صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مهارتهای لازم برای شوهر داری (لطفا بانوان نظر بدهند)

علاقه
    مطالعه
    نوشته
    25
    حضور
    7 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    113

راهنما مهارتهای لازم برای شوهر داری (لطفا بانوان نظر بدهند)

سلام به همه کاربران بانو
    من تازه قصد ازدواج کردم! میخوام قبل از اون اطلاعات خودمو درباره جنس مردها و آداب شوهرداری تکمیل کنم!
    البته همچی اطلاعاتی هم ندارم ها ولی خب یه چیزایی خدا کمکم کرده بدونم!
    هم باید بیشتر بدونم و هم مطمئن بشم این چیزایی که می دونم درسته!
    دوس دارم خواهران و مادران گلم تو این سایت، منو کمک کنند!
    کمکم می کنین؟
    حالا که کمکم می کنین الهی که خودش کمکتمون کنه!
    پیشاپیش یه گل بهتون هدیه بدم دلتون وا شه!

2. صلوات ها 14

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,517
    حضور
    175 روز 2 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58316

با نام و یاد دوست

مهارتهای لازم برای شوهر داری  (لطفا بانوان نظر بدهند)

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 9

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 18 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

سلام بر شما
    پرسشگر و كاربران محترم
    تاپيك را باز مي كنم تا بزرگوراني كه تمايل دارند در بحث شركت كنند و در آخر جمع بندي مي كنم

گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 13

علاقه
    عرفان، طبیعت، تفکر، جستجو
    نوشته
    182
    حضور
    10 روز 18 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    673

2054
    با سلام بر شما خواهر گرامی با آرزوی خوشبختی برای شما یکسری نظر می گم انشالله مفید باشه

اول اینکه جایگاه مرد رو در زندگی بشناسین، خیلی مهمه مرد زندگیتونو ولی و سرپرست بدونین و حرفشو گوش بدین و اولویت اول زندگیتون باشه
    دوم غر نزنین
    سوم خنده رو باشین
    چهارم حساسیت های همسرتونو بشناسین و تا حد ممکن رعایت کنید مثلا در مورد برخورد با نامحرم و یا برخورد با خانواده اش
    پنجم در برابر همسرتون زنانه رفتار کنید متعادل باشین
    ششم به خانواده همسرتون احترام بگذارین و باهشون هماهنگ باشین
    هفتم ارامش خانه رو حفظ کنید مخصوصا از نظر روانی
    هشتم سر همسرتون منت نگذارین و مقایسه با دیگر مردها نکنین
    نهم قدرشناس همسر بوده و تایید کردن ایشونو به زبون بیارین
    دهم لجاجت نکنید
    یازدهم برای همسر مادری نکنین دلسوزی نابجا منظورمه
    دوازدهم خودتون برای ایشون اراسته نگه دارین و سعی کنین با نیازهای ... ایشون هماهنگ بشین
    سیزدهم هدف مشترک برای کوتاه، میان و بلند مدت با همسرتون طرح ریزی کرده و باهم برای رسیدن بهش تلاش کنید
    چهاردهم به ایشون محبت کنید مثلا براش میوه پوست بگیرین و از در که می اد ببینید چی احتیاج داره فراهم کنید2067
    آدم ها اندازه خودشون هستند نه اندازه تصورات ما

9. صلوات ها 16

علاقه
    همسر عزیزم وپسر گلم
    نوشته
    556
    حضور
    11 روز 19 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2338

نقل قول نوشته اصلی توسط mahiin نمایش پست ها
    سلام به همه کاربران بانو
    من تازه قصد ازدواج کردم! میخوام قبل از اون اطلاعات خودمو درباره جنس مردها و آداب شوهرداری تکمیل کنم!
    کمکم می کنین؟
    سلام دوست عزیز
    • هیچ وقت از همسرتون بد گویی نکنید به خصوص نزد پدر ومادر خودتان حتی وقتی خیلی ناراحت هستید از شوهرتان به پدرومادرتان شکایت نکنید

شما خیلی زود با هم آشتی خواهید کردویادتان می رود که چه اتفاقی افتاده بود ولی والدینتان از یادشان نمی رود
    • سعی کنید خودتان را در حد پایین تری نسبت به شوهرتان نشان دهید وبه او بگویید که تکیه گاه زندگی اش هستید احساس قدرت رو دراو زنده نگه دارید
    • از جاذبه های بصری وگفتاری زیاد استفاده کنید

