟ هستند؟؟؟
همین هایی که اکر نبودند داعش در خانه امثال این تفکر نشسته بود........ استغفروالله ای کاش قبل از حرف زدن کمی فکر بکنیم که بد نیست

آبـرنـگـ;688942 نوشت:
سربازی زوریه، اعصاب خوردیه، بلاتکلیفیه و هزار کوفت و زهرمار دیگه‌س که یک به هزار هم موافق رفتن به سربازی نیستن.

در مورد این مطالب صحبت می کنیم بعدا
فقط در مورد جمله اخرتان که موافق نیستند
عرض نمایم خیلی از ماها موافق خیلی از کارها نیستیم و دوست داریم هر طور که دلمان می خواهد زندگی نماییم
خب این فکر در انسانها پای بگیرد اجتماعی پای نمی گیرد

آبـرنـگـ;688942 نوشت:
اگه سربازی نبود، من الان باید سرکار میرفتم (کار رشته‌ی من زیاده)؛ اما باید وایسم تو خونه تا تاریخ اعزامم برای خدمت مقدس -زیر چکمه‌های یه بر عقده‌ای که تحقیر کردن جوونا رو راهی برای مرد شدن میدونن- بیاد؛ چون کارت پایان خدمت ندارم و بهم کار نمیدن!
خدمت مقدس!

در مورد این ها هم صحبت می کنیم
بعدا

[=Times New Roman]اگر جنگ بشه حاضرم برم خط مقدم تیکه تیکه بشم..
.
ولی در حال حاضر واقعا از خدمت سربازی متنفرم..واقعا متنفرم..واقعا متنفرم..
.
چون زووریه..به زور باید بری کاری که دوست نداری رو انجام بدی..من هیچوقت حرف زور تو کتم نمیره..
.
تمام تلاشم رو هم دارم میکنم معافیم رو بگیرم..بخاطر صافی کف پا معاف از رزم شدم..حالا دارم سعی میکنم معافی دائم بگیرم..
.
آخه چیه سربازی اهههههههههههههههههههههههه..واقعا بدم میاد..

Im_Masoud.Freeman;691037 نوشت:
[=Times New Roman].
تمام تلاشم رو هم دارم میکنم معافیم رو بگیرم..بخاطر صافی کف پا معاف از رزم شدم..حالا دارم سعی میکنم معافی دائم بگیرم..
.
..
اگه شغل دولتی خاستی بری یا جایی استخدام بشی معافیت پزشکی به ضررت تموم میشه.

[="Times New Roman"][="Black"]

mohsen1990;691051 نوشت:
اگه شغل دولتی خاستی بری یا جایی استخدام بشی معافیت پزشکی به ضررت تموم میشه.

خداروشکر من اصلا از شغل دولتی خوشم نمیاد و قصد استخدام شدن هم ندارم..
.
ایده های بهتری دارم..[/]

محراب;690992 نوشت:
[=arial]

با سلام
عرض کردم که خدمت سربازی برای خیلی از کشورهای دیکر هم هست مطالعه نمایید

بله کشورهای دیگه ای هم نظامی مشابه دارن.مثل انگولا و گینه بیسائو و ... یعنی ما باید در حد اونا باشیم.شما که مطالعه دارین جواب بدین.در مورد کشورهای اروپایی و امریکای شمالی و اسیایی پیشرفته سوال دارم نه کشور های پکیده ی همسایه یا افریقایی.این کشورها هم پادگاناشون مثل ماس؟مدت خدمت سربازیشون مثل ماس؟حقوق و وضعیت سربازاشون مثل ایرانه؟چیزایی که سربازاشون یاد میگیرن در حد سربازای ایرانه؟ من هرکدوم رفیقام رفتن سیگاری شدن برگشتن و شعارشونم اینه تو سربازی یا سیگاری میشی (البته شانس نیاری مخدر بدتری نکشی) یا ****.درسته که این چیزا به خود طرف بستگی داره ولی اینقدر فشار رو ادمه سراغ این چیزا میره.یکی از دوستان سرباز میگفت امار خودکشی تو پادگانها زیاده رسانه ای نمیکنن.همش رو در و دیواره پادگان از مذمت خودکشی نوشته.تا حالا کسی را ندیدم از سربازی راضی باشه.مگر اینکه پارتی داشته یه جا خوب افتاده باشه.هیچ کدوم نه هیچی یاد گرفته نه تغییر مثبتی براشون اتفاق افتاده.این یه جور دخالت توی زندگی من جوونه.یه نفر که سوادش اندازه 5دبستانم نیست بیاد بهم دستور بده.از یه طرف میان میگن زن بگیرین بچه دار بشین جمعیت بره بالا.از یه طرف سربازی که مانع کار پیدا کردن و ازدواج هست را گذاشتن جلو پامون.تازه بعد از دو سال طرف اومده میخاد کار پیدا کنه.کار پیدا نمیشه ....زن هم نمیگیره .... فساد میره بالا....و عواقب دیگه.حداقل یه کار مرتبط با رشتمون یاد بدن تو سربازی بهمون.پس فردا رفتیم استخدام بشیم بگیم عملی بلدیم.

[=lucida grande]در اینفوگرافیک زیر که حاصل نظرسنجی از دوهزار نفر است مشکلات و مزایای خدمت سربازی، پیامد شیوه کنونی سربازی برای کشور و همچنین تاثیرگذاری سربازی در بانوان و دانشجویان مورد بررسی قرار گرفته است.
جمع درصدها از صد نیست .نظرسنجی چند گزینه ای بوده.
...
.......................................................................................................................................................................................................
[=lucida grande]

[=lucida grande]معافیت از سربازی برای پسرانی که با دختران معلول ازدواج کنند

http://bit.ly/1SdBi9A
[=lucida grande]بر اساس لایحه‌ "قانون جامع حمایت از حقوق معلولان" که هفته‌ی گذشته به تصویب هیات دولت رسید، پسرانی که با دختران معلول ازدواج کنند، از سربازی معاف می‌شوند.
[=lucida grande]علی همت محمودنژاد، مدیرعامل "انجمن دفاع از حقوق معلولان کشور" با اعلام این خبر به خبرگزاری "مهر" گفت که در صورت تصویب این لایحه در مجلس شورای اسلامی و اجرایی شدن آن، مستمری معلولان که در حال حاضر ۵۲ هزار تومان است، به حداقل حقوق کارکنان دولت افزایش خواهد یافت.
[=lucida grande]به گفته‌ی آقای محمودنژاد، "بازنشستگی پیش از موعد"، "افزایش سهمیه استخدام در دستگاه‌های دولتی"، و "قوانین حمایتی ویژه نابینایان" از جمله دیگر موارد پیش‌بینی‌شده در این لایحه است.

در ویکی پدیا اومده تمام کشورها رو به تفکیک وضعیت خدمتشون نوشته:
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C

منم مخالف سربازی اجباری ام اما به شرطی که اگه قرار بود سربازی نریم یه جای بهتری بریم

همه دانشجو بودیم و میدونیم. اگر بخوان یه بار دیگه دیالوگ " سلامتی سه کَس ، زندونی و سرباز و بی کَس" رو بگن باید اینجوری بگن

سلامتی سه کَس ، زندونی و
دانشجو و بی کَس.

سربازا جاشون گرمه، و به موقش سرد هم می شه. غذاشون آماده است، پول هم (هرچند کم) می گیرین و مدرکشون هم از لیسانس معتبر تره

بازم می گم. من واقعا از سربازی اجباری بدم میومد ولی وقتی دیدم برای همه هست، قبولش کردم.

4 سال توی دانشگاه به بطالت می گذرونیم. تو سربازی به طور متوسط دو ساعت کار انجام میدیم اما تو دانشگاه همونم نیست (اکثریت، نه همه).

اون 4 سال برامون سخت نمیگذره واین 21 ماه می گذره. اینجا یه کم تناقض داریم.