نه خدا توانمش خواند نه بشر توانمش خواند
    متحیرم چه نامم شه ملک لا فتی را

11. صلوات ها 17

علاقه
    پزشکی.روانشناسی،قرآن،شنا
    نوشته
    657
    حضور
    68 روز 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    1
    گالری
    14
    صلوات
    2558

سلام.بهتون تبریک میگیم که میخواین این مسئولیت سنگین روقبول کنید.ولی خودم فکرنکنم حاضربشم چنین باری روتحمل کنم.
    تنهاچیزی که میتونم درموردموضوعتون بگم اینکه درکش کنید،هرچندبایددوطرفه باشه درک شدن ولی شماخیلی تلاش کنیدکه حالش وحرفش وموقعیتش رودرک کنید.
    بنظرم این مهمترین اولویت بعدازدواج هست.
    خدایا کمکم کن،پیمانی را که درطوفان باتوبستم درآرامش فراموش نکنم

13. صلوات ها 11

نوشته
    1,864
    حضور
    190 روز 9 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    22
    صلوات
    8002

نقل قول نوشته اصلی توسط mahiin نمایش پست ها
    سلام به همه کاربران بانو
    کمکم می کنین؟
    سلام علیکم خواهر خوب و بزرگوارم
    ان شاءالله در زندگیتان در این مسیر زیبای الهی موفق باشید
    خداوند بهترین الگو را برای ما قرار داده است! حضرت زهرا(سلام الله علیها) الگوی ما زنان در این عالم هستند،کافیست راه ومنش ایشان را در زندگی پیاده بفرمایید تا به بهترین شیوه همسرداری کرده باشید! بنده همیشه گفته ام و اینجا هم میگویم در معرفی ابعاد زندگی این بانوی دو عالم کم صحبت میشود و هرگاه صحبت از ایشان میشود فکر میکنیم تمام زندگیشان فقط غم و مصیبت بوده است در حالی که در کنار تمام غم و غصه ها زیباترین و عاشقانه ترین زندگی را با حضرت علی(ع) و فرزندانشان داشته اند!

و اما آنچه به نظر بنده میرسد که شاید بتواند در زندگی آینده شما مفید و موثر باشد :