سربازی مکانی هست برای اعتیاد جوانان
دزد شدن
دریده شدن در رفتار و گفتار
هیچ چیزی در زمینه نظامی اموزش داده نمیشه
کمی تمرینات ارتش سخت تر است
نیروی انتظامی و راهنمایی رانندگی در بیشتر اوقات رشوه گرفتن تعلیم میدن
سپاه هم در زمینه اموزش سرباز فقط بینظمی و راحت طلبی ودر رفتن از زیر کار اموزش میده

گزارش تصویری از خدمت مقدس سربازی:aks:

(من هم موافق نیستم که این همه جوون بهترین دوران زندگیشون رو در حال بطالت بگذرونند
سربازی با تموم بدی هایی که داره یه سری خوبی ها هم داره)
اول که میری خودت میبینی که خیلی ها تیتیش مامانی هستند :nini::koodak:و بعضی ها خیلی غد و شاخند:gholdor: بعضی ها هم بی دست و پا :Ghamgin:و بعضی دیگه فقط به فکر خودشون هستند:nashenas: و...
(من ارتش خدمت کردم) بعد از مدتی 50% روحیه ها عوض میشه مخصوصا دو دسته اول
خوبی هایی که برای من داشت اولیش این بود :
وقتی برای آموزشی رفتم خیلی ها بودند که پارتی های کوچیک و بزرگی داشتند ولی من ... فقط فقط خدا:Doaa:
خیلی واسم لذت داشت شاید اولین بار بود که تا این حد با خدا خلوت میکردم ایششششالا نصیب همه تون بشه!!
دیگه اینکه در همون دوران شروع کردم به مطالعه و مرور درسهام از طریق فلش کارتهایی که از قبل تدارک دیده بودم ( حتما برای اون روزها برنامه داشته باشین اگه ن میشه روزمرگی:vamonde:)
کم کم یاد گرفتم باید روی پای خودم وایسم و خبری از بابا مامان نیست:Bye:
مقاومت در برابر همه چیز هایی که ازشون اسم آوردید و کم و بیش رواج داشت:Lat:
از وقت خودم استفاده کنم اواخر دوره بود که با همون حقوق کمی که میدادند کلاس زبان رفتم و اتفاقا نفر اول کلاس شدم:solh:
مواقعی که آزاد بودیم یه کار پاره وقت (بازاریابی) پیدا کردم و یه کم درومدم بیشتر شد:khoshali:
خیلی ها رو تحمل کردم و باهاشون زندگی شبانه روزی داشتم که حتی قبل از اون حاضر نبودم بهشون سلام کنم و بعدش فهمیدم که اون قدر ها هم آدمهای بیخودی نیستند:khoshgel:
مبارزه کردن برای رسیدن به هدف ( حتی اگه به مسخرگی گرفتن یک روز مرخصی) رو بدون داشتن پشتوانه ای تمرین کردم:jangjoo:
با دوستای زیاااادی آشنا شدم که الان باهاشون بسیار صمیمی هستم:frind:
دوستی داشتم که در دوره آموزشی قسمت زیادی از قرآن رو حفظ کرد:khandan:
برنامه نه چندان منظم ورزشی ( استخر) با دوستای غیر خدمتی داشتم:farar:
بیشترین آمار مسافرتم در همین دوران بود ( هر چند هفته یک بار یه سفر یکی دو روزه ):shookhi:
یادگرفتم تنها کسی که میتونه بهم کمک کنه خودم هستم:ok:
خیلی ها اوقات خوشم رو میگرفتند یاد گرفتم هم تحملشون کنم هم باعث دلخوری بقیه نباشم:khobam:
درک کردم با تمام وجود که مال حلال چه چیز خوبیه( دوستی که به خاطر سوء استفاده موقعیتش اهل مال حروم شده بود در همون حوالی خدمت به بدترین وضع خدا ازش گرفت):aatash:
مدیریت مالی در شرایط نابسامان اقتصادی شاید بزرگترین دستاوردم بود:Hedye:

سامان 110
گزارشگر ویژه خبر تهران
:chakeretim:

سامان110;691131 نوشت:

جایی که شما خدمت کردی کلا داستانش فرق داره دوست عزیز
بله ارتش ساختار درستی داره و نظارت بهتری نسبت به دیگر اورگانهای سربازگیر

مثلا لشکر77همیشه پیروز زمانی که زیر نظر تیمسار پوردستان بزرگ بود واقعا کارخانه انسان سازی بود .....
در همان زمان لشکر 5نصر زیر نظر سردار ربانی ... اوه اوه نگم چی میساختن بهتره....

[TD="width: 76%"]
[=B Mitra]« دل در گرو خوبی ها »
[=B Mitra]حضرت رسول اکرم :[=B Mitra]
[=B Mitra]إنَّ اللّهَ جَبَلَ قُلوبَ عِبادِهِ عَلى حُبِّ مَن أحسَنَ إلَيها، وبُغضِ مَن أساءَ إلَيها؛ تحف العقول، ح۵۳[=B Mitra]
[=B Mitra] [=B Mitra]خداوند دلهاى بندگانش را بر اين سرشته است كه هر كه به آنها خوبى كند، دوستش بدارند و هر كه به آنها بدى كند، دشمنش بدارند.

امکان نداره جماعت جوان، در مدت خدمت سربازی براشون مفید باشه و با این حال غر بزنن.
تو دانشگاه هم همینطوره. چون به همت مسئولین کشور الان برای همه کار فراهمه، برای 4 سال دانشگاه هم غر میزنن. البته این برای کسانی که دانشگاه رو با دانشکاه یا زا...گاه اشتباه گرفتن درست در نمیاد.
در خدمت هیچ چاقی لاغر نمیشه، هیچ لاغری بدنش رو فم نمیاد، هیچ ورزشکاری به جایی نمیرسه.

هی پست میدن و هی پست میدن و هی پست میدن.

فقط بلدن یه کلاش بهت بدن و بگن باز و بستش کن.

کسانی که در جکیگور در مرز پاکستان خدمت می کنن و هر هفته شهید و مجروح میدن با کسانی که در هتل ها(پادگان)ی شهرهای بزرگ خدمت می کنن هیچ فرقی ندارن الا دو ماه کمتر خدمت می کنن.

17 ماه جونت در خطر باشه که 2 ماه کمتر خدمت کنی.
سربازان کمترین میزان آمادگی رو دارند به حدی که پسرخاله ی من لباسای قبل خدمتش تنش نمی رفت.
پادگان ها کتابخانه ی مجهزی ندارند و اکثرا کتاب خونه ها کتابهای مذهبی دارند.
برای کسانی که دوست دارند اوقات اضافیشون رو به مطالعه بپردازن [=B Mitra]هیچ تدارکی دیده نشده.

[/TD]

سلام

ببینید دوستان در اینکه سربازی اجباری از پایه و اساس غلطه حتی مسئولین هم شکی ندارن و سالهاست که این شیوه در کشورهای دیگه کنار گذاشته شده و همه کشورها به سربازی حرفه ای روی آوردن ولی اینکه چرا بازهم ما در کشور سربازی اجباری داریم به نظرم یکی از مهمترین دلایلش اقتصاد است چرا که شما با استخدام یک افسر حدود 1.5 میلیون در ماه به علاوه سایر مستمری ها باید بهش بپردازی ولی با این پول میشه 20 تا دکتر یا مهندس رو به خدمت گرفت و تا دو سال ازشون استفاده کرد حالا اگه این حالت رو برای تعداد صدها هزار سرباز در نظر بگیری میبینی که واقعا بودجه کافی برای استخدام این همه افسر و سرباز وجود نداره ولی واقعیت اینه که این کار در دراز مدت جوابگو نخواهد بود و با توجه به اینکه روز به روز تعداد سربازها کمتر میشه هر چه زودتر باید فکری به حال طرح سربازی حرفه ای در کشور کرد .

سامان110;691131 نوشت:
گزارش تصویری از خدمت مقدس سربازی:aks:

(من هم موافق نیستم که این همه جوون بهترین دوران زندگیشون رو در حال بطالت بگذرونند
سربازی با تموم بدی هایی که داره یه سری خوبی ها هم داره)
اول که میری خودت میبینی که خیلی ها تیتیش مامانی هستند :nini::koodak:و بعضی ها خیلی غد و شاخند:gholdor: بعضی ها هم بی دست و پا :Ghamgin:و بعضی دیگه فقط به فکر خودشون هستند:nashenas: و...
خوبی هایی که برای من داشت اولیش این بود :
وقتی برای آموزشی رفتم خیلی ها بودند که پارتی های کوچیک و بزرگی داشتند ولی من ... فقط فقط خدا:Doaa:
خیلی واسم لذت داشت شاید اولین بار بود که تا این حد با خدا خلوت میکردم ایششششالا نصیب همه تون بشه!!
دیگه اینکه در همون دوران شروع کردم به مطالعه و مرور درسهام از طریق فلش کارتهایی که از قبل تدارک دیده بودم ( حتما برای اون روزها برنامه داشته باشین اگه ن میشه روزمرگی:vamonde:)
کم کم یاد گرفتم باید روی پای خودم وایسم و خبری از بابا مامان نیست:Bye:
مقاومت در برابر همه چیز هایی که ازشون اسم آوردید و کم و بیش رواج داشت:Lat:
از وقت خودم استفاده کنم اواخر دوره بود که با همون حقوق کمی که میدادند کلاس زبان رفتم و اتفاقا نفر اول کلاس شدم:solh:
مواقعی که آزاد بودیم یه کار پاره وقت (بازاریابی) پیدا کردم و یه کم درومدم بیشتر شد:khoshali:
خیلی ها رو تحمل کردم و باهاشون زندگی شبانه روزی داشتم که حتی قبل از اون حاضر نبودم بهشون سلام کنم و بعدش فهمیدم که اون قدر ها هم آدمهای بیخودی نیستند:khoshgel:
مبارزه کردن برای رسیدن به هدف ( حتی اگه به مسخرگی گرفتن یک روز مرخصی) رو بدون داشتن پشتوانه ای تمرین کردم:jangjoo:
با دوستای زیاااادی آشنا شدم که الان باهاشون بسیار صمیمی هستم:frind:
دوستی داشتم که در دوره آموزشی قسمت زیادی از قرآن رو حفظ کرد:khandan:
برنامه نه چندان منظم ورزشی ( استخر) با دوستای غیر خدمتی داشتم:farar:
بیشترین آمار مسافرتم در همین دوران بود ( هر چند هفته یک بار یه سفر یکی دو روزه ):shookhi:
یادگرفتم تنها کسی که میتونه بهم کمک کنه خودم هستم:ok:
خیلی ها اوقات خوشم رو میگرفتند یاد گرفتم هم تحملشون کنم هم باعث دلخوری بقیه نباشم:khobam:
درک کردم با تمام وجود که مال حلال چه چیز خوبیه( دوستی که به خاطر سوء استفاده موقعیتش اهل مال حروم شده بود در همون حوالی خدمت به بدترین وضع خدا ازش گرفت):aatash:
مدیریت مالی در شرایط نابسامان اقتصادی شاید بزرگترین دستاوردم بود:Hedye:

سامان 110
گزارشگر ویژه خبر تهران
:chakeretim:

بسیار بسیار متن زیبایی بود
ممنون
:Gol:

به شخصه فکر میکنم بعد از دوره ی آموزشی دیگه سربازی به درد نخوره...
الان یکی مث من این همه درس خونده پروژه برداشته جشنواره اول شده برای خودش استعداد مملکته (:دی) بعد هی باید بیاد الکی درس بخونه مبادا سربازی زندگی ش رو تباه کنه...یا یه سری میخوان زن بگیرن ولی بخاطر سربازی زندگی شون تباه میشه و به زن زندگی شون نمیرسن...خیلی از ملت هم هستن درسشون تموم شده دنبال موقعیت کاری هستن بعد سربازی زندگی شون رو تباه کنه...تازه بعد از دوسال که سربازی تموم بشه همه ی درسای دانشگاه یادمون رفته دوباره باید نابود بشیم تا باز روی دور برگردیم...شرکت ها هم که الان اکثرا خانم ها رو استخدام میکنن یا افراد جوون تر رو...
حداقل آزاد نمیکنن سربازی رو پولی ش کنن یه بودجه ی خفنی هم برای وزارت دفاع دربیاد بخدا سودش خیلی بیشتره

[=arial]

mohsen1990;691055 نوشت:
بله کشورهای دیگه ای هم نظامی مشابه دارن.مثل انگولا و گینه بیسائو و ... یعنی ما باید در حد اونا باشیم.شما که مطالعه دارین جواب بدین.در مورد کشورهای اروپایی و امریکای شمالی و اسیایی پیشرفته سوال دارم نه کشور های پکیده ی همسایه یا افریقایی.این کشورها هم پادگاناشون مثل ماس؟مدت خدمت سربازیشون مثل ماس؟حقوق و وضعیت سربازاشون مثل ایرانه؟

با سلام
عرض ادب و احترام
مطالبتان اشتباه است
به این ادرس مراجعه نمایید

http://vazifeh.police.ir/?siteid=25&fkeyid=&siteid=25&pageid=353

سایت نظام وظیفه است
خیلی از کشورها اروپایی و امریکایی و اسیایی سربازی دارند

mohsen1990;691055 نوشت:
یکی از دوستان سرباز میگفت امار خودکشی تو پادگانها زیاده رسانه ای نمیکنن.همش رو در و دیواره پادگان از مذمت خودکشی نوشته.

این مطلب هم اشتباه است
اسناد و مدارک این را ثابت کرده است که شما اطلاعاتتان صحیح نیست
مطالب قبلی تان نشان می دهد که منب اطلاعاتتان مورد اعتماد نیست

mohsen1990;691055 نوشت:
تا حالا کسی را ندیدم از سربازی راضی باشه.مگر اینکه پارتی داشته یه جا خوب افتاده باشه

این را قبول دارم که بعضی ها که اشنا دارن از ان استفاده می کنند نفی نمی کنم و اشتباه است بنده بیش از همه از این عمل ناراحتم و هم درد شما عزیزان

mohsen1990;691055 نوشت:
هیچ کدوم نه هیچی یاد گرفته نه تغییر مثبتی براشون اتفاق افتاده

این مطلب را هم قبول دارم ودر موردش صحبت می کنیم

mohsen1990;691055 نوشت:
این یه جور دخالت توی زندگی من جوونه.

این را قبول ندارم
کشور باید از دست متجاوزان و دشمنان حفظ شود و راه حل اش جوانان هستند و تا تشکیل نیروهای نظامی کادر بهترین راه این است

mohsen1990;691055 نوشت:
یه نفر که سوادش اندازه 5دبستانم نیست بیاد بهم دستور بده

اولا
که این مطلب درست نیست چون این حرف شما برای اول انقلاب بود الان همه نیروی های نظامی حداقل دیپلم و لیسانس رو دارن

ثانیا
خیلی چیزها به سواد ربطی ندارد مثلا تخصص
خب وقتی که نیرویی نظامی 10و20سال است در نظام خدمت می کند تخصص اش از شما بیشتر است
شما ماشین تونو می برین تعمیر به سوادش کار دارین که دکتری دارد یا نه؟؟؟

[=arial]

mohsen1990;691055 نوشت:
چیزایی که سربازاشون یاد میگیرن در حد سربازای ایرانه؟ من هرکدوم رفیقام رفتن سیگاری شدن برگشتن و شعارشونم اینه تو سربازی یا سیگاری میشی (البته شانس نیاری مخدر بدتری نکشی) یا ****.درسته که این چیزا به خود طرف بستگی داره ولی اینقدر فشار رو ادمه سراغ این چیزا میره.ی

با سلام
این را خودتان جواب دادین که همه چیز به خودانسان وابسته است
خیلی از جوانان ها سربازی هم نرفته اند سیگاری اند و معتاد پس این دلیل تان هم مورد قبول نیست

mohsen1990;691055 نوشت:
از یه طرف میان میگن زن بگیرین بچه دار بشین جمعیت بره بالا.از یه طرف سربازی که مانع کار پیدا کردن و ازدواج هست را گذاشتن جلو پامون.تازه بعد از دو سال طرف اومده میخاد کار پیدا کنه.کار پیدا نمیشه ....زن هم نمیگیره .... فساد میره بالا....و عواقب دیگه.حداقل یه کار مرتبط با رشتمون یاد بدن تو سربازی بهمون.پس فردا رفتیم استخدام بشیم بگیم عملی بلدیم.

این که جوان مردم را در این دو سال می توانند متخصص ش بکنند که هم کاری بکند برای شان و هم تخصصی یاد بگیرد و هم پولی دست جوان بیاید را نمی کنند من هم مانده ام قبول دارم این مطلب شما را.
این که ازدواج را به سربازی گره بزنیم حرف خوبی نیست و منطقی هم نیست و در حالی که به سربازان متاهلی خدماتی هم می دهند از قبیل بودن در شهر خودش و.....

نداشتن کار را هم قبول ندارم
جوان تخصص داشته باشد و اهل کار همه جا کار است و این شعار نیست
جوانان ما منتظر اند که دولت برایشان کار پیدا بکند و این اشتباه بزرکی است
چرا جوانان ما تو همه چیز خودشان را با اروپا و...مقایسه می کنند ولی تو کار مقایسه نمی کنند ؟؟؟
جوانان کشورهای دیکر خودشان برای خودشان کار دست و پا می کنند ولی جوانان ایران منتظر اند کسی یا دولت برایش کاری درست بکند چرا؟؟؟
(هرچند بحث اش خارج از حیطه پاسخگویی ماست و خارج از تایپک)

[=Microsoft Sans Serif]

محراب;691946 نوشت:
این که ازدواج را به سربازی گره بزنیم حرف خوبی نیست و منطقی هم نیست و در حالی که به سربازان متاهلی خدماتی هم می دهند از قبیل بودن در شهر خودش و.....

سلام استاد

شب شما بخیر

بازم دست شما درد نکنه که در کنار دفاع کردن یه دو تا دونه از ضعفای سیستمی سربازی رو اشاره کردین...

میدونید مشکل مملکت ما چیه، مشکل ما اینه که بچه پولداریم، مشکل ما اینه که رو طلای سیاه زندگی می کنیم...

می دونید چرا کشوری که یکی از بزرگترین منابع انرژی جهان رو داره، الان فقط 9 تا پالایشگاه داره و اون 9 تا هم باز نصفشون با نصف ظرفیت کار می کنن، می دونید چرا بعضی وقتا به قول یکی از مهندسای پالایشکاه آبادان بنزین تو مشعل کت کراکر می سوزه،

یکی از علتاش اینه که اگه تو ایران مهندس نفت باشی باید 2 سال کف پادگان جارو بکشی، ولی اگه ... راه دور نمی خواد بری.... همین بغل گوشمون ماهی 15 هزار دلار می دن....