1- با تمام وجود قبول داشته باشید که یک خانم هستید و خداوند شما را مونث آفریده و با نهایت عشق زن بودن خود را دوست داشته باشید و خود را قبول داشته باشید!! تا اول خود را به عنوان زن (با تمام ویژگی های آن) قبول نداشته باشید نمیتوانید شوهرتان را به عنوان یک مرد با تمام ابعاد وجودیش قبول داشته باشید! پس اول از همه خودتان را خوب بشناسید و به خودتان به عنوان یک جنس مونث که انسان است و بنده خداست و اشرف مخلوقات است ایمان داشته باشید و خودتان را باور کنید
    2- بدانید در تمام آنچه خداوند قرار داده قطعا حکمتهایی نهفته است که بهترین ها برای بندگان است،پس هدف از ازدواج را بفهمید و اینکه چرا ازدواج میکنید و قرار است با این ازدواج چه اتفاقی بیفتد!!
    3- شوهرتان را به عنوان یک جنس مذکر و مرد با تمام وجود قبول داشته باشید، یعنی با تمام وجود از اینکه ایشان یک مرد هستند خوشحال باشید و تمام ابعاد وجودیشان را به عنوان یک مرد بپذیرید مثلا بدانید ایشان قوی تر از شماهستند و این هرگز برای شما عیب نیست و باید اینگونه باشد(مردان قوی تر از زنان باشند)، بدانید و قلبا ایمان داشته باشید که اقایان مولای خانه ما هستند و برما در زندگی مشترک ولایت دارند و در یک سری از امور باید تابع و مطیع شوهر بود، اما این مطیع بودن را با عشق و حقیقی بپذیرید زیرا وقتی حقیقی پذیرفتید برایتان ولایت شوهر لذت بخش خواهد بود
    4- زن و شوهر مانند لباس برای یکدیگر می مانند،پس هرگز عیوب همسرتان را جلوی دیگران نگویید،هرگز همسرتان را با دیگران مقایسه نکنید و همیشه دنبال نقاط قوت و مثبت در ایشان باشید و ایشان را بدون غلو تحسین و تشویق کنید
    5- شما شریک زندگیشان خواهید بود پس باید در همه چیز با ایشان شریک باشید ،در زمان نداری و غصه باید بهترین همدم و شریک برایشان باشید
    6- همیشه به همسرتان بگویید که ایشان حامی و تکیه گاه شماست و این تکیه گاه بودن ربطی به فقیری یا ثروتمندی ایشان ندارد و بگویید که از کنار ایشان بودن و با ایشان بودن احساس امنیت و آرامش میکنید
    7- همیشه یادتان باشد ایشان مرد هستند و باید مانند یک مرد زندگی کنند! پس همیشه سعی کنید غرور و اقتدار ایشان را در زندگی و خصوصا در جلوی خانواده خودتان و همسرتان حفظ نمایید(این نکته را خیلی خیلی اهمیت دهید)
    8- قطعا زن و شوهر در زندگی به راهنمایی های یکدیگر نیاز دارند پس اگر در زندگی جایی شوهرتان اشتباهی کرد حتما ایشان را آگاه کنید و راهنماییشان کنید اما زیرکانه !! یعنی با حفظ حرمت و اقتدار ایشان!! مثلا بگویید من به نظرم آمد اینگونه باشد بهتر است اما قطعا شما بهتر تشخیص میدهید،یا به نظرتان کدام یک بهتر است و غیره ....یعنی به گونه ای که نهایت هرچند تصمیم را ایشان میگیرند اما در واقع نظر شما را قبول کرده اند و همان را به صورت تصمیم در آورده اند اما خودشان پذیرفته اند و با تحمیل شما نبوده است!
    9- حتما در زندگی ساعات یا روزهای مشخصی را برای صحبت در مورد روند زندگیتان بگذارید و در مورد مسائل مختلف زندگی باهمدیگر صحبت کنید و همفکری کنید
    10 -حتما برای کارهایتان از ایشان اجازه بگیرید(این را هم خیلی دقت داشته باشید) و اگر جایی را اجازه ندادند واقعا به خواست ایشان احترام بگذارید و انجام ندهید!
    11- در زندگی خوش اخلاق و مهربان باشید و هرگز و هرگز و هرگز بر سر شوهرتان داد نکشید حتی اگر عصبانی بودید یا خدایی نکرده بحث داشتید!! و هیچگاه سعی نکنید در مواقعی که ایشان عصبانی هستند ایشان را نصیحت کنید!!! سعی کنید ایشان را آرام کنید و بعد سر فرصت با هم صحبت کنید
    12- هیچگاه با شوهرتان قهر نکنید!! اگر جایی از دستشان ناراحت بودید به ایشان نشان دهید ناراحتید اما قهرنکنید! مثلاکمی سکوت کنید اما هرگز وظایفتان را کنار نگذارید،یعنی اگر فرض از دستشان ناراحتید و تصمیم گرفتید سکوت کنید کارهایشان را انجام دهید،غذایتان را مانند گذشته بپذید، با ایشان معمولی حرف بزنید ،لباسهایشان را بشویید و غیره فقط کمی از شور و هیجان همیشگیتان کم کنید و سکوت کنید تا متوجه ناراحتیتان شوند اما قهر نکنید و هیچوقت برای تنبیه شوهرتان از ایشان فاصله نگیرید(هرگز این کار را نکنید) و سعی کنید هرگاه از دست یکدیگر دلخور هستید در آشتی کردن پیشقدم شوید و خودتان زمینه درست شدن رابطه اتان را ایجاد کنید
    13- ایشان را تشویق کنید در مراحل علمی و کاری پیشرفت کنند و به ایشان اطمینان دهید که میتوانند اگز بخواهند
    14- نهایت عشق و محبت را به همسرتان داشته باشید و هر دفعه از ایشان به خاطر زحماتی که بیرون از منزل متقبل میشوند تشکر کنید و به ایشان بگویید که میدانید این تلاشها را به خاطر شما انجام میدهند
    15 -اگر تاریخ ازدواج و تولد و غیره را یادتشان رفت هرگز ناراحت نشوید !! و باور داشته باید ایشان با تمام وجود دارند برای زندگیتان و شما تلاش میکنند پس هرگز ارزش ندارد که همسرتان را به خاطر مسائل بی اهمتی مانند تاریخ تولد و غیره دلخور کنید
    16-مدیرت داخل خانه باشماست ،پس به بهترین نحو آن را مدیریت کنید،محیط خانه باید یک محیط پر از معنویت ،شاداب و سالم باشد پس برای این سه مورد برنامه ریزی نمایید
    17 در مسیر معنوی شوهرتان را یاری کنید و هرگز مانعی در این مسیر برایشان نباشید
    18- هرگز از شوهرتان چیزی نخواهید که در توانشان نباشد انجام دهند و باعث شود جلوی شما خجالت بکشند (هرگز این کار را نکنید) و همیشه سعی کنید چیزهای کوچک از ایشان بخواهید که بتوانند انجام دهند و شما هم خیلی رضایت خودتان را نشان دهید، اجازه دهید احساس کنند که بهترین مرد دنیا برای شما هستند ولو اینکه شاید نتوانند خیلی کارها را برایتان انجام دهند!!
    19- در زندگی همیشه توکل و توسل داشته باشید و بدانید تمام اینها وسیله است برای رسیدن به کمال الهی پس وقتی زندگی در مسیر اصلیش جریان پیدا میکند که رنگ خدایی بگیرد
    20- خود را برایشان تا جایی که برایتان مقدور است زیبا کنید و عشق و علاقه اتان را ابراز کنید،با ایشان مودبانه و با احترام صحبت کنید، به ایشان محبت کنید و کاملا از ایشان تمکین نمایید
    21- همیشه یادتان باشد شما فقط به همسرتان تعلق دارید پس خود را کاملا از نامحرمان حفظ نمایید و همیشه احساس کنید شما امانت شوهرتان هستیددر دست خودتان !! پس باید مراقب این امانت باشید
    22- در تمام اینها یادتان باشد رضایت خداوند را به دست می آورید پس راضی و خوشحال باشید و زیاد خداوند را شکر بگویید
    23 - بدانید زندگی همیشه گل و بلبل نیست! زندگی سختی خیلی دارد اما میگذرد پس سعی کنید دو اصل مهم صبر و گذشت را سر لوحه زندگیتان قرار دهید
    24- اگر فرزند دار شدید حتما اقتدار شوهرتان را به عنوان پدر جلوی فرزندانتان حفظ نمایید
    25 وغیره...

ان شاءالله در مسیر زندگی همیشه موفق و سربلند باشید
    خداوند عاقبت همه مارا ختم به خیر بگرداند
    یازهرا(س)

ویرایش توسط یارب : ۱۳۹۴/۰۳/۲۳ در ساعت ۲۰:۴۶
    در پیوند ازدواج قرار نیست دو‌نفر به هم برسند

قرار است باهم به خدا برسند

«همسر یعنی همسفر تا بهشت»

15. صلوات ها 17

علاقه
    فرار
    نوشته
    468
    حضور
    25 روز 12 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2012

نقل قول نوشته اصلی توسط یارب نمایش پست ها
    7- همیشه یادتان باشد ایشان مرد هستند و باید مانند یک مرد زندگی کنند! پس همیشه سعی کنید غرور و اقتدار ایشان را در زندگی و خصوصا در جلوی خانواده خودتان و همسرتان حفظ نمایید(این نکته را خیلی خیلی اهمیت دهید)
    منم همینو میخواستم بگم. خیلی دخترا اهمیت اینو نمی دونن.
    بزرگترین پشیمانی ام،
    ساعت ها جمله ساختن برای کسانی بود که لیاقت یک کلمه را هم نداشتند...
    (ایلهان برک)

17. صلوات ها 9

علاقه
    مطالعه
    نوشته
    25
    حضور
    7 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    113

نقل قول نوشته اصلی توسط alone star نمایش پست ها
    سلام.بهتون تبریک میگیم که میخواین این مسئولیت سنگین روقبول کنید.ولی خودم فکرنکنم حاضربشم چنین باری روتحمل کنم.
    سلام گلم!
    شما این بار رو اگه تحمل نکنین اونوقت فکرو اینو کردید روز قیامت وقتی از شما می پرسن چرا همسر و چرا مادر نشدید چه جوابی خواهید داد که خداوند رو مجاب کنین؟!
    خب بگین شاید ما هم مجاب شدیم اصلا قید ازدواجو زدیم! حالا خدا خودش یه فکری برای حفظ نسل بشریت می کنه!