بعدش جو درست می شه که به مملکت خیانت نکنید.... آخه عزیز من .... اگه اونی که می ره ..... یا ..... کارش بده.... شما (شمای نوعی) داری چه بلایی سر مملکتت میاری....

چرا هیچی سرجاش نیست...؟؟

نقل قول:
[=arial]نداشتن کار را هم قبول ندارم
[=arial]جوان تخصص داشته باشد و اهل کار همه جا کار است و این شعار نیست

قبول دارید که سیستم اقتصاد ما، هر اسمی که می خواد داشته باشه ، داشته باشه.... آخرش سرمایه داری و سرمایه سالاریه....

این مثل علم بهتر است یا ثروتو شنیدین... علم چیز خوبیه... ولی اگه پول نداشته باشی باید بزاری در کوزه....:ok:

نقل قول:
[=arial]جوان تخصص داشته باشد و اهل کار همه جا کار است و این شعار نیست

باز خوبه دو تا قید گذاشتین تا هر کی بخواد شاکی باشه ، محکومش کنید که اهل کار نیستی... یا مثلا کار بلد نیستی....

باشه بابا.... شما خوبی... :khaneh:(به قول معروف اصلا تو خوبی... اصلا ما واشر سوخته ... شما ارباب حلقه ها.... اصلا من پست حذف شده... شما تاپیک قرار معنوی....اصلا من سرباز... شما خوشبخت و عاقبت به خیر و همه چیزای خوب ...

ولش کن استاد.... می دونم که از سر دلسوزی و وظیفه دفاع می کنی.... بهتون حق می دم

یا علی

[=arial]

یا‌رقیه;691963 نوشت:
ولش کن استاد.... می دونم که از سر دلسوزی و وظیفه دفاع می کنی.... بهتون حق می دم

با سلام
عرض ادب و احترام
این مطلب ییشتر از مطالب دیگرتان ناراحتم کرد
بنده هر مطلبی مینویسم جزء اعتقاداتم است شما بزرگوار هر چه میخواهید بگویید
بارها هم گفته ام به خاطر دنیای دیگران اخرت خودام را خراب نمی کنم در بیشتر تایپک ها هم نوشته ام

یا‌رقیه;691963 نوشت:
یکی از علتاش اینه که اگه تو ایران مهندس نفت باشی باید 2 سال کف پادگان جارو بکشی، ولی اگه ...

تو پادگان ها الان بی سوادش هم جارو نمی کشد این را بدانید
این را با تمام علم عرض می نمایم

کجای این مملکت متخصص را بردن جارو زدن؟؟
بارها گفته ام ای کاش علم تان به حرفهای کوچه بازاری منبع نمی خورد راحتر بحث می کردیم
چه حرفیه این حرفهایی که می زنید ؟؟

سربازان الان تو پادگانها مثل قدیم هستند؟؟؟ به هر چی قبول دارید قسم که نیستند
قبلا اگر سربازی خدمت بود و وظیفه الان منت است و بس.

بزرگوار کشور کشور خودتان است
می خواهید امنیت داشته باشید باید سربازی بروید
می خواهید ناموس کشور به دست گروههایی چون داعش نیفتد باید سربازی بروید
ما هم رفته ایم

چرا نروید؟؟
پس چه کسی از کشور محافظت بکند؟؟؟
امروز 176شهید گمنام اوردند انها سرباز هم نبودند
رفتند از کشور خودشان دفاع بکنند
انها هم مثل جوانان الان حرف می زدند که فاتحه کشور خوانده شده بود
چرا سربازی را وقت تلف کردن می دانید؟؟
8سال جنک را هم خیلی ها وقت تلف کردن می دانستند

اگر انها هم به فکر ازدواج و کار و ثروت و قدرت و.....بودند که الان جناب داعش سرکار بود
ان زمان هم اقازاده ها سربازی نرفتند ولی این فرزندان نگفتند چون اقازاده ها نمی روند ما هم نمی رویم

ان هم زمان هم خیانت بود در حد ریس جمهور ولی این ها نگفتند چون ریس جمهور خاین است من جنک و سربازی نمی روم

مکر جوانان کشور 8سال جنک رفتند جوان نبودند و ارزو نداشتند؟؟؟

بس کنید این بهانه ها را
که اگر ان زمان هم بودند همین بهانه ها را می اوردند
بله ان زمان هم خیلی ها با همین بهانه ها جنک نرفتند و از سربازی فرار کردند

در مورد اصل سربازی و وظایف نظام در مورد سربازان و متقابلا سربازان در مقابل نظام بحث خواهیم کرد

محراب;691970 نوشت:
[=arial]

پس این رفیقم که میگه ماهی دو بار باید توالت بشورم دروغ میگه.لیسانسم داره.

محراب;691936 نوشت:

با سلام
عرض ادب و احترام
مطالبتان اشتباه است
به این ادرس مراجعه نمایید

http://vazifeh.police.ir/?siteid=25&fkeyid=&siteid=25&pageid=353

سایت نظام وظیفه است
خیلی از کشورها اروپایی و امریکایی و اسیایی سربازی دارند

تاریخ هایی که توی همین سایت هست را ببینین.مال 9-10 سال پیش هست.اگه منبعی دارین که وضعیت الان سال 2015 خدمت سربازی را در دنیا نشون میده بفرمایید.منبع موثق.رفتین تو سایت وظیفه سربازی در مورد خوب بودن سربازی مطلب اوردین!!!!هیچ ماست بندی نمیگه ماست من بده.اینا هم نمیان بگن سربازی بده.من به مطالبشون اعتماد ندارم تا وقتی خودم از سایت مربوط به هر کشور وضعیتشو چک کنم که متاسفانه الان وقتشو ندارم. همونطور که در همین مطلب قدیمی هم میبینین با اینکه قبلن احتمال جنگ بین کشورها بیشتر بوده با این حال در اون زمان هم مدت خدمتشون از ما کمتر بوده.و همونطور که قبلن گفتم اگه منبع پیدا کردین در مورد کشورهای اروپایی و اسیایی پیشرفته امریکای شمالی بزارین.نه کشورهای کمونیستی و افریقایی و امریکا جنوبی.

محراب;691936 نوشت:
این مطلب هم اشتباه است
اسناد و مدارک این را ثابت کرده است که شما اطلاعاتتان صحیح نیست
مطالب قبلی تان نشان می دهد که منب اطلاعاتتان مورد اعتماد نیست
این مطلب را نقل کردم.خودمم مطمئن نیستم.ولی چیز دور از ذهنی نیست.اطلاعات شما هم نشون میده بروز نیستین.

محراب;691936 نوشت:
این را قبول ندارم
کشور باید از دست متجاوزان و دشمنان حفظ شود و راه حل اش جوانان هستند و تا تشکیل نیروهای نظامی کادر بهترین راه این است
بله همانطور که لب مرز سیستان و بلوچستان 5تا سرباز را گروگان گرفتن!یعنی تا این حد اموزش ندیده بودن سربازها.2 سال میشه یه کماندویی چریکی چیزی تحویل داد.الان بعد دو سال یه سربازو ببینی داغونه.چرا اینقدر زیاد اخه 2 ساااال.یعنی تو کل دو سال دارن اموزش میدن؟یا رژه و ... انجام میدن؟بعد دو سال طرف میاد خونه یکماه بعدشم همه چیز یادش رفته.تازه اگه چیزی یادش داده باشن که بخاد یادش بمونه.نمیدونم نمیشه همون چیزا را در مدت همون اموزشی یاد بدن.حتما 2 سااال باید باشه؟مگه جنگ همش زمینیه ؟اون قدیما بود که زمینی بود تازه عراقم همین بقل دستمون بود.الان دیگه حرف اولو حملات هوایی میزنن خودتون بهتر میدونین.

محراب;691936 نوشت:

اولا
که این مطلب درست نیست چون این حرف شما برای اول انقلاب بود الان همه نیروی های نظامی حداقل دیپلم و لیسانس رو دارن

ثانیا
خیلی چیزها به سواد ربطی ندارد مثلا تخصص
خب وقتی که نیرویی نظامی 10و20سال است در نظام خدمت می کند تخصص اش از شما بیشتر است
شما ماشین تونو می برین تعمیر به سوادش کار دارین که دکتری دارد یا نه؟؟؟

من هرکدوم از دوستان رفته سربازی میگه یه جوری بامون برخورد میکنن که این طرز برخورد فقط از یه ادم بی سواد برمیاد.(توهین به بیسوادا نباشه بعضیا) میگن همش فحش میدن و هر چی که میخان میگن.

ببخشیبد استاد ی جوون ممکلت چجوری واسه خودش کار دسو پا کنه اون وقت؟ هرجا میره ازش سابقه کار میخان ک!

کنار مترو میاد دو تا چیز بفروشه شهرداری میزنه با پنجه بوکس ضربه مغزی میشه خبرشم هست!..........

محراب;691946 نوشت:

با سلام
این را خودتان جواب دادین که همه چیز به خودانسان وابسته است
خیلی از جوانان ها سربازی هم نرفته اند سیگاری اند و معتاد پس این دلیل تان هم مورد قبول نیست

بله.اونایی هم نیستن حتما بعد سربازی سیگاری میشن.یا اگه بودن پیشرفتش میدن و میرن سراغ مخدریجات.نمیدونم مگه ممنوع نیست اینا تو سربازی!تو اتوبوس سربازه از جیبش یه چی دراورد من تو نمایشگا پلیس دیده بود که مخدره فکر کنم اسمش ناس بود مثل ادامس بود گذاشتن زیر زبونشون.

محراب;691946 نوشت:

برادره من اصلن به کسی که سربازی نرفته کسی دختر نمیده.خدمات بعد از سربازی پیشکش.ما که هرجا زنگیدیم گفتیم نرفته (من) سربازی.گفتن دختر نمیدیم.

محراب;691946 نوشت:
نه به خدا دولت سنگ نندازه جلو پامون ما راضی هستیم.برا یه کار که میخایم راه بندازیم هزار جور تعرفه و تبصره نزارن.ماراضی هستیم.
یه نگاه به همین استخدامیا دولت بندازین شرط اول مشکل سربازی نداشتنه.وقتی من سربازی نرفتم که نمیزارن برم سره کارشون.هر چقدرم بلد باشم.قانونشونه.فقط کارت را میبینن.من رفتم بدون سربازی جایی کار.گفتن بیمه نمیکنیم.حقوق کم.خرحمالی هم بود.با مدرک فوق مکانیک.کاره بیخودی زیاده بدون سربازی قبول دارم.کار هم که نداشته باشی دختر کسی بهت نمیده.همشون ریششون همون سربازیه اصل مشکل.

شما خدمت رفتید یا در حال خدمتید؟
بیشتر واسه این میپرسم که از ضررهاش خیلی با اعتقاد نمونه میفرمایید

محراب;691946 نوشت:
[=arial]

نداشتن کار را هم قبول ندارم
جوان تخصص داشته باشد و اهل کار همه جا کار است و این شعار نیست
چرا جوانان ما تو همه چیز خودشان را با اروپا و...مقایسه می کنند ولی تو کار مقایسه نمی کنند ؟؟؟
جوانان کشورهای دیکر خودشان برای خودشان کار دست و پا می کنند ولی جوانان ایران منتظر اند کسی یا دولت برایش کاری درست بکند چرا؟؟؟
(هرچند بحث اش خارج از حیطه پاسخگویی ماست و خارج از تایپک)

در مورد این موضوع یه چیزی یادم رفت بگم.گیریم که وظیف دولت فراهم کردن کار نباشه.حداقل کار خودشو درست انجام بده.که خیلی شرکتها و کارخونه ها ورشکسته نشن.دلار گرون نشه.کشورهای اروپایی فضای باز اقتصادی دارن راحت میتونن دست به هرکاری بزنن ریسکش بالا نیست.چون از این نمیترسن که همه ی امارها یه شبه عوض بشه.ولی تو ایران مگه جرئت میکنه ادم ریسک بکنه.یا اصلا بستر فعالیتش مهیا نیست.

سلام
من خودم سربازی رفتم
اوایل خیلی ناراحت بودم که اخه چرا باید سربازی برم!
ولی بعد که تموم شد تازه متوجه شدم باید میرفتم! چون در خدمت کردن چیزایی ادم بدست میاره که دیگه توی هیچ دوره ای از زندگی انسان نصیب ش نمیشه و اگه کسی نره گمونم هیچ وقت اونو بدست نمیاره و بدبخت از دنیا میره!

یکی از مهمترین هاش بنظرم اینه که انسان سلب توفیق میشه و هرجا که پا بزاره بدیمنی میاره !!

مثال بارزش هم همین بازیکنی که از سربازی فرار کرد و بعد مربی تیم ملی فوتبال اشتباه بسیار بزرگی کرد و یا گولش زدن (خدا می دونه) اومد اونو دعوت کرد!

بعد هم همون بازیکن اومد توی جام ملتها خطا کرد و اخراج شد و تیم ما از رفتن به مرحله بعد باز موند و اوت شدیم!

پرنس کوچولو;692277 نوشت:
سلام
من خودم سربازی رفتم
اوایل خیلی ناراحت بودم که اخه چرا باید سربازی برم!
ولی بعد که تموم شد تازه متوجه شدم باید میرفتم! چون در خدمت کردن چیزایی ادم بدست میاره که دیگه توی هیچ دوره ای از زندگی انسان نصیب ش نمیشه و اگه کسی نره گمونم هیچ وقت اونو بدست نمیاره و بدبخت از دنیا میره!

یکی از مهمترین هاش بنظرم اینه که انسان سلب توفیق میشه و هرجا که پا بزاره بدیمنی میاره !!

مثال بارزش هم همین بازیکنی که از سربازی فرار کرد و بعد مربی تیم ملی

فوتبال اشتباه بسیار بزرگی کرد و یا گولش زدن (خدا می دونه) اومد اونو دعوت کرد!

بعد هم همون بازیکن اومد توی جام ملتها خطا کرد و اخراج شد و تیم ما از رفتن به مرحله بعد باز موند و اوت شدیم!

توی تاپیک مشابهی خودتون گفتید راننده بیابونید.........
شما ک درس نخوندید بله براتون راحته سربازی×!
ی جوون نخبه بهترین دانشگاه مدرک میگیره! تا بره سربازی بیاد کاری براش مونده؟اخرش میره مسافر کشی یا دم مغازه باباش! باباش میزنه سرش میگه خاک تو سرت چرا از اول نیومدی دم مغازه چارسال درس خوندی؟

[="Microsoft Sans Serif"][="Indigo"]

محراب;691970 نوشت:
این مطلب ییشتر از مطالب دیگرتان ناراحتم کرد
بنده هر مطلبی مینویسم جزء اعتقاداتم است شما بزرگوار هر چه میخواهید بگویید

سلام استاد

ناراحت چرا... منظور بدی نداشتم.... شما بد برداشت کردین...

مثلا خود من اگه یه جایی باشه که خدای نکرده کسی بخواد نظام رو ببره زیر سوال... احساس وظیفه می کنم که از جلوش در بیام....

ولی وقتی اینجا یک مجموعه یک دست هستش.... اینجا جای نقد کردن هست ....

در هر صورت امیدوارم باور کنید که قصد جسارت نداشتم ...

محراب;691970 نوشت:

ضمنا در مثال مناقشه نیست.... عرض بنده جارو کشیدن نبود....

به این مشکل اشاره کرده بودم که از ظرفیت افراد استفاده نمی شه.... مثالش هم که تو پست قبلیم آورده بودم....مهندس نفت در پادگان و تو کل کشور فقط 9 تا پالایشگاه!! و یکی از بزرگترین معادن انرژی جهان بودن!!.... اینو کجای دلتون جا می دین؟؟!!....

محراب;691970 نوشت:
کجای این مملکت متخصص را بردن جارو زدن؟؟

ببینید اگه من مهندس نفت رو مثال می زنم چون رشتم هستش... چون تو این زمینه اطلاعات دارم....

مثلا الان تو صنعت نفت اگه نیاز باشه.... برای بازرسی یه خط لوله محوری رقم هایی مثل 100 میلیارد تومن و بیشتر با شرکتای خارجی قرار داد بسته می شه((البته مقوله ای که تخصص بومی موجود نباشه))... حالا چرا این هزینه ها انجام می شه... چون صنعت نفت نقش عمده ای تو اقتصاد ما داره و نباید به مشکل بر بخوره....نمی گم وابسته به نفت بودن خوبه ها... ولی واقعیتیه...

الان تو بحث پزشکی... یک پزشک می تونه با حقوق چند میلیونی ، سربازیشو در قالب طرح بگذرونه....چون به پزشک نیاز داریم....

ولی یه مهندس باید با هزار یا علی مدد و هزار خواهش و التماس در صورتی که تو دانشگاه مطرحی درس خونده باشه و در ضمن معدل بالایی داشته باشه... تازه بعد از 6 ماه الاف شدن با حقوق 96 هزار تومن به عنوان امریه استفاده می شه....

چرا؟؟.... مهندس زیاد داریم که برای این همه کار موجود نیست.... چرا؟؟... متاسفانه کشور صنعتی نیست...

تو همین زمینه صنعت نفت عادت کردیم به خام فروشی.... پس مهندس نفت به چه دردی می خوره... پالایشگاه چه لازم... و این می شه که در نهایت عقب میوفتیم...

نقل قول:
[=arial]بزرگوار کشور کشور خودتان است
[=arial]می خواهید امنیت داشته باشید باید سربازی بروید
[=arial]می خواهید ناموس کشور به دست گروههایی چون داعش نیفتد باید سربازی بروید
[=arial]ما هم رفته ایم

چرا نروید؟؟

این حرفتون هم یه جورایی قیاس مع الفارق هستش....

کسی نگفت سربازی نرید... مشکلات رو گفتیم....

ضمنا اینطوری که شما نوشتین... انگاری فقط نگران امنیت ایران هستید....

ایران نه.... کافی نیست.... اسلام عزیز...

بنابراین اگه تمایل داشتین برای دفاع از حریم اهل بیت در قالب گردان های حضرت قاسم ثبت نام کنید تا در صورت نیاز بهتون فراخوان بدن... حتما به سایت atabe.org مراجعه کنید.... در زبانه ثبت نام... سمت چپ صفحه در بخش زیر سیستم های ثبت نام...

یا علی

نقل قول:
توی تاپیک مشابهی خودتون گفتید راننده بیابونید.........

سلام من گفتم!:Gig:
اها نه نگفتم راننده کامیون، گفتم کارگر کامیونِ بیابون، ساختمونِ خیابون ...اینطوری :khandeh!: ...من هنرم خیلی بیشتر ازیناس !:Cheshmak:
مثلا هشتصد تومن میدم پشت سر کامیون بدو بدو میکنم!:Khandidan!:
یا اینکه ده هزار تومن میگیرم ، یه جوب و سر تا تهش و خالی
میکنم بعد دوباره پرش میکنم ....!:khaneh:

نقل قول:
شما ک درس نخوندید بله براتون راحته سربازی×!
ی جوون نخبه بهترین دانشگاه مدرک میگیره! تا بره سربازی بیاد کاری براش مونده؟اخرش میره مسافر کشی یا دم مغازه باباش! باباش میزنه سرش میگه خاک تو سرت چرا از اول نیومدی دم مغازه چارسال درس خوندی؟

آی چه میچسبه از این جوونای بیکار فوق لیسانس و دکترا رو ببری سر زمین شالیزاری دست شون بدی ازین زنگ زده بیل و زورشون کنی این کافر گِل شالیزار ها رو که بیل مکانیکی هم اونو حریف نمیشه با دست بکنن آماده کنن زمینو ...ای خدااا... !:shad:

پرنس کوچولو;692290 نوشت:

سلام من گفتم!

:Gig:
اها نه نگفتم راننده کامیون، گفتم کارگر کامیونِ بیابون، ساختمونِ خیابون ...اینطوری :khandeh!: ...من هنرم خیلی بیشتر ازیناس !:Cheshmak:
مثلا هشتصد تومن میدم پشت سر کامیون بدو بدو میکنم!:Khandidan!:
یا اینکه ده هزار تومن میگیرم ، یه جوب و از سر تا تهش و پرمیکنم خالی میکنم....!:khaneh:

آی چه میچسبه از این جوونای بیکار فوق لیسانس و دکترا رو ببری سر زمین شالیزاری دست شون

بدی ازین زنگ زده بیل و رزورشون کنی این کافر گِل شالیزار ها رو که بیل مکانیکی هم اونو حریف نمیشه با دست بکنن آماده کنن زمینو ...ای خدااا... !:Khandidan!:

[=arial]

mohsen1990;692182 نوشت:
پس این رفیقم که میگه ماهی دو بار باید توالت بشورم دروغ میگه.لیسانسم داره.

با سلام
خب الان این سخن را مقایسه بکنید با سربازهایی که سرشون فقط تو دستشویی بود و کارشون این بود
خودشان در جایی که زندگی می کنند و اسایشکاه خودشان را خودشان تمییز می کنند نکنه این را هم باید سرهنک بیاد نمیز بکنه؟؟
بنده عرض این بود این که سربازی مدام کارش دستشویی شستن باشد و ......دیگر نداریم

mohsen1990;692196 نوشت:
تاریخ هایی که توی همین سایت هست را ببینین.مال 9-10 سال پیش هست.اگه منبعی دارین که وضعیت الان سال 2015 خدمت سربازی را در دنیا نشون میده بفرمایید.منبع موثق.

مطالب را درست بخونید این تاریخ ها زمان تغییر قوانین است مثلا کم و زیاد شدن مدت سربازی است نه اصل سربازی(دقت نمایید)
ثانیا در این چند سال دنیا کن فیکون شده است و همه ارتش مجهز درست کرده اند؟؟؟ مگر چه اتفاقی افتاده است که دنیا کن فیکون شده؟؟
خب کشورها سالها با این قوانین اداره می شده است و الان هم همین طور است جز چند کشور ثروتمند که برای خودشان ارتش مجهز درست کرد اند ان هم با پول چپاول ملت ها ......

mohsen1990;692196 نوشت:
رفتین تو سایت وظیفه سربازی در مورد خوب بودن سربازی مطلب اوردین!!!!هیچ ماست بندی نمیگه ماست من بده.اینا هم نمیان بگن سربازی بده.من به مطالبشون اعتماد ندارم تا وقتی خودم از سایت مربوط به هر کشور وضعیتشو چک کنم که متاسفانه الان وقتشو ندارم.

بنده به منابع مسئولین کشور خودم اعتماد دارم شما اعتماد ندارید بسم الله منبع خودتان را بیاورید.
اگر قرار باشد هر کسی منبعی را که به ضررش است را رد نماید که سنک روی سنک بند نمی شود.

mohsen1990;692196 نوشت:
همونطور که در همین مطلب قدیمی هم میبینین با اینکه قبلن احتمال جنگ بین کشورها بیشتر بوده با این حال در اون زمان هم مدت خدمتشون از ما کمتر بوده.و همونطور که قبلن گفتم اگه منبع پیدا کردین در مورد کشورهای اروپایی و اسیایی پیشرفته امریکای شمالی بزارین.نه کشورهای کمونیستی و افریقایی و امریکا جنوبی.

این دیکه از اون حرفهاست؟!!؟!؟!؟
کمونیست و غیر کمونیست بودنشون چه فرقی می کنه اون وقت؟؟؟

mohsen1990;692196 نوشت:
بله همانطور که لب مرز سیستان و بلوچستان 5تا سرباز را گروگان گرفتن!یعنی تا این حد اموزش ندیده بودن سربازها.2 سال میشه یه کماندویی چریکی چیزی تحویل داد.الان بعد دو سال یه سربازو ببینی داغونه.چرا اینقدر زیاد اخه 2 ساااال.یعنی تو کل دو سال دارن اموزش میدن؟یا رژه و ... انجام میدن؟بعد دو سال طرف میاد خونه یکماه بعدشم همه چیز یادش رفته.تازه اگه چیزی یادش داده باشن که بخاد یادش بمونه.نمیدونم نمیشه همون چیزا را در مدت همون اموزشی یاد بدن.حتما 2 سااال باید باشه؟مگه جنگ همش زمینیه ؟اون قدیما بود که زمینی بود تازه عراقم همین بقل دستمون بود.الان دیگه حرف اولو حملات هوایی میزنن خودتون بهتر میدونین.

همه میدانند که دوسال فقط اموزش نیست
محافظت از کشور است
سرازان در این دو سال بسته به رده های خدمتی خوداموزش می بینند
خیلی از نیروهای نظامی از سربازان و تخصصی که دارند جذب ارگانهای نظامی می شوند

پدافند ها و سیستم موشکلی و ......را کادر ارتش و سپاه انجام می دهند حتی در نیروی انتظامی هم نوشتن جریمه را به کادر سپردن و از سرباز گرفتن این ها قدم هایی است برای ارتشی که همه نیروهایش کادر باشد

پادگانهای به این عظمت و مراکز نظامی به این کستردگی در این کشور پهناور نیاز به مراقبت و مواظبت دارد و ارتش کادری به این اندازه ندارد که لب مرز و دور مراکز نظامی بچیند تا از انها مواظبت نمانید

به طور کلی بگوییم اصلی ترین وظیفه سربازان در نظام مواظبت و مراقبت از مرزها و مراکز نظامی و .......
در همین راستا بسته به رده های خدمتی خود اموزش هایی می بینند

این که فرمودید بعد از مدتی همه چیز فراموش می شود هم کم اطلاعی شما را نشان می دهد
جوانی که دو سال مرتب با اسلحه و .....سروکار دارد عمرا که بتواند فراموش نماید
سربازهای زمان شاه الان 50و 60ساله اند ولی باز طریقه استفاده از امکاناتی را که با ان کار می کردند را در خاطراتشان با جزئیات نقل می کنند چه برسد به اسلحه و.....
هر وقت کسی بعد از دوسال ماشین راندن رانندگی را فراموش نماید حرف شما را قبول می کنم

mohsen1990;692196 نوشت:
من هرکدوم از دوستان رفته سربازی میگه یه جوری بامون برخورد میکنن که این طرز برخورد فقط از یه ادم بی سواد برمیاد.(توهین به بیسوادا نباشه بعضیا) میگن همش فحش میدن و هر چی که میخان میگن.

بنده این حرف شما در کلیت قبول ندارم
شاید در کوشه و کناری از این مملکت با این همه مراکز نظامی عده ای عقده ای پیدا شود که فش بدهند و.....ولی این را بدانید سربازان به راحتی می توانند از مسئول مافوق خود به رده های بالاتر شکایت نمایند حتی درخواست جابجایی بدهند این را بنده با تمام علم می گویم.

کسی حق ندارد به جوان سرباز توهین نماید فحش بدهد و.....که همه اینها در ایین نامه های مراکز نظامی امده است و با خاطیان برخورد جدی می شود
بله برخورد با سربازان خاطی طبق قوانین مجازاتهای نظامی را بنده رد نمی کنم و این قوانین سخت گیرانه همه جای دنیا برای نیروهای نظامی به کار می رود تا اموزش های لازم برای شرایط سخت را ببینند.
ولی توهین و فحش و.....را نداریم.

محراب;692315 نوشت:
[=arial]

با سلام
خب الان این سخن را مقایسه بکنید با سربازهایی که سرشون فقط تو دستشویی بود و کارشون این بود
خودشان در جایی که زندگی می کنند و اسایشکاه خودشان را خودشان تمییز می کنند نکنه این را هم باید سرهنک بیاد نمیز بکنه؟؟
بنده عرض این بود این که سربازی مدام کارش دستشویی شستن باشد و ......دیگر نداریم

مطالب را درست بخونید این تاریخ ها زمان تغییر قوانین است مثلا کم و زیاد شدن مدت سربازی است نه اصل سربازی(دقت نمایید)
ثانیا در این چند سال دنیا کن فیکون شده است و همه ارتش مجهز درست کرده اند؟؟؟ مگر چه اتفاقی افتاده است که دنیا کن فیکون شده؟؟
خب کشورها سالها با این قوانین اداره می شده است و الان هم همین طور است جز چند کشور ثروتمند که برای خودشان ارتش مجهز درست کرد اند ان هم با پول چپاول ملت ها ......

بنده به منابع مسئولین کشور خودم اعتماد دارم شما اعتماد ندارید بسم الله منبع خودتان را بیاورید.
اگر قرار باشد هر کسی منبعی را که به ضررش است را رد نماید که سنک روی سنک بند نمی شود.

همه میدانند که دوسال فقط اموزش نیست
محافظت از کشور است
سرازان در این دو سال بسته به رده های خدمتی خوداموزش می بینند
خیلی از نیروهای نظامی از سربازان و تخصصی که دارند جذب ارگانهای نظامی می شوند

پدافند ها و سیستم موشکلی و ......را کادر ارتش و سپاه انجام می دهند حتی در نیروی انتظامی هم نوشتن جریمه را به کادر سپردن و از سرباز گرفتن این ها قدم هایی است برای ارتشی که همه نیروهایش کادر باشد

پادگانهای به این عظمت و مراکز نظامی به این کستردگی در این کشور پهناور نیاز به مراقبت و مواظبت دارد و ارتش کادری به این اندازه ندارد که لب مرز و دور مراکز نظامی بچیند تا از انها مواظبت نمانید

به طور کلی بگوییم اصلی ترین وظیفه سربازان در نظام مواظبت و مراقبت از مرزها و مراکز نظامی و .......
در همین راستا بسته به رده های خدمتی خود اموزش هایی می بینند

این که فرمودید بعد از مدتی همه چیز فراموش می شود هم کم اطلاعی شما را نشان می دهد
جوانی که دو سال مرتب با اسلحه و .....سروکار دارد عمرا که بتواند فراموش نماید
سربازهای زمان شاه الان 50و 60ساله اند ولی باز طریقه استفاده از امکاناتی را که با ان کار می کردند را در خاطراتشان با جزئیات نقل می کنند چه برسد به اسلحه و.....
هر وقت کسی بعد از دوسال ماشین راندن رانندگی را فراموش نماید حرف شما را قبول می کنم

شاید در کوشه و کناری از این مملکت با این همه مراکز نظامی عده ای عقده ای پیدا شود که فش بدهند و.....ولی این را بدانید سربازان به راحتی می توانند از مسئول مافوق خود به رده های بالاتر شکایت نمایند حتی درخواست جابجایی بدهند این را بنده با تمام علم می گویم.

کسی حق ندارد به جوان سرباز توهین نماید فحش بدهد و.....که همه اینها در ایین نامه های مراکز نظامی امده است و با خاطیان برخورد جدی می شود
بله برخورد با سربازان خاطی طبق قوانین مجازاتهای نظامی را بنده رد نمی کنم و این قوانین سخت گیرانه همه جای دنیا برای نیروهای نظامی به کار می رود تا اموزش های لازم برای شرایط سخت را ببینند.

بله منم با بند اخرتون موافقم...اصولا در مناطق محروم و سرباز های زیر دیپلم رو همچین برخوردی میکنن و از نا اگاهی و بی سوادیشون سو استفاده میشه...
مثه مدارسی که هنوز با فوش و و چوب کودکان رو تربیت میکنند و بچه ها و والدین نیز اطلاعی از شکایت ندارند.......
اما در یک مدرسه با کلاس بالا شهر برین جرعت ندارن به بچه بگن تو! فقط با خودکار تنبیهش میکنن!(نمره ای)

نقل قول:

مثال بارزش هم همین بازیکنی که از سربازی فرار کرد و بعد مربی تیم ملی

فوتبال اشتباه بسیار بزرگی کرد و یا گولش زدن (خدا می دونه) اومد اونو دعوت کرد!

ولمون کن عزیز :دی
نقل قول:
[=arial]
چرا نروید؟؟
امروز 176شهید گمنام اوردند انها سرباز هم نبودند
رفتند از کشور خودشان دفاع بکنند
انها هم مثل جوانان الان حرف می زدند که فاتحه کشور خوانده شده بود
چرا سربازی را وقت تلف کردن می دانید؟؟
8سال جنک را هم خیلی ها وقت تلف کردن می دانستند

دادا اون شهیدا جریانشون فرق میکرد...اگه بحث محافظت از کشور باشه من خودم میرم خط مقدم ولی توی سربازی الان خیلی کارهای دفاعی یاد نمیدن
نقل قول:

آی چه میچسبه از این جوونای بیکار فوق لیسانس و دکترا رو ببری سر زمین شالیزاری دست شون
بدی ازین زنگ زده بیل و رزورشون کنی این کافر گِل شالیزار ها رو که بیل مکانیکی هم اونو حریف نمیشه با دست بکنن آماده کنن زمینو ...ای خدااا...

دادا متاسفانه تاجایی که من شنیدم بالادستی ها هم مث شما فکر میکنن...اومدن عقده هاشون رو خالی کنن(البته نه این که به شما توهین بشه ها)

با سلام به همگی
دوره خدمت با اینکه حدود 2 سال از عمر جوانا گرفته می شه اما در کل مفید و سازنده است. بخصوص اگه دور از خانواده خدمت کنی.
خودم تازگی خدمتم تموم شده:Cheshmak:

محراب;692315 نوشت:
[=arial]

این عکس ویکی پدیا هستش.هر چند اینم غیر قابل اعتماده ولی میبینم فرق داره با اون چیزی که سایت وظیفه گفته.در مورد هر کشوری باید رفت توی سایت خودش خوند.

ابیا سربازی ندارن.

محراب;692315 نوشت:
[=arial]

کمونیست ها در زندگیه مردمشون دخالت دارن.جنگ طلبن.مردمشون براشون اهمیت ندارن.

محراب;692315 نوشت:
[=arial]

من دو هفته پشت فرمون نشینم.جای کلاچ و ترمزا قاطی میکنم Smile

[=arial]

amirabdi;692322 نوشت:
دادا اون شهیدا جریانشون فرق میکرد...اگه بحث محافظت از کشور باشه من خودم میرم خط مقدم ولی توی سربازی الان خیلی کارهای دفاعی یاد نمیدن

با سلام
هیچ هم فرق نمی کرد
ان زمان محافظت از کشور به ان شکل بود و الان محافظت از کشور به این شکل است
تازه راحت تر هم شده است
ان زمان هم بودند افرادی که بهانه می اورند

باید امنیت کشور تامین شود
باید کشور از تجاوز دشمن در امان باشد
کشور باید عرت و استقلال اش حفظ شود
هر کسی هم به شکلی وظیفه ای دارد
دانشجو درس می خواند
کارکر کار می کند
مهندس تلاش می کند
دکتر طبابت می کند
و...................
جوانان هم دو سال از عمر خود را برای دفاع از کشور خود صرف می کنند
در دفاع از عزت و ازادی و استقال کشور خود

نمی دانم چرا این همه نسل ها سربازی رفته اند و کسی حرفی نزده است
ولی متولدین دهه70 به بعد برای همه چیز بهانه می اورند؟؟:Cheshmak:
نمی دانم این نسل چه می خواهند؟؟؟
:ok:

عزیزان دل
تامین امنیت کشور در دست جوانان است
به جای شعار کمی سخت تحمل بکنید و از کشور خود دفاع بکنید
یاعلی

[="Microsoft Sans Serif"][="Indigo"]

محراب;692490 نوشت:
با سلام

سلام استاد....

پست 36 ام رو هم که بی جواب گذاشتین....

البته خدای نکرده مجبور نیستین جواب بدین.... گفتم شاید از قلم افتاده باشه...:Cheshmak:

یا علی[/]

محراب;692490 نوشت:
[=arial]

با سلام

نمی دانم چرا این همه نسل ها سربازی رفته اند و کسی حرفی نزده است
ولی متولدین دهه70 به بعد برای همه چیز بهانه می اورند؟؟:Cheshmak:
نمی دانم این نسل چه می خواهند؟؟؟
:ok:

من دهه شصتیم.اوایله 69

[=arial]

یا‌رقیه;692288 نوشت:
ناراحت چرا... منظور بدی نداشتم.... شما بد برداشت کردین...

مثلا خود من اگه یه جایی باشه که خدای نکرده کسی بخواد نظام رو ببره زیر سوال... احساس وظیفه می کنم که از جلوش در بیام....

ولی وقتی اینجا یک مجموعه یک دست هستش.... اینجا جای نقد کردن هست ....

در هر صورت امیدوارم باور کنید که قصد جسارت نداشتم ...

با سلام
نه بزرگوار بنده ناراحت نیستم
ازاین باب عرض کردم که بنده مسایلی را که بدان معتقد هستم را می اورم و الکی دفاع نمی کنم و اگر اشتباهی باشد بیان می کنم و ابایی از ان ندارم شما هم دعا بکنید این گونه باشیم

یا‌رقیه;692288 نوشت:
به این مشکل اشاره کرده بودم که از ظرفیت افراد استفاده نمی شه.... مثالش هم که تو پست قبلیم آورده بودم....مهندس نفت در پادگان و تو کل کشور فقط 9 تا پالایشگاه!! و یکی از بزرگترین معادن انرژی جهان بودن!!.... اینو کجای دلتون جا می دین؟؟!!....

در این مورد بنده مطالبی دارم
که اگر فرصت شد عرض خواهم کرد
بنده در اوایل تایپک نوشتم که هم جوانان نسبت به نظام وظیفه ای دارند و هم نظام متقابلا وظیفه ای دارد
ولی این به معنای عدم جضور جوانان در پادگانها و نفی کلی سربازی نیست
بنده تا جایی که اطلاع دارم جوانانی که تخصصی ها خاصی دارند را در تخصص شون به کارگیری می کنند
که هم انها کار یاد می گیرند و هم پست و ......ندارند

البته به صورت فراگیر نیست ولی خب هست

یا‌رقیه;692288 نوشت:
این حرفتون هم یه جورایی قیاس مع الفارق هستش....

کسی نگفت سربازی نرید... مشکلات رو گفتیم....

نخیر بزرگوار
مع الفارق نیست
برخی دوستان کل سربازی را نفی می کردند
شما عزیز مشکلات را بیان می کنید
بله ذکر مشکلات درست ولی نفی کلیت سربازی را بنده هم قبول ندارم

[=arial]با سلام
عرض ادب و حترام
سوالی با این عنوان مطرح شد و بنده در اوایل تایپک عرض کردم خدمتتان که

محراب;690985 نوشت:

هم جوانان در قبال کشور خود مسئول اند و هم مسئولین نظام وظیفه ای نسبت به جوانان کشور دارند
که در ذیل بدانها اشاره می رود

وظیفه جوانان

-حفاظت از امنیت کشور در قبال تجاوز دشمن
-حفاظت از جان و مال و ناموس کشور در مقابل بدخواهان انقلاب و کشور
-کسب تجربه در مدت دو سال خدمت سربازی تجربه هایی که هیچ جایی غیر از سربازی بدست نمی اید و این مساله را تجربه نیز ثابت کرده است
- کسب اموزش های لازم جهت امورات نظلامی و استفاده از ان در مواقع لزوم در سال ها بعد اگر کشور به نیروی نظامی نیاز داشت

در هر حال جوانان جزء مردمان هر کشور اند و محافظت از کشور در مقابل دشمن وظیفه جوانان ان کشور است هرچند در این زمان جوانان با مشکلاتی هم روبرو هستند
ولی مشکلات باز دلیل نمی شود که جوانان از انجام وظیفه خدمت به وطن خود شانه خالی نمایند

از طرفی مسئولین نظام هم وظایفی بر عهدا دارند

-همان طور که جوانان 2سال از بهترین روزهای عمر خود را دو دستی تقدیم حفظ میهن خود می کنند مسئولین نظام هم باید شرایطی را فراهم نمایند تا جوانان تاانجایی که می توانند در رشته های تخصصی که مدرک ان را دارند به کار گرفته شوند تا دراین دو سال هم کار یاد بگیرند و هم در رشته خود به کشور خود خدمت نمایند

-مسئولین تا جایی که می توانند شرایط را طوری فراهم نمایند تا جوانان در این دو سال با مبانی معرفت دینی خود اشنا شوند و دوسالی که هر جوانی با هفته ای دو سه جلسه می تواند مبانی معرفت دینی خود را به طور کامل بیاموزد و پس از طی دوره سربازی جوانی متعهد و اشنا به مبانی دینی تربیت شده باشد

به طور کلی مسئولین نظام در این دو سال شرایط را به گونه ای فراهم نمایند که جوانان احساس ننمایند دوسال از عمر خودشان را تلف می کنند و با چشم فرصت به این دوسال نگاه نمایند نه این که تهدیدی برای دو سال عمر خود بدانند
اکر مسئولین نظام طی این دو سال شرایط را به نفع جوانان رقم می زدند الان چند صد هزار جوان را نداشتیم که از خدمت سربازی فرار نمایند !!!و این می تواند هشداری به مسئولین کشور باشد

[=arial]جمع بندی
سوال

[=arial]سربازی اجباری ، امری مفید یا مضر؟

[=arial]
پاسخ

[=arial]با سلام
عرض ادب و حترام
سوالی با این عنوان مطرح شد و بنده در اوایل تایپک عرض کردم خدمتتان که
[=arial]

محراب;690985 نوشت:

هم جوانان در قبال کشور خود مسئول اند و هم مسئولین نظام وظیفه ای نسبت به جوانان کشور دارند
که در ذیل بدانها اشاره می رود

[=arial]وظیفه جوانان

-حفاظت از امنیت کشور در قبال تجاوز دشمن
[=arial]-حفاظت از جان و مال و ناموس کشور در مقابل بدخواهان انقلاب و کشور
-کسب تجربه در مدت دو سال خدمت سربازی تجربه هایی که هیچ جایی غیر از سربازی بدست نمی اید و این مساله را تجربه نیز ثابت کرده است
[=arial]- کسب اموزش های لازم جهت امورات نظلامی و استفاده از ان در مواقع لزوم در سال ها بعد اگر کشور به نیروی نظامی نیاز داشت

[=arial]در هر حال جوانان جزء مردمان هر کشور اند و محافظت از کشور در مقابل دشمن وظیفه جوانان ان کشور است هرچند در این زمان جوانان با مشکلاتی هم روبرو هستند
ولی مشکلات باز دلیل نمی شود که جوانان از انجام وظیفه خدمت به وطن خود شانه خالی نمایند

[=arial]از طرفی مسئولین نظام هم وظایفی بر عهدا دارند

[=arial]-همان طور که جوانان 2سال از بهترین روزهای عمر خود را دو دستی تقدیم حفظ میهن خود می کنند مسئولین نظام هم باید شرایطی را فراهم نمایند تا جوانان تاانجایی که می توانند در رشته های تخصصی که مدرک ان را دارند به کار گرفته شوند تا دراین دو سال هم کار یاد بگیرند و هم در رشته خود به کشور خود خدمت نمایند
[=arial]
-مسئولین تا جایی که می توانند شرایط را طوری فراهم نمایند تا جوانان در این دو سال با مبانی معرفت دینی خود اشنا شوند و دوسالی که هر جوانی با هفته ای دو سه جلسه می تواند مبانی معرفت دینی خود را به طور کامل بیاموزد و پس از طی دوره سربازی جوانی متعهد و اشنا به مبانی دینی تربیت شده باشد

[=arial]به طور کلی مسئولین نظام در این دو سال شرایط را به گونه ای فراهم نمایند که جوانان احساس ننمایند دوسال از عمر خودشان را تلف می کنند و با چشم فرصت به این دوسال نگاه نمایند نه این که تهدیدی برای دو سال عمر خود بدانند
اکر مسئولین نظام طی این دو سال شرایط را به نفع جوانان رقم می زدند الان چند صد هزار جوان را نداشتیم که از خدمت سربازی فرار نمایند !!!و این می تواند هشداری به مسئولین کشور باشد

موضوع قفل شده است