19. صلوات ها 7

علاقه
    مطالعه
    نوشته
    25
    حضور
    7 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    113

بدانید ایشان قوی تر از شماهستند و این هرگز برای شما عیب نیست و باید اینگونه باشد(مردان قوی تر از زنان باشند)،
    سلام عزیز!
    این قوی تر بودن از لحاظ جسمی هست یا روانی؟ قبول مردن قدرت جسمی مرد که چالش زندگی مشترک نیست چون زنها همه همین را قبول دارن و از مردها می خواند کارهای سخت را آنها انجام دهند.
    از نظر روانی چرا مردها قوی تر هستند. یه جا می خوندم صبر زنها بیشتر از مردهاست! اصلا به همین خاطر وظیفه مادری بر عهده آنهاست!
    مردها چه قدرت ممتاز روانی بر زنها دارن!
    راستش من بیشتر بدنبال شاخت جنس مرد و تفاوت او با زن هستم تا بتونم دز زندگی مشترک آینده روی این شناختم حساب کنم!
    اقایان مولای خانه ما هستند و برما در زندگی مشترک ولایت دارند و در یک سری از امور باید تابع و مطیع شوهر بود،
    این ولایت که گفتی یعنی چی؟ آیا زن در غیر از مسائل جنسی، و بیرون رفتن از منزل دیگر در چه اموری باید از شوهر اطاعت کند؟
    همیشه یادتان باشد ایشان مرد هستند و باید مانند یک مرد زندگی کنند! پس همیشه سعی کنید غرور و اقتدار ایشان را در زندگی و خصوصا در جلوی خانواده خودتان و همسرتان حفظ نمایید(این نکته را خیلی خیلی اهمیت دهید)
    میخوام حالیم بشه این غرور و اقتدار چی هست؟ خب البته هیچ یک از زن و مرد نباید یکدیگر را نزد دیگران خصوصا نزد والدین طرف مقابل ضایع کنن ولی سؤال اینجاست چرا تو این مسئله تأکید بیشتری روی حفظ غرور مرد می شود؟ در حدیثی می خوندم که کبر برای زنها خوب است چون عفتشان را نگه می دارند! زنها بخاطر روحیه حساس تری که دارند شاید بیشتر باید مراعات حالشونو نزد والدین شوهر نمود!!
    نمی دونم والله گیج شدم!
    قطعا زن و شوهر در زندگی به راهنمایی های یکدیگر نیاز دارند پس اگر در زندگی جایی شوهرتان اشتباهی کرد حتما ایشان را آگاه کنید و راهنماییشان کنید اما زیرکانه !! یعنی با حفظ حرمت و اقتدار ایشان!! مثلا بگویید من به نظرم آمد اینگونه باشد بهتر است اما قطعا شما بهتر تشخیص میدهید،یا به نظرتان کدام یک بهتر است و غیره ....یعنی به گونه ای که نهایت هرچند تصمیم را ایشان میگیرند اما در واقع نظر شما را قبول کرده اند و همان را به صورت تصمیم در آورده اند اما خودشان پذیرفته اند و با تحمیل شما نبوده است!
    بازم بحث اقتدار شد! یه جا می خوندم زن و مرد هر کدام حوزه کاری مربوط به خود را دارد! تصمیم نهایی در حوزه کاری هر کدام با صاحب همان حوزه است!
    البته شما هم در ادامه گفتی که مدیر خانه زن هست! خب آیا مردم باید در جایی که زن مدیر هست تصمیم نهایی را بگیرد؟!
    پدرم همیشه تصمیم نهایی در بعضی از مسائلی که در تخصص مادر و یا زنهاست را بر عهده مادرم می گذاشت! و اگر بعضی وقتا پدرم اشتباهی میخ واست در این امور تصمیم نهایی را او بگیرد جلویش در می آمد.
    خب این کارم مادر من اشتباه است! یعنی در همه امور باید با شوهر مثل یک پادشاه برخورد کرد که یه وقت به غرور و اقتدارش بر نخورد؟
    ظاهرا من با ازدواج دارم میشم رعیت! و همسرم هم سطحم نیست و ولی و ارباب و مقتدر و ... اینهاست!
    در زندگی خوش اخلاق و مهربان باشید و هرگز و هرگز و هرگز بر سر شوهرتان داد نکشید حتی اگر عصبانی بودید یا خدایی نکرده بحث داشتید!!
    خب بعضی وقتا اگه داد نکشیم و خودمون خالی نکنیم میشه کینه! و رابطه ها بیشتر کدر میشه! شوهر هم که لزوما اینقدر عقل نداره که درک کنه زنش که سرش داد نمی کشه چون آدم کریمی هست! فکر میکنه که حق باهاش هست! با این حساب این زندگی میتونه با عشق همراه باشه؟!!

21. صلوات ها 5

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